MY.UAНовини
Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні
Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні

Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні

Військовий аналітик Костянтин Машовець пропонує розібратися з тим, яку ядерну зброю має Росія і чи є сенс застосовувати її в Україні. Так він відповідає на поширювані страхи щодо можливості путінського удару по нашій країні.

Я дивлюсь, чимала кількість людей продовжує відчувати екзистенціальний страх з приводу можливості нанесення удару ядерною зброєю пуйлом по Україні.

Ну, давайте розберемось.

Значить, у РФ є цілий ряд засобів ураження, які можливо віднести до категорії "ядерна зброя". Однак, вся вона за своїм масштабом застосування умовно поділяється на 2 великих категорії: СТРАТЕГІЧНА ядерна зброя (СЯЗ), ну і ТАКТИЧНА (ТЯЗ), як варіант – ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА\ОТЯЗ (але це достатньо умовно, бо уражаючі фактори ядерного вибуху погано вкладаються у встановлені людиною "рівні та масштаби" ведення бойових дій), тому зазвичай поділяють на СЯЗ та ТЯЗ. Хоча і цей поділ носить виключно умовний характер, тому що СЯЗ може бути застосована з оперативно-тактичними та тактичними цілями, так само, як і ТЯЗ – зі стратегічними, через наявність сучасної ядерної зброї із ВАРІАТИВНОЮ СПРОМОЖНІСТЮ щодо регулювання потужності ядерного вибуху.

Є ще так звані "малі" (потужністю до 10 кТ) та "надмалі" (до 1 кТ) заряди, але їх наявність РФ ніколи офіційно не визнавала через те, що ці заряди, очевидно, призначені в першу чергу для диверсійних цілей ("носимые"). Адже публічно визнати наявність у себе в мирний час засобів для ядерних диверсій означає навернути "на свою дупу" досить жорстку реакцію світової спільноти, насамперед тієї її частини, яка сама має ядерну зброю.

"Малі" та "надмалі" ядерні заряди зазвичай також відносять до ТЯЗ, їх виокремлюють в окремий різновид ядерних боєприпасів лише за потужністю вибуху (до 10-и кТ).

У свій час кремлівські дідугани, які керували СРСР, де, власне, й розробили такого роду зброю, були не настількі відмороженими, як нинішне пуйло та його лубянсько-"кооперативне" шобло, і "шопопало" та "депопало" на рахунок "ядерних побажань" не базікали, хоча також іноді несли відверту ахінею атомного забарвлення.

Отже, повернемось до питання ГІПОТЕТИЧНОГО застосування Кремлем ядерної зброї по Україні.

СЯЗ зазвичай починається десь "в районі 100 кТ" (для порівняння, те, що впало на Хіросіму та Нагасакі, це десь приблизно від 10-и до 20 кТ) и призначена для ураження ЗНАЧНИХ за площею, або ДОБРЕ ЗАХИЩЕННИХ цілей у стратегічній глибині території противника (в тому числі, густонаселених регіонах), або таких, які мають вирішальне (стратегічне) значення для рівня його обороноздатності (ключових військових баз, командних центрів, об’єктів оборонної промисловості, критичної інфраструктури, включаючи транспортну та енергетичну, політико-адміністративних центрів ну й т.д.)

Це ДАЛЕКОБІЙНА, переважно на рівні МІЖКОНТИНЕНТАЛЬНОЇ, за дальністю своєї здібності "доставити" ядерний боєзаряд до цілі, зброя…Однак, не завжди. Інколи нею споряджають – авіабомби, ракети середньої та малої дальності, торпеди й т.д.

Застосування цієї зброї, очевидно, пов’язано із катастрофічно-фатальними наслідками для ЗНАЧНИХ ЗА ПЛОЩЕЮ територій, причому у ВСІХ напрямках від епіцентру підриву такого роду заряду – в першу чергу, через його велику потужність й відповідно – значні за рівнем інтенсивності та тривалістю свого впливу вражаючі фактори. Це все ще більше "усугубляється", коли ракета — із головною частиною, яка розділяється в польоті, із індивідуальним наведенням кожною блоку.

Це робить застосування країною, яка має у своєму розпорядженні СЯЗ, по цілі неподалік від своїх кордонів, навіть на порівнняно значній відстані – малоймовірним. Особливо, коли планується застосування (або реально застосовується) така зброя масовано, чи із надпотужним зарядом.

Тобто, СЯЗ має сенс застосовувати тоді, коли ціль, яку потрібно уразити, розташована далеко (бажано на СТРАТЕГІЧНІЙ відстані, мінімум – у 1 000 км від вас). Причому чим далі – тим краще…

ТЯЗ – це зброя для використання в ході ведення бойових дій безпосередньо в тактичній та оперативно-тактичній зонах (включаючи тилові райони), для ураження значних скупчень військ противника, або важливих, з точки зору ведення бойових дій цілей та об’єктів.

На відміну від СЯЗ, вона зазвичай – менш потужна, приблизно до 100 кТ (й відповідно, має менші за рівнем інтенсивності та обсягом впливу уражаючі властивості, однак їх фізичний характер – такий самий, як і у СЯЗ, хоча може МОДЕЛЮВАТИСЯ конструкцією самого "спецзаряду").

ТЯЗ потребує найбільш досконалих та сучасних систем наведення, адже призначена для застосування у БЕЗПОСЕРЕДНІЙ БЛИЗЬКОСТІ від своїх військ…

За методом доставки та застосування ТЯЗ буває:

  • артилерійською (у вигляді арт-снарядів);
  • авіаційною (споряджається у вигляді авіабомб);
  • ракетною (тактичні та оперативно-тактичні ракети класу "земля – земля");
  • зенітною та повітряною (класу "земля – повітря" та "повітря-повітря");
  • ПРО (бч протиракет);
  • iнженерною (у вигляді мін та фугасів);
  • морською (у вигляді бч торпед, ракет морського базування, якорних та донних морських мін).

Щодо ТЯЗ, то до сих пір у світі не існує міжнародно визнаних категорій та параметрів, за якими той чи інший ядерний заряд можливо було б однозначно віднести саме до ТЯЗ. Пробували класіфікувати за потужністю, дальністю дій (застосування) носіїв, цільового призначення, й навіть, влучністю… Однак, як дуже швидко з’ясувалось, по цілому ряду цих параметрів межа між СЯЗ та ТЯЗ… ну-у дуже умовна.

Про МОДЕЛЬОВАНУ потужність, я вже казав, дальність дії носіїв також – дуже дискусійний параметр (далекобійні крилаті ракети, дозаправка стратегічної авіації у повітрі ну й т.д.). Цільове призначення – також дуже спірний критерій, адже, наприклад, нанесення стратегічним підводним човном ядерного удару по якійсь прифронтовій військово-морській базі противника як класифікувати? Як застосування ТЯЗ, чи все ж-таки як СЯЗ?

Ну, і з влучністю також "не все так однозначно". Існують зразки СЯЗ, які цілком успішно забезпечують влучність на рівні ТЯЗ, а бува й навпаки – ТЯЗ, яка може, за цим покажчиком "не дотягувати" до СЯЗ…

Отже, знаючи все це, давайте спробуємо визначити ймовірність застосування пуйлом, як зараз кажуть, "ядерки" по території України.

Тут, краще всього співставити три параметри:

  • умови застосування;
  • можливі результати;
  • наслідки для самого Кремля…

Й це дасть нам, більш-менш реальну картину тих вихідних даних, за наявністю яких Кремль буде приймати відповідне рішення.

1. СЯЗ — можливо, але складно з технічної та технологічної точок зору

Наземний чи морський старт "важкої" ракети – потрібно переналаштувати саму ракету, копатися в системах її наведення, прилаштовувати траєкторію польоту, яка лежить "через космос", ну й т.д. Адже вона, умовно кажучи, призначена для Вашингтона та Лондона, а не для Фастова чи Бердичева…

Авіаційний заряд категорії СЯЗ на борту літака буде виявлений ще ДО виходу його на рубіж пуску (підозрюю, що ще до завантаження його на борт на одній з російських авіабаз, які, очевидно, ВСІ перебувають під цілодобовим НАГЛЯДОМ, причому не стільки України, скільки "інших держав").

Тому найбільш ймовірний варіант застосування СЯЗ – удар крилатою ракетою з підводного човна… ну, або, якщо приймуть рішення – таки спробують із літака дальньої або стратегічної авіації запустити.

Якщо українська ППО пропустить, то ворог зможе уразити (звісно, в тій чи іншій мірі), достатньо значний РЕГІОН України (десь 2-3 області) із великим за площею РАЙНОМ суцільного знищення… Однак, до закінчення війни на болотяних умовах це все одно НЕ призведе.

Наслідки, не тільки для України, а й для самого Кремля будуть також КАТАСТРОФІЧНИМИ.

Окрім того, що значну частку цих "наслідків" понесе безпосередньо на самі болота, також Світу, очевидно, м’яко кажучи, "не сподобається" не стільки загибель частки нашого населення, масштабні руйнування й т.і., скільки "атомне забруднення" значної частини від 30% найбільш плодородних пахотних земель цієї планети.

В такому разі, плешиве чмо І ВСЕ ЙОГО кодло достануть з будь-яких бункерів та "дуп світу". При цьому, їх не врятують ніякі гроші… Це, звісно, ситуацію не виправить, але помирати вони будуть довго й вкрай "болезненно".

До ворожки не ходити, "ручку" до цього докладе навіть Китай…

2. ТЯЗ. Тут, очевидно, ймовірність та варіативність застосування – куди як більші, ніж у випадку з СЯЗ.

В тому числі, через 2 фактора – обмежену потужність (й відповідно, обсяг та розмір можливих наслідків) й технічно-технологічну варіативність… Адже у цьому випадку – можливо банальним арт-снарядом, а можливо якогось фанатичного ватно-скрепного утирка "с ядерным рюкзаком" послати у бИндероФский Львів чи Київ. Більше того, в такому випадку ціль та місце підриву тактичного спецзаряду можливо обирати у достатньо широкому спектрі.

Результат, ймовірно, буде для нас також важким. Звісно, не в масштабі цілого РЕГІОНУ, але "по місцю" це, окрім того, що знову-таки загине значна кількість наших людей, може бути знищене щось дуже для нас важливе, або, навіть, символічне. Але це ще в більшій мірі НЕ зупине війну на болотяних умовах…

Ну а наслідки для самого Кремля будуть не просто важкими, а "дуже важкими". Прогнозую в такому разі навіть ще більш жорстку ізоляцію, ніж у Північній Кореї, але, недовгу…

Далі – тектонічні соціально-політичні потрясіння на болотах (можливо, навіть дезінтеграція). Країна, побудована на вивозі сировини та ресурсів й ввозі усього необхідного "для жизни и боя" із-за кордону, в умовах жорсткої та суцільної ізоляції, викликаної РЕАЛЬНИМ застосуванням "ядрьоної боНби", по-іншому просто не зможе… В Москві, Пітері та якомусь Екатеринбургу траву, як в КНДР, жрати не будуть…

Закінчиться це дуже швидко введенням на територію РФ "стабілізаційного контингенту" міжнародних військових сил (в тому числі, китайських).

А будівництво так званого "Глобального Півдня" далі продовжиться вже БЕЗ РФ як централізованої й самостійної держави…

Підсумуємо…

Загалом, ймовірність застосування Кремлем ядерної зброї ПО УКРАЇНІ, існує — вона, звісно, "не стремится" до нуля, але мала…

Для того, аби вона підскочила до стовідстокової, повинні бути дотримані декілька ключових умов:

  • плешиве муділо у Кремлі повинно з’їхати з котушок вже кінець кінцем й перестати зважати на будь-які наслідки прийняття такого рішення як для себе особисто, так й для очолюваної ним країни;
  • технічний стан, а також боєздатність російських сил й засобів, які "штатно" мають право та можливість застосовувати ядерну зброю того чи іншого типу чи класу, повинні відповідати вимогам РЕАЛЬНОГО виконання алгоритма її застосування;
  • в найближчому та найдальшому оточеннях цього мудила не знайдеться жодної адекватної людини, причетною до виконання цього алгоритму й здатної зірвати його виконання…

А головна причина, по якій ймовірність застосування Кремлем ядерної зброї по Україні мала – бо це ЖОДНИМ ЧИНОМ не наблизить його до перемоги у війні… Однак, здатне навалити ну дуже велику купу вкрай негативних "наслідків" для самого Кремля. Приблизно з вагон та й ще малого возика…

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Новий ядерний блеф Росії. Що стоїть за словами Путіна про зміну ядерної доктрини
Теги за темою
Владимир Путин
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Windows 11 вимагає авторизації в «Блокноті» — але не у всіх
ITC
2025-02-18T15:31:25Z
Неочікувана загроза: прилад, який може призвести до великих проблем у ванній
24tv
2025-02-18T15:27:49Z
Проросійські хакери другий день поспіль атакують сайти італійських установ
Детектор М
2025-02-18T15:21:14Z
Epic Games спіймала шахрая у Fortnite і, крім покарання, змусила записати відеовибачення
24tv
2025-02-18T15:09:08Z
Meta слідом за Apple розробляє гуманоїдних роботів зі штучним інтелектом
24tv
2025-02-18T15:06:53Z
Південна Корея звинуватила китайський чат-бот у «зливі» даних користувачів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T15:03:40Z
Вчені розкопали ще одну частину Великої китайської стіни: вона давніша, ніж всі думали
Telegraf
2025-02-18T14:51:21Z
Вчені пропонують зупинити глобальне потепління на Землі вибухом потужної ядерної бомби
Portaltele
2025-02-18T14:49:15Z
Топ 5 найпродуктивніших iPhone: характеристики, ціни, думки експертів
Фокус
2025-02-18T14:42:47Z
Буде ідеально чистим: як видалити плями з килима простим засобом з ванної
GlavRed
2025-02-18T15:27:43Z
Шевченко у McDonald's та Клеопатра у кав'ярні: ШІ показав видатних людей в сучасному світі
24tv
2025-02-18T15:27:25Z
Що означає, якщо по тобі повзає павук: прикмети та тлумачення
Знай
2025-02-18T15:12:00Z
Які знаки зодіаку мають найкращу інтуїцію – відповідь здивує
24tv
2025-02-18T15:09:32Z
П'ять українських міст потрапили до рейтингу найдорожчих у світі у 2025 році
Комсомольская правда
2025-02-18T14:58:01Z
Парфум чи парфюм: як сказати правильно та чому наші мами називали їх духами
24tv
2025-02-18T14:51:34Z
У Туреччині вигадали нову шахрайську схему для туристів: може втрапити кожен
24tv
2025-02-18T14:48:54Z
Рецепт, якому 50 років: три секрети приготування найніжніших млинців
Gazeta UA
2025-02-18T14:48:30Z
У грецькому місті Катеріні відкрили «Українську книжкову поличку»
УкраинФорм
2025-02-18T14:37:54Z
Надзвичайники врятували з крижаного Дніпра собаку, який ганявся за лебедями
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T15:33:05Z
Обіцяв легкий заробіток: на Прикарпатті 23-річний шахрай викрав з банківських рахунків 340 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-18T15:31:25Z
Аферисти ошукали матір полеглого захисника на 3 млн грн: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T15:12:39Z
На звалищі в Чехії виявлено унікальний ралійний Audi RS
AutoCentre
2025-02-18T15:09:20Z
Трагедії в Україні: у кількох областях загинули діти через зимові розваги
TSN
2025-02-18T15:06:01Z
СБУ та Нацполіція затримали ще 7 підпалювачів, які виконували замовлення рашистів у різних регіонах України
Украина Криминальная
2025-02-18T15:03:04Z
Одесит запропонував приїжджому допомогу, а натомість пограбував його
Украина Криминальная
2025-02-18T14:48:23Z
Житель Житомирщини за обіціну «винагороду» підпалив приміщення сільради
Украина Криминальная
2025-02-18T14:39:17Z
$3000 за видачу актів про фіктивну дезінфекцію – судитимуть начальника відділу столичного управління Держпродспоживслужби
Украина Криминальная
2025-02-18T14:36:33Z
Родрі: Почуваюся добре, не відчуваю нестабільності в коліні
Football.ua
2025-02-18T15:34:52Z
Пол збрехав про жахливу хворобу Тайсона: як у команді "Залізного Майка" відреагували на фейк
24tv
2025-02-18T15:27:52Z
Від футболу до дипломатії: власника ФК "Монако" помітили на переговорах РФ і США в Ер-Ріяді
Telegraf
2025-02-18T15:27:17Z
Тебас: Історія з Реалом загрожує знищити національний чемпіонат
Football.ua
2025-02-18T15:16:51Z
"Динаміт", який не зміг підірвати Усика: що відомо про Даніеля Дюбуа та його шлях до слави
24tv
2025-02-18T15:06:59Z
Антоні – про оренду в Бетісі: Тут я можу показати футбол, який привів мене до Європи
Football.ua
2025-02-18T14:37:19Z
Українські ветерани здобули 12 золотих нагород на Іграх нескорених
360ua.news
2025-02-18T14:30:34Z
"Підписання Мудрика було катастрофою": ексзірка АПЛ розніс Челсі за трансферну політику
24tv
2025-02-18T14:27:30Z
"Інший рівень": український боксер про спаринг з Усиком
24tv
2025-02-18T14:00:27Z
У Карпатах біля кордону з Румунією фіксують до 30 градусів морозу
УкраинФорм
2025-02-18T15:33:50Z
Зникли безвісти або потрапили в полон: стало відомо, які виплати отримують сім'ї військових
Политека
2025-02-18T15:31:01Z
В Україні з наступного тижня слабшатимуть морози - синоптики
УкраинФорм
2025-02-18T15:21:25Z
В Києві відбулася друга щорічна церемонія нагородження Business Gravity Awards.
FM-TV
2025-02-18T15:15:48Z
На Прикарпатті навчальні заклади переводять на дистанційне навчання через спалах грипу та ГРВІ
УкраинФорм
2025-02-18T15:15:11Z
За розтрату коштів судитимуть експосадовця державного заповідника Житомирщини, який фіктивно працевлаштував приятеля
Украина Криминальная
2025-02-18T15:12:37Z
Гороскоп на 19 лютого: доленосна зустріч у Скорпіонів, ключ до успіху у Водоліїв
Telegraf
2025-02-18T15:03:37Z
Reuters увімкнула трансляцію з центру Києва: у військовій адміністрації відреагували
iPress
2025-02-18T15:00:58Z
Понад сотні бойових зіткнень: повідомили новини з фронту
Gazeta UA
2025-02-18T15:00:21Z
Дружина Решетніка показала фото з їхнього весілля та заговорила про народження доньки
TSN
2025-02-18T15:36:35Z
Англомовну версію фільму «Будинок «Слово» покажуть у країнах Європи, Канаді та США
УкраинФорм
2025-02-18T15:31:37Z
Лілія Подкопаєва розсекретила, де навчатиметься її донька
GlavRed
2025-02-18T15:27:49Z
Євробачення-2025: Alyona Alyona висловилася про представників України Ziferblat
GlavRed
2025-02-18T15:27:19Z
Atlas Festival 2025: що відомо про подію і хто виступить?
Вива
2025-02-18T15:06:15Z
Головна музична подія року: ATLAS FESTIVAL 2025 оголосив дату та місце проведення
24tv
2025-02-18T15:04:22Z
Пробачте йому, – команда Винника відреагувала на хейт через виконання російськомовних пісень
24tv
2025-02-18T15:00:14Z
Ольга Сумська розповіла про примирення із сестрою і як на це вплинув віщий сон
Комсомольская правда
2025-02-18T14:48:54Z
3 популярні українські серіали, які просто закохали у себе глядачів
24tv
2025-02-18T14:42:37Z
Шкільна сценка із побиттям військового ТЦК: спливли нові подробиці скандалу
TSN
2025-02-18T15:36:40Z
До 10 березня — реєстрація на навчальну програму «Цифрова трансформація в публічному врядуванні»
Детектор М
2025-02-18T15:33:05Z
У ЗСУ запускають роботу служби комплексного супроводу для військових
Хвиля
2025-02-18T15:27:29Z
Влаштовують ДТП: в Аргентині вирішили боротися з капібарами протизаплідними засобами
Фокус
2025-02-18T15:27:12Z
Кого можуть зняти з військового обліку під час війни
Telegraf
2025-02-18T15:15:34Z
На Berlinale Co-Production Market відзначили українські стрічки
Детектор М
2025-02-18T15:09:56Z
Американські розробники представили гіперзвуковий снаряд HVP для знищення дронів і крилатих ракет
InternetUA
2025-02-18T15:04:30Z
Кейт Міддлтон показала, якою її намалювали її діти
Фокус
2025-02-18T15:00:13Z
Міністр оборони Британії заявив про «нову еру загроз»
УкраинФорм
2025-02-18T15:00:12Z
Що краще для сирників: мука чи манка
24tv
2025-02-18T15:33:48Z
Як розпізнати запалення легень
24tv
2025-02-18T15:27:49Z
Варити не варто: кухар розкрив смачніший спосіб приготування картоплі
GlavRed
2025-02-18T15:27:10Z
Чай з малиною найкращий союзник людини: чому цей напій варто включити у свій раціон
24tv
2025-02-18T14:18:00Z
Не лише цукерки: вісім продуктів, які шкодять зубам
Gazeta UA
2025-02-18T13:57:39Z
Чи потрібно усім взимку використовувати шарф
24tv
2025-02-18T13:45:28Z
Чи можна щодня митися дігтярним милом: яка його користь і шкода
GlavRed
2025-02-18T13:27:42Z
Грипозний сезон: за минулий тиждень захворіли 206 000 українців
УкраинФорм
2025-02-18T13:27:00Z
Фармринок на межі змін. ЗМІ розбираються, чи все однозначно з новими правилами регулювання
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T13:00:49Z
В Україні стали частіше підробляти гроші: які купюри варто перевіряти максимально уважно
24tv
2025-02-18T15:33:58Z
24 українські компанії презентували органічну продукцію в Німеччині
AgroNews
2025-02-18T15:15:58Z
Вигадки про нестачу газу поширює ексглава Оператора ГТС Макогон, – Сазонов
Telegraf
2025-02-18T15:15:27Z
Акції українських агрохолдингів продовжують дорожчати
AgroPortal
2025-02-18T15:00:36Z
OpenAI шукає способи зберегти контроль і захиститися від поглинання Маском
iPress
2025-02-18T15:00:23Z
«Нафтогаз» продавав газ промисловим клієнтам за демпінговими цінами, спричинивши багатомільярдні збитки – експерти
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T14:54:07Z
Агроінвестиції з Саудівської Аравії: які сектори цікавлять бізнес королівства?
Agravery
2025-02-18T14:52:18Z
Боргове навантаження у Росії зростає: росіяни шукають нові умови для кредитів
24tv
2025-02-18T14:51:16Z
Як топові біржі світу відреагували на переговори США та Росії щодо війни в Україні
24tv
2025-02-18T14:42:49Z
Новий електрокар Rolls-Royce став найпотужнішим і найшвидшим авто в історії марки
Фокус
2025-02-18T15:12:25Z
Mercedes-Benz Trucks покаже світову прем’єру на Bauma 2025
AutoCentre
2025-02-18T15:09:21Z
Суперсучасна автівка Tesla Cybertruck не витримала снігу у Канаді
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T14:30:46Z
Вікна в автівці більше не будуть запотівати: простий лайфхак
24tv
2025-02-18T14:30:14Z
Один з найбільших автоконцернів світу відкликає понад 40 тис. готових машин — причина
ТСН
2025-02-18T14:18:20Z
DS Аutomobiles та Максиміліан Гюнтер здобули видовищу перемогу у Formula E
AutoCentre
2025-02-18T13:37:30Z
Японські тюнери виконали Suzuki Carry у ретро-стилі
AutoCentre
2025-02-18T13:37:27Z
Як підготувати автомобіль до весни та що водіям потрібно встигнути до кінця лютого
ТСН
2025-02-18T13:36:00Z
Електромобілі Scout зможуть проїжджати понад 800 кілометрів без підзарядки
AutoGeek
2025-02-18T13:30:19Z
Ідеальне місце для миру: Ердоган зробив важливу заяву щодо України
Хвиля
2025-02-18T15:37:09Z
Перемовини делегацій США й РФ в Ер-Ріяді тривають вже понад три години
Европейская правда
2025-02-18T15:36:42Z
Ердоган виправив главу МЗС Туреччини, який заявив, що Україна має піти на територіальні поступки
24tv
2025-02-18T15:36:04Z
Трамп заморозив програми підтримки стійкого сільського господарства
AgroPortal
2025-02-18T15:30:28Z
РФ почала масову депортацію українських дітей за шість днів до повномасштабної війни - Єрмак
УкраинФорм
2025-02-18T15:27:56Z
Росія на переговорах тягне час, аби накопичити корейські ракети та збільшити свою армію - Коваленко
УкраинФорм
2025-02-18T15:27:09Z
Кулеба сказав, чи можлива ще перемога України у війні
GlavRed
2025-02-18T15:27:01Z
Москва пропонує Трампу нову угоду: що стоїть за пропозицією Росії
24tv
2025-02-18T15:21:30Z
До Литви не пустили росіянина за прапор ППО Росії у вантажівці
Европейская правда
2025-02-18T15:19:02Z