MY.UAНовини
Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні
Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні

Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні

Військовий аналітик Костянтин Машовець пропонує розібратися з тим, яку ядерну зброю має Росія і чи є сенс застосовувати її в Україні. Так він відповідає на поширювані страхи щодо можливості путінського удару по нашій країні.

Я дивлюсь, чимала кількість людей продовжує відчувати екзистенціальний страх з приводу можливості нанесення удару ядерною зброєю пуйлом по Україні.

Ну, давайте розберемось.

Значить, у РФ є цілий ряд засобів ураження, які можливо віднести до категорії "ядерна зброя". Однак, вся вона за своїм масштабом застосування умовно поділяється на 2 великих категорії: СТРАТЕГІЧНА ядерна зброя (СЯЗ), ну і ТАКТИЧНА (ТЯЗ), як варіант – ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА\ОТЯЗ (але це достатньо умовно, бо уражаючі фактори ядерного вибуху погано вкладаються у встановлені людиною "рівні та масштаби" ведення бойових дій), тому зазвичай поділяють на СЯЗ та ТЯЗ. Хоча і цей поділ носить виключно умовний характер, тому що СЯЗ може бути застосована з оперативно-тактичними та тактичними цілями, так само, як і ТЯЗ – зі стратегічними, через наявність сучасної ядерної зброї із ВАРІАТИВНОЮ СПРОМОЖНІСТЮ щодо регулювання потужності ядерного вибуху.

Є ще так звані "малі" (потужністю до 10 кТ) та "надмалі" (до 1 кТ) заряди, але їх наявність РФ ніколи офіційно не визнавала через те, що ці заряди, очевидно, призначені в першу чергу для диверсійних цілей ("носимые"). Адже публічно визнати наявність у себе в мирний час засобів для ядерних диверсій означає навернути "на свою дупу" досить жорстку реакцію світової спільноти, насамперед тієї її частини, яка сама має ядерну зброю.

"Малі" та "надмалі" ядерні заряди зазвичай також відносять до ТЯЗ, їх виокремлюють в окремий різновид ядерних боєприпасів лише за потужністю вибуху (до 10-и кТ).

У свій час кремлівські дідугани, які керували СРСР, де, власне, й розробили такого роду зброю, були не настількі відмороженими, як нинішне пуйло та його лубянсько-"кооперативне" шобло, і "шопопало" та "депопало" на рахунок "ядерних побажань" не базікали, хоча також іноді несли відверту ахінею атомного забарвлення.

Отже, повернемось до питання ГІПОТЕТИЧНОГО застосування Кремлем ядерної зброї по Україні.

СЯЗ зазвичай починається десь "в районі 100 кТ" (для порівняння, те, що впало на Хіросіму та Нагасакі, це десь приблизно від 10-и до 20 кТ) и призначена для ураження ЗНАЧНИХ за площею, або ДОБРЕ ЗАХИЩЕННИХ цілей у стратегічній глибині території противника (в тому числі, густонаселених регіонах), або таких, які мають вирішальне (стратегічне) значення для рівня його обороноздатності (ключових військових баз, командних центрів, об’єктів оборонної промисловості, критичної інфраструктури, включаючи транспортну та енергетичну, політико-адміністративних центрів ну й т.д.)

Це ДАЛЕКОБІЙНА, переважно на рівні МІЖКОНТИНЕНТАЛЬНОЇ, за дальністю своєї здібності "доставити" ядерний боєзаряд до цілі, зброя…Однак, не завжди. Інколи нею споряджають – авіабомби, ракети середньої та малої дальності, торпеди й т.д.

Застосування цієї зброї, очевидно, пов’язано із катастрофічно-фатальними наслідками для ЗНАЧНИХ ЗА ПЛОЩЕЮ територій, причому у ВСІХ напрямках від епіцентру підриву такого роду заряду – в першу чергу, через його велику потужність й відповідно – значні за рівнем інтенсивності та тривалістю свого впливу вражаючі фактори. Це все ще більше "усугубляється", коли ракета — із головною частиною, яка розділяється в польоті, із індивідуальним наведенням кожною блоку.

Це робить застосування країною, яка має у своєму розпорядженні СЯЗ, по цілі неподалік від своїх кордонів, навіть на порівнняно значній відстані – малоймовірним. Особливо, коли планується застосування (або реально застосовується) така зброя масовано, чи із надпотужним зарядом.

Тобто, СЯЗ має сенс застосовувати тоді, коли ціль, яку потрібно уразити, розташована далеко (бажано на СТРАТЕГІЧНІЙ відстані, мінімум – у 1 000 км від вас). Причому чим далі – тим краще…

ТЯЗ – це зброя для використання в ході ведення бойових дій безпосередньо в тактичній та оперативно-тактичній зонах (включаючи тилові райони), для ураження значних скупчень військ противника, або важливих, з точки зору ведення бойових дій цілей та об’єктів.

На відміну від СЯЗ, вона зазвичай – менш потужна, приблизно до 100 кТ (й відповідно, має менші за рівнем інтенсивності та обсягом впливу уражаючі властивості, однак їх фізичний характер – такий самий, як і у СЯЗ, хоча може МОДЕЛЮВАТИСЯ конструкцією самого "спецзаряду").

ТЯЗ потребує найбільш досконалих та сучасних систем наведення, адже призначена для застосування у БЕЗПОСЕРЕДНІЙ БЛИЗЬКОСТІ від своїх військ…

За методом доставки та застосування ТЯЗ буває:

  • артилерійською (у вигляді арт-снарядів);
  • авіаційною (споряджається у вигляді авіабомб);
  • ракетною (тактичні та оперативно-тактичні ракети класу "земля – земля");
  • зенітною та повітряною (класу "земля – повітря" та "повітря-повітря");
  • ПРО (бч протиракет);
  • iнженерною (у вигляді мін та фугасів);
  • морською (у вигляді бч торпед, ракет морського базування, якорних та донних морських мін).

Щодо ТЯЗ, то до сих пір у світі не існує міжнародно визнаних категорій та параметрів, за якими той чи інший ядерний заряд можливо було б однозначно віднести саме до ТЯЗ. Пробували класіфікувати за потужністю, дальністю дій (застосування) носіїв, цільового призначення, й навіть, влучністю… Однак, як дуже швидко з’ясувалось, по цілому ряду цих параметрів межа між СЯЗ та ТЯЗ… ну-у дуже умовна.

Про МОДЕЛЬОВАНУ потужність, я вже казав, дальність дії носіїв також – дуже дискусійний параметр (далекобійні крилаті ракети, дозаправка стратегічної авіації у повітрі ну й т.д.). Цільове призначення – також дуже спірний критерій, адже, наприклад, нанесення стратегічним підводним човном ядерного удару по якійсь прифронтовій військово-морській базі противника як класифікувати? Як застосування ТЯЗ, чи все ж-таки як СЯЗ?

Ну, і з влучністю також "не все так однозначно". Існують зразки СЯЗ, які цілком успішно забезпечують влучність на рівні ТЯЗ, а бува й навпаки – ТЯЗ, яка може, за цим покажчиком "не дотягувати" до СЯЗ…

Отже, знаючи все це, давайте спробуємо визначити ймовірність застосування пуйлом, як зараз кажуть, "ядерки" по території України.

Тут, краще всього співставити три параметри:

  • умови застосування;
  • можливі результати;
  • наслідки для самого Кремля…

Й це дасть нам, більш-менш реальну картину тих вихідних даних, за наявністю яких Кремль буде приймати відповідне рішення.

1. СЯЗ — можливо, але складно з технічної та технологічної точок зору

Наземний чи морський старт "важкої" ракети – потрібно переналаштувати саму ракету, копатися в системах її наведення, прилаштовувати траєкторію польоту, яка лежить "через космос", ну й т.д. Адже вона, умовно кажучи, призначена для Вашингтона та Лондона, а не для Фастова чи Бердичева…

Авіаційний заряд категорії СЯЗ на борту літака буде виявлений ще ДО виходу його на рубіж пуску (підозрюю, що ще до завантаження його на борт на одній з російських авіабаз, які, очевидно, ВСІ перебувають під цілодобовим НАГЛЯДОМ, причому не стільки України, скільки "інших держав").

Тому найбільш ймовірний варіант застосування СЯЗ – удар крилатою ракетою з підводного човна… ну, або, якщо приймуть рішення – таки спробують із літака дальньої або стратегічної авіації запустити.

Якщо українська ППО пропустить, то ворог зможе уразити (звісно, в тій чи іншій мірі), достатньо значний РЕГІОН України (десь 2-3 області) із великим за площею РАЙНОМ суцільного знищення… Однак, до закінчення війни на болотяних умовах це все одно НЕ призведе.

Наслідки, не тільки для України, а й для самого Кремля будуть також КАТАСТРОФІЧНИМИ.

Окрім того, що значну частку цих "наслідків" понесе безпосередньо на самі болота, також Світу, очевидно, м’яко кажучи, "не сподобається" не стільки загибель частки нашого населення, масштабні руйнування й т.і., скільки "атомне забруднення" значної частини від 30% найбільш плодородних пахотних земель цієї планети.

В такому разі, плешиве чмо І ВСЕ ЙОГО кодло достануть з будь-яких бункерів та "дуп світу". При цьому, їх не врятують ніякі гроші… Це, звісно, ситуацію не виправить, але помирати вони будуть довго й вкрай "болезненно".

До ворожки не ходити, "ручку" до цього докладе навіть Китай…

2. ТЯЗ. Тут, очевидно, ймовірність та варіативність застосування – куди як більші, ніж у випадку з СЯЗ.

В тому числі, через 2 фактора – обмежену потужність (й відповідно, обсяг та розмір можливих наслідків) й технічно-технологічну варіативність… Адже у цьому випадку – можливо банальним арт-снарядом, а можливо якогось фанатичного ватно-скрепного утирка "с ядерным рюкзаком" послати у бИндероФский Львів чи Київ. Більше того, в такому випадку ціль та місце підриву тактичного спецзаряду можливо обирати у достатньо широкому спектрі.

Результат, ймовірно, буде для нас також важким. Звісно, не в масштабі цілого РЕГІОНУ, але "по місцю" це, окрім того, що знову-таки загине значна кількість наших людей, може бути знищене щось дуже для нас важливе, або, навіть, символічне. Але це ще в більшій мірі НЕ зупине війну на болотяних умовах…

Ну а наслідки для самого Кремля будуть не просто важкими, а "дуже важкими". Прогнозую в такому разі навіть ще більш жорстку ізоляцію, ніж у Північній Кореї, але, недовгу…

Далі – тектонічні соціально-політичні потрясіння на болотах (можливо, навіть дезінтеграція). Країна, побудована на вивозі сировини та ресурсів й ввозі усього необхідного "для жизни и боя" із-за кордону, в умовах жорсткої та суцільної ізоляції, викликаної РЕАЛЬНИМ застосуванням "ядрьоної боНби", по-іншому просто не зможе… В Москві, Пітері та якомусь Екатеринбургу траву, як в КНДР, жрати не будуть…

Закінчиться це дуже швидко введенням на територію РФ "стабілізаційного контингенту" міжнародних військових сил (в тому числі, китайських).

А будівництво так званого "Глобального Півдня" далі продовжиться вже БЕЗ РФ як централізованої й самостійної держави…

Підсумуємо…

Загалом, ймовірність застосування Кремлем ядерної зброї ПО УКРАЇНІ, існує — вона, звісно, "не стремится" до нуля, але мала…

Для того, аби вона підскочила до стовідстокової, повинні бути дотримані декілька ключових умов:

  • плешиве муділо у Кремлі повинно з’їхати з котушок вже кінець кінцем й перестати зважати на будь-які наслідки прийняття такого рішення як для себе особисто, так й для очолюваної ним країни;
  • технічний стан, а також боєздатність російських сил й засобів, які "штатно" мають право та можливість застосовувати ядерну зброю того чи іншого типу чи класу, повинні відповідати вимогам РЕАЛЬНОГО виконання алгоритма її застосування;
  • в найближчому та найдальшому оточеннях цього мудила не знайдеться жодної адекватної людини, причетною до виконання цього алгоритму й здатної зірвати його виконання…

А головна причина, по якій ймовірність застосування Кремлем ядерної зброї по Україні мала – бо це ЖОДНИМ ЧИНОМ не наблизить його до перемоги у війні… Однак, здатне навалити ну дуже велику купу вкрай негативних "наслідків" для самого Кремля. Приблизно з вагон та й ще малого возика…

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Новий ядерний блеф Росії. Що стоїть за словами Путіна про зміну ядерної доктрини
Теги за темою
Володимир Путін
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
З чого має складатися капсульний гардероб: речі, які має мати кожна жінка
24tv
2025-01-23T17:54:16Z
"Полювання" на холостяків почато: Решетник натякнув, хто стане наступним героєм
GlavRed
2025-01-23T17:27:15Z
Через місяць після операції: Наталка Денисенко розповіла про стан чоловіка-воїна
GlavRed
2025-01-23T17:27:15Z
Фінал Нацвідбору Євробачення-2025: оголошено порядок виступу учасників
24tv
2025-01-23T17:12:55Z
Голлівуд заплющив очі на війну: фільм "Анора" та російський актор претендують на Оскар-2025
24tv
2025-01-23T17:12:02Z
Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»
Детектор М
2025-01-23T17:07:50Z
Команда The Kyiv Independent презентувала фільм-розслідування «Офіційне пограбування»
Детектор М
2025-01-23T17:01:47Z
Від них перехоплює дух: 3 найкращі фільми про катастрофи, зняті на основі реальних подій
24tv
2025-01-23T16:54:32Z
Оскар-2025: повний список номінантів цьогорічної премії
24tv
2025-01-23T16:51:50Z
Чи можуть військові виїжджати за кордон у 2025 році
24tv
2025-01-23T18:15:47Z
Нова програма "єПотенціал": українці отримають до 40 тис. грн допомоги
Политека
2025-01-23T18:00:05Z
Сирський звернувся до людей, які сумніваються, чи варто йти у військо
24tv
2025-01-23T17:54:50Z
Двом категоріям чоловіків не буде потрібно поновлювати відстрочку кожні 3 місяці
Telegraf
2025-01-23T17:51:52Z
Сирський заявив про необхідність цензури у воєнний час
TSN
2025-01-23T17:49:02Z
Новий дорожній знак із переплетеними стрілками: що потрібно знати українським водіям
ТСН
2025-01-23T17:48:43Z
До сліз: Андрій Бєдняков показав безлюдний Херсон
Вива
2025-01-23T17:42:56Z
"Українська команда" передала партію FPV-дронів підрозділу ССО "Рейнджер", - Палатний
Знай
2025-01-23T17:39:51Z
Чи можна ходити до храму у спортивному костюмі: відповідь священника ПЦУ
24tv
2025-01-23T17:36:39Z
Зеленський назвав один із найважливіших ключів до миру в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T18:15:50Z
«У Кремля – дві мети...». Ексрадник Майї Санду про енергетичний колапс у Молдові
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T18:15:29Z
Війна Мін'юсту та АРМА за активи Медведчука. Коли розблокують аукціони?
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T18:12:49Z
Сигнал Європі: Зеленський прокоментував заяву Трампа про важливість зниження цін на нафту
Хвиля
2025-01-23T18:12:43Z
Чи є шанс на мирний протест у Росії: добровольці-росіяни та журналістка висловили думку
24tv
2025-01-23T18:09:53Z
Розгортання іноземних військ в Україні: у FT припустили, як може виглядати їхнє залучення
24tv
2025-01-23T18:09:25Z
Ера сталого миру безповоротно завершилася 24 лютого 2022 року - глава МЗС Франції в Давосі
УкраинФорм
2025-01-23T18:06:15Z
Трамп помилував засновника даркнет платформи Silk Road: хто це і за що йому дали довічне
24tv
2025-01-23T18:03:15Z
У Росії визнали «Правий сектор» терористичною організацію
УкраинФорм
2025-01-23T18:00:39Z
Якщо не хочеться нікуди виходити: як приготувати смачні суші вдома
24tv
2025-01-23T18:09:50Z
Ця кава принесе вам тонни удачі: який напій вибрати за знаком Зодіаку
Знай
2025-01-23T17:51:14Z
Декор до Дня святого Валентина своїми руками: як зробити милий кекс з локшини для басейну
24tv
2025-01-23T17:48:38Z
Секрет розкрито: для чого в склад шампуню додають кухонну сіль - діє миттєво
GlavRed
2025-01-23T17:27:50Z
Названо рослини, які не можна підживлювати попелом
AgroNews
2025-01-23T17:21:02Z
Спатифілум оживе за лічені дні: зробіть це для пишного цвітіння
24tv
2025-01-23T16:48:42Z
Мільйонери були вражені, дізнавшись, що фундамент їхнього розкішного замку гнилий
24tv
2025-01-23T16:39:42Z
Лояльність і довіра: як побудувати ефективну комунікацію з клієнтами
24tv
2025-01-23T16:03:28Z
80% людей роблять помилки у користуванні посудомийною машиною: це треба знати всім
24tv
2025-01-23T15:57:05Z
ЗСУ відбили масований штурм росіян у Часовому Яру
УкраинФорм
2025-01-23T18:15:36Z
Чи справді під час Харківської операції росіянам "дали втекти": Сирський відповів, як все було
24tv
2025-01-23T18:09:13Z
Фонд «Повернись живим» передав бійцям вантажівки 4х4 та міномети
AutoCentre
2025-01-23T18:03:20Z
Ідентифіковано росіянина, який розстріляли полонених бійців на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T18:00:49Z
На Херсонщині підʼєднали до мережі 18 населених пунктів, знеструмлених після обстрілу
УкраинФорм
2025-01-23T18:00:03Z
Загроза для ЗСУ зростає: військовий експерт повідомив, що відбувається у Великій Новосілці
Политека
2025-01-23T17:42:51Z
Сніг, дощ та потепління до +11: якою буде погода у регіонах найближчим часом
GlavRed
2025-01-23T17:33:16Z
Дозволить зберегти зовнішній вигляд і функцію, – в КМДА розповіли про плани щодо Житнього ринку
24tv
2025-01-23T17:30:10Z
Загарбники атакували два райони Дніпропетровщини з артилерії та дронами, є пошкодження
УкраинФорм
2025-01-23T17:28:14Z
Пенсійний фонд почав оформлювати новий вид компенсації: хто отримає гроші
Знай
2025-01-23T18:06:45Z
Південна Корея рекомендує ввести тимчасові антидемпінгові мита на нержавіючу сталь з КНР
AgroNews
2025-01-23T18:06:33Z
POS-термінали у смартфоні: ПриватБанк уточнив, хто і як може скористатися
Хвиля
2025-01-23T18:00:37Z
Європа та Китай продали РФ верстати для виробництва зброї на $18 млрд
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T17:42:17Z
Нові виклики для іноземного бізнесу в Україні
360ua.news
2025-01-23T17:33:50Z
Енергоблоки, які планують добудувати на Хмельницькій АЕС, працюватимуть на американському паливі - Енергоатом
УкраинФорм
2025-01-23T17:27:46Z
Найбільша криптобіржа світу підтримала мемкоїн Трампа: що це означає
InternetUA
2025-01-23T17:22:27Z
В Україні запускають курс з підприємництва для молоді з прифронтових регіонів
Детектор М
2025-01-23T17:18:27Z
Угорщина пообіцяла Словаччині допомогти з поставками російського газу
iPress
2025-01-23T17:13:30Z
"Працівник банку" вкрав у жінки 400 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-23T18:13:04Z
У Британії юнака засудили до довічного увʼязнення за резонансне вбивство трьох дівчат
Европейская правда
2025-01-23T17:57:10Z
На Волині засудили чоловіка, який здавав розташування ТЦК: скільки дали
InternetUA
2025-01-23T17:13:07Z
Купив «віртуальних» дітей. Чоловік вигадав оригінальний спосіб, щоб перетнути кордон
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T17:06:59Z
Біля Тернополя в посадці виявили халабуду, де жила сім’я з п’ятьма дітьми
УкраинФорм
2025-01-23T16:45:17Z
Суд задовольнив дві апеляційні скарги про арешт майна Крупи та її родини
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T16:24:45Z
Інтернет-шахраї ошукали трьох українців на понад 26000 гривень
InternetUA
2025-01-23T16:13:00Z
У Дніпрі викрили посадовця комунального підприємства у розтраті понад ₴9 млн
Украина Криминальная
2025-01-23T16:12:05Z
Ексслідчому поліції втретє скасували виправдувальний вирок і дали 6 років вʼязниці за хабарництво
Украина Криминальная
2025-01-23T16:06:13Z
Справжній прорив: устриці знищили стійкі до антибіотиків бактерії
24tv
2025-01-23T18:03:12Z
Реформа МСЕК: для оцінювання інвалідності створили нову посаду
24tv
2025-01-23T17:21:57Z
У «Резерв+» розпочали тестування електронного направлення на ВЛК
УкраинФорм
2025-01-23T17:00:29Z
Що не можна їсти перед важливою зустріччю: це треба знати кожному
TSN
2025-01-23T16:09:49Z
Чи можна в басейні підхопити венеричні захворювання
24tv
2025-01-23T15:39:47Z
Чоловік 14 років отримував непотрібну хіміотерапію: чим це закінчилося
TSN
2025-01-23T15:39:32Z
Стовідсотковий спосіб врятувати запас картоплі: чи можна їсти м'який коренеплід
GlavRed
2025-01-23T15:27:46Z
Як зробити, щоб ноги і руки не мерзли взимку: що покласти у взуття
GlavRed
2025-01-23T15:27:35Z
Жінка мусить стояти, коли їсть і п'є: що відомо про надзвичайно рідкісний стан
TSN
2025-01-23T14:51:28Z
Розробники Celeste скасували гру Earthblade через внутрішні проблеми
24tv
2025-01-23T18:15:51Z
Названо найдорожчий смартфон, який державні структури придбали у 2024 році
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T18:03:00Z
Google представила функцію керування Chromebook за допомогою обличчя
InternetUA
2025-01-23T18:01:14Z
Справа стратегічної важливості. У США запустили найпотужніший суперкомп’ютер у світі
InternetUA
2025-01-23T17:43:56Z
Apple судять через «вічні хімікати», знайдені в ремінцях для годинників
Portaltele
2025-01-23T17:43:54Z
ChatGPT не працює — користувачі по всьому світу повідомляють про збій
AIN
2025-01-23T17:39:58Z
Dragon Age: The Veilguard провалилася в продажах – лише 50% від очікувань EA
ITC
2025-01-23T17:25:49Z
З’явилися тести NVIDIA RTX 5090 — 4K 120 FPS у більшості ігор, на 25% швидша за 4090
ITC
2025-01-23T17:25:36Z
Як захистити своє місце розташування від стеження і витоків даних: допоможуть прості дії
InternetUA
2025-01-23T17:24:23Z
Колишній промоутер Кличка дав прогноз на бій Дюбуа – Паркер
24tv
2025-01-23T18:15:18Z
Британський проспект назав умову, за якої битиметься з Усиком
24tv
2025-01-23T17:54:24Z
Венеція продовжує роботу над орендою конкурента Довбика
Football.ua
2025-01-23T17:37:52Z
12 нагород: Україна завершила зимову Універсіаду-2025 у топ-10 командного заліку
УкраинФорм
2025-01-23T17:34:03Z
Довбик зіграє з перших хвилин проти АЗ Алкмар
Football.ua
2025-01-23T17:04:23Z
"Всі наді мною сміялись": Усик зізнався, ким мріяв стати в дитинстві
24tv
2025-01-23T16:54:55Z
Грає на позиції Мудрика: Челсі планує підписати гравця МанЮнайтед
24tv
2025-01-23T16:54:51Z
Зінченко став пріоритетною метою Боруссії Д
Football.ua
2025-01-23T16:49:18Z
Манчестер Сіті офіційно оголосив про підписання Омара Мармуша
360ua.news
2025-01-23T16:33:18Z
Lancia та Sparco повертаються у світ ралі
AutoCentre
2025-01-23T16:22:38Z
Китайські машини почали ламати росіянам хребти навіть при легких аваріях
Украина Криминальная
2025-01-23T16:00:14Z
В січні ОККО встановила плюс три нові Ultra Fast Chargers
24tv
2025-01-23T15:18:17Z
Ця поширена звичка "вбиває" авто: про що застерігають досвідчені водії
ТСН
2025-01-23T15:18:04Z
Для ДСНС поставили партію пожежних автоцистерн на всюдихідних шасі
AutoCentre
2025-01-23T15:16:03Z
Почалась збірка нового недорогого електрокара Skoda Elroq: вже продано понад 20 тисяч авто
Telegraf
2025-01-23T14:18:25Z
Land Rover розкрив терміни появи електричного Defender
AutoCentre
2025-01-23T14:16:52Z
Відео дня: Tesla Model S Plaid виставили у драг-битві проти поліцейських Ford Explorer
AutoGeek
2025-01-23T14:06:13Z
У ЄС готують нові програми підтримки електромобілів
AutoGeek
2025-01-23T13:06:11Z