MY.UAНовини
Чи втрачатиме Україна території та чому партнери заважають закінченню війни: інтервʼю з "Османом"
Чи втрачатиме Україна території та чому партнери заважають закінченню війни: інтервʼю з "Османом"

Чи втрачатиме Україна території та чому партнери заважають закінченню війни: інтервʼю з "Османом"

Український військовослужбовець Станіслав Бунятов із позивним "Осман" на службі з 2022 року. Боєць відомий завдяки своєму Telegram-каналу "Говорять Снайпер", у якому почав викладати власні бойові відео та розповідати про актуальну ситуацію на фронті. Сержант дав велике інтервʼю Фокусу.

Старший сержант роти, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов із позивним "Осман" зустрів війну в Мелітополі Запорізької області. У березні 2022 року йому вдалося виїхати з тимчасово окупованої території, а вже за два дні Бунятов пішов на фронт добровольцем. Воїн побував у боях біля смт Павлівки, брав участь в обороні рубежів Вугледарського напрямку, воював за Бахмут, Кліщіївку, Іванівське на Донбасі тощо. Фокус поспілкувався із військовослужбовцем, який розповів не лише про ситуацію на фронті, а й про мобілізацію, власний Telegram-канал і погляди на майбутнє війни.

Як змінилася ситуація на фронті

Як змінилася ситуація на Донеччині, зокрема на Бахмутському напрямку, від початку Курської операції?

— Ніяк не змінилася. Ми стали на позиціях, подекуди ворог мав просування, але вони незначні. Загалом нічого не змінилося, було декілька накатів, які наша бригада спільно з сумісниками вдало відбила.

Як взагалі допомогла Курська операція військовим на фронті?

— Звісно, допомогла. Насамперед морально, до того ж, звільнили полонених. Але щоб фізично якось допомогла у вирішенні питань фронтових, то жодних змін я не бачу. Про негативні моменти я не уповноважений говорити, як вона могла вплинути. Я знаю, що росіяни готували не масштабні, а провокаційні бойові виступи. Так само, як це було на Харківському напрямку, вони планували виступи на Сумському.

Як щодо Вугледара? Яка там ситуація?

— У Вугледарі дуже важка ситуація, бо ворог тисне і з Водяного, і від західної частини в бік дороги Богоявленка — Вугледар. Це ставить нас у дуже скрутне становище. Якщо росіяни переріжуть нам дорогу Богоявленка — Вугледар, то треба буде до сезону дощів або відбивати територію, яку ворог захопив, щоб дорожні сполучення залишилися за нами, або виходити з міста на лінію оборони в Богоявленку, вирівнювати лінію. Адже ворог від Водяного та із заходу тисне, а за річкою Кашлагач вийшов і намагається робити кліщі. І поки що, на жаль, йому це вдається.

Є ймовірність котла?

— Я гадаю, котла не буде, тому що наші підрозділи матимуть час, щоб вийти. Я не знаю, як це треба буде проспати наступи, проспати ворожі штурми, щоб залишити людей в оточенні. Я вважаю, що котла не буде.

Уперше росіяни вдарили КАБом по Запоріжжю. Чи часто вони їх застосовують на лінії бойового зіткнення? Які методи протидії використовуються?

— Вперше вони почали застосовувати КАБи декілька днів тому. Ми бачили ще влітку, нам анонсували збільшення дистанції ураження керованими авіабомбами. Ворог модифікує КАБи, до того ж модифікує їх за дальністю ураження. На лінії фронту ворог постійно застосовує КАБи, особливо це стосується міст, сіл — там, де є забудови. Так вони руйнують якісь укріплення, руйнують наші позиції і просуваються. Також на Курському напрямку застосовують КАБи, наприклад, як контрбатарейну боротьбу. У відповідь на нашу артилерійську роботу ворог здебільшого використовує авіацію. Наша артилерія відпрацювала — і вони починають бити КАБами. Тому дуже часто застосовують, і в них багато цих авіабомб.

Станіслав Бунятов брав участь в обороні рубежів Вугледарського напрямку
Фото: Instagram

Що не вистачає українським військовим на фронті? Людей, техніки?

— Я б не сказав, що техніки не вистачає. Можливо, не вистачає легкоброньованої техніки, щоб замінити наші пікапи, які не надто оснащені бронею. Це б підвищило рівень виживання наших підрозділів. Також не вистачає засобів РЕБ до техніки.

Людей, звісно, завжди не вистачатиме, але у нас сумна тенденція. Коли у нас в підрозділах є люди, то їх залучають до штурмових дій, щоб відбити якусь ділянку, стабілізувати лінію, а коли не вистачає — ми стоїмо в обороні. Це таке дуже специфічне застосування піхоти на цей момент.

Як ти ставишся до такої тактики?

— Мені не подобається, тому що я сам неодноразово був одиницею цього виконання бойових завдань у такій тактиці. Коли в нас було більше людей, ми штурмували, коли менше — стояли в обороні, хоча взагалі ми — штурмовий підрозділ. Звісно, не подобається, бо кожна операція потребує детального планування, достатньої артилерійської підготовки, техніки, матеріально-технічного оснащення. Але ми виходимо з того, що у нас є. І якби було все в армії ідеально, якби у нас не було прогалин, то, гадаю, Росія взагалі б на нас не напала. А так — маємо що маємо, та у ворога проблеми ті самі, просто в них набагато більший мобілізаційний ресурс.

Психологічний стан воїнів ЗСУ

Як підтримуєте бойовий дух серед свого підрозділу, з огляду на важкі умови і довготривалість бойових дій на передовій?

— Я б не сказав, що у піхоти великий бойовий дух. Точніше, він не на високому рівні. Хлопці йдуть туди, бо розуміють, що треба виконувати завдання, якщо відійти від риторики, коли вони відступлять тут, то треба буде оборону тримати далі й далі. І не факт, що якщо вони не триматимуть оборону, а вийдуть і почнуть покидати позиції, то залишаться живі. Тому що це дуже велика проблема.

Бійці, які приходять в підрозділи, не розуміють одну-єдину річ. Якщо оборона виставлена правильно — так, як вона у нас виставлена, і вони можуть твердо покладатися на побратимів, які стоять у них на флангах, то вони будуть стояти на позиціях впевнено, адже окоп — це найбезпечніше на лінії бойового зіткнення місця. І що довше ти будеш сидіти в окопі, а не виходити з нього, грубо кажучи, тримати там оборону, то більше шансів тебе залишитися живим. Як тільки покидаєш зону маскування, зону своєї бойової позиції, тебе починають накривати артилерію, танками, починають відпрацьовувати FPV, скидання. І зараз дрони — це найбільша проблема. Тому в нас бійці намагаються тихенько зайти на позиції, замаскуватися і сидіти, спостерігати за ворогом, а в разі бойових зіткнень давати йому відсіч.

Звісно повинна бути демобілізація, бо ми не останніми людьми воюємо.

Як ти вважаєш, можна підняти бойовий дух?

— Що може підняти бойовий дух? Я гадаю, щонайменше повинні бути ротації, відпустки у бійців, належне фінансове забезпечення. Бо по суті у нас немає так званих підйомних, які виплачують за контракт, вони там взагалі на рівні однієї заробітної плати. Немає належного забезпеченого відпочинку після служби у відпустках, не дають нам відпустки, практично неможливо виїхати за кордон тощо. Не надаються в більшості випадків пільги для сім'ї. Діти військовослужбовців стикаються з питаннями, що вони не можуть безкоштовно вчитися у закладах вищої освіти, їм відмовляють або кажуть, що всі місця зайняті. Це таке комплексне питання, яке потребує комплексних заходів, тому що мотивація — це не пообідати і все, це ж не питання того, що робити бійцям, які хочуть їсти. Мотивація — це дещо більше і багато проблем, з якими потрібно працювати.

На початку війни була простіша мотивація, був патріотизм, правильна пропаганда і бойовий дух підрозділу. Навіть люди, не надто вмотивовані, потрапляючи в бойовий підрозділ із високим рівнем бойового духу, надихалися, так би мовити, і воювали нарівні з іншими.

Бійці йдуть у СЗЧ: чому не можна засуджувати військових

Напевно, ти вже чув історію військового, який заявив про своє СЗЧ, і з цього постає дискусійне питання: демобілізація чи СЗЧ? Бійці змучені, їм треба перепочити, але замінити або немає ким, або ж якісь інші причини відсутності чітких термінів служби. Чи багато ти знаєш випадків СЗЧ за цей рік?

— Я особисто не знаю бійців, які пішли в СЗЧ. А взагалі — так, є в підрозділі, в інших бригадах, я чув про СЗЧ. Знаєте, я не можу засуджувати бійців, які пішли в "самоволку", і не можу дозволити засуджувати цих бійців людям, які взагалі не були на лінії фронту. Тобто боєць, який хоча б день пробув на лінії бойового зіткнення, має право відпочивати вдома більше, ніж той, хто там не був. Тому питання СЗЧ для мене не має однозначного якогось відтінку. З одного боку, так, він підставляє своїх побратимів, але це питання суто внутрішнього підрозділу. Виносити його на загал не має права ніхто, крім самого цього бійця. І засуджувати його не має права ніхто, крім його побратимів, які поряд із ним воюють, які виконують ідентичні завдання. А цивільним узагалі не має бути до того справи.

За словами військового, на початку війни була простіша мотивація, був патріотизм, правильна пропаганда і бойовий дух підрозділу
Фото: Instagram

Як щодо рівності? Наприклад, людина пішла в СЗЧ, а його побратим — на нулі?

— Його мають право засуджувати лише бійці з його підрозділу, які виконують ті самі завдання. Його не має права засуджувати дронщик, артилерист, FPVіст, командир, який може не виходити на бойові завдання. Яке він має право засуджувати бійця, який у СЗЧ? Тільки побратим, який робить те саме, все.

Що робити з такими воїнами — повертати назад у частину?

— Я, чесно, не маю відповіді на це питання. Нехай це вирішує закон.

Чому демобілізація важлива

А що ти думаєш про демобілізацію? Вона повинна бути? Вона взагалі можлива під час війни?

— Я вважаю, що можлива. У нас багато людей призовного віку, а бійці мають право відпочивати. Трохи інше питання в тому, що в нас такого закону немає. Звісно повинна бути демобілізація, бо ми не останніми людьми воюємо. Є люди, яких можна мобілізовувати, є люди, яких можна заохочувати воювати, як у фінансовому плані, так і обмеженнями. Не хотілося б обмеженнями. Але є люди, яких можна зацікавити воювати певними соціальними гарантіями. Якщо йому дають гарантію на повне протезування в разі поранення, повне фінансове забезпечення.

Так людина зазнала поранення, втратила руку, її вивели поза штат і платять 400 гривень. Якщо людям дати повні фінансові гарантії, то вони будуть спокійніше ставитися навіть до травм. Тому що ці 15 мільйонів (виплата за загибель бійця. — ред.) більше нах*р не потрібні. Краще б не 15 мільйонів виплачували за загиблого, а платили цих 15 мільйонів людині, яка втратила руки, ноги, тому що, іншими словами, бійцю, який загинув, уже не потрібні ті гроші. А людині, яка втратила ноги, руки, очі, потрібні — на лікування, життя, сім'ю. Адже це мінус годувальник у родині. А за загиблого батькам можна виділити не 15 мільйонів, а пʼять. Так буде справедливо. Бійці йдуть, вони дістають важкі поранення, а тоді повертаються — і вже нікому не потрібні. За них ніхто не бере відповідальність на себе. Бійці самі в ТікТоці знімають відео, збирають гроші на протези тощо.

Якщо і є протезування безкоштовне, то там черги на пів року, рік. А як можна рік бути без рук, наприклад? Візьміть, звʼяжіть собі руки і побудьте рік без рук. Можете ви так жити? Я гадаю, що ні. Тож є кому воювати, просто треба людей заохочувати. Насамперед, треба фінансово заохочувати і вносити зміни в управлінні військами. Це теж комплексне питання, його так просто не розібрати. Але перше, що я чую, бійці після важких поранень нікому не потрібні. На цю тему можна дуже довго говорити.

У піхоті може нормально бігати людина до 40 років. [...] піхота від 40 — це вже не бійці. Ти не можеш з ними виконати нормально завдання. Після пораненні ці люди стають просто безпомічними.

Демобілізація повинна бути. Вона має бути по праву для тих людей, які вже там воювали. От коли людина йде на фронт, вона має розуміти визначені терміни, скільки воюватиме. Тому що це також мотивація. Ти пішов, пів року відвоював, мобілізувався, виконав свій борг. А не так, що людина прийшла — і не розуміє, на який термін вона там. От як я в 2022 році мобілізувався, а кінця-краю служби не видно. Не кажу, що в мене найскладніші умови служби. Порівняно з тими умовами, у яких я був перші півтора року — в штурмах, де я зазнав поранення, вони непогані. Але морально ти втомлюєшся від контролю військового, від того, що ти не маєш прав, свобод, які мають інші цивільні люди, твого ж віку. Мені 23, якби мене демобілізували хоча б до 25 років, дали б мені право, бо я добровольцем прийшов, щоб я міг відпочити. Чому я не маю права до 25 років бути в цивільному житті добровільно, а інші люди до 25 можуть не мобілізуватися? Це також несправедливо, я вважаю, тим паче у мене окупований дім. Мені треба якось намагатися влаштувати особисте життя, у мене тільки молодість починається.

"Чому я не маю права до 25 років бути в цивільному житті добровільно, а інші люди до 25 можуть не мобілізуватися?" - запитує "Осман"
Фото: Instagram

Мобілізація

Як змінилися новобранці від початку повномасштабного вторгнення: раніше всі були на ентузіазмі, а зараз?

— Зараз бійці невмотивовані, з причин, які я називав вище.

На твою думку, чи дійсно треба призивати в армію молодих бійців, бо від них користі буде більше, ніж від "чоловіка середнього віку", як про це неодноразово казали військові?

— Які у вас поняття молодого бійця? 15 років? Дивіться, моя думка така. У піхоті може нормально бігати людина до 40 років. Можливо, треба скоротити межу віку для піхоти конкретно. Я не кажу про дронщиків, забезпечення тощо. Конкретно піхота від 40 — це вже не бійці. Ти не можеш з ними виконати нормально завдання. Після пораненні ці люди стають просто безпомічними. Я вважаю, що до 40 скоротити піхотний вік — це залізобетонно.

Зі скількох років мобілізувати? Я не фахівець у галузі генофондного розвитку країни, тому не знаю, зі скількох правильно. Обов'язковий призив, х*р знає, не можу судити, в якому віці людина має ризикувати своїм життя заради країни.

Є, так би мовити, вищі сили політиків, які можуть один на одного впливати. Якби ці вищі сили хотіли, щоб Росія закінчила війну, то війна б уже скінчилася.

Про блог і медійну діяльність

Цього року ти потрапили в онлайн-рейтинг Фокусу "Топ 50 блогерів України". Приємно?

— Дуже приємно.

Що відчув, коли себе побачив у рейтингу?

— Нічого, бо там блогери, яких я більше не поважаю. Проте приємно, що я можу бути дійсним прикладом для молоді, яка стежить за онлайн-трендами тощо. Мені дуже приємно, що категорія війни й армії виходить на один рівень із безтурботними блогерами, які живуть своїм життям і ні за що не переймаються.

Боєць відомий завдяки своєму Telegram-каналу "Говорять Снайпер"
Фото: Instagram

Як ти вирішуєш, які теми висвітлювати для своїх підписників?

— Я висвітлюю те, що цікаво мені. У мене така аудиторія.

Чи є моменти, коли відчуваєш, що інформацію краще не публікувати, з огляду на безпеку?

Звісно, є така інформація, її дуже багато.

Як її фільтруєш?

— Повинно бути якесь розуміння того, що можна публікувати, а що не можна. Це називається інформаційна гігієна. Якщо ти її не розумієш, то до тебе є питання від Служби безпеки, контррозвідки. Бачите, до мене питань немає, або якщо вони є, то ми їх владнаємо. Треба дотримуватися інформаційної гігієни, і все буде добре. Просто не публікувати те, що не буде нести користі для суспільства.

Як вважаєш, чи важливо, щоб серед військових було більше блогерів? Чому їх так мало?

— А блогерів, непевно, серед бойових військових і немає. У мене канал почав рости до 100 тисяч завдяки моїм бойовим відео, які я ставив постійно. А ті ще сто тисяч — це вже період, коли я був у тилу, в мене був час ділитися інформацією з людьми, висвітлювати повністю ситуації, розповідати про них дуже детально зі погляду військового.

Мало блогерів серед військових, бо комусь це не цікаво, у когось немає часу, хтось не знає, з чого почати. Якби мені на початку сказали, бери ось так і веди канал, то я б не зміг.

Бійці, найчастіше, хочуть або не хочуть, але не знають, з чого почати і мають замало для цього часу. Хоча, якщо є бажання, то можна встигати навіть писати пости між штурмами. Я так і робив, в принципі. Писав пости між штурмами, у підвалі в Бахмуті, й виставляв, бо мені це було цікаво. Не всі хочуть медійності, адже це також може бути небезпечно.

Чи потрібно більше військових блогерів?

— Я вважаю, що потрібно більше розвивати медійні військові обличчя. Адже військове медійне обличчя — це зв'язок цивільного населення з військовими. Тому що аудиторія здебільшого цивільна. Ти можеш доносити до цивільних людей якусь військову думку або показувати їхнє військове життя, щоб вони розуміли, як важко хлопцям дається служба, яку титанічну роботу вони виконують. Це дуже важливо, водночас важливо, щоб люди розуміли, як це важко — для того, щоб вони допомагали, а бійці, коли повертаються з фронту, відчували підтримку. Якби не було військового медіа, то робота військових знецінювалася б тими людьми, які не дотичні до війни. А так ми маємо можливість знайомити людей з війною, зі складними обставинами, з життєвим шляхом кожного воїна.

Особисті погляди на майбутнє війни

Яким ти бачиш розвиток подій на фронті в найближчі місяці?

— Найближчі місяці ми, на жаль, будемо втрачати ще території. Можливо, якщо командування підготувало якісь резерви, тоді ми виправимо ситуацію на фланзі. Але ви зверніть увагу, що кількість наступальної ворожої сили на всіх напрямках незіставна зі всіма нашими резервами. Можуть бути часткові успіхи, але не на всіх ділянках.

Чи можливий сценарій, за якого війна завершиться найближчим часом? Чи на Україну чекає довготривала боротьба?

— Я не політик, війна — це така штука, яка може закінчитися у будь-який момент. Є, так би мовити, вищі сили політиків, які можуть один на одного впливати. Якби ці вищі сили хотіли, щоб Росія закінчила війну, то війна б уже скінчилася.

Все частіше почали лунати тези про мир. Як вважаєш, чи приймуть військові "мир — заморожування лінії фронту"?

— Не знаю, це важке питання, і я не буду на нього відповідати, щоб не ставати на жоден бік із цивільними, які вже багато місяців спираються на слова військових. А слова військових можуть бути дещо необ'єктивними — через власні інтереси, ну, не в цій війні, а власні інтереси свого закінчення. Бо багато хто хоче додому, до родин, у кожного свої сімейні проблеми тощо. Для когось дуже важливо стоїть питання ціни життя. Тому я не даватиму коментарів щодо цього питання, щоб на мене не спиралися цивільні, та й тому, щоб не бути точкою опори в якихось суперечках.

Які твої інтереси?

— Мої інтереси — повернутися додому, в Херсонську область, в Генічеський район, село Азовське, і вигнати всю цю нечисть, яка перейшла на бік Росії, до РФ. Ось такий у мене інтерес.

У найгіршому разі, якщо партнери не зможуть надавати необхідну допомогу, як тоді діяти — чи вистачить Україні тих ресурсів, які є?

— Не вистачить, я думаю. Тому що війну, яка зараз триває, не вивозить навіть Росія. Москва потребує допомоги партнерів. Європейський Союз — також своєрідній партнер для Росії, бо він купує нафту, газ, тому теж є спонсором війни в Україні. І якщо ці партнери зникнуть, то я думаю, що фронт просто застопориться на тому, де він є. Наступати сили Росії не будуть. Щонайбільше це буде на тих ресурсах, які в них є, цього вистачить максимум на рік війни. Я гадаю, Донецька область — це буде їхній максимум, і на цьому війна закінчиться, якщо повністю припиниться спонсорування обох сторін.

Якщо війна не закінчиться ані в 2025-му, ані 2026 році — де і які резерви знайти на боротьбу з окупантом?

— Народжувати більше дітей, відправити жінок тих чоловіків, які не йдуть воювати.

Що плануєш робити після закінчення війни?

— Я буду мером Генічеська.

Нагадаємо, бійці 72-ї ОМБр розповіли Фокусу про ситуацію у Вугледарі на Донбасі.

Фокус розповідав про можливі сценарії розвитку подій у Вугледарі.

Теги за темою
Донбасспомощь
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Apple "завалит" новинками: помимо бюджетного iPhone на подходе новые MacBook и iPad
UAToday
2025-02-07T14:03:02Z
"Я бы после такого сразу уволился": Ветеран BioWare раскритиковал главу EA за комментарий о провале Dragon Age: The Veilguard
GameMag
2025-02-07T14:01:15Z
Игра про Чудо-женщину от Warner Bros. уже съела свыше $100 миллионов и угодила в производственный ад — до выхода далеко
GameMag
2025-02-07T13:37:54Z
Тайна Солнца раскрыта: астрономы обнаружили источник высокоскоростной плазмы и удивились
Фокус
2025-02-07T13:27:02Z
Издатель Grand Theft Auto и Red Dead Redemption пообещал поддержать Nintendo Switch 2
GameMag
2025-02-07T13:07:16Z
В 200 раз быстрее: создана камера, которая распознает объекты со скоростью света
Фокус
2025-02-07T13:06:06Z
В сердце Амазонки скрыта "горящая вода": что заставляет все живое вариться в ее водах заживо
Фокус
2025-02-07T12:57:13Z
«Смотрите на Larian и удваивайте это»: ветеран Dragon Age ответил CEO EA на слова о лайв-сервисах
ITC
2025-02-07T12:52:23Z
Магнитные бури, прогноз на три дня: чего ожидать от солнечной активности 6-8 февраля
UAToday
2025-02-07T12:45:24Z
Как накормить всю семью на 160 гривен: экономный рецепт, когда три дня до зарплаты
Telegraf
2025-02-07T14:06:35Z
Как ухаживать за фикусом зимой: главные ошибки и важные советы
Знай
2025-02-07T13:51:51Z
Туристический путеводитель по Солнечной системе, где одна планета еще хуже другой
Фокус
2025-02-07T13:42:26Z
Похожа на подростка: женщина уверена, что без дорогих процедур остановила старение
Фокус
2025-02-07T13:00:17Z
Идеален для уютных вечеров: как приготовить горячий шоколад с перцем
Gazeta UA
2025-02-07T11:57:26Z
Рассада оживет на глазах: проверенный способ подкормки растений дрожжами/Настой готовится за несколько часов, а результат всегда поражает
Апостроф
2025-02-07T11:21:06Z
Как заваривать чай в пакетиках, сколько времени настаивать, чтобы напиток был идеальным
TSN
2025-02-07T09:36:55Z
Золотой город мошенников: журналисты посетили странный город в зоне военных действий
Фокус
2025-02-07T09:36:01Z
Эти три привычки разрушают жизнь: от них нужно немедленно отказаться, потому что они все портят
TSN
2025-02-07T07:51:56Z
"Списывали" бойцов со службы: в Виннице задержали чиновника и двух врачей
Апостроф
2025-02-07T13:33:46Z
Шесть криминальных авторитетов на скамье подсудимых: масштабная спецоперация
Comments UA
2025-02-07T13:27:34Z
Авиакатастрофа в Бразилии: самолет столкнулся с автобусом во время аварийной посадки
Comments UA
2025-02-07T12:03:20Z
Огонь и черный дым: загорелся российский корабль-разведчик Черноморского флота - что случилось
Comments UA
2025-02-07T11:54:28Z
Истребитель Mirage 2000 разбился во время тренировки: подробности
Comments UA
2025-02-07T11:15:57Z
Перестал выходить на связь: самолет "исчез в полете" после зловещих слов пилота
Фокус
2025-02-07T10:51:26Z
В Брюсселе в четвертый раз за неделю произошла стрельба, есть погибший
Европейская правда
2025-02-07T10:45:05Z
На Буковине в ТЦК умер мужчина: что известно
TSN
2025-02-07T09:42:42Z
Россияне убили бомбой троих жителей Сумщины
Корреспондент
2025-02-07T09:36:59Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Аморим признался, что имеет решающее слово в трансферной политике МЮ
Корреспондент
2025-02-07T11:18:29Z
Названы потенциальные соперники Альвареса на ближайшие бои
Корреспондент
2025-02-07T10:57:34Z
В РФ заявили о полной оккупации Торецка Донецкой области: что известно о судьбе города
Фокус
2025-02-07T14:06:00Z
В Харькове уберут старые сирены: как теперь будут оповещать об опасности
Comments UA
2025-02-07T13:48:09Z
Ситуация на фронте на утро 7 февраля
UAToday
2025-02-07T12:45:38Z
Антициклон принесет головные боли и мороз до -10: какой будет погода на выходных
Фокус
2025-02-07T12:36:17Z
"Гвардейцы держат оборону": ситуация на Покровском направлении
Хвиля
2025-02-07T12:00:11Z
Оборона Покровска от наступления РФ: на Западе указали на большую проблему в ВСУ
Comments UA
2025-02-07T10:12:43Z
Россияне в панике, такого перед переговорами они не ожидали: что происходит
Comments UA
2025-02-07T09:24:46Z
Эти знаки Зодиака достигнут своих целей в 2025 году: кому особенно повезет
Telegraf
2025-02-07T09:15:37Z
Россияне атаковали Хмельнитчину "Шахедами": первые подробности
TSN
2025-02-07T08:06:30Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T14:06:57Z
"Зовите меня Йедольф!": Канье Уэст написал с десяток оскорбительных сообщений в Х
Фокус
2025-02-07T13:51:52Z
"Им это не интересно": Анджелина Джоли рассказала об увлечениях своих детей
Фокус
2025-02-07T13:51:33Z
Абие: о манифесте против насилия, магии числа "40" и пути к Евровидению 2025 — интервью Фокусу
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
За несколько недель до родов: в каких отношениях Меган Фокс и Machine Gun Kelly
Фокус
2025-02-07T13:30:25Z
Семья экс-бойфренда Бьянки Цензори отреагировала на ее раздевание на "Грэмми 2025"
Фокус
2025-02-07T12:57:37Z
«Я – нацист, я люблю Гитлера», – известный рэпер снова удивляет выходками
Comments UA
2025-02-07T12:48:05Z
22% из 100: критики разнесли топ 1 фильм на Netflix
Фокус
2025-02-07T12:36:48Z
Klavdia Petrivna без маски и в объятиях известного певца перепела хиты финалистов Нацотбора
TSN
2025-02-07T12:18:15Z
Незрячий мужчина получил лицензию на огнестрельное оружие и назвал это абсурдом – фото
TSN
2025-02-07T13:54:19Z
Породы собак, которые не уживаются с котами
Comments UA
2025-02-07T13:51:51Z
Действенная тактика, которая будет чаще: чем сбивали российский КАБ на Запорожье
Фокус
2025-02-07T13:45:52Z
Его мозг и туловище храняться отдельно: как сейчас выглядит Ленин в Мавзолее и почему его не похоронили сразу
Telegraf
2025-02-07T13:45:09Z
Из-за терактов в ТЦК на военных объектах в Украине усилены меры безопасности: что известно
Фокус
2025-02-07T13:36:54Z
Не иностранное ПВО? Чем ВСУ могли сбить КАБ в Запорожье, рассказал офицер
Telegraf
2025-02-07T13:36:43Z
Гурт Kalush Orchestra відмовився підтримати збір коштів для ЗСУ: що йому відповіли українці
Telegraf
2025-02-07T13:27:12Z
Закончится ли мобилизация после снятия военного положения: заслуженный юрист ответил
TSN
2025-02-07T13:24:41Z
Женщина потрогала грудь религиозной статуи и помочилась рядом – фото
TSN
2025-02-07T13:24:29Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T13:42:42Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Сокрушительный удар по здоровью: с чем нельзя пить кофе
TSN
2025-02-07T11:36:06Z
Почему у собаки мокрый нос: ветеринар раскрыл неожиданные факты
GlavRed
2025-02-07T11:27:04Z
Что нельзя делать после инъекций у косметолога, чтобы получить отличный результат
Marie Claire
2025-02-07T11:01:53Z
К чему снится, когда выпадают зубы: толкование сна
Comments UA
2025-02-07T09:12:10Z
Две причины, почему следует регулярно есть черную фасоль
Gazeta UA
2025-02-07T09:03:39Z
Проблемы не только с газом: в Украине разоблачили махинации с углем
Comments UA
2025-02-07T14:06:02Z
Махинации с добычей угля на миллионы: во Львовской области завершили расследование
TSN
2025-02-07T13:39:42Z
Графики отключения электроэнергии 8 февраля 2025: к чему готовиться украинцам
Политека
2025-02-07T13:34:03Z
Солнечная станция из 190 000 панелей столкнулась с неожиданными проблемами
Фокус
2025-02-07T13:31:45Z
"Укрнафта" анонсировала строительство парогазовой ТЭЦ
Хвиля
2025-02-07T13:15:19Z
10 грамм золота или депозит в гривне: ваша инвестиция может вырасти на 55%!
Telegraf
2025-02-07T12:45:13Z
В Ирландии продали российские самолеты и корабли на 345 млн долларов
Фокус
2025-02-07T12:36:35Z
"Укрзализныця" анонсировала романтические поезда для военных
Апостроф
2025-02-07T12:33:29Z
В Киевстар сказали, когда смогут обеспечить 10 часов связи без света
Хвиля
2025-02-07T12:27:12Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Стало известно, сколько нардепов поехали в Вашингтон: сколько это стоит и кто может позволить
Telegraf
2025-02-07T14:09:39Z
Запуск "Орешника" по Киеву: действительно ли РФ неудачно использовала свое "супероружие"
Comments UA
2025-02-07T14:09:28Z
Россияне меньше атакуют на фронте: неожиданная причина, связанная с Трампом
Comments UA
2025-02-07T14:09:08Z
Дания будет жестче проверять танкеры "теневого флота" РФ
Хвиля
2025-02-07T14:06:53Z
Келлогг назвал сумму американской помощи Украине
Корреспондент
2025-02-07T14:00:37Z
Каким будет следующий шаг Ким Чен Ына после отступления северокорейцев в Украине, — СМИ
Фокус
2025-02-07T13:54:22Z
Курская область в обмен на оккупированные территории: Трамп может склонить Путина к сделке, — СМИ
Фокус
2025-02-07T13:51:24Z
Есть все необходимые условия: в Украине заговорили о появлении "грязного ядерного оружия"
Comments UA
2025-02-07T13:48:44Z
Он издевается: Безуглая набросилась на Залужного - кого нашла рядом с ним на фото
Comments UA
2025-02-07T13:48:02Z