Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У нас сьогодні родини приїхали навіть зі Слов’янська, Бахмута, Краматорська, які через війну тепер проживають у Дніпрі. Ми сьогодні вшануємо полеглих і започаткуємо турнір «Схід і Захід разом». Поки ми зупинились на футбольній першості, але будуть і інші спортивні акції. Мій син Володимир теж займався футболом, мріяв стати спортсменом. Але пізніше обрав професію військового. Був нацгвардійцем, загинув у 21 рік на Донеччині при звільненні Лиманщини у 2014 році», - сказала співорганізаторка змагань, голова спілки «Об’єднання родин України» Вікторія Кравчук з Києва.
За її словами, цей турнір проводили 5 років тому у місті Лиман, що на Донеччині, у пам’ять про загиблого Володимира Бражника. Він поліг у бою за Іловайськ у 36 років. У загиблого залишились син, дружина і сестра Галина, яка тепер приїхала на турнір до Франківська.
«Брата вважали зниклим безвісти більше 9 місяців. Ми шукали його. Я дуже сподівалась, що він живий, але 26 травня 2014 року ми його перепоховали з Дніпра у селі Торське, що на Донеччині. Там зараз точаться бої, його могила зруйнована, і ми не можемо туди поїхати. Це поряд з Кремінною… Ми маємо надію проводити такий турнір щорічно. Для нас це дуже важливо, бо в нас не залишилось ні місця для проведення такої першості, ні інших можливостей нагадати про загиблих», - зазначила голова ГО «Єдина родина Донеччини», сестра Володимира, Галина Бражник.
Зі Слов’янська до Івано-Франківська на дитячий турнір з футболу приїхала і Надія Мороз з чоловіком. Їхній син Сергій загинув 8 листопада 2022 року під час бою в селі Макіївка. Тоді йому було 29 років. Цей турнір, за словами мами, нагадує їй сина.
«Сергій дуже любив футбол. Десь лише випаде вільне хвилинка – він у спортзал. А ще займався тайським боксом…Він закінчив військову кафедру і 1 березня 2022 року сам пішов до військкомату. Був командиром інженерно-саперного підрозділу. Служив з батьком, інвалідом війни. Коли дізнався про загибель командира у 92 бригаді, то сказав: «Україна – понад усе. Я здоровий і маю бойовий досвід, а там гинуть молоді пацани, тому стоятиму з ними», - розповіла Надія Мороз.
Ізмайлова Світлана приїхала до Франківська з донькою із Павлограда, де похований її син Володимир. Він воював у грузинському легіоні. Був командиром бойової машини. Молодший сержант з позивним «Файзер» стояв за свою країну разом із Да Вінчі (Дмитро Коцюбайло, Герой України, - авт). Загинув на Харківському напрямку.
«Сину було 37 років. Працював водієм, вивчився на столяра, але хотів бути військовим. Коли почався Майдан, відразу пішов захищати країну…Останній бій прийняв у жовтні 2022 року у Павлограді. Тому ми вирішили там залишитись. У мене загинув ще зять Іван на Бахмутському напрямку, теж пройшов пекло», - зазначила Світлана Ізмайлова.
Вона показує портрет сина, він мав багато нагород, відзнак. Ще за життя здобув орден «За мужність», але отримати його вже не встиг.
«Мій син Ярослав теж займався і футболом, і плаванням. Пішов служити з Майдану, загинув 12 січня 2015 року в Артемівську. Був першим лікарем з Прикарпаття, який загинув у цій війні... Йому було 29 років. Не встиг одружитись, чекав на перемогу», - розповів співорганізатор змагань «Схід і Захід разом» голова ГО «Єдина родина Прикарпаття» Степан Чомко.
За його словами, на турнір у Франківськ приїхали представники більше 50 родин загиблих.
«Ми - велика українська родина, яка веде боротьбу з ворогом, і про це мають пам’ятати наші діти, мають знати цих героїв, які заплатили своїм життям за можливість вчитись, працювати і жити», - переконаний голова відділення НОК України в Івано-Франківській області Мирослав Карабін.
Він додав, що у футбольному турнірі «Схід і Захід разом» беруть участь 8 команд з Прикарпаття, це діти 10 – 14 років. Нагородження переможців відбудеться 29 вересня.
Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня в різних містах України та за кордоном пройшла щорічна патріотична акція - забіг “Шаную воїнів, біжу за Героїв України”. До акції долучилося 30 тисяч осіб по Україні та 2 тисячі за кордоном.