MY.UAНовини
Реакція Червоного Хреста на вбивство своїх співробітників-українців як гра на стороні Росії
Реакція Червоного Хреста на вбивство своїх співробітників-українців як гра на стороні Росії

Реакція Червоного Хреста на вбивство своїх співробітників-українців як гра на стороні Росії

Червоний Хрест не назвав винуватців атаки по Віролюбівці біля Часового Яру, в результаті якої троє працівників місії загинули, двоє постраждали, а гуманітарний вантаж знищений.

Організація не приховує: не робить і не робитиме цього – оскільки так бачить свою нейтральність. Проте, серед багатьох українців риторика Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) щоразу викликає обурення. Президент України Володимир Зеленський заявив, що світ та міжнародні організації повинні «реагувати жорстко й принципово». А омбудсман Дмитро Лубінець закликав Червоний Хрест «офіційно і публічно визнати порушення Росією норм Женевських конвенцій».

Кому допомагає, а кому шкодить така реакція МКЧХ? Чи варто Україні взагалі чекати від організації якихось дій, чи час шукати інші шляхи для вирішення проблеми зі злочинами Росії та захистом своїх громадян – військових та цивільних? Журналісти Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) досліджують цю проблему.

Під час атаки на Віролюбівку 12 вересня співробітники МКЧХ розвантажували фургон з паливними брикетами, маркований символікою Червоного Хреста. Троє представників місії загинули, двоє – госпіталізовані. Гуманітарний вантаж – знищено. За експертизою Донецької обласної прокуратури, по місії Червоного Хреста завдали комбінований удар із застосуванням артилерійських осколкових фугасних снарядів 152 мм та російського БПЛА типу «Ланцет».

  • Російський Червоний Хрест учасник агресії: що про це думає МКЧХ?

Цей удар – ситуація для російсько-української війни неординарна. Досі співробітники МКЧХ гинули на цій війні лише одного разу – у Донецьку в 2014 році. Тоді загинув громадянин Швейцарії. Хоча на війнах в інших частинах світу (Сектор Гази, Ємен, Ефіопія) це траплялось.

Внаслідок удару у Віролюбівці загинули троє співробітників організації, двоє – зазнали поранень

Село Віролюбівка Костянтинівської громади – зона досить небезпечна. Російські дрони літають тут постійно, свідками чого ставали журналісти Донбас Реалії. Долітає і артилерія. Звідси до фронту – менше від 10 км; поруч Часів Яр, який штурмує армія РФ. Донецька обласна прокуратура з 2023 року і до сьогодні розслідує 9 випадків обстрілів, коли тут загинули люди або була пошкоджена інфраструктура.

Вдарила Росія по міжнародній місії навмисно чи МКЧХ став випадковою жертвою невибіркового обстрілу – об’єктивних даних наразі немає. Однак, за будь-якого варіанту, зрозуміло, що це зона вогневого впливу армії РФ, а такого типу боєприпасу взагалі немає на озброєнні української армії.

Міжнародний комітет Червоного Хреста того ж дня офіційно рішуче засудив напад на своїх співробітників. Але напад у його заяві був повністю знеособленим – він просто «стався».

«Сьогодні наші серця розбиті, ми оплакуємо втрату наших колег», – сказала президент МКЧХ Мірʼяна Сполярич.

У заяві Комітет закликав поважати міжнародне гуманітарне право – адресат заклику також був відсутній: «МКЧХ терміново закликає до поваги міжнародного гуманітарного права».

Ще Комітет зазначив, що подія сталась «на тлі різкого зростання кількості працівників гуманітарних організацій, убитих у всьому світі за останні два роки» – хоча загибель одразу трьох співробітників місії і не є звичною статистикою для фронту в Україні.

Певний посил до Кремля організація все ж зробила. 17 вересня президентка МКЧХ Мірʼяна Сполярич відвідала Москву, де зустрілася з російським міністром закордонних справ, уповноваженою з прав людини та високопосадовцями Міноборони РФ.

  • Чи справді Червоний Хрест не ходить до українських полонених і приховує побачене у тюрмах Росії?

У пресрелізі МКЧХ йдеться, що на зустрічі очільниця Червоного Хреста «нагадала про важливий обов’язок держав виконувати зобов’язання відповідно до міжнародного гуманітарного права». Серед іншого говорили і «про необхідність захищати гуманітарних працівників у зв’язку із загибеллю трьох співробітників МКЧХ».

Президентка Міжнародного комітету Червоного Хреста Мір’яна Сполярич

Чому Червоний Хрест говорить лише про «розбиті серця»?

8 років тому у Сирії у схожій ситуації (після ймовірного авіаційного удару по спільному гуманітарному конвою ООН та міжнародної організації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця) загинули 20 цивільних, серед них був один співробітник організації. Сирійська опозиція тоді звинувачувала у нападі або урядові війська, або армію РФ, що воювала на боці Башара Асада – адже лише у них була можливість застосовувати авіацію. Москва та Дамаск звинувачення відкидали.

Червоний Хрест і тоді закликав неназваного адресата забезпечити захист гуманітарних служб та волонтерів. А винуватців – не назвав.

Речник делегації МКЧХ в Україні Олександр Власенко пояснює Донбас Реалії: причина у тому, що Червоний Хрест не проводить розслідувань, які б допомогли виявити винуватця чи напрямок удару. Тому в організації немає підстав для того, щоб зробити висновок про винного.

По-друге, звинувачення однієї із сторін у нападі, як вважають у Червоному Хресті, порушує принцип нейтральності організації (не ставати ні на чий бік).

«Для нас не так важливо назвати якихось винних – важливо зробити так, щоб це не повторилося в майбутньому. Тому ми завжди звертаємось до країн. Вони делегували нам це право працювати у прифронтовій зоні, допомагаючи цивільному населенню. І вони повинні тоді поважати нашу емблему», – каже він.

У практиці МКЧХ – вказувати стороні, що порушує гуманітарне право, на це не публічно, без розголосу, закликаючи виправити ситуацію і не допускати її в майбутньому. Це відповідає практиці організації у всіх війнах та конфліктах, пояснює старший викладач кафедри міжнародного права Києво-Могилянської академії Сергій Петухов. Адже Червоний Хрест прагне отримати доступ до будь-якої зони конфлікту, і ціною доступу є безсторонній тон організації.

«Так вони отримують довіру держав, навіть злочинних. І не лише держав, а й повстанських груп, і навіть терористичних організацій. Так прописаний їхній мандат, це постулат, від якого вони не відходять більше ніж 100 років. І в цьому, мабуть, несправедливо їм дорікати. Це було відомо й до 2014 року», – пояснює він.

Президентка МКЧХ Мірʼяна Сполярич тисне руку міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову. Січень 2023 року

  • Омбудсмен звинуватив Міжнародну федерацію Червоного Хреста в адвокатуванні «російських злочинців»

Така нейтральність не на користь Україні

В той час, як в Україні обговорювали удар по гуманітарній місії у Віролюбівці, російські зет-пабліки писали, що по вантажівці вдарила Україна – щоб інсценувати російську атаку. Офіційно ж Росія обстріл не коментувала.

Хоча МКЧХ декларує нейтральність як пояснення своєї нечіткої заяви – насправді, цим він побічно дає можливість Росії використовувати цю ситуацію проти України, вважає юрист-міжнародник, депутат Верховної Ради Олександр Мережко.

«Російська пропаганда буде це використовувати. Хоча всі розуміють, хто є винуватцем, хто скоїв цей злочин. Але МКЧХ не робить навіть заяви стосовно необхідності проведення розслідування», – звертає він увагу.

Через відсутність важелів тиску на країну-агресорку від міжнародних організацій Україна – як країна, що дотримується норм гуманітарного права – опиняється в невигідній позиції.

Заклики дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права без адресата дозволяють припускати, що Україна – теж порушник, говорить Олександр Мережко. І так відбувається не лише у випадку обстрілу у Віролюбівці.

«Ми маємо, наприклад, забезпечувати права російських військовополонених, незважаючи на те, що Росія не забезпечує права наших. Все одно ми повинні дотримуватися. Тому ми й кажемо, що немає принципу взаємності. В результаті виходить так, що ми ще й стаємо винуватими. Тобто розумієте, це настільки несправедливо», – пояснює він.

Росія завжди намагається використати всі міжнародні правові механізми лише на свою користь, додає Сергій Петухов. Одним з прикладів є те, як Кремль усунув ОБСЄ, який міг визначати, звідки прилетіли снаряди і хто винен – на відміну від гуманітарних місій, до яких належить і Червоний Хрест.

«ОБСЄ діє на основі консенсусу – спільної згоди, тому з 2022 року її мандат припинено, і в принципі жодного міжнародного спостерігача у зоні збройного нападу Росії немає. Таким чином, вони (влада РФ – ред.) спробували обмежити доступ до інформації та обмежити можливість документування злочинів російської армії», – каже Сергій Петухов.

Український військовий після російського полону

Але головне, чим дорікають МКЧХ, – те, що він не виконує місію, заради якої створений. А якщо так – то заради чого дотримуватися нейтральності? Це дуже помітно на прикладі захисту військовополонених, зазначає Олександр Мережко. Фізичний стан військовослужбовців, що повертаються з російського полону, їх свідчення про тортури – доводять безпорадність МКЧХ.

«МКЧХ виглядає як бюрократична організація, яка не робить те, що повинна робити, незважаючи на кричущу ситуацію. І намагається виправдати своє існування, удаючи, що вони щось там трошки зробили. Ну це неспівмірно», – пояснює він.

За очевидних порушень з боку РФ Женевських конвенцій Червоний Хрест мав би хоча б закликати до створення міжнародних місій, які б розслідували або встановлювали такі факти, додає правник. Як і у випадку з обстрілом власної вантажівки у Віролюбівці.

«Це ж ваші люди, ви повинні їх захищати. Як же ви можете нічого не робити навіть стосовно ваших людей? А що ж ви тоді взагалі можете? Якщо ви своїх не можете захистити, як ви будете захищати наших військовополонених?», – каже Олександр Мережко.

  • Генсек білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов почав лякати Захід ядерною зброєю

Що з цим робити Україні

Україні слід апелювати до урядів та організацій, що фінансують МКЧХ, вважає Олександр Мережко: «Звернутися до донорів. Може вони не тим дають ці гроші? Тому що результат… це бюрократична структура, вона дає видимість, а нам не потрібна видимість. [Війна] показала їхню неспроможність. Зараз їхнє завдання – створювати видимість роботи, для того, щоб пережити ці складні для себе часи і повністю не вбити залишки своєї репутації».

Проте, як уже писали Донбас Реалії, українці часто формують завищені очікування від Червоного Хреста – і приміром, керівник Української гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко закликав не робити цього, а випрацьовувати стратегію партнерства з цією організацією, аби активізувати елементи, які до сьогодні були не задіяні. Простіше кажучи – не відмовлятися від інструменту, а брати з нього максимальну можливу користь для прав людини.

Також наприкінці серпня Україна ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, і це відкриває Україні нові можливості для покарання агресора. МКС – найбільший в світі судовий орган, що об’єднує 124 країни і покликаний карати за воєнні злочини та злочини проти людяності.

Після завершення всіх необхідних процедур Україна стане повноправним учасником і зможе брати участь в діяльності органів Міжнародного кримінального суду (МКС). Наприклад, ставити питання про порушення гуманітарного права та воєнні злочини РФ перед асамблеєю країн-учасниць, що відбудеться наприкінці року.

Ще один варіант, каже Олександр Мережко, – запропонувати світовим гравцям «аd hoc» – рішення для конкретного випадку. Наприклад, щодо поводження з військовополоненими чи звільнення цивільних заручників. Зібрати країни, які хочуть мати гарну репутацію на міжнародній арені, мають вплив та нормальні робочі відносини і з Україною, і з Росією, але не хочуть давати зброю – та випрацювати новий гуманітарний механізм замість МКЧХ.

Українські діти, що повернулися за посередництва Катару

«Бразилія може допомогти, Індія може допомогти. Це країни, які хочуть теж престижу, вони хочуть себе показати, що ми за гуманітарну справу, ми за права людини», – каже він.

Наприклад, за допомогою Катару вже вдалося повернути частину депортованих з України дітей. Саудівська Аравія, Туреччина сприяли у поверненні військовополонених.

  • На кого работает Красный Крест в Беларуси

Офіс генпрокурора України заявив про докази причетності РФ до атаки

Правоохоронці за результатами розслідування встановили вид озброєння і підрозділи військ Росії, які обстріляли представників Червоного Хреста у Донецькій області, поінформував 21 вересня Офіс генерального прокурора.

У відомстві кажуть, що війська РФ зі ствольної артилерії завдали удару по трьох автомобілях Міжнародного комітету Червоного Хреста біля с. Віролюбівка Костянтинівської територіальної громади під час роздачі гуманітарної допомоги.

«Внаслідок обстрілу постраждали п’ятеро працівників Червоного Хреста. Безпосередньо на місці атаки загинули троє чоловіків. Двоє їхніх колег зазнали осколкових поранень і мінно-вибухових травм», – кажуть в ОГП.

Відомо, що за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

«Правоохоронці встановили два місця влучання артилерійських снарядів та одне місце влучання ударного безпілотника. З місця події були вилучені уламки згаданих боєприпасів та залишки безпілотного апарата», – зазначили у пресслужбі.

За результатами проведення слідчих дій, огляду місця події, експертиз і допитів свідків встановлено, що артилерійський обстріл здійснений двома осколково-фугасними артилерійськими снарядами калібру 152 мм та безпілотним баражуючим боєприпасом «Ланцет», що перебуває лише на озброєнні Збройних сил РФ.

За словами генерального прокурора Андрія Костіна, «снаряди 152 мм використовувалися у тандемі з дроном, який має лазерний дальномір-цілевказівник і самостійно виявляє та баражує ціль. Це не лише пояснює знайдені на місці події уламки БПЛА «Ланцет», а й вказує на умисний характер атаки на транспортні засоби та персонал Міжнародного комітету Червоного Хреста».

АвториНаталя НедєлькоДенис Тимошенко

Джерело:  Радіо Свобода

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Василіса Фролова кардинально змінила зачіску та приголомшила новим іміджем: фото до та після
TSN
2024-10-05T12:21:01Z
Swoiia, яка раніше виступала під псевдонімом Ассоль, розповіла про кризу у стосунках з чоловіком
Комсомольская правда
2024-10-05T12:06:30Z
У Нью-Йорку відбудеться двотижневий Фестиваль української культури
УкраинФорм
2024-10-05T11:53:14Z
Не варто витрачати час: 3 найгірші мультфільми від Disney за увесь час
24tv
2024-10-05T11:45:59Z
Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені Лятошинського
УкраинФорм
2024-10-05T11:45:15Z
Рецензія на фільм «Джокер: Божевілля на двох» / Joker: Folie à Deux
ITC
2024-10-05T11:43:41Z
Сергій Жадан уперше після розриву звернувся до Христини Соловій
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:39:22Z
Тарас Цимбалюк приїхав до батьків до рідного Корсуня та показав, як час з ними проводить
TSN
2024-10-05T11:33:48Z
Лідія Таран замилувала архівними фото з донькою та ніжно привітала її з 17-річчям
TSN
2024-10-05T11:33:03Z
Яку роботу виконують полонені росіяни та скільки їм платять: репортаж із табору
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:18:41Z
РФ відновить наступ на Покровськ після вирішення "певних завдань": про що йдеться
Фокус
2024-10-05T12:15:56Z
У Києві та області вночі очікується злива
УкраинФорм
2024-10-05T12:01:40Z
Війська РФ "хочуть" узяти райони Харкова під вогневий контроль, очікується загострення
GlavRed
2024-10-05T11:57:32Z
Україна перейшла до повільного відступу: NYT описала ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:54:17Z
Синоптики прогнозують аномально теплу зиму: сніг і морози будуть короткочасні
Знай
2024-10-05T11:36:58Z
У фонтані Києва купалася видра: що кажуть про це у зоопарку
TSN
2024-10-05T11:33:35Z
Чи готується РФ до нового наступу на Харків: військовий відповів
TSN
2024-10-05T11:33:19Z
ЗСУ попали прямо в яблучко: СУшка РФ вартістю $50 млн «доліталася» на Донбасі
GlavRed
2024-10-05T11:27:07Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
ЦАХАЛ заявляє про ліквідацію понад 400 бойовиків «Хезболли»
УкраинФорм
2024-10-05T12:23:21Z
Байден: Не впевнений, що президентські вибори пройдуть мирно
Европейская правда
2024-10-05T12:23:07Z
"Країна-ізгой": в Індії жорстко попередили РФ щодо застосування ядерної зброї
GlavRed
2024-10-05T12:22:02Z
Несистемного і різкого: кого та чому дуже боїться Путін
24tv
2024-10-05T12:21:04Z
Столтенберг згадав ключові події напередодні вторгнення Путіна в Україну
Хвиля
2024-10-05T12:15:21Z
У Китаї затонув атомний підводний човен: чому це сталось
24tv
2024-10-05T12:09:24Z
Як країни НАТО могли б запобігти вторгненню РФ в Україну? Зізнання Столтенберга
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:00:08Z
Російський журналіст Познер потрапив у «список Путіна»: що це означає
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:00:06Z
Мобільні оператори на межі зриву через вимоги НЦУ: це серйозно позначиться на нашому зв'язку взимку
Знай
2024-10-05T12:06:24Z
Санкції працюють: Кремль втратив прибутки від видобутку нафти в Північному морі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:30:34Z
Польща утримує лідерство у виробництві курятини в ЄС
AgroPortal
2024-10-05T11:30:27Z
Ліміт на посилки планують різко урізати: за дешеві товари доведеться доплачувати, деталі
Политека
2024-10-05T11:30:23Z
Українські морські порти цього року перевозять більше вантажів, ніж рік тому
Петр и Мазепа
2024-10-05T11:16:34Z
Україна експортувала понад 100 т яєць до Сьєрра-Леоне та Мавританії
AgroNews
2024-10-05T11:16:33Z
Пенсія понад 4 тисяч гривень: скільки людей її отримує
24tv
2024-10-05T11:15:18Z
Марокко збільшить імпорт пшениці: Україна — серед можливих постачальників
AgroPortal
2024-10-05T11:00:03Z
За два роки програмою єОселя скористалися 13 тисяч родин
УкраинФорм
2024-10-05T10:50:59Z
У 123 бригаді ТрО проведуть службове розслідування після повідомлень про самогубство комбата на фронті
УкраинФорм
2024-10-05T12:15:22Z
Чи справді російського кита-шпигуна Хвалдіміра вбили: поліція Норвегії дала відповідь
24tv
2024-10-05T12:09:20Z
Пережила дві світові війни: друга найстаріша людина планети розкрила секрет довголіття
24tv
2024-10-05T12:06:56Z
Подолати освітню нерівність. Програми ГО «Навчай для України»
Детектор М
2024-10-05T12:01:16Z
Дефіцит талонів на іспит з водіння: у сервісному центрі МВС пояснили проблему
ZN UA
2024-10-05T11:53:18Z
"Рандомайзер" і помилки в алгоритмах формування: що не так з повістками, які відправляють поштою
Фокус
2024-10-05T11:36:36Z
Два уроки марширували у спортзалі: Марічка Падалко емоційно розкритикувала урок "Захист України"
24tv
2024-10-05T11:33:48Z
Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами начальників ТЦК: кому розішлють
Хвиля
2024-10-05T11:30:23Z
Литва придбала системи NASAMS на €234 мільйони
InternetUA
2024-10-05T11:22:10Z
Берінчик захищатиме чемпіонський титул в андеркарді бою Усик – Ф'юрі: хто стане його суперником
TSN
2024-10-05T12:21:20Z
Емері: Поважаю Манчестер Юнайтед і готуватимуся до цього матчу більше, ніж до зустрічі з Баварією
Football.ua
2024-10-05T12:17:50Z
Українська біатлоністка Віта Семеренко дискваліфікована за порушення антидопінгових правил
Комсомольская правда
2024-10-05T12:17:33Z
Одна помилка – і це кінець, – Ф'юрі назвав найскладнішого суперника за всю кар'єру
24tv
2024-10-05T12:15:31Z
Верес здобув вольову перемогу над Зорею
Football.ua
2024-10-05T12:07:35Z
Реал Мадрид пильно слідкує за розвитком Ніко Паса в Комо
Football.ua
2024-10-05T12:01:35Z
«Верес» обіграв «Зорю» у футбольному чемпіонаті УПЛ
УкраинФорм
2024-10-05T12:01:04Z
Ф'юрі націлився на трилогію з Усиком: названо умову для її реалізації
24tv
2024-10-05T11:54:41Z
Кобін: Нічия проти Карпат — справедливий результат
Football.ua
2024-10-05T11:36:26Z
Лікар розповів кому і чому не можна пити каву
360ua.news
2024-10-05T11:42:02Z
У тампонах виявили токсичні метали: чи варто непокоїтися
24tv
2024-10-05T11:03:21Z
Що робити з жоржинами восени: 10 правил вирощування шикарної квітки
GlavRed
2024-10-05T09:25:01Z
9 продуктів, щоб їсти достатньо клітковини і забути про проблеми із травленням
24tv
2024-10-05T09:18:40Z
Нарешті знайшли причину: тепер вчені знають, що викликає слухові галюцинації у хворих на шизофренію
Фокус
2024-10-05T09:12:42Z
Чи можна приймати гарячу ванну при хворобах серця
24tv
2024-10-05T06:06:10Z
Як захистити сад від шкідників восени: поради та секрети досвідчених господарок
Политека
2024-10-05T06:00:34Z
Щось на кшталт плацебо, але дуже смачно: вчені заявили, що кава з молоком не приносить користі
Знай
2024-10-05T05:51:33Z
Наукова діаспора: як перетворити відтік мізків на їх циркуляцію
ZN UA
2024-10-05T05:33:04Z
Співробітник СБУ помітив у комендантську годину на вулиці Києва підозрілих типів, а вони його побили і втекли
Украина Криминальная
2024-10-05T12:21:46Z
Програміст хотів втекти за кордон — що вирішив суд
InternetUA
2024-10-05T12:11:06Z
Харківська косметологиня підозрюється у вбивстві клієнтки з необережності
Мій Харків
2024-10-05T12:06:55Z
ДБР затримало голову Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу за незаконне збагачення
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:01:27Z
Росіяни дроном атакували цивільних у Херсоні - троє постраждалих
УкраинФорм
2024-10-05T11:58:20Z
Судно з "вибуховим" вантажем з Росії прийшло у Ла-Манш
Европейская правда
2024-10-05T11:53:22Z
На Рівненщині син зарубав топором рідну матір
TSN
2024-10-05T11:33:42Z
Чоловік приїхав по своє авто на штрафстоянку і був шокований, побачивши його
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:09:38Z
"Все, нема мостика": величезний потік води прорвав дамби в Алтайському краї – відео
24tv
2024-10-05T11:00:04Z
Пустка та руїни: чому колись квітуче поселення в Японії повністю занепало
24tv
2024-10-05T12:24:53Z
Оживе напівмертва квітка: як реанімувати орхідею без моху
GlavRed
2024-10-05T12:18:28Z
Дизайн інтер'єру у стилі хюґе: як реалізувати данську концепцію простоти
24tv
2024-10-05T12:15:57Z
Експерт назвала дешевий засіб, який назавжди усуває плісняву в оселі: у чому секрет
GlavRed
2024-10-05T12:13:42Z
У світі почали виробляти бананове вино
AgroNews
2024-10-05T12:13:13Z
Смачнющі курячі крильця в духовці: простий рецепт від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-05T12:01:52Z
Найпопулярніше місто "Гри престолів" значно обмежить потік туристів
24tv
2024-10-05T11:33:03Z
Етикет проти зливи: як правильно користуватися парасолькою
GlavRed
2024-10-05T11:27:12Z
Мульчування саду: що це таке та чим воно корисне
24tv
2024-10-05T11:24:33Z
Пітеру Фальку довелося обирати машину для Коломбо, і ось чому він зупинився на Peugeot 403
24tv
2024-10-05T11:54:07Z
Представлено революційний кемпер із гібридною силовою установкою
AutoCentre
2024-10-05T09:49:19Z
Українська компанія представила двовісний причіп для 120-мм міномета
InternetUA
2024-10-05T08:31:40Z
У США рідкісний Ferrari за $575 тисяч розшукали завдяки AirPods за 129 доларів
InternetUA
2024-10-05T07:01:05Z
Audi RS7 Sportback став ще крутішим
Portaltele
2024-10-05T06:51:16Z
Представлено оновлений кросовер Nissan Magnite
Portaltele
2024-10-05T04:51:33Z
Знають не всі водії: яку кнопку в авто не варто натискати під час дощу
GlavRed
2024-10-05T00:27:59Z
В Україні запровадили нові правила продажу автомобілів: що потрібно знати водіям
Хвиля
2024-10-04T19:42:25Z
Renault показали стильний електричний кросовер
ГЛАВКОМ NET
2024-10-04T19:15:13Z
EA неочікувано показали нову революційну відеогру по всесвіту The Sims
24tv
2024-10-05T12:21:14Z
У 30 разів важча за Землю: вчені виявили нову планету
TSN
2024-10-05T12:18:52Z
Підтвердили незвичайну теорію: учені знають, що насправді зробило виверження Тонги настільки сильним
Фокус
2024-10-05T12:15:15Z
Telegram повідомив про рекордні навантаження на сервери: що відомо
InternetUA
2024-10-05T12:02:44Z
Meta анонсувала нову ШI-модель для генерації відео та звуку
Детектор М
2024-10-05T11:48:43Z
Вчені розгадали секрет привабливості картини "Дівчина з перловою сережкою"
TSN
2024-10-05T11:33:50Z
Valve представила дані про обладнання, яке використовують гравці Steam
InternetUA
2024-10-05T11:31:58Z
Ми досі не зустріли інопланетян, бо вони вбивають себе з дуже знайомої причини, кажуть учені
24tv
2024-10-05T11:03:43Z
Використовуватимуть і в Україні. Колумбієць винайшов систему виявлення мін за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-10-05T11:01:34Z