MY.UAНовини
Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії
Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії

Андрій Черняк, ректор Академії СБУ: Вступна кампанія-2024 є найкращою в історії Академії

Національна академія Служби безпеки України залишається унікальним осередком підготовки фахівців із національної безпеки України під час війни. Вступна кампанія 2024 року – вже третя, яка проходить в особливих умовах, що пов’язані з адаптацією навчання до воєнного часу. Незважаючи на воєнні виклики, цьогорічна вступна кампанія в Академію за кількістю поданих заяв б’є власні рекорди та стає найуспішнішою за роки існування закладу. Як Академія трансформує освітній процес, підтримує волонтерську діяльність і зберігає високий рівень підготовки спеціалістів, – розповідає ректор НА СБУ Андрій Черняк в інтерв’ю Укрінформу.

ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ АБІТУРІЄНТІВ НА 25–30% ЩОРОКУ Є СВІДЧЕННЯМ ПАТРІОТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ МОЛОДІ

- Андрію Миколайовичу, в умовах повномасштабної війни Академія СБУ вже провела третю вступну кампанію. Чи можете розповісти про її результати?

- Повномасштабна воєнна агресія російської федерації проти України внесла суттєві корективи у нашу діяльність. Якщо говорити про вступну кампанію, то, починаючи з 2022 року, ми спостерігаємо щорічне збільшення кількості потенційних здобувачів освіти на 25–30 %.

До нас можна вступити на навчання у статусі курсантів – це військова служба, а також у статусі студентів, які навчаються тільки за контрактом.

Процес вступу курсантів складається з двох етапів. Перший – це відбір у регіональних органах Служби безпеки й оперативних департаментах. Другий етап відбувається на базі Академії в липні. На початку першого етапу конкурс серед курсантів сягав 14 осіб на місце. На фінальному етапі кількість претендентів зменшилася до 4 осіб на місце. Загалом наш військовий колектив поповнили 100 курсантів.

Вступна кампанія студентів проходить у класичному форматі в серпні. Цього року ми мали рекордні показники – 4 особи на місце на контракт. Як результат – в Академії навчатимуться ще понад 430 студентів.

Водночас з 2012 року ми проводимо набір на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу ЗСУ.

Можу з упевненістю сказати, що цьогорічна вступна кампанія є найкращою в історії нашого закладу. Вона демонструє патріотичну спрямованість молоді. Якщо абітурієнти обирають вступ до військово-безпекових закладів вищої освіти, це свідчить про їхнє прагнення реалізувати себе в Україні й у майбутньому брати активну участь у розвитку держави. Водночас це свідчить про те, що наш навчальний заклад розвивається і ми займаємо високу позицію не лише в безпековому та експертному середовищі, а й в освітньому. Ми вдосконалюємо наші освітні програми, орієнтуючись на практичні потреби. При цьому бути єдиним спеціалізованим безпековим закладом вищої освіти не тільки почесно, а й складно, адже немає аналогів для порівняння. Академія має досить потужну підтримку з боку керівництва держави і Служби, щоб модернізуватися та рухатися вперед.

Адже ті результати, які сьогодні демонструє СБУ, були б неможливими без якісної підготовки фахівців.

Голова СБУ Василь Малюк, який, до речі, теж є випускником Академії Служби безпеки, особисто курує підготовку майбутнього покоління спецслужбістів. Завдяки його допомозі у нас значно оновилися не тільки навчальні програми, які адаптовані до сучасних реалій війни, а й матеріально-технічна база, яка дозволяє виховувати справжніх професіоналів.

Сьогодні академія налаштована готувати таких фахівців, які будуть у змозі масово проводити спеціальні операції

Ви чудово знаєте про філігранні й безпрецедентні спецоперації та бавовну, які під час війни проводить СБУ і за розробку яких відповідає особисто голова Служби Василь Малюк. Це і підриви Кримського мосту, й атаки по російському морському флоту та наземних цілях у глибокому тилу рф, і багато іншого. Так ось, сьогодні Академія налаштована готувати таких фахівців, які будуть у змозі масово проводити подібні спецоперації! Це добре, коли нам є на кого і на який результат рівнятися.

Наша мета – залучити саме ту молодь, яка поділяє наші принципи і справді хоче навчатися саме в нашому закладі. Ми прагнемо забезпечити випускникам якісне майбутнє, а тому постійно вдосконалюємо освітній продукт. І це не просто слова – це наше основне завдання. Освітній продукт та його якість є ключовими аспектами, над якими ми працюємо відповідно до вимог воєнного часу, керівництва СБУ та Міністерства освіти, а також Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

- Як за час війни змінились умови вступу до навчального закладу?

- Під час війни умови вступу зазнали суттєвих змін. Наприклад, ще у 2022 році ми запровадили подачу заяв на вступ для курсантів онлайн. Насамперед для того, щоби спростити процес вступу абітурієнтам, які проживали на тимчасово окупованих територіях, біля лінії розмежування або в районах ведення бойових дій.

Приймальна комісія також працювала нон-стоп – постійно надавала консультації в телефонному режимі. Ми стали публічнішими – створили Telegram-бот та вели чати в соціальних мережах з абітурієнтами для покращення комунікації. Ці нововведення вже дали свої результати. Наша інформаційна робота щодо правил вступу й освітніх можливостей стала ефективнішою, про що свідчать позитивні відгуки від батьків та абітурієнтів. Тож сьогодні немає проблем із конкурсом, ми здатні повністю виконати наш ліцензійний обсяг і навіть перевищити його.

- Які етапи проходять абітурієнти перед вступом в Академію?

- Початок вступної кампанії на навчання в статусі курсантів передбачає кілька важливих етапів. Серед них – ретельне вивчення кандидата, його родичів, оточення тощо. Далі – перевірка стану здоров’я, витривалості та фізичної підготовки. На завершальному етапі – співбесіда з психологами та проходження поліграфа.

Загалом комплексна перевірка в підрозділах СБУ триває до шести місяців. Після її завершення документи відібраних кандидатів направляють до Академії. У нас відбуваються перевірка фізичної підготовленості, професійно-психологічний відбір, формування рейтингового списку та зарахування кращих на навчання.

- Яка кількість випускників Академії в середньому щороку продовжує свій шлях у СБУ?

- Академія залишається єдиним навчальним закладом, де готують унікальних спеціалістів з державної безпеки.

100% курсантів Академії після завершення навчання стають співробітниками Служби безпеки України.

Щодо студентів контрактної форми навчання, то останніми роками від 30 до 50% із них після здобуття освіти продовжують службу в СБУ. Від 25 до 30% випускників, як бакалаврів, так і магістрів, обирають інші структури сектору безпеки й оборони.

Це свідчить про те, що Академія здійснює якісну підготовку фахівців для захисту нашої держави.

НА СБУ ПРАГНЕ СТАТИ СЕРТИФІКАЦІЙНИМ ЦЕНТРОМ КРАЇН НАТО

- Які нововведення або зміни в програмі навчання були впроваджені в Академії у зв’язку з воєнним станом?

- Національна академія Служби безпеки України є військовим навчальним закладом, який діє відповідно до чинного законодавства й орієнтується на стандарти НАТО. Після початку повномасштабного вторгнення ми значно більше акцентуємо увагу на практичній підготовці. Разом з оперативними підрозділами визначаємо, що саме варто додати в навчальні програми, особливо зі спецдисциплін, і відповідно вносимо зміни. Теоретичні блоки, звичайно, залишаються, проте обсяги практики суттєво збільшено. Також із початку війни наші курсанти активно допомагають оперативним підрозділам СБУ. Наприклад, вони брали участь у патрулюванні, координації та безпекових заходах на Київщині на початку вторгнення, надаючи допомогу Силам безпеки й оборони.

Ще один важливий напрям – це збір доказів російських воєнних злочинів на іноземних ресурсах. Ураховуючи, що в Академії вивчають 12 іноземних мов, курсанти збирають цей контент для передачі до Головного слідчого управління СБУ та подальшого спрямування до Міжнародного кримінального суду.

За ці два з половиною роки наші курсанти отримали низку нагород не тільки від керівництва СБУ, а й від міністра оборони, секретаря РНБО та інших держорганів за свої конкретні досягнення та допомогу.

Варто також зазначити, що ми розвиваємо й напрями підвищення кваліфікації держслужбовців та інших представників Сил оборони. У квітні цього року презентували 12 сертифікатних програм для фахівців сектору безпеки й оборони. Участь у заході взяли близько 50 українських та іноземних партнерів. Програми охоплюють різні тематики, зокрема охорони державної таємниці, переговірної діяльності, контрдиверсійних заходів, інформаційної безпеки тощо. Багато з цих сертифікатних програм розробили спільно з партнерами – фахівцями НАЗК, АРМА, Держфінмоніторингу. Також проводимо тренінги для ДБР, НАБУ, Генштабу, Міноборони, МЗС та інших відомств. Щороку кількість навчальних курсів для партнерів збільшується, що свідчить про високу якість нашого освітнього продукту.

З початком повномасштабного вторгнення Академія адаптувалася до викликів війни і щодо підвищення кваліфікації діючих співробітників. Бо замість того, щоб вони їхали за новими знаннями до нас, ми самі виїжджали в регіональні управління та проводили тренінги на місцях за темами, у яких наразі найбільше зацікавлені підрозділи. Уже відвідали близько десяти регіонів, де бачимо успішні практичні кейси та обмінюємося досвідом.

Для безперервного навчання ми створили освітню онлайн-платформу на базі Moodle, на якій одночасно можуть навчатися 2 000 осіб. Уже розміщено понад 500 навчальних матеріалів з актуальних тем – від OSINT до розслідування воєнних злочинів. Це дає змогу офіцерам СБУ з усієї країни підвищувати свій рівень без відриву від служби, що особливо важливо в умовах війни.

- Як ви оцінюєте роль Академії СБУ в зміцненні національної безпеки й обороноздатності України?

- Національна академія постійно адаптує свою навчальну програму до сучасних викликів. Наприклад, активно розвиваємо напрям кібербезпеки, співпрацюючи з нашим Кібердепартаментом, кібервійськами та профільними закладами вищої освіти. Щороку публікуємо низку видань, що ґрунтуються на практичних кейсах протидії пропаганді та проведення інформаційних операцій. До співпраці залучаємо фахівців із Ради національної безпеки і оборони, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, інших ключових гравців у цій сфері. Це свідчить, що Академія СБУ – динамічна і готова реагувати на потреби часу.

Академія орієнтується на конкретні потреби. Наприклад, у сфері розслідувань воєнних злочинів допомагаємо щодо їх кваліфікації та документування, тісно співпрацюючи зі слідчими ГСУ СБУ, оперативними департаментами, ДБР, Нацполом та іншими правоохоронними органами. За дорученням Президента наші фахівці допомогли підготувати близько 1 500 офіцерів із морально-психологічного забезпечення. Створюємо навчальні посібники, як у друкованому, так і в електронному форматі, щоб швидко поширювати актуальні напрацювання.

Головне завдання зараз – якомога швидше передавати кращий досвід представникам сектору безпеки, зокрема новому поколінню, щоби наші знання та практики були максимально ефективно впроваджені в роботу всіх ключових державних інституцій.

- Ви вже згадували, що Академія рухається до впровадження стандартів НАТО. Розкажіть про успіхи на цьому шляху: що вже зроблено і які плани на майбутнє для досягнення цієї мети?

У нашій діяльності головний акцент – на контррозвідувальній та антитерористичній підготовці

- Безумовно, амбіції в Академії великі. Як і будь-який військовий навчальний заклад в Україні чи Європі, ми прагнемо стати сертифікаційним центром країн НАТО. Однак розуміємо, що через певну специфіку наш контррозвідувальний навчальний заклад відрізняється від класичних військових ЗВО. У нашій діяльності головний акцент – на контррозвідувальній та антитерористичній підготовці.

Одним із важливих кроків стало створення минулого року спеціального тренінгового центру бойової підготовки.

Завдяки підтримці Служби безпеки, Генштабу й Міністерства оборони залучаємо до роботи фахівців із різних безпекових інституцій. Зокрема, для військової підготовки – прогресивних фахівців із бойовим досвідом, які володіють іноземними мовами та мають наукові ступені, що робить нашу програму більш ефективною й сучасною.

ШКОЛА ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ НА СБУ – ОДНА З НАЙКРАЩИХ В УКРАЇНІ

- Інформаційна безпека та протидія ворожій дезінформації є одним із головних напрямів навчання та діяльності Академії. Які досягнення колективу можна відзначити в цій царині?

- У світі, де інформація легко переходить кордони завдяки соціальним мережам, VPN та іншим засобам, ми розуміємо, що інформаційні атаки не мають географічних меж. Ворог використовує всі доступні засоби, щоб посіяти паніку, підірвати довіру до держави, її майбутнього, наших партнерів, а також послабити віру в перемогу. Це є одним із ключових елементів стратегії рф.

Важливим напрямом нашої роботи є інформаційна та кібербезпека. Ми активно взаємодіємо з оперативними департаментами СБУ, оскільки протидія інформаційній агресії охоплює широкий спектр тем. Завдання Служби – викривати такі спроби ворога та протидіяти їм. Зокрема, СБУ спільно з Міністерством цифрової трансформації і Центром протидії дезінформації постійно моніторять інформаційний простір, виявляють проросійські джерела інформації, ініціюють блокування або видалення деструктивного контенту. Один із інструментів ворожої пропаганди – це ботоферми, які розганяють російські наративи та дезінформацію в інтернеті. З початку повномасштабної війни СБУ блокувала десятки таких структур з мільйонами фейкових акаунтів.

Підтримка з боку державних координаційних структур дає змогу діяти ефективно й швидко реагувати на нові виклики. Протидія пропаганді та викриття фейків – це головні напрями, які ми активно досліджуємо.

Постійно вивчаємо досвід як міжнародних партнерів, так і ворога. Навчаємо наших студентів і курсантів застосовувати отримані знання на практиці й ефективно протидіяти агресору в інформаційному полі. Особливу увагу приділяємо аналітичній роботі та прогнозуванню. Інформаційні атаки часто є складовою цілої стратегії ворога, і наші аналітики мають вміти не тільки виявляти такі загрози, а й передбачати їх. Для цього є розроблені СБУ сучасні аналітичні інструменти, які високо оцінили навіть міжнародні експерти. Ці інструменти забезпечують ефективну обробку великих масивів даних, що значно підвищує можливості протидії.

Знання та вміння правильно використовувати інструменти аналітики – це один із ключових факторів успіху в боротьбі з гібридними загрозами, які росія активно застосовує проти нас. Сучасні технології дозволяють не тільки захищатися, але й контратакувати, знижуючи ефективність ворожих інформаційних кампаній і пропаганди.

- Нещодавно на зустрічі з головою комітету ВР з питань свободи слова Ярославом Юрчишиним ви обговорили розробку механізмів ефективної боротьби з інформаційними атаками ворога. Чи можете розповісти, про які механізми йдеться? Чи мають вони бути закріплені на законодавчому рівні?

- Національна академія Служби безпеки України стала важливим майданчиком для співпраці не лише з різними державними органами сектору безпеки й оборони, а й з парламентарями. Щороку наша Академія допомагає розробляти десятки законопроєктів для різних комітетів, особливо для правоохоронного та безпекового напрямів. Ми виступаємо в ролі експертного партнера, зокрема в питаннях протидії інформаційній агресії.

Наразі ведуться дискусії щодо створення координаційних і дорадчих органів для уніфікації заходів боротьби з пропагандою. Академія, як освітня і наукова установа, активно долучається до цієї роботи.

З ПОЧАТКУ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ АКАДЕМІЯ ПЕРЕДАЛА БЛИЗЬКО 70 АВТО ДЛЯ ЗСУ

- Знаю, що колектив Академії проводить активну волонтерську діяльність, зокрема допомагає військовим на фронті.

- Наша волонтерська діяльність розпочалася завдяки підтримці волонтерів. Це було наприкінці лютого 2022 року. Вони надали нам автомобілі, медикаменти та продукти харчування. Ми зрозуміли, що вся ця допомога найбільше потрібна на фронті, тому майже все передали нашим військовим. Це був наш перший досвід.

Колектив Академії вирішив збільшити свій внесок у підтримку Сил оборони. Щомісяця співробітники акумулюють кошти на армію. Вони розподіляються прозоро, і ми регулярно звітуємо про те, як і для кого вони були витрачені.

Близько 95–98% нашої допомоги йде безпосередньо Збройним Силам України

Ми починали з підтримки військових, разом із якими служили рідні наших курсантів, а згодом налагодили сталі контакти з іншими підрозділами, як-от: 56-ю окремою мотопіхотною Маріупольською бригадою та 114-ю окремою бригадою ТрО, яким системно допомагаємо. Грамоти та подяки від військових – це насамперед визнання внеску кожного з нас.

Близько 95–98% нашої допомоги йде безпосередньо Збройним Силам України. Деякі особливі речі, надані друзями-волонтерами, наприклад снайперське обладнання, ми передавали у спецпідрозділи.

За два з половиною роки повномасштабної війни ми передали на фронт близько 70 автомобілів та автобусів, системи Starlink, підсилювачі, оптику, інструменти для ремонту техніки, засоби медичної допомоги, маскувальні сітки, які плетуть наші курсанти.

Співробітники Академії також передали генератори, зарядні пристрої, бензопили, маскувальні костюми, військовий одяг, амуніцію, рації, біноклі та багато іншого.

Водночас колектив узяв участь у семи донорських акціях, під час яких працівники та молодь здали понад 500 літрів крові.

Особливо важливою є підтримка небайдужих громадян, які не прагнуть публічності. Наприклад, волонтер із міста Дубно Рівненської області передав через нас на потреби армії допомогу на суму близько 10 мільйонів гривень. Це показує рівень довіри, і ми дуже цінуємо таку підтримку.

Також налагодили виробництво та передали тисячі окопних свічок, до виготовлення яких разом із курсантами долучились діти із підшефної Шполянської санаторної школи-інтернату Черкаської області.

Волонтерство – це обов’язок кожного, хто має можливість допомогти. Ми сприймаємо його як складову патріотичного виховання молоді.

- Які рекомендації ви можете дати юним українцям, які тільки планують вступати чи розглядають варіанти вступу до Академії СБУ в цей непростий час?

- Молодь має усвідомити свою мотивацію: чи поділяєте ви наші цінності й чи готові стати гідними захисниками нашої держави. Адже складання Військової присяги – це не просто вибір професії. Це про місію, світогляд, цілковиту відданість. І якщо ви відчуваєте, що справді хочете стати курсантом чи курсанткою Академії – це ваша мрія і мета, – починайте тренуватися. Вимоги до вступників у нас високі, але лише тому, що ми маємо готувати найкращих і найбільш мотивованих для української спецслужби.

Ця війна випробовує людей і показує, що для кожного з нас є найціннішим.

Ми будемо раді бачити в нашому колективі тих, хто прагне працювати на користь держави і захищати її з повною самовіддачею.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Окупаційному «начальнику управління освіти» на Херсонщині присудили 10,5 років позбавлення волі
УкраинФорм
2024-11-23T00:30:34Z
У ГУР назвали головну мету окупантів до кінця зими
GlavRed
2024-11-23T00:27:56Z
Суд засудив переселенку з Донеччини до 15 років за держзраду
InternetUA
2024-11-23T00:12:28Z
Окупанти просунулися біля 5 населених пунктів на Донеччини, – DeepState
24tv
2024-11-23T00:09:00Z
Ворожі безпілотники атакували Україну: озвучено напрямок руху
TSN
2024-11-22T23:33:00Z
Війна, день 1003. У ГУР підтвердили, що росія планує розділити Україну на три частини
Football.ua
2024-11-22T23:09:53Z
Колону “вагнерівців” розгромили бойовики “Аль-Каїди”
TSN
2024-11-22T22:21:35Z
18-річного хлопця підозрюють у підпалі відділення Укрпошти у Харкові
Украина Криминальная
2024-11-22T22:09:48Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:00:12Z
Говоритиме особисто з Путіним: хто стане переговірником щодо України від США
GlavRed
2024-11-23T00:27:22Z
У МВС нагадали, що з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї
УкраинФорм
2024-11-23T00:15:24Z
Меркель не вважає себе відповідальною за те, що Путін почав війну проти України
УкраинФорм
2024-11-22T23:54:07Z
У розвідці США назвали перший "явний випадок" убивства за наказом Путіна за кордоном
24tv
2024-11-22T23:45:23Z
Сійярто лютує через санкції США проти Газпромбанку: Атака на наш суверенітет
Европейская правда
2024-11-22T23:36:23Z
США готуються до ймовірної кібератаки зі сторони Китаю - Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:21:39Z
Стала відома ключова кандидатура на крісло “криптоцаря” в уряді Трампа
InternetUA
2024-11-22T22:42:40Z
Як убивали неугодних Путіну: розвідка США розсекретила дані — Bloomberg
TSN
2024-11-22T22:39:17Z
Група російських хакерів націлилася на енергетичну інфраструктуру Європи – ЗМІ
InternetUA
2024-11-22T22:30:24Z
Усвідомити цінність життя: фільми, серіали та мультфільми про постапокаліпсис
ZN UA
2024-11-23T00:03:12Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
Для справжніх поціновувачів розкоші: як правильно обрати вигнутий диван для вітальні
24tv
2024-11-22T19:06:02Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:42:27Z
За три роки Україна на 90% наблизилася до виконання європейського плану боротьби з інсультом - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-22T23:00:41Z
3 добавки, які не допомагають при випадінні волосся: що насправді треба пити
24tv
2024-11-22T22:18:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Кейн оновив ще один бомбардирський рекорд Бундесліги
Football.ua
2024-11-22T22:33:53Z
Хетафе вдома впорався з Вальядолідом
Football.ua
2024-11-22T22:07:29Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
Польські фермери оголосили про новий страйк перед пунктом пропуску на кордоні
ZN UA
2024-11-22T18:52:16Z
Бюджет-2025: скільки грошей витратять на оборону, пенсії та зарплати
TSN
2024-11-22T18:48:10Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T18:37:06Z
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Знай
2024-11-22T18:36:29Z
У "Резерв+" можна буде оплатити штраф за порушення військового обліку: обіцяють навіть знижку
ZN UA
2024-11-23T00:03:40Z
Понад 37 соціальних послуг вже доступні в режимі онлайн – Мінсоцполітики
InternetUA
2024-11-23T00:01:03Z
В Україну прибула система ППО NASAMS, яку чекали майже два роки
ZN UA
2024-11-22T23:21:13Z
Найбільше з початку вторгнення: за перемовини з Україною виступає 79% росіян, – опитування
24tv
2024-11-22T22:57:55Z
Британська розвідка розкрила невтішні для РФ підсумки повітряної війни проти України
Хвиля
2024-11-22T22:09:20Z
23 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:06:18Z
БПЛА-перехоплювачі: українські компанії подали найбільше заявок у тендерах Коаліції дронів
УкраинФорм
2024-11-22T21:57:45Z
У ЗСУ спростували інформацію про нібито присутність північнокорейських військових на Харківщині
УкраинФорм
2024-11-22T21:51:27Z
За спадок доведеться заплатити: які податки чекають українців
Знай
2024-11-22T21:51:04Z
Просто та ефективно: як очистити пригорілі каструлі – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-11-23T00:27:36Z
Не лише посуд: що насправді можна мити у посудомийній машині
24tv
2024-11-22T23:45:10Z
Смажений рис із куркою та яйцем: простий рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-22T23:30:42Z
Що приготувати на Новий рік 2025: топ-10 нетипових страв, які мають бути на святковому столі
24tv
2024-11-22T21:57:16Z
"Мангеттен серед пустелі": як з глини збудували найстаріше місто хмарочосів у світі
Фокус
2024-11-22T21:12:51Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Домашні проєкти, над якими ідеально працювати під час зимових канікул
24tv
2024-11-22T20:03:13Z
Новорічні традиції: що не варто подавати на святковий стіл
24tv
2024-11-22T19:51:38Z
Нацполіція заблокувала 9 схем ухилення від призову та затримала організаторів
УкраинФорм
2024-11-22T23:42:52Z
У Києві суд виніс вирок жінці, яка викинула з вікна 8-поверху свого кота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:27:58Z
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка - потерпілий загинув на місці
ZN UA
2024-11-22T22:48:52Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:33:46Z
Домагався 12-річної дівчинки та зберігав дитячу порнографію: затримали мешканця Ізмаїльського району
InternetUA
2024-11-22T22:01:17Z
Україна під атакою "Шахедів": у яких областях пролунала тривога
24tv
2024-11-22T21:57:27Z
Затопило майже на метр: зграї бобрів "тероризують" село в Шотландії, а влада мовчить
Фокус
2024-11-22T21:45:43Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
У Софіївській Борщагівці під Києвом вибухнули два трансформатори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:21:16Z
Більше половини світових льодовиків може зникнути до 2100 року
Portaltele
2024-11-22T22:36:56Z
Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2024-11-22T22:12:42Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Вчені думали, що знайшли в океані літак Амелії Ергарт: чим він був насправді
Фокус
2024-11-22T21:12:17Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
У космосі астронавти стали розуміти гірше, ніж на Землі
Portaltele
2024-11-22T19:36:30Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z