MY.UAНовини
Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: "Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії"
Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: "Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії"

Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: "Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії"

Вступна кампанія 2024 року – вже третя, яка проходить в особливих умовах, що пов’язані з адаптацією навчання до воєнного часу. Незважаючи на воєнні виклики, цьогорічна вступна кампанія в Академію за кількістю поданих заяв б’є власні рекорди та стає найуспішнішою за роки існування закладу. Як Академія трансформує освітній процес, підтримує волонтерську діяльність і зберігає високий рівень підготовки спеціалістів, – розповідає ректор НА СБУ Андрій Черняк в інтерв’ю Укрінформу.

ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ АБІТУРІЄНТІВ НА 25–30% ЩОРОКУ Є СВІДЧЕННЯМ ПАТРІОТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ МОЛОДІ

- Андрію Миколайовичу, в умовах повномасштабної війни Академія СБУ вже провела третю вступну кампанію. Чи можете розповісти про її результати?

- Повномасштабна воєнна агресія російської федерації проти України внесла суттєві корективи у нашу діяльність. Якщо говорити про вступну кампанію, то, починаючи з 2022 року, ми спостерігаємо щорічне збільшення кількості потенційних здобувачів освіти на 2530 %.

До нас можна вступити на навчання у статусі курсантів – це військова служба, а також у статусі студентів, які навчаються тільки за контрактом.

Процес вступу курсантів складається з двох етапів. Перший – це відбір у регіональних органах Служби безпеки й оперативних департаментах. Другий етап відбувається на базі Академії в липні. На початку першого етапу конкурс серед курсантів сягав 14 осіб на місце. На фінальному етапі кількість претендентів зменшилася до 4 осіб на місце. Загалом наш військовий колектив поповнили 100 курсантів.

Вступна кампанія студентів проходить у класичному форматі в серпні. Цього року ми мали рекордні показники – 4 особи на місце на контракт. Як результат – в Академії навчатимуться ще понад 430 студентів.

Водночас з 2012 року ми проводимо набір на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу ЗСУ.

Можу з упевненістю сказати, що цьогорічна вступна кампанія є найкращою в історії нашого закладу. Вона демонструє патріотичну спрямованість молоді. Якщо абітурієнти обирають вступ до військово-безпекових закладів вищої освіти, це свідчить про їхнє прагнення реалізувати себе в Україні й у майбутньому брати активну участь у розвитку держави. Водночас це свідчить про те, що наш навчальний заклад розвивається і ми займаємо високу позицію не лише в безпековому та експертному середовищі, а й в освітньому. Ми вдосконалюємо наші освітні програми, орієнтуючись на практичні потреби. При цьому бути єдиним спеціалізованим безпековим закладом вищої освіти не тільки почесно, а й складно, адже немає аналогів для порівняння. Академія має досить потужну підтримку з боку керівництва держави і Служби, щоб модернізуватися та рухатися вперед.

Адже ті результати, які сьогодні демонструє СБУ, були б неможливими без якісної підготовки фахівців.

Голова СБУ Василь Малюк, який, до речі, теж є випускником Академії Служби безпеки, особисто курує підготовку майбутнього покоління спецслужбістів. Завдяки його допомозі у нас значно оновилися не тільки навчальні програми, які адаптовані до сучасних реалій війни, а й матеріально-технічна база, яка дозволяє виховувати справжніх професіоналів.

Сьогодні академія налаштована готувати таких фахівців, які будуть у змозі масово проводити спеціальні операції

Ви чудово знаєте про філігранні й безпрецедентні спецоперації та бавовну, які під час війни проводить СБУ і за розробку яких відповідає особисто голова Служби Василь Малюк. Це і підриви Кримського мосту, й атаки по російському морському флоту та наземних цілях у глибокому тилу рф, і багато іншого. Так ось, сьогодні Академія налаштована готувати таких фахівців, які будуть у змозі масово проводити подібні спецоперації! Це добре, коли нам є на кого і на який результат рівнятися.

Наша мета – залучити саме ту молодь, яка поділяє наші принципи і справді хоче навчатися саме в нашому закладі. Ми прагнемо забезпечити випускникам якісне майбутнє, а тому постійно вдосконалюємо освітній продукт. І це не просто слова – це наше основне завдання. Освітній продукт та його якість є ключовими аспектами, над якими ми працюємо відповідно до вимог воєнного часу, керівництва СБУ та Міністерства освіти, а також Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

- Як за час війни змінились умови вступу до навчального закладу?

- Під час війни умови вступу зазнали суттєвих змін. Наприклад, ще у 2022 році ми запровадили подачу заяв на вступ для курсантів онлайн. Насамперед для того, щоби спростити процес вступу абітурієнтам, які проживали на тимчасово окупованих територіях, біля лінії розмежування або в районах ведення бойових дій.

Приймальна комісія також працювала нон-стоп – постійно надавала консультації в телефонному режимі. Ми стали публічнішими – створили Telegram-бот та вели чати в соціальних мережах з абітурієнтами для покращення комунікації. Ці нововведення вже дали свої результати. Наша інформаційна робота щодо правил вступу й освітніх можливостей стала ефективнішою, про що свідчать позитивні відгуки від батьків та абітурієнтів. Тож сьогодні немає проблем із конкурсом, ми здатні повністю виконати наш ліцензійний обсяг і навіть перевищити його.

- Які етапи проходять абітурієнти перед вступом в Академію?

- Початок вступної кампанії на навчання в статусі курсантів передбачає кілька важливих етапів. Серед них – ретельне вивчення кандидата, його родичів, оточення тощо. Далі – перевірка стану здоров’я, витривалості та фізичної підготовки. На завершальному етапі – співбесіда з психологами та проходження поліграфа.

Загалом комплексна перевірка в підрозділах СБУ триває до шести місяців. Після її завершення документи відібраних кандидатів направляють до Академії. У нас відбуваються перевірка фізичної підготовленості, професійно-психологічний відбір, формування рейтингового списку та зарахування кращих на навчання.

- Яка кількість випускників Академії в середньому щороку продовжує свій шлях у СБУ?

- Академія залишається єдиним навчальним закладом, де готують унікальних спеціалістів з державної безпеки.

100% курсантів Академії після завершення навчання стають співробітниками Служби безпеки України.

Щодо студентів контрактної форми навчання, то останніми роками від 30 до 50% із них після здобуття освіти продовжують службу в СБУ. Від 25 до 30% випускників, як бакалаврів, так і магістрів, обирають інші структури сектору безпеки й оборони.

Це свідчить про те, що Академія здійснює якісну підготовку фахівців для захисту нашої держави.

НА СБУ ПРАГНЕ СТАТИ СЕРТИФІКАЦІЙНИМ ЦЕНТРОМ КРАЇН НАТО

- Які нововведення або зміни в програмі навчання були впроваджені в Академії у зв’язку з воєнним станом?

- Національна академія Служби безпеки України є військовим навчальним закладом, який діє відповідно до чинного законодавства й орієнтується на стандарти НАТО. Після початку повномасштабного вторгнення ми значно більше акцентуємо увагу на практичній підготовці. Разом з оперативними підрозділами визначаємо, що саме варто додати в навчальні програми, особливо зі спецдисциплін, і відповідно вносимо зміни. Теоретичні блоки, звичайно, залишаються, проте обсяги практики суттєво збільшено. Також із початку війни наші курсанти активно допомагають оперативним підрозділам СБУ. Наприклад, вони брали участь у патрулюванні, координації та безпекових заходах на Київщині на початку вторгнення, надаючи допомогу Силам безпеки й оборони.

Ще один важливий напрям – це збір доказів російських воєнних злочинів на іноземних ресурсах. Ураховуючи, що в Академії вивчають 12 іноземних мов, курсанти збирають цей контент для передачі до Головного слідчого управління СБУ та подальшого спрямування до Міжнародного кримінального суду.

За ці два з половиною роки наші курсанти отримали низку нагород не тільки від керівництва СБУ, а й від міністра оборони, секретаря РНБО та інших держорганів за свої конкретні досягнення та допомогу.

Варто також зазначити, що ми розвиваємо й напрями підвищення кваліфікації держслужбовців та інших представників Сил оборони. У квітні цього року презентували 12 сертифікатних програм для фахівців сектору безпеки й оборони. Участь у заході взяли близько 50 українських та іноземних партнерів. Програми охоплюють різні тематики, зокрема охорони державної таємниці, переговірної діяльності, контрдиверсійних заходів, інформаційної безпеки тощо. Багато з цих сертифікатних програм розробили спільно з партнерами – фахівцями НАЗК, АРМА, Держфінмоніторингу. Також проводимо тренінги для ДБР, НАБУ, Генштабу, Міноборони, МЗС та інших відомств. Щороку кількість навчальних курсів для партнерів збільшується, що свідчить про високу якість нашого освітнього продукту.

З початком повномасштабного вторгнення Академія адаптувалася до викликів війни і щодо підвищення кваліфікації діючих співробітників. Бо замість того, щоб вони їхали за новими знаннями до нас, ми самі виїжджали в регіональні управління та проводили тренінги на місцях за темами, у яких наразі найбільше зацікавлені підрозділи. Уже відвідали близько десяти регіонів, де бачимо успішні практичні кейси та обмінюємося досвідом.

Для безперервного навчання ми створили освітню онлайн-платформу на базі Moodle, на якій одночасно можуть навчатися 2 000 осіб. Уже розміщено понад 500 навчальних матеріалів з актуальних тем – від OSINT до розслідування воєнних злочинів. Це дає змогу офіцерам СБУ з усієї країни підвищувати свій рівень без відриву від служби, що особливо важливо в умовах війни.

- Як ви оцінюєте роль Академії СБУ в зміцненні національної безпеки й обороноздатності України?

- Національна академія постійно адаптує свою навчальну програму до сучасних викликів. Наприклад, активно розвиваємо напрям кібербезпеки, співпрацюючи з нашим Кібердепартаментом, кібервійськами та профільними закладами вищої освіти. Щороку публікуємо низку видань, що ґрунтуються на практичних кейсах протидії пропаганді та проведення інформаційних операцій. До співпраці залучаємо фахівців із Ради національної безпеки і оборони, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, інших ключових гравців у цій сфері. Це свідчить, що Академія СБУ – динамічна і готова реагувати на потреби часу.

Академія орієнтується на конкретні потреби. Наприклад, у сфері розслідувань воєнних злочинів допомагаємо щодо їх кваліфікації та документування, тісно співпрацюючи зі слідчими ГСУ СБУ, оперативними департаментами, ДБР, Нацполом та іншими правоохоронними органами. За дорученням Президента наші фахівці допомогли підготувати близько 1 500 офіцерів із морально-психологічного забезпечення. Створюємо навчальні посібники, як у друкованому, так і в електронному форматі, щоб швидко поширювати актуальні напрацювання.

Головне завдання зараз – якомога швидше передавати кращий досвід представникам сектору безпеки, зокрема новому поколінню, щоби наші знання та практики були максимально ефективно впроваджені в роботу всіх ключових державних інституцій.

- Ви вже згадували, що Академія рухається до впровадження стандартів НАТО. Розкажіть про успіхи на цьому шляху: що вже зроблено і які плани на майбутнє для досягнення цієї мети?

У нашій діяльності головний акцент – на контррозвідувальній та антитерористичній підготовці

- Безумовно, амбіції в Академії великі. Як і будь-який військовий навчальний заклад в Україні чи Європі, ми прагнемо стати сертифікаційним центром країн НАТО. Однак розуміємо, що через певну специфіку наш контррозвідувальний навчальний заклад відрізняється від класичних військових ЗВО. У нашій діяльності головний акцент – на контррозвідувальній та антитерористичній підготовці.

Одним із важливих кроків стало створення минулого року спеціального тренінгового центру бойової підготовки.

Завдяки підтримці Служби безпеки, Генштабу й Міністерства оборони залучаємо до роботи фахівців із різних безпекових інституцій. Зокрема, для військової підготовки – прогресивних фахівців із бойовим досвідом, які володіють іноземними мовами та мають наукові ступені, що робить нашу програму більш ефективною й сучасною.

ШКОЛА ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ НА СБУ – ОДНА З НАЙКРАЩИХ В УКРАЇНІ

- Інформаційна безпека та протидія ворожій дезінформації є одним із головних напрямів навчання та діяльності Академії. Які досягнення колективу можна відзначити в цій царині?

- У світі, де інформація легко переходить кордони завдяки соціальним мережам, VPN та іншим засобам, ми розуміємо, що інформаційні атаки не мають географічних меж. Ворог використовує всі доступні засоби, щоб посіяти паніку, підірвати довіру до держави, її майбутнього, наших партнерів, а також послабити віру в перемогу. Це є одним із ключових елементів стратегії рф.

Важливим напрямом нашої роботи є інформаційна та кібербезпека. Ми активно взаємодіємо з оперативними департаментами СБУ, оскільки протидія інформаційній агресії охоплює широкий спектр тем. Завдання Служби – викривати такі спроби ворога та протидіяти їм. Зокрема, СБУ спільно з Міністерством цифрової трансформації і Центром протидії дезінформації постійно моніторять інформаційний простір, виявляють проросійські джерела інформації, ініціюють блокування або видалення деструктивного контенту. Один із інструментів ворожої пропаганди – це ботоферми, які розганяють російські наративи та дезінформацію в інтернеті. З початку повномасштабної війни СБУ блокувала десятки таких структур з мільйонами фейкових акаунтів.

Підтримка з боку державних координаційних структур дає змогу діяти ефективно й швидко реагувати на нові виклики. Протидія пропаганді та викриття фейків – це головні напрями, які ми активно досліджуємо.

Постійно вивчаємо досвід як міжнародних партнерів, так і ворога. Навчаємо наших студентів і курсантів застосовувати отримані знання на практиці й ефективно протидіяти агресору в інформаційному полі. Особливу увагу приділяємо аналітичній роботі та прогнозуванню. Інформаційні атаки часто є складовою цілої стратегії ворога, і наші аналітики мають вміти не тільки виявляти такі загрози, а й передбачати їх. Для цього є розроблені СБУ сучасні аналітичні інструменти, які високо оцінили навіть міжнародні експерти. Ці інструменти забезпечують ефективну обробку великих масивів даних, що значно підвищує можливості протидії.

Знання та вміння правильно використовувати інструменти аналітики – це один із ключових факторів успіху в боротьбі з гібридними загрозами, які росія активно застосовує проти нас. Сучасні технології дозволяють не тільки захищатися, але й контратакувати, знижуючи ефективність ворожих інформаційних кампаній і пропаганди.

- Нещодавно на зустрічі з головою комітету ВР з питань свободи слова Ярославом Юрчишиним ви обговорили розробку механізмів ефективної боротьби з інформаційними атаками ворога. Чи можете розповісти, про які механізми йдеться? Чи мають вони бути закріплені на законодавчому рівні?

- Національна академія Служби безпеки України стала важливим майданчиком для співпраці не лише з різними державними органами сектору безпеки й оборони, а й з парламентарями. Щороку наша Академія допомагає розробляти десятки законопроєктів для різних комітетів, особливо для правоохоронного та безпекового напрямів. Ми виступаємо в ролі експертного партнера, зокрема в питаннях протидії інформаційній агресії.

Наразі ведуться дискусії щодо створення координаційних і дорадчих органів для уніфікації заходів боротьби з пропагандою. Академія, як освітня і наукова установа, активно долучається до цієї роботи.

З ПОЧАТКУ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ АКАДЕМІЯ ПЕРЕДАЛА БЛИЗЬКО 70 АВТО ДЛЯ ЗСУ

- Знаю, що колектив Академії проводить активну волонтерську діяльність, зокрема допомагає військовим на фронті.

- Наша волонтерська діяльність розпочалася завдяки підтримці волонтерів. Це було наприкінці лютого 2022 року. Вони надали нам автомобілі, медикаменти та продукти харчування. Ми зрозуміли, що вся ця допомога найбільше потрібна на фронті, тому майже все передали нашим військовим. Це був наш перший досвід.

Колектив Академії вирішив збільшити свій внесок у підтримку Сил оборони. Щомісяця співробітники акумулюють кошти на армію. Вони розподіляються прозоро, і ми регулярно звітуємо про те, як і для кого вони були витрачені.

Близько 95–98% нашої допомоги йде безпосередньо Збройним Силам України

Ми починали з підтримки військових, разом із якими служили рідні наших курсантів, а згодом налагодили сталі контакти з іншими підрозділами, як-от: 56-ю окремою мотопіхотною Маріупольською бригадою та 114-ю окремою бригадою ТрО, яким системно допомагаємо. Грамоти та подяки від військових – це насамперед визнання внеску кожного з нас.

Близько 95–98% нашої допомоги йде безпосередньо Збройним Силам України. Деякі особливі речі, надані друзями-волонтерами, наприклад снайперське обладнання, ми передавали у спецпідрозділи.

За два з половиною роки повномасштабної війни ми передали на фронт близько 70 автомобілів та автобусів, системи Starlink, підсилювачі, оптику, інструменти для ремонту техніки, засоби медичної допомоги, маскувальні сітки, які плетуть наші курсанти.

Співробітники Академії також передали генератори, зарядні пристрої, бензопили, маскувальні костюми, військовий одяг, амуніцію, рації, біноклі та багато іншого.

Водночас колектив узяв участь у семи донорських акціях, під час яких працівники та молодь здали понад 500 літрів крові.

Особливо важливою є підтримка небайдужих громадян, які не прагнуть публічності. Наприклад, волонтер із міста Дубно Рівненської області передав через нас на потреби армії допомогу на суму близько 10 мільйонів гривень. Це показує рівень довіри, і ми дуже цінуємо таку підтримку.

Також налагодили виробництво та передали тисячі окопних свічок, до виготовлення яких разом із курсантами долучились діти із підшефної Шполянської санаторної школи-інтернату Черкаської області.

Волонтерство – це обов’язок кожного, хто має можливість допомогти. Ми сприймаємо його як складову патріотичного виховання молоді.

- Які рекомендації ви можете дати юним українцям, які тільки планують вступати чи розглядають варіанти вступу до Академії СБУ в цей непростий час?

- Молодь має усвідомити свою мотивацію: чи поділяєте ви наші цінності й чи готові стати гідними захисниками нашої держави. Адже складання Військової присяги – це не просто вибір професії. Це про місію, світогляд, цілковиту відданість. І якщо ви відчуваєте, що справді хочете стати курсантом чи курсанткою Академії – це ваша мрія і мета, – починайте тренуватися. Вимоги до вступників у нас високі, але лише тому, що ми маємо готувати найкращих і найбільш мотивованих для української спецслужби.

Ця війна випробовує людей і показує, що для кожного з нас є найціннішим.

Ми будемо раді бачити в нашому колективі тих, хто прагне працювати на користь держави і захищати її з повною самовіддачею.

Марина Шикаренко, для Укрїнформу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Українцям восени пророкують запори, гастрити і депресії
Знай
2024-09-30T19:51:53Z
5 шкідливих звичок, які псують ваш сон: відмовтеся від них прямо зараз
24tv
2024-09-30T18:21:18Z
Як перестати хропіти: 5 простих порад, які допоможуть впоратися з проблемою
Фокус
2024-09-30T18:15:46Z
37-річний чоловік з'їв "чарівні" гриби та залишився без пеніса: що сталося
TSN
2024-09-30T18:03:45Z
Як зберегти капусту свіжою надовго: секрети від експертів
Знай
2024-09-30T16:51:41Z
Експерти розповіли, чому буряк важливо додати до раціону кожної людини
AgroNews
2024-09-30T16:25:38Z
Лінива вівсянка: сніданок, який змінить ваше ранок назавжди
Знай
2024-09-30T15:51:52Z
У Харківському районі після капітального ремонту запрацювала сучасна амбулаторія
Мій Харків
2024-09-30T15:46:20Z
Найпростіша та найсмачніша закуска з баклажанів: рецепт смачної страви
Фокус
2024-09-30T14:06:33Z
Захищають свою країну: 10 українських акторів, які служать у війську
24tv
2024-09-30T20:33:20Z
Знову не в ті двері: путініст Філіп Кіркоров налетів на журналіста
GlavRed
2024-09-30T20:27:11Z
Оля Полякова – "Білий налив" та Богдана Бутусова – "Мама" - 10 і 9 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-09-30T20:12:44Z
Аліна Шаманська зізналася, як після розлучення з Ханумаком 6-річного сина виховує: "Дуже складно"
TSN
2024-09-30T20:00:56Z
Ірина Федишин замилувала рідкісним фото з мамою-красунею та публічно звернулася до неї
TSN
2024-09-30T20:00:41Z
Іраклі Макацарія показався з 22-річною дружиною та захопив фото з відпочинку на круїзному лайнері
TSN
2024-09-30T20:00:27Z
Анатолій Анатоліч показав, як відсвяткував ювілей і чим Козловський дивував на його святі
TSN
2024-09-30T18:03:40Z
Ольга Фреймут розсекретила, який бізнес відкрила за кордоном: "Проєкт мрії"
TSN
2024-09-30T18:03:11Z
У Луцьку презентували найбільшу картину в Україні: як вона виглядає
24tv
2024-09-30T18:00:42Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Сполучені Штати зосереджені на подальшому зміцненні НАТО - Білий дім
УкраинФорм
2024-09-30T20:33:46Z
Трамп зажадав відставки та імпічменту Гарріс
УкраинФорм
2024-09-30T20:33:32Z
ЦАХАЛ оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T20:15:06Z
Глава МЗС Німеччини: Російська дезінформація особливо націлена на молодь
InternetUA
2024-09-30T20:12:58Z
«Потрібно вражати не стріли, а лучників» – Боррель закликав дозволити ЗСУ бити по Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T20:00:44Z
Рідкісні кадри госпіталізації президента Кеннеді після поранення продали на аукціоні за $137,5 тисячі
УкраинФорм
2024-09-30T20:00:44Z
Як тепер Путін може вдарити ядерною зброєю по Україні: Жданов — про нову доктрину
TSN
2024-09-30T20:00:43Z
Росіяни потрапили у власну пастку на Курщині: що нового відомо про українську офензиву
TSN
2024-09-30T20:00:34Z
Масове переселення жителів Курщини до Маріуполя: Андрющенко розповів деталі
24tv
2024-09-30T20:24:10Z
В Україні випав перший сніг: де саме зустрілися осінь і зима і яка погодна аномалія чекає на країну
TSN
2024-09-30T20:00:55Z
У Києві та низці областей - повітряна тривога через загрозу балістики
УкраинФорм
2024-09-30T20:00:30Z
В столиці та містах України оголосили повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T19:21:03Z
Російська пропаганда вербує українських дітей: чого окупанти хочуть від них
24tv
2024-09-30T19:12:49Z
Над Києвом зійшло біле "пустельне" Сонце: що відомо про цю аномалію
24tv
2024-09-30T19:03:54Z
На Дніпропетровщині енергетики потрапили під ворожий обстріл: деталі
TSN
2024-09-30T18:24:27Z
Сніг і "мінусова" погода: Україну атакує сильнепохоодання
GlavRed
2024-09-30T18:21:42Z
Біле сонце, дим і мряка: до Києва дістався пил з Каспію
24tv
2024-09-30T18:21:41Z
Роботи для випускників поменшало: що відбувається на ринку праці
Хвиля
2024-09-30T20:33:19Z
Одна на 10 000: чоловік виявив у святковій вечері рідкісну знахідку
TSN
2024-09-30T20:24:46Z
В Україні почали розсилати повістки поштою
1News
2024-09-30T20:18:40Z
Росіяни запустили «Шахеди» з півночі та півдня
УкраинФорм
2024-09-30T20:03:45Z
РФ просунулася на шляху виробництва БпЛА: офіцер Повітряних Сил ЗСУ розповів про технології ворога
TSN
2024-09-30T20:00:58Z
Народ хімба: що відомо про плем'я, що дозволяє відвідувачам спати з їхніми дружинами
TSN
2024-09-30T20:00:17Z
Лікарі знайшли взуттєву гуму в підборідді відомої блогерки – фото
TSN
2024-09-30T20:00:02Z
Данія інвестує $600 млн у виробництво озброєння в Україні
iPress
2024-09-30T19:55:45Z
У ЄС пропонують заходи для захисту дельфінів біля Іспанії та Франції
Европейская правда
2024-09-30T19:34:56Z
Велика Британія зупинила останню вугільну ТЕС — вона першою побудувала таку електростанцію у 1882 році
ITC
2024-09-30T20:34:35Z
Лівія відновлює видобуток сирої нафти після чергової політичної та фінансової кризи
ZN UA
2024-09-30T20:34:15Z
При нульовій температурі відключень світла взимку не буде, — Укренерго
Комсомольская правда
2024-09-30T20:15:32Z
Нові можливості для збільшення пенсій: що потрібно знати українцям
Знай
2024-09-30T20:12:33Z
США відмовилися від цих доларів: фото купюр, які більше не друкують
24tv
2024-09-30T20:09:29Z
Український експорт IT-послуг впав до найнижчого рівня з початку повномасштабної війни
Детектор М
2024-09-30T20:01:15Z
Jerry Heil заспівала у центрі Києва біля трансформатора, який знищили росіяни на одній з ТЕС ДТЕК
TSN
2024-09-30T20:00:00Z
Британія закриває свою останню вугільну електростанцію
УкраинФорм
2024-09-30T19:55:46Z
США конфіскували понад 6 мільйонів доларів у криптовалютних шахраїв за участю Tether
InternetUA
2024-09-30T19:28:28Z
У Херсоні невідомий напав на журналістку Олену Гнітецьку
InternetUA
2024-09-30T19:42:11Z
Влупив майже 6-бальний шторм: Україну атакувала нова магнітна буря
GlavRed
2024-09-30T19:27:17Z
Підпал військової техніки у Швейцарії: поліція затримала підозрюваного
Европейская правда
2024-09-30T18:40:21Z
Капітан ЗСУ Павло Чайка загинув у ДТП на Волині
TSN
2024-09-30T18:36:40Z
Сусідська помста: в Одеській області затримали чоловіка, який підпалив курник
Политека
2024-09-30T17:51:57Z
Двох українок підозрюють у поширенні антиукраїнської пропаганди
InternetUA
2024-09-30T17:40:42Z
У Стокгольмі чоловік увірвався в будівлю посольства й вивісив ЛГБТ-прапор
Европейская правда
2024-09-30T17:35:44Z
На Харківщині внаслідок чергової ворожої атаки постраждали четверо людей, серед яких двоє волонтерів
Мій Харків
2024-09-30T17:28:26Z
У Подільському районі столиці виявлено артилерійський снаряд
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T17:12:10Z
Грізманн може возз'єднатися з Мессі та Суаресом уже взимку
Football.ua
2024-09-30T20:21:07Z
Поттер оцінив успіхи Палмера в Челсі
Football.ua
2024-09-30T20:04:31Z
Шахтар – Аталанта: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги чемпіонів
TSN
2024-09-30T20:03:41Z
"Мажорна якась?": Еліна Світоліна відповіла Сергію Притулі прямо в очі
GlavRed
2024-09-30T19:27:57Z
"Ми перемогли": тренер Дюбуа про бій з Усиком
24tv
2024-09-30T19:03:20Z
Четвертий сезон «Відьмака» в Уельсі: багато фото Ґеральта, Мільви, Золтана та інших зі знімального майданчика
ITC
2024-09-30T18:55:26Z
Україна – Бразилія: прогноз букмекерів, де і коли дивитись півфінал ЧС-2024 з футзалу
ZN UA
2024-09-30T18:54:45Z
Забарний зіграє з перших хвилин проти Саутгемптона
Football.ua
2024-09-30T18:40:27Z
Ліга чемпіонів: розклад і результати матчів другого туру
TSN
2024-09-30T18:03:24Z
Найнещасливіші жінки народжуються в ці дати: як виправити своє "прокляття"
Знай
2024-09-30T20:30:10Z
Що потрібно додати у шампунь, щоб відростити густе волосся: результат здивує
GlavRed
2024-09-30T20:27:50Z
Кіноночі – бути: як облаштувати домашній кінотеатр у вітальні
24tv
2024-09-30T20:27:16Z
Чим підживити яблуні восени для максимального врожаю: поради професіоналів
Политека
2024-09-30T20:25:58Z
Кому з друзів принесли найбільший коктейль: головоломка, яка поставила у глухий кут тисячі
24tv
2024-09-30T20:24:52Z
Як зрозуміти, що яйця зіпсовані: основні ознаки, які треба знати
24tv
2024-09-30T20:12:41Z
4 знаки зодіаку, які в жовтні переживатимуть крах у кар'єрі
24tv
2024-09-30T20:03:09Z
Як правильно садити полуницю восени для хорошого врожаю: головні поради
Политека
2024-09-30T19:39:12Z
І він дійсно смачний: готуємо майонез без яйця – який інгредієнт неочікувано змінює все
24tv
2024-09-30T19:33:29Z
Вантажівки JAC N200 в Україні оснастили фінськими кранами-маніпуляторами
AutoCentre
2024-09-30T20:06:38Z
Продажі китайських електромобілів у Європі впали на 48%
ITC
2024-09-30T17:25:40Z
У Монако помітили замаскований Porsche 911 на українських номерах
Топ Жир
2024-09-30T17:00:55Z
На Old Car Land показали раритетні вантажівки та автобуси
AutoCentre
2024-09-30T16:09:15Z
Три метри завширшки: у мережі показали найнезвичніший BMW M3
24tv
2024-09-30T15:15:45Z
Morgan анонсував старт продажу нового родстера Plus Four
AutoCentre
2024-09-30T15:07:19Z
Не знімаючи коліс: як дізнатися, чи треба міняти гальмівні диски - простий спосіб
GlavRed
2024-09-30T13:27:35Z
Hyundai випустив 100-мільйонний автомобіль
AutoCentre
2024-09-30T13:06:22Z
В Україні з’явилися багатофункціональні тягачі IVECO T-Way
AutoCentre
2024-09-30T13:03:01Z
Перегляд під контролем. Як вимкнути автоматичне відтворення відео на різних платформах
InternetUA
2024-09-30T20:16:51Z
7598 дронів встановили новий світовий рекорд – видовищне відео
TSN
2024-09-30T20:00:18Z
Чоловіка звільнили після того, як бос роздрукував 50 годин його історії пошуку: що він гуглив
TSN
2024-09-30T20:00:10Z
Електрика з морських хвиль: припливні електростанції стають ще потужнішими
24tv
2024-09-30T19:31:30Z
Скоро iPhone та iPad можуть сильно подорожчати: названо причину
InternetUA
2024-09-30T19:01:40Z
HMD зняла телефони Nokia з продажу в Європі
Portaltele
2024-09-30T18:55:21Z
У Британії створили унікальний дрон: подробиці
InternetUA
2024-09-30T18:31:24Z
Китай розпочав модернізацію найбільшого у світі радіотелескопа FAST
Portaltele
2024-09-30T18:21:35Z
Як змінити пароль до Wi-Fi роутера для кращої безпеки
InternetUA
2024-09-30T18:02:56Z