MY.UAНовини
Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти
Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти

Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти

Сьогодні здоровий сон – розкіш. Третій рік українці не почуваються у безпеці, тому й сон - не сон, а дрімота. Якось наш організм адаптувався до виття сирен, але на 100% звикнути до ситуації за вікном навряд чи можливо. Та й «мирні» проблеми зі сном (через хвороби, наприклад) теж ніхто не скасовував. Чому виникають проблеми зі сном? Що таке "кар'єра" хворого на інсомнію? Коли з безсонням можна впоратися самостійно, а в яких випадках потрібен лікар? Про це Коротко про розповів кандидат медичних наук, сомнолог та ендокринолог Костянтин Зуєв.

Яким має бути здоровий сон

Сомнолог та ендокринолог Костянтин Зуєв. Фото: instagram.com/dr.zuiev.somnolog

- Костянтине Олександровичу, наскільки актуальна сьогодні проблема розладу сну в Україні? Через обстріли, повітряну тривогу, роботу ППО багато хто прокидається серед ночі, потім не може заснути - в результаті почувається розбитим протягом дня.

– Проблема безсоння досить актуальна і в Україні, і у світі. За статистикою, 5% населення страждає на порушення сну. Це захворювання зустрічається так часто, як і цукровий діабет. У сьогоднішніх обставинах виспатися стало ще складніше.
- Чи почали до вас частіше звертатися люди після початку війни?

– Сьогодні причин для порушення сну більше, ніж до війни. Організм по-різному реагує на стрес - у когось викликає розлад кишечника, в інших - біль у серці, у когось - задишку. І, звичайно, є люди, які реагують на обстріли та тривоги порушенням сну. Водночас потрібно розуміти, якщо людина не має хвороб сну - спати вона буде за будь-яких умов. Звичайно, через постріли та тривоги гірше, але в цілому ці люди здорові, вони не реагуватимуть на стрес порушенням сну.

Я не помітив, щоб до мене, як до сомнолога, почали звертатися частіше, але, цілком можливо, люди більше звертаються до інших фахівців. Як правило, людина з порушенням сну не шукатиме сомнолога: не всі знають про таку спеціальність, її у нас немає в переліку лікарів. Лікар загальної практики не направить людину до сомнолога. Швидше, до невролога та психіатра.

- Яким взагалі має бути хороший сон (може, багато хто вже забув)?

– Є певні параметри. Здорова норма: на засинання має йти не більше 30 хвилин, на сон – 7-8 годин, прокинутися потрібно бадьорим, мати нормальну працездатність. Ми можемо говорити про порушення сну лише тоді, коли і сон порушений, і, коли ми не спимо, знижується працездатність.

Симптоми розладу сну

– А як зрозуміти, що ти не просто не виспався, а в тебе розлад сну?

– Розладів сну досить багато, але якщо говорити про три найчастіші – це інсомнія, синдром обструктивного апное сну (СОАС) та синдром неспокійних ніг.

Порушення сну при інсомнії (безсонні) бувають такі:

  • Пресомнічні: людина більше 30 хвилин не може заснути.
  • Інтрасомнічні: часті нічні пробудження від найменших подразників, після яких довго не вдається заснути.
  • Постсомнічні: раннє пробудження з неможливістю заснути до ранку. 

При інсомнії протягом дня людина відчуває втому, сонливість, виникає зниження працездатності. Усе це симптоми інсомнії.

Синдром обструктивного апное сну – це зупинки дихання (апное) під час сну, які відчуває сам пацієнт або помічають його домашні. Наприклад, дружина бачить, як чоловік задихається уві сні, боїться за його життя – починає будити, щоб він прокинувся та почав дихати. Зупинки дихання часто супроводжуються хропінням.

При апное сну є западання язика та м'якого піднебіння. Вони перекривають дихальні шляхи – людина задихається. Причина – генетично обумовлені особливості будови ротоглотки, коротка шия, ожиріння. Факторами ризику апное є куріння, надмірне вживання алкоголю.

При апное людина не може заснути глибоко, сон поверхневий, неглибокий. Виникає денна сонливість – людина може заснути за кермом, потрапити в ДТП. Порушення життєдіяльності пов'язані з неякісним і неглибоким сном.

Ще один наслідок апное - підвищення артеріального тиску: людина на адреналіні всю ніч. Також можуть бути часті підйоми до туалету вночі. Ці пацієнти часто звертаються до уролога, лікують неіснуючі простатити. Але якщо немає аденоми та діабету, потрібно поставити запитання: чи не апное це? Запитати домашніх: я сплю без хропіння? Якщо хропіння є – йти на діагностику сну.

Ще одна поширена проблема розладу сну - синдром неспокійних ніг: людина при засинанні відчуває дискомфорт в ногах, який минає, коли рухаєш ногами, – в результаті людина не може заснути, порушується засинання.

Є безліч інших порушень, коли людина розмовляє уві сні, рухає руками тощо. Це і парасомнії: і сноговоріння, і сноходіння, і кошмарні сновидіння. Перелік порушень дуже великий.

Через поганий сон людина може вдень заснути за кермом і потрапити у ДТП. Фото: connectedautomateddriving.eu/

Причини та наслідки розладу сну

– Як впливають розлади сну на здоров'я?

– Згідно з дослідженнями, розлади сну збільшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, інфарктів, інсультів. При зменшенні тривалості сну зростає ризик ожиріння, і, як наслідок, можна захворіти на цукровий діабет другого типу. Порушуються ментальні здібності - страждає короткочасна та довготривала пам'ять, знижується здатність до навчання, виникають розлади ШКТ.

Ночами наш мозок "закривається" від навколишнього світу, а ті його відділи, які відповідають за мову, пам'ять та рухи, перемикаються на обробку інформації з внутрішніх органів. Це так звана вісцеральна теорія сну. Коли людина спить, її мозок налагоджує функцію нервової системи та внутрішніх органів – печінки, серця, жовчного міхура тощо. Відповідно, від нестачі сну страждають внутрішні органи – і це доведено.

Тривала відсутність сну взагалі призводить до смерті. Перші досліди, які проводилися з депривацією (позбавлення) сну, виглядали так: тваринам не давали спати – і вони гинули.

Є дослідження, згідно з якими міста у Греції, що відмовилися від сієсти внаслідок урбанізації, зіткнулися з тим, що у людей різко зросла кількість інфарктів та інсультів. Здавалося б, просто забрали денний сон у людей, у яких він був століттями...

- Окрім зовнішніх причин, які внутрішні причини можуть спричинити неякісний сон?

- Безсоння або інсомнія, буває первинною та вторинною.

Первинна інсомнія – це порушення сну без причини. Чому людина не спить? Тому що має до цього схильність, бо її організм так реагує на стрес.

Вторинна – коли людина не спить через якусь хворобу – радикуліт, діабетичні болі в ногах, головні болі. У цьому разі потрібно лікуватись у профільного фахівця. Коли полегшає зі спиною, наприклад, тоді й сон налагодиться.

Якщо йдеться про первинну інсомнію – тут потрібен сомнолог, це його "парафія". Це окреме захворювання у міжнародній класифікації захворювань, що потребує специфічного лікування. Також може підійти лікар, який має досвід у лікуванні хвороб сну.

На жаль, у нас вважають, що інсомнія – це депресія, давайте лікувати її антидепресантами. І людині дають антидепресанти, але не дають найголовнішого - когнітивно-поведінкової терапії. У таких випадках люди погано одужують, більшість не отримують очікуваного результату – і в цьому велика проблема.

Не читайте перед сном новини і взагалі краще не користуйтесь гаджетами за годину до сну. Фото: pexels.com

Сон та фармакологія: не всяка таблетка допоможе

- Виходить, не всі лікарі обізнані, як правильно лікувати первинну інсомнію?

- На жаль, так. Більшість зосереджуються на фармакотерапії. Є навіть така термінологія – "кар'єра" хворого на інсомнію. Що це означає? Рух від одних таблеток до інших.

Наприклад, хворіє людина на інсомнію. Що вона робить? Іде до аптеки. Бере валеріану, комбіновані препарати з трав, мелатонін, препарати від інсомнії без рецепта - ефекту немає. Далі іде до лікаря. Лікар каже: “У вас депресія. Візьміть антидепресант”. Перший не спрацював, другий, третій... Потім йде нейролептик... І так людина рухається від одного препарату до іншого. Нарешті вже нічого не працює - людина залишається без результату. Це і називається “кар'єрою” хворого на інсомнію. На жаль, здебільшого так і відбувається.

- А як це має бути? Чого не вистачає у фармакологічному лікуванні безсоння?

- Когнітивно-поведінкової терапії інсомнії (КПТ-І). У всьому світі в такий спосіб лікують первинну інсомнію.

- До речі, де ви навчалися, як можна стати сомнологом, якщо в Україні немає такої спеціальності та лікарів?

– За кордоном. Вивчитися на сомнолога може лікар будь-якої медичної спеціальності. У світі найчастіше сомнологією займаються неврологи. Але взагалі навички роботи з патологією сну може і повинен мати будь-який лікар.

Сьогодні зобов'язали всіх лікарів терапевтичного профілю пройти курс психіатрії. Але щоб зобов'язати навчитися і розбиратися в порушеннях сну - такого немає. Тому більшість лікарів по-аматорськи підходить до лікування цієї патології - і результати відповідні.

- У випадках, коли людина не висипається через фізіологічні явища, когнітивно-поведінкова терапія допоможе?

- Можливо. Але тут головне - лікувати основне захворювання. Щодо синдрому неспокійних ніг є таблетки, які чарівно допомагають. Людина може десятиліттями погано спати, але якщо потрапить до фахівця, він призначить потрібну пігулку – і питання вирішено. Просто як диво.

Сном потрібно займатися на регулярній основі

– А як бути, коли не вдалося вночі нормально поспати через тривоги чи вибухи? Чи допоможе в таких випадках почуватися бадьорішим сієста?

– Звичайно, це науково встановлений факт: денний сон – це завжди добре. Але не більше пів години.

Якщо людина одну ніч не спала внаслідок якогось стресу – візьмемо нашу воєнну ситуацію – перше, що треба розуміти: нічого трагічного для здоров'я не станеться. Наступної ночі ця людина спатиме міцніше. А от якщо так спати регулярно – це погано і матиме наслідки для здоров'я.

Також потрібно розуміти, що будь-який пропуск сну негативно вплине на концентрацію уваги. Водії після однієї безсонної ночі вестимуть автомобіль так, як після вживання певної кількості алкоголю.

Хворим на інсомнію ми говоримо, що потрібно займатися сном на регулярній основі, тоді все буде добре: пацієнти надто турбуються через те, що поганий сон руйнує їхнє життя, і це додає нервозності, що, знову-таки, заважає заснути.

– Значить, є випадки, коли можна налагодити сон самостійно, а є - коли без фахівця не обійтися. У тих випадках, коли можна налагодити сон самотужки, чи можна пити мелатонін?

– З гострою інсомнією пацієнти рідко приходять, але якщо вона триває більше трьох місяців, то вже вважається хронічною інсомнією – тут без фахівця не обійтися.

Є також розлади сну, пов'язані з позмінною роботою. Це, наприклад, пожежники, лікарі на чергуваннях, поліцейські, працівники складських приміщень, шахтарі, працівники металургійних заводів. У таких випадках розлади сну виникають через те, що кілька разів на тиждень люди змушені не спати ночами. Тут добре працюватиме мелатонін та світлотерапія. Спеціальні лампи 1000 люкс допомагатимуть прокидатися людині вранці, мелатонін - засипати ночами. Але як препарат для лікування інсомнії мелатонін є малоефективним.

- Чи не завдасть шкоди самостійний прийом мелатоніну? Є думка, що свій мелатонін перестає вироблятися достатньо, якщо його пити.

- Ні, такого нема. Прийом мелатоніну не нашкодить. Інше питання, чи буде користь? Залежить від причини розладу сну.

Через часті нічні тривоги українці змушені переривати свій сон, щоб добігти до укриття. Фото: comments.ua

А що ще

Що робити, щоб заснути було легше

  • Протягом дня більше рухайтеся, корисні прогулянки на свіжому повітрі (чим більше - тим краще).
  • Якщо відчуваєте вдень напад сонливості, то при нагоді подрімайте (до пів години).
  • Подбайте про інформаційну гігієну протягом дня, особливо у другій половині. 
  • Зменшіть споживання кофеїновмісних напоїв після 15:00.
  • Їжте не пізніше 21:00.
  • Приберіть будь-які подразники - звуки та світло (вимкніть нічники, телевізор, комп'ютер).
  • Провітріть кімнату перед сном, переконайтеся, що у вас тепла постіль.
  • Перед сном постарайтеся обмежити будь-які джерела світла.
  • У ліжку максимально розслабтесь. Сконцентруйтесь на диханні, закрийте очі.
Теги за темою
Здоровье
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Серьезные проблемы уже на пороге: какую угрозу готов выполнить Трамп
Comments UA
2024-11-14T12:48:55Z
Путин может развалить НАТО за 24 часа: что для этого сделает
Comments UA
2024-11-14T12:48:08Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
В США ответили, способна ли РФ переломить ситуацию в Курской области
Comments UA
2024-11-13T08:15:40Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Звезда Сплетницы Шанель Бэнкс исчезла при загадочных обстоятельствах
Корреспондент
2024-11-14T12:45:00Z
"Мой второй дом": Эктор отреагировал на повреждение павильона "МастерШеф" из-за атаки россиян/На площадке выбиты окна и повреждены конструкции
Апостроф
2024-11-14T12:21:54Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
Черная пятница с промокодами и купонами: где искать дополнительные скидки?
Bin UA
2024-11-08T18:35:00Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Сахарный диабет: кто в зоне риска, и на какие симптомы обращать внимание, — эндокринолог
Фокус
2024-11-14T12:45:22Z
Керосином вылечить ангину, а маслом - ожог: украинцам рассказали про опасность народных методов
Знай
2024-11-14T08:51:33Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Правительство ликвидирует МСЭК и внедрит новую систему оценки трудоспособности
Comments UA
2024-11-12T17:21:36Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T11:33:55Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
В Украине построят 50 тысяч соцквартир для возвращения граждан
Корреспондент
2024-11-14T12:42:01Z
«Каждая ее деталь дышит историей Украины»: «Укрпочта» представит новые марки ко Дню Достоинства и Свободы
Апостроф
2024-11-14T12:13:44Z
Всеобщая мобилизация: в какой срок нужно забрать повестку с почты
ZN UA
2024-11-08T04:03:51Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
В ГУР подтвердили первое сражение между ВСУ и военными КНДР
Комсомольская правда
2024-11-05T15:51:40Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Как война сказалась на разных отраслях экономики Украины
Корреспондент
2024-11-14T12:36:09Z
Цены на газ в Европе достигли максимума за год
Корреспондент
2024-11-14T12:03:00Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Минимальная зарплата в 2025 году: в ВР назвали, какие изменения ждать
Comments UA
2024-11-14T11:57:34Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Прожить жизнь мечты: как работа с цифровым психологом поможет найти свое предназначение и реализоваться
Marie Claire
2024-11-14T12:16:35Z
Тают во рту: рецепт котлет из тыквы с фетой
Фокус
2024-11-14T12:12:24Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Этот трюк с бутылкой поможет избавиться от мышей в доме/Этот способ дешевый, но эффективный
Апостроф
2024-11-14T11:36:07Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Экс-соперник Усика потроллил Пола во время пресс-конференции с Тайсоном
Корреспондент
2024-11-14T11:48:53Z
Майк Тайсон и Джейк Пол провели битву взглядов
Корреспондент
2024-11-14T11:46:53Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Довбик попал в номинацию "Лучший футболист мира" от Globe Soccer Awards
Корреспондент
2024-11-14T11:45:13Z
Детям покойного боксера Узелкова поступают угрозы: подробности
Comments UA
2024-11-14T11:33:22Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
ВСУ: Ильинка находится под контролем Сил обороны
ZN UA
2024-11-14T12:37:40Z
Прогноз на 14 ноября: Мокрый снег и гололедица на дорогах Украины
BigMir
2024-11-14T12:36:49Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Россияне пожаловались на разграбленные дома в селе, в которое ВСУ и не заходили
Фокус
2024-11-12T14:27:41Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Солнечным панелям нашли странное применение: на них можно ездить, как на самокате
Фокус
2024-11-14T12:45:55Z
Четвертая Суперлуна за год: когда можно будет увидеть Бобровое полнолуние
Апостроф
2024-11-14T12:42:01Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T12:31:18Z
Самый сильный оползень Земли: за раз сместил столько грязи, что хватило бы, чтобы покрыть мегаполис
Фокус
2024-11-14T12:30:56Z
Ролевая игра The Thaumaturge в декорациях Варшавы начала XX века выйдет на консолях 4 декабря — видео
GameMag
2024-11-14T12:01:56Z
Масштабная детонация. Ученые предупреждают о гигантском взрыве электронных отходов на Земле
Фокус
2024-11-14T11:51:13Z
Первые шаги и схватки с боссами: Геймплей First Berserker: Khazan с выставки G-STAR 2024
GameMag
2024-11-14T11:43:16Z
Космический телескоп Subaru обнаружил редкую кольцевидную галактику
Корреспондент
2024-11-14T11:34:44Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В Украине провели масштабные задержания чиновников, оформлявших "инвалидность"
Апостроф
2024-11-14T12:33:52Z
"И смех, и грех": Уполномоченный по антикоррупции в Одесской области задержан за взятку
Comments UA
2024-11-14T12:00:42Z
Деньги в мусорных контейнерах: как киевский полицейский переправлял мужчин через границу
Comments UA
2024-11-14T11:39:04Z
Более 100 спасателей тушили пожар после атаки дронов в Полтавской области
Корреспондент
2024-11-14T11:18:45Z
В деле против БЕБовца Ткачука, который отсек женщине ноги, наконец назначили первые экспертизы, - ОГП
Апостроф
2024-11-14T11:00:49Z
Страшная трагедия произошла в Харьковской области: погибла семья с четырьмя детьми
Comments UA
2024-11-14T10:51:57Z
Прогремело 175 взрывов: появились подробности массированной атаки по Украине
Политека
2024-11-14T10:43:35Z
Подозреваемому в убийстве Ирины Фарион продлили меру пресечения до января 2025 года
Известия Киев
2024-11-14T10:31:58Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z
Неожиданный лидер: один из регионов обогнал Киев по количеству электрокаров
Comments UA
2024-11-12T14:33:28Z
Представлений мотоцикл Secoron RA600
Portaltele
2024-11-12T12:07:59Z
В чем отличие бензина 95 от 95 премиум и 92: важно знать каждому водителю
UAToday
2024-11-12T11:06:21Z