MY.UAНовини
«Нам доводиться працювати з партіями саме через медіа», — Марія Левонова, Центр спільних дій, у подкасті «Медіуми»
«Нам доводиться працювати з партіями саме через медіа», — Марія Левонова, Центр спільних дій, у подкасті «Медіуми»

«Нам доводиться працювати з партіями саме через медіа», — Марія Левонова, Центр спільних дій, у подкасті «Медіуми»

У випуску — про аналітичні центри в Україні, їх сприйняття політиками та суспільством, співпрацю з українськими медіа та виклики, пов’язані з соціальними мережами та ШІ.

Центр спільних дій — аналітичний центр, що спеціалізується на аналізі державних й місцевих політик, впроваджує інструменти залучення громадян до прийняття рішень і просуває демократичні зміни. 

Чи знає українське суспільство, що таке аналітичні центри і яку роль вони відіграють у формуванні політичних рішень? Чому політичні партії на Заході мають власні аналітичні структури, а в Україні — це радше виняток, ніж правило? І як змінюється сприйняття незалежних експертів після довготривалого впливу медведчуківської пропаганди на українські медіа? Про все це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Марією Левоновою, виконавчою директоркою Центру спільних дій.

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Чи розуміють українці, що таке аналітичний центр і які до нього треба ставити вимоги, очікування — я не певна»;

02:40 «Факт того, що ми не отримуємо гроші від українського уряду дозволяє нам стверджувати, що ми не працюємо на конкретну партію»;

04:58 «Слід, щоб політичні партії почали формувати свої аналітичні центри»;

08:28 «Нам доводиться працювати з політичними партіями саме через медіа»;

12:55 «Ми хотіли допомогти суспільству зрозуміти, де зерно, а де полова»;

15:50 «Наш подкаст “Ок, і шо?” — це спрощений формат із додатковою інформацією для молоді»;

19:10 «Або ти контролюєш інформацію, яка виходить від тебе або це зробить штучний інтелект»;

21:27 «Ніхто не замінив аналітика, який сидить за столом зі стосом паперу».

«Чи розуміють українці, що таке аналітичний центр і які до нього треба ставити вимоги, очікування — я не певна»

Наталка Соколенко: Чи розуміє українська аудиторія, що таке аналітичні центри?

Марія Левонова: Я б сказала, що ні. Це була б дуже проста і щира відповідь. Я не певна чи є соціологічні дослідження, які б підтвердили мою тезу. Але ми працюємо як громадська організація у формі аналітично-адвокаційного центру. «Адвокаційний» — для того, аби всі ми розуміли, що жодна аналітика, яку ми створюємо, не лягає в шухляду. Так само, як не лягає в стіл конкретних політичних партій. Ми працюємо незалежно, незаангажовано, працюємо, аби достукатися до людей, що приймають рішення в інтересах людей, в інтересах суспільства. Ми це робимо за допомогою медіа. Тому українське суспільство отримує інформацію про нас з медіа. Робота з медіа для нас одна з ключових в нашій роботі за аудиторіями. Але чи розуміють українці, що таке аналітичний центр і які до нього треба ставити вимоги, очікування — я не певна. Але тут доцільно було б спитати чи розуміють, наприклад, політичні партії та політики — що таке аналітичні центри.

«Факт того, що ми не отримуємо гроші від українського уряду дозволяє нам стверджувати, що ми не працюємо на конкретну партію»

Наталка Соколенко: Я згадую як влаштовано медіаполе і взаємодія з аналітичними центрами, наприклад, в США чи Німеччині. При кожній партії, яка представлена у парламенті є свій аналітичний центр. В медіапросторі Німеччини та США голоси аналітичних центрів досить гучні, досить впливові. У нас, мені здається, відбулася підміна понять: згадайте, як на медвідчуківські канали запрошували т.зв. «аналітиків» та «експертів», часто без жодної освіти, які коментували будь-що: від погоди до курсу національної валюти. Чи відчуваєте цю проблему — дискредитації поняття «аналітик» і «експерт» в українському медіаполі? 

Марія Левонова: Так, є таке. Особливо журналісти, які працюють тривалий час, мають експертизу в журналістиці дуже перебірливі, вони уважно ставляться до того, з ким вони працюють. І це закладено в стандарти медіа, але в той же час кадри змінюються, і ми стикаємось з тим, що нам треба щоразу пояснювати: хто ми, що ми, чому нам можна довіряти, чому нашій експертизі можна довіряти, чому нас не можна ставити в один ряд з медведчуківськими керованими «аналітиками і експертами». Коли ми ще говоримо про національні медіа, ситуація з кадрами все-таки краща, ніж у медіа в регіонах. Там кадри значно швидше змінюються, тому ми спокійно ставимось до того, що нам доведеться відповісти на певні питання, але нам потрібно кожного разу доводити, що ми є тими, кому можна довіряти.

«Слід, щоб політичні партії почали формувати свої аналітичні центри»

Вадим Міський: Наталка почала розповідати про аналітичні центри у західних країнах. Важливо сказати, що в багатьох країнах вони є частиною політичної культури, а мати власний аналітичний центр може бути навіть обов'язковим для кожної із політичних партій. У Німеччині, до прикладу, такі партійні аналітичні центри отримують державне фінансування. Для того, щоб рішення, які пропонують партії, мали під собою належне підґрунтя. Відповідно, ми не чуємо від німецьких партій тез на кшталт «ми будемо в черговий раз продовжувати мораторій на продаж землі, тільки тому, що земля свята і продавати її не можна». А як в Україні з фінансуванням? Вочевидь міжнародні донори та програми зараз відіграють важливу роль у фіанснуванні, але чи є підстави вважати, що колись у нас аналітичні центри матимуть державну підтримку і державне визнання? 

Марія Левонова: Я не бачу в найближчі, навіть не знаю, десятиліття перспективи того, що аналітичні центри зможуть залишатись незалежними і при цьому отримувати фінансування від уряду. Тобто ми як аналітичний центр не закладаємо це в перспективи роботи, в наші стратегії. Саме той факт, що ми не отримуємо гроші від українського уряду дозволяє нам стверджувати, що ми не працюємо на конкретну партію і не відстоюємо інтереси конкретного політика. У той же час, коли йдеться про роботу з органами місцевого самоврядування, ми більш відкриті до цієї взаємодії, ми надаємо послуги аналітичного супроводу їхньої роботи безоплатно. 

Ви згадали про Німеччину, США. Я нещодавно спостерігала досвід Швеції. Він цікавий у тому, що аналітичні центри при шведських політичних партіях існують багато років. У них часто стоїть завданням до виборів підготувати свій варіант того, яким буде уряд, вони знають хто буде на посадах, вони знають, які рішення вони будуть на цих посадах приймати, і вони готують ці рішення. Якщо вони переможуть, вони будуть мати готовий план дій. А не як в Україні — “давайте ми наголосуємо все, що хороше, бо ми обіцяли все хороше”, а потім, як в останньому електоральному циклі, ми намагаємося розібратися, що взагалі в текстах законів, які приймає Парламент.

Наталка Соколенко: Це цікаво. Я думаю, що в багатьох демократичних країнах є подібна історія. Я сподіваюся, що ми також до цього прийдемо, оскільки прямуємо до демократії. 

Марія Левонова: Я вважаю, що в цьому сенсі нам слід, щоб політичні партії почали формувати свої аналітичні центри, а не щоб наявні аналітичні центри почали отримувати кошти з державного фінансування. Попри те, що це, можливо, не в інтересах уже існуючих аналітичних центрів, але з точки зору розвитку держави — це було б значно прогресивніше й корисніше. Тоді б ми мали сильніші політичні партії, які все-таки приймають рішення іменем народу України, голосуючи в парламенті. 

«Нам доводиться працювати з політичними партіями саме через медіа»

Вадим Міський: Для цього політичні партії повинні досягти певної зрілості або щоб їх до цього примусили. Є принцип «fake it till you make it» — наприклад, можна зобов’язати партії створити власні аналітичні центри. Можливо, тоді проросте якесь ідеологічне зерно в нашій політиці. Бо зараз якщо подивитися на партії у парламенті, вони майже всі, з ідеологічної точки зору, незначно відрізняються: усі “за все хороше і проти всього поганого”. Особливо після початку повномасштабної війни фактор проросійськісті чи загравання з електоратом із проросійськими симпатіями — практично зник. Навіть наративи: «армія, мова, віра», стали домінуючими і в нової владної команди. Ваша аналітика може сприяти тому, щоб ця зрілість з'явилася. У вас є розсилка від «Центру спільних дій», де ви цікаво й грамотно пояснюєте, коли з'являється новий законопроєкт або нова урядова ініціатива: хто ініціатор, на кого це впливає, яка стадія розгляду і що зміниться для різних груп людей. Це було б дуже корисно для депутатів, коли вони створюють власні законопроєкти.

Наталка Соколенко: А депутати читають?

Марія Левонова: Зрозуміло, щоб ми хотіли, щоб депутати читали. Ми знаємо, що частина їхніх помічників, а також люди, які працюють у комітетах та апараті — це роблять. Ми більше орієнтуємося на те, що народні депутати читають національні медіа, саме через них ми можемо донести певні ідеї. 

Вадим Міський: Тобто освіта журналістів має ключове значення, а народні депутати є вторинною аудиторією?

Марія Левонова: На жаль, нам доводиться працювати з політичними партіями саме через медіа, бо сподіватися, що вони самі читатимуть наші дайджести — не варто. Ми розуміємо як працює політична система: штаби розгортаються напередодні виборів, більшість навчань для політичних партій стосуються передвиборчого процесу. Політичні партії зосереджені на тому як пообіцяти виборцям «золоті гори», але не на тому, як реалізовувати ці обіцянки. 

Коли мова йде про розвиток політичних партій, ми мало говоримо про те, що відбувається з партією, коли вона приходить до влади на різних рівнях — як на національному, так і на регіональному рівні. Завдяки новому Виборчому Кодексу, який ми довго адвокатували зараз, є обов’язкове партійне представництво на всіх рівнях виборних органів. Це означає, що політичні партії мають бути представлені і відповідно має бути тяглість у тому, що робить фракція у парламенті, на обласному рівні, на рівні громади. Раніше ми цього не спостерігали. Навпаки, ми мали дослідження, коли люди переходили з однієї партії в іншу або голосували за речі, що суперечать їхнім попереднім позиціям.

Наприклад, ми проводили моніторинг медичної реформи, зокрема голосування за автономізацію закладів вторинної медичної допомоги. Це було дуже цікаво, тому що, з одного боку, партія могла голосувати в парламенті за рішення, які стосувалися медреформи, а на місцевому рівні — це могли бути абсолютно протилежні дії. Є надія, що системні зміни, про які ми сьогодні згадували, змусять політичні партії працювати з аналітикою. Що система виборів і система роботи влади створять рамки, у яких політичні партії, щоб вижити і бути конкурентоспроможними, будуть змушені працювати по-іншому.

«Ми хотіли допомогти суспільству зрозуміти, де зерно, а де полова»

Наталка Соколенко: Я теж отримую розсилку від «Центру спільних дій». Я задоволена змістом, креативною формою подачі: і подкасти, і інфографіка, і відповіді на важливі питання. На кого ви взагалі орієнтуєтесь? Яка ваша ідеальна аудиторія?

Марія Левонова: Я почну з того, чому ми створили цей продукт, чому ми перетворилися на аналітично-адвокаційний центр. На момент 2019 року ми були парасольковою структурою, але змінилася політична ситуація — в парламенті працює монобільшість і суспільство не розуміло, які рішення ухвалювалися і на що варто звертати увагу. Журналісти теж не розуміли, бо багато рішень публікували значно пізніше, ніж вони були проголосовані. Ми усвідомлювали, що не можемо конкурувати з владою, яка за своєю природою є медійною, має значно більше досвіду та інструментів впливу на суспільство. Тому ми вирішили, що нам потрібен аналітичний компонент і аналітичний дайджест став нашим першим продуктом. Ми хотіли допомогти суспільству, журналістам зрозуміти, по-перше, де зерно, а де полова. А, по-друге, з якого кошика починати перебирати. 

Наш дайджест виходить з кінця 2019 року, журналісти активно користуються ним. Якщо ми говоримо про національні медіа, то ми регулярно виходимо на ефіри, даємо коментарі або власний погляд на події — і це їм корисно. Але національні медіа мають доступ до кращих кадрів, до людей з освітою, які готові працювати в журналістиці. У них більше ресурсів для роботи над такими темами. Коли ми говоримо про регіональні медіа, там наші дайджести особливо цінують. Іноді, ми робимо спеціальні розсилки для регіональних медіа з темами, що стосуються більше їхньої роботи, де додаємо розгорнуті коментарі. Для них це цінний ресурс, адже вони не мають можливості тримати в штаті аналітика-журналіста, який би розбирався в законодавстві. Особливо коли йдеться про складні теми, як-от інституційний розвиток держави. 

«Наш подкаст “Ок, і шо?” — це спрощений формат із додатковою інформацією для молоді»

Наталка Соколенко: Я пам'ятаю, як навчалася на Факультеті журналістики. У фокусі моєї уваги були аналітичні центри, зокрема, Центр Разумкова та Центр політико-правових реформ. Я цікавилася цими темами, і якби тоді існувала така розсилка, вона була б для мене, як підручник із сучасної журналістики й аналітики. Чи є у вас співпраця зі студентами? Яким чином вона може розвиватися? У ваших руках інструмент, який може допомогти виростити інтелектуальну еліту.

Марія Левонова: Так, ми працюємо зі студентами. Наприклад, аналітичний дайджест — це базовий продукт, на основі якого ми створюємо низку комунікаційних продуктів для різних аудиторій. Наш подкаст «Ок, і шо?» — це спрощений формат із додатковою інформацією для молоді, яка є основною аудиторією подкастів. Він також виходить на радіо «Броди ФМ» на Львівщині та «Радіо Накипіло» в Харкові. Це допомагає заповнювати інформаційний брак у регіонах, адже простіше використовувати готовий продукт, ніж переробляти дайджест і створювати власний матеріал за обмежених ресурсів.

Зі студентами ми також створювали відеопроєкт «#Укрдерждовгобуд» про розвиток українських інституцій і порушення Конституції. Ми робили серію відео про різних президентів України, про різні періоди президентів, про те, що натворили в нормативно-правовому полі. Тому що в нас стала практика — ми приходимо, руйнуємо, створюємо свої практики, а потім ми їх узаконюємо. Ми намагалися все це розказати на пальцях, і в якийсь момент відео стали популярними на YouTube. Виявилося, що їх використовують у курсі «Громадянської освіти». Також ми створили інструмент для порівняння програм політичних партій, який теж застосовують у шкільних програмах з «Громадянської освіти». Ці проєкти також ефективні для студентів. Наприклад, наші матеріали включають до списків рекомендованої літератури. 

У мене є давній друг, який періодично приходить до студентів-політологів Києво-Могилянської академії з лекцією. Він кожного разу питає у них про те, звідки вони читають новини. Його ж цікавить, з яких медіа вони читають новини і останні роки студенти читають новини з Telegram. Тому казати про те, що наша розсилка спрацює для них — ми не маємо цієї марної надії.

«Або ти контролюєш інформацію, яка виходить від тебе або це зробить штучний інтелект»

Вадим Міський: Я вам скажу, що з Telegram — може виглядати ще не таким страшним, бо там є якісні джерела інформації. Пристойні медіа також мають свої канали в Telegram і за ними можна стежити. Але коли новини люди отримують із TikTok — це інший виклик. Є молодь, яка саме так робить. Як запакувати аналітичні матеріали таким чином, щоб вони були присутні там? Це, на мою думку, ще складніше, ніж зробити це в Telegram.

Марія Левонова: Одного разу з медіа-моніторингу ми отримали посилання на TikTok із великою кількістю переглядів. Виявилося, що це новина з нашої розсилки. Іноді, на основі дайджесту ми робимо додаткові новини для регіональних медіа — це добре працює. Але ми отримуємо новину, яку зачитує штучний інтелект у TikTok. І ми думаємо: «Як це? Хто це робить і навіщо?» Це дало нам багато тем для роздумів, у результаті ми завели власний акаунт, щоб хоча б частково контролювати, що туди потрапляє. Хоча, безумовно, це своєрідне зло. Або ти контролюєш інформацію, яка виходить від тебе, або це зробить штучний інтелект. Я чула цікаву історію від друга-військового, який розповідає, що поруч із ним колега, якому майже 60 років, і він дивиться TikTok. Він питає: «Що ви там робите?», а колега відповідає: «Тарасе, ну мені ж треба звідкись новини отримувати». Тож гіпотеза про те, що TikTok — це лише для молоді, вже не актуальна.

Наталка Соколенко: Шкода, що платформу створила китайська компанія, а не американська. Мені шкода, бо я не заходжу на TikTok через те, що це китайська компанія. Хоча, визнаю, реальність змушує це враховувати.

Вадим Міський: Наталю, ми говорили в попередньому випуску, що Європейська комісія незабаром усіх зарегулює: незалежно від того, чи це китайська компанія, чи з Об'єднаних Арабських Еміратів — привіт, Павле Дуров! — усі повинні будуть дотримуватися хоча б мінімальних правил.

«Ніхто не замінив аналітика, який сидить за столом зі стосом паперу»

Наталка Соколенко: Маріє, ви вже згадали про штучний інтелект. Для аналітичного центру ШІ — це виклик чи все-таки помічник?

Марія Левонова: Ви знаєте, я б не сказала, що це виклик. Ми в команді періодично обговорюємо як можемо використовувати інструменти штучного інтелекту. Є речі, які в технічному сенсі помічні. Але за весь цей час, коли бум обговорень штучного інтелекту до нас прийшов, ще ніхто не замінив аналітика, який сидить за столом зі стосом паперу, що читає сотні сторінок законопроекту, осмислює і аналізує. Штучний інтелект поки що не є нашим конкурентом.

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Лізою Кузьменко про кроки, які зробила Україна за останні роки для подолання гендерної дискримінації, Філом Пухарєвим про феномен фільму «Яремчук. Незрівнянний світ краси», Крістіною Гаврилюк про те, чи здатні DMA і DSA змінити правила гри на європейському ринку цифрових послуг, Аліною Елєвтєровою про виклики та можливості, що приносить штучний інтелект у медіаіндустрію, Катериною Городничою про проблеми з українськими late night show, Святославом Загайкевичем про сучасний український стендап, його розвиток, виклики та роль в українському культурному просторі, Кирилом Передрієм про те, як наймолодший журналіст України готується до інтервʼю з провідними політиками країни, Олексієм Мандзієм про контент каналу «Суспільне Спорт», підготовку до Олімпіади та промоцію масового спорту, Тетяною Лебедєвою про журналістський конкурс «Честь професії» та роботу Комісії з журналістської етики, Романом Колядою про вихід Першого каналу з марафону, 100-річчя «Українського радіо» та неймовірні історії, що відбуваються в прямому ефірі, Тетяною Трощинською про премію імені Георгія Ґонґадзе, токшоу «Новий відлік», телемарафон та виклики перед майбутніми поколіннями журналістів, Альоною Яциною про «Кордон.Медіа», що висвітлює події Сумщини, війну та історії неймовірних людей, які має бачити весь світ, Наталією Курдюковою про Kharkiv Media Hub, що допомагає підтримувати роботу українських і іноземних медіа у Харкові, Катериною Котвіцькою про аналіз поточної ситуації та трендів у сфері дистрибуції аудіоконтенту онлайн, Сергієм Гнезділовим про творчість на війні, цензуру і (не)ефективні державні комунікації, Галою Котовою про те, як досвід роботи під час пандемії допоміг команді Rakuten Viber зростати після початку широкомасштабного вторгнення, Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї pedan|buro, Дмитром Хоркіним про те, як вплинула війна на розвиток радіо в Україні, Вікторією Мурованою про «моркву в шоколаді» як принцип виготовлення контенту для дітей.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Погода в Одесі 23 листопада зміниться: синоптики дали свіжий прогноз на суботу
Политека
2024-11-22T17:28:37Z
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:27:07Z
На Донеччині жителям Новодмитрівки відновили газопостачання, яке було припинено через обстріли
УкраинФорм
2024-11-22T17:24:39Z
Ворог за день 10 разів атакував Нікопольський район - пошкоджені будинки
УкраинФорм
2024-11-22T17:07:59Z
Вже друга судова справа: Держекоінспекція домоглася відшкодування 5 млн гривень від міськради
Политека
2024-11-22T16:30:04Z
Бійці ССО під час розвідки в Курській області ліквідували 10 військових РФ, ще трьох узяли в полон
УкраинФорм
2024-11-22T16:09:06Z
"Чув голоси в голові": на Одещині солдат вигадав психічний розлад, щоб не служити
Политека
2024-11-22T16:00:20Z
Через Курську операцію росіяни скасували наступ на Запоріжжя - джерело у ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-22T16:00:16Z
Рефат Чубаров: Редакторку дитячого журналу Едіє Муслімову затримали співробітники ФСБ у Криму
Детектор М
2024-11-22T16:00:06Z
РФ продовжить випробування "Орешника": Путін похвалився своєю "вундерваффе"
GlavRed
2024-11-22T17:27:44Z
Пітерський гопник вирішив налякати світ своїм "Орешником"
GlavRed
2024-11-22T17:27:30Z
Головний закордонний ворог Путіна назвав причину, чому ядерна війна неможлива
24tv
2024-11-22T17:27:20Z
Росіяни мають підготувати солдатів КНДР до боїв у Курській області до кінця листопада - джерело
УкраинФорм
2024-11-22T17:27:20Z
Зеленський дорікнув депутатам Верховної Ради за "вихідний" 22 листопада
Хвиля
2024-11-22T17:18:34Z
Скасування засідання Верховної Ради: Зеленський дорікнув нардепам за «вихідний»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:15:57Z
Україна знайшла больову точку Путіна, у росіян можуть з'явитись проблеми
24tv
2024-11-22T17:15:53Z
Зеленський заявив, що інформація про загрозу ударів — не дозвіл на вихідний
Комсомольская правда
2024-11-22T17:13:59Z
Група щодо спецтрибуналу для РФ за злочин агресії у Ризі погодила план подальших дій
Европейская правда
2024-11-22T17:13:38Z
Роббі Вільямс представив саундтрек до фільму про себе «Роббі Вільямс: Better Man»
Вива
2024-11-22T17:27:20Z
Без них не обійтися: 5 трендових пар взуття на зимовий сезон
24tv
2024-11-22T17:27:00Z
«Обличчя сміливості»: фотовиставка, яка відкрила історії жінок-захисниць і волонтерок
Вива
2024-11-22T17:21:39Z
Ірина Білик розповіла, який вчинок у 16 років змінив її життя
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:21:12Z
Katya Chilly коротко підстриглася і порушила табу, якого дотримувалася 22 роки: "У мене була криза"
TSN
2024-11-22T17:06:36Z
Уперше з початку великої війни: конкурс "Міс Україна-2024" проведуть наживо
24tv
2024-11-22T16:52:11Z
Відома українська акторка чесно зізналась, що довело її до сліз: "Дуже розчулила мене"
24tv
2024-11-22T16:30:23Z
"Я більше нікого не зустріну": Віра Брежнєва вперше розповіла про розлучення з Меладзе
GlavRed
2024-11-22T16:27:11Z
Біллі Айліш стала артисткою року Apple Music
1News
2024-11-22T16:16:27Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують
Знай
2024-11-22T14:30:24Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T12:25:33Z
Чому лікарі кажуть, що настільний теніс зменшує стрес, ба й загалом корисний для здоров'я
24tv
2024-11-22T12:14:26Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Полтавський клуб пояснив, що один із волейболістів втік з України, бо йому тут холодно
Комсомольская правда
2024-11-22T17:08:55Z
Гранд італійського футболу зацікавився Луніним: що відомо
24tv
2024-11-22T17:00:42Z
Український тенісист не вийшов на матч, бо на нього впала суддівська вишка: моторошне відео
24tv
2024-11-22T15:48:57Z
Мессі: Я сумую за Барселоною
Football.ua
2024-11-22T15:48:33Z
Алефіренко гратиме з перших хвилин проти Карпат
Football.ua
2024-11-22T15:01:47Z
Аморім: Я трохи мрійник, але я вірю в себе та в клуб – у нас однаковий менталітет
Football.ua
2024-11-22T14:57:03Z
Лемпард погодився очолити Ковентрі
Football.ua
2024-11-22T14:42:39Z
Менеджер Усика спростував інформацію щодо бою Берінчика в андеркарді реваншу з Ф'юрі
24tv
2024-11-22T14:39:18Z
Третій клуб АПЛ: Евертон розпочав співпрацю із українським брендом Nemiroff
24tv
2024-11-22T14:30:21Z
ЗСУ змушені відступати: у Генштабі розкрили деталі операції на Курщині – ЗМІ
GlavRed
2024-11-22T17:27:56Z
«Рубрика», Український ПЕН та Львівський медіафорум отримали відзнаки Світового руху за демократію
Детектор М
2024-11-22T17:22:35Z
Нromadske нагородило 11 героїв, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри
Детектор М
2024-11-22T17:19:14Z
Система ППО NASAMS від Канади вже в Україні - міністр оборони
УкраинФорм
2024-11-22T17:12:51Z
Виробництво артилерії та ППО: Умєров у Швеції обговорив нові спільні проєкти
УкраинФорм
2024-11-22T17:12:18Z
Нардеп Бабак заявив, що багато ректорів вишів покине посади
24tv
2024-11-22T17:00:46Z
В Іспанії повідомили про підготовку першого посібника для цивільних на випадок війни
Европейская правда
2024-11-22T16:58:34Z
5 навичок, які дитина здобуде під час дистанційного навчання
Фокус
2024-11-22T16:57:30Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:54:42Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T17:27:27Z
Торкнеться не тільки "соціалки": експерт розповів, що буде з Україною без грошей США
GlavRed
2024-11-22T17:27:14Z
Відключення світла: як діятимуть графіки 23 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:18:32Z
Аудит бронювання: критичний статус втратили 5% підприємств
AgroPortal
2024-11-22T17:00:09Z
Нафта подорожчала на тлі побоювань ескалації війни в Україні
Хвиля
2024-11-22T16:45:59Z
У Польщі суттєво піднімуть ціни на алкоголь та цигарки: скільки вони коштуватимуть
24tv
2024-11-22T16:45:32Z
Курс долара і євро знизився наприкінці тижня
360ua.news
2024-11-22T16:33:24Z
НБУ попереджає про нову схему шахрайства із пропозиціями роботи нібито з відділу кадрів TikTok
InternetUA
2024-11-22T16:27:43Z
Боржники теж можуть мати субсидію: у ПФУ пояснили, що для цього потрібно
Политека
2024-11-22T16:27:12Z
10 цікавих ідей подарунків на Новий рік 2025: підійдуть для батьків та друзів
GlavRed
2024-11-22T17:27:39Z
Є речі, які взагалі не варто там класти: що можна поставити на журнальний столик у вітальні
24tv
2024-11-22T16:54:16Z
Чому не варто ділитися своїми проблемами із друзями: мудрець все пояснив
TSN
2024-11-22T16:06:06Z
Не впізнаєте свій чайник: як його очистити лимонною кислотою
24tv
2024-11-22T15:39:48Z
Що покласти у ящик з буряком: коренеплід пролежить всю зиму і буде смачним до весни
TSN
2024-11-22T15:36:27Z
Не сира і не розвалюється: скільки варити цвітну капусту для ідеальної текстури
24tv
2024-11-22T14:54:35Z
Китайський гороскоп на завтра 23 листопада: Бикам - роздратування, Кроликам - потік любові
GlavRed
2024-11-22T14:27:11Z
Цікавий рецепт голубців без м’яса на Різдво: сподобається всім рідним
GlavRed
2024-11-22T14:27:10Z
Відкрита консервація ніколи не буде пліснявіти: елементарний лайфхак
24tv
2024-11-22T14:09:51Z
Жінка стала жертвою інтернет-шахраїв, втративши понад 100 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-22T17:28:13Z
У Франції пограбували музей на 7 млн євро
Европейская правда
2024-11-22T17:27:22Z
Аль-Каїда в Малі заявила про напад на вагнерівців
1News
2024-11-22T17:18:40Z
Атака російських дронів на Київщину: в ОВА повідомили про наслідки
TSN
2024-11-22T17:18:24Z
2 тисячі доларів за уникнення мобілізації: поліція викрила нову схему
TSN
2024-11-22T17:06:14Z
У Сербії сотні людей вшанували пам’ять жертв обвалу на залізничному вокзалі
Европейская правда
2024-11-22T17:01:17Z
Правоохоронці розслідують обставини вибуху в Києві, внаслідок чого є загиблий
Khreschatyk
2024-11-22T17:00:48Z
У порту Антверпена виявили майже 5 тонн кокаїну
Европейская правда
2024-11-22T16:35:59Z
У Нідерландах поліція конфіскувала "наркотичного" садового гнома
Европейская правда
2024-11-22T16:30:32Z
Квантова технологія перетворює тепло на електрику за допомогою світла: ефективність 60%
Фокус
2024-11-22T17:22:47Z
Google вирішить найбільш дратівливу проблему Android під час перенесення даних між пристроями
24tv
2024-11-22T17:06:44Z
Представлено конкурента iPhone 16 і Samsung S25: у цього смартфона буде камера-"невидимка"
InternetUA
2024-11-22T17:01:29Z
Анекдоти та меми тижня: шумів «Рубіж», «Орєшнік» гнувся
Комсомольская правда
2024-11-22T17:01:02Z
Оновлені характеристики відеокарт NVIDIA RTX 50xx та графік виходу від інсайдерів
ITC
2024-11-22T16:51:59Z
Ніякого Premium: WhatsApp анонсував безплатне перетворення голосових повідомлень на текст
ITC
2024-11-22T16:51:51Z
Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки
InternetUA
2024-11-22T16:43:43Z
Дешеві перовскітні сонячні панелі стануть утричі довговічнішими: як їх захистили
Фокус
2024-11-22T16:22:25Z
У Сирії знайшли найдавніший алфавіт віком 4400 років
УкраинФорм
2024-11-22T16:18:01Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z
Що означають кольорові крапки та лінії на шинах: водіям назвали важливий нюанс
GlavRed
2024-11-22T16:27:22Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T16:21:04Z
Volkswagen передумав і не припинятиме виробництво найменшої моделі
Фокус
2024-11-22T15:27:13Z
Дорожники отримали партію потужної снігоприбиральної техніки
AutoCentre
2024-11-22T15:05:01Z