Система Skynex може випускати тисячу снарядів за хвилину та створювати руйнівну хмару. Її головна "здобич" — дрони та інші малі, низькі, повільні повітряні загрози.
Українські військові почали систему ППО Skynex у роботі. Кадри 25 вересня опублікувала у Facebook пресслужба Повітряного командування "Захід" Повітряних Сил ЗСУ.
"Військовослужбовці підрозділів протиповітряної оборони виконали практичні стрільби з зенітного артилерійського комплексу Skynex", — зазначено у пості.
Невдовзі командування також поділилось знімками зі стрільб. На них можна роздивитись не лише сам комплекс, але і як виглядає його командний пункт.
Система ППО Skynex: що вже відомо
Раніше Фокус передавав, що зенітний комплекс Skynex — це еволюція системи Sky Guard.
Технічні характеристики Skynex:
- радар з дальністю дії 50 кілометрів;
- чотири гармати, оснащені електрооптичними датчиками та радаром стеження;
- здатність випускати 1000 35-мм снарядів за хвилину;
- дальність ураження цілей — до чотирьох кілометрів.
Коли боєприпаси Skynex наближаються до цілей, вони розкриваються й викидають сотні маленьких вольфрамових циліндрів. Це створює руйнівну хмару.
Щоб снаряди розкрились у потрібний момент, їхня швидкість контролюється за допомогою спеціального датчика. Електроніка у стовбурі гармати програмує час, коли буде викид циліндрів.
Комплекс Skynex розроблявся для боротьби з БПЛА та баражувальними боєприпасами. Його перевага у тому, що він ефективний у роботі проти безпілотників, але водночас економічно вигідніший за дорогі ракети.
Нагадаємо, у ДПСУ показали уламки ворожого "Шахеда", який збили у Сумській області. Прикордонники "вполювали" дрон-камікадзе зі стрілецької зброї.
Волонтер Сергій Стерненко повідомив, що ЗС РФ почали "маскувати" свої безпілотники під українські.