MY.UAНовини
Можливі два сценарії завершення війни в Україні, але вони нікого не влаштують – Давид Шарп
Можливі два сценарії завершення війни в Україні, але вони нікого не влаштують – Давид Шарп

Можливі два сценарії завершення війни в Україні, але вони нікого не влаштують – Давид Шарп

Якщо Україна отримає дозвіл бити ракетами Storm Shadow і ATACMS углиб території Росії, буде уражено низку важливих об'єктів, зазначив Давид Шарп.

Україна активно працює над перенесенням війни до Росії, щоб забезпечити свою безпеку. Удари по ворожих арсеналах засвідчили впевнену здатність Сил оборони проводити результативні атаки вглиб російської території навіть в умовах обмежених військових можливостей щодо далекобійного озброєння.

Поки українська армія знищувала російські склади, у країні-агресорі Росії вирішили в рамках випробувань перевірити можливості своєї ядерної зброї, якою Кремль як "останнім аргументом" постійно намагається лякати Україну і Захід. З'ясувалося, що той самий Сармат вибухнув у шахті і так і не злетів. Супутникові знімки провальних випробувань облетіли весь світ, а у Путіна не змогли придумати аргументів, щоб пояснити інцидент.

В інтерв'ю Главреду ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп розповів, як удари по військових арсеналах РФ позначаться на ситуації на фронті, оцінив обсяги втрачених росіянами боєприпасів унаслідок удару по Торопцю, розкрив, як Україна могла б застосувати по Росії далекобійні ракети Storm Shadow та ATACMS, прокоментував невдалі випробування ракети Сармат і пояснив, що потрібно ЗСУ для проведення успішних оборонних і наступальних операцій.

Ізраїль з 23 вересня проводить військову операцію проти Хезболли в Лівані. Могли б ви розповісти, що відбувається в рамках конфлікту, і чого слід очікувати надалі?

Відбувається багато чого цікавого. Головне - ізраїльський уряд останніми тижнями на офіційному рівні і на практиці змістив акценти на полі бою з Гази на північний фронт. До цього на північному фронті йшла обмежена війна низької інтенсивності, так званий пінг-понг. Війну розпочала Хезболла, проте попри окремі удари, обидві сторони демонстрували бажання тримати конфлікт у певних рамках. У Хезболлі вважали, що Ізраїль побоюється ескалації, а сама організація почувалася впевнено і думала, що саме вона встановлює рамки бойових дій.

До недавніх подій втрати Хезболли в бойовому складі були в 20 разів більшими, ніж у Ізраїлю. Однак стратегічно вона багато в чому вигравала, бо Ізраїль грав із нею на рівних, але за своїми правилами. Згодом ізраїльський уряд вирішив повернути до своїх домівок раніше евакуйованих жителів північних поселень, чисельність яких офіційно - 60 тисяч, а неофіційно ще декілька десятків тисяч. Це передбачає, зокрема, можливе дипломатичне врегулювання - реальне або фіктивне. Сподіваюся, на фіктивне врегулювання ніхто не піде, хоча цього дуже хотіли б Сполучені Штати Америки. Утім, реальне розв'язання конфлікту складно уявити без нанесення противнику важкого військового удару.

Дивіться відео, в якому Давид Шарп розповів, що чекає на Росію, якщо Україна зможе бити по ній Storm Shadow і ATACMS:

Якщо немає бажання йти на фіктивне врегулювання, то, ймовірно, без такого удару по Хезболлі не обійтися. Тому Ізраїль різко і почав змінювати правила гри і взяв на себе ініціативу: була проведена загадкова пейджерно-електронно-девайсна операція, яка стала справжнім шоком для Хезболли і важким ударом. Понад 3 000 бойовиків, що становить 7-8% від її особового складу першої лінії, включно з командирами, вийшли з ладу. Звичайно, не всі безповоротно, багато хто повернеться, але операція стала показовою. Це призвело до дуже серйозної паніки у Лівані, порушення зв'язку і віри в керівництво Хезболли. Далі Ізраїль ліквідував начальника Генштабу організації - головну людину у військовій ієрархії Хезболли разом із бригадою спеціального призначення Радуан.

Ситуація стала розгортатися. Завдаються дуже серйозні удари. Днями з повітря було уражено 1,5 тисячі цілей, а загалом ізраїльська армія завдала ще більше ударів. Б'ють точково - туди, куди розвідка вказала на цілі. Йдеться про будинки, в яких зберігалася зброя або де створені стаціонарні пускові установки. Причому в прямому сенсі: крилата або важка ракета дальністю 100-120 кілометрів розміщується в будинку, після чого знімається стінка, далі дах, і її запускають. А в цей час у сусідніх кімнатах живуть люди, які погодилися на такий розклад і отримують за це плату. Ізраїль знищує масу подібних цілей.

Одна з рацій Хезболли, яка вибухнула під час інциденту / Вікіпедія

Наразі Ізраїль пішов дуже далеко і показує, що більше жодних побоювань війни у нього більше немає. Можливо, Ізраїль піде на велику війну, але може й відмовитися від такого сценарію. У будь-якому разі це сигнал Хезболлі: робіть, що хочете, а ми робимо, що вважаємо за потрібне - залежно від ваших кроків багато що вирішиться. Або ви відступите, або все буде набагато серйозніше.

Ізраїль завдає тисячу ударів, безліч жителів Лівану евакуюється за вказівкою ізраїльської армії після того, як їм надходять повідомлення про те, що по їхньому будинку, або сусідньому, буде завдано удару, оскільки в ньому зберігаються боєприпаси. Утім, ліванці й самі розуміють, що відбувається.

Також у рамках операції Ізраїль ліквідував командувача всієї ракетної складової Хезболли - одного з вищих чинів організації. Його ліквідували прямо в Бейруті.

Загалом, Ізраїль зробив дуже серйозні кроки. У наявності ступінчаста ескалація. Ізраїльський уряд розумів, що ймовірність великої війни різко підвищилася і потрібно робити вибір: піти на велику війну тут і зараз або дещо пізніше, або взагалі нічого не починати. Тепер відбуваються дуже важливі події, і все ключове ще попереду.

Давайте тепер перейдемо до війни Росії проти України. Українська армія протягом декількох днів уразила 107-ме і 23-тє Головні ракетно-артилерійські управління Міноборони РФ у Тверській області та арсенал "Тихорецьк" у Краснодарському краї. У Центрі протидії дезінформації при РНБО зазначили, що Росія втратила запас боєприпасів приблизно на 2-4 місяці. За вашою оцінкою, як удари по російських військових арсеналах можуть вплинути на перебіг війни?

Постійні удари по найважливіших військових об'єктах противника - це ознака системного підходу. Арсенали й аеродроми під час війни є абсолютно пріоритетними об'єктами. Системний підхід, який передбачає відповідні результати, може і повинен впливати на перебіг війни. Але результативність тактики залежить від того, наскільки часто можна добиватися такого успіху, і на які дії вдасться спровокувати противника. У результаті подібних ударів противник, наприклад, може розібрати великі склади, розділити їх на дрібні частини і вивезти в різні боки, щоб віддалити від зони ураження. І такі дії можуть призвести до того, що вміст складів зберегти вдасться, але маневр різко ускладнить логістику і призведе до витрати серйозних ресурсів.

Загалом, знищення боєприпасів - це придушення базових основ, на яких ґрунтуються російські військові можливості. На складах можуть зберігатися різні боєприпаси: для зенітних ракетних комплексів, ракетних комплексів "Іскандер", абсолютно банальні міни для мінометів, або ж снаряди для ствольної артилерії.

Якраз снаряди для ствольної артилерії мають величезне значення. Згідно з відкритою інформацією із серйозних джерел, на першому підірваному складі в Торопці злетіло в повітря орієнтовно 750 тисяч різних снарядів. Це колосальний збиток. У рамках посилених бойових дій росіяни витрачають приблизно 200 тисяч снарядів на місяць, що є дуже інтенсивною витратою. Тому й виходить, що внаслідок удару по Торопцю знищено 3-4 місячну норму інтенсивної витрати боєприпасів.

У Торопці злетіло в повітря орієнтовно 750 тисяч снарядів - Шарп / Соцмережі

Причому у Росії немає колосальних запасів боєприпасів на чорний день. Не дарма росіяни масово закуповувалися в Північній Кореї. Вважається, що вони там купили орієнтовно 1,5-2 мільйони снарядів. Начальник ГУР Буданов навіть говорив про те, що це серйозно вплинуло на перебіг війни, оскільки північнокорейські снаряди дали росіянам можливість витримати війну на довгій дистанції, щоб упродовж тривалого періоду витрачати велику кількість снарядів і не відчувати утисків.

Удари по військових арсеналах Росії повинні позначитися на стані речей у війні. Очевидно, що успішним був удар і по "Тихорецьку". Як з'ясували OSINT-аналітики, туди поїздами з Далекого Сходу доставляли те, що привезли з Північної Кореї.

Давайте міркувати наступним чином: скільки б не було в Росії снарядів, втрата сотень їх тисяч, навіть протягом півроку, змусить її використовувати на 10-20% менше боєприпасів на лінії фронту. Це величезне досягнення, яке дасть змогу врятувати життя українських військових, послабить наступальні операції російської армії, дасть змогу українцям більш успішно оборонятися, і, можливо, навіть наступати. Тому точкові успіхи мають величезне значення.

Якщо українцям вдасться і надалі реалізовувати такий системний підхід, то можна буде говорити про більш глибокий і тривалий вплив на війну. Усе залежатиме від результатів. Військові арсенали та аеродроми мають бути пріоритетними цілями, а Україна дістає своєю зброєю до об'єктів, які розташовані на території Російської Федерації. Українські удари по російських арсеналах - чудовий приклад того, в якому саме напрямку потрібно рухатися і прогресувати.

Системність і сталість - основа основ, а точковий успішний результат теж важливий. Якщо немає системності, вплив ударів на загальний хід війни знизиться. Такий принцип актуальний і для Ізраїлю: операція з пейджерами і раціями важлива і стратегічно успішна, але якщо мало користуватися її плодами, результат буде гіршим за запланований.

Чи вплинуть удари по російських військових арсеналах на зниження темпів наступальних операцій на Донбасі?

Якщо противник запровадив ліміти на витрати боєприпасів і став набагато менше стріляти там, де тривають основні бойові дії, тоді можна говорити, що удари по російських арсеналах дійсно справили потрібний вплив. Але чи бачимо ми це? Питання потрібно ставити українським військовим.

Я припускаю, що російське командування буде готове впровадити ліміти на другорядних ділянках фронту, але зробить усе, щоб не постраждали головні ділянки фронту. І не здивуюся, якщо росіяни зараз, щоб добитися успіхів, витратять велику кількість снарядів, унаслідок чого приблизно за 3 місяці зіткнуться із серйозними проблемами. Виключати цього не можна.

Якби було знищено дуже багато снарядів, у росіян не було б іншого виходу, окрім як впровадити ліміт. До речі, влітку 2023 року у них були серйозні ліміти на боєприпаси, про що говорив навіть Путін. Щоб цього добитися, потрібно використовувати системний підхід і вражати цілі противника. Безумовно, такі дії дадуть результат. Але наразі зарано робити висновки.

Як може змінитися ситуація у війні, якщо США і Британія все-таки дозволять Україні завдавати ударів своїми озброєннями вглиб території Росії?

На мій погляд, є непогані шанси на те, що американці схвалять удари України по Росії ракетами Storm Shadow. Щодо ракет ATACMS, схоже, ситуація виглядає інакше. Я не вірю, що буде публічне рішення. Утім, це не важливо, адже головне - результат. До того ж, як завжди все зіллється в пресу, і коли полетить перша ракета, все стане зрозуміло. Росіяни покажуть уламки та інші елементи.

Мені складно уявити, що адміністрація Байдена дасть Україні дозвіл на застосування ATACMS по Росії до президентських виборів у США. До виборів головний принцип - не нашкодь перемозі власної партії. Після виборів шанси зростуть, причому незалежно від того, хто переможе. Водночас у Байдена будуть розв'язані руки і він зможе зробити те, що вважатиме за необхідне.

Наскільки я розумію, будь-який дозвіл на застосування Storm Shadow і ATACMS буде пов'язаний з обмеженнями. Ось українці власними засобами ураження завдають ударів по нафтопереробних заводах і нафтобазах на території Росії, але очевидно, що іноземною зброєю по таких цілях бити не дозволять. У цьому я на сто відсотків упевнений. Принаймні зараз. Тому що американці вважають такі удари шкідливими і не раз говорили про це українцям як у кулуарах, так і публічно.

В України непогані шанси отримати дозвіл на удари Storm Shadow по Росії, вважає Давид Шарп / Інфографіка Главреда

Тут насамперед потрібно знати, по яких об'єктах дозволять завдавати ударів, щоб не гадати і видавати бажане за дійсне. Якщо в рамках міжнародного права можна буде завдавати ударів необмеженого характеру - це один ефект, а в разі, коли малюють, приміром, лише 20 військових об'єктів, які можна уразити, ефект буде зовсім інший. Не знаю, які цифри можуть бути в такому списку, адже ми бачимо, як діють на Заході - обережно і з побоюванням.

Також цікаво, на якій дальності Україна зможе завдавати свої удари. Дальність ATACMS - 300 кілометрів. Питання її застосування впирається у відсутність дозволу. Ракету можна запустити з декількох десятків кілометрів так, щоб не наражатися на ризик від лінії кордону або лінії бойового протистояння. Можна ефективно працювати на дальності 250 кілометрів. На такій відстані є чимало "жирних" і цікавих цілей. На смугах аеродромів можуть опинитися і російські літаки.

Що стосується Storm Shadow, тут теж цікава ситуація. По-перше, у таких ракет проникаюча боєголовка і для деяких цілей вона не зовсім підходить. Але за бажання все ж можна вдарити, наприклад, по літаку на злітній смузі. По-друге, підлітний час Storm Shadow довший, тому цілі, як-от ті ж літаки на злітних смугах, можуть встигнути піти від удару.

Є ще один цікавий момент, але такі міркування вже більше з розряду фантастики. Україна отримала Storm Shadow, оригінальна версія якої мала дальність 550 кілометрів. Незрозуміло, чи був урізаний бойовий радіус ракети, але досі ми не бачили її застосування на 550 км. Якщо гіпотетично припустити, що версія Storm Shadow, яку дали Україні, оригінальна і не урізана, а дозвіл на удари по низці російських військових об'єктів отримано, з'явиться можливість наносити удари вглиб Росії на дальність не 270, а 500 км. Але це лише припущення.

У будь-якому разі, якщо Україні дадуть навіть обмежене право на застосування по Росії спочатку Storm Shadow, а потім і ATACMS, будуть певні результати. Тоді українці напевно уразять низку важливих об'єктів на російській території. Росії доведеться нести втрати, а якісь об'єкти прибирати або краще захищати.

Ракетами ATACMS можна працювати на дистанції 250 км по території РФ - Шарп / Інфографіка Главреда

Утім, було б неправильно говорити, що такі удари призведуть до перелому у війні. Звісно, Україна отримає додатковий козир, досягне успіхів і створить проблеми Росії. Але для досягнення значного успіху має спрацювати сукупність різних чинників.

Проте факт того, що важливі об'єкти на території Росії, навіть не зовсім військові, в зоні досяжності таких ракет, стане для росіян холодним душем. Коли Росія вирішить ударити по об'єктах в Україні в глибині території або по цивільній та енергетичній інфраструктурі, то розумітиме, що у відповідь теж може прилетіти в якесь дуже цікаве місце. Адже раптом українці порушать заборону або табу раптово знімуть. І важливо, що цей момент має стати певним фактором, який стримуватиме Росію.

Днями OSINT-аналітики повідомили, що Росія провела невдалі випробування ракети Сармат, яка здатна нести ядерний заряд. Та сама ракета, застосуванням якої погрожували заступник голови Радбезу РФ Медведєв і голова Держдуми Володін. Причому, як повідомляють, це вже четверте невдале випробування. Які можна зробити висновки?

Якщо випробування Сармата і були, то вони точно провалилися. Немає жодних сумнівів у невдачі. Сармат - сирий продукт, це не ракета, яка давним-давно стоїть на озброєнні і вже відпрацьована. Ракета ще в процесі розробки, але вже, судячи із заяв, поставлена на бойове чергування.

Раніше ми бачили на прикладі тієї ж ракети Булава, що у росіян дуже серйозні проблеми з випробуваннями озброєнь. Напрошується висновок про те, що у росіян не все добре з культурою виробництва і в ядерних силах. Було б дивно, якби було все гаразд. Адже армія Росії у 2022 році почала велику війну з Україною зі стратегічним задумом і рівнем підготовки, які й близько не відповідали високим стандартам військової справи.

З огляду на проблеми Росії, не варто дивуватися тому, що Ракетні війська стратегічного призначення (РВСП, ядерні сили) - далеко не острівець благополуччя всередині далекої від досконалості російської армії. Але незважаючи на очевидні труднощі, на Заході чудово розуміють, що у росіян є значний ядерний арсенал у вигляді непридатного мотлоху.

Що відомо про ракету Сармат / Інфографіка: Главред

Чи здатна Росія застосувати ядерну зброю?

На Заході вважають, що здатна. Проблема в тому, що ядерна війна - страшна штука. Навіть коли шанси на початок такої війни мізерні, її настільки бояться, що ризикувати не готові. Ми чітко це бачимо на прикладі політики США та інших країн. Захід не готовий до ризику навіть тоді, коли Росія відверто блефує.

Сама Росія чудово розуміє свою слабкість як з конвенційної, так і з неконвенційної точки зору. Але ядерний батіг - величезна загроза: навіть якщо він наполовину недієздатний або значну його частину можна знищити превентивним ударом, все одно подальший перебіг подій буде сумним.

Проблеми Росії з ядерною зброєю - тішать західний світ, але це не призводить до того, щоб хтось із тих фігур, які ухвалюють рішення, відкинули всі страхи перед російським ядерним потенціалом і діяли рішуче.

Як надалі можуть розгортатися події в рамках війни Росії проти України? Чого слід очікувати?

Тут складно щось сказати. Приміром, бувають такі домовленості, які є таємницею за сімома печатками - це можливість якогось політичного врегулювання. Щоб воно відбулося, одна зі сторін має піти на серйозний крок і поступитися своїми принципами. Грубо кажучи, капітулювати. Або обидві сторони мають піти на серйозні поступки, причому дуже болючі для кожної з них - не одностороння капітуляція, а болючий компроміс. Причому незрозуміло, до чого такий компроміс призведе в майбутньому.

Однак такі сценарії неприйнятні ані для України, ані для Росії. Путін взагалі висуває вражаючі ультиматуми, вимагаючи незахоплені частини Херсонської, Запорізької та Донецької областей.

Утім, історія нас вчить тому, що відбуваються різні несподіванки. Один із прикладів - ірано-іракська війна, яку багато хто порівнює з російсько-українською війною. У випадку Ірану та Іраку все було настільки несподівано, що навіть спецслужби зацікавлених країн не знали про таємні перемовини між Тегераном і Багдадом. Непримиренні вороги взяли й уклали мирну угоду.

У Росії проблеми з ядерними ракетами, але Захід все одно її побоюється - Шарп / ua.depositphotos.com

Дуже важливим моментом стане і результат виборів президента США. Незрозуміло, що буде, якщо президентом стане Трамп. Зараз його заяви не вселяють оптимізму для прихильників України, але одна справа, коли ти в опозиції, а інша - коли приходиш до влади, а передвиборча боротьба тебе ні до чого не зобов'язує. Багато чого залежатиме і від команди, яка буде поруч із Трампом.

Крім того, незрозуміло, яким президентом може стати Камала Гарріс. Вона продовжувач політики Байдена, але важко зрозуміти, яким буде цей курс: трохи гіршим для України чи дещо кращим.

Важливо також розуміти, що підсумки президентських виборів у США вплинуть і на події на Далекому та Близькому Сході. Тому з політичного погляду жодних категоричних висновків поки що не можна робити.

За вашою оцінкою, які події мають відбутися, щоб Україна досягла своїх цілей на полі бою?

Багато що залежить від політичних рішень на Заході та в Україні. Безумовно, Україна у військовому плані потребує більшої допомоги від Заходу. Допомога має бути якісною і в потрібних обсягах. У жодному разі не припустимі перебої з військовою підтримкою, як було з пакетом допомоги, який завис у Конгресі. Коли я говорю про збільшення допомоги, то маю на увазі не щось зі сфери фантастики, на кшталт передачі 100 винищувачів F-35, а збільшення обсягів підтримки на системному рівні. Цього можна досягти, якщо після виборів президента і Конгресу американці усвідомлять важливість проблеми.

Україні не дадуть бити по Росії ракетами ATACMS до виборів президента США, але потім у Байдена фактично будуть розв'язані руки - Шарп / ua.depositphotos.com

Не варто сподіватися, що у США вважатимуть російсько-українську війну своєю війною. Такого підходу дотримуються хіба що країни Балтії та іноді Польща. Однак можна сподіватися на збільшення американської допомоги та більш грамотного її планування. Тоді в України буде серйозний запас міцності. Але якщо ситуація з американською військовою підтримкою погіршиться, будуть і проблеми із запасом міцності.

У військовому і військово-політичному плані багато що залежить і від самих українців. У компетенції України - комплектація армії, своєчасне ухвалення рішення, комплектування бригад та інші військові питання. Це кардинально важливі рішення, в які не втручаються ані Брюссель, ані Вашингтон.

Українські військові та джерела визнають, що заходи, пов'язані з мобілізацією, були запізнілими. Якби рішення було ухвалено на 7 місяців раніше, можливо, результати на полі бою були б іншими. Україні є над чим працювати в плані планування, наступальних операцій, кадрових призначень і бойової підготовки. Мої слова базуються на думці шанованих мною українських джерел.

Контрнаступ 2023 року з об'єктивних і суб'єктивних причин не увінчався успіхом. І якщо є бажання і плани провести повторний наступ, мають бути зроблені висновки. Необхідна умова для успішних оборонних і наступальних операцій - постачання озброєнь з боку Заходу в потрібних обсягах. Надважливою складовою є й надання необхідних дозволів на використання переданих озброєнь.

Хто такий Давид Шарп

Давид Шарп - ізраїльський військовий оглядач.

Закінчив школу в Києві, після чого переїхав до Ізраїлю. Навчався в Ізраїлі, служив в армії. Працював у видавничому домі "Новости недели" військовим кореспондентом і військовим оглядачем.

Автор YouTube-каналу Давид Шарп. Тематика каналу: військові конфлікти, Близький Схід, міжнародні відносини, військова справа, зброя і військова історія. У каналу понад 2,8 млн переглядів, зазначено в описі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Трамп показав Рамафосі відео про «геноцид білих» у ПАР
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T00:54:24Z
Трамп прагне зближення з Путіним більше, ніж припинення війни в Україні – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T00:15:51Z
США можуть визнати «Талібан» іноземною терористичною організацією – Рубіо
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T21:57:27Z
Рубіо заявив, що США не можуть вирішувати всі світові проблеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T19:33:17Z
В Угорщині взяли під варту чоловіка, якого влада таврувала як "українського шпигуна"
Европейская правда
2025-05-21T19:25:34Z
Як ухилянти уникають в’язниці: деталі судових рішень
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T19:03:59Z
Зеленський: Ми готуємо обмін, маємо звільнити всіх наших людей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:57:45Z
Рубіо відмовився назвати Путіна воєнним злочинцем
Европейская правда
2025-05-21T18:57:29Z
Подробиці вбивства Портнова, Туск вступився за Україну, США чекають умов Путіна: новини дня
Европейская правда
2025-05-21T18:42:05Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Юрію Рибчинському – 80! Син відповідає за батька
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T19:00:29Z
Андрій Данилко пояснив, чому не перекладає старі хіти та не випускає нових пісень українською
ТСН
2025-05-21T16:45:45Z
"Євробачення-2025": Тімур Мірошниченко відреагував на звинувачення в бік України в махінаціях
ТСН
2025-05-21T16:06:23Z
Дівочий гурт Mirami представив як створювався кліп на емоційний трек "Забуваю".
FM-TV
2025-05-21T15:22:02Z
31-річна донька Мозгової оголосила про заручини з коханою та похизувалася розкішною обручкою
ТСН
2025-05-21T14:28:59Z
Дружина Жені Кота ніжно привітала його з 37-річчям і показала їхнє миле відео з 10-місячною донечкою
TSN
2025-05-21T14:28:54Z
Волошковий манікюр: головний nail-тренд цього літа
ТСН
2025-05-21T14:27:20Z
Гороскоп на 22 травня: Левам - неочікуваний поворот, Рибам - відновлення стосунків
FaceNews
2025-05-21T16:54:48Z
Львівський шоколадний сирник: рецепт від відомого шеф-кухаря
ТСН
2025-05-21T15:33:12Z
Названо найголовнішу стрижку літа 2025: підходить для всіх типів волосся
ТСН
2025-05-21T14:28:55Z
Чим поливати огірки після появи проростків, щоб вони виросли міцними й великими
TSN
2025-05-21T14:28:45Z
Вечірній душ — пастка: науковці попередили про поширену помилку в гігієні
TSN
2025-05-21T14:28:12Z
Сни принесуть Рибам цінні підказки, а Скорпіонам слід звернути увагу на стосунки: астрологічний прогноз на рунах на 21 травня 2025 року
ТСН
2025-05-21T14:26:46Z
Більше жодного смороду в холодильнику: корисний лайфгак зі звичайною губкою
ТСН
2025-05-21T14:23:56Z
Як позбутися слимаків на городі: натуральні пастки без хімії
ТСН
2025-05-21T14:22:39Z
Як кава впливає на серце і тривалість життя: аналіз масштабних досліджень
FaceNews
2025-05-21T12:12:37Z
Влада Британії закликала громадян рідше митись
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T00:00:31Z
Фунгіциди та інсектициди: чим відрізняються, коли застосовуються, чи можна їх змішувати
TSN
2025-05-21T16:33:52Z
Чим корисна кава: вчені назвали точну кількість горняток напою, яку потрібно пити, щоб старіти здоровіше
ТСН
2025-05-21T15:33:07Z
11 продуктів для здорового довголіття: що радить наука
TSN
2025-05-21T14:48:43Z
Як харчування може продовжити ваше життя: дієтологи назвали суперпродукти, які варто спробувати
TSN
2025-05-21T14:28:58Z
Економіст пояснив, чому маркетинг у фармгалузі — це не "зло"
TSN
2025-05-21T14:28:01Z
За два тижні літо: що робити, щоб схуднути до теплого сезону без зайвого стресу для організму
TSN
2025-05-21T14:27:19Z
Україну 21 травня накрила потужна магнітна буря: метеозалежних людей попередили про небезпеку
ТСН
2025-05-21T14:26:24Z
Найпоширеніша помилка всіх, хто худне: навіть "легкий" салат може стати причиною збільшення ваги, якщо приготувати його неправильно
TSN
2025-05-21T14:25:18Z
Мінкульт звільнив директора державного заповідника «Києво-Печерська Лавра» Максима Остапенка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T23:18:33Z
Безпілотники атакували деякі регіони Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T22:36:43Z
Ярослав Ємельяненко: "Ми вже готові до Чорнобиль-буму після війни. "Віч-на-віч з Тетяною Крижановською.
FM-TV
2025-05-21T20:39:04Z
У Хмельницькому після протесту скасовано богослужіння за участю Онуфрія
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:33:01Z
Генштаб підтвердив ураження заводу в РФ, важливого для виробництва "Іскандерів" та "Кинджалів"
FaceNews
2025-05-21T17:21:12Z
Армія РФ накопичує особовий склад поблизу держкордону: де є загроза штурму
ТСН
2025-05-21T17:06:09Z
"Таке відчуття, що наші командири...": експерт пояснив, чому стався удар по полігону на Сумщині
FaceNews
2025-05-21T16:45:30Z
Столиці країн Балтії домовилися посилити співпрацю в галузі цивільної оборони
Европейская правда
2025-05-21T16:34:35Z
Чотирилапі пасажири: незвичайна подорож чотирьох котів літаком до Франції спричинила суперечки
ТСН
2025-05-21T15:31:18Z
Росія атакувала Харків ракетою: пошкоджено будинки, є постраждалий
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T23:45:07Z
Де в Києві купити квартиру дешевше: аналітики визначили найвигідніші райони
VGorode
2025-05-21T21:18:19Z
У Полтаві снігоприбиральні трактори боролися з дощем
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T20:36:04Z
Лінія фронту станом на 21 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T20:00:13Z
Захисники Поштової площі знову б'ють на сполох: напередодні Дня Києва одна з активісток оголосила голодування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:48:04Z
Росіяни вийшли на кордон Дніпропетровщини? ЦПД спростував фейк
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:12:51Z
Автомати, міни, собаки… Експрацівник ЗАЕС розповів, як росіяни перетворили станцію на військову базу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T17:18:30Z
Ектор Хіменес-Браво відповів на чутки про мобілізацію та розкрив правду: "Це звання носять найкращі"
ТСН
2025-05-21T16:51:33Z
СNN опублікував перехоплення наказу росіян вбивати українських полонених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T15:36:38Z
Було п'ять чи шість пострілів. El Mundo розкрив подробиці вбивства Портнова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T21:45:32Z
У Німеччині 14-річний хлопець знайшов оленя і приніс його до школи
Европейская правда
2025-05-21T19:37:04Z
Зі швейцарського села, якому загрожує обвал, евакуювали свійських тварин
Европейская правда
2025-05-21T16:28:01Z
Померла 14-річна дівчинка з Бучі, яку уразило струмом на даху потяга
TSN
2025-05-21T15:27:56Z
Земельні схеми під Києвом на 2 млрд: із Німеччини екстрадовано підозрювану
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T15:00:44Z
Загибель мобілізованого у ТЦК Харкова: що встановила поліція
TSN
2025-05-21T14:28:08Z
Безпілотники атакували Київську область: що відомо про наслідки
ТСН
2025-05-21T14:26:12Z
У Сумах російські дрони атакували два підприємства: що відомо
ТСН
2025-05-21T14:26:11Z
Військовий на Тернопільщині "продавав" непридатність до служби за рекордну суму
ТСН
2025-05-21T14:24:53Z
Океан стане акумулятором: Німеччина створює підводні хранилища
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T23:03:43Z
По 2 євро за кожну посилку: Єврокомісія пропонує ввести новий податок для Азії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:42:55Z
Глава Енергоспівтовариства вимагає від України підняти тарифи в інтересах обленерго… підсанкційного росіянина Бабакова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T17:48:09Z
Українці сплачуватимуть податки з переказів на картку? Нардепка здивувала заявою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T16:36:42Z
Черкаський завод Ostchem відновив виробництво добрив
AgroPortal
2025-05-21T16:00:11Z
Найбільшу ділянку Земельного банку орендар отримав за 78,6 млн грн
AgroPortal
2025-05-21T15:00:58Z
У Болгарії запускають магазини для підтримки місцевого виробника
AgroPortal
2025-05-21T14:30:40Z
Україна запропонувала США запровадити вільну торгівлю: в Мінекономіки повідомили подробиці
TSN
2025-05-21T14:28:34Z
Асоціація газовидобувників вимагає від НКРЕКП та Міненерго справедливих рішень щодо штрафів за якість газу
ТСН
2025-05-21T14:27:46Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Пекельна спека знищує одну з країн – NASA
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:54:20Z
«Притулився». Мережа обговорює фото Залужного та Притули
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T16:03:05Z
Китайські науковці намагались викликати дощ дронами: чим завершився експеримент
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T15:30:18Z
Вчені створили контейнер для перевезення антиматерії — найдорожчої речовини на Землі
TSN
2025-05-21T15:06:03Z
Вулкани Землі посилають таємні сигнали, які бачать супутники NASA
TSN
2025-05-21T14:28:17Z
Як виник Всесвіт: вчені починають проєкт у величезних печерах, щоб розгадати загадку
TSN
2025-05-21T14:27:16Z
Частина планети може стати непридатною для життя: кліматологи б’ють на сполох
TSN
2025-05-21T14:25:51Z
Величезний астероїд наблизиться до Землі вже сьогодні: чи є небезпека
TSN
2025-05-21T14:25:36Z
Вчені зробили тривожний прогноз для льодовиків: під загрозою 230 млн людей
ТСН
2025-05-21T14:25:26Z
«Тоттенгем» здобув перемогу в Лізі Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T00:24:31Z
YAKTAK - "Люди" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-21T20:24:49Z
Росіянин, який знімався у пропагандистському відео, виграв престижні змагання в Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:45:26Z
Як Україні потрапити на Євро-2028: УЄФА затвердила формат кваліфікації чемпіонату Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T14:33:19Z
Киянин Олександр Фареник здобув дві золоті медалі на чемпіонаті світу з кунг-фу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T14:21:18Z
Визначилися фіналісти Кубку України з футболу серед жіночих команд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T12:18:38Z
Два словацькі депутати вирішили з'ясувати стосунки на боксерському ринзі
Европейская правда
2025-05-21T12:04:41Z
У Росії помер бодібілдер, який підірвав здоров'я препаратами для пришвидшення росту м'язів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T12:00:27Z
В Іспанії п'ять уболівальників отримали умовні терміни за расистські образи Вінісіуса
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T11:42:01Z