MY.UAНовини
Перемінний успіх, нові тактики й загрози Росії: яка ситуація на фронті Донеччини й що буде далі
Перемінний успіх, нові тактики й загрози Росії: яка ситуація на фронті Донеччини й що буде далі

Перемінний успіх, нові тактики й загрози Росії: яка ситуація на фронті Донеччини й що буде далі

Донецька область залишається районом найзапекліших боїв та водночас найстрімкішого просування росіян. За останні 2 місяці окупанти перетворили на пустки такі міста як Торецьк, Покровськ, Мирноград та Селидове. Водночас ворог підійшов під Курахове, намагається оточити Вугледар та захопити Часів Яр, аби вийти на Слов'янськ та Краматорськ.

Ситуація на окремих ділянках близька до критичної, подекуди ворога вдається стримувати ціною колосальних зусиль наших військових.

Мета росіян – вихід на адміністративні межі Донецької області. Станом на зараз під повним контролем України залишаються кілька міст – Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Покровськ, Мирноград, Селидове, Добропілля, Білозерське та Курахове. Бої тривають в Красногорівці, Часовому Яру, Торецьку та Вугледарі.

Чому ситуація на Донеччині так загострилася та чому ворожі війська так стрімко просуваються на окремих ділянках – читайте в аналізі 24 Каналу.

Як і чому росіяни швидко просунулися до Покровська

Медійний розголос щодо ситуації на Донеччині набрав обертів після того, як російські війська підійшли впритул до Покровської агломерації. Колись вона була домівкою для понад 100 000 українців, зокрема й тих, кому доводилося втікати з раніше окупованих сіл та міст Донеччини. Покровськ тривалий час залишався прифронтовим логістичним хабом української армії. Проте за лічені тижні перетворився на місто-привид – ворог щоденно веде по ньому вогонь, руйнує та вбиває цивільних, котрі не евакуювалися.

Загроза для Покровська постала у лютому 2024 року, коли Сили оборони вийшли з Авдіївки, що за понад 40 кілометрів від нього. Окупанти зрівняли Авдіївку із землею, а вона 10 років була прифронтовим містом, розташованим за лічені кілометри від Донецька. Офіційні представники військово-політичного керівництва заявили про відхід військ на заздалегідь заготовлені позиції. Проте після захоплення Авдіївки ворожі війська не сиділи склавши руки й продовжили тиск на нові позиції Сил оборони.


Ситуація в Авдіївці напередодні відходу Сил оборони / Карта DeepStateMAP

З того часу Росія постійно тисне на Покровський напрямок як найбільш перспективний для неї. Однак у березні цього року ЗСУ вдалося суттєво сповільнити темпи ворожих просувань на лінії Бердичі – Первомайське. Так, ворог продовжував просуватися, проте суттєво меншими темпами, ніж після захоплення Авдіївки. Здавалося, що ситуацію вдалося вирівняти.

Ворога вдалося сповільнити у березні 2024 року / Карта DeepStateMAP

Однак наприкінці квітня ситуація знову змінилася – відбувся крах оборони в районі села Очеретине.

У квітні росіяни ввели чималі резерви та посилили атаки в районі села. Проте якщо до того ворог намагався обходити населені пункти по флангах, а тоді заходити, то тут росіяни пішли "в лоб". Водночас аналітики DeepStateMAP та видання Forbes писали, що серед причин прориву росіян в Очеретиному були помилки командування 115-ї окремої механізованої бригади, які призвели до втрат та прориву оборони росіянами. Згодом на офіційних сторінках бригади з'явилося повідомлення зі спростуванням цих заяв:

В ході наступу на Очеретинському напрямку противник провів ротацію трьох бригад, що вказує на кількість кинутого на прорив особового складу і який був знищений 115-ю бригадою ЗСУ під час оборонних боїв. Під час наступу противник постійно вводив свіжі сили, які знищувалися переважно невеликою кількістю українських бійців. Ще раз хочемо звернути увагу на те, що 115-та бригада передала смугу відповідальності в районі околиць населених пунктів Очеретине та Керамік іншій бригаді. Тоді ці населені пункти були під контролем ЗСУ. Також стверджуємо, що жоден штатний підрозділ 115-ї бригади ЗСУ позицій не залишав і не тікав, як це подають російські ЗМІ, а героїчно тримав оборону.


Прорив в Очеретиному / Карта DeepStateMAP

Справді, тоді 115-ту бригаду замінила 100-та окрема механізована бригада. Хоча за повідомленнями речника ОСУВ "Хортиця" Назара Волошина, бригаду залучили до оборони уже після прориву росіян в Очеретиному, як і 55-ту мотопіхотну бригаду. Та все ж факт залишається фактом – прорив росіян ускладнив ситуацію як і в зоні відповідальності 115-ї, так і 68-ї окремої єгерської та 47-ї окремої механізованої бригад на цьому ж напрямку.

У червні ворог зосередив свої зусилля на просуванні до траси Покровськ – Костянтинівка, важливого логістичного шляху. Росіяни підійшли настільки близько, що дорогу стало неможливо використовувати. Однак на саму трасу окупанти так і не вийшли – їх вдалося зупинити в районі села Воздвиженка – останнього села, яке відділяло їх від шляху.

У липні відбулася ще одна драматична подія. На тлі суттєвого збільшення контингенту росіян на Донеччині, ворог почав тиснути на село Прогрес. Так чи інакше, а суттєва перевага в живій силі відіграла свою роль – за 2 доби росіяни окупували село та знову прорвали оборону. Ба більше, біля села бійці 31-ї бригади потрапили в оточення, однак змогли самостійно вирватися із нього.


Прорив у Прогресі та оточення 31-ї бригади / Карта DeepStateMAP

Відтоді росіянам відкрився шлях на Покровську агломерацію.

На початку серпня вже президент Володимир Зеленський заявив, що росіяни зробили Покровськ своєю ціллю №1. І справді, просування ворога подекуди досягли катастрофічного масштабу. За словами глави держави, після невдачі на півночі Харківщини росіяни вирішили зосередити свої зусилля на найбільш перспективному для себе напрямку. Очевидно, що росіяни роблять це для того, аби пропаганді було про що розповідати й заявляти про "перемоги".

Причини успіху в росіян були різні: перевага в живій силі та кількості снарядів, висока активність БпЛА з обох сторін, нові російські тактики та, подекуди, помилки українського командування. І лише через місяць після заяви президента просування ворога біля Покровська сповільнилися. Та все ж, росіяни підійшли настільки близько, що Мирноград, Покровськ та Селидове стали привидами через щоденні обстріли по них з усього наявного озброєння. Дістається й, наприклад, Добропіллю, яке частково переймає на себе роль, яка колись була у Покровська.


Росіяни підійшли під Покровськ та Мирноград / Карта DeepStateMAP

Битва за Покровськ, вочевидь, стає неминучою. Та військовий експерт Петро Черник у коментарі виданню АрміяInform зазначив, що російсько-українська війна уже має досвід битв за Бахмут та Авдіївку, які були складними для Сил оборони, але в їх ході вдалося знищити чимало росіян. А історія повторюється, оскільки основний час боїв за Бахмут та Авдіївку був осінь – зима, так, як, ймовірно, може скластися і зараз.

Активна фаза битви за Бахмут – 10 місяців. Це дуже багато. Один ПВК "Вагнер" там втратив приблизно 22 тисячі вбитими. Якщо, умовно кажучи, у вересні – жовтні битва розпочнеться, то вона буде для окупантів довготривалою, надважкою і кровопролитною. Чому? Наближається так званий сезон мокрої погоди, восени очікуються дощі. Противник не зможе застосовувати важку гусеничну техніку, наприклад, танки, БМП із флангових позицій чи з поля. Будуть тільки великі піхотні вали, відповідно навіть для російської піхоти рухатися мокрим полем буде дуже і дуже важко. Крім того, є мінування місцевості з нашого боку. Це все їм треба пройти,
– зазначає експерт.

Та на південний схід від Покровська ситуація не стає кращою – росіяни зайшли в Українськ, захопили більшість міста й просуваються в напрямку Курахового. Про це ми поговоримо далі.

Яка ситуація на напрямку Красногорівка – Курахове

Не лише Авдіївка 10 років була прифронтовим містом, але й Красногорівка – місто, розташоване на південний захід від Донецька та на північ від Мар'їнки. І справді, росіяни не надавали їй особливого значення, поки тривали бої за Мар'їнку. Та після знищення останньої та захоплення Авдіївки, окупанти почали наступ на Красногорівку одразу з двох боків – з півдня (від Мар'їнки) та зі сходу (зі Старомихайлівки, котра була окупована ще в часи АТО). Активні штурми міста розпочалися у квітні 2024 року, тому бої там тривають уже 5 місяців.


Початок боїв за Красногорівку / Карта DeepStateMAP

Медійно бої за Красногорівку були обділені увагою попри те, що росіяни день за днем стирали місто з лиця землі. Та медійним був скандал довкола бригади, в зоні відповідальності якої є Красногорівка. Мова йде про 59-ту окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка. У липні 2024 року Катерина "Пташка" Поліщук відкрито звернулася до президента з проханням провести перевірку дій командира бригади Богдана Шевчука, який замінив на посаді Вадима Сухаревського після переведення останнього на посаду командувача Сил безпілотних систем. Зокрема, Шевчука звинуватили в нелюдському ставленні та злочинних наказах.

Перевірка відбулася і за її результатами "було виявлено окремі факти управлінських рішень, які могли негативно впливати на виконання бойових завдань". Однак випадків видання злочинних наказів не знайшли.

Цікаво, що журналіст Юрій Бутусов звинуватив Богдана Шевчука у тому, що він "здав Красногорівку". Таку заяву він зробив в інтерв'ю напередодні Дня Незалежності, коли північ міста залишалася під контролем ЗСУ.

На жаль, зараз бої за Красногорівку близькі до завершення – північні околиці міста у сірій зоні, усе інше – окуповано росіянами. Станом на 25 вересня від лінії зіткнення до міста Курахове залишається трохи більше кілометра. Ситуація на Курахівському напрямку останні кілька тижнів суттєво ускладнюється – наступ росіян з півночі на Українськ та прорив росіян з Красногорівки до Олександрополя створює в районі населених пунктів Гірник, Бажане Перше (Желанне Перше) та Бажане Друге (Желанне Друге) загрозу оточення Сил оборони.

Станом на 25 вересня, на жаль, за повідомленнями аналітиків DeepState, росіяни окупували Українськ та звідти розвивають наступ на Гірник та Цукурине. Водночас ворог також прорвався в районі селища Гостре і критично наближається до околиць міста Курахове.

Ситуація в районі Українська / Карта DeepStateMAP


Ситуація в районі Красногорівки та Курахового зараз / Карта DeepStateMAP

Вочевидь, наступні тижні ворог докладатиме зусиль для збільшення "кліщів" між Українськом та Красногорівкою, а також намагатиметься зайти в Курахове. Якщо росіянам це вдасться, то цілком ймовірно, що на окупантів чекатимуть такі ж важкі бої, як за Бахмут та Авдіївку.

Чи існує загроза оточення Вугледара

Вугледар ще у 2022 році був ціллю росіян після того, як вони захопили Волноваху. Однак плани окупантів на місто вже не один раз провалювалися. Цікавим був епізод у листопаді 2022 року, коли на тлі звільнення Силами оборони Херсона, росіяни захопили село Павлівка на південний захід від Вугледара й видавали це за велику перемогу на фронті.

Узимку ж в штурм пішла тихоокеанська піхота, яку розгромили Сили оборони, зокрема 72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців. Від лютого 2023 року росіяни періодично активізовувалися в районі Вугледара, проте будь-які спроби захопити місто були невдалими.


Тривалий час ситуація в районі Вугледара була незмінною / Карта DeepStateMAP

Наприкінці серпня росіяни взялися за втілення нового плану – оскільки зайти у Вугледар за понад 2 роки їм не вдається, вони вирішили йти в обхід та мають в планах оточити місто. Ворогу вдалося окупувати Пречистівку та продовжити просування до селища Золота Нива з одного боку, а з іншого – окупанти тиснуть на селище Водяне. Намір окупантів – перекрити усі логістичні шляхи до Вугледара, аби послабити війська, котрі тримають там оборону. Для цього окупанти посилено завдають ударів по Богоявленці – селу за кілька кілометрів від Вугледара, через які ці шляхи проходять.

Вони починають рухатися у бік населеного пункту Богоявленка. Зараз там бої ідуть за шахту №3. Відповідно, це наступний населений пункт, де проходить дорога до Вугледара. Мабуть, критичний, єдиний останній логістичний шлях між Вугледаром і тиловими населеними пунктами. Відповідно, зараз війська Росії можуть намагатися розвивати успіх саме в ту сторону,
– наголосив в ефірі "Радіо Донбас Реалії" Роман Погорілий, аналітик проєкту DeepState.


Ситуація в районі Вугледара зараз / Карта DeepStateMAP

Загарбники активно атакують по флангах та тривають бої на околиці міста. Росіяни докладають чимало зусиль на захоплення Вугледара і чи не щодня "кліщі" довкола нього тільки збільшуються. Зараз між ними відстань близько 7 кілометрів.

Та все ж пріоритетом росіян на Донеччині залишається Покровськ. Одночасна активізація в напрямку Вугледара та Курахового, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, є спробою відволікти українські війська, щоб послабити Покровський напрямок.

Скоординовані російські наступальні операції з південного флангу Покровського напрямку на західний фланг української оборони навколо Вугледара, ймовірно, спрямовані на посилення тиску на українські сили, які обороняються на заході Донецької області, і створення умов для подальших успіхів у пріоритетних наступальних зусиллях Росії в напрямку Покровська,
– ідеться у звіті ISW.

Тож з високою ймовірністю можна стверджувати, що ситуація в районі Вугледара в наступні тижні буде загострюватися й потребуватиме залучення додаткових засобів з боку України, аби не допустити втрату міста. За Вугледаром починається суцільний степ, що ускладнить для наших воїнів утримання оборони, тому місто є стратегічно важливим.

Як триває битва за Торецьк

Ми уже згадали Авдіївку та Красногорівку, які 10 років були прифронтовими містами, однак у їхньому списку ще є Торецьк – фактично сусід окупованої у 2014 році Горлівки. До червня 2024 року Торецький напрямок залишався єдиною ділянкою лінії зіткнення, де позиції були незмінними з часів АТО та ООС. Однак ворог почав штурми на двох ділянках – з Новоселівського на Нью-Йорк та із Зайцевого на Дружбу. Через місяць росіянам вдалося зайти в Нью-Йорк та підійти під Торецьк, рівняючи ці населені пункти із землею вогнем артилерії та РСЗВ.


До червня 2024 року ситуація в районі Торецька виглядала так / Карта DeepStateMAP

Станом на кінець серпня росіяни заблокували кілька підрозділів Сил оборони в районі Нью-Йорка та Неліпівки, а також зайшли на околиці Торецька. Аби стабілізувати ситуацію, з району Серебрянського лісництва довелося вивести 12-ту бригаду Нацгвардії "Азов" і відправити на Торецький напрямок. У вересні в результаті успішних контратак вдалося деблокувати оточені підрозділи, а також стабілізувати фронт на цьому напрямку.


Торецький напрямок зараз / Карта DeepStateMAP

Військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв в етері каналу "Еспресо" зазначив, що в районі Торецька росіяни втратили професійну армію, проте проблемою залишається той факт, що кількісно ворог все одно переважає.

Не дуже люблю міфи про те, що ворог недолугий, але щодо професійної армії, то професійну армію ворог майже втратив. Однак справа не в тому, професійні вони чи ні, елітні чи не елітні. Річ у тому, що їх достатньо,
– зазначив боєць.

На відміну від боїв за Авдіївку, до яких ми часто повертаємося, на Торецькому напрямку ворог все ж більш ощадливо ставиться до особового складу та не посилає на штурми великі групи, а невеликі до 10 людей. Переміщення росіян та логістика здійснюється за допомогою мотоциклів. Щоправда, використовують мотоцикли росіяни й на інших напрямках – це одна з нових ворожих тактик, аби уникнути ураження FPV-дроном.

Станом на 25 вересня росіяни продовжують штурми в Нью-Йорку та Неліпівці, бажаючи вийти на південні околиці Торецька, аби як і в Красногорівці, атакувати місто одразу з двох сторін і збільшити свої шанси на успіх.

Як ЗСУ руйнують плани росіян захопити увесь Часів Яр

А тепер перемістимося на північ Донецької області. Звільнення Святогірська, Лимана та навколишніх сіл восени 2022 року зменшило ризики наступу на Слов'янськ, а оборона селища Білогорівка, котра триває вже 2 роки, не дозволяє росіянам наступати на Сіверськ.


Північ Донеччини до контрнаступу ЗСУ восени 2022 року / Карта DeepStateMAP

Проте росіяни докладають зусиль для захоплення міста Часів Яр – стратегічної висоти в районі, яка свого часу допомагала Силам оборони завдавати якомога більших втрат росіянам під Бахмутом. Тепер же росіяни націлені захопити місто та просунутися в напрямку Костянтинівки, а звідти – на Краматорськ та Слов'янськ.

Після тривалої оборони Бахмута, руїни якого захопили росіяни, Часів Яр став наступною ціллю, до якої ворог плавно просувався майже рік. Навесні 2024 року почалась битва за Часів Яр. Ворогу вдалося захопити один зі східних мікрорайонів міста, проте уже кілька тижнів поспіль у Часовому Яру немає просувань ворожих військ, натомість вони тиснуть на села на флангах – за традиційною тактикою намагаються утворити "клешні" довокола міста.


Ситуація на Краматорському напрямку / Карта DeepStateMAP

24-та окрема механізована бригада імені Короля Данила, яка відповідає за оборону міста, утримує увагу суспільства на битві за Часів Яр, публікуючи матеріали, зокрема, про те, як зараз виглядає місто – росіяни знищують його вогнем ствольної та реактивної артилерії, керованими авіабомбами та іншим озброєнням.

Як виглядає зараз Часів Яр: дивіться відео

Оборона міста триває. Та ворог сподівається, що зможе захопити місто. Зокрема, за однією з версій, наступ на Торецьк якраз розрахований на те, що окупація цього міста відкриє шлях на Костянтинівку, через що окупанти отримають можливість оточити Сили оборони в районі Часового Яру та просуватися на Краматорськ. Проте зараз Сили оборони руйнують ці плани.

Останні вільні міста українського Донбасу

На жаль, кількість міст Донеччини, які є під повним контролем України, зменшується, як і тих, які не стирають з лиця землі авіабомбами та реактивною артилерією. Проте для місцевих мешканців ситуація виглядає тривожною. Наприклад, після нещодавнього масованого обстрілу Добропілля, коли росіяни запустили 8 ракет, частина місцевих мешканців почала виїжджати, побоюючись, що ситуація стане гіршою.

Добропілля – Білозерське – Новодонецьке потенційно під загрозою, оскільки ворог може застрягнути у Покровську, але водночас розвивати наступ на інші напрямки – або Добропілля, або Костянтинівка. Й обидва варіанти однаково можливі, позаяк росіяни прагнуть повністю захопити Донецьку область:

  • наступ по трасі на Костянтинівку створить "клешні" в районі Костянтинівки та Часового Яру.
  • наступ на Добропілля створить куди більші "клешні" з перспективою наступу на Краматорськ.


Ймовірні сценарії, які прагнуть втілити росіяни / Карта DeepStateMAP

Якби Силам оборони не вдалося зупинити наступ на Торецькому напрямку, то звідти ворог би, ймовірно, спробував наступати на Костянтинівку, що збільшило б загрози для Добропілля та Білозерського. Так чи інакше – Краматорсько-Слов'янська агломерація є глобальною ціллю росіян, адже там розташовані найбільші міста підконтрольної Україні території Донеччини.

На південних напрямках ситуація більш чітка – росіяни будуть за всяку ціну посилювати тиск на Вугледар та Курахове, аби вийти на адміністративні межі Донеччини. За цими містами до Дніпропетровщини залишаються тільки села.


Ворог прагне вийти на адміністративні межі Донеччини та Луганщини / Карта DeepStateMAP

Звісно, це лише теоретичні припущення, побудовані на планах та задумах росіян, проте варто врахувати одну важливу деталь – не всі плани росіян здійснюються, та й не варто забувати, що є також плани Сил оборони.

Так чи інакше, ситуація на Донеччині є вкрай складною, тому все, що потрібно від кожного з нас – максимальна підтримка армії, людей, котрі зупиняють російську навалу та руйнують ворожі плани.

Коли у лютому 2024 року кадри з Авдіївки розривали соцмережі, збори на потреби Сил оборони закривалися з небаченою швидкістю, однак було запізно – до виходу наших воїнів з міста залишалися лічені дні. Тому цей урок варто засвоїти – не треба чекати, коли ще одне місто стане фортецею й коли фото та відео знову будуть у всіх соцмережах. Підтримка війська повинна бути постійною.

Найпростіший спосіб підтримки – донат на техніку, зброю та інші необхідні для воїнів речі. Для цього працює наш Фонд24 – тут ви можете знайти актуальні збори та звіти за вже проведені. Переходьте за посиланням та долучайтеся.

Теги за темою
Донецька область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Енергетики відновили електропостачання на Київщині
1News
2024-11-27T11:34:08Z
У ЗСУ розповіли про нову штурмову тактику росіян: спершу просочуються, потім накопичуються
ZN UA
2024-11-27T11:29:01Z
Окупанти не обмежаться Донбасом: в ЗСУ розкрили цинічні плани ворога
GlavRed
2024-11-27T11:27:59Z
Армія РФ готується до наступу на Дніпропетровщину: подробиці від ISW
TSN
2024-11-27T11:27:48Z
Європу чекає найхолодніша зима з часів початку війни в Україні — Bloomberg
ZN UA
2024-11-27T11:18:13Z
Ненависть іде від тих, хто не хоче помічати війни, – у Полтавському ТЦК зробили різку заяву
24tv
2024-11-27T11:12:26Z
На сході росіяни намагаються взяти під вогневий контроль логістичні шляхи - Сили оборони
УкраинФорм
2024-11-27T11:12:11Z
15 років за ґратами отримав житель Харківщини, який працював в окупаційній «народній міліції»
Украина Криминальная
2024-11-27T10:54:44Z
Ворог обстріляв Дніпровський район Херсона, важко поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-27T10:52:23Z
ЄС виділить €1 мільярд від заморожених активів Росії на українську "оборонку"
Хвиля
2024-11-27T11:36:06Z
Прем'єр Словаччини поїде до Москви на святкування 9 травня
Европейская правда
2024-11-27T11:33:57Z
Австрія пропонує нейтральний майданчик для переговорів між Україною та Росією
360ua.news
2024-11-27T11:33:19Z
Головним завданням Каллас у новій Єврокомісії буде безпека та захист інтересів Європи - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2024-11-27T11:29:44Z
Делегація на чолі з Умєровим прибула до Південної Кореї - Yonhap
УкраинФорм
2024-11-27T11:29:26Z
Тарас Шевченко більше не працює позаштатним радником міністра, — МСКС
Детектор М
2024-11-27T11:24:17Z
Україна звернулася до Польщі, щоб отримати приміщення генконсульства РФ у Познані - Сибіга
УкраинФорм
2024-11-27T11:22:37Z
Павло Фукс націлився на повернення: "розчохляє" своїх друзів
Знай
2024-11-27T11:21:04Z
Байден звернеться до Конгресу по додаткове фінансування для України
ZN UA
2024-11-27T11:18:57Z
Популярні плаття на зимовий сезон: ці моделі мають бути у вашому гардеробі
24tv
2024-11-27T11:36:13Z
Відома українська акторка вперше заговорила про свого коханого: "Непублічна людина"
TSN
2024-11-27T11:33:51Z
"Мене там більше не буде": Ксенія Мішина звільнилася відразу з двох телеканалів
GlavRed
2024-11-27T11:27:37Z
"Пошкодив нерв": популярний шоумен потрапив до лікарні після нещасного випадку
GlavRed
2024-11-27T11:27:34Z
Анджеліна Джолі у ролі Марії Каллас: як пройшла київська прем’єра фільму «Марія»
Вива
2024-11-27T11:21:22Z
Режисер «Чужий: Ромул» вважає свій фільм «великим хітом» і шукає гідну історію для продовження
ITC
2024-11-27T11:07:56Z
Яку сукню одягнути на Андрія? Дивіться наші пропозиції!
TSN
2024-11-27T10:51:57Z
Алан Бадоєв вперше за довгий час зустрівся з батьком і показав його рідкісне фото
24tv
2024-11-27T10:30:13Z
Путініст Філіп Кіркоров залишився без роботи - що сталося
GlavRed
2024-11-27T10:28:18Z
Neuralink працює над створенням роботизованої руки, яка керується думкою
InternetUA
2024-11-27T11:01:31Z
Веде брудну гру і перемагає: вчені розкрили незвичайний нюанс бактерії туберкульозу
Фокус
2024-11-27T11:00:20Z
Як друзі можуть друзі вплинути на ваші хвороби
Знай
2024-11-27T10:51:13Z
Компанія Neuralink випробує мозкові імплантати для керування роботизованою рукою силою думки
УкраинФорм
2024-11-27T10:48:58Z
Електронна ВЛК: як працюватиме нова система медичних оглядів
Знай
2024-11-27T10:12:37Z
За хабар у ₴300 тис. посадовиця Інституту громадського здоров’я НАМНУ прискорила проведення досліджень нового дезінфікуючого засобу
Украина Криминальная
2024-11-27T10:03:50Z
Переконували у вагітності і давали чужих немовлят: у Нігерії викрили шахрайську схему лікування безпліддя
Фокус
2024-11-27T09:45:21Z
Теорія брехні: чи можна розпізнати обман за поведінкою людини
24tv
2024-11-27T09:24:21Z
Виявили ділянку мозку, яка відповідає за якість сну: яке це має значення
24tv
2024-11-27T08:30:56Z
В Укрсадпром змінилося керівництво
AgroPortal
2024-11-27T11:30:17Z
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Знай
2024-11-27T11:30:00Z
Українські фермери змогли покращити врожаї застосувавши препарат від компанії Elicit Plant
AgroNews
2024-11-27T11:29:43Z
США виділяють компанії Intel $7,86 мільярда на виробництво чипів
УкраинФорм
2024-11-27T11:27:39Z
G7 завершує роботу над виділенням Україні 50 млрд доларів із використанням доходів від російських активів
iPress
2024-11-27T11:18:42Z
Гроші від міжнародних партнерів: в 2025 році підтримка буде, а далі почнуться труднощі
ZN UA
2024-11-27T11:16:34Z
Україна отримала $4,8 мільярда від Світового банку - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-27T11:15:47Z
ЄБРР підтримав ідею створення Фонду, який прискорить будівництво зеленої енергетики в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T11:06:38Z
В Україні розпочали заміну гривневих банкнот: в НБУ розповіли, які купюри вилучать з обігу
Политека
2024-11-27T11:01:19Z
Понад 46% учасників національного теста з медіаграмотності продемонстрували високий результат
Детектор М
2024-11-27T11:37:28Z
Українські учні перемогли у світовому конкурсі молодіжного підприємництва
24tv
2024-11-27T11:36:38Z
Ще три дні: коли кінцева дата для подання документів на субсидію
24tv
2024-11-27T11:36:09Z
В Україні запровадять незвичні світлофори нового стандарту
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T11:35:38Z
Саджатимуть ректорів, як голів МСЕК: нардеп відреагував на ухилянтів в університетах
Фокус
2024-11-27T11:27:21Z
Творець "капсули самогубця" порушив мовчання про те, що сталося під час першої смерті у пристрої
TSN
2024-11-27T11:21:45Z
Календар свят і вихідних на грудень 2024: чи будуть українці відпочивати на Різдво
24tv
2024-11-27T11:21:42Z
ЗСУ підмінюють координати у "шахедах" та шлють до Білорусі: оглядач пояснив, як це можливо
Фокус
2024-11-27T11:21:26Z
Діяльність Залужного, Буданова й Зеленського українці схвалюють найбільше, – опитування
24tv
2024-11-27T11:21:13Z
Колишній одноклубник Мессі став його новим тренером в "Інтер" Маямі
TSN
2024-11-27T11:33:22Z
Джорджина не оцінила: Роналду постане перед судом через збільшення пеніса
24tv
2024-11-27T11:21:47Z
Беллінгем: Мій перехід до Ліверпуля не був таким близьким, як про це писали ЗМІ. Реал Мадрид — це інший рівень
Football.ua
2024-11-27T11:16:39Z
Відомі найкращі футболіст та тренер 14 туру української Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-11-27T11:15:10Z
Новий світовий рекорд: Садурська стала першою жінкою у світі, яка досягла глибини 82 метри
24tv
2024-11-27T11:12:45Z
Манчестер Сіті розглядає підписання сина легендарного футболіста
360ua.news
2024-11-27T11:00:44Z
Відомий тренер дав нестандартну пораду Ф'юрі перед реваншем з Усиком
24tv
2024-11-27T11:00:36Z
Українська арбітриня Грушко судитиме матч плей-офф відбору Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-27T10:45:46Z
Тренери зі спортивної гімнастики пішли проти Стелли Захарової відкритими листами
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T10:36:09Z
У Павлограді поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві брата
Украина Криминальная
2024-11-27T11:24:52Z
Агент рашистів намагався спалити електропідстанцію, що живить військовий аеродром на Кіровоградщині
Украина Криминальная
2024-11-27T11:22:34Z
За напад на поліцейських двоє киян отримали реальні терміни ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-27T11:03:53Z
Удар блискавки серйозно порушив залізничне сполучення у Німеччині
Европейская правда
2024-11-27T11:01:37Z
На Одещині затримали трьох паліїв адмінбудівель, двоє з них – підлітки
Украина Криминальная
2024-11-27T10:54:23Z
На Закарпатті затримали чергового зловмисника, який організував переправлення ухилянтів через кордон
Украина Криминальная
2024-11-27T10:48:44Z
Росіяни вдарили з дрона по Станіславу на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2024-11-27T10:36:47Z
“Знімала порчу” через Instagram за півмільйона гривень: у Вінниці затримали шахрайку
InternetUA
2024-11-27T10:28:38Z
У Запорізькій області ворог атакував автомобіль, який розвозив хліб
УкраинФорм
2024-11-27T10:28:00Z
Запобігти вторгненню кухонних загарбників: експерт розповіла, як захистити оселю від тарганів
Фокус
2024-11-27T11:36:56Z
Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального
TSN
2024-11-27T11:33:34Z
Як створити вдома ідеальний простір для спілкування: поради дизайнерів
24tv
2024-11-27T11:27:21Z
Ще 5 хвилин: 4 знаки зодіаку, які завжди хочуть спати
GlavRed
2024-11-27T11:27:06Z
Найрозкішніший "МакДональдз" у світі: ресторан у маєтку, де подають ролами з лобстера
24tv
2024-11-27T11:21:53Z
Що робити, якщо фарш на котлети вийшов рідким
TSN
2024-11-27T11:21:28Z
Всього за 10 хвилин і з найпростіших продуктів: намазка для бутербродів, яка стане улюбленою
24tv
2024-11-27T10:36:43Z
Пральна машина засяє чистотою: найпростіший спосіб почистити барабан від запаху
24tv
2024-11-27T10:12:51Z
Китайський гороскоп на завтра 28 листопада: Коням - хвороба, Собакам - драма
GlavRed
2024-11-27T09:27:21Z
Камера Apple iPhone 16 помітно відстає від якості Pro Max — 20 місце в DxoMark порівняно з четвертим
ITC
2024-11-27T11:31:47Z
Наступна частина гри «Відьмак» перейшла до активної розробки
InternetUA
2024-11-27T11:31:42Z
Шукати стане простіше: iOS-застосунок Google отримав нову фічу — деталі
InternetUA
2024-11-27T11:16:59Z
"Місто під льодом": покинута військова база США в Гренландії загрожує катастрофою
Фокус
2024-11-27T11:12:59Z
Які катаклізми очікуються в новому році - астрологічний прогноз на 2025 рік
Фокус
2024-11-27T11:12:46Z
7 речей, якими не варто ділитися у Facebook задля вашої приватності та безпеки
24tv
2024-11-27T11:06:35Z
В інстаграмі додали можливість ділитися геолокацією у повідомленнях та давати друзям нікнейми
Детектор М
2024-11-27T11:03:14Z
TikTok обмежить використання фільтрів для певних користувачів: кому заборонять використання
InternetUA
2024-11-27T10:46:58Z
Сюхей Йосіда покине Sony після 31 року роботи
InternetUA
2024-11-27T10:46:32Z
Найдорожчий Chevrolet Corvette виставили на продаж за $7 мільйонів
Фокус
2024-11-27T11:00:53Z
Volkswagen продав свій завод у Китаї
УкраинФорм
2024-11-27T10:24:54Z
На батьківщині Зеленського помітили ультра ексклюзивний позашляховик Rolls-Royce
Топ Жир
2024-11-27T10:18:41Z
Колекцію ексклюзивних автомобілів султана Брунея показали на фото
AutoCentre
2024-11-27T10:12:26Z
BYD може порушувати права людини: дослідження
AutoGeek
2024-11-27T09:45:25Z
Німецький автопром не може продати нові машини – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T09:30:25Z
Від $30 000: електричний кросовер Kia EV5 отримав найшвидшу версію GT Line
AutoGeek
2024-11-27T09:03:18Z
Porsche продовжить виробництво моделей з ДВЗ – електромобілі не надто популярні
ITC
2024-11-27T08:47:15Z
Чому Michelin Alpin 7 не боїться аквапланування
AutoCentre
2024-11-27T08:46:45Z