Росія за допомогою штучного інтелекту створила більше матеріалів, покликаних вплинути на президентські вибори в США, ніж будь-яка інша держава. Про це повідомляє Reuters з посиланням на анонімного чиновника з Офісу директора національної розвідки США (ODNI).
За його словами, це є частиною ширшої кампанії, спрямованої на підтримку республіканського кандидата Дональда Трампа на противагу демократці Камалі Гарріс.
Контент, створений Москвою, каже чиновник, «суголосний із загальними намаганнями Росії підтримати кандидатуру колишнього президента (Трампа) і дискредитувати віцепрезидентку (Гарріс) і Демократичну партію, зокрема через поширення конспіративних наративів».
На запитання про те, яким чином Росія поширює ШІ-контент, чиновник послався на заяву Міністерства юстиції США від 9 липня про викриття ймовірно російської операції, в межах якої акаунти в соцмережах, які вели за допомогою ШІ, поширювали проросійські меседжі у США та інших країнах.
Чиновник розповів, що саме «російські актори впливу» створили широко відомий відеоролик, де жінка стверджує, що Гарріс нібито збила її на машині й втекла з місця події. Однак це відео було інсценоване, а не створене за допомогою ШІ, уточнив чиновник. Минулого тижня у компанії Microsoft заявили, що, за даними їхніх досліджень, це відео було частиною прихованої російської операції з дезінформації.
Він сказав, що Росія є набагато більш досвідченим гравцем і краще розуміє процес виборів у США та на що скеровувати свої зусилля.
Натомість Китай, за словами чиновника, використовує ШІ для формування у світі свого образу, але не для втручання у вибори в США.
«Поки що ми не бачимо, щоб Китай використовував ШІ для якихось конкретних операцій, націлених на результати виборів у США», — сказав він.
Іран також використовував ШІ для створення постів у соцмережах і написання недостовірних новин для сайтів, що видають себе за справжні новинні ресурси. Цей контент іранці створювали англійською й іспанською мовами. Він був націлений на американських виборців із різними політичними поглядами і стосувався таких контроверсійних питань, як Ізраїль і конфлікт у Газі, а також кандидатів у президенти, сказав чиновник.
Нагадаємо, за даними компанії Microsoft, пов'язані з Кремлем «фабрики тролів» розповсюджують фейкові відео для дискредитації кандидатки на посаду президента США від Демократичної партії Камали Гарріс.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.