MY.UAНовини
Медіа і є ті, хто має взяти на себе відповідальність за майбутнє країни: дискусія на National Media Talk
Медіа і є ті, хто має взяти на себе відповідальність за майбутнє країни: дискусія на National Media Talk

Медіа і є ті, хто має взяти на себе відповідальність за майбутнє країни: дискусія на National Media Talk

В умовах кризи довіри до політиків саме медійники мають взяти на себе функцію пошуку нових людей та ідей для перезапуску модерної держави

Медіа несуть відповідальність за стійкість суспільства в умовах відсутності повноцінного політичного процесу в країні, відтворюють очікування суспільства та відіграють ключову роль у формуванні візії майбутнього країни. Про це говорили учасники панелі «Відповідальність медіа за стійкість суспільства: медіа як четверта влада» під модеруванням голови правління Громадської мережі «Опора» Ольги Айвазовської в межах National Media Talk-2024. 

Засновник і шеф-редактор Bihus.info Денис Бігус, військовослужбовець і головний редактор видання «Новинарня» Дмитро Лиховій, продюсерка Суспільного Тетяна Трощинська, головна редакторка Громадського (hro) Христина Коціра та головна редакторка ZN.ua Юлія Мостова розмірковували й про те, як упоратися з цією задачею, якщо медіа також переживають складні часи?

 Денис Бігус, Дмитро Плохій, Тетяна Трощинська, Христина Коціра, Юлія Мостова й Ольга Айвазовська

Медіа та суспільство під час війни

В українському суспільстві під час війни є дуже високий запит на демократію — останнє дослідження Національного демократичного інституту демонструє, що 86% респондентів вважають демократію єдино правильною системою управління. Але паралельно ми маємо ситуацію, коли через воєнний стан не можемо проводити вибори, а разом із цим поступово зменшується довіра до державних інституцій і спостерігається певна поляризація суспільства. З цього розпочала обговорення Ольга Айвазовська.

«У цих же умовах якщо на кінець минулого року виглядало так, що 81% респондентів, за даними КМІС, вважали, що вибори повинні відбутися після закінчення правового режиму воєнного стану і війни, то сьогодні такий відсоток — 72. Тобто кількість людей, які не підтримують проведення виборів сьогодні, зменшується, і це прямо корелюється з тим, що збільшується недовіра до державних інститутів. Довіра до державних інститутів в умовах війни є ключовою», — сказала Ольга Айвазовська.

Тобто з одного боку ми маємо правовий режим воєнного стану та пов’язані з цим певні обмеження прав і свобод, а з іншого — запит суспільства на демократизацію всіх процесів у державі. І в цих умовах, каже вона, медіа мають правильно балансувати, щоб і відповісти на запити суспільства, і не нашкодити державним інститутам.

«І тому є певна відповідальність, яка лежить на кожному редакторові, на кожній відповідальній особі у своєму медіа щодо того, який рівень самоцензури або який рівень відкритості чи самокритичності може бути забезпечений тут і сьогодні без виборів, — продовжила Ольга Айвазовська. — Вже на другий рік війни медіа знизили рівень самоцензури, зокрема з’явилася велика кількість критичних матеріалів або антикорупційних розслідувань. І питання полягає в тому, як кожне з ваших медіа зараз дає собі відповідь на питання, що таке політичний процес без виборів — адже він усе одно існує. І друге — яким чином ті чи ті теми можуть бути розслідувані, можуть бути висвітлені, можуть бути підсвічені матеріалами конкретного видання, телеканалу чи сайту для того, щоб не звузити простір для майбутньої демократії в повоєнний період і залишити певний рівень прав і свобод, необхідний для функціонування держави в умовах війни?».

 Юлія Мостова й Ольга Айвазовська

Це запитання прозвучало на адресу Юлії Мостової — і вона, взявши слово, продовжила тезу модераторки словами про те, що зараз склалася ситуація, коли політичний процес у країні великою мірою ліг на плечі медіа, адже старі партії вже не мають довіри суспільства, а нові — ще недостатньо суб’єктні. І саме в цих умовах, каже вона, роль медіа особливо важлива.

«Ми звикли вважати, що хтось десь розумніший, досвідченіший, старший і відповідальніший. Ні, я хочу сказати тільки одне: ми і є ті, хто відповідальний за нашу країну. Тому що ми зараз замінюємо політичні партії в Україні, контролюючи та висвітлюючи помилки не тільки у використанні бюджету, а й правові, а й інтелектуальні. І це ми, журналісти, шукаємо цих людей, які порадять не тільки в чому є проблеми, а і як із ними боротися в освіті, на фронті, в медицині, в економіці, в акцизах і так далі й так далі [...] І ми маємо діяти усвідомлено, — сказала Юлія Мостова. — Колись ця війна закінчиться і необхідно буде на тому, що вона залишить нашій країні територіально, створювати якісно іншу державу з іншими інституціями та пріоритетами від реального сектора до державотворення й соціальної угоди. Ми маємо перезапустити модерну державу».

 Юлія Мостова

Вона говорить, що зараз медіа відповідальні не лише за подачу інформації, новин і журналістських розслідувань, а й за пошук нових людей, які генеруватимуть нові ідеї.

«Старі партії вже не працюють, а нові тільки зароджуються. І є тільки ми, і ми маємо стояти на сторожі й демократії, і здорового глузду, і майбутнього, — сказала Юлія Мостова. — Ми не можемо витратити наші людські, інтелектуальні ресурси, які у нас залишаться після війни, на поновлення радянського шматка економіки й управління. Ми маємо перезапустити модерну державу. Інакше ми ніколи нікого не наздоженемо і просто підемо остаточно “на органи” — людські, надрові й тому подібне».

А щодо рівня самоцензури та приймання рішень про те, публікувати критичні матеріали з викриттям корупції, чи ні, Юлія Мостова певна: єдино правильного рецепта немає і щоразу редакціям треба зважувати всі «за» і «проти».

«Зараз редакційна політика — це хендмейд. Кожного разу треба приймати окреме рішення. І насправді це непросто», — сказала Юлія Мостова, навівши як приклад розслідування Юрія Ніколова про закупівлю для армії яєць по 17 гривень, на яке, зізнається вона, ZN.ua було складно наважитися.

Також вона наголосила на важливості соціологічних досліджень, які можуть показати запас міцності суспільства і більш-менш реально відобразити, чого очікують люди. І часто, каже вона, суспільство у своїх поглядах суперечить саме собі, наприклад, коли йдеться про мобілізацію чи переговори з Росією.

В Україні є корупція, але теза про тотальну корупцію — брехлива

У перший рік повномасштабного вторгнення українські розслідувачі перефокусувалися з теми корупції та зловживань на тему розслідування воєнних злочинів Росії та уникання країною-агресоркою санкцій. Ця мовчанка, як розповідали «Детектору медіа» опитані журналісти-розслідувачі, стала для корупціонерів «індульгенцією» і згодом саме видання ZN.ua перервало її, опублікувавши вже згадане розслідування про яйця по 17 грн. Зараз українські журналісти-розслідувачі продовжують викривати корупцію — і це добре. Але з іншого боку, каже Ольга Айвазовська, ворожа пропаганда сформувала на Заході певне кліше, що Україна — чи не найбільш корумпована країна у світі й нас не треба підтримувати. Відтак українські медійники, які показують зловживання, водночас повинні переконувати Захід, що це — окремі випадки, а не тотальна корумпованість, і при цьому в нас є демократичні процеси, які дозволяють такі випадки викривати.

«Чи відрізняються у вас посили на зовнішню та внутрішню авдиторію?», — з таким запитанням Ольга Айвазовська звернулася до Дениса Бігуса.

У відповідь він зазначив, що не любить узагальнень. А узагальнення про тотальну корупцію в Україні вважає шкідливим.

 Денис Бігус

«Ми працюємо з конкретними кейсами. Ідея в тому, щоб сказати “тут погано, треба виправити”. Але медіа в широкому сенсі працюють з узагальненнями. У мене була якась кількість інтерв’ю цієї весни й саме це узагальнення було популярним. І тобі доводиться кожен раз казати: “Дивіться, панове, я розумію, що ваша авдиторія навряд чи піде далі заголовка, і це проблема. Але спробуймо говорити про те, що в нас є отакі конкретні випадки та ми в них довели, що це погано. І якось придумаймо, як це не перетворювати на ці масштабні та неправдиві тези (...) Я в принципі не фанат глобальних меседжів як таких», — сказав Денис Бігус.

Журналісти-розслідувачі роблять свою роботу не для того, щоб з’являлися отакі «закиди широкими мазками», каже Денис Бігус, а щоб знищувати конкретні схеми зловживань і викривати конкретних корупціонерів. Тому треба чітко розуміти, що узагальнення саме в цьому випадку особливо шкідливі.

Ба більше, додав він, маючи багаторічний досвід висвітлення корупції, в інтерв’ю іноземцям він усе ж намагається пояснювати, що за ці роки багато що змінилося в Україні на краще. А все тому, що в суспільства є колосальний запит на справедливість, якої поки все ж недостатньо.

Ольга Айвазовська сказала, що часто іноземці запитують її, чи є ще в Україні демократія, якщо немає виборів. І вона відповідає їм, що є, бо є такі люди, як Бігус і його команда журналістів-розслідувачів, є «Схеми», «Слідство.інфо» та інші — і всі вони роблять дуже важливі речі.

«Приклади дій, які вчиняють редакції, що займаються висвітленням питань корупції, — це система стримувань і противаг, яка, можливо, і не приводить до посадок тут і зараз, — пояснила Ольга Айвазовська. — Це у нас завищенні очікування до швидкості, але сам факт розкриття руйнує цю корупційну схему».

З огляду на це вона запитала Дениса Бігуса, чи відчуває він певну місійність своєї роботи. Натомість він відповів, що відчуває фрустрацію та навіть певну провину, бо хотів би не лише викривати корупціонерів, а й бачити після цього, як державна правоохоронна система їх карає. І цього, по суті, вимагає авдиторія, каже він, якій набридло бачити корупційні історії та майже не бачити покарань, які мали б бути логічним завершенням цих історій.

Суспільне як острівець громадських настроїв

Продюсерка Суспільного Тетяна Трощинська розповіла, що Суспільне розуміє свою роль як майданчика для дискусій на справді важливі та сенситивні для суспільства теми. Як приклад вона навела токшоу «Новий відлік», яке у березні 2023 року запустило Суспільне.

 З мікрофоном Тетяна Трощинська, поруч Христина Коціра

«Як продюсерка цього проєкту я можу сказати, що це таке щотижневе ходіння по дуже тоненькому лезу, коли ти розумієш, що у тебе будуть контроверсійні точки зору в студії, коли ти розумієш, що у тебе немає чітких правил, і перебуваєш доволі часто у стані самоцензури, будьмо чесними. Ти думаєш, що допомагає, а що — ні, що шкодить, а що — ні, і не завжди твої рішення є ідеальними. Але ми намагаємося робити дискусію про важливі теми», — сказала Тетяна Трощинська.

Таким токшоу Суспільне не ставило собі за мету розв’язати проблеми суспільства, але проговорити їх — цілком. Адже під час повномасштабної війни в Україні накопичилося чимало тем, про які варто обережно, але чесно поговорити. І вона погодилась із Юлією Мостовою у важливості соціології. Ба більше, щоб краще відчувати те, що турбує суспільство, каже Тетяна Трощинська, Суспільне завдяки донорським коштам щотижня замовляє опитування, щоб краще розуміти ставлення суспільства до різних складних і контроверсійних питань.

 Тетяна Трощинська

«Мені здається, що український медіапростір потребує раціоналізації. Він потребує таких острівців, яким ми можемо довіряти, що інформацію або перевірили, або чесно сказали, що не змогли її до кінця перевірити. Цього нам недостатньо. Мабуть, у цьому роль і завдання Суспільного, і воно мало б бути цим острівцем раціоналізації. Чи є таким острівцем телемарафон, мені складно сказати», — додала Тетяна Трощинська у відповідь на тезу Ольги Айвазовської про те, що партнери України, які зокрема дофінансовують наш бюджет, хотіли б кращого фінансування Суспільного, а не фінансування приватних олігархічних каналів, об’єднаних у телемарафон.

Керівниця програм демократії та прав людини посольства Швеції в Україні Ольга Седова

Медіа та війна — як говорити з суспільством про неприємні речі

Ольга Айвазовська сказала, що медіа мали б, наприклад, не лише загострювати свою увагу на інколи неприйнятній поведінці працівників ТЦК, а й більше пояснювати про важливість і необхідність мобілізації для виживання країни. Однак оскільки ця тема не дуже популярна, багато хто її уникає.

«Найбільшого хейту я особисто отримую, коли говорю в інтерв’ю, що мобілізація — це невідворотна історія, якщо ви вважаєте, що ми маємо вистояти. Якщо ви не вважаєте, що ми маємо вистояти, то користуйтеся аргументом, що Україна — найбільш корумпована держава і я їй служити не буду», — сказала модераторка. 

Відтак вона звернулася до Дмитра Лиховія і як до журналіста, і як до військового водночас із запитанням про те, як би він рекомендував медійникам працювати з авдиторією на тему мобілізації.

  Ольга Айвазовська

«Медіа в наш час, коли суспільна думка та громадські настрої у вигляді синусоїди — зараз більш-менш, бо є Курська операція і Покровськ притих, — тримають кукуху суспільства, яке потребує психологів, — сказав Дмитро Лиховій. — Я виходжу з того, що медіа мають бути свідомими, що вони говорять непопулярні речі. Але це можуть собі дозволити не всі, тому що тоді не буде монетизації, самоокупності, й далеко не всі мають гранти. [...] У медіа тут роль величезна. І я не знаю, як це все узгодити з відсутністю грошей і недофінансуванням».

 З мікрофоном Дмитро Лиховій, ліворуч Денис Бігус

Ця тема непопулярна тому, що велика частина українського суспільства є досі інфантильною, каже він. Адже справді дуже багато людей хочуть виходу України на кордони 1991 року, але водночас не хочуть служити. Першою про це сказала Юлія Мостова, говорячи про важливість соціології, а він із цим погодився. Дмитро Лиховій певен: одне з завдань медіа — змінити це, не просто йдучи за настроями авдиторії, а й формуючи їх. А це завдання нелегке.

«На жаль, тема війни відходить на задній план порівняно з темами гендерної рівності чи відбудови. Це, безперечно, теж важливо, але все це не матиме ваги, якщо не буде відповіді на безпекові загрози. Я вважаю, що на першому місці має бути безпека країни, а інше вже похідне. Якщо ми не дамо відповіді на питання мобілізації, яке досі залишається без відповіді… Тому що результат мобілізації людей рекрутинговими центрами на конкретні дуже привабливі посади близький до нуля. Навіть у підрозділи РЕБ, де фактично ймовірність загибелі дуже низька, люди не хочуть іти, бо це все одно війна. Саме тому завдання і медіа, і державної інформаційної політики — розказати: “Люди, якщо сьогодні ви не будете йти хоча б у РЕБ чи на безпілотні підрозділи, то сьогодні Мирноград і Покровськ, завтра буде Павлоград, а ще через кілька місяців Дніпро”», — сказав Дмитро Лиховій.

 Дмитро Лиховій

Але завдання для медіа ускладнюється ще й тим, що неприємною для українського суспільства є не лише тема мобілізації, а загалом тема війни. За словами Христини Коціри, якщо на початку війни репортажі hro із фронту легко набирали 2—3 млн переглядів, то зараз — ледь 100—200 тисяч.

«Авдиторія від цієї теми відмежовується, але наші журналісти відчувають свою місію доносити людям: “Війна не закінчилася, Покровськ ось тут поруч із вами, й не десь на іншому континенті, а в нашій країні. Війна триває”. Тому ми показуємо військових, дехто з них воює з 2014 року, дехто — з 24 лютого (2022 року — “ДМ”). Ми розуміємо, що тиснути на почуття “ви тут всі живете своє прекрасне життя, а хлопці в окопах” — це вже не діє. Ми спочатку теж на цьому акцентували та зрозуміли, що це абсолютно програшна ситуація, бо люди тоді просто вимикають відео», — сказала Христина Коціра.

 З мікрофоном Христина Коціра

Ба більше, продовжила вона, в суспільстві зростає прірва між цивільними та військовими, між тими, хто виїхав, і хто ні, між тими, хто втратив когось, і тими, хто нікого не втратив.

«Місія медіа — цю прірву зменшувати й доводити всім, що ми — українці та що ми повинні вижити. Бо якщо ми не виживемо, то що далі? То не буде ні виборів, ні відбудови, ні медіа, ні наших репортажів про щось інше, бо в нас сьогодні етап виживання», — сказала Христина Коціра.

Учасники дискусії зійшлися на тому, що території менш важливі, більш важливі державність і суб’єктність, яку ми повинні зберегти. А на це здатне лише доросле, стійке до викликів і загроз суспільство, яке отримує правдиву, хоч і не завжди приємну інформацію про дійсність. Саме в цьому і є ключова роль медіа — не лише протриматися самим, а й пояснити авдиторії складні речі та розставити правильні акценти. Медіа повинні будувати порядок денний України майбутнього, не забуваючи про труднощі, які суспільство має пережити сьогодні.

Фото Максима Поліщука, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Корупція
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЗМІ назвали можливу причину смерті Папи Франциска
Европейская правда
2025-04-21T12:37:38Z
Чого очікувати українцю, якому виповнилось 65 років, але його стаж менше 15 років
Telegraf
2025-04-21T12:36:42Z
Мер міста у Південній Каліфорнії пропонує позбутися безхатьків, роздавши їм наркотики
Лига
2025-04-21T12:36:05Z
Король Чарльз III вшанував пам'ять Папи Римського і зізнався, коли востаннє з ним бачився
24tv
2025-04-21T12:33:11Z
Слово "плюшевий" – чи є воно в українській мові і яке його походження
24tv
2025-04-21T12:30:12Z
По удару за кожен рік життя: дзвони Собору Паризької Богоматері пробили 88 разів на честь Папи
24tv
2025-04-21T12:30:10Z
Жінка їхала на роботу одна, а потім подивилася на заднє сидіння: кого вона побачила
Фокус
2025-04-21T12:27:11Z
МОН підготувало проєкт програми вступного іспиту в аспірантуру
24tv
2025-04-21T12:21:35Z
Помер Папа Римський. Що про нього казатимуть?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:21:23Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Білорусі вісьмох колишніх силовиків внесли до "списку терористів"
Европейская правда
2025-04-21T12:37:15Z
Прірва "російського відродження": що відбувається на окупованих РФ територіях
Лига
2025-04-21T12:33:28Z
НАЗК частково обмежить доступ до Реєстру декларацій через технічні роботи
УкраинФорм
2025-04-21T12:30:57Z
У США чиновники через помилку отримали доступ до секретних планів Білого дому, - WP
InternetUA
2025-04-21T12:28:25Z
Іспанія оголосить триденну жалобу за Папою Франциском
УкраинФорм
2025-04-21T12:27:23Z
Венс прибув до Індії, де проведе перемовини з Моді
ZN UA
2025-04-21T12:24:40Z
Екснімецький посол: Можливо Taurus зараз не є найнеобхіднішою зброєю для України
Лига
2025-04-21T12:21:09Z
Кримська гра Путіна: чого сподівається домогтися Росія щодо питання українських територій
Фокус
2025-04-21T12:15:41Z
Підготовка до ядерної аварії: Україна закупила у Ізраїля препарат проти променевої хвороби
Фокус
2025-04-21T12:15:46Z
Україна закупила в Ізраїлю препарат від радіаційного опромінення на випадок ядерної загрози
УкраинФорм
2025-04-21T12:15:43Z
Найкращий чай для заспокоєння розладу шлунка: варто мати під рукою
24tv
2025-04-21T11:39:27Z
Найкорисніші продукти для мозку, які попереджують ризик появи інсульту та хвороби Альцгеймера
Gazeta UA
2025-04-21T11:15:31Z
Як розрізнити укуси комах: характері ознаки, які допоможуть уникнути ускладнень
Gazeta UA
2025-04-21T08:30:04Z
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Факти ICTV
2025-04-21T07:54:05Z
Як прожити понад століття: сім порад від 101-річного дієтолога
Gazeta UA
2025-04-21T07:18:40Z
Як харчування впливає на зморшки
360ua.news
2025-04-21T07:18:00Z
Через це ваше волосся ламке і сухе: від цих звичок потрібно позбавитись
24tv
2025-04-21T07:03:37Z
Грузія на Євробаченні 2025: що відомо про Маріам Шенгелію та скандал довкола неї
Факти ICTV
2025-04-21T12:33:05Z
У Римі відкрили виставку «Писанка – тендітна краса українського мистецтва»
УкраинФорм
2025-04-21T12:24:43Z
Після шести років стосунків: зірка "Сутінок" Крістен Стюарт таємно одружилася
24tv
2025-04-21T12:03:37Z
"Кохаю без всяких "але": Кацурін ніжно привітав Дорофєєву з 35-річчям та показав милі фото з нею
24tv
2025-04-21T11:51:07Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 21 - 25 квітня
VGorode
2025-04-21T11:30:40Z
Цирк чи шик: мережу збурив тренд на смугасті ванни — що кажуть експерти
24tv
2025-04-21T11:27:54Z
Євробачення-2025: яке місце Україна посяде у фіналі конкурсу
GlavRed
2025-04-21T11:27:12Z
Найбільша мрія, – відомий телеведучий втретє став батьком і показав перші кадри донечки
24tv
2025-04-21T10:30:58Z
Фільм Параджанова «Тіні забутих предків» повертається у прокат в оновленій версії
УкраинФорм
2025-04-21T10:09:53Z
У Німеччині госпіталізували людей внаслідок вибуху акумулятора електросамоката
Европейская правда
2025-04-21T12:39:22Z
Хлопець спеціально підпалив будинок, щоб побачити пожежників: що було далі
24tv
2025-04-21T12:15:02Z
У Святошинському районі затримано двох молодиків, які ховали психотропи у парку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:06:11Z
В Одесі члени громадської організації викрадали людей, прикидаючись працівниками ТЦК
Комсомольская правда
2025-04-21T11:49:52Z
У Південній Кореї чоловік із вогнеметом намагався спалити мешканців будинку
Украина Криминальная
2025-04-21T11:48:32Z
На Одещині зловмисники видали себе за військовослужбовців ТЦК та незаконно позбавили волі чоловіка
Украина Криминальная
2025-04-21T11:45:47Z
У Польщі гасять пожежу в національному парку неподалік кордону з Білоруссю
Европейская правда
2025-04-21T11:42:56Z
У Малині затримали підозрюваного у замаху на вбивство
Украина Криминальная
2025-04-21T11:27:57Z
На відпочинковій базі під Львовом відвідувач стріляв у чоловіка та жінку
24tv
2025-04-21T11:15:27Z
Ми не мали ілюзій, – офіцер артилерії розповів, яким було "великоднє перемир'я" на фронті
24tv
2025-04-21T12:39:24Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-04-21T12:36:52Z
Ворог використовував «перемир’я», щоб підтягнути свої резерви - Коваленко
УкраинФорм
2025-04-21T12:30:56Z
Археологи Львова виявили писанку віком понад 500 років
360ua.news
2025-04-21T12:30:12Z
Відключення газу в Дніпрі 22 квітня: кому слід приготуватися до незручностей
Политека
2025-04-21T12:30:09Z
У Харкові відкрили третю підземну школу
Мій Харків
2025-04-21T12:27:22Z
Окупанти біля Торецька намагалися прорватися на мотоциклах – ЗСУ їх зупинили
24tv
2025-04-21T12:21:43Z
Повернувся з полону боєць 68-ї бригади Дмитро Дерлиця з Тернопільщини
УкраинФорм
2025-04-21T12:15:38Z
У Києві на тиждень обмежать пішохідний рух у підземних переходах на Майдані та Європейській площі
УкраинФорм
2025-04-21T12:15:00Z
Скільки годин має спати собака: ветеринар дав несподівану відповідь
GlavRed
2025-04-21T12:27:19Z
Як захистити гараж від злому за допомогою звичайної локшини для басейну: практичний лайфхак
24tv
2025-04-21T12:18:13Z
Що додати у борошно, щоб не заводились міль та жучки
Знай
2025-04-21T11:52:46Z
Ці парфуми, кажуть, неможливо змити навіть у душі
24tv
2025-04-21T11:15:25Z
Ресторанний бізнес "відштовхнувся від дна". На відкриття яких закладів варто очікувати
Лига
2025-04-21T10:51:19Z
Потрібно всього 2 порошки: як за день позбутися мурах на ділянці
GlavRed
2025-04-21T10:27:54Z
Забудьте про Санторіні і Крит: секретний острів у Греції стане вашим улюбленим місце біля моря
24tv
2025-04-21T10:24:00Z
Як збільшити врожай полуниці вдвічі - змініть послідовність робіт на грядці
Gazeta UA
2025-04-21T10:03:46Z
Острів Санторіні під загрозою: вчені досліджують підводний вулкан
Факти ICTV
2025-04-21T10:01:25Z
Українці можуть отримувати щомісяця 500 гривень на оплату комуналки
24tv
2025-04-21T12:40:11Z
"Ласкаво просимо": невідомий літак покружляв над Львовом
Telegraf
2025-04-21T12:39:02Z
В Індії бум на морозиво: за кілька років ринок перевищить $5 млрд
AgroPortal
2025-04-21T12:30:09Z
АРМА продало російський нафтовий танкер Nika Spirit
УкраинФорм
2025-04-21T12:27:12Z
В Україні планують створити єдиний регулятор у цифровій сфері
Детектор М
2025-04-21T12:24:08Z
Скільки відсотків відраховують від зарплати до Пенсійного фонду
24tv
2025-04-21T12:21:02Z
Українські аграрії засіяли понад 1,7 млн га ярих культур
Agravery
2025-04-21T12:10:58Z
Бізнес на паливі: у скільки обійдеться збудувати автозаправку в Україні
24tv
2025-04-21T12:09:34Z
Пенсія за вислугу років вчителям у 2025 році: розмір та як розраховується
Факти ICTV
2025-04-21T12:03:04Z
Збірна України зі спортивної акробатики здобула 13 нагород на чемпіонаті Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:33:00Z
Флік прокоментував ситуацію з травмою Левандовські
Football.ua
2025-04-21T12:28:00Z
Юнацька хокейна збірна України програла Данії на чемпіонаті світу
УкраинФорм
2025-04-21T12:24:01Z
Перед історичним півфіналом: помер колишній головний тренер Буковини
24tv
2025-04-21T12:18:58Z
Непереможний боксер розповів, як бій проти українця зробить із "Бізнесмена" суперзірку боксу
24tv
2025-04-21T12:18:15Z
Жіноче Євро-2027 із футзалу: стала відома дата жеребкування кваліфікації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:12:11Z
Матч "Ліона" у чемпіонаті Франції перервали на годину через влучання предмета в голову судді
ZN UA
2025-04-21T12:10:00Z
Українка Онофрійчук виграла п'ять медалей на Кубку світу з художньої гімнастики в Баку
24tv
2025-04-21T12:00:41Z
Форт може покинути Барселону влітку
Football.ua
2025-04-21T11:58:08Z
Перемога матерії над антиматерією. «Частинка краси» підказала фізикам, чому виник Всесвіт
ITC
2025-04-21T12:40:33Z
Використали розсекречені американські креслення. У Китаї запустили безпечний торієвий реактор
InternetUA
2025-04-21T12:31:46Z
Telegram не розкривав особисті повідомлення спецслужбам — Дуров
InternetUA
2025-04-21T12:16:34Z
Простенький Android-смартфон обійшов iPhone 16 Pro у порівнянні якості екранів
InternetUA
2025-04-21T12:01:19Z
У WhatsApp з'явиться вбудований перекладач повідомлень
InternetUA
2025-04-21T11:46:22Z
ОАЕ планують довірити ШІ написання законів. Експерти попереджають про галюцинації
Лига
2025-04-21T11:42:19Z
У Мережі перерахували найкращі смартфони зі стилусом на 2025 рік
InternetUA
2025-04-21T11:31:27Z
Найкращі смартфони Google Pixel: топ 3 моделі, які сподобалися експертам
Фокус
2025-04-21T11:30:46Z
Суперечить термодинаміці? Студент випадково створив рідину, що постійно відновлює форму
ITC
2025-04-21T11:27:46Z
Дивовижно, цей Понтіак вижив після масового знищення реплік з менше ніж 1 тисячею миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-21T12:15:28Z
Citroen C4 виходить на український ринок у новому вигляді
360ua.news
2025-04-21T12:00:39Z
Напарник Ферстаппена потрапив в аварію на старті гонки Формули-1: відео зіткнення
24tv
2025-04-21T10:51:52Z
Перший електричний седан від компанії Leapmotor під назвою B01
Топ Жир
2025-04-21T10:45:57Z
Продажі нового Opel Combo та Opel Combo Electric в Україні набирають обертів!
AutoCentre
2025-04-21T10:37:13Z
Новий гібридний мінівен Buick розсекретили до прем’єри
AutoCentre
2025-04-21T10:34:37Z
BYD розгортає повний драконів стиль на автосалоні у Шанхаї, демонструючи концепції ЕВ
Топ Жир
2025-04-21T09:45:20Z
Marchi Mobile пропонує будинок на колесах за $3 мільйони
AutoCentre
2025-04-21T09:03:59Z
Новий трирядний електричний кросовер Nio L90
Топ Жир
2025-04-21T09:00:10Z