MY.UAНовини
Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: "Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії"
Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: "Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії"

Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: "Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії"

Вступна кампанія 2024 року – вже третя, яка проходить в особливих умовах, що пов’язані з адаптацією навчання до воєнного часу. Незважаючи на воєнні виклики, цьогорічна вступна кампанія в Академію за кількістю поданих заяв б’є власні рекорди та стає найуспішнішою за роки існування закладу. Як Академія трансформує освітній процес, підтримує волонтерську діяльність і зберігає високий рівень підготовки спеціалістів, – розповідає ректор НА СБУ Андрій Черняк в інтерв’ю Укрінформу.

ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ АБІТУРІЄНТІВ НА 25–30% ЩОРОКУ Є СВІДЧЕННЯМ ПАТРІОТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ МОЛОДІ

- Андрію Миколайовичу, в умовах повномасштабної війни Академія СБУ вже провела третю вступну кампанію. Чи можете розповісти про її результати?

- Повномасштабна воєнна агресія російської федерації проти України внесла суттєві корективи у нашу діяльність. Якщо говорити про вступну кампанію, то, починаючи з 2022 року, ми спостерігаємо щорічне збільшення кількості потенційних здобувачів освіти на 2530 %.

До нас можна вступити на навчання у статусі курсантів – це військова служба, а також у статусі студентів, які навчаються тільки за контрактом.

Процес вступу курсантів складається з двох етапів. Перший – це відбір у регіональних органах Служби безпеки й оперативних департаментах. Другий етап відбувається на базі Академії в липні. На початку першого етапу конкурс серед курсантів сягав 14 осіб на місце. На фінальному етапі кількість претендентів зменшилася до 4 осіб на місце. Загалом наш військовий колектив поповнили 100 курсантів.

Вступна кампанія студентів проходить у класичному форматі в серпні. Цього року ми мали рекордні показники – 4 особи на місце на контракт. Як результат – в Академії навчатимуться ще понад 430 студентів.

Водночас з 2012 року ми проводимо набір на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу ЗСУ.

Можу з упевненістю сказати, що цьогорічна вступна кампанія є найкращою в історії нашого закладу. Вона демонструє патріотичну спрямованість молоді. Якщо абітурієнти обирають вступ до військово-безпекових закладів вищої освіти, це свідчить про їхнє прагнення реалізувати себе в Україні й у майбутньому брати активну участь у розвитку держави. Водночас це свідчить про те, що наш навчальний заклад розвивається і ми займаємо високу позицію не лише в безпековому та експертному середовищі, а й в освітньому. Ми вдосконалюємо наші освітні програми, орієнтуючись на практичні потреби. При цьому бути єдиним спеціалізованим безпековим закладом вищої освіти не тільки почесно, а й складно, адже немає аналогів для порівняння. Академія має досить потужну підтримку з боку керівництва держави і Служби, щоб модернізуватися та рухатися вперед.

Адже ті результати, які сьогодні демонструє СБУ, були б неможливими без якісної підготовки фахівців.

Голова СБУ Василь Малюк, який, до речі, теж є випускником Академії Служби безпеки, особисто курує підготовку майбутнього покоління спецслужбістів. Завдяки його допомозі у нас значно оновилися не тільки навчальні програми, які адаптовані до сучасних реалій війни, а й матеріально-технічна база, яка дозволяє виховувати справжніх професіоналів.

Сьогодні академія налаштована готувати таких фахівців, які будуть у змозі масово проводити спеціальні операції

Ви чудово знаєте про філігранні й безпрецедентні спецоперації та бавовну, які під час війни проводить СБУ і за розробку яких відповідає особисто голова Служби Василь Малюк. Це і підриви Кримського мосту, й атаки по російському морському флоту та наземних цілях у глибокому тилу рф, і багато іншого. Так ось, сьогодні Академія налаштована готувати таких фахівців, які будуть у змозі масово проводити подібні спецоперації! Це добре, коли нам є на кого і на який результат рівнятися.

Наша мета – залучити саме ту молодь, яка поділяє наші принципи і справді хоче навчатися саме в нашому закладі. Ми прагнемо забезпечити випускникам якісне майбутнє, а тому постійно вдосконалюємо освітній продукт. І це не просто слова – це наше основне завдання. Освітній продукт та його якість є ключовими аспектами, над якими ми працюємо відповідно до вимог воєнного часу, керівництва СБУ та Міністерства освіти, а також Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

- Як за час війни змінились умови вступу до навчального закладу?

- Під час війни умови вступу зазнали суттєвих змін. Наприклад, ще у 2022 році ми запровадили подачу заяв на вступ для курсантів онлайн. Насамперед для того, щоби спростити процес вступу абітурієнтам, які проживали на тимчасово окупованих територіях, біля лінії розмежування або в районах ведення бойових дій.

Приймальна комісія також працювала нон-стоп – постійно надавала консультації в телефонному режимі. Ми стали публічнішими – створили Telegram-бот та вели чати в соціальних мережах з абітурієнтами для покращення комунікації. Ці нововведення вже дали свої результати. Наша інформаційна робота щодо правил вступу й освітніх можливостей стала ефективнішою, про що свідчать позитивні відгуки від батьків та абітурієнтів. Тож сьогодні немає проблем із конкурсом, ми здатні повністю виконати наш ліцензійний обсяг і навіть перевищити його.

- Які етапи проходять абітурієнти перед вступом в Академію?

- Початок вступної кампанії на навчання в статусі курсантів передбачає кілька важливих етапів. Серед них – ретельне вивчення кандидата, його родичів, оточення тощо. Далі – перевірка стану здоров’я, витривалості та фізичної підготовки. На завершальному етапі – співбесіда з психологами та проходження поліграфа.

Загалом комплексна перевірка в підрозділах СБУ триває до шести місяців. Після її завершення документи відібраних кандидатів направляють до Академії. У нас відбуваються перевірка фізичної підготовленості, професійно-психологічний відбір, формування рейтингового списку та зарахування кращих на навчання.

- Яка кількість випускників Академії в середньому щороку продовжує свій шлях у СБУ?

- Академія залишається єдиним навчальним закладом, де готують унікальних спеціалістів з державної безпеки.

100% курсантів Академії після завершення навчання стають співробітниками Служби безпеки України.

Щодо студентів контрактної форми навчання, то останніми роками від 30 до 50% із них після здобуття освіти продовжують службу в СБУ. Від 25 до 30% випускників, як бакалаврів, так і магістрів, обирають інші структури сектору безпеки й оборони.

Це свідчить про те, що Академія здійснює якісну підготовку фахівців для захисту нашої держави.

НА СБУ ПРАГНЕ СТАТИ СЕРТИФІКАЦІЙНИМ ЦЕНТРОМ КРАЇН НАТО

- Які нововведення або зміни в програмі навчання були впроваджені в Академії у зв’язку з воєнним станом?

- Національна академія Служби безпеки України є військовим навчальним закладом, який діє відповідно до чинного законодавства й орієнтується на стандарти НАТО. Після початку повномасштабного вторгнення ми значно більше акцентуємо увагу на практичній підготовці. Разом з оперативними підрозділами визначаємо, що саме варто додати в навчальні програми, особливо зі спецдисциплін, і відповідно вносимо зміни. Теоретичні блоки, звичайно, залишаються, проте обсяги практики суттєво збільшено. Також із початку війни наші курсанти активно допомагають оперативним підрозділам СБУ. Наприклад, вони брали участь у патрулюванні, координації та безпекових заходах на Київщині на початку вторгнення, надаючи допомогу Силам безпеки й оборони.

Ще один важливий напрям – це збір доказів російських воєнних злочинів на іноземних ресурсах. Ураховуючи, що в Академії вивчають 12 іноземних мов, курсанти збирають цей контент для передачі до Головного слідчого управління СБУ та подальшого спрямування до Міжнародного кримінального суду.

За ці два з половиною роки наші курсанти отримали низку нагород не тільки від керівництва СБУ, а й від міністра оборони, секретаря РНБО та інших держорганів за свої конкретні досягнення та допомогу.

Варто також зазначити, що ми розвиваємо й напрями підвищення кваліфікації держслужбовців та інших представників Сил оборони. У квітні цього року презентували 12 сертифікатних програм для фахівців сектору безпеки й оборони. Участь у заході взяли близько 50 українських та іноземних партнерів. Програми охоплюють різні тематики, зокрема охорони державної таємниці, переговірної діяльності, контрдиверсійних заходів, інформаційної безпеки тощо. Багато з цих сертифікатних програм розробили спільно з партнерами – фахівцями НАЗК, АРМА, Держфінмоніторингу. Також проводимо тренінги для ДБР, НАБУ, Генштабу, Міноборони, МЗС та інших відомств. Щороку кількість навчальних курсів для партнерів збільшується, що свідчить про високу якість нашого освітнього продукту.

З початком повномасштабного вторгнення Академія адаптувалася до викликів війни і щодо підвищення кваліфікації діючих співробітників. Бо замість того, щоб вони їхали за новими знаннями до нас, ми самі виїжджали в регіональні управління та проводили тренінги на місцях за темами, у яких наразі найбільше зацікавлені підрозділи. Уже відвідали близько десяти регіонів, де бачимо успішні практичні кейси та обмінюємося досвідом.

Для безперервного навчання ми створили освітню онлайн-платформу на базі Moodle, на якій одночасно можуть навчатися 2 000 осіб. Уже розміщено понад 500 навчальних матеріалів з актуальних тем – від OSINT до розслідування воєнних злочинів. Це дає змогу офіцерам СБУ з усієї країни підвищувати свій рівень без відриву від служби, що особливо важливо в умовах війни.

- Як ви оцінюєте роль Академії СБУ в зміцненні національної безпеки й обороноздатності України?

- Національна академія постійно адаптує свою навчальну програму до сучасних викликів. Наприклад, активно розвиваємо напрям кібербезпеки, співпрацюючи з нашим Кібердепартаментом, кібервійськами та профільними закладами вищої освіти. Щороку публікуємо низку видань, що ґрунтуються на практичних кейсах протидії пропаганді та проведення інформаційних операцій. До співпраці залучаємо фахівців із Ради національної безпеки і оборони, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, інших ключових гравців у цій сфері. Це свідчить, що Академія СБУ – динамічна і готова реагувати на потреби часу.

Академія орієнтується на конкретні потреби. Наприклад, у сфері розслідувань воєнних злочинів допомагаємо щодо їх кваліфікації та документування, тісно співпрацюючи зі слідчими ГСУ СБУ, оперативними департаментами, ДБР, Нацполом та іншими правоохоронними органами. За дорученням Президента наші фахівці допомогли підготувати близько 1 500 офіцерів із морально-психологічного забезпечення. Створюємо навчальні посібники, як у друкованому, так і в електронному форматі, щоб швидко поширювати актуальні напрацювання.

Головне завдання зараз – якомога швидше передавати кращий досвід представникам сектору безпеки, зокрема новому поколінню, щоби наші знання та практики були максимально ефективно впроваджені в роботу всіх ключових державних інституцій.

- Ви вже згадували, що Академія рухається до впровадження стандартів НАТО. Розкажіть про успіхи на цьому шляху: що вже зроблено і які плани на майбутнє для досягнення цієї мети?

У нашій діяльності головний акцент – на контррозвідувальній та антитерористичній підготовці

- Безумовно, амбіції в Академії великі. Як і будь-який військовий навчальний заклад в Україні чи Європі, ми прагнемо стати сертифікаційним центром країн НАТО. Однак розуміємо, що через певну специфіку наш контррозвідувальний навчальний заклад відрізняється від класичних військових ЗВО. У нашій діяльності головний акцент – на контррозвідувальній та антитерористичній підготовці.

Одним із важливих кроків стало створення минулого року спеціального тренінгового центру бойової підготовки.

Завдяки підтримці Служби безпеки, Генштабу й Міністерства оборони залучаємо до роботи фахівців із різних безпекових інституцій. Зокрема, для військової підготовки – прогресивних фахівців із бойовим досвідом, які володіють іноземними мовами та мають наукові ступені, що робить нашу програму більш ефективною й сучасною.

ШКОЛА ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ НА СБУ – ОДНА З НАЙКРАЩИХ В УКРАЇНІ

- Інформаційна безпека та протидія ворожій дезінформації є одним із головних напрямів навчання та діяльності Академії. Які досягнення колективу можна відзначити в цій царині?

- У світі, де інформація легко переходить кордони завдяки соціальним мережам, VPN та іншим засобам, ми розуміємо, що інформаційні атаки не мають географічних меж. Ворог використовує всі доступні засоби, щоб посіяти паніку, підірвати довіру до держави, її майбутнього, наших партнерів, а також послабити віру в перемогу. Це є одним із ключових елементів стратегії рф.

Важливим напрямом нашої роботи є інформаційна та кібербезпека. Ми активно взаємодіємо з оперативними департаментами СБУ, оскільки протидія інформаційній агресії охоплює широкий спектр тем. Завдання Служби – викривати такі спроби ворога та протидіяти їм. Зокрема, СБУ спільно з Міністерством цифрової трансформації і Центром протидії дезінформації постійно моніторять інформаційний простір, виявляють проросійські джерела інформації, ініціюють блокування або видалення деструктивного контенту. Один із інструментів ворожої пропаганди – це ботоферми, які розганяють російські наративи та дезінформацію в інтернеті. З початку повномасштабної війни СБУ блокувала десятки таких структур з мільйонами фейкових акаунтів.

Підтримка з боку державних координаційних структур дає змогу діяти ефективно й швидко реагувати на нові виклики. Протидія пропаганді та викриття фейків – це головні напрями, які ми активно досліджуємо.

Постійно вивчаємо досвід як міжнародних партнерів, так і ворога. Навчаємо наших студентів і курсантів застосовувати отримані знання на практиці й ефективно протидіяти агресору в інформаційному полі. Особливу увагу приділяємо аналітичній роботі та прогнозуванню. Інформаційні атаки часто є складовою цілої стратегії ворога, і наші аналітики мають вміти не тільки виявляти такі загрози, а й передбачати їх. Для цього є розроблені СБУ сучасні аналітичні інструменти, які високо оцінили навіть міжнародні експерти. Ці інструменти забезпечують ефективну обробку великих масивів даних, що значно підвищує можливості протидії.

Знання та вміння правильно використовувати інструменти аналітики – це один із ключових факторів успіху в боротьбі з гібридними загрозами, які росія активно застосовує проти нас. Сучасні технології дозволяють не тільки захищатися, але й контратакувати, знижуючи ефективність ворожих інформаційних кампаній і пропаганди.

- Нещодавно на зустрічі з головою комітету ВР з питань свободи слова Ярославом Юрчишиним ви обговорили розробку механізмів ефективної боротьби з інформаційними атаками ворога. Чи можете розповісти, про які механізми йдеться? Чи мають вони бути закріплені на законодавчому рівні?

- Національна академія Служби безпеки України стала важливим майданчиком для співпраці не лише з різними державними органами сектору безпеки й оборони, а й з парламентарями. Щороку наша Академія допомагає розробляти десятки законопроєктів для різних комітетів, особливо для правоохоронного та безпекового напрямів. Ми виступаємо в ролі експертного партнера, зокрема в питаннях протидії інформаційній агресії.

Наразі ведуться дискусії щодо створення координаційних і дорадчих органів для уніфікації заходів боротьби з пропагандою. Академія, як освітня і наукова установа, активно долучається до цієї роботи.

З ПОЧАТКУ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ АКАДЕМІЯ ПЕРЕДАЛА БЛИЗЬКО 70 АВТО ДЛЯ ЗСУ

- Знаю, що колектив Академії проводить активну волонтерську діяльність, зокрема допомагає військовим на фронті.

- Наша волонтерська діяльність розпочалася завдяки підтримці волонтерів. Це було наприкінці лютого 2022 року. Вони надали нам автомобілі, медикаменти та продукти харчування. Ми зрозуміли, що вся ця допомога найбільше потрібна на фронті, тому майже все передали нашим військовим. Це був наш перший досвід.

Колектив Академії вирішив збільшити свій внесок у підтримку Сил оборони. Щомісяця співробітники акумулюють кошти на армію. Вони розподіляються прозоро, і ми регулярно звітуємо про те, як і для кого вони були витрачені.

Близько 95–98% нашої допомоги йде безпосередньо Збройним Силам України

Ми починали з підтримки військових, разом із якими служили рідні наших курсантів, а згодом налагодили сталі контакти з іншими підрозділами, як-от: 56-ю окремою мотопіхотною Маріупольською бригадою та 114-ю окремою бригадою ТрО, яким системно допомагаємо. Грамоти та подяки від військових – це насамперед визнання внеску кожного з нас.

Близько 95–98% нашої допомоги йде безпосередньо Збройним Силам України. Деякі особливі речі, надані друзями-волонтерами, наприклад снайперське обладнання, ми передавали у спецпідрозділи.

За два з половиною роки повномасштабної війни ми передали на фронт близько 70 автомобілів та автобусів, системи Starlink, підсилювачі, оптику, інструменти для ремонту техніки, засоби медичної допомоги, маскувальні сітки, які плетуть наші курсанти.

Співробітники Академії також передали генератори, зарядні пристрої, бензопили, маскувальні костюми, військовий одяг, амуніцію, рації, біноклі та багато іншого.

Водночас колектив узяв участь у семи донорських акціях, під час яких працівники та молодь здали понад 500 літрів крові.

Особливо важливою є підтримка небайдужих громадян, які не прагнуть публічності. Наприклад, волонтер із міста Дубно Рівненської області передав через нас на потреби армії допомогу на суму близько 10 мільйонів гривень. Це показує рівень довіри, і ми дуже цінуємо таку підтримку.

Також налагодили виробництво та передали тисячі окопних свічок, до виготовлення яких разом із курсантами долучились діти із підшефної Шполянської санаторної школи-інтернату Черкаської області.

Волонтерство – це обов’язок кожного, хто має можливість допомогти. Ми сприймаємо його як складову патріотичного виховання молоді.

- Які рекомендації ви можете дати юним українцям, які тільки планують вступати чи розглядають варіанти вступу до Академії СБУ в цей непростий час?

- Молодь має усвідомити свою мотивацію: чи поділяєте ви наші цінності й чи готові стати гідними захисниками нашої держави. Адже складання Військової присяги – це не просто вибір професії. Це про місію, світогляд, цілковиту відданість. І якщо ви відчуваєте, що справді хочете стати курсантом чи курсанткою Академії – це ваша мрія і мета, – починайте тренуватися. Вимоги до вступників у нас високі, але лише тому, що ми маємо готувати найкращих і найбільш мотивованих для української спецслужби.

Ця війна випробовує людей і показує, що для кожного з нас є найціннішим.

Ми будемо раді бачити в нашому колективі тих, хто прагне працювати на користь держави і захищати її з повною самовіддачею.

Марина Шикаренко, для Укрїнформу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Сумах через ворожий удар зруйнована СТО, пошкоджені автомобілі
УкраинФорм
2024-11-26T12:51:01Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T12:46:15Z
У Криму на автостанціях знову посилили заходи безпеки
УкраинФорм
2024-11-26T12:39:05Z
Рекордна кількість дронів над Україною: у Тернополі – катастрофа
TSN
2024-11-26T12:39:01Z
На Одещині оголосили підвищений рівень небезпеки
TSN
2024-11-26T12:39:00Z
Синоптикиня попередила про сильний мороз: де і коли суттєво похолоднішає
TSN
2024-11-26T12:36:29Z
Відключення світла по Україні посилюються: які графіки у Києві та ще 3 областях
GlavRed
2024-11-26T12:34:51Z
РФ пошкодила енергообʼєкт, від якого залежить вся область – голова Тернопільської ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:30:21Z
Путін взявся за небезпечне місто: де РФ намагається перерізати постачання ЗСУ
GlavRed
2024-11-26T12:27:21Z
У США закрили кримінальні провадження проти Трампа через його перемогу на виборах
Детектор М
2024-11-26T12:54:38Z
Умєров відвідає Південну Корею з проханням про постачання зброї Україні, – ЗМІ
24tv
2024-11-26T12:51:44Z
ППО, санкції проти Росії та рішуче стримування «осі зла» - Сибіга озвучив колегам з G7 потреби України
УкраинФорм
2024-11-26T12:51:30Z
В Україні запустили тотальну ревізію інвалідності чиновників
Хвиля
2024-11-26T12:51:24Z
Голова безпекового підкомітету ЄП: Нестійкий мир обійдеться дорожче, ніж підтримка України зараз
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:14Z
У Росії змінили командувача угруповання військ "Південь". Можливо, через ситуацію на сіверському напрямку — росЗМІ
ZN UA
2024-11-26T12:42:28Z
Єврокомісія пропонує виділити €1 мільярд від заморожених активів Росії на українську «оборонку»
УкраинФорм
2024-11-26T12:42:27Z
Прокуратура США припинила справи проти Трампа
360ua.news
2024-11-26T12:34:40Z
Коли валізи дорожчі за людей: дайджест пропаганди за 25 листопада
Детектор М
2024-11-26T12:34:19Z
У чому зустрічати Новий рік 2025: варіанти суконь, які підкорять всіх
24tv
2024-11-26T12:42:54Z
Штучний інтелект використав понад 140 000 фільмів та серіалів для навчання — всі епізоди «Пуститися берега» та «Клану Сопрано» в тому числі
ITC
2024-11-26T12:38:45Z
"Любов допомагає розквітати": Ірина Горова розповіла, хто впливає на Надю Дорофєєву
GlavRed
2024-11-26T12:27:05Z
Відомий хореограф Амадор Лопес неочікувано показався у лікарні: що сталося з артистом
24tv
2024-11-26T12:21:08Z
77-річний Елтон Джон шокував втратою зору: "Не можу нічого читати, дивитися"
TSN
2024-11-26T12:18:59Z
У Білорусі визнали «екстремістською» інстаграм-сторінку екслідерки гурту «Срібне весілля» Світлани Бень
Детектор М
2024-11-26T12:13:23Z
Поки гра захоплює весь світ: документальний фільм про STALKER повертається у кінотеатри
24tv
2024-11-26T12:06:17Z
Близнюків Анджеліни Джолі помітили на рідкісній прогулянці
Фокус
2024-11-26T12:06:16Z
Цифровий художник відтворив обличчя бабусі Тутанхамона
InternetUA
2024-11-26T12:04:37Z
В медзакладах Харківщини надають допомогу пораненим внаслідок удару по центру міста
Мій Харків
2024-11-26T12:42:43Z
Дієтологиня розповіла, яким напоєм слід розпочинати свій ранок для молодості і енергії: це не кава
TSN
2024-11-26T12:39:26Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T11:57:27Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців
TSN
2024-11-26T10:39:58Z
Нарешті однозначна відповідь: чи потрібно мити фарш
24tv
2024-11-26T10:39:34Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Вступ України до ЄС дасть європейській металургії безпеку від росіян – Метінвест
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:51:50Z
В Україні знову здорожчали тепличні огірки
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:34Z
Падіння цін на соєві боби: аграрії стримують продажі, переробники знижують закупівлі
Agravery
2024-11-26T12:37:58Z
Без державної підтримки Україна може втратити 25% своєї промисловості – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:33:21Z
ЕКА застрахувало від воєнних ризиків виробника макаронів та повидла
AgroPortal
2024-11-26T12:30:04Z
Малому бізнесу нададуть до €20 тисяч за новою програмою підтримки енергостійкості
УкраинФорм
2024-11-26T12:24:20Z
Україна за 10 міс імпортувала сирів на 171 млн дол
AgroNews
2024-11-26T12:16:48Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T12:06:53Z
Третину молока Люстдорф отримує від Астарти
AgroPortal
2024-11-26T12:00:46Z
Ньюкасл — Вест Гем 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-11-26T12:51:17Z
Україна здобула другу медаль на юніорському ЧС зі стрибків у воду в Ріо
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:41Z
Баскетбол: нинішнього вікенду пройде пройде етап Кубка України у чоловіків
УкраинФорм
2024-11-26T12:31:25Z
Арсенал зробив продовження контракту з Нванері пріоритетною ціллю
Football.ua
2024-11-26T12:22:02Z
Швейцарський шкільний вчитель судитиме матч Шахтаря в Лізі чемпіонів: що про нього відомо
24tv
2024-11-26T12:15:50Z
Батько Неймара: Мій син завжди повертається кращим, ніж був
Football.ua
2024-11-26T12:00:30Z
Ліверпуль – Реал: де та коли дивитися битву грандів у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T11:36:57Z
Куди перейде Забарний?
Football.ua
2024-11-26T11:01:47Z
Вікаріо переніс операцію після перелому ноги
Football.ua
2024-11-26T11:00:11Z
Рибалка помітив будинок, що плаває посеред моря: як він там опинився
Фокус
2024-11-26T12:51:45Z
Михайло Хома заспівав "Молитву за Україну" на службі у Ватикані
Комсомольская правда
2024-11-26T12:51:23Z
Штурмовиків РФ "покришили" на Курщині: морпіхи ЗСУ відбили атаку росіян
GlavRed
2024-11-26T12:51:00Z
Українці зможуть задекларувати знайдену зброю за день - МВС
УкраинФорм
2024-11-26T12:48:56Z
У Міносвіти назвали кількість студентів-чоловіків віком 30+, яких відрахували із вишів
Фокус
2024-11-26T12:48:56Z
Окремим категоріям громадян виділять по 6500 гривень - рішення уряду
УкраинФорм
2024-11-26T12:48:28Z
Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото
TSN
2024-11-26T12:45:07Z
Чеська ініціатива буде продовжена у 2025-му, адже ЗСУ все ще потребують снарядів — Ліпавський
ZN UA
2024-11-26T12:42:34Z
Батько трьох дітей інсценував свою смерть: яким був його план
TSN
2024-11-26T12:39:05Z
52-річного жителя Дніпра затримали за вбивство через ревнощі
Украина Криминальная
2024-11-26T12:51:53Z
Частину України охопила повітряна тривога: де небезпечно
TSN
2024-11-26T12:51:29Z
Жителя Вараша засуджено за знущання над дружиною та неповнолітньою донькою
Украина Криминальная
2024-11-26T12:45:46Z
До 7 років ув’язнення засуджено закарпатця, який у Почаєві вбив матір своєї шестимісячної доньки
Украина Криминальная
2024-11-26T12:39:50Z
Окремі райони Фінляндії потерпають від підтоплень
Европейская правда
2024-11-26T12:31:55Z
Чоловік отримав повістку та разом із поліцейським вигадили хитрий план, як уникнути мобілізації
TSN
2024-11-26T12:27:49Z
У громаді неподалік Запоріжжя ворожий дрон влучив в автомобіль
УкраинФорм
2024-11-26T12:12:39Z
За умисне вбивство товариша жителя Чернівців засуджено до 8 років позбавлення волі
Украина Криминальная
2024-11-26T12:06:52Z
Підроблений румунський паспорт за 250 євро – учасник схеми допомагав ухилянтам незаконно перетнути кордон
Украина Криминальная
2024-11-26T12:00:04Z
Справжні ерудити: 5 найрозумніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-11-26T12:36:53Z
Як прочистити зливний отвір у холодильнику - патьоків більше не буде
GlavRed
2024-11-26T12:27:31Z
Пральна машина вже не буде "стрибати" під час прання: ось що робити
24tv
2024-11-26T12:27:26Z
Яке ви дерево за знаком Зодіаку
TSN
2024-11-26T12:21:07Z
Чому варто купити пиво Stella Artois: традиції та смак
iPress
2024-11-26T11:57:27Z
Чи справді потрібно мити рис перед варінням: не всі знають правду
24tv
2024-11-26T11:54:46Z
Де найкраще в світі святкувати Різдво: повний список найкомфортніших міст для подорожі
Фокус
2024-11-26T11:45:18Z
Як створити власноруч 3D стіни: новий тренд з TikTok, що підкорив дизайнерів
24tv
2024-11-26T11:30:12Z
Як приготувати новорічну закуску у формі ялинки: простий рецепт, який оцінять ваші гості
24tv
2024-11-26T11:24:52Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 масово скуповують у Steam: гра очолила чарти продажів магазину
InternetUA
2024-11-26T12:46:43Z
Зіткнення 5 галактик: вчені поділилися деталями спостереження
TSN
2024-11-26T12:39:33Z
Затьмарить усі страви: абсолютно новий рецепт салату на новорічний стіл
GlavRed
2024-11-26T12:36:26Z
Стрес буквально здатен деформувати мозок: що виявили дослідники
Фокус
2024-11-26T12:30:39Z
Нова механіка з GTA 6 виведе реалізм в іграх на небачений рівень
24tv
2024-11-26T12:15:27Z
Оригінальна закуска "Мандаринки" на новорічний стіл: рецепт, що підірвав соцмережі
24tv
2024-11-26T12:15:07Z
Ось чим пожертвує Apple в iPhone 17 Air, щоб зробити смартфон таким тонким, як усі очікують
24tv
2024-11-26T12:06:23Z
Фізики пояснили дивний сигнал, який приходить на Землю з відстані 6200 св. років
Фокус
2024-11-26T11:51:56Z
Butter Bot з "Ріка та Морті" ожив: тепер він не тільки знайшов сенс життя, а вчить, розважає та досліджує світ з ШІ
Знай
2024-11-26T11:51:36Z
ТОП-7 помилок під час сезонної заміни шин: як їх виправити
AutoGeek
2024-11-26T12:45:05Z
Альтернатива кросоверам: названо кращі сімейні авто з пробігом
Фокус
2024-11-26T12:27:45Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z
У яких регіонах України найдешевші авто з пробігом — дослідження
Фокус
2024-11-26T10:36:50Z
Віком до 13 років: названо найнадійніші та ненадійніші автомобілі
ЗаРулем
2024-11-26T10:15:06Z
Cadillac візьме участь у чемпіонаті Формули 1 сезону 2026
AutoCentre
2024-11-26T10:07:39Z