У Київській області жителі селища Ворзель попросили перейменувати вулицю, названу в честь одного один з найвизначніших українських письменників минулого століття - Валеріана Підмогильного. Єдиним аргументом в листі, який підписали кільканадцять мешканців вулиці, була «проблема лексичного звучання», заявив народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В’ятрович.
- Мова про ініціативу деяких мешканців вулиці у Ворзелі, названої його імʼям. Так от, для них Валеріан Підмогильний - не один з найвизначніших українських письменників минулого століття , не жертва комуністичного терору, а просто чоловік із поганим прізвищем, яке асоціюється у них із словом «могила». Відтак вони звернулися до комісії Бучанської ради з проханням змінити «негарну» назву, - написав В’ятрович.
Він додав, що єдиним аргументом в листі, який підписали кільканадцять мешканців вулиці, була «проблема лексичного звучання».
- Довелося взяти участь в дискусії під час засідання комісії про те, що важливіше «звучання імені» чи життя і творчість великої людини. Члени комісії одноголосно відхилили ганебну пропозицію, за що їм велике дякую. Хоч, певен, таких пропозицій про таку людину в такий час взагалі не мало б бути, - сказав нардеп.
В’ятрович наголосив, що замість того, щоб просити перейменувати вулицю, Ворзель «має пишатися Підмогильним».
- Саме він має і сподіваюся стане головним «брендом» рідного мені містечка. Його, а не графа Уварова, імʼя має носити культурний центр і музей. Тут має бути започатковано міжнародний літературний фестиваль його імені. І якщо вже говорити про якесь перейменування, то лише в контексті того, що письменник має бути увічнений не вуличкою на околиці, а однією з центральних. Підмогильний точно вартий того. Сподіваюся, Ворзель теж, - підсумував нардеп.
Валеріян Підмоги́льний - український письменник і перекладач, один з найвизначніших прозаїків українського «Розстріляного відродження». Жертва Сталінських репресій.
- 19 вересня Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 327 населених пунктів і районів. “За” проголосував 281 депутат. При цьому з документа виключили зміну назви для Павлограда, Синельникового, Южного, Южноукраїнська та Первомайська – їх перейменування буде розглядатись окремими постановами.
- Южне народні депутати пропонують перейменувати на Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — на Гард, Синельникове — на Ріднопілля, Первомайськ — на Сокологірськ, а Павлоград — на Матвіїв.