MY.UAНовини
10 найцікавіших автомобілів Mazda
10 найцікавіших автомобілів Mazda

10 найцікавіших автомобілів Mazda

Продовжуємо нашу трилогію, присвячену історії Mazda, та перегортаємо нову її сторінку. Цього разу йдеться про черговий щасливий квиток, жагу до космосу та легендарну перемогу, яка золотими літерами вписала ім’я Mazda в історію світового автоспорту. І так, у цій статті ви знову побачите автомобілі, про які раніше, напевно, й не чули!

  TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Текст та фото: Станіслав Ломан

Частина друга: незвичні вогні, зв’язок із космосом та підкорення Ле-Мана

Mazda завжди найпильнішу увагу приділяла дизайну і стайлінгу своїх машин. Вона не тільки пропонувала прекрасно опрацьовані серійні авто – чимало сил було витрачено на розробку прототипів і концептів. І не дарма.

Мazda RX500

Mazda RX500 проєктувалася до п’ятдесятиріччя компанії, а дебютувала на Токійському автосалоні 1970 року. Цей концепт-кар незвичної клиноподібної форми кардинально відрізнявся від масової пропозиції бренду тих часів. Популярні серійні Luce, Cosmo і R100 мали чудовий вигляд, проте Mazda RX500 ламала всі уявлення про доступний японський автомобіль.

Концепт здавався прибульцем із далекого майбутнього. Одного його силуету було достатньо, щоб шокувати публіку. Але клиноподібний кузов заввишки всього 1,065 метра був не єдиною особливістю цього неймовірного авто. Революційність Mazda RX500 підкреслювалася парою дверей у задній частині, які мали назву «крила метелика», і другою парою, типу «крило чайки», яка змінила стандартний автомобільний капот.

Під цим самим капотом був розташований вже перевірений часом двороторний двигун 10А зі смішним об’ємом у 892 кубічних сантиметри. Але віддавав він цілком серйозні 250 к.с. за неймовірні 15 000 обертів. У вищих дивізіонах тодішнього автоспорту такі оберти були недоступні навіть теоретично.

Причому Mazda, презентуючи RX500, анонсувала не тільки дизайнерські ідеї. Компанія розглядала свій прототип як лабораторію, що вивчає нові матеріали і розробляє революційні нововведення в безпеці дорожнього руху.

Здивували також освітлювальні прилади у хвостовій частині автівки. До стандартних червоних, жовтих і білих ламп додалися ще зелені. Навіщо стільки?

Річ у тім, що жовті та білі вогні, як і раніше, відповідали за указання поворотів і задній хід. Червоні крім гальмування (а це стандартне яскраво-червоне світло) стали показувати ще й невелике уповільнення – світло-червоне. Зелені ж вогні сигналізували про прискорення і рух на крейсерській швидкості. Проте цікава ідея так і залишилася незатребуваною.

Кузов Mazda RX500 було виготовлено з нового матеріалу. Пластик, армований скловолокном, інженери компанії розробляли з 1968 року. У масове автомобільне виробництво матеріал не пішов, але й донині склад цього пластику зберігається в секреті. Можливо, він ще нагадає про себе?

Деякий час інженери і дизайнери Mazda вважали, що ювілейним концепт-каром має стати середньомоторне спортивне купе Mazda X810, яке планували запустити в серію, щоб змінити на конвеєрі Mazda Cosmo Sport 110S. Але справа закінчилася шутинг-брейком космічної зовнішності.

Сігенорі Фукуда – дизайнер, який створив кузов Mazda RX500, провів зі своєю моделлю купу часу в аеродинамічній трубі. Його дослідження довели, що кузов шутинг-брейк набагато ефективніший з аеродинамічної точки зору, ніж спортивне купе.
Фукуда, натхненний культовим у ті роки фільмом «2001: Космічна одіссея», хотів максимально уникнути класичних елементів дизайну автомобілів, намагаючись замінити все, що можливо, футуристичними рішеннями з авіації та автоспорту. Звідси, зокрема, і величезне лобове скло.

Останні штрихи в проєкт внесли співробітники італійського дизайнерського дому Bertone. Завдяки їхній допомозі RX500 перетворився на справжній витвір автомобільного та промислового мистецтва. За рахунок пластикового кузова і легкої трубчастої рами споряджена маса концепту становила лише 850 кг, а питома потужність – 3,4 кг/к.с.

За час свого життя RX500 фарбувалася в різні кольори. Фукуда представив автомобіль пресі у світло-зеленому кольорі, але до Токійського салону 1970 року кузов став жовтим – просто тому, що всі автомобілі експозиції Mazda були жовтими з червоними салонами. Востаннє кузов перефарбували в сріблястий, замінивши висувні оригінальні фари головного світла звичайними.

У 2008 році Mazda RX500 було відреставровано, представлено на Фестивалі швидкості в британському Гудвуді, і вона зайняла своє місце в Транспортному музеї Нумаджі в Хіросімі. Наступником Cosmo Sport 110 S машина так і не стала. Вважається, що завадила цьому нафтова криза 1974 року.

Mazda MX

Здається, що в модельному ряду Mazda лінійка з назвою MX з’явилася зовсім недавно. Насправді ж цьому імені вже понад 40 років. І першу таку машину для японської компанії розробляло італійське дизайнерське бюро Bertone. Саме робота з італійськими дизайнерами стала третім щасливим квитком, витягнутим Mazda.

Японці почали співпрацювати з Bertone ще в 60-ті роки. Плодами спільних зусиль стали популярні Mazda Familia і Mazda Luce. А на початку 80-х італійцям замовили цілу серію прототипів MX. Першим став концепт Mazda MX-81, відомий як Bertone Aria. Машина була представлена на Токійському автосалоні 1981 року.

Саме цей концепт ліг в основу легендарної Mazda 323. Сьогодні її зовнішність не виглядає фантастикою, але це легко пояснити. Зовсім не всі виставкові зразки перетворюються на серійні автомобілі, тим паче такі популярні, як Mazda 323.

Для розуміння революційності концепту MX-81 достатньо подивитися на його інтер’єр: панель приладів немов запозичена у фантастичного космічного корабля, втоплене в панель прямокутне кермове колесо, телевізійні екрани всюди і сидіння, що розгортаються в бік дверей.

Перший концепт МХ спочатку розглядався як майбутній серійний автомобіль. Звідси і відносно скромна силова установка. Півторалітровий турбований двигун віддавав лише 150 к.с.

Цікаво, що концепт МХ-81 загубився, і через багато років його виявив на складі компанії колишній керівник програми Mazda МХ-5 четвертого покоління Нобухіро Ямамото.

Машина прекрасно збереглася і була відправлена в Турин, де її чудово відреставрували.
МХ-81 став першим, але не єдиним концептом MX, побудованим для Mazda ательє Bertone.

У 1983 році з’явився прототип п’ятидверного хетчбека MX-02 з величезними вікнами, аеродинамічними ковпаками задніх коліс, повнокерованим шасі та черговим космічним інтер’єром.

Через два роки Bertone представив MX-03 – спортивне купе, побудоване на повнокерованому шасі. Замість кермового колеса в ньому використовувалася так звана кермова вилка. Це була чи не найбільш аеродинамічно досконала Mazda: Cd цього кузова становив лише 0,25.

На Токійському автосалоні 1987 року дебютував останній концепт Bertone із серії MX. Компактний спортивний автомобіль класичного компонування отримав найменування MX-04. Тут пропонувалося одразу два комплекти пластикових панелей кузова. Міняючи їх, можна було, скажімо, перетворити спортивне купе зі скляним дахом на відкритий пляжний багі.

Лише через два роки після MX-04 Mazda представила один з найбільш культових своїх автомобілів – родстер MX-5 Miata, який багато в чому надихався концептом Bertone, розробленим для японської компанії. Але детально про цю модель ми розкажемо в наступній частині нашої трилогії.

Mazda 787B

Mazda 787B – одна з найбільших легенд в історії автоспорту. Ця машина надзвичайно важлива для японської автомобільної культури та промисловості, оскільки саме вона принесла перемогу у «24 годинах Ле-Мана».

До початку 1990-х років японські автовиробники були домінуючою силою в автоспорті. Вони домоглися великого успіху у «Формулі 1» завдяки неймовірному двигуну Honda, який використовувала команда McLaren. Крім того, вони показували запаморочливі результати у світовому ралі. З 1993 по 2000 рік японські команди вигравали всі чемпіонати світу серед виробників.

Toyota з моделями Celica та Corolla, Subaru зі своєю Impreza та Mitsubishi з Lancer просто знищували конкурентів. Був період, коли в чемпіонаті світу з ралі за перемоги боролися лише японці. А про MotoGP навіть не варто говорити: Honda, Yamaha та Suzuki домінували на всіх трасах і всіх континентах.

І лише одна вершина автоспорту залишалася нескореною – «24 години Ле-Мана», одні з найпрестижніших і найскладніших перегонів в історії. Жоден японський виробник тут не вигравав, і саме це вирішила зробити Mazda.

І зробила! Знакова подія сталася 1991 року, коли Mazda 787B першою перетнула фінішну лінію. Це був не тільки перший японський автомобіль, що домігся такого результату, а й єдиний в історії автомобіль з роторним двигуном, який виграв ці перегони. Зауважимо, що перегони на витривалість дуже складні, адже для перемоги потрібно подолати найбільшу дистанцію, демонструючи не лише майстерність пілотів, але й технічну досконалість та надійність.

Тож може здатися, що Mazda сильно ризикувала, зосереджуючись на роторній технології. З іншого боку, двигун Ванкеля був легшим і компактнішим за звичайний поршневий, але при цьому не програвав йому в потужності.

Можна стверджувати, що шлях до тріумфу в Ле-Мані Mazda почала ще 1970 року, коли підготувала свій мотор 10А для приватної бельгійської команди, що стартувала в добовому марафоні. Перша ж перемога прийшла 1984 року. Тоді екіпаж у складі Джона О’Стіна, Джона Мортона і Йошимі Катаями виграв перегони в класі, керуючи прототипом Lola T660 з роторним двигуном Mazda. У 80-ті компанія побудувала кілька прототипів, як-от Mazda 717 і Mazda 767B, що брали участь у багатьох багатогодинних перегонах, зокрема і в Ле-Мані.

Але для сезону 1990 року Mazda представила нову машину 787. Проєктував її Найджел Страуд, який використав багато технічних рішень Mazda 767B. Але і відмінності були суттєвими. Додалися нові повітрозабірники змінної довжини, три свічки запалювання на ротор замість двох і багато іншого. Компонування двигуна отримало помітні оновлення: насамперед з’явилася інша система охолодження. У результаті потужність силового агрегату піднялася до 900 к.с. Щоправда, для підвищення надійності Mazda вирішила обмежити її 700 к.с.

Монокок 787 було виготовлено з карбону і кевлару у Великій Британії, а в Японії проходило його остаточне складання. Коли було закінчено роботи над другим шасі, команда Mazdaspeed вирушила до Європи, де завершальною підготовкою команди і машин до перегонів у Ле-Мані зайнявся Джекі Ікс – експілот «Формули 1» та шестиразовий переможець Ле-Мана.

У «24 годинах Ле-Мана» 1990 року відбулася своєрідна розвідка боєм. Японський бренд стартував трьома автомобілями: двома Mazda 787 і старішою Mazda 767B. Дві 787-мі зійшли з дистанції, а третя машина фінішувала на 20-му місці. Японські інженери заявили, що обидва сходи пов’язані з перегрівом двигунів.

Одним із найважливіших чинників майбутньої перемоги став дозвіл FIA полегшити оновлену Mazda 787B до 830 кг. І це в той час як мінімальна вага конкурентів зі звичайними поршневими двигунами обмежилася 1000 кг. Крім надлегкого шасі машина отримала нову підвіску, що дала змогу використати керамічні гальмівні диски та колеса більшого діаметра. Також модернізували систему випуску, завдяки чому крутний момент двигуна було піднято до 608 Нм.

А ще 1991 року набув чинності новий технічний регламент для спортивних прототипів. Командам пропонувалося задіяти нові 3,5-літрові мотори. До старту Ле-Мана стало зрозуміло, що у більшості команд серйозні проблеми з надійністю нових агрегатів. Але все ж перші десять місць на старті належали машинам саме з 3,5-літровими моторами.

Три Mazda (а в перегонах брали участь дві машини 787В і одна 787) стартували з 19-го, 23-го і 30-го місця. Не найкращі перспективи для перемоги. Але команда розробила дуже агресивну стратегію: спираючись на надійність та економічність своїх роторних двигунів, вона ухвалила рішення від самого старту їхати у кваліфікаційному ритмі, вичавлюючи з машин усе.

І ця тактика принесла успіх. Mazda 787B номер 55 піднялася на третю позицію і не поступалася суперникам у швидкості. Потрібно було лише трохи удачі, і японцям якраз пощастило. Спочатку один із двох Mercedes C11, що лідирували, вилетів із траси, поступившись Mazda другим місцем. Mercedes, який все ще очолював перегони, знизив швидкість, намагаючись економити пальне, що підвищувало шанси 787В на перемогу, оскільки роторний двигун був більш економічним.

Усе вирішилося на 22-й годині перегонів, коли лідер зупинився в боксах з механічними проблемами. На останньому піт-стопі керівництво Mazda попросило Джонні Герберта залишитися за кермом, і саме він першим перетнув лінію фінішу, зробивши Mazda 787B першим японським автомобілем, що переміг у Ле-Мані, та єдиним в історії автомобілем із роторним двигуном, що виграв легендарні перегони. Це була яскрава мить слави, відблиск якої не згасає й донині.

А для тих хто пропустив першу частину захопливої історії Mazda “Від двох коліс до мотора Ванкеля”, пропонуємо до перегляду за посиланням.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Трамп объявил о "масштабном" торговом соглашении с Японией
Европейская правда
2025-07-23T06:12:23Z
Итоги 22.07: Скандальный закон и протесты
Корреспондент
2025-07-23T04:00:08Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Генштаб обновил данные о ситуации на фронте
Корреспондент
2025-07-23T05:21:22Z
ВСУ держат Каменское под огневым контролем
Корреспондент
2025-07-22T18:45:06Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Приправы, которые очищают организм от мусора
UAToday
2025-07-22T16:06:56Z
Диетологи назвали 5 причин, почему человек не худеет даже при дефиците калорий
UAToday
2025-07-22T16:06:35Z
В Украине заболеваемость корью выросла в 11 раз
Корреспондент
2025-07-22T12:36:45Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Грубые ошибки при мариновании шашлыка, которые делают мясо сухим и безвкусным
UAToday
2025-07-22T18:00:23Z
Гороскоп на среду 23 июля 2025 года
UAToday
2025-07-22T16:06:55Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 23 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-22T07:54:23Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Легенда тяжелого рока. Умер Оззи Осборн
Корреспондент
2025-07-22T22:06:09Z
Умер легендарный британский рок-музыкант Оззи Осборн
Корреспондент
2025-07-22T18:33:52Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Падение истребителя: стали известны детали
Корреспондент
2025-07-23T03:33:36Z
В России предлагают призывать в армию в течение всего года
Корреспондент
2025-07-22T16:54:06Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Coca-Cola объявила о запуске нового напитка в США
Корреспондент
2025-07-22T17:09:15Z
AstraZeneca построит в США крупнейший в мире фармацевтический завод
Корреспондент
2025-07-22T14:36:35Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Киеве мужчина стрелял по авто во дворе дома
Корреспондент
2025-07-23T05:48:11Z
В Кривом Роге несколько прилетов БПЛА
Корреспондент
2025-07-22T22:45:53Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Беллью озвучил, кого не стоит выпускать в ринг против Усика
Корреспондент
2025-07-23T06:06:31Z
Красюк назвал кандидатов на прощальный поединок Усика
Корреспондент
2025-07-23T05:06:21Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Нам нужно еще много работать: Шовковский - об игре команды
Корреспондент
2025-07-23T04:45:25Z
Португальский вингер стал полноценным игроком Ювентуса
Корреспондент
2025-07-23T04:09:38Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Sharp показала VR-перчатки, которые имитируют касание виртуальных объектов
Корреспондент
2025-07-22T20:06:56Z
Учёные вырастили водоросли в условиях Марса
UAToday
2025-07-22T16:06:46Z
Немецкому правительству разрешили вести Facebook-страницы
Европейская правда
2025-07-22T15:36:27Z
Летний комфорт в вашем доме: выбираем кондиционер
BigMir
2025-07-22T14:11:58Z
Казино от 1 гривны: как играть с минимальным бюджетом
VGorode
2025-07-22T12:33:50Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z