MY.UAНовини
План перемоги України: території в обмін на перемирʼя і НАТО - що вирішить Байден
План перемоги України: території в обмін на перемирʼя і НАТО - що вирішить Байден

План перемоги України: території в обмін на перемирʼя і НАТО - що вирішить Байден

Цього тижня в США можуть бути ухвалені важливі для України рішення, які вплинуть на подальші сценарії розвитку війни. Й залежать вони від Джо Байдена. 

Володимир Зеленський на чолі української делегації у США. 

Перша зупинка - завод у Скрентоні (штат Пенсильванія), один із небагатьох, де виробляють артилерійські снаряди 155-мм калібру. За ці майже три роки повномасштабної війни, випуск цих снарядів тут збільшився майже на 160% - до понад 40 тис. на місяць, а в планах виробляти до 100 тис. Президент Зеленський особисто подякував губернатору штату Джошу Шапіро й працівникам заводу за підтримку України, адже критично важливі для ЗСУ артилерійські снаряди ми отримуємо буквально з конвеєра цього заводу. 

Друга зупинка - 79-та Генасамблея ООН в Нью-Йорку. ТСН.ua вже писав, що Джо Байден виступить із промовою в перший день відкриття загальних дебатів 24 вересня, а Володимир Зеленський - 25 вересня. Проте, крім цього, на полях Генасамблеї відбудеться дуже багато двосторонніх зустрічей української делегації з іншими світовими лідерами. Наприклад, український президент вже зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та іншими очільниками держав. 

Третя зупинка - Вашингтон і Білий дім. Тут Володимир Зеленський матиме особисті зустрічі з Джо Байденом і віцепрезиденткою, кандидаткою в президенти США від Демократичної партії Камалою Гарріс. А вже 26-27 вересня Зеленський зустрінеться з Трампом. Головна мета всіх трьох зустрічей - представити План перемоги України. Його реалізація залежить як від результатів президентських виборів у США 5 листопада, так і від політичної волі американських еліт, які, поки що, на жаль, не ставлять на повну перемогу України у війні, яку почала Росія. 

Тож, що передбачає план План перемоги України? Чи захоче Байден зняти своє "вето" на членство України в НАТО, зробивши це частиною своєї політичної "спадщини"? Або ж, навпаки, наполягатиме на якнайшвидшому початку переговорів із Росією та встановленню перемирʼя без жодних для України гарантій? Читайте в матеріалі ТСН.ua. 

Що змінилося на Заході: Росія більше не загроза

Важко не помітити, що розмови про вихід ЗСУ на міжнародновизнані кордони 1991 року майже зникли з порядку денного як в самій Україні, так і на Заході. Натомість у Вашингтоні та ключових європейських столицях впевнені: в короткостроковій перспективі Київ не зможе вибити росіян з окупованих українських територій. 

"Найімовірніший результат війни - частина української території, яка тимчасово опиниться під російською окупацією, й це може тривати роками", - цитує The New York Times президента Чехії Петра Павела, який вже не вперше робить подібні заяви. Щоправда, він радше говорить в голос те, що інші вже давно обговорюють за зачиненими дверима. 

Хоча про "необхідність пошуку мирних можливостей" і запрошення Росії до участі в другому саміті миру (перший відбувся в червні в Швейцарії) віднедавна відкрито говорить і канцлер Німеччини Олаф Шольц.

З одного боку, це повʼязано з падінням його особистого й рейтингу правлячої "світлофорної" коаліції, і зростанням популярності крайньо лівих і правих сил, які виступають проти подальшої підтримки України, закликаючи налагоджувати відносини з Росією. 

З іншого боку, на німецький уряд сильно тисне бізнес, який дуже сумує за дешевим російським газом і легкими грошима, адже економіка Німеччини, й це обʼєктивно, не в найкращому стані. 

Все це помножено на небажання західних урядів пояснювати своїм суспільствам, чому треба збільшувати видатки на оборону й розширювати виробничі потужності своїх ОПК, коли собівартість виробництва тих же артилерійських снарядів в Росії та Китаї значно менша (з огляду на меншу вартість робочої сили), ніж у західних країнах. Й особливо в передвиборчий період. Наприклад, американський завод у Скрентоні, який відвідав президент Зеленський, забезпечує артилерійськими боєприпасами не лише Україну, а й Тайвань. І, вже зʼявлялися повідомлення, що Тайбей теж недоотримує достатньої кількості зброї. 

Проте, найважливіше те, що штат Пенсильванія, де й знаходиться цей завод, є ключовим на цих виборах. За словами експертів, хто візьме тут більшість, той і стане наступним президентом США. Тому, не дивлячись на те, що саме в Пенсильванії проживає друга за чисельністю українська громада, Адміністрація Байдена не хоче ризикувати ухваленням справді проривних рішень, на кшталт надання дозволу на удари американськими далекобійними ракетами в глибині території Росії, щодо підтримки України, бо команда Трампа неодмінно звинуватить штаб Байдена-Гарріс у втягуванні США в Третю світову, що вона вже в принципі робить давно. 

Саме небажання пояснювати власним суспільствам необхідність збільшувати видатки на оборону, бо це не популярно в західних країнах, адже вони не перебувають у стані прямої війни з Росією, помножене на бажання чинних західних урядів виграти вибори й залишитися при владі, диктує тиск на Україну йти на переговори з Росією без жодних гарантій ненападу в майбутньому. Й, на додачу, погодившись на територіальні поступки. 

До цього додається поширена Кремлем теза про те, що Росія начебто більше не є загрозою для східного флангу НАТО, мовляв, Сили оборони України знищили за ці майже три роки повномасштабної війни професійну російську армію. Тому, більше немає кому нападати на Польщу чи країни Балтії. Звісно, залишається загроза ядерного удару. Проте, її на Заході відкидають, бо, чомусь впевнені, що Китай та Індія свого часу дуже чітко сказали Путіну, що цього робити не варто. 

Й цю думку зараз можна почути скрізь в Європі, навіть у країнах Балтії та Польщі. Хоча, як пише The Washington Post, у Кремлі зростає визнання, що постійні спекуляції щодо можливості застосування ядерної зброї починають втрачати силу, а "червоні лінії" Москви Захід все більше перетинає. Проте в цій своїй статті американська газета посилається переважно на прокремлівських експертів і російські джерела, які можуть казати те, що вигідно Кремлю. 

План перемоги: як переконати союзників

За словами директора з питань Європи у Раді з нацбезпеки США Майкла Карпентера, в Білому домі з нетерпінням чекають від президента Зеленського презентації Плану перемоги, щоб узгодити стратегічні цілі з Україною протягом останніх чотирьох місяців роботи Адміністрації Байдена. Проте, План перемоги України, який наш президент збирається представити Байдену, Гарріс і Трампу, - це не щось нове. 

Хоча, треба додати, що тут українська дипломатія дещо перехопила ініціативу. Бо, нагадаємо, коли в квітні цього року, після понад піврічного блокування Трампом в Конгресі подальшої військової допомоги Україні на майже $61 млрд (з яких понад $50 млрд залишається в самих США у вигляді інвестицій в американський ОПК), республіканці вимагали від Адміністрації Байдена чіткого плану подальшої підтримки України. Вони хотіли бачити привʼязку надання США певних видів озброєнь Україні до конкретних здобутків на полі бою. 

Й на початку вересня, за повідомленнями західних ЗМІ, Адміністрація Байдена надіслала Конгресу засекречену доповідь про свою стратегію щодо війни. Хоча дедлайн сплив ще наприкінці травня. Тож, Україна зробила дуже правильний дипломатичний хід, розробивши свій План перемоги, який представить днями у Вашингтоні ключовим гравцям, упередивши можливі спекуляції як з боку демократів, так і республіканців. 

Раніше президент Зеленський вже повідомляв, що План перемоги України складається з чотирьох основних пунктів: безпека, сильна військова й економічна підтримка Заходу, та геополітичне місце для України в світі. Днями британська The Times уточнила, що він також передбачає надання Києву гарантій безпеки (схожих на статтю 5 НАТО про колективну оборону) на випадок перемоги Трампа, який підштовхуватиме Україну до невигідної угоди з Росією, яка майже напевно передбачатиме фактичну згоду на російську окупацію українських територій. 

Крім цього, за інформацією видання, План перемоги передбачає продовження української операції на Курщині (що має стати перевагою України на можливих переговорах з Росією), запит на надання конкретної передової зброї і гарантії продовження фінансової допомоги Україні. 

"Заклик Зеленського до гарантій безпеки підкреслює неспроможність (Заходу - ред.) прийняти Україну до НАТО та інших міжнародних альянсів, частково через розбіжності між союзниками", - додає The Times. 

Насправді, чогось нового в тому, про що написала британська газета, немає. ТСН.ua вже не раз повідомляв, що членство України в НАТО особисто для Джо Байдена - це "червона лінія" - ризик Третьої світової із застосуванням Росією ядерної зброї. У Вашингтоні вже навіть не обговорюють так звану "ізраїльську модель" для України (Ізраїль є основним союзником США поза НАТО), яка б в ідеалі передбачала фіксовану щорічну військову та фінансову підтримку Києва з боку Вашингтона, незалежно від прізвища американського президента та розкладу сил у Конгресі. 

Разом із тим ще в серпні в інтервʼю ТСН.ua директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук ставила слушне запитання: чи захоче Байден, який вже не є кандидатом в президенти й не претендує на переобрання, залишити після себе спадщину саме в контексті війни Росії проти України, щоб зафіксувати певне перемир'я ще до президентських виборів у США, чи до інавгурації наступного президента в січні 2025 року? 

"Чи, все ж таки, він розуміє, що такої спадщини за нинішніх обставин він не може залишити, тому просто буде подавати як велику перемогу й власне президентське досягнення те, що його Адміністрація  допомогла Україні в принципі вистояти й вижити (а те, що наступ росіян триває, це для тих, хто вже дуже хоче заглиблюватися); Росія стратегічно програла (як вони це люблять казати); а Байден особисто "об'єднав весь світ", щоб зупинити Путіна. Чи цього йому достатньо для президентської спадщини?", - говорила Альона Гетьманчук. 

Із інтервʼю старшого наукового співробітника Європейської ради зовнішніх відносин Густава Гресселя Tagesschau, можна зробити висновок, що наразі президент Байден розглядає два варіанти своєї можливої "спадщини" щодо України: або надати дозвіл на далекобійні удари американською зброєю в глибині території Росії; або зняти своє "вето" на вступ України до НАТО зі згодою Києва на де-факто окупацію Росією українських територій. 

"Зараз ми готуємося до другого саміту миру, просуваючись разом із нашими партнерами крок за кроком, згідно з формулою миру. І ми готуємо документ, який представимо на другому саміті миру", - заявив президент Зеленський, виступаючи на засіданні Саміту майбутнього ООН у понеділок, 23 вересня. 

У Кремлі вже офіційно заявили, що Росія не візьме участі у другому саміті миру, хоч паралельно й "не відмовляються від політико-дипломатичного врегулювання кризи, й готові до обговорення справді серйозних пропозицій, які враховують ситуацію на землі (тобто, територіальні поступки з боку України - ред.) і геополітичні реалії". 

Проте, в підсумку, все залежатиме від того, хто буде наступним президентом США, та чи штовхатимуть нас США до переговорів із Росією на невигідних для України умовах без жодних безпекових гарантій? Якщо, зрештою, справдиться негативний сценарій, то за Америкою послідує й Європа, й тоді Україна постане перед дуже непростим вибором, якщо не вирішальним за весь час відновлення своєї незалежності.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Новые штрафы от налоговой с июля: кто из украинцев попадет под волну проверок
Знай
2025-07-17T17:36:41Z
Ціни на залізну руду перевищили $100 за тонну
AgroNews
2025-07-17T17:13:22Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Деньги из ада: подконтрольный Путину ЦБ запускает в РФ рублевую катастрофу
Новости Украины
2025-07-17T17:18:04Z
Самый маленький Кабмин. Правительство Свириденко
Корреспондент
2025-07-17T17:15:46Z
"Каждый день страшно": Зеленский ответил на 50-дневный ультиматум Трампа
TSN
2025-07-17T15:36:22Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Распространенная привычка, которая "убивает" простату
Comments UA
2025-07-17T17:18:05Z
Врач назвала три популярных напитка, которые никогда не будет употреблять из-за токсичности
Comments UA
2025-07-17T16:57:09Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Доброполье оправляется после российского удара - фото и видео последствий
Gazeta UA
2025-07-17T17:21:41Z
У столичных депутатов заканчивается терпение: чем на самом деле занимается команда Кличко
Comments UA
2025-07-17T16:21:00Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T17:36:03Z
Получили штраф за границей: украинцам объяснили, как поступать в таком случае
Знай
2025-07-17T17:21:34Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Фронтмен Coldplay случайно показал измену директора компании: видео завирусилось в соцсетях
TSN
2025-07-17T17:33:45Z
Оля Полякова сообщила, что теперь у нее есть сын
Comments UA
2025-07-17T17:27:44Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Северной Осетии взорвали высокопоставленного офицера минобороны РФ: что известно
TSN
2025-07-17T17:36:40Z
Нацполиция обезвредила "смотрящего" за югом Украины: руководил колониями, вымогал миллионы, действовал в интересах РФ
Новости Украины
2025-07-17T16:57:09Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С перчинкой и без банальщины: 5 нетипичных рецептов лечо и консерваций с болгарским перцем
Знай
2025-07-17T16:51:39Z
После каких бадов лучше не садиться за руль: мелатонин – особая осторожность
Знай
2025-07-17T15:21:30Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Олимпийский призер погиб от удара молнии во время отпуска
Comments UA
2025-07-17T17:30:47Z
Усик и Дюбуа устроили очередную дуэль взглядов во время пресс-конференции
ZN UA
2025-07-17T17:12:09Z
Наполи усиливает позиции атакующей линии универсальным вингером из ПСВ
Корреспондент
2025-07-17T16:48:08Z
Туран существенно изменил состав Шахтера на ответную игру с Ильвесом
Корреспондент
2025-07-17T16:30:40Z
Определились команды-соперницы для участия в отборе на Кубок Украины
Корреспондент
2025-07-17T16:09:56Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Украина показала перехватчик, который сбивает «Шахеды» на скорости до 300 км/ч. ФОТО
Новости Украины
2025-07-17T17:33:01Z
ChatGPT и другие популярные ИИ-системы провалили украинское ВНО: ни одна модель не набрала 70%
Фокус
2025-07-17T17:27:56Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T17:00:47Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z
Каждый второй автомобиль, импортируемый украинцами - электромобиль
Корреспондент
2025-07-17T09:18:43Z
Дешевле iPhone: в Китае выпустили недорогой и мощный электроскутер
Фокус
2025-07-17T07:36:14Z
Назвали самые популярные подержанные иномарки
Gazeta UA
2025-07-17T07:10:54Z