MY.UAНовини
Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні
Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні

Стратегічна, тактична і мала: яка ядерна зброя є у РФ і що вона може застосувати в Україні

Військовий аналітик Костянтин Машовець пропонує розібратися з тим, яку ядерну зброю має Росія і чи є сенс застосовувати її в Україні. Так він відповідає на поширювані страхи щодо можливості путінського удару по нашій країні.

Я дивлюсь, чимала кількість людей продовжує відчувати екзистенціальний страх з приводу можливості нанесення удару ядерною зброєю пуйлом по Україні.

Ну, давайте розберемось.

Значить, у РФ є цілий ряд засобів ураження, які можливо віднести до категорії "ядерна зброя". Однак, вся вона за своїм масштабом застосування умовно поділяється на 2 великих категорії: СТРАТЕГІЧНА ядерна зброя (СЯЗ), ну і ТАКТИЧНА (ТЯЗ), як варіант – ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА\ОТЯЗ (але це достатньо умовно, бо уражаючі фактори ядерного вибуху погано вкладаються у встановлені людиною "рівні та масштаби" ведення бойових дій), тому зазвичай поділяють на СЯЗ та ТЯЗ. Хоча і цей поділ носить виключно умовний характер, тому що СЯЗ може бути застосована з оперативно-тактичними та тактичними цілями, так само, як і ТЯЗ – зі стратегічними, через наявність сучасної ядерної зброї із ВАРІАТИВНОЮ СПРОМОЖНІСТЮ щодо регулювання потужності ядерного вибуху.

Є ще так звані "малі" (потужністю до 10 кТ) та "надмалі" (до 1 кТ) заряди, але їх наявність РФ ніколи офіційно не визнавала через те, що ці заряди, очевидно, призначені в першу чергу для диверсійних цілей ("носимые"). Адже публічно визнати наявність у себе в мирний час засобів для ядерних диверсій означає навернути "на свою дупу" досить жорстку реакцію світової спільноти, насамперед тієї її частини, яка сама має ядерну зброю.

"Малі" та "надмалі" ядерні заряди зазвичай також відносять до ТЯЗ, їх виокремлюють в окремий різновид ядерних боєприпасів лише за потужністю вибуху (до 10-и кТ).

У свій час кремлівські дідугани, які керували СРСР, де, власне, й розробили такого роду зброю, були не настількі відмороженими, як нинішне пуйло та його лубянсько-"кооперативне" шобло, і "шопопало" та "депопало" на рахунок "ядерних побажань" не базікали, хоча також іноді несли відверту ахінею атомного забарвлення.

Отже, повернемось до питання ГІПОТЕТИЧНОГО застосування Кремлем ядерної зброї по Україні.

СЯЗ зазвичай починається десь "в районі 100 кТ" (для порівняння, те, що впало на Хіросіму та Нагасакі, це десь приблизно від 10-и до 20 кТ) и призначена для ураження ЗНАЧНИХ за площею, або ДОБРЕ ЗАХИЩЕННИХ цілей у стратегічній глибині території противника (в тому числі, густонаселених регіонах), або таких, які мають вирішальне (стратегічне) значення для рівня його обороноздатності (ключових військових баз, командних центрів, об’єктів оборонної промисловості, критичної інфраструктури, включаючи транспортну та енергетичну, політико-адміністративних центрів ну й т.д.)

Це ДАЛЕКОБІЙНА, переважно на рівні МІЖКОНТИНЕНТАЛЬНОЇ, за дальністю своєї здібності "доставити" ядерний боєзаряд до цілі, зброя…Однак, не завжди. Інколи нею споряджають – авіабомби, ракети середньої та малої дальності, торпеди й т.д.

Застосування цієї зброї, очевидно, пов’язано із катастрофічно-фатальними наслідками для ЗНАЧНИХ ЗА ПЛОЩЕЮ територій, причому у ВСІХ напрямках від епіцентру підриву такого роду заряду – в першу чергу, через його велику потужність й відповідно – значні за рівнем інтенсивності та тривалістю свого впливу вражаючі фактори. Це все ще більше "усугубляється", коли ракета — із головною частиною, яка розділяється в польоті, із індивідуальним наведенням кожною блоку.

Це робить застосування країною, яка має у своєму розпорядженні СЯЗ, по цілі неподалік від своїх кордонів, навіть на порівнняно значній відстані – малоймовірним. Особливо, коли планується застосування (або реально застосовується) така зброя масовано, чи із надпотужним зарядом.

Тобто, СЯЗ має сенс застосовувати тоді, коли ціль, яку потрібно уразити, розташована далеко (бажано на СТРАТЕГІЧНІЙ відстані, мінімум – у 1 000 км від вас). Причому чим далі – тим краще…

ТЯЗ – це зброя для використання в ході ведення бойових дій безпосередньо в тактичній та оперативно-тактичній зонах (включаючи тилові райони), для ураження значних скупчень військ противника, або важливих, з точки зору ведення бойових дій цілей та об’єктів.

На відміну від СЯЗ, вона зазвичай – менш потужна, приблизно до 100 кТ (й відповідно, має менші за рівнем інтенсивності та обсягом впливу уражаючі властивості, однак їх фізичний характер – такий самий, як і у СЯЗ, хоча може МОДЕЛЮВАТИСЯ конструкцією самого "спецзаряду").

ТЯЗ потребує найбільш досконалих та сучасних систем наведення, адже призначена для застосування у БЕЗПОСЕРЕДНІЙ БЛИЗЬКОСТІ від своїх військ…

За методом доставки та застосування ТЯЗ буває:

  • артилерійською (у вигляді арт-снарядів);
  • авіаційною (споряджається у вигляді авіабомб);
  • ракетною (тактичні та оперативно-тактичні ракети класу "земля – земля");
  • зенітною та повітряною (класу "земля – повітря" та "повітря-повітря");
  • ПРО (бч протиракет);
  • iнженерною (у вигляді мін та фугасів);
  • морською (у вигляді бч торпед, ракет морського базування, якорних та донних морських мін).

Щодо ТЯЗ, то до сих пір у світі не існує міжнародно визнаних категорій та параметрів, за якими той чи інший ядерний заряд можливо було б однозначно віднести саме до ТЯЗ. Пробували класіфікувати за потужністю, дальністю дій (застосування) носіїв, цільового призначення, й навіть, влучністю… Однак, як дуже швидко з’ясувалось, по цілому ряду цих параметрів межа між СЯЗ та ТЯЗ… ну-у дуже умовна.

Про МОДЕЛЬОВАНУ потужність, я вже казав, дальність дії носіїв також – дуже дискусійний параметр (далекобійні крилаті ракети, дозаправка стратегічної авіації у повітрі ну й т.д.). Цільове призначення – також дуже спірний критерій, адже, наприклад, нанесення стратегічним підводним човном ядерного удару по якійсь прифронтовій військово-морській базі противника як класифікувати? Як застосування ТЯЗ, чи все ж-таки як СЯЗ?

Ну, і з влучністю також "не все так однозначно". Існують зразки СЯЗ, які цілком успішно забезпечують влучність на рівні ТЯЗ, а бува й навпаки – ТЯЗ, яка може, за цим покажчиком "не дотягувати" до СЯЗ…

Отже, знаючи все це, давайте спробуємо визначити ймовірність застосування пуйлом, як зараз кажуть, "ядерки" по території України.

Тут, краще всього співставити три параметри:

  • умови застосування;
  • можливі результати;
  • наслідки для самого Кремля…

Й це дасть нам, більш-менш реальну картину тих вихідних даних, за наявністю яких Кремль буде приймати відповідне рішення.

1. СЯЗ — можливо, але складно з технічної та технологічної точок зору

Наземний чи морський старт "важкої" ракети – потрібно переналаштувати саму ракету, копатися в системах її наведення, прилаштовувати траєкторію польоту, яка лежить "через космос", ну й т.д. Адже вона, умовно кажучи, призначена для Вашингтона та Лондона, а не для Фастова чи Бердичева…

Авіаційний заряд категорії СЯЗ на борту літака буде виявлений ще ДО виходу його на рубіж пуску (підозрюю, що ще до завантаження його на борт на одній з російських авіабаз, які, очевидно, ВСІ перебувають під цілодобовим НАГЛЯДОМ, причому не стільки України, скільки "інших держав").

Тому найбільш ймовірний варіант застосування СЯЗ – удар крилатою ракетою з підводного човна… ну, або, якщо приймуть рішення – таки спробують із літака дальньої або стратегічної авіації запустити.

Якщо українська ППО пропустить, то ворог зможе уразити (звісно, в тій чи іншій мірі), достатньо значний РЕГІОН України (десь 2-3 області) із великим за площею РАЙНОМ суцільного знищення… Однак, до закінчення війни на болотяних умовах це все одно НЕ призведе.

Наслідки, не тільки для України, а й для самого Кремля будуть також КАТАСТРОФІЧНИМИ.

Окрім того, що значну частку цих "наслідків" понесе безпосередньо на самі болота, також Світу, очевидно, м’яко кажучи, "не сподобається" не стільки загибель частки нашого населення, масштабні руйнування й т.і., скільки "атомне забруднення" значної частини від 30% найбільш плодородних пахотних земель цієї планети.

В такому разі, плешиве чмо І ВСЕ ЙОГО кодло достануть з будь-яких бункерів та "дуп світу". При цьому, їх не врятують ніякі гроші… Це, звісно, ситуацію не виправить, але помирати вони будуть довго й вкрай "болезненно".

До ворожки не ходити, "ручку" до цього докладе навіть Китай…

2. ТЯЗ. Тут, очевидно, ймовірність та варіативність застосування – куди як більші, ніж у випадку з СЯЗ.

В тому числі, через 2 фактора – обмежену потужність (й відповідно, обсяг та розмір можливих наслідків) й технічно-технологічну варіативність… Адже у цьому випадку – можливо банальним арт-снарядом, а можливо якогось фанатичного ватно-скрепного утирка "с ядерным рюкзаком" послати у бИндероФский Львів чи Київ. Більше того, в такому випадку ціль та місце підриву тактичного спецзаряду можливо обирати у достатньо широкому спектрі.

Результат, ймовірно, буде для нас також важким. Звісно, не в масштабі цілого РЕГІОНУ, але "по місцю" це, окрім того, що знову-таки загине значна кількість наших людей, може бути знищене щось дуже для нас важливе, або, навіть, символічне. Але це ще в більшій мірі НЕ зупине війну на болотяних умовах…

Ну а наслідки для самого Кремля будуть не просто важкими, а "дуже важкими". Прогнозую в такому разі навіть ще більш жорстку ізоляцію, ніж у Північній Кореї, але, недовгу…

Далі – тектонічні соціально-політичні потрясіння на болотах (можливо, навіть дезінтеграція). Країна, побудована на вивозі сировини та ресурсів й ввозі усього необхідного "для жизни и боя" із-за кордону, в умовах жорсткої та суцільної ізоляції, викликаної РЕАЛЬНИМ застосуванням "ядрьоної боНби", по-іншому просто не зможе… В Москві, Пітері та якомусь Екатеринбургу траву, як в КНДР, жрати не будуть…

Закінчиться це дуже швидко введенням на територію РФ "стабілізаційного контингенту" міжнародних військових сил (в тому числі, китайських).

А будівництво так званого "Глобального Півдня" далі продовжиться вже БЕЗ РФ як централізованої й самостійної держави…

Підсумуємо…

Загалом, ймовірність застосування Кремлем ядерної зброї ПО УКРАЇНІ, існує — вона, звісно, "не стремится" до нуля, але мала…

Для того, аби вона підскочила до стовідстокової, повинні бути дотримані декілька ключових умов:

  • плешиве муділо у Кремлі повинно з’їхати з котушок вже кінець кінцем й перестати зважати на будь-які наслідки прийняття такого рішення як для себе особисто, так й для очолюваної ним країни;
  • технічний стан, а також боєздатність російських сил й засобів, які "штатно" мають право та можливість застосовувати ядерну зброю того чи іншого типу чи класу, повинні відповідати вимогам РЕАЛЬНОГО виконання алгоритма її застосування;
  • в найближчому та найдальшому оточеннях цього мудила не знайдеться жодної адекватної людини, причетною до виконання цього алгоритму й здатної зірвати його виконання…

А головна причина, по якій ймовірність застосування Кремлем ядерної зброї по Україні мала – бо це ЖОДНИМ ЧИНОМ не наблизить його до перемоги у війні… Однак, здатне навалити ну дуже велику купу вкрай негативних "наслідків" для самого Кремля. Приблизно з вагон та й ще малого возика…

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Новий ядерний блеф Росії. Що стоїть за словами Путіна про зміну ядерної доктрини
Теги за темою
Володимир Путін
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Зірка "МастерШеф" Ліза Глінська зізналася, де перебуває зараз
GlavRed
2024-09-30T13:27:20Z
44-річна Ребел Вілсон показала перші фото зі свого казкового весілля з коханою партнеркою
TSN
2024-09-30T13:24:49Z
Моніці Беллуччі — 60: сім романів знаменитої актриси
Фокус
2024-09-30T13:21:47Z
"Не може сидіти на місці": Злата Огнєвіч розповіла про службу її 69-річного батька в ЗСУ
GlavRed
2024-09-30T13:21:32Z
80-річна Чой Сун Хва пройшла до фіналу конкурсу "Міс Всесвіт Корея": що про неї відомо
24tv
2024-09-30T13:15:01Z
SKOMOROH презентує пісню про взаємне кохання
Storyboom
2024-09-30T13:14:43Z
Вікторія Маремуха спростувала чутки про розлучення з чоловіком-французом
Фокус
2024-09-30T12:57:37Z
Не лише "Таксі": 4 найкращі ролі французької акторки Маріон Котіяр
24tv
2024-09-30T12:30:05Z
"Підбивають клинці до нього": Дорофєєва поскаржилася на популярність чоловіка
GlavRed
2024-09-30T12:27:21Z
Мобільний додаток Complete Care4you: як пацієнти із ВІЛ та туберкульозом можуть полегшити собі життя
ZN UA
2024-09-30T12:58:43Z
Магнітні бурі у жовтні: штормити буде кілька днів поспіль
Комсомольская правда
2024-09-30T12:14:37Z
Чи потрібно пити антибіотики до та після операції
24tv
2024-09-30T12:00:14Z
Для схуднення та покращення травлення -- які несподівані спеції можна додавати до вівсянки
TSN
2024-09-30T11:57:19Z
Як часто потрібно займатись спортом, щоб бути здоровим
24tv
2024-09-30T11:36:23Z
Нові стандарти естетики із Zemits CryoElegance™
Фокус
2024-09-30T10:51:33Z
Світу загрожує нові епідемії
360ua.news
2024-09-30T10:51:25Z
Звідки взялася стійкість до антибіотиків в українців? Мікробіологиня вщент рознесла пояснення МОЗ
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T10:27:20Z
Медики запропонували лікувати діабет за рецептами Монгольської імперії
Portaltele
2024-09-30T10:19:38Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Орбан ініціює "мирний" саміт Зеленського з Путіним – ЗМІ
TSN
2024-09-30T13:31:07Z
Вища рада правосуддя відсторонила від розгляду справ чотирьох суддів Київського апеляційного суду
Украина Криминальная
2024-09-30T13:30:13Z
The Wall Street Journal припустила, коли Ізраїль розпочне наземне вторгнення до Лівану
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T13:30:12Z
Російського пропагандиста "затрьохсотив" дрон під час зйомок
GlavRed
2024-09-30T13:27:42Z
Російський пілот після удару по "Охматдиту" передав Україні секретні документи, — The Telegraph
Фокус
2024-09-30T13:27:28Z
Не зрозуміли, де починаються "червоні лінії": на росТБ зганьбилися, пояснюючи слова Путіна
GlavRed
2024-09-30T13:27:11Z
Україна та Угорщина обговорили права угорської спільноти
1News
2024-09-30T13:21:37Z
Спецслужби Литви прокоментували можливе використання Білоруссю метеозондів для шпигунства
Европейская правда
2024-09-30T13:16:53Z
Аграрний комітет напрацював пропозиції до держбюджету-2025
AgroPortal
2024-09-30T13:30:57Z
Масово зупинка НПЗ в Європі: яка країна різко збільшила експорт нафтопродуктів
24tv
2024-09-30T13:27:07Z
На Кіровоградщині цьогоріч зібрали меду на 50% менше, ніж торік
AgroNews
2024-09-30T13:23:35Z
Нова пошта, ймовірно, змінить тарифи на доставку посилок
24tv
2024-09-30T13:23:01Z
Тиск з боку США змушує Киргизстан переглядати правила міжнародних платежів
360ua.news
2024-09-30T13:21:05Z
Влада азійської країни почала роздавати гроші населенню
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T13:06:02Z
Нацбанк ввів ліміт на перекази фізичних осіб: яке обмеження діятиме
24tv
2024-09-30T13:00:10Z
ЄС має закрити всі лазівки і нарешті заборонити російську металопродукцію – СЕО «Метінвесту»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T12:57:15Z
Нацкомісія з цінних паперів розробила положення щодо емісії корпоративних облігацій
УкраинФорм
2024-09-30T12:52:21Z
Підрив штабу РФ і "злив" Україні секретних документів: ЗМІ про спецоперації ГУР
GlavRed
2024-09-30T13:24:26Z
Ворог втратив майже всю броню: як ЗСУ відбили російську атаку з пів сотнею техніки на Куп'янщині
24tv
2024-09-30T13:24:01Z
У Росії обвинуваченому в замаху на Z-письменника Прилепіна дали довічне
Комсомольская правда
2024-09-30T13:13:07Z
У Міндовкілля пояснили причини задимлення у Києві та погіршення якості повітря
УкраинФорм
2024-09-30T13:03:57Z
Прилетів FPV-дрон: під Часовим Яром зазнав поранення пропагандист Кулага
24tv
2024-09-30T13:03:49Z
1 жовтня центр Києва зупиниться на 10 хв
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T13:03:17Z
Мусять штурмувати на "Нивах": десантники показали, як окупанти атакують в умовах втрати техніки
24tv
2024-09-30T12:57:01Z
У трьох районах Києва фіксують високе запилення повітря
УкраинФорм
2024-09-30T12:52:03Z
Після пилової бурі синоптики попередили про ще одну небезпеку для Київщини
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T12:51:16Z
Церковне свято 1 жовтня: що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці
GlavRed
2024-09-30T13:27:07Z
Росіяни застосовують важку вогнеметну систему й КАБи поблизу агрегатного заводу у Вовчанську - військові
УкраинФорм
2024-09-30T13:27:02Z
Окупанти змінили ціль на Харківщині: в ОТУ "Харків" назвали її
TSN
2024-09-30T13:24:47Z
Послуги сурогатного материнства для самотніх чоловіків-іноземців – перші три вироки отримали учасники схеми із торгівлі людьми
Украина Криминальная
2024-09-30T13:24:00Z
Укрінформ передав прапор з Курщини до музею Інституту журналістики КНУ імені Шевченка
УкраинФорм
2024-09-30T13:23:59Z
Південна Корея цього тижня вперше продемонструє нову балістичну ракету Hyunmoo-5
InternetUA
2024-09-30T13:23:50Z
У Відні українці поклали квіти до пам’ятної дошки Грушевському
УкраинФорм
2024-09-30T13:23:12Z
Путін підписав указ про осінній призов до армії: скільки людей планують набрати
TSN
2024-09-30T13:14:21Z
Нові правила спадкування можуть залишити українців без житла
Знай
2024-09-30T13:12:33Z
Підозрюють у зґвалтуванні школярів: харківського вчителя фізкультури взято під варту
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T13:25:42Z
На Закарпатті двоє ухилянтів хотіли втекти до Угорщини, вдаючи з себе військових
TSN
2024-09-30T13:24:30Z
На Одещині поліція виявила понад 300 тис. кущів конопель
ГЛАВКОМ NET
2024-09-30T13:24:13Z
На Черкащині трьох ухилянтів засудили до позбавлення волі
1News
2024-09-30T13:15:44Z
Пілот зворушив розгніваних пасажирів на 7-годинне затримання рейсу: як він загладив провину – фото
TSN
2024-09-30T13:15:24Z
Після зіткнення з худобою легковик злетів у кювет, водій загинув
Украина Криминальная
2024-09-30T13:13:12Z
Двоє жителів Івано-Франківська на замовлення підпалювали автівки
Украина Криминальная
2024-09-30T13:12:48Z
У Кривому Розі поховали Артема Баландіна, який загинув внаслідок удару по управлінню поліції
24tv
2024-09-30T12:57:08Z
Збитків на понад 1,7 млн грн: Держекоінспекція присікла незаконний вилов риби на території Національного природного парку «Тузловські лимани»
Знай
2024-09-30T12:52:45Z
Україна – Бразилія: прогноз букмекерів, де і коли дивитись півфінал ЧС-2024 з футзалу
ZN UA
2024-09-30T13:14:49Z
Роналду шукає працівників до свого готелю: які вимоги і зарплати
24tv
2024-09-30T13:12:59Z
Темна сторона Голлівуду: хто із зірок спорту причетний до вечірок P Diddy
24tv
2024-09-30T13:12:36Z
Дідик: Після хорошої гри з Динамо Рух вийшов на поле з Колосом надто самовпевненим
Football.ua
2024-09-30T12:45:58Z
Стадіон Атлетіко може опинитися під санкціями через інцидент на матчі з Реалом
24tv
2024-09-30T12:39:45Z
Андрій Лунін повернеться в основу Реала завдяки травмі Куртуа: скільки гратиме українець
24tv
2024-09-30T12:37:51Z
Матчі тижня: нові виклики Динамо Київ та Шахтаря у єврокубках
Football.ua
2024-09-30T12:21:29Z
Гоффенгайм — Динамо: прогноз букмекерів на матч Ліги Європи
Football.ua
2024-09-30T12:13:23Z
Виставив себе посміховиськом: путініст Валуєв видав дикий треш про бомбардування Лондона
24tv
2024-09-30T12:09:51Z
Дуже смачно та затишно: Клопотенко поділився рецептом домашнього пирога
Политека
2024-09-30T13:31:09Z
Гаряча закуска на всі випадки життя: швидкий рецепт ніжного жульєну з грибами та куркою
24tv
2024-09-30T13:24:15Z
Психологічний тест по картинці, який допоможе визначити ваші сильні якості: вибери дорогу
TSN
2024-09-30T13:03:44Z
Навіщо досвідчені городники розсипають на городі вівсяні пластівці Геркулес — неочікувана користь
TSN
2024-09-30T12:39:08Z
З-за вушка вибилась неслухняна "прядь волос": позбудьмось раз і назавжди цієї поширеної помилки
24tv
2024-09-30T12:30:33Z
Треба за 5 секунд викрити зомбі: складна головоломка на уважність
GlavRed
2024-09-30T12:27:28Z
Як створити затишок в спальні для гостей: помилки, яких слід уникати
24tv
2024-09-30T12:06:49Z
Значно дешевше: як приготувати томати пелаті вдома, рецепт переможниці "Мастер Шеф"
Политека
2024-09-30T12:03:12Z
Розкриють справжній смак Італії: які спеції та приправи найкраще підходять до спагеті
TSN
2024-09-30T11:57:21Z
Не знімаючи коліс: як дізнатися, чи треба міняти гальмівні диски - простий спосіб
GlavRed
2024-09-30T13:27:35Z
Hyundai випустив 100-мільйонний автомобіль
AutoCentre
2024-09-30T13:06:22Z
В Україні з’явилися багатофункціональні тягачі IVECO T-Way
AutoCentre
2024-09-30T13:03:01Z
Море карбону і 820 сил: новий "Гелендваген" отримав ексклюзивні версії
Фокус
2024-09-30T12:30:23Z
Електричний пікап Tesla Cybertruck отримав фірмовий автопілот
AutoGeek
2024-09-30T12:00:12Z
Водіям на замітку: що означає круг зі знаком оклику на панелі авто
GlavRed
2024-09-30T11:27:22Z
"Шведський чемодан": найпопулярніший Volvo в історії святкує 50-річчя
Фокус
2024-09-30T11:27:21Z
У WOG інтегрували картку лояльності PRIDE в додаток monobank: як це працює
AutoGeek
2024-09-30T11:21:18Z
З запасом ходу 2000 км: Geely готує дебют гібрида нового покоління
AutoGeek
2024-09-30T10:42:39Z
Apple готує новий гаджет у 2025 році: на що чекати
InternetUA
2024-09-30T13:31:35Z
У Monster Hunter Wilds повернеться величезна мавпа з вбивчим метеоризмом — фанати радіють
ITC
2024-09-30T13:16:53Z
Шпигують за замовчуванням: як відключити стеження за вами в Gmail, Meta і Google Документах
InternetUA
2024-09-30T13:16:42Z
Учені створили штучний фотосинтез, який може врятувати нас від глобального потепління
24tv
2024-09-30T13:03:46Z
На EdEra стартував безкоштовний онлайн-курс «Захист персональних даних»
Детектор М
2024-09-30T13:03:32Z
Samsung створила найменшу твердотільну батарею у світі: де її застосують
Фокус
2024-09-30T13:01:58Z
Власники TikTok хочуть розробити нову модель ШІ, навчену на чипах Huawei, — Reuters
Детектор М
2024-09-30T12:52:55Z
Шахраї змусили тисячі користувачів завантажити фейковий криптовалютний застосунок з Google Play
InternetUA
2024-09-30T12:48:10Z
Китай запустив супутник «Shijian-19» для вивчення космічної селекції
Portaltele
2024-09-30T12:21:19Z