MY.UAНовини
Дмитро Феліксов – про концерти Klavdia Petrivna, співпрацю з Вакарчуком та популяризацію читання
Дмитро Феліксов – про концерти Klavdia Petrivna, співпрацю з Вакарчуком та популяризацію читання

Дмитро Феліксов – про концерти Klavdia Petrivna, співпрацю з Вакарчуком та популяризацію читання

Бізнесмен Дмитро Феліксов 25 років займався шоу-бізнесом, організовував концерти та різні музичні події, а тепер поставив собі за мету розвивати ще й книжкову індустрію.

В інтерв’ю Коротко про Дмитро Феліксов, співзасновник Origin Team, Concert.ua, власник книгарні Readeat, поділився думками, як зробити з українців читаючу націю, а наших письменників – рок-зірками, яке майбутнє в українських артистів, які нині збирають повні зали, та яка його участь у створенні альбому «Океану Ельзи» «Той день». 

Хотілося б, щоб українці стали надчитаючою нацією на рівні з британцями

- Дмитре, ви багато років займалися музичною індустрією, тепер захопились й книжковою. Це ж два різні світи. Чому взялися за книги? Ще й у такий час, коли всі бізнеси жаліються на скруту.

- Бо так я себе відчуваю українцем, свою належність до української нації. Так я роблю свій особистий вклад в розбудову українського націонал-центричного суспільства, де все про Україну, про її минуле, сьогодення і майбутнє. І це є найголовнішим.

Тому бажання розпочати книжковий бізнес виходило саме з цього: що я можу зробити в цей час? Переконаний, що велика кількість людей ставили собі це запитання чи ставлять і понині: що я можу робити, куди можу докласти своїх зусиль, свій досвід, щоб приносити користь українському суспільству?

Я обрав для себе той шлях, де я розумію, що можу зробити. У мене підприємницька ДНК, всі 25 років своєї підприємницької діяльності я щось створював.

Чому книги? Я себе не відношу до категорії «книжкових хробаків», у мене немає книжкового календарю чи переліку обов'язкових книг для читання. Але я люблю читати. У мене вдома книги всюди – тут Ремарк, там Агата Крісті, там нонфікшн… А підприємництво - це моє покликання. Тому й вирішив робити те, що я вмію робити добре.

Ви маєте рацію, це складно. В Україні взагалі складно робити бізнес, а робити його під час війни – надзвичайно складно. Навіть складніше, ніж я собі уявляв на початку цього шляху. Але я вже на цьому шляху.

Підприємець не буде справжнім підприємцем, якщо він не вміє брати на себе ризики і робити щось таке, що ще не роблять інші.

- Тобто, ви один із тих людей, який хоче зробити українців читаючою нацією? Пригадую допис Андрія Федоріва, засновника креативної агенції Fedoriv Group, минулого року, де він писав, що українці мало читають і книжок не купують. Жвава дискусія тоді зав’язалася.

- Так, завірусилося це дуже добре. Поясню за Федоріва. Він мав на увазі реальний показник, який можна обрахувати. Це нескладно рахується. І якщо порівнювати, скільки читають британці чи німці, то ми – не читаюча нація.

Тому мені б хотілося, щоб українці стали надчитаючою нацією на рівні з британцями.

- Що цьому може допомогти? До речі, це вже робить ваша книгарня Readeat, бо коли я заходжу в такі красиві книгарні, де можна погортати книгу, почитати якісь фрагменти, точно не виходжу без книжки. Як заохотити людей читати? 

- Проблема в тому, що люди не знають, що їм почитати, що очікувати від книги, яка в людини потреба і яка книга задовольнить цю потребу.

У будь-якої пересічної людини є потреба перед сном відволіктися. Що ми можемо обрати? Наприклад, подивитися ютубчик. Є набір альтернатив. І для того, щоб обрати книгу, треба чітко розуміти: а що я зараз хочу? Взяти «Драбину» Євгенії Кузнєцової? Чи почитати Агату Крісті?

Тому задача компаній, бізнесів, які займаються книгорозповсюдженням, книговиданням, полягає в тому, щоб підвищувати загальну обізнаність потенційних читачів про емоції, які книги можуть дарувати.

Книга виконує декілька завдань у житті людини. Наприклад, ми читаємо, щоб розважитися. Ми шукаємо співрозмовника – і книга може бути нашим співрозмовником. Ми хочемо прокачати себе, щоб отримати підвищення чи пришвидшитися у своєму кар'єрному розвитку, - тоді ми шукаємо в книжках відповіді на питання, як підвищити свої професійні скіли.

Той же Ілларіон Павлюк, який в топах продаж. Павлюк може бути цікавим для читача, який любить детективи. І якщо ви хочете порозминати мозок, обираєте, наприклад, «Я бачу, вас цікавить пітьма». Хтось може вибрати цю книгу тому, що Павлюка зараз читають всі, і є потреба прочитати, щоб бути в контексті.

Тому повторюсь - читання підвищить рівень обізнаності читача різними способами. Через інформування про видання книги, якісь її особливі відзнаки.

Також сильно сприяють книжкові друзі, як я їх називаю, за якими спостерігаю у фейсбуці, в інстаграмі. Іноді вони діляться своїми враженнями про книги, і я, опираючись на їхню думку, формую власну і обираю, що почитати.

- Я, до речі, теж так частіше обираю, читаючи відгуки френдів.

- От, до речі, чому фільми попереду книжок? Перед виходом фільму виходять тизери чи трейлери. У фільмах беруть участь відомі актори. Це все впливає на наше рішення подивитися це кіно в майбутньому. І в цей момент кіно перемагає книжку.

- Якщо порівнювати електронні й паперові – які популярніші?

- Паперові. Тримати книжку в руках – це певна естетика, яка є в нашій людській природі. Тому паперова книга нікуди не подінеться. Хоча електронна – це теж потенціал для зростання загального ринку читання.

До того ж, електронна книга може бути і, напевно, є місточком до паперової книги. Можна почитати перші 10-20 сторінок, зрозуміти, твоє чи не твоє, щоб потім не витрачати кошти, наприклад, на паперову.

Дмитро Феліксов каже, що паперові книги популярніші за електронні. Фото: особистий архів Дмитра Феліксова

Наші письменники мають ставати відомими

- Що скажете на прикладі Readeat – такі книгарні виходять на прибуток? Ви казали, що вклали у відкриття близько 8 млн гривень. Красиве місце – це й великі затрати.

- Так, вкрай важко виходити на окупність, бо ми для себе визначили, що у нас ціни на книги завжди будуть на рівні видавничих. Скільки книга коштує від видавця, за таку ціну продаємо цю книгу і ми.

Відповідно, ми обмежені частиною доходу, яку отримуємо як комісійну винагороду. Є знижка на книгу, і умовно, якщо вона коштує 300 гривень, то 100 гривень ми можемо заробити. Перша проблема – вартість книги невисока, вона ще не відповідає європейським цінам.

Такий великий простір й важко утримувати, бо велика собівартість – це і оренда, і заробітна платня... Не думаю, що в цей бізнес зараз побіжить велика кількість підприємців, бо вони мають бути закохані в цю справу, щоб розвивати. Я відношу себе до таких.

Поки що не можу констатувати, що я вклав гроші і вони достатньо швидко окуповуються. Я ще продовжую вкладати. Насправді, за цей рік вклав стільки ж, щоб розбудовуватися. Бо Readeat – це не лише про одну книгарню у Києві на Антоновича. Це й про розвиток читання.

У нас великий smm-відділ, який працює на те, щоб підвищувати рівень знання про книги і залучати нових людей до читання.

На жаль, немає можливості під такі бізнеси отримувати кредити, принаймні, адекватні, завдяки яким можна було б розвиватися. Виходить, що треба за свої.

- Але розширятися плануєте?

- Я мушу це робити. Це бізнес. Є ідеологічна складова проєкту, коли ви мене питали, чому я за це взявся. Але це має бути ще й бізнесом, щоб проєкт окуповував витрати і вистачало на подальший розвиток. Розширення є необхідною умовою, бо складовою витрат, наприклад, є заробітна плата людей.

Умовно кажучи, є бек-офіс – і це не одна людина. Є відділ підтримки, який відповідає на запити клієнтів, маркетинг-відділ, smm-відділ, контент-відділ - це все люди, це заробітна плата.

Зараз у нас є дві книгарні, книжковий корнер, але якщо книгарень стане ще дві-три, то я буду здатен управляти ними тим же бек-офісом. Тобто розширення буде знижувати мою собівартість.

Тому мені треба відкривати нові книгарні, щоб вирішувати певні бізнесові задачі. Плюс - треба розвивати онлайн-продажі, вони теж є важливою складовою. Розвиток мені потрібен для того, щоб вижити і розвиватися.

- У вас є мрія перетворити українських письменників на рок-зірок. Є вже власний список таких людей?

- Наприклад, Ілларіон Павлюк, про якого ми вже говорили. Переконаний, якщо вигадати цікаву подію за його участю, це може користуватися попитом.

Трейлер чи тизер фільму має викликати у вас інтерес, щоб його подивитися. Окрім сюжету, свою вагу мають дійові особи. Якщо один із ваших улюблених акторів – Том Круз, і ви бачите, що він грає у цьому фільмі, цього вже може бути достатньо, щоб подивитися. Ви вже багато дивилися фільмів за його участю і приблизно розумієте очікування.

Так само з книжками. Є сюжетна лінія, а є ім’я автора. Коли ви чуєте ім’я Агати Крісті чи Стівена Кінга – все стає зрозуміло. А далі вже йде сюжетна історія, наскільки вона буде цікавою. Тому наші письменники мають ставати відомими. Рок-зірка – це один із синонімів слова «відомий».

Завдяки чому? Це можуть бути публічні виступи, музичні виступи, творчі зустрічі, зйомки в кіно. Коли письменники будуть ставати персонажами, то й рівень інтересу до їхніх книг буде набагато більшим. Це буде сприяти і збільшенню тиражів, і розвитку читання.

- Ще одна з ваших мрій – залучати дітей до читання. Як ви збираєтеся це робити?

- Власне, ми вже робимо це в книгарні Readeat. Там є дитячий простір, де представлені дитячі книги.

Ми не забороняємо дітям брати книги, гортати, читати. Так, вони можуть їх пошкодити, порвати сторінку… Ок. Але ми ніколи не кажемо: не бери, ми тобі самі дістанемо з полиці. Дитина сама може це робити, й інтерфейс їй в цьому допомагає.

Ми даємо дітям обирати книги в атмосфері, в якій їм звично гратися. Діти - це ж завжди про гру. Їм цікаво постійно гратися. Тому в книгарні немає обмежень.

Проводимо дитячі івенти, дитячі читання зранку щосуботи та щонеділі. Батьки приводять своїх дітей, їм читають книжки, все це в розважальній формі відбувається. І якщо в ранньому віці книга стає напарником дитині, то, найімовірніше, і в дорослому житті буде так само.

- Ви своїх дітей як заохочували?

- Я їм читаю. Зараз щовечора читаю наймолодшому сину. Вчора читали «Груффало». Хочу вже «Карлсона» читати, але йому 5 років, ще рано. Вже навіть думаю про те, коли ми почнемо «Гаррі Поттера» читати. Ходимо разом до книгарень обирати книжки.

Підприємець мріє, щоб наші письменники ставали рок-зірками. З військовим, поетом Павлом Вишебабою. Фото: Facebook.com/Dmytro.Felixov/

Ми задоволені концертами Klavdia Petrivna

- Ви – один із організаторів концертів Klavdia Petrivna. Утім, як ви казали, заробити грошей не вдалося, оскільки під час складання попередніх кошторисів команда орієнтувалася на досвід до повномасштабної війни. Ви 25 років займаєтеся організаціями концертів. Як так сталося?

- Будь-яка концертна подія – це кастомний продукт сам по собі. І він складається зі зрозумілих речей. Але скласти кошторис цих речей якщо і можливо, то треба набагато більше ресурсу і часу.

Наприклад, ви вирішили зробити ремонт у щойно збудованій квартирі. Ви можете створити проєкт, візуальну частину, потім узгодити технічну частину, кошторисну частину. І коли все це зроблено, ви стартуєте. Але навіть з детально складеним кошторисом при будь-якому ремонті вам треба закласти ще плюс 10-15%, тоді, можливо, вкладетеся.

А можна з таких підходом: так, погнали! Нам через три місяці з чоловіком треба заїжджати, бо через три місяці я народжу дитину. Все, ви в інших умовах.

От ми хочемо зробити концерт, розуміємо, що нам потрібно, де, умовно кажучи, буде дитяча кімната, кухня, вітальня, душ. Більше того, ми колись же робили ремонт і маємо досвід. Але починаємо зіштовхуватися з реальністю, коли чогось може не бути в наявності, якісь робітники можуть бути зайняті і так далі.

Плюс на старті у нас був умовний творчий задум, але він не був гарно пропрацьований. Ми могли б витратити 2-3 місяці мінімум на осмислення, створення і потім - прийняття рішення.

Але ми пішли іншим шляхом, бо в нас є досвід, і ти просто відчуваєш, що треба це зробити. Підприємці, думаю, мене зрозуміють. У нас багато разів стартували цікаві проєкти, бо це була особиста пристрасть, тобі хотілося це зробити.

Результати, які зараз маю в Readeat, наприклад, теж відрізняються від того, що я собі планував, в гіршу сторону. Але я все одно знаю, що це успішно і буде ще успішніше, я досягну своїх фінансових показників і цілей, моє переконання нікуди не ділося.

Так само і з концертом Klavdia Petrivna - ми не заробили грошей, це бізнес-проєкт, так буває. Добре, що не втратили.

Бо можуть бути й інші історії. У мене був досвід, коли ми втрачали мільйони гривень на проєктах навіть тоді, коли все було обраховано. Наприклад, проєкт Sensation, який ми робили в 2011-2012 роках. Це було величезне красиве шоу з декораціями та феєрверками, куди можна було потрапити тільки в білому дрес-коді. Але ми не змогли досягнути фінансових показників продажу. Тому були втрати.

З концертами Klavdia Petrivna ми вважаємо, що показники окей. Ми задоволені тим, що відбулося, і, сподіваюсь, наступні наші кроки будуть більш успішними з погляду бізнесу. Але, знову ж таки, тут зіграло бажання зробити щось цікаве і яскраве. Й іноді твої особисті бажання зробити класно домінують.

- Ви й надалі співпрацюватимете з Klavdia Petrivna?

- Ми працюємо над розробкою цих планів. Вони зараз не настільки визначені, щоб про них говорити, тому, на жаль, нічого конкретно сказати не можу.

- Концертний майданчик BelʼEtage тепер Origin Stage, івент-компанія Virus Music - Origin Team. Таке враження, що ви будуєте імперію Origin.

- Я прибираю зайве і вибудовую екосистему навколо Origin. Зараз це Origin Stage, Origin Team. У майбутньому можуть бути ще певні напрямки. Вони є в голові, але на рівні ідеї. Зараз дуже велика задача не просто закінчити ребрендинг BelʼEtage в Origin Stage, а й запустити нову концепцію, яку ми заклали в цей ребрендинг.

Спростили і об'єднали. Це все ми - і Virus Music, і BelʼEtage, і «Слух», і Concert.ua. Але деяким людям це складно пояснювати, і з аудиторією складніше комунікувати.

Після концерту у Палаці спорту з Klavdia Petrivna. Фото: Facebook.com/Dmytro.Felixov/

Російських артистів на українській сцені не має бути

- Зараз наші артисти збирають Палац спорту, який до повномасштабної війни збирали одиниці, на жаль. Звісно, інтерес до української музики виріс. Але як на це впливає відсутність у нас концертів іноземних артистів? Якби зараз до нас поїхали зарубіжні, інтерес до українських впав би чи ні? Наскільки у нас закріплюється культура слухати своє, ходити на своє, цінувати своє?

- Я сподіваюся, що ми будемо обирати українське в усьому поміж іншого. Але, наприклад, як обрати поціновувачам між Пивоваровим та Imagine Dragons? 

Зараз на нашому ринку немає іноземних артистів, це його вивільняє і дає простір для української музичної культури. І це добре.

Коли війна закінчиться, коли залітають літаки, запрацюють аеропорти і міжнародні страхові компанії, коли, простіше кажучи, не буде ризиків, до нас поїдуть іноземні артисти. І українським артистам стане трішки важче. Але це нормальне конкурентне середовище.

Знову ж таки, у нас з'явиться більше можливостей порівнювати шоу Пиварова, Монатіка, Klavdia Petrivna з Imagine Dragons, Thirty Seconds To Mars чи Twenty One Pilots.

Зараз у цьому вакуумі українських артистів є вікно можливостей. І в нього треба залітати, бо є потреба у людей якось провести час увечері - чи книгу почитати, чи на концерт сходити, чи в кіно.

- У вас у фейсбуці є фото, де ви разом зі Святославом Вакарчуком, його командою, друзями слухаєте новий альбом «Океан Ельзи» ще до його виходу. Це дружня зустріч чи ви теж до цього причетні?

- І дружня зустріч, і причетні. Origin Team – це команда дуже досвідчених людей, досвід яких може бути корисним і дієвим в різних комбінаціях з артистами. Ми можемо виступити партнером по продажу квитків, і закрити цю опцію.

Можемо виступити партнером по організації невеликої, але важливої події першого концерту на Origin Stage.

Можемо виступити як стратегічний консультант щодо створення цінності події, щоб вона мала успіх.

Тому участь Origin Team у комбінації з «Океан Ельзи» – це створення цінності навколо події.

Самі концерти робить команда «Океан Ельзи». А ми створили ідею проєкту «Той день» - те, що він називається «Той день», чому називається «Той день», як це все зараз доноситься. І це дуже позитивно спрацювало на ці концерти. Ми додали своє бачення, яке базується на нашому досвіді, до того, що створено артистом.

Святослав Вакарчук - великий артист. Він має любов великої кількості українців, це артист, який багато разів збирав «Олімпійський». Але, тим не менш, вони були стурбовані, схвильовані часом, в який це все відбувається, доречністю цієї події. У них було багато питань, бо вони, як група, мають зробити щось особливе. Це мав бути не прохідний концерт, не ще однин концерт за їхню 30-річну історію, а подія.

Тому я був присутній і як друг, і як партнер в реалізації концерту. До речі, на цій презентації Слава казав, що альбом мав називатися «Мукачево», але оскільки Діма Феліксов допомагає нам з концертами, тепер альбом буде називатися «Той день» (сміється).

Створення пісні «Той день» з різними артистами – ця ідея теж вийшла від нас. Ми подумали, що варто оновити цю пісню, перезаписати з іншими виконавцями, самим переспівати.

- Чи можуть поїхати до нас знову російські артисти? Умовно, як їх називають, «хороші росіяни». Пам'ять буває короткою, як ми це вже неодноразово бачили з 2014 року. Чи підуть на них? Що, на ваш погляд, треба робити вже зараз, щоб їх тут не було?

- Це питання і доречне, і складне, бо, ви правильно сказали, у людей коротка пам'ять. І сказати, що цього ніколи не відбудеться, що жодного російського артиста не з'явиться за нашого життя, важко. Хотілося б, щоб саме так і було. Щоб не було тут ні добрих росіян, ні поганих. Погані нехай землю удобрюють, а добрі нехай сидять там, де їм добре, але не тут. Моя позиція - однозначно ні: російських артистів на українській сцені не має бути.

А щоб так було, нам, як суспільству, потрібно поставити таке завдання. Сьогодні суспільство не дозволить появи російського артиста, навіть якщо в нього будуть всі юридичні підстави: не заборонений в’їзд в Україну і таке інше. Суспільство не дозволить провести концерт, наприклад, Ані Лорак.

А як буде суспільство реагувати на це через 5 років, ніхто не знає. Можливо, такі речі варто було б закріпити законодавчо, заборонити, щоб такі питання більше не виникали. Людина з російським паспортом точно не має виступати чи бути на сцені в Україні.

А складність питання в тому, що зараз суспільна думка, частиною якої ми є, нас захищає. Однак з часом це може змінюватися. Хтось, наприклад, скаже: «Може, Галкін не такий вже й поганий, бо він з першого дня був проти війни, робив навіть якісь збори, гроші перераховував, дивіться, скільки всього доброго він сказав в бік України за ці часи». А війна вже закінчилася, пройшло років п'ять, і суспільство може це проковтнути. Бо у суспільства не буде сил відволікатися на це, буде якась інша повістка дня. І це погано. Адже далі під цю гребінку можуть почати потроху підгрібати інших. Так і починається культурна дипломатія.

Я точно проти цього зараз і на майбутнє. За нашого життя цього не треба допустити.

- Ймовірні тривалі блекаути, про які нас попереджають, можуть вплинути на концертну діяльність?

- До блекаутів вже всі адаптувалися. Є генератори. Просто це вже закладається в кошторис. Якщо не буде світла, концерт пройде, бо на локації є підключення до генератора, і організатори події, сподіваюся, про це заздалегідь подумають.

Я не знаю випадків за це літо, що не відбулася якась подія через відключення світла. Генератор не так дорого коштує на рівні витрат на подію. Звісно, витрати на організацію події чималі, але генератор по собівартості – як вартість охорони.

- Є ще якісь проєкти в планах?

- Мої бізнес-проєкти приблизно займають 10 років. Це фаза, яка потребує моєї великої, особливої, безпосередньої уваги, щоб вибудувати систему, досягнути певних ринкових показників і цілей.

Наприклад, Concert.ua я заснував у 2012 році, але всю свою увагу на ньому сконцентрував у 2014-му, і за 8-10 років побудував досить великий потужний бренд. Тому у мене з’явилися сили і натхнення, окрім нього, ще чимось займатися.

Зараз 10 років свого життя я готовий витратити на Readeat. Що буде через 10 років, не знаю. Сподіваюся, у мене будуть онуки, і, можливо, я в іншому ритмі буду жити (сміється).

Як Readeat, так і Concert.ua, і Origin Team – це все частина мене, частина моєї уваги, частина моєї пристрасті, я горю цими проєктами. Більше не можу навіть помріяти про щось. Навіщо, коли в мене є це!

Дмитро Феліксов готовий витратити 10 років свого життя на розвиток книжкового бізнесу. Фото: особистий архів Дмитра Феліксова

Теги за темою
БізнесЗірки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z