MY.UAНовини
Як влаштована протидія дезінформації на заході та півночі Європи, а також на Британських островах
Як влаштована протидія дезінформації на заході та півночі Європи, а також на Британських островах

Як влаштована протидія дезінформації на заході та півночі Європи, а також на Британських островах

Аналізуємо, яку інфраструктуру для боротьби з дезінформацією створили у Західній Європі.

У червні Центр досліджень Детектора медіа розповів, як законодавчо організована протидія дезінформації у державах Балтії, Вишеградської четвірки та Балкан. У цій статті ми розповідаємо про боротьбу з дезінформацією у державах Бенілюксу, Центральної, Західної та Північної Європи. А також Республіки Ірландія та Сполученого Королівства. Усі аналізовані держави, крім Сполученого Королівства та Норвегії, є членами Європейського Союзу. Тому захист від поширення дезінформації, окрім національного законодавства, державних і недержавних ініціатив забезпечується нормами й інституціями ЄС. Зокрема, Digital Services Act, заходами координації комунікацій і протидії поширенню дезінформації через соціальні медіа. Цими діями ЄС добивається змін поведінки соціальних медіа, щонайпізніше від 2015 року.

Бенілюкс

У Люксембурзі законодавство гарантує свободу слова та преси. Там немає державних органів і законодавства, які прямо регулюють протидію дезінформації. Автори звіту 2022 року «Моніторинг плюралізму медіа» (Monitoring media pluralism) пишуть, що «в Люксембурзі відсутні чіткі правові та політичні критерії, спрямовані на боротьбу з дезінформацією». Проте протидія дезінформації у цій державі здійснюється завдяки міжнародній координації. Зокрема – завдяки платформі Ресурсного центру ОЕСР із питань дезінформації. Серед цілей діяльності цього центру — розвиток спільних ініціатив із підвищення інформаційної грамотності та захисту від неправдивої інформації. Або через розроблену за фінансової підтримки органів державної влади та Єврокомісії ініціативу Bee Secure. Вона полягає в навчанні безпечному та відповідальному користуванню цифровими технологіями. Ця платформа має як освітні компоненти, так і можливість зворотного зв’язку при виявленні неправдивої інформації. Ба більше, одним із напрямків її роботи є моніторинг використання цифрових технологій дітьми та молоддю і публікація його у щорічному звіті «Bee Secure Radar».

У 2017 році у Люксембурзі запрацювала платформа respect.lu. Вона фінансується державою та приватними донорами. Respect.lu є ініціативою місцевої неурядової організації SOS Radicalisation asbl. Серед завдань цієї організації та платформи respect.lu — запобігання та протидія насильницькому екстремізму, радикалізації у суспільстві, а також підтримка осіб, які стали їх жертвами. Ініціатива також займається розробкою програм для боротьби з дезінформацією, освітніх заходів, відеоуроків, офлайн- і онлайн-заходи.

Уряд Нідерландів бореться з дезінформацією за допомогою розробки та впровадження стратегій і освітніх заходів. Зокрема, у Нідерландах є загальнодержавна стратегія ефективної боротьби з дезінформацією (Government-wide strategy for effectively tackling disinformation). Серед її елементів є зменшення впливу дезінформації та інформування суспільства про питання національної безпеки, громадського здоров’я, соціальної та економічної стабільності. Окрім цього, Міністерство внутрішніх справ і королівських відносин Нідерландів розробило посібник із протидії дезінформації. В ньому дають визначення теоріям змови та пропонують юридичні ініціативи та практичні поради для високопосадовців, керівників та організацій щодо мінімізації їх впливу. Також у Нідерландах від 2008 року працює сайт isdatechtzo.nl. Його створення ініціювали за доручення та фінансової підтримки Міністерства внутрішніх справ і королівських відносин цієї держави. А наповнення платформи розробила мережа Netwerk Mediawijsheid. Вона є ініціативою із медіаграмотності Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів. На isdatechtzo.nl користувачі, зокрема, можуть отримати практичні поради щодо оцінки цінності інформації та розпізнання фейкових новин і почитати спростування фейків.

Уряд Нідерландів у 2021 році розробив Кодекс прозорості політичної реклами в інтернеті (Dutch Code of Conduct Transparency Online Political Advertisements), щоб запобігти поширенню оманливої інформації під час виборів. Цей кодекс є добровільним і відкритим для всіх політичних партій та онлайн-платформ. Його метою є розв’язання проблем прозорості виборів і дезінформації в цифровому просторі. Він надає конкретні вимоги щодо прозорості відправника, вартості й охоплення реклами під час виборчої кампанії. Кодекс закликає політичні партії до уникнення публікації оманливих повідомлень і відмови від іноземного фінансування для реклами.

Основою законодавства Бельгії щодо протидії поширення дезінформації є статті 11 і 19 Конституції держави. Вони визначають обмеження свободи слова для припинення поширення мови ворожнечі за ознаками статі, раси чи політичних переконань. У 2022 році Сенат Бельгії розробив 53 рекомендації, які містять критерії щодо створення онлайн-контенту, розробку процедур для запобігання дезінформації та забезпечення прозорості політичної реклами.

Західна та Центральна Європа

У державах Центральної та Західної Європи найбільша увага приділяється проблемам неправдивих новин і наклепу. А також існують механізми саморегулювання медіа, які регулюють і питання точності та правдивості подачі інформації.

Франція має довгу історію законодавства, спрямованого на захист свободи преси та боротьбу з дезінформацією. Закон про свободу преси від 1881 року встановив правові обмеження для медіа за правопорушення, зокрема наклеп і расистські заяви. У статті 23—24 йдеться, що в разі словесної або візуальної агітації в громадських місцях або через медіа особа, яка робить такі заклики, отримує штраф 45 тис. євро та позбавлення волі на один рік. Згодом цей закон розширився, зокрема визначенням неправдивих новин, встановивши за їхнє поширення (будь-якими засобами) штраф у 45 тисяч євро.

Закон про довіру до цифрової економіки містить обмеження свободи слова, якщо така інформація посягає на людську гідність, права інших людей, громадський порядок або національну безпеку.

Крім цього, Закон про маніпулювання інформацією, прийнятий у 2018 році, розширює відповідальність на онлайн-платформи та надає механізми для швидкого реагування на неправдиву інформацію під час виборчих кампаній. Для блокування неправдивої публікації  потрібно подати судовий позов не пізніше трьох місяців із початку оприлюднення, а суддя повинен розглянути справу впродовж 48 годин і прийняти рішення щодо її видалення.

Arcom є французьким державним регуляторним органом для аудіовізуальних і цифрових комунікацій, створеним у 2022 році шляхом об’єднання Вищого регуляторного органу для телебачення та радіо (Conseil supérieur de l'audiovisuel) і Вищого органу з розповсюдження творів і захисту прав в інтернеті (Haute Autorité pour la diffusion des œuvres et la protection des droits sur l'Internet). Його місія охоплює захист аудіовізуальних творів, боротьбу з піратством і розвиток легального споживання контенту. Arcom контролює засоби боротьби з дезінформацією та ненавистю в інтернеті. Він також виступає в ролі гаранта відповідності контенту нормам щодо захисту неповнолітніх, організації виборчих кампаній, реклами та представлення суспільства в його різноманітності. Arcom виконує не лише регулятивні, але й контрольні функції, застосовуючи положення різних законодавчих актів, спрямованих на забезпечення безпеки та розвитку цифрової сфери. Зокрема, орган керує «Онлайн-обсерваторією хейту», яка об’єднує дослідників та медіамейкерів у боротьбі проти мови ненависті.

У Німеччині відсутній окремий закон, присвячений боротьбі з дезінформацією, але Закон про удосконалення правозастосування в соціальних мережах установлює механізми для боротьби з незаконним контентом, включно з фейковими новинами. Він дозволяє видаляти з соціальних мереж різноманітні види неправдивої або незаконної інформації, такі як образи, зловмисні плітки, наклеп, публічне підбурювання до злочину, розпалювання ненависті та інше. Адміністратори платформ повинні видаляти такий контент упродовж 24 годин після скарги від користувачів. Закон став відповіддю на зволікання Facebook з видаленням публікацій, які порушували стандарти соцмережі. Але спричинив критику за створення ініціатив для недемократичних режимів упроваджувати цензуру. Як ідеться у звіті «Цифрова Берлінська стіна — як Німеччина (випадково) створила прототип глобальної онлайн-цензури», за першу половину 2019 року Facebook відхилив близько третини запитів на видалення публікацій.

Крім того, у Кримінальному кодексі Німеччини є стаття, яка передбачає до двох років тюрми або штраф за розпалювання ненависті. Застосувати її можуть до тих, хто поширює дезінформацію, антисемітські висловлювання тощо.

Положення австрійського Закону про медіа визначають не лише обов’язки журналістів і захист свободи медіа, але й регулюють випадки, в яких за наклеп і висміювання можуть оштрафувати. Саморегулювання грає значну роль в Австрії, де більшість якісних медіа та журналістських асоціацій дотримуються етичного кодексу, встановленого Австрійською радою з питань преси. Точність і перевірка фактів є ключовими вимогами кодексу, а непідтверджені звинувачення не повинні публікувати без спроби вислухати опонента. Саме тому ініціатива саморегулювання приймає та розглядає скарги на опублікований контент, перевіряє його на відповідність кодексу й ухвалює рішення, які можуть містити виправлення неправдивої інформації. Ці рішення є публічно доступними, але не мають судової сили або наслідків для видавців чи журналістів.

В Іспанії у листопаді 2022 року був ухвалений перший вирок за поширення дезінформації та розпалювання ворожнечі. Користувач твіттеру опублікував відео, в якому показав напад і звинуватив у його скоєнні неповнолітнього іноземця. Суд виніс покарання у цій справі у вигляді 15 місяців ув’язнення та штрафу у розмірі 1620 євро.

У вересні 2022 році у рамках ініціативи державно-приватної співпраці, започаткованої Департаментом національної безпеки Іспанії  (DSN), вийшла книга «Боротьба з дезінформаційними кампаніями у сфері національної безпеки: пропозиції громадянського суспільства». Мета книги полягає у зібранні думок експертів громадянського суспільства та представників державної адміністрації для спільної роботи над виявленням викликів, що створюють кампанії з дезінформації у галузі національної безпеки. У підсумках до книги зокрема йдеться, що дезінформація, пов’язана з російською агресією в Україні, «засвідчила ще більшу потребу для демократичного суспільства різних держав виробити механізми для відповіді на дезінформаційні кампанії, захистити демократичні цінності та процеси й національні безпекові інтереси».

Парламент Португалії 11 серпня 2022 року проголосував за рамковий Закон № 15/2022, який «спрощує режим захисту від дезінформації та забезпечує його узгодження з Європейським планом дій проти дезінформації». Також він спрямований на захист суспільства від фізичних або юридичних осіб, які виробляють, відтворюють або поширюють повідомлення, що вважаються дезінформацією.

Північна Європа

Швеція, Норвегія, Фінляндія та Данія мають розвинену систему протидії дезінформації. Вони вирізняються високим рівнем свободи слова та прозорості, що дозволяє журналістам працювати незалежно та професійно. Крім того, жителі цих держав, за інформацією Euronews Next, мають високий рівень освіти та за показниками Media Literacy Index 2023 інформаційної грамотності. Державна політика цих держав також спрямована на підтримку та розвиток ініціатив в боротьбі з дезінформації.

Серед ключових нормативно-правових актів, якими регулюється протидія поширенню дезінформації у Фінляндії, є Закон про використання свободи слова в масовій комунікації. Стаття 18 закону передбачає видалення неправдивої інформації з медіа та вебсайтів за рішенням суду.

У Швеції свобода слова є однією з основних цінностей, захищених Конституцією. Вона надає громадянам широкі права на висловлення своїх поглядів. Межі свободи та санкції за поширення неправдивої інформації врегульовує Кримінальний кодекс Швеції. Також у Швеції діють закони проти наклепу, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, агітації та підбурювання до заколоту. Їх можуть застосувати й у випадках, коли інформація спричиняє ворожість між групами або підштовхує до насильства.

Також у Швеції від січня 2022 року працює Агентство психологічного захисту (Psychological Defence Agency). Серед його повноважень — виявлення та боротьба з неправдивою інформацією, але його робота не стосується медіа. Необхідно зазначити, що агентству заборонено стежити за громадянами Швеції. Таким чином, агентство фокусується на іноземних громадянах і підприємствах.

Республіка Ірландія та Сполучене Королівство

В Ірландії у лютому 2023 року при Департаменті туризму, культури, мистецтв, гельської мови, спорту та медіа була створена робоча група для розробки Національної стратегії протидії дезінформації. Головні цілі цієї стратегії: координація зусиль з протидії організованим кампаніям маніпулювання користувачами інтернету, забезпечення прозорості політик модерації контенту, підтримка інновацій у перевірці фактів і дослідженнях дезінформації, а також сприяння ініціативам медіаграмотності. Того ж року, у грудні, був ухвалений Закон про безпеку в інтернеті та регулювання медіа. Згідно з ним, запрацювала Комісія з медіа. Серед її повноважень є співпраця з медіаплатформами для поліпшення модерації контенту та видалення дезінформації.

Закон про виборчу реформу, ухвалений у 2022 році, містить положення, спрямовані на боротьбу з дезінформацією в інтернеті під час виборів і референдумів. Частина 5 закону зобов’язує власників медіаплатформ сприяти Виборчій комісії Республіки Ірландія розкривати інформацію про дезінформацію, маніпулятивну та неавтентичну поведінку за зверненням Комісії. Медіа й інтернет-платформи також зобов’язані встановити механізм сповіщення, який дозволить повідомляти про наявність дезінформації, неправдивої інформації або маніпулятивної та неавтентичної поведінки на їхній платформі.

В уряді Великої Британії працює Відділ із протидії дезінформації (CDU). Він був створений у 2020 році через пандемію COVID-19. Цей відділ аналізує загальнодоступну інформацію та спростовує дезінформаційні повідомлення. Зараз у роботі ця інституція послуговується Актом з онлайн-безпеки, прийнятим у 2023 році. Акт зобов’язує онлайн-платформи вживати заходів протидії поширенню незаконного або «законного, але шкідливого» контенту. Платформи, які не виконують цей обов’язок, можуть бути оштрафовані на суму до 18 мільйонів фунтів стерлінгів або 10% від їхнього річного обороту, залежно від того, яка з цих сум є більшою. Акт з онлайн-безпеки також уповноважує національний медіарегулятор Ofcom блокувати доступ до певних вебсайтів.

Щоб не пропускати найголовніших матеріалів Центру досліджень «Детектора медіа», підписуйтеся на розсилку. Вона виходить що два тижні

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Укрзалізниця презентувала перший безбар'єрний вагон: які його особливості та як придбати квитки
24tv
2025-07-08T17:48:28Z
В Україні скасували важливий податок: хто зможе не платити з 1 серпня
Хвиля
2025-07-08T17:27:46Z
В Україні нові цінові рекорди на вишню та чорну смородину
Gazeta UA
2025-07-08T17:27:45Z
Біотехнологічна компанія BioSig витратить $1,1 млрд на токенізацію та створення золотої скарбниці
ITC
2025-07-08T17:16:39Z
Аграрії отримали 820 га очищених земель у межах держпрограми розмінування — Мінекономіки
AIN
2025-07-08T17:12:46Z
Експорт російської нафти впав до найнижчого рівня з лютого - Bloomberg
УкраинФорм
2025-07-08T17:06:32Z
Що штовхає ціни на житло вгору у Європі
24tv
2025-07-08T17:03:22Z
На ринках з'явилися перші кавуни та кукурудза: названо нові ціни на фрукти та овочі
Хвиля
2025-07-08T16:15:22Z
Львівщина почала жнива на два тижні пізніше, ніж торік
AgroPortal
2025-07-08T16:00:36Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Чому на газоні з’являються коричневі плями: як їх позбутися
24tv
2025-07-08T16:48:46Z
Найкращі дієти для чоловіків різного віку
24tv
2025-07-08T16:18:14Z
Штучний інтелект допоміг парі зачати дитину після 18 років невдалих спроб
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T15:30:55Z
Приготуйте з кабачків дещо незвичайне: рецепт соуса, який можна їсти ложками
Telegraf
2025-07-08T15:09:29Z
Захистіть дерева від мурах: дієві поради, які 100% працюють
24tv
2025-07-08T14:57:00Z
Гороскоп на 9 липня: Овнам - вдалий день, Левам - ризик втратити гроші
Telegraf
2025-07-08T14:03:58Z
Охматдит отримує більш сучасне обладнання, ніж те, що було пошкоджене під час російської атаки - Ляшко
УкраинФорм
2025-07-08T13:54:35Z
Зеленський: нарада з послами в Україні відбудеться 21 липня
Европейская правда
2025-07-08T17:51:43Z
ЗМІ: Мерц готує свій перший візит до Китаю
Европейская правда
2025-07-08T17:51:36Z
Правоохоронці повідомили, скільки кримінальних справ ведеться проти працівників ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:51:00Z
Одіозний боєць ММА хоче оформити громадянство Росії для своїх дітей, які живуть у США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:48:52Z
CNN: у Трампа обговорять у вівторок питання про постачання зброї Україні
Европейская правда
2025-07-08T17:48:50Z
МКС видав ордер на арешт лідерів Талібану
24tv
2025-07-08T17:36:59Z
Президент заслухав доповідь Буданова щодо вразливих місць Росії
УкраинФорм
2025-07-08T17:36:16Z
Колишній радник Трампа: “Він хоче союзу з Росією проти Китаю”
360ua.news
2025-07-08T17:33:53Z
НАБУ має отримати незалежне прослуховування до кінця 2026 року - Кривонос
УкраинФорм
2025-07-08T17:33:06Z
Росія вкотре запустила "Шахеди": в яких регіонах України загроза ворожого удару
24tv
2025-07-08T17:33:11Z
"Основний наступ – у серпні-вересні": Світан назвав причину активізації окупантів на півдні
GlavRed
2025-07-08T17:27:28Z
Вируватиме негода: де, коли і як довго будуть грози, сильні дощі, град і шквали
24tv
2025-07-08T17:18:23Z
Графік відключення газу в Хмельницькій області: кого попередили про незручності
Политека
2025-07-08T17:00:58Z
Хотів здатися в полон: росіяни відкрили вогонь по своєму військовому на Запорізькому напрямку
Фокус
2025-07-08T16:36:36Z
Мав зв’язати береги та розвантажити трафік, але досі оповитий проблемами: де в Києві цей міст
Telegraf
2025-07-08T16:30:13Z
Ворог протягом дня атакував два райони Дніпропетровщини з артилерії та дронами, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-08T16:24:28Z
20 млн за комерційні приміщення у центрі Києва — результати аукціону
AIN
2025-07-08T16:21:30Z
Переломні 5 днів: як ЗСУ вдалося змінити ситуацію під Сумами і зупинити ворога
Фокус
2025-07-08T16:21:23Z
У Норвегії ненадовго закрили аеропорт через дрон, запущений туристом
Европейская правда
2025-07-08T17:51:31Z
Ситуація на фронті та контакти зі США: Зеленський провів нараду з військовим командуванням
УкраинФорм
2025-07-08T17:51:05Z
Розкриті технічні характеристики французького зенітно-ракетного комплексу Fulgur
InternetUA
2025-07-08T17:42:39Z
Громадські діячі вважають завданням мовного омбудсмана дерусифікацію публічної сфери
УкраинФорм
2025-07-08T17:42:34Z
Дружина Мірошниченка вперше розповіла, як з нею зв'язалися біологічні батьки їхньої 9-річної доньки
TSN
2025-07-08T17:24:01Z
Залишила паспорт і телефон: в Італії зникла 18-річна українка Марія Бугайова
24tv
2025-07-08T17:07:07Z
Письменник Артур Дронь завершив службу у ЗСУ й анонсував нову книжку про війну
УкраинФорм
2025-07-08T17:06:39Z
Польське місто скаржитиметься в ЄС на цілу Німеччину: причина несподівана
24tv
2025-07-08T17:03:57Z
Естонія замовить у Франції нові ПЗРК Mistral замість тих, що були надані Україні
InternetUA
2025-07-08T17:01:40Z
Джастін Бібер на тлі чуток про розлучення показався в обіймах дружини й зробив гучну заяву
TSN
2025-07-08T17:51:27Z
Після бажання закінчити кар'єру актора: де зараз легендарний український артист Олександр Кобзар
24tv
2025-07-08T17:24:31Z
У Києві розпочалися зйомки документального проєкту про ментальне відновлення військових
УкраинФорм
2025-07-08T16:57:57Z
Melovin мобілізувався: коли це сталося та чим займатиметься зірка
GlavRed
2025-07-08T16:27:46Z
Дмитро Гордон замилував фото зі свого дитинства, де позує на руках у мами
TSN
2025-07-08T16:21:51Z
"Думали весь місяць": SLAVIA розсекретила ім'я сина
24tv
2025-07-08T16:18:54Z
Інна Мірошниченко розкрила секрет міцного шлюбу із зіркою та їхній ритуал: "Золота формула"
TSN
2025-07-08T16:06:41Z
Актор «Одіссеї» кинув фільм Крістофера Нолана заради ролі Сталіна
ITC
2025-07-08T16:04:04Z
У Перемишлі відбудеться I українсько-польський фестиваль «Місто з рікою»
УкраинФорм
2025-07-08T16:03:55Z
Не викидайте використані чайні пакетики: оригінальні способи використання
24tv
2025-07-08T17:39:54Z
Не олія та не вершкове масло: на чому посмажити ідеальну яєшню
24tv
2025-07-08T17:39:05Z
Якщо є кабачок та яйця: приготуйте найніжніші млинці на сніданок чи вечерю
Telegraf
2025-07-08T16:54:25Z
Нічим не гірша за глінтвейн: як приготувати ароматну варенуху – подарунок від предків
24tv
2025-07-08T16:42:58Z
Відома блогерка помолодшала на 10 років: вона розкрила три секрети успіху
Фокус
2025-07-08T16:36:05Z
Цей пиріг з вишнями будете готувати знову й знов: ідеальний рецепт французького десерту
Telegraf
2025-07-08T16:30:47Z
Як боротися з білокрилкою на городі: народні засоби проти ненажерливої комахи
24tv
2025-07-08T16:27:47Z
Маловідоме селище називають найкрасивішим в Іспанії: від його краси аж дух захоплює
24tv
2025-07-08T16:21:59Z
Чи можна заморозити сиру зелену цибулю на зиму: дієтологиня розповіла кілька важливих секретів
TSN
2025-07-08T15:36:03Z
У Херсоні росіяни вбили чоловіка вибухівкою з дрона
УкраинФорм
2025-07-08T17:31:56Z
На Буковині хлопець хотів купити крипту, але потрапив на гачок шахраям і позбувся грошей
InternetUA
2025-07-08T17:31:32Z
Слідство встановило обставини загибелі Діогу Жоти
Gazeta UA
2025-07-08T17:27:27Z
Жах на злітній смузі: чоловіка затягнуло в двигун літака
TSN
2025-07-08T17:18:36Z
В Іспанії восьмеро постраждали під час традиційного забігу з биками
Европейская правда
2025-07-08T17:04:42Z
В Києві сталася пожежа в житловому будинку, в якому розташований ресторан Мусафір
360ua.news
2025-07-08T17:03:18Z
Адвокати виманили у забудовника $2 млн на “житло для ЗСУ”
1News
2025-07-08T16:57:48Z
У Ростові масштабна пожежа на складі: в мережі показали відео
24tv
2025-07-08T16:57:13Z
Понад 550 справ та дев’ять вироків суду: у ДБР розповіли про розслідування махінацій у ТЦК
УкраинФорм
2025-07-08T16:51:36Z
Bentley презентує свій перший електромобіль — розкішний седан з підвищеною посадкою та тримісним салоном
Топ Жир
2025-07-08T17:48:34Z
У червні українці купили рекордну кількість нових електромобілів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:24:13Z
Volkswagen представив новий позашляховик Jetta, який не буде доступний для покупки
Топ Жир
2025-07-08T17:18:01Z
Hyundai має намір відмовитися від фізичних кнопок в авто
AutoCentre
2025-07-08T17:12:23Z
Fiat повертається до бензинових двигунів і механічної коробки передач у моделі, яка спочатку планувалася як виключно електромобіль
Топ Жир
2025-07-08T16:33:50Z
Куди звертатись, коли авто просить замінити зношені елементи
Мій Харків
2025-07-08T16:09:41Z
Електричний мінівен Mercedes VLE подолав 1100 км від Штутгарта до Рима
ITC
2025-07-08T16:04:21Z
Nissan припинив постачання популярних позашляховиків та пікапів до Канади без публічних оголошень
Топ Жир
2025-07-08T16:03:09Z
Автомат чи механіка: який автомобіль економніший в 2025 році
Фокус
2025-07-08T15:36:57Z
OnePlus випустила бюджетний смартфон Nord CE 5 із рекордним акумулятором в історії бренду
InternetUA
2025-07-08T17:24:26Z
Виживання в S.T.A.L.K.E.R. 2? В GSC натякають на більш хардкорний режим
ITC
2025-07-08T17:16:43Z
Обійшли Samsung і Xiaomi: 3 смартфони з найкращими акумуляторами за результатами тестів
Фокус
2025-07-08T17:15:07Z
Microsoft Edge попереджатиме про зламані паролі
Portaltele
2025-07-08T17:01:33Z
Стародавня гробниця в замку Урфа може змінити уявлення про раннє християнство
360ua.news
2025-07-08T17:00:47Z
Інсайдери назвали дату випуску нового дешевого iPhone
InternetUA
2025-07-08T16:49:55Z
40% смартфонів Android доведеться викинути: які моделі більше не будуть нормально працювати
Фокус
2025-07-08T16:42:08Z
Чи може штучний інтелект забезпечити "широкосмугове" процвітання
Лига
2025-07-08T16:33:08Z
Яке майбутнє чекає на ChatGPT: GPT-5, об'єднання моделей, нові інструменти і спільне навчання
24tv
2025-07-08T16:33:00Z
Веслі Фофана: Не хочу нікуди йти з Челсі. Ви мене добре зрозуміли?
Football.ua
2025-07-08T17:45:01Z
Україна вимагає відсторонити від Універсіади російських дзюдоїстів, які підтримують війну
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:33:36Z
Знаменитий Майкл Баффер отримав роботу у футболі: легенда боксу з'явиться на Клубному ЧС
24tv
2025-07-08T17:30:41Z
Пайшан може стати новою зіркою Ліги 1
Football.ua
2025-07-08T17:19:38Z
У Києві провели Кубок з популярного виду спорту — піклболу
Khreschatyk
2025-07-08T17:06:53Z
Ф'юрі у білій перуці виклав принизливе відео з секс-лялькою із обличчям Усика
24tv
2025-07-08T17:06:35Z
Сергій Сидорчук — новий радник Запорізької обласної асоціації футболу
Football.ua
2025-07-08T17:01:17Z
Екс-гравець Фулгема підписав контракт із Хайдуком
Football.ua
2025-07-08T16:48:33Z
Ексгравець Ман Юнайтед, Реала Мадрид та ПСЖ приєднався до тренерського штабу Артети в Арсеналі
Football.ua
2025-07-08T16:48:08Z