MY.UAНовини
Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти
Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти

Сомнолог Костянтин Зуєв - про проблеми зі сном під час війни: антидепресанти можуть не допомогти

Сьогодні здоровий сон – розкіш. Третій рік українці не почуваються у безпеці, тому й сон - не сон, а дрімота. Якось наш організм адаптувався до виття сирен, але на 100% звикнути до ситуації за вікном навряд чи можливо. Та й «мирні» проблеми зі сном (через хвороби, наприклад) теж ніхто не скасовував. Чому виникають проблеми зі сном? Що таке "кар'єра" хворого на інсомнію? Коли з безсонням можна впоратися самостійно, а в яких випадках потрібен лікар? Про це Коротко про розповів кандидат медичних наук, сомнолог та ендокринолог Костянтин Зуєв.

Яким має бути здоровий сон

Сомнолог та ендокринолог Костянтин Зуєв. Фото: instagram.com/dr.zuiev.somnolog

- Костянтине Олександровичу, наскільки актуальна сьогодні проблема розладу сну в Україні? Через обстріли, повітряну тривогу, роботу ППО багато хто прокидається серед ночі, потім не може заснути - в результаті почувається розбитим протягом дня.

– Проблема безсоння досить актуальна і в Україні, і у світі. За статистикою, 5% населення страждає на порушення сну. Це захворювання зустрічається так часто, як і цукровий діабет. У сьогоднішніх обставинах виспатися стало ще складніше.
- Чи почали до вас частіше звертатися люди після початку війни?

– Сьогодні причин для порушення сну більше, ніж до війни. Організм по-різному реагує на стрес - у когось викликає розлад кишечника, в інших - біль у серці, у когось - задишку. І, звичайно, є люди, які реагують на обстріли та тривоги порушенням сну. Водночас потрібно розуміти, якщо людина не має хвороб сну - спати вона буде за будь-яких умов. Звичайно, через постріли та тривоги гірше, але в цілому ці люди здорові, вони не реагуватимуть на стрес порушенням сну.

Я не помітив, щоб до мене, як до сомнолога, почали звертатися частіше, але, цілком можливо, люди більше звертаються до інших фахівців. Як правило, людина з порушенням сну не шукатиме сомнолога: не всі знають про таку спеціальність, її у нас немає в переліку лікарів. Лікар загальної практики не направить людину до сомнолога. Швидше, до невролога та психіатра.

- Яким взагалі має бути хороший сон (може, багато хто вже забув)?

– Є певні параметри. Здорова норма: на засинання має йти не більше 30 хвилин, на сон – 7-8 годин, прокинутися потрібно бадьорим, мати нормальну працездатність. Ми можемо говорити про порушення сну лише тоді, коли і сон порушений, і, коли ми не спимо, знижується працездатність.

Симптоми розладу сну

– А як зрозуміти, що ти не просто не виспався, а в тебе розлад сну?

– Розладів сну досить багато, але якщо говорити про три найчастіші – це інсомнія, синдром обструктивного апное сну (СОАС) та синдром неспокійних ніг.

Порушення сну при інсомнії (безсонні) бувають такі:

  • Пресомнічні: людина більше 30 хвилин не може заснути.
  • Інтрасомнічні: часті нічні пробудження від найменших подразників, після яких довго не вдається заснути.
  • Постсомнічні: раннє пробудження з неможливістю заснути до ранку. 

При інсомнії протягом дня людина відчуває втому, сонливість, виникає зниження працездатності. Усе це симптоми інсомнії.

Синдром обструктивного апное сну – це зупинки дихання (апное) під час сну, які відчуває сам пацієнт або помічають його домашні. Наприклад, дружина бачить, як чоловік задихається уві сні, боїться за його життя – починає будити, щоб він прокинувся та почав дихати. Зупинки дихання часто супроводжуються хропінням.

При апное сну є западання язика та м'якого піднебіння. Вони перекривають дихальні шляхи – людина задихається. Причина – генетично обумовлені особливості будови ротоглотки, коротка шия, ожиріння. Факторами ризику апное є куріння, надмірне вживання алкоголю.

При апное людина не може заснути глибоко, сон поверхневий, неглибокий. Виникає денна сонливість – людина може заснути за кермом, потрапити в ДТП. Порушення життєдіяльності пов'язані з неякісним і неглибоким сном.

Ще один наслідок апное - підвищення артеріального тиску: людина на адреналіні всю ніч. Також можуть бути часті підйоми до туалету вночі. Ці пацієнти часто звертаються до уролога, лікують неіснуючі простатити. Але якщо немає аденоми та діабету, потрібно поставити запитання: чи не апное це? Запитати домашніх: я сплю без хропіння? Якщо хропіння є – йти на діагностику сну.

Ще одна поширена проблема розладу сну - синдром неспокійних ніг: людина при засинанні відчуває дискомфорт в ногах, який минає, коли рухаєш ногами, – в результаті людина не може заснути, порушується засинання.

Є безліч інших порушень, коли людина розмовляє уві сні, рухає руками тощо. Це і парасомнії: і сноговоріння, і сноходіння, і кошмарні сновидіння. Перелік порушень дуже великий.

Через поганий сон людина може вдень заснути за кермом і потрапити у ДТП. Фото: connectedautomateddriving.eu/

Причини та наслідки розладу сну

– Як впливають розлади сну на здоров'я?

– Згідно з дослідженнями, розлади сну збільшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, інфарктів, інсультів. При зменшенні тривалості сну зростає ризик ожиріння, і, як наслідок, можна захворіти на цукровий діабет другого типу. Порушуються ментальні здібності - страждає короткочасна та довготривала пам'ять, знижується здатність до навчання, виникають розлади ШКТ.

Ночами наш мозок "закривається" від навколишнього світу, а ті його відділи, які відповідають за мову, пам'ять та рухи, перемикаються на обробку інформації з внутрішніх органів. Це так звана вісцеральна теорія сну. Коли людина спить, її мозок налагоджує функцію нервової системи та внутрішніх органів – печінки, серця, жовчного міхура тощо. Відповідно, від нестачі сну страждають внутрішні органи – і це доведено.

Тривала відсутність сну взагалі призводить до смерті. Перші досліди, які проводилися з депривацією (позбавлення) сну, виглядали так: тваринам не давали спати – і вони гинули.

Є дослідження, згідно з якими міста у Греції, що відмовилися від сієсти внаслідок урбанізації, зіткнулися з тим, що у людей різко зросла кількість інфарктів та інсультів. Здавалося б, просто забрали денний сон у людей, у яких він був століттями...

- Окрім зовнішніх причин, які внутрішні причини можуть спричинити неякісний сон?

- Безсоння або інсомнія, буває первинною та вторинною.

Первинна інсомнія – це порушення сну без причини. Чому людина не спить? Тому що має до цього схильність, бо її організм так реагує на стрес.

Вторинна – коли людина не спить через якусь хворобу – радикуліт, діабетичні болі в ногах, головні болі. У цьому разі потрібно лікуватись у профільного фахівця. Коли полегшає зі спиною, наприклад, тоді й сон налагодиться.

Якщо йдеться про первинну інсомнію – тут потрібен сомнолог, це його "парафія". Це окреме захворювання у міжнародній класифікації захворювань, що потребує специфічного лікування. Також може підійти лікар, який має досвід у лікуванні хвороб сну.

На жаль, у нас вважають, що інсомнія – це депресія, давайте лікувати її антидепресантами. І людині дають антидепресанти, але не дають найголовнішого - когнітивно-поведінкової терапії. У таких випадках люди погано одужують, більшість не отримують очікуваного результату – і в цьому велика проблема.

Не читайте перед сном новини і взагалі краще не користуйтесь гаджетами за годину до сну. Фото: pexels.com

Сон та фармакологія: не всяка таблетка допоможе

- Виходить, не всі лікарі обізнані, як правильно лікувати первинну інсомнію?

- На жаль, так. Більшість зосереджуються на фармакотерапії. Є навіть така термінологія – "кар'єра" хворого на інсомнію. Що це означає? Рух від одних таблеток до інших.

Наприклад, хворіє людина на інсомнію. Що вона робить? Іде до аптеки. Бере валеріану, комбіновані препарати з трав, мелатонін, препарати від інсомнії без рецепта - ефекту немає. Далі іде до лікаря. Лікар каже: “У вас депресія. Візьміть антидепресант”. Перший не спрацював, другий, третій... Потім йде нейролептик... І так людина рухається від одного препарату до іншого. Нарешті вже нічого не працює - людина залишається без результату. Це і називається “кар'єрою” хворого на інсомнію. На жаль, здебільшого так і відбувається.

- А як це має бути? Чого не вистачає у фармакологічному лікуванні безсоння?

- Когнітивно-поведінкової терапії інсомнії (КПТ-І). У всьому світі в такий спосіб лікують первинну інсомнію.

- До речі, де ви навчалися, як можна стати сомнологом, якщо в Україні немає такої спеціальності та лікарів?

– За кордоном. Вивчитися на сомнолога може лікар будь-якої медичної спеціальності. У світі найчастіше сомнологією займаються неврологи. Але взагалі навички роботи з патологією сну може і повинен мати будь-який лікар.

Сьогодні зобов'язали всіх лікарів терапевтичного профілю пройти курс психіатрії. Але щоб зобов'язати навчитися і розбиратися в порушеннях сну - такого немає. Тому більшість лікарів по-аматорськи підходить до лікування цієї патології - і результати відповідні.

- У випадках, коли людина не висипається через фізіологічні явища, когнітивно-поведінкова терапія допоможе?

- Можливо. Але тут головне - лікувати основне захворювання. Щодо синдрому неспокійних ніг є таблетки, які чарівно допомагають. Людина може десятиліттями погано спати, але якщо потрапить до фахівця, він призначить потрібну пігулку – і питання вирішено. Просто як диво.

Сном потрібно займатися на регулярній основі

– А як бути, коли не вдалося вночі нормально поспати через тривоги чи вибухи? Чи допоможе в таких випадках почуватися бадьорішим сієста?

– Звичайно, це науково встановлений факт: денний сон – це завжди добре. Але не більше пів години.

Якщо людина одну ніч не спала внаслідок якогось стресу – візьмемо нашу воєнну ситуацію – перше, що треба розуміти: нічого трагічного для здоров'я не станеться. Наступної ночі ця людина спатиме міцніше. А от якщо так спати регулярно – це погано і матиме наслідки для здоров'я.

Також потрібно розуміти, що будь-який пропуск сну негативно вплине на концентрацію уваги. Водії після однієї безсонної ночі вестимуть автомобіль так, як після вживання певної кількості алкоголю.

Хворим на інсомнію ми говоримо, що потрібно займатися сном на регулярній основі, тоді все буде добре: пацієнти надто турбуються через те, що поганий сон руйнує їхнє життя, і це додає нервозності, що, знову-таки, заважає заснути.

– Значить, є випадки, коли можна налагодити сон самостійно, а є - коли без фахівця не обійтися. У тих випадках, коли можна налагодити сон самотужки, чи можна пити мелатонін?

– З гострою інсомнією пацієнти рідко приходять, але якщо вона триває більше трьох місяців, то вже вважається хронічною інсомнією – тут без фахівця не обійтися.

Є також розлади сну, пов'язані з позмінною роботою. Це, наприклад, пожежники, лікарі на чергуваннях, поліцейські, працівники складських приміщень, шахтарі, працівники металургійних заводів. У таких випадках розлади сну виникають через те, що кілька разів на тиждень люди змушені не спати ночами. Тут добре працюватиме мелатонін та світлотерапія. Спеціальні лампи 1000 люкс допомагатимуть прокидатися людині вранці, мелатонін - засипати ночами. Але як препарат для лікування інсомнії мелатонін є малоефективним.

- Чи не завдасть шкоди самостійний прийом мелатоніну? Є думка, що свій мелатонін перестає вироблятися достатньо, якщо його пити.

- Ні, такого нема. Прийом мелатоніну не нашкодить. Інше питання, чи буде користь? Залежить від причини розладу сну.

Через часті нічні тривоги українці змушені переривати свій сон, щоб добігти до укриття. Фото: comments.ua

А що ще

Що робити, щоб заснути було легше

  • Протягом дня більше рухайтеся, корисні прогулянки на свіжому повітрі (чим більше - тим краще).
  • Якщо відчуваєте вдень напад сонливості, то при нагоді подрімайте (до пів години).
  • Подбайте про інформаційну гігієну протягом дня, особливо у другій половині. 
  • Зменшіть споживання кофеїновмісних напоїв після 15:00.
  • Їжте не пізніше 21:00.
  • Приберіть будь-які подразники - звуки та світло (вимкніть нічники, телевізор, комп'ютер).
  • Провітріть кімнату перед сном, переконайтеся, що у вас тепла постіль.
  • Перед сном постарайтеся обмежити будь-які джерела світла.
  • У ліжку максимально розслабтесь. Сконцентруйтесь на диханні, закрийте очі.
Теги за темою
Здоров'я
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Увірвуться бідність і проблеми: що в жодному разі не можна робити у Світлий четвер
GlavRed
2025-04-23T14:27:49Z
На ураженому 51 арсеналі Росії могли були реактивні китайські снаряди, – Defense Express
24tv
2025-04-23T14:21:36Z
Венс розповів про зустріч з Папою перед його смертю: "Це було благословення"
Европейская правда
2025-04-23T14:19:28Z
Уряд Словаччини доручив військовим стримувати нахабних ведмедів
Европейская правда
2025-04-23T14:15:54Z
Ректор одного з вишів щомісяця тратив сотні тисяч на купівлю державних облігацій
24tv
2025-04-23T14:06:44Z
Феномен «Альтернативи для Німеччини». Чому німці не щеплені від правого радикалізму
ZN UA
2025-04-23T14:04:02Z
У Польщі невідомі встановили провокативну таблицю на могилі воїнів УПА
Европейская правда
2025-04-23T14:00:56Z
Інформація про поширення у місті листівок з ворожою пропагандою – фейк
Украина Криминальная
2025-04-23T13:57:12Z
Міноборони запустило нову версію «Резерв+» з функцією push-сповіщень про зміну статусу військовозобов’язаного
Детектор М
2025-04-23T13:45:21Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T14:27:23Z
Чи змінеться мобілізаційний вік: в Раді зробили важливу заяву
GlavRed
2025-04-23T14:27:01Z
Венс висунув ультиматум: Україна та Росія мають поступитися територіями, інакше США покинуть переговори
Vlasti
2025-04-23T14:24:30Z
Естонія планує облаштувати військову базу біля кордону з РФ
Европейская правда
2025-04-23T14:21:58Z
Віткофф тепер не має з чим їхати до Путіна: що могло спричинити зрив переговорів у Британії
24tv
2025-04-23T14:21:54Z
Чи дійсно Трамп заграє з Росією: експосол пояснив, як формується позиція президента США
Telegraf
2025-04-23T14:21:43Z
Війни з РФ було не уникнути: як Путін 20 років готував захоплення України
Фокус
2025-04-23T14:21:02Z
Німеччина тимчасово зупинила евакуаційні рейси для афганців
Европейская правда
2025-04-23T14:19:36Z
"Було дуже складно": Марія Кравець зізналася, як на неї вплинула кар'єра мами
GlavRed
2025-04-23T14:27:30Z
Демі Мур визнана найкрасивішою за версією People у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-23T14:19:01Z
«Венздей» повертається: перший тизер другого сезону і дата виходу
ITC
2025-04-23T14:15:18Z
Забудьте про них: які кольори цієї весни вже не в моді
24tv
2025-04-23T14:06:33Z
Від Потапа до Славіка Балагана: як змінився репер після втечі з України з початку великої війни
Telegraf
2025-04-23T13:39:17Z
Актори, які закохали у себе: хто з героїв "Кохання та полум'я" вам найближчий за знаком зодіаку
24tv
2025-04-23T13:09:07Z
Критики оцінили «Громовержців» як один з найкращих фільмів MCU: «Не схоже на те, що було раніше»
ITC
2025-04-23T13:07:07Z
Хочу дати людям надію: мама Бейонсе розповіла про боротьбу з раком
Факти ICTV
2025-04-23T12:55:05Z
Після смерті Папи: драма Конклав про Ватикан різко злетіла у переглядах
Факти ICTV
2025-04-23T12:36:52Z
Реформа МСЕК: на які строки встановлюють інвалідність за новою системою та від чого вони залежать
Украина Криминальная
2025-04-23T14:27:45Z
Яку вправу робити щодня, якщо у вас сидяча робота і болить спина
Gazeta UA
2025-04-23T13:51:44Z
Вчені створюють ШІ, який допоможе відновити голос після травм і хвороб
InternetUA
2025-04-23T13:31:16Z
За вимагання коштів у пацієнтів медзаклади будуть штрафувати – НСЗУ
Факти ICTV
2025-04-23T12:03:21Z
Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок
Gazeta UA
2025-04-23T11:34:12Z
Який симптом свідчить про те, що більше не можна їсти солодощі: пояснення лікарів
TSN
2025-04-23T11:28:50Z
П’ять фактів про користь білого вина
TSN
2025-04-23T11:28:44Z
Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла
GlavRed
2025-04-23T11:28:31Z
Чому чорніє срібло на шиї: як це пов’язано зі здоров’ям
TSN
2025-04-23T11:27:35Z
Raider не по кишені: Northrop Grumman зазнає великих збитків через бомбардувальник B-21
Фокус
2025-04-23T14:21:12Z
Trump Media разом з Crypto.com запустять криптовалютні ETF
ITC
2025-04-23T14:10:59Z
Польща в найближчі роки за темпами зростання економіки випередить Японію та Іспанію - прогноз МВФ
ZN UA
2025-04-23T14:10:07Z
Аналітики очікують зліт XRP до $33 і навіть вище
ITC
2025-04-23T14:10:07Z
Нова мітла в Intel: компанія готується до звільнень 20 000 працівників
ITC
2025-04-23T14:07:40Z
В Україні виник серйозний дефіцит газу. Як і хто його покриватиме та чи виростуть тарифи до наступної зими?
Telegraf
2025-04-23T14:03:23Z
Акциз у євро вдарив по цінах на пальне: що відбувається на АЗС
Хвиля
2025-04-23T14:03:14Z
Світовий банк вчергове погіршив прогноз щодо відновлення ВВП України
ZN UA
2025-04-23T14:03:13Z
Samsung припинить випуск DDR4 наприкінці 2025 року
InternetUA
2025-04-23T14:01:57Z
В Угорщині новий викид небезпечної хвороби: під загрозою сусідні країни
TSN
2025-04-23T14:06:33Z
У «Москва-Сіті» спалахнула пожежа після серії вибухів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:57:31Z
У ДТП на Вінниччині загинув військовий
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:51:52Z
У Ніжині невідомі побили військового
1News
2025-04-23T13:51:01Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T13:49:34Z
Там виробляють Шахеди: дрони атакували місто Єлабуга в Татарстані - деталі
GlavRed
2025-04-23T13:39:13Z
Поблизу Єрусалима через екстремальну спеку спалахнули пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:24:56Z
Привласнила майже ₴600 тис. навчального закладу на Баштанщині – судитимуть колишню бухгалтерку закладу
Украина Криминальная
2025-04-23T13:12:35Z
Звідти росіяни керують дронами: у "Москва-Сіті" прогримів вибух і почалася потужна пожежа
Telegraf
2025-04-23T13:12:03Z
РФ готує великий штурм: підполковник ЗСУ розкрив мету росіян на сході
GlavRed
2025-04-23T14:27:35Z
У Торецьку наші шутрмовики взяли в полон громадянина Сенегалу
ZN UA
2025-04-23T14:25:07Z
Можете бути у списку: хто зі знаків зодіаку буде змушений змінити своє життя
24tv
2025-04-23T14:21:55Z
Відключення світла в Києві та області 24 квітня: ДТЕК попередив про нові графіки
Политека
2025-04-23T14:15:30Z
Держінспектор Департаменту ресурсів КМДА за $15000 погодився «не помітити» на орендованій землі будівлю, парковку та футбольне поле
Украина Криминальная
2025-04-23T14:12:47Z
Гороскоп на 24 квітня: Ракам потрібно довіритись інтуїції, а Стрільцям — не поспішати з висновками
Telegraf
2025-04-23T14:03:11Z
Новий графік маршруток у Києві: де тепер зупинятиметься транспорт
Политека
2025-04-23T14:01:11Z
Віктор Розовий показав, як після поранення самостійно робить перші кроки
Факти ICTV
2025-04-23T14:00:37Z
США не вимагають від України визнати Крим російським — WP
ZN UA
2025-04-23T13:54:43Z
Чи можна садити самшит біля дому: одиниці знають відповідь
24tv
2025-04-23T13:54:11Z
Британець замінив каву зеленим чаєм: що відбулось з організмом за місяць
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:48:05Z
Диван дешевий чи дорогий, як розпізнати реальну вартість
Gazeta UA
2025-04-23T13:36:33Z
Від бежевого до темно-синього: як вибрати ідеальний колір стін для коридору
24tv
2025-04-23T13:15:52Z
Як зварити буряк за 5 хвилин: так роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-04-23T12:48:12Z
Про ці речі краще збрехати на співбесіді
24tv
2025-04-23T12:45:37Z
Як розправити кути килима: прості способи приборкати неслухняне покриття
24tv
2025-04-23T12:18:52Z
Як зекономити гроші у подорожах: 5 порад, які точно працюють
24tv
2025-04-23T12:09:13Z
Підкорює серця гурманів: як приготувати вдома популярний сир лабне
Gazeta UA
2025-04-23T11:55:09Z
Дивляться, щоб не попісяв у душі, – Світоліна розповіла про незручності допінг-контролю
24tv
2025-04-23T14:21:57Z
Колишній чемпіон оцінив шанси Усика на закінчення кар'єри у статусі непереможного боксера
24tv
2025-04-23T14:06:25Z
Шахтар може втратити 30 мільйонів євро через допінг-скандал із Мудриком
360ua.news
2025-04-23T14:06:11Z
Уніон безкоштовно підпише форварда Вердера
Football.ua
2025-04-23T14:04:23Z
Пушич із Різником та трьома центральними захисниками, але без Судакова боротиметься за фінал Кубка України проти Полісся
Football.ua
2025-04-23T14:01:24Z
Мисливець на мільярдерів упіймав Суркіса в Монако: відео завірусилося в мережі
Telegraf
2025-04-23T13:57:09Z
Внаслідок обстрілу Одеси постраждали батьки та квартира чемпіонки України з синхронного плавання
24tv
2025-04-23T13:51:05Z
Романов обслужить матч Шахтар – Динамо та інші призначення на 26 тур УПЛ
Football.ua
2025-04-23T13:40:15Z
У Києві відбувся чемпіонат Нацгвардії з футзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:36:15Z
Жертва богам підземного світу: у мексиканській печері знайшли древній артефакт мая
Фокус
2025-04-23T14:12:03Z
Керівник OpenAI каже, що їхня фірма купила б браузер Google Chrome, якби їй запропонували таку можливість
InternetUA
2025-04-23T14:12:00Z
«Резерв+» тепер попереджає, якщо вас внесли в розшук
ITC
2025-04-23T14:10:41Z
«Шедевр серед RPG». Clair Obscur: Expedition 33 отримала 92/100 на Metacritic — друга за рейтингом гра 2025 року
ITC
2025-04-23T14:10:37Z
OpenAI готова купити браузер Chrome, якщо Google змусять його продати
AIN
2025-04-23T13:49:50Z
Усі дзьоби на Землі слідують прихованому математичному правилу: керує ростом і формою
Фокус
2025-04-23T13:42:25Z
Instagram шукатиме дітей і підлітків, які брешуть про свій вік
InternetUA
2025-04-23T13:16:04Z
Ще не всі відкриття: древня столиця Лінкестісу насправді пов'язана з Македонським
Фокус
2025-04-23T13:15:49Z
OpenAI співпрацюватиме з The Washington Post щодо пошукового контенту
УкраинФорм
2025-04-23T13:03:02Z
Водії навіть не підозрюють: що означає логотип Audi та чому на емблемі 4 кільця
GlavRed
2025-04-23T14:27:38Z
Porsche представив легендарний 911 у стилі диско
AutoCentre
2025-04-23T14:10:27Z
Tesla пропонує модель Y з п’ятирічним фінансуванням без відсотків в Китаї
Топ Жир
2025-04-23T13:45:40Z
Cadillac показує доступний, високопродуктивний електромобіль
Топ Жир
2025-04-23T13:15:39Z
Електричний флагманський седан від Toyota викликає Tesla Model S
Топ Жир
2025-04-23T12:30:30Z
З екраном на 100 дюймів: гібридний кросовер Mazda EZ-60 показали на живих фото
AutoGeek
2025-04-23T12:12:28Z
Новий електричний Renault Clio для тих, хто вважає, що ретро 5 занадто екстравагантний
Топ Жир
2025-04-23T12:00:24Z
Toyota показала суперника Tesla Model 3 за $23 000
AutoCentre
2025-04-23T11:31:00Z
Бажаєте McLaren власності від зірок Формули-1 Хмільницького чи Батона? Ваш щасливий день!
Топ Жир
2025-04-23T11:15:32Z