MY.UAНовини
Гранти під час війни. Ганна Зенн про підприємництво, крафтові виробництва і роль жінок у бізнесі
Гранти під час війни. Ганна Зенн про підприємництво, крафтові виробництва і роль жінок у бізнесі

Гранти під час війни. Ганна Зенн про підприємництво, крафтові виробництва і роль жінок у бізнесі

Представники українського мікробізнесу — справжні герої нашого часу. Під час повномасштабної війни вони підтримують українську економіку, виробляють товари, сплачують податки, створюють робочі місця та закохують іноземців в Україну. Важливим елементом розвитку малого бізнесу є отримання фінансування, а саме — грантової допомоги.

Сьогоднішня співрозмовниця Фокусу — директорка Громадської організації TECHBUREAU Ганна Зенн — це людина, без якої чимало українських крафтових виробників просто не мали б можливості вижити. Вона допомагає мікробізнесам отримати гранти, вийти на ринок підприємцям на онлайн-платформах (amazon, etsy), розвивати мікроекспорт.

Пані Ганно, хто ви за фахом та чим займалися до заснування власної компанії?

Я отримала економічну освіту, а зараз здобуваю другу вищу освіту — навчаюсь на заочному відділенні у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті філософії.

Працювати починала 11 років тому на Kabanchik.ua (відомий сервіс пошуку фахівців для побутових та бізнес завдань — Ред.): приєдналася до команди як менеджер з комунікацій та зросла з ними до операційного директора. Згодом вирішила спробувати сили у своїй справі та заснувала власну компанію. Ми створили мобільний додаток для вивчення розмовної англійської, займалися іншими продуктами, а потім почали працювати зі стартапами.

Важливо Гранти на підтримку мікробізнесу: хто й де може отримати 100 тисяч гривень

Чому в результаті обрали напрямок допомоги мікробізнесу?

Насамперед це вплив досвіду роботи в Kabanchik.ua. Я розуміла, наскільки важливі для мікробізнесів фінансова підтримка, допомога з виходу на ринки, інвестиції, зокрема, з-за кордону. На жаль, реалії в Україні такі, що без інвестицій мікропідприємцям виживати складно, іноді неможливо.

Мій шлях у цій справі почався з історії допомоги. Перед пандемією, на початку 2020-го у нас з'явилася можливість організувати делегацію з України на велику конференцію у Кремнієву Долину. Ми повезли на цей захід 15 компаній, і всі ці стартапи змогли залучити інвестиції. Це було для них дуже важливо, адже фінансування деяких з цих стартапів було дуже обмежене.

Для мікробізнесів дуже важлива фінансова підтримка, допомога з виходу на ринки, інвестиції, зокрема, з-за кордону

Але ж одразу після цього почалася пандемія. Не з'явилося відчуття, що ця історія закінчилася, не встигнувши розпочатись?

Звісно це був період, коли всі намагалися зрозуміти, що робити далі. Ми також розмірковували, що можемо запропонувати у часи невизначеності та чималих обмежень. І за деякий час все ж таки організували цікавий захід. Це був великий відеокурс, у якому ми детально розповіли про можливості для мікробізнесів, зокрема, як компанії можуть використовувати для продажів різні міжнародні майданчики.

Скільки у вас співробітників?

В "базовій команді" нас сім. Але під різні проєкти ми залучаємо різних фахівців і, відповідно, різну кількість людей. Наприклад, зараз ми працюємо над проєктом, до якого залучено близько 30 фахівців.

Один з переможців Made in UA Support Project - виробник туристичного спорядження і одягу для активного відпочинку ROCK FRONT
Фото: сторінка ROCK FRONT у Фейсбук

Що це за проєкт?

Минулого тижня ми запустили нову ініціативу — проєкт підтримки українських підприємців. Головна мета — допомогти нашим виробникам продавати товари ручної роботи за кордоном. Ми оберемо 500 компаній, які отримають можливість навчатися на реальних кейсах, працювати з менторами, зробити аналіз ринку, поекспериментувати з рекламними кампаніями. За два місяці вони зможуть створити популярний магазин на Etsy. Кожна з цих 500 компаній отримає 1000 доларів на закупівлю матеріалів, залучення спеціалістів, створення колекції, перші маркетингові дослідження.

Чи є у вас партнери або це самостійний проєкт?

В наших реаліях працювати самостійно важко. Тому ми завжди співпрацюємо з великими організаціями. Зараз ініціатива реалізується з Програмою USAID "Конкурентоспроможна економіка України", в партнерстві з Укрпоштою та Офісом з розвитку підприємництва та експорту, за підтримки Etsy.

Головна мета нового проєкту — допомогти українським виробникам продавати товари ручної роботи за кордоном

Які цікаві проєкти ви ще реалізовували вже під час війни?

У 2022 році ми запустили проєкт Made in UA Support Project, щоб підтримати бренди, які залишилися в Україні та продовжили працювати. В ньому мали змогу взяти участь українські виробники, що офіційно працюють в Україні та створюють робочі місця в місті чи селі. 100 переможців цього конкурсу отримали по 1000 доларів на розвиток виробництва, евакуацію команди до іншого міста та інші важливі інвестиції. 11 виробників одержали промокоди на безкоштовну міжнародну доставку номіналом від 5 до 30 тисяч гривень від Укрпошти, а 10 виробників — персоналізовані поради з трендів e-commerce у їхній ніші від Дія.Бізнес.

Це був дуже великий проєкт, який зібрав більше ніж 3400 заявок. Тож ми змогли не тільки допомогти 100 виробникам, але й зібрати детальну статистику, чого потребують мікропідприємці, яка допомога їм потрібна. А ще — ознайомитися з сотнями особистих історій, я прочитала їх всі.

Сьогодні жінки у бізнесі — це рухівна сила
Фото: Особистий архів Ганни Зенн

Про що вам писали? Якісь історії запам'ятали?

Люди писали, через що їм доводиться проходити, які виклики виникають. Для багатьох ці 1000 доларів були не просто фінансовою підтримкою, а способом врятувати свій бізнес.

Одна жінка, що робила в'язаний декор для дому, написала, що після того, як подала заявку, зрозуміла, що більше вона цей бізнес не тягне і потрібно закриватись. Але коли вона дізналася, що увійшла до сотні переможців та отримає 1000 доларів, вирішила спробувати врятувати свою справу, для неї це дійсно були великі гроші. І в неї вийшло.

Проєкти по підтримці мікробізнесу допомагають підприємцям не стільки матеріально, скільки ментально. Люди відчувають турботу, розуміють, що вони потрібні, що про них піклуються

Взагалі з цих листів я зрозуміла, що людям такі проєкти допомагають навіть не стільки матеріально, скільки ментально. Вони відчувають турботу, розуміють, що вони потрібні, що про них піклуються. Це дуже важливо завжди, тим більше — в скрутні часи.

Як ви обираєте переможців? Чи можуть такі листи зворушити вас настільки, що людина отримає грант?

Ні, там зовсім інший алгоритм відбору. Спочатку заявки обробляються, сортуються та ранжуються спеціальною програмою. У нас є технологія, яка дозволяє проаналізувати всі показники та критерії з кожної заявки. При цьому важливе більш-менш рівномірне розподілення між регіонами та індустріями. Потім — ручна перевірка, що заявки відповідають нашим задачам. Після цього кожен з членів журі обирає "своїх" 100 виробників, ці відповіді зводяться, і вже на підставі цього отримуємо переможців.

Важливо Ринок праці в очікуванні: до яких змін призведе економічне бронювання

Чого сьогодні потребує мікробізнес, крім грошей?

Судячи з нашої статистики, головна потреба — це все ж таки фінансування. Навіть невеликі гранти часто виявляються для багатьох критичними.

На другому місці — вихід на нові ринки, адже до повномасштабного вторгнення абсолютна більшість працювали виключно на українському ринку.

Також є великий запит на обладнання та матеріали, але це можна вважати продовженням теми фінансування.

І, нарешті, чимало мікропідприємців потребують розширення команди, нових кваліфікованих спеціалістів.

На які цілі найчастіше підприємства потребують кошти та на які найчастіше отримують?

Тут такої градації немає, підприємці можуть працювати як в технологічному, так і в будь-якому реальному секторі. Часто з'являються окремі програми для конкретних галузей. Взагалі, з того, що ми сьогодні бачимо в інформаційному полі, можна зробити висновки, що можливостей для різних підприємців чимало.

Наприклад, до нас в програму зараз може подаватися бізнес, який сам створює і сам продає. Це можуть бути як "соло-виробники", так і компанії, де працюють декілька людей. Є проєкти, які розраховані на більш "дорослі" компанії, а є такі, що тільки пропонують людям перетворити хобі на роботу — на кшталт "спробуй свою справу".

Один з переможців Made in UA Support Project - бренд She flowers, що виробляє декор для дому із сухоцвітів та стабілізованих квітів
Фото: Інстаграм she.flowers.ua

Яка роль держави у розвитку мікробізнесу? Ініціативи Мінекономіки часто використовується мікропідприємцями?

Нещодавно Міністерство економіки України та Київська школа економіки презентували практичний посібник для підприємців "Фінансові інструменти для бізнесу України". В цьому посібнику дійсно представлена максимальна вибірка: детально описані можливості залучення грантів та інвестицій, розповідається, як отримати доступ до фінансування, куди звертатися і як подавати проєкти, надаються практичні поради.

Загалом можливостями отримати державна гранти користуються багато компаній, але це переважно все ж таки малий та середній бізнес. Мікробізнес має менше можливостей через те, що часто є неофіційним: мікропідприємці затягують з цим моментом.

Ми, звісно, також тільки за легальну форму роботи. Але у нас є можливість спочатку зареєструватися для участі в програмі, а потім протягом двох тижнів легалізуватися.

Жінки зараз відіграють в економіці важливу роль, адже після початку повномасштабної війни у чоловіків через більший об'єм військових задач стало більше обмежень та менше можливостей

Який, на вашу думку, потенціал жінок у бізнесі? Чи змінилося щось тут після початку повномасштабної війни?

Жінки зараз відіграють в економіці важливу роль, адже після початку повномасштабної війни у чоловіків через більший об'єм військових задач стало більше обмежень та менше можливостей. Тому сьогодні жінки у бізнесі — це рухівна сила. Саме вони через більшу мобільність найчастіше їздять за кордон, щоб представляти бізнеси та делегації, шукати інвестиції. Сьогодні жінки багато чого взяли на себе.

До повномасштабної війни ми зі статистики заявок бачили, що близько 60% українських компаній засновані жінками. Думаю, за останні два роки цей відсоток збільшився. У нас буде можливість прослідкувати такі дані у проєкті, який ми реалізуємо зараз.

Українські бізнеси за кордоном мають великий попит, адже вони пропонують високий рівень якості, креативності та ідей

Що ви думаєте про потенціал мікробізнесу в Україні? Як ви бачите розвиток своєї справи після війни?

Я налаштована дуже оптимістично, хоча мій оптимізм базується не стільки на конкретних даних, скільки на вірі. Сьогодні чимало українських бізнесів представлені за кордоном, і вони мають там великий попит. Адже наші бренди можуть запропонувати високий рівень якості, креативності та ідей. У нас багато талантів, є що запропонувати. Щоправда, часто люди працюють на рівні хобі, бо дуже складно зробити перший крок так піти зі звичної роботи в підприємництво. Але потенціал у нас дуже великий.

Щодо планів моєї компанії, будемо працювати ще більше. Український бізнес потребував допомоги до вторгнення, потребує її зараз та потребуватиме після Перемоги. Викликів завжди було і буде багато, але вони змінюватимуться.

А сьогодні в нас є унікальна можливість зрозуміти, які інструменти працюють найкраще, яку допомогу ми можемо надати, як та за рахунок чого компанії можуть посилити свій бізнес. Ми матимемо більше досвіду та більше даних для подальшої ефективної роботи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Курс валют на 10 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-09T12:45:48Z
Енергоатом заявляє, що з нього примусово стягнули ₴126 мільйонів на погашення боргів ЗАЕС
УкраинФорм
2025-07-09T12:34:31Z
Астарта планує розширення поливних площ на Полтавщині
AgroPortal
2025-07-09T12:30:27Z
Ремонтні роботи на енергоблоках АЕС зупиняться? «Енергоатом» назвав причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:30:07Z
На АЗС України другий день поспіль дорожчає пальне
УкраинФорм
2025-07-09T12:21:35Z
Кроки на швидкий огляд: один з аеропортів ЄС пропонує пасажирам дуже вигідну послугу
24tv
2025-07-09T12:12:10Z
Більше, ніж 860 гривень: як може зрости розмір виплат на дитину в Україні
24tv
2025-07-09T12:09:46Z
Безос продав ще майже три мільйони акцій Amazon
УкраинФорм
2025-07-09T12:09:17Z
Вже скоро у вас буде власний кондиціонер, якщо вже зараз почнете економити на цьому
Telegraf
2025-07-09T12:06:16Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Ось чому псуються ваші закрутки — який оцет не підходить для консервування
TSN
2025-07-09T12:45:10Z
Учені запропонували лікувати астму думками: як можна налаштувати мозок для боротьби з хворобою
Фокус
2025-07-09T12:42:26Z
Чим замінити каву: напої, які виводять токсини, допомагають схуднути та заряджають енергією
TSN
2025-07-09T12:36:17Z
Учені назвали 4 основні попередники хвороби Альцгеймера: що впливає на її розвиток
Фокус
2025-07-09T12:06:26Z
Що вважається нормою: як часто потрібно ходити в туалет
24tv
2025-07-09T11:24:42Z
Деякі препарати хіміотерапії виявилися небезпечними: вчені склали список загроз
Фокус
2025-07-09T11:21:07Z
Шість причин, чому троянди не пахнуть
Gazeta UA
2025-07-09T11:06:18Z
У Росії визнали «небажаним» Єльський університет через розслідування викрадення українських дітей
Детектор М
2025-07-09T12:45:47Z
У Путіна відреагували на гучне рішення ЄСПЛ щодо України
TSN
2025-07-09T12:45:35Z
Ексміністр оборони Нової Зеландії втретє відвідав Україну з місією підтримки
УкраинФорм
2025-07-09T12:45:14Z
ЄСПЛ визнав Росію винною у великій справі за скаргами України і Нідерландів
Европейская правда
2025-07-09T12:45:14Z
У Туреччині заблокували ШІ-бота Grok за ймовірні образи Ердогана
InternetUA
2025-07-09T12:33:01Z
Уповноважена у справах ЄСПЛ: Суд вказав Росії, як їй доведеться вирішувати питання «справедливої сатисфакції»
УкраинФорм
2025-07-09T12:30:49Z
Росіяни публікують дані українських військових через сервери в Словаччині – розслідування
Европейская правда
2025-07-09T12:22:31Z
ЦПД: Роспропаганда активізувала кампанію про «звірства ЗСУ на Донбасі»
Детектор М
2025-07-09T12:21:30Z
Рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти Росії» допоможе у роботі Спецтрибуналу - Сокоренко
УкраинФорм
2025-07-09T12:15:45Z
Військові РФ минулої доби вбили трьох жителів Донеччини
1News
2025-07-09T12:36:15Z
Аварійне відключення світла в Миколаєві: екстрені служби працюють над відновленням
Gazeta UA
2025-07-09T12:34:39Z
В Україні завтра подекуди спека до 38°, на заході - сильні дощі
УкраинФорм
2025-07-09T12:24:58Z
Понад 250 населених пунктів лишилися без світла: на Миколаївщині сталося масштабне знеструмлення
24tv
2025-07-09T12:21:00Z
На Львівщині вирував величезний смерч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:18:28Z
Відомі брати-бізнесмени з Одеси, підозрювані у махінаціях, потрапили у розшук
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:15:12Z
Шукають слабке місце, – військовий про посилення боїв на Запорізькому напрямку
24tv
2025-07-09T12:12:47Z
На ВДНГ у Києві палає Парк динозаврів
Украина Криминальная
2025-07-09T12:09:20Z
У Києві не впроваджуватимуть ізраїльську систему оповіщення про загрозу - КМВА
УкраинФорм
2025-07-09T12:06:45Z
У Києві попрощалися з військовим Романом Орищенком
24tv
2025-07-09T12:45:54Z
Їх можна почути щодня: популярні слова, яких немає в українській мові
GlavRed
2025-07-09T12:45:39Z
Загроза для Росії, Китаю та Кореї: Японія озброюється підводними дронами REMUS 300
Фокус
2025-07-09T12:45:36Z
У Повітряних силах розповіли про нову тактику повітряного терору РФ
TSN
2025-07-09T12:45:10Z
На Білгородщині дрони атакували ангари з військовою технікою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:39:55Z
Чи повинні українські пенсіонери оплачувати проїзд у транспорті
24tv
2025-07-09T12:39:37Z
У пункті пропуску «Шегині - Медика» тимчасово обмежать пропуск автобусів
УкраинФорм
2025-07-09T12:33:01Z
Грошова допомога від ООН для пенсіонерів у Дніпропетровській області: хто та які виплати отримає
Политека
2025-07-09T12:30:04Z
Від заяви до розслідування: як шукати зниклих безвісти
Хвиля
2025-07-09T12:30:03Z
Дорофєєва і Позитив возз'єдналися: коли буде нова пісня і чому роблять легендарне повернення
Фокус
2025-07-09T12:45:15Z
"Повільні коні" повертаються з новими сезонами і старими ворогами
Gazeta UA
2025-07-09T12:27:54Z
Були бездомними: Катерина Тишкевич розповіла про особливу покупку
GlavRed
2025-07-09T12:27:10Z
Як Хвильовий намагався "втопитися" в Тихому океані
24tv
2025-07-09T12:18:30Z
Не робили розтину тіла: лікарі назвали точну причину смерті голлівудського актора Майкла Медсена
24tv
2025-07-09T12:09:09Z
Книжковий Арсенал як простір сили: від досвіду читання в полоні до друку під обстрілами. Ірина Славінська у подкасті «Медіуми»
Детектор М
2025-07-09T12:06:15Z
«Його пісні назавжди залишаться з нами». Зеленський відреагував на смерть легендарного композитора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:03:13Z
Неочікувана колаборація: Геля Зозуля та Віктор Павлік випускають пісню “Шик і Дим”
Storyboom
2025-07-09T11:49:59Z
Новий фільм "Формула-1" вже став найкасовішим фільмом серед усіх релізів Apple
Известия Киев
2025-07-09T11:46:44Z
Як за 3 хв. приготувати соковиту ароматну кукурудзу без варіння: лайфхак шеф-кухаря
Gazeta UA
2025-07-09T12:45:13Z
Як пережити ретроградний Меркурій всім знакам Зодіаку в липні 2025 і не збожеволіти
Знай
2025-07-09T12:39:39Z
Загадка на логіку: хто з трьох людей злочинець – треба вгадати за 15 секунд
GlavRed
2025-07-09T12:27:35Z
Прибирання за хвилину: 8 щоденних звичок, що справді працюють
24tv
2025-07-09T12:24:35Z
Туристка відвідала всі країни Європи і назвала 4, які її розчарували – це сусіди України
24tv
2025-07-09T12:18:28Z
ТОП-5 активних компонентів, які справді працюють
Gazeta UA
2025-07-09T11:30:47Z
Гороскоп Таро на завтра 10 липня: Овнам - посилено просити, Тельцям - визначатися
GlavRed
2025-07-09T11:27:50Z
Ніша для плити тріумфально повертається у кухонний дизайн, але є нюанс
24tv
2025-07-09T11:27:41Z
Бабусина класика: перевірений рецепт кабачкової ікри, як в дитинстві
GlavRed
2025-07-09T11:27:31Z
Війська РФ ударили по Чугуївському району - виникли пожежі, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-07-09T12:42:51Z
Житомирські поліцейські повідомили про підозри учасникам шахрайської схеми, організованої з колонії
Украина Криминальная
2025-07-09T12:39:40Z
На Херсонщині росіяни вбили однорічного хлопчика
1News
2025-07-09T12:36:55Z
Атака на Луцьк: люди розповіли, як пережили обстріл без сховищ та як рятували майно
Фокус
2025-07-09T12:36:16Z
Повідомлено про підозру 60-річному чоловіку, який вчиняв розпусні дії у столичному Гідропарку
Украина Криминальная
2025-07-09T12:36:14Z
Киянин за завданням псевдопрацівників СБУ підпалив двері квартири «зрадника»
Украина Криминальная
2025-07-09T12:33:39Z
Викрито корупційні схеми у девʼяти областях: ділки планували отримати понад 4 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:27:52Z
Аномальна спека забрала життя у понад 2 тисяч людей у Європі
Европейская правда
2025-07-09T12:16:23Z
У Хмельницькому районі через нічну атаку Росії загинула людина
Лига
2025-07-09T12:12:54Z
Toyota представила болід GR Rally на водні
AutoCentre
2025-07-09T12:01:29Z
Ця брудована електрична Renault 5 має стати реальністю
Топ Жир
2025-07-09T11:48:15Z
671 к.с. та 3,3 секунди до сотні: Aston Martin представив нову версію Vantage
AutoCentre
2025-07-09T11:04:47Z
Ред Булл сенсаційно звільнив легендарного Крістіана Хорнера, якого звинувачували у домаганнях
24tv
2025-07-09T10:42:32Z
Найдорожчий Grenadier створений для того, щоб знищувати будь-які перешкоди
Топ Жир
2025-07-09T10:33:39Z
Без класичної панелі приладів: електрокросовер Hyundai Elexio повністю розкрив інтер’єр
AutoGeek
2025-07-09T10:33:04Z
Дебютував оновлений суперник Hummer EV від Rivian
AutoCentre
2025-07-09T10:04:16Z
Нові Rivian Gen 2 Quad R1T та R1S — знову чотири мотори і «танковий розворот»
ITC
2025-07-09T10:01:01Z
Для бруду та льоду: Ford анонсував повнопривідний фургон E-Transit Custom
ЗаРулем
2025-07-09T10:00:01Z
Що таке фразеологізми та чому важливо їх використовувати
24tv
2025-07-09T12:39:00Z
Українська платформа ментального здоровʼя Clearly залучила €760 тис. від Purple Ventures для масштабування та вдосконалення AI-моделі
AIN
2025-07-09T12:36:17Z
Apple планує випустити iPhone 17e навесні 2026 року
InternetUA
2025-07-09T12:31:55Z
Учені вперше побачили, як скати ведуть боротьбу з акулами за допомогою електрошоку
Фокус
2025-07-09T12:30:27Z
Сподобається навіть тим, хто не любить кабачок: цікавий рецепт рулету із шинкою
GlavRed
2025-07-09T12:27:05Z
Фахівці розповіли, чому мобільний інтернет ловить удома, але зникає на вулиці
InternetUA
2025-07-09T12:16:23Z
Створили те, що не могли побачити: археологи не можуть зрозуміти загадку з Перу
Фокус
2025-07-09T12:00:08Z
Apple готує ШІ-помічника Support Assistant для свого додатку підтримки
InternetUA
2025-07-09T11:31:07Z
ШІ вийшов на новий рівень: розробникам вдалося подолати важливу перешкоду
Фокус
2025-07-09T11:27:24Z
Жіноча збірна України програла Ісландії, втративши місце в 1/4 фіналу Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-09T12:42:27Z
Трамп збирається відвідати фінал клубного чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:33:29Z
ПСЖ – Реал: напередодні матчу Клубного чемпіонату світуСпецпроект
1News
2025-07-09T12:33:11Z
Ліверпуль в односторонньому порядку розірвав контракт із загиблим Жотою: для чого це зроблено
24tv
2025-07-09T12:30:02Z
Лідс підписав вихованця Ліверпуля
Football.ua
2025-07-09T12:28:39Z
Ф'юрі може втретє вийти в ринг проти Усика - Воррен
Gazeta UA
2025-07-09T12:15:55Z
Рябоконь очолив дебютанта Другої ліги Лісне
Football.ua
2025-07-09T12:01:54Z
Хокейний клуб «Київ Кепіталз» зберіг в обоймі свого найкращого бомбардира
УкраинФорм
2025-07-09T12:00:27Z
Фергюсон може перейти в Рому
Football.ua
2025-07-09T11:55:33Z