MY.UAНовини
Саморегуляція медіа — цензура чи захист від впливу держави
Саморегуляція медіа — цензура чи захист від впливу держави

Саморегуляція медіа — цензура чи захист від впливу держави

Чи впливає саморегулювання на результат журналістських розслідувань — досвід українських та іноземних медіа.

Чи можливо діяти на користь суспільному інтересу, не порушуючи журналістських стандартів? Де закінчується саморегуляція та починається самоцензура? Які принципи допоможуть розслідувачам залишатися незалежними? Ці та інші питання обговорили учасники 16-ї Української конференції журналістів-розслідувачів.

До дискусії «Як досвід саморегулювання може впливати на контент журналістських розслідувань?» долучилися cтарша радниця з питань медіа представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Бетіна Ругієс, член правління RE:Cover Ukraine: A Peer-to-Peer Journalism Project Генрік Кауфгольц (Данія), омбудсманка новин у нідерландській системі Суспільного мовлення Марго Сміт, голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шефредакторки «Детектора медіа» Світлана Остапа та журналістка-розслідувачка Тетяна Рихтун. Модерував захід журналіст Андрій Куликов.

Чи доречним є закордонний досвід саморегуляції для України у сфері розслідувальної журналістики? Бетіна Ругієс сказала, що міжнародні стандарти саморегуляції та журналістських розслідувань дають українським журналістам дуже гарні уроки. Але водночас кожна країна має свої підходи, історичний контекст і журналістські традиції.

«Зараз немає жодної іншої країни у світі, яка перебувала в стані війни під такими дезінформаційними атаками. Тож я не думаю, що якась країна здатна давати українцям хоча б якісь поради з цього приводу», — каже Ругієс.

Вона додала, що ОБСЄ моніторить 57 країн щодо дотримання свободи слова, але єдиного золотого правила для всіх немає.

Генрік Кауфгольц сказав, що саморегуляція — це слово, яке захищає журналістів і медіа від зловживання владою своїм впливом. Це спосіб самозахисту від численних правил, прописаних у статутах чи законах, що можуть обмежувати роботу журналістів.

  Бетіна Ругієс і Генрік Кауфгольц

З попередніми спікерами погодилася Марго Сміт. За її словами, завжди треба бути обережними, коли йдеться про досвід інших країн, адже він не обов’язково має бути дотичний до України: «Не можна казати, що міжнародне право застосовується до будь-якої країни однаково, зокрема через ті обставини, що існують наразі у вашій країні».

Тетяна Рихтун розповіла, що власне початок обговорення саморегуляції є успіхом для України: «Ми маємо бути обережними в будь-якому разі, тому що до цього нас спонукає професія. Але добре, що Україна взагалі дійшла до питання саморегуляції. Не регуляцію нас згори державою, бо був уже етап, коли ми всі вимагали, щоб був закон “Про медіа” і там нарешті з’явилося поняття саморегуляції. Я згодна з паном Генріхом, що саморегуляція — це захист медіа від занадто впливової держави або від тих нав’язливих законів і стандартів, які можуть нам нав’язати всупереч стандартам професії».

Андрій Куликов порівняв ситуацію з терміном «саморегуляція» із цензурою: «В радянські часи цензура була заборонена, але оскільки ніде не існувало юридичного обґрунтування, що таке цензура, то фактично вона діяла. Тому ми ще багато часу будемо з'ясовувати, що ж таке — оця саморегуляція. Тим часом, на мою думку, в Україні є приклади дуже вдалої саморегуляції, і один із них — це Суспільне».

Голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа сказала, що в Україні правила саморегуляції мають застосовуватися і виконуватися: «На щастя, ці правила фактично інтернаціональні. Я прочитала з десяток кодексів журналістської етики різних країн, і плагіат — він і в Африці плагіат. Журналісти-розслідувачі тут не є якимось винятком. Ці правила захищають їх від тих самих судових позовів».

Вона розповіла, що на Суспільному існує багаторівнева система саморегуляції, існує редакційний статут, який прописано в законі. Окрім того, є редакційна рада, яка обирається з-поміж творчого колективу.

Про свою роботу розповіла і Бетіна Ругієс: «Свобода медіа — це головна мета нашого Офісу. Саморегуляція вважається найкращим шляхом підтримки цієї свободи. Такий підхід показує себе як один із найкращих заходів для того, щоб захистити права журналістів і вдосконалювати етичні стандарти. В реально вільному медійному середовищі медіа обов’язково подбають про себе через саморегуляцію, таким чином державі не буде необхідності втручатися».

За її словами, протягом останніх трьох років ОБСЄ спостерігає, що в багатьох країнах є спроби влади втручатися в роботу журналістів, тому простір вільних медіа звужується. Також є питання безпеки, яким люблять користуватися навіть політики високого рівня, обмежуючи журналістів.

Саморегуляція передбачає підзвітність і відповідальність медіа. Через цей механізм існує довіра до медіа. Якщо є спроби влади дискредитувати журналістів, то завдяки цій підзвітності завжди знайдуться люди, які стануть на їхній бік, адже побачать, що роблять журналісти, каже Ругієс.

«Необхідно розуміти, що деякі речі можуть бути табуйовані в одній країні та дозволені в іншій. Наприклад, у деяких країнах ЛГБТ-тематика абсолютно вільно обговорюється, а в деяких — ні. Ми бачимо заборону певних книжок, є багато журналістських розслідувань щодо діяльності певних екологічних активістів. Тобто це потрібно адаптувати для кожної країни. Таким чином дуже важливо досягти рівноваги між золотими правилами міжнародного права і національним компонентом», — пояснила представниця ОБСЄ.

Вона додала, що через розвиток штучного інтелекту, поширення мови ворожнечі та маніпуляцій на різних платформах потрібно переглянути всі етичні кодекси. ОБСЄ здійснює моніторинг у 57 країнах, тому заохочує міжнародну співпрацю, а також розробляє інструментарії для безпеки журналістів, щоб можна було розповсюджувати найкращі практики серед країн.

Генрік Кауфгольц сказав, що саморегуляція може бути на двох рівнях: для кожного медіа та для всієї індустрії загалом. Журналістам краще мати прописані правила, щоб їх не можна було інакше розтлумачити. Водночас їх потрібно робити короткими, бо, наприклад, у New York Times це книга на 120 сторінок, яку жоден журналіст чи фотограф не може носити з собою чи повсякчас тримати її у пам’яті. «Ці правила мають бути дуже чіткі, короткі, лаконічні, щоб ви, коли перебуваєте далеко від офісу, могли самостійно прийняти рішення», — каже журналіст.

За його словами, медіа мають усвідомлювати, що журналісти теж роблять помилки й мають їх виправляти. Рада преси у Данії, наприклад, може давати рекомендації або догани журналістам у разі помилок, але вони не призводять до конкретного покарання. Це не завжди розуміють люди поза межами медіаіндустрії.

«Іноді люди вимагали грошове відшкодування чи навіть певний термін ув’язнення. Коли я був омбудсманом, я теж не міг нікого карати, але я казав, щоб журналісти говорили читачам про помилку. Я думаю, що цього буває достатньо, але деякі репортери це ненавидять. І я думаю, що нам потрібна постійна, жвава дискусія про те, як саме формулювати ці стандарти», — розповів Кауфгольц.

Марго Сміт сказав, що найгірше покарання для медіа — це втрата довіри аудиторії. Потрібно знати, як деескалювати конфлікт між організаціями, роботу яких розслідують медіа та журналісти, щоб не доводилося одразу йти до суду.

«В Нідерландах, як і в Данії, журналіст — це вільна професія. Нам не треба проходити акредитацію, кожен може називатися журналістом, але ви маєте добровільно підписати етичний кодекс. Я погоджуюся, що ці правила можна прописати, як у власній компанії, на рівні спілки, так і на національному рівні. Якщо ці правила є, то показуйте їх, хваліться ними, щоб вони стали вашим щитом. Я теж як омбудсман не можу карати, але ми створюємо діалог. І якщо він не спрацьовує і люди хочуть викликати журналістів до суду — вони це зроблять. Якщо захочуть скористатися звітом омбудсмана — вони це теж зроблять», — розповіла Марго Сміт.

 Андрій Куликов, Світлана Остапа та Тетяна Рихтун

Світлана Остапа розповіла, що наприкінці 2016 року ГО «Детектор медіа» почав проводити моніторинг телевізійних програм журналістських розслідувань, метою якого було дослідити якість контенту одного з найскладніших жанрів журналістики й сприяти покращенню та результативності роботи журналістів у цій сфері. Тоді робилася оцінка сюжетів за шістьма критеріями: актуальність теми, робота з джерелами, баланс, повнота інформації, візуальне й емоційне подання, усвідомлення етичних наслідків розслідування та відсутність мови ворожнечі. Якісний аналіз містив узагальнення експертів щодо тенденцій, якості та враховував також політичні інтереси власників каналів, на яких транслювали ці розслідування.

«Перед нашою конференцією я прочитала спеціально десь із десяток цих моніторингів. Пригадайте, тоді президентом був Петро Порошенко, і будь-яка наша критика журналістських розслідувань, навіть якщо вона була об’єктивна і робилася експертами, відразу натикалася на звинувачення в тому, що вони “порохоботи” або ми “порохоботи”. Хтось думав, що ми не мали права цього робити. Але я подивилася на це вже з позиції 2024 року і розумію, що ми мали право це робити й повинні були тоді це робити.

Зникли так звані журналістські розслідування, які створювалися для боротьби з політичними та бізнесовими конкурентами власників каналів. А ті, які мали високу оцінку, — живі й досі. Зокрема, 112-го каналу вже не існує, "Гроші" на "1+1" не виходять, а ведучий цього проєкту Олександр Дубінський сам зараз у слідчому ізоляторі. Але "Схеми" "Радіо Свобода", "Слідство.Інфо", "Бігус.Інфо" — незалежні розслідувачі залишилися. Весь цей час вони транслювалися на Суспільному, яке фактично стало платформою для трансляції цих розслідувань», — розповіла Світлана Остапа.

Вона додала, що й на Суспільному виросла ціла команда розслідувачів, яку зараз очолює Інна Білецька. Розслідувачі Суспільного також висвітлюють проблему корупції, охоплюють соціальні теми, а також воєнні злочини Росії.

«Як постійна глядачка і читачка журналістських розслідувань хочу від імені аудиторії сказати, що треба робити розслідування так, щоб ні в кого не залишалося запитань після їх перегляду: а чому ви вирішили проводити це розслідування? А чому ви зробили такий висновок? А чому ви взяли коментар саме у цієї людини, він справді експерт із цієї теми? А чому ви не взяли другу точку зору? А чому ви взяли інфу лише з одного джерела? А чи не маніпулює вами хтось, підкинувши флешку з компроматом? Таких питань може бути багато», — сказала Світлана Остапа.

Вона додала, що, ймовірно, зараз потрібен новий професійний аналіз журналістських розслідувань в Україні. Можливо, щоб це було не так болісно, такий аналіз має бути непублічний.

Тетяна Рихтун сказала, що саморегуляцію можна розділити на дві підтеми. Перша — це певна традиція українських журналістських розслідувань, коли будь-хто, незалежно від посади, може стати фігурантом розслідування. Але журналісти «бігають» за ними, щоб надати їм право на відповідь і зберегти баланс. При цьому варто враховувати, як розслідування вплине на подальше життя людини, особливо якщо до цього вона була непублічною.

А друга підтема саморегуляції — це етичні стандарти, які необхідні попри війну та кризи. «В Україні є не просто бажання журналістів дотримуватися цих етичних стандартів, а є структури, які дбають про те, щоб журналісти їх дотримувалися. Оскільки суспільство розвивається і колись буде перемога, ми будемо писати не тільки про корупцію, але й про історії людей, які будуть покращувати життя суспільства. Етичні стандарти, які вже є саморегуляцією, мають разом перетворитися на систему. Розслідування поширюються у соцмережах, і якщо читачу чи глядачу здається щось неприйнятним, мені здається, в медіа мали би з’явитися кнопки для звернення до Комісії журналістської етики або до омбудсмана, якщо він колись з’явиться. З одного боку, журналісти скажуть, що це обмежить їх, але з іншого — дасть нам додаткову довіру в нашої аудиторії», — сказала Тетяна.

Фото надані організаторами Української конференції журналістів-розслідувачів

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
расследование
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Новая графика, системные требования и реакция украинцев: в Steam появилась версия Spider-Man 2 для ПК
Знай
2025-02-01T08:51:25Z
Microsoft оживляет классику: готовится ремастер культовой Oblivion - инсайдеры слили детали
Знай
2025-02-01T05:51:21Z
Безопасность и защита игроков в онлайн-казино
Comments UA
2025-02-01T04:03:46Z
Bloomberg: Студия BioWare потеряла более 50% сотрудников
GameMag
2025-02-01T03:10:16Z
Поселение неандертальцев нашли в Чехии
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:05Z
Killing Floor 3 выходит 25 марта — представлен трейлер и системные требования к ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:50Z
GTA: San Andreas заговорит на русском — GamesVoice собирает 1,2 миллиона рублей на дубляж основного сюжета для ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:22Z
Аналитика: Тираж Black Myth: Wukong достиг 25 миллионов экземпляров
GameMag
2025-01-31T23:16:23Z
Создатели Hogwarts Legacy сделали фанам бесплатный подарок: новые подземелья, квесты и персонажи
Знай
2025-01-31T20:51:39Z
Первая неудача года: что делать, если не получилось начать новую жизнь с января
Marie Claire
2025-02-01T08:00:26Z
Десять минут – и пирог на столе: как приготовить вкусную выпечку с бананом
Telegraf
2025-02-01T04:15:59Z
Самая утонченная укладка Кейт Миддлтон: как повторить собранную прическу принцессы Уэльской
Marie Claire
2025-02-01T03:00:47Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
Восстановят древнюю винодельню: что известно об амбициозном проекте турецкого города Перре
Фокус
2025-01-31T20:06:26Z
Гороскоп на 1 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-01-31T18:39:49Z
Как быстро почистить чеснок с помощью микроволновки: простой лайфхак
TSN
2025-01-31T17:51:41Z
Золотые ворота, Потемкинская лестница и не только: ИИ круто показал выдающиеся украинские достопримечательности в стиле Lego
Telegraf
2025-01-31T17:42:19Z
Удар дрона-камикадзе по многоэтажке в Сумах: количество погибших выросло до 10
ZN UA
2025-02-01T08:51:16Z
Украина под атакой ракет и дронов, прогремели взрывы: первые подробности
GlavRed
2025-02-01T08:03:14Z
Обстрел Полтавы: двое погибших, семь раненых
Корреспондент
2025-02-01T07:36:39Z
В Полтаве разрушен подъезд дома. Погибли люди, среди пострадавших – ребенок
ZN UA
2025-02-01T07:21:40Z
В Хмельницкой области раздаются сильные взрывы
TSN
2025-02-01T07:03:48Z
Российские удары по Украине: что и где произошло за ночь
Апостроф
2025-02-01T06:45:37Z
В Харькове прилет в Холодногорском районе. Есть пострадавшая
ZN UA
2025-02-01T06:36:55Z
На Полтавщине есть попадание в дом, повреждена энергоинфраструктура
Корреспондент
2025-02-01T06:36:21Z
Россия ударила по пятиэтажке в Полтаве, дом охватил огонь
Лига
2025-02-01T06:33:54Z
Промоутер Усика сделал неожиданное заявление о Кличко
Корреспондент
2025-02-01T08:18:25Z
"Скоро все европейцы выучат русский язык": в России отреагировали на шутку Гвардиолы
Telegraf
2025-02-01T08:09:24Z
Кто бросит вызов Усику: назван фаворит боя Дюбуа - Паркер
Gazeta UA
2025-01-31T18:39:39Z
Украинский ветеран покорил Килиманджаро после 32 операций и без правой руки: "Ампутация – не конец жизни"
Знай
2025-01-31T17:51:18Z
Участие россиян и белорусов в турнирах: Украина обратилась к Международной федерации хоккея
Апостроф
2025-01-31T17:42:00Z
Сборная Украины U-21 проведет два спарринга в рамках подготовки к Евро-2025
Корреспондент
2025-01-31T17:33:32Z
Барселона продлила контракт с молодым талантом
Корреспондент
2025-01-31T16:54:00Z
Вторая допинг-проба отрицательная: Мудрик вернется на поле, — соцсети
Фокус
2025-01-31T16:51:05Z
Легендарный игрок "Шахтера" Степаненко официально перешел в турецкий клуб
ZN UA
2025-01-31T16:12:51Z
Оккупанты провели ротацию: как изменилась тактика врага на фронте
Comments UA
2025-02-01T08:42:20Z
Харьков, Полтава, Сумская область. Зеленский показал последствия утренней атаки РФ – видео
Лига
2025-02-01T08:39:59Z
Где и как проходят сейчас бои на фронте Украины: опубликованы карты
Апостроф
2025-02-01T08:33:01Z
Россияне совершили одну из самых масштабных дроновых атак на Запорожье
TSN
2025-02-01T08:27:57Z
Удар по жилому дому в Полтаве: показали жуткие фото
TSN
2025-02-01T08:21:47Z
Проезд по 15 грн и компенсации до 15 000 грн для защитников: новые решения власти
Знай
2025-02-01T08:21:06Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 1 февраля в Украине
UAToday
2025-02-01T08:03:23Z
Убийцы и трусы: у Зеленского отреагировали на массированный обстрел Украины
Telegraf
2025-02-01T08:03:02Z
Когда руины стреляют: в Украине начали делать уникальные маскировочные сетки для городских боев
Telegraf
2025-02-01T08:00:19Z
Определены ведущие Нацотбора на Евровидение-2025, который состоится 8 февраля
Известия Киев
2025-02-01T08:34:01Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
Американская затворница: что известно о Анне Курниковой, которую не видели два года
Фокус
2025-01-31T18:36:15Z
Эксперименты с тканью и топ-модели на подиуме: как прошел кутюрный показ Elie Saab
Marie Claire
2025-01-31T18:01:46Z
Слава Демин рассказал о фобии Елены Зеленской: чего боится первая леди/Блогер раскрыл интересные факты о супруге президента
Апостроф
2025-01-31T17:30:58Z
Трансгендерная актриса, номинированная на "Оскар", попала в скандал из-за удаленных твитов
Фокус
2025-01-31T17:15:57Z
Бывшая блогера Леона раскрыла правду о его отношениях с Анной Тринчер
TSN
2025-01-31T16:36:58Z
Над словарем работали более 40 лет
Gazeta UA
2025-02-01T08:24:49Z
В Днепре сдают квартиру с душем среди спальни: цена шокирует
TSN
2025-02-01T08:03:54Z
Что сегодня нельзя покупать - считается большим грехом: обычаи и праздники 1 февраля
UAToday
2025-02-01T08:03:16Z
"За мной наблюдают": женщина во время ремонта нашла дома скрытую камеру
Фокус
2025-02-01T08:00:38Z
Меч Святослава и морской конек: по этому шеврону можно узнать элитное подразделение ВСУ
Telegraf
2025-02-01T07:57:44Z
Какой завтра, 2 февраля, праздник – все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-02-01T07:06:38Z
Все про день 2 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-01T06:51:45Z
18-летних хотят заманить в армию: какими бонусами привлекает государство
Знай
2025-02-01T06:36:22Z
Война за Тайвань и не только. Смогут ли США избежать нового Перл-Харбора в Тихоокеанском регионе
Фокус
2025-02-01T06:27:15Z
Пять продуктов, которые способны контролировать уровень сахара в крови
Gazeta UA
2025-02-01T08:45:06Z
НСЗУ обнародовала список бесплатных услуг в амбулаториях в 2025 году
Знай
2025-02-01T07:21:53Z
Астрологический прогноз на февраль 2025: ключевые даты для важных дел и процедур
Фокус
2025-02-01T04:12:19Z
Как гора с плеч: родителям значительно облегчили жизнь в поликлиниках, какие изменения ввели
Знай
2025-02-01T03:12:38Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Подвигу Балто 100 лет. Как ездовые собаки спасли городок на Аляске от дифтерии
Telegraf
2025-01-31T19:42:14Z
Минобороны планирует облегчить походы в ТЦК и ВВК: что предлагают
UAToday
2025-01-31T19:06:02Z
Магнитные бури в феврале 2025 года: чего ожидать
Comments UA
2025-01-31T17:06:21Z
Бег может стать спасителем для здоровья или искалечить: что важно делать
Знай
2025-01-31T15:51:13Z
Козерогам - финансы, Девам - карьера: денежный Таро-прогноз для всех знаков в феврале 2025
Фокус
2025-02-01T08:12:47Z
Нет бумажки - нет помощи: в "Нафтогазе" озвучили важное предупреждение по субсидиям
Знай
2025-02-01T08:06:45Z
НБУ раскрыл прогноз по тарифам на газ и отопление: что ждет украинцев
Хвиля
2025-02-01T07:45:01Z
Выращивание некоторых овощей в зоне риска: как на это влияет глобальное потепление
ZN UA
2025-02-01T07:03:23Z
Власти распорядились вывезти зерно из сел
Gazeta UA
2025-02-01T06:24:01Z
Снова подорожание: как изменились цены на подсолнечное и сливочное масло
Знай
2025-02-01T06:06:12Z
Социальные выплаты: что нужно для назначения пенсии в размере 10 000 грн
ZN UA
2025-02-01T06:04:30Z
В Украине взлетели цены на популярный овощ: что прогнозируют аналитики
Хвиля
2025-02-01T05:24:48Z
Тарифы на воду в Украине продолжают расти: в каких городах платежки стали "тяжелее"
Знай
2025-02-01T05:06:48Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Некоторым водителям запретили управлять авто: с какого возраста нельзя за руль
Хвиля
2025-01-30T20:45:37Z
Tesla без водителя: когда компания запустит автономные такси
Comments UA
2025-01-30T19:06:54Z
The Times поделилась позициями европейских стран относительно размещения миротворцев в Украине
ZN UA
2025-02-01T08:54:13Z
В Германии отвергли требование Трампа по расходам на оборону
Европейская правда
2025-02-01T08:48:54Z
Говорят про Украину российскими нарративами: украинца шокировали разговоры топовых бизнесменов в Гарварде
Апостроф
2025-02-01T08:30:37Z
Келлог: Добиться прекращения огня и постоянного мира в Украине возможно в течение месяцев, а не лет
Апостроф
2025-02-01T08:30:03Z
В Бельгии впервые придут к власти правые националисты
Корреспондент
2025-02-01T08:18:14Z
Трамп ведет "серьезные переговоры" с Россией о завершении войны в Украине
UAToday
2025-02-01T08:09:33Z
Келлог: У Трампа хороший план по Украине. Он знает, где давить на Киев, а где – на Москву
Лига
2025-02-01T08:03:00Z
Миллионы долларов - сгорели: в автомобильный музей Януковича попал "Шахед", какие модели уже не вернуть
Знай
2025-02-01T07:51:26Z
Администрация Трампа уволила ряд прокуроров, занимавшихся расследованием штурма Капитолия
ZN UA
2025-02-01T07:39:12Z