MY.UAНовини
Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти
Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти

Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти

Сьогодні здоровий сон – розкіш. Третій рік українці не почуваються у безпеці, тому й сон - не сон, а дрімота. Якось наш організм адаптувався до виття сирен, але на 100% звикнути до ситуації за вікном навряд чи можливо. Та й «мирні» проблеми зі сном (через хвороби, наприклад) теж ніхто не скасовував. Чому виникають проблеми зі сном? Що таке "кар'єра" хворого на інсомнію? Коли з безсонням можна впоратися самостійно, а в яких випадках потрібен лікар? Про це Коротко про розповів кандидат медичних наук, сомнолог та ендокринолог Костянтин Зуєв.

Яким має бути здоровий сон

Сомнолог та ендокринолог Костянтин Зуєв. Фото: instagram.com/dr.zuiev.somnolog

- Костянтине Олександровичу, наскільки актуальна сьогодні проблема розладу сну в Україні? Через обстріли, повітряну тривогу, роботу ППО багато хто прокидається серед ночі, потім не може заснути - в результаті почувається розбитим протягом дня.

– Проблема безсоння досить актуальна і в Україні, і у світі. За статистикою, 5% населення страждає на порушення сну. Це захворювання зустрічається так часто, як і цукровий діабет. У сьогоднішніх обставинах виспатися стало ще складніше.
- Чи почали до вас частіше звертатися люди після початку війни?

– Сьогодні причин для порушення сну більше, ніж до війни. Організм по-різному реагує на стрес - у когось викликає розлад кишечника, в інших - біль у серці, у когось - задишку. І, звичайно, є люди, які реагують на обстріли та тривоги порушенням сну. Водночас потрібно розуміти, якщо людина не має хвороб сну - спати вона буде за будь-яких умов. Звичайно, через постріли та тривоги гірше, але в цілому ці люди здорові, вони не реагуватимуть на стрес порушенням сну.

Я не помітив, щоб до мене, як до сомнолога, почали звертатися частіше, але, цілком можливо, люди більше звертаються до інших фахівців. Як правило, людина з порушенням сну не шукатиме сомнолога: не всі знають про таку спеціальність, її у нас немає в переліку лікарів. Лікар загальної практики не направить людину до сомнолога. Швидше, до невролога та психіатра.

- Яким взагалі має бути хороший сон (може, багато хто вже забув)?

– Є певні параметри. Здорова норма: на засинання має йти не більше 30 хвилин, на сон – 7-8 годин, прокинутися потрібно бадьорим, мати нормальну працездатність. Ми можемо говорити про порушення сну лише тоді, коли і сон порушений, і, коли ми не спимо, знижується працездатність.

Симптоми розладу сну

– А як зрозуміти, що ти не просто не виспався, а в тебе розлад сну?

– Розладів сну досить багато, але якщо говорити про три найчастіші – це інсомнія, синдром обструктивного апное сну (СОАС) та синдром неспокійних ніг.

Порушення сну при інсомнії (безсонні) бувають такі:

  • Пресомнічні: людина більше 30 хвилин не може заснути.
  • Інтрасомнічні: часті нічні пробудження від найменших подразників, після яких довго не вдається заснути.
  • Постсомнічні: раннє пробудження з неможливістю заснути до ранку. 

При інсомнії протягом дня людина відчуває втому, сонливість, виникає зниження працездатності. Усе це симптоми інсомнії.

Синдром обструктивного апное сну – це зупинки дихання (апное) під час сну, які відчуває сам пацієнт або помічають його домашні. Наприклад, дружина бачить, як чоловік задихається уві сні, боїться за його життя – починає будити, щоб він прокинувся та почав дихати. Зупинки дихання часто супроводжуються хропінням.

При апное сну є западання язика та м'якого піднебіння. Вони перекривають дихальні шляхи – людина задихається. Причина – генетично обумовлені особливості будови ротоглотки, коротка шия, ожиріння. Факторами ризику апное є куріння, надмірне вживання алкоголю.

При апное людина не може заснути глибоко, сон поверхневий, неглибокий. Виникає денна сонливість – людина може заснути за кермом, потрапити в ДТП. Порушення життєдіяльності пов'язані з неякісним і неглибоким сном.

Ще один наслідок апное - підвищення артеріального тиску: людина на адреналіні всю ніч. Також можуть бути часті підйоми до туалету вночі. Ці пацієнти часто звертаються до уролога, лікують неіснуючі простатити. Але якщо немає аденоми та діабету, потрібно поставити запитання: чи не апное це? Запитати домашніх: я сплю без хропіння? Якщо хропіння є – йти на діагностику сну.

Ще одна поширена проблема розладу сну - синдром неспокійних ніг: людина при засинанні відчуває дискомфорт в ногах, який минає, коли рухаєш ногами, – в результаті людина не може заснути, порушується засинання.

Є безліч інших порушень, коли людина розмовляє уві сні, рухає руками тощо. Це і парасомнії: і сноговоріння, і сноходіння, і кошмарні сновидіння. Перелік порушень дуже великий.

Через поганий сон людина може вдень заснути за кермом і потрапити у ДТП. Фото: connectedautomateddriving.eu/

Причини та наслідки розладу сну

– Як впливають розлади сну на здоров'я?

– Згідно з дослідженнями, розлади сну збільшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, інфарктів, інсультів. При зменшенні тривалості сну зростає ризик ожиріння, і, як наслідок, можна захворіти на цукровий діабет другого типу. Порушуються ментальні здібності - страждає короткочасна та довготривала пам'ять, знижується здатність до навчання, виникають розлади ШКТ.

Ночами наш мозок "закривається" від навколишнього світу, а ті його відділи, які відповідають за мову, пам'ять та рухи, перемикаються на обробку інформації з внутрішніх органів. Це так звана вісцеральна теорія сну. Коли людина спить, її мозок налагоджує функцію нервової системи та внутрішніх органів – печінки, серця, жовчного міхура тощо. Відповідно, від нестачі сну страждають внутрішні органи – і це доведено.

Тривала відсутність сну взагалі призводить до смерті. Перші досліди, які проводилися з депривацією (позбавлення) сну, виглядали так: тваринам не давали спати – і вони гинули.

Є дослідження, згідно з якими міста у Греції, що відмовилися від сієсти внаслідок урбанізації, зіткнулися з тим, що у людей різко зросла кількість інфарктів та інсультів. Здавалося б, просто забрали денний сон у людей, у яких він був століттями...

- Окрім зовнішніх причин, які внутрішні причини можуть спричинити неякісний сон?

- Безсоння або інсомнія, буває первинною та вторинною.

Первинна інсомнія – це порушення сну без причини. Чому людина не спить? Тому що має до цього схильність, бо її організм так реагує на стрес.

Вторинна – коли людина не спить через якусь хворобу – радикуліт, діабетичні болі в ногах, головні болі. У цьому разі потрібно лікуватись у профільного фахівця. Коли полегшає зі спиною, наприклад, тоді й сон налагодиться.

Якщо йдеться про первинну інсомнію – тут потрібен сомнолог, це його "парафія". Це окреме захворювання у міжнародній класифікації захворювань, що потребує специфічного лікування. Також може підійти лікар, який має досвід у лікуванні хвороб сну.

На жаль, у нас вважають, що інсомнія – це депресія, давайте лікувати її антидепресантами. І людині дають антидепресанти, але не дають найголовнішого - когнітивно-поведінкової терапії. У таких випадках люди погано одужують, більшість не отримують очікуваного результату – і в цьому велика проблема.

Не читайте перед сном новини і взагалі краще не користуйтесь гаджетами за годину до сну. Фото: pexels.com

Сон та фармакологія: не всяка таблетка допоможе

- Виходить, не всі лікарі обізнані, як правильно лікувати первинну інсомнію?

- На жаль, так. Більшість зосереджуються на фармакотерапії. Є навіть така термінологія – "кар'єра" хворого на інсомнію. Що це означає? Рух від одних таблеток до інших.

Наприклад, хворіє людина на інсомнію. Що вона робить? Іде до аптеки. Бере валеріану, комбіновані препарати з трав, мелатонін, препарати від інсомнії без рецепта - ефекту немає. Далі іде до лікаря. Лікар каже: “У вас депресія. Візьміть антидепресант”. Перший не спрацював, другий, третій... Потім йде нейролептик... І так людина рухається від одного препарату до іншого. Нарешті вже нічого не працює - людина залишається без результату. Це і називається “кар'єрою” хворого на інсомнію. На жаль, здебільшого так і відбувається.

- А як це має бути? Чого не вистачає у фармакологічному лікуванні безсоння?

- Когнітивно-поведінкової терапії інсомнії (КПТ-І). У всьому світі в такий спосіб лікують первинну інсомнію.

- До речі, де ви навчалися, як можна стати сомнологом, якщо в Україні немає такої спеціальності та лікарів?

– За кордоном. Вивчитися на сомнолога може лікар будь-якої медичної спеціальності. У світі найчастіше сомнологією займаються неврологи. Але взагалі навички роботи з патологією сну може і повинен мати будь-який лікар.

Сьогодні зобов'язали всіх лікарів терапевтичного профілю пройти курс психіатрії. Але щоб зобов'язати навчитися і розбиратися в порушеннях сну - такого немає. Тому більшість лікарів по-аматорськи підходить до лікування цієї патології - і результати відповідні.

- У випадках, коли людина не висипається через фізіологічні явища, когнітивно-поведінкова терапія допоможе?

- Можливо. Але тут головне - лікувати основне захворювання. Щодо синдрому неспокійних ніг є таблетки, які чарівно допомагають. Людина може десятиліттями погано спати, але якщо потрапить до фахівця, він призначить потрібну пігулку – і питання вирішено. Просто як диво.

Сном потрібно займатися на регулярній основі

– А як бути, коли не вдалося вночі нормально поспати через тривоги чи вибухи? Чи допоможе в таких випадках почуватися бадьорішим сієста?

– Звичайно, це науково встановлений факт: денний сон – це завжди добре. Але не більше пів години.

Якщо людина одну ніч не спала внаслідок якогось стресу – візьмемо нашу воєнну ситуацію – перше, що треба розуміти: нічого трагічного для здоров'я не станеться. Наступної ночі ця людина спатиме міцніше. А от якщо так спати регулярно – це погано і матиме наслідки для здоров'я.

Також потрібно розуміти, що будь-який пропуск сну негативно вплине на концентрацію уваги. Водії після однієї безсонної ночі вестимуть автомобіль так, як після вживання певної кількості алкоголю.

Хворим на інсомнію ми говоримо, що потрібно займатися сном на регулярній основі, тоді все буде добре: пацієнти надто турбуються через те, що поганий сон руйнує їхнє життя, і це додає нервозності, що, знову-таки, заважає заснути.

– Значить, є випадки, коли можна налагодити сон самостійно, а є - коли без фахівця не обійтися. У тих випадках, коли можна налагодити сон самотужки, чи можна пити мелатонін?

– З гострою інсомнією пацієнти рідко приходять, але якщо вона триває більше трьох місяців, то вже вважається хронічною інсомнією – тут без фахівця не обійтися.

Є також розлади сну, пов'язані з позмінною роботою. Це, наприклад, пожежники, лікарі на чергуваннях, поліцейські, працівники складських приміщень, шахтарі, працівники металургійних заводів. У таких випадках розлади сну виникають через те, що кілька разів на тиждень люди змушені не спати ночами. Тут добре працюватиме мелатонін та світлотерапія. Спеціальні лампи 1000 люкс допомагатимуть прокидатися людині вранці, мелатонін - засипати ночами. Але як препарат для лікування інсомнії мелатонін є малоефективним.

- Чи не завдасть шкоди самостійний прийом мелатоніну? Є думка, що свій мелатонін перестає вироблятися достатньо, якщо його пити.

- Ні, такого нема. Прийом мелатоніну не нашкодить. Інше питання, чи буде користь? Залежить від причини розладу сну.

Через часті нічні тривоги українці змушені переривати свій сон, щоб добігти до укриття. Фото: comments.ua

А що ще

Що робити, щоб заснути було легше

  • Протягом дня більше рухайтеся, корисні прогулянки на свіжому повітрі (чим більше - тим краще).
  • Якщо відчуваєте вдень напад сонливості, то при нагоді подрімайте (до пів години).
  • Подбайте про інформаційну гігієну протягом дня, особливо у другій половині. 
  • Зменшіть споживання кофеїновмісних напоїв після 15:00.
  • Їжте не пізніше 21:00.
  • Приберіть будь-які подразники - звуки та світло (вимкніть нічники, телевізор, комп'ютер).
  • Провітріть кімнату перед сном, переконайтеся, що у вас тепла постіль.
  • Перед сном постарайтеся обмежити будь-які джерела світла.
  • У ліжку максимально розслабтесь. Сконцентруйтесь на диханні, закрийте очі.
Теги за темою
Здоровье
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Россияне прут на Курщине: сколько территории потеряла Украина
Comments UA
2024-11-24T08:09:58Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Холодно по всей Украине: синоптики дали прогноз на 24 ноября
Новости Украины
2024-11-24T07:21:01Z
Генштаб рассказал о потерях россиян за сутки
Корреспондент
2024-11-24T07:18:08Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Затягивание войны против Украины: почему в Кремле уже хватаются за головы
Comments UA
2024-11-24T08:24:57Z
На Западе назвали следующую область РФ, в которую могут прилететь ATACMS и Storm Shadow
Comments UA
2024-11-24T08:21:33Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Певец Khalid, исполнивший хит "Lovely" с Билли Айлиш, совершил каминг-аут
Комсомольская правда
2024-11-24T07:57:41Z
Lama рассказала, как возлюбленный на 18 лет моложе сделал ей предложение
Комсомольская правда
2024-11-24T07:19:56Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Зеркальная дата 24.11.24: что можно и нельзя делать в этот день
Фокус
2024-11-24T07:00:22Z
Авокадо для сердечно-сосудистой системы: почему он так полезен для здоровья
Знай
2024-11-24T03:51:12Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
"Завершаются только одним результатом": Фьюри сделал предупреждение Усику п
Корреспондент
2024-11-24T07:57:19Z
Passion UA ​​Зинченко вышли на "мажор" - впервые это сделала полностью украинская команда
Корреспондент
2024-11-24T07:54:36Z
НХЛ: Эдмонтон обыграл Рейнджерс, победы Бостона, Вегаса и Далласа, поражени
Корреспондент
2024-11-24T06:33:54Z
MSN в деле: Месси, Суарес и Неймар воссоединились, чтобы поиграть в футболь
Корреспондент
2024-11-24T05:48:19Z
Фьюри сделал громкое обещание перед реваншем с Усиком
Корреспондент
2024-11-24T05:42:36Z
Игрок Тоттенхэма - о дубле Ман Сити в свой День рождения: Я запомню это над
Корреспондент
2024-11-24T05:33:49Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Кто может досрочно выйти на пенсию в 2025 году: пояснение Пенсионного фонда
Новости Украины
2024-11-24T08:18:48Z
Истребитель будущего NGAD и его единственная, но непреодолимая проблема
Фокус
2024-11-24T08:15:17Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Цены пошли вверх: в Украине подорожал один из салатных овощей
ZN UA
2024-11-24T08:21:09Z
Индексация пенсий в 2025 году будет не для всех: кто окажется за бортом повышений
Знай
2024-11-24T07:36:14Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Возраст души: пошаговая инструкция, чтобы рассчитать важную цифру для вашей судьбы
Marie Claire
2024-11-24T08:01:15Z
До Нового года вкусняшка будет у вас на столе: ароматная и вкусная настойка из тыквы, легендарный рецепт
Знай
2024-11-24T07:51:05Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Календарь огородника до конца ноября: список дел, которые нужно успеть сделать
Политека
2024-11-24T06:42:14Z
Без лишних калорий: 3 лучших варианта сытного обеда на работу
Marie Claire
2024-11-24T06:01:36Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
У посольства Израиля в Иордании произошла стрельба
Корреспондент
2024-11-24T07:36:11Z
Стрельба в Киеве: один человек погиб, подозреваемого стрелка разыскивают. ФОТО, ВИДЕО
Новости Украины
2024-11-24T05:57:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Крушение беспилотников и взрывы в Киеве: главные новости ночи 24 ноября 2024 года
TSN
2024-11-24T04:54:25Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Saber Interactive договорилась с My.games: Стратегию Tempest Rising издаст лейбл Knights Peak
GameMag
2024-11-24T06:12:59Z
Отключение света: как выбрать павербанк не только для смартфона
ZN UA
2024-11-24T03:34:33Z
Аталанта впоралася з Пармою
Football.ua
2024-11-23T21:54:37Z
Много хороших улучшений, которые сложно заметить: Обзор Horizon Zero Dawn Remastered
GameMag
2024-11-23T21:25:20Z
Инсайдер: Microsoft сформировала в Activision комитет по развитию Call of Duty — все только начинается
GameMag
2024-11-23T21:06:13Z
Инсайдер: Rebellion отменила мультиплеерную Sniper Elite из-за провала Concord от Sony
GameMag
2024-11-23T21:01:47Z
Создатели Black Myth: Wukong сделают игрокам несколько сюрпризов до конца 2024 года
GameMag
2024-11-23T20:36:07Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z