MY.UAНовини
Марк Рютте очолив НАТО: яких змін чекати Україні та чи зможе він домовитися з Трампом
Марк Рютте очолив НАТО: яких змін чекати Україні та чи зможе він домовитися з Трампом

Марк Рютте очолив НАТО: яких змін чекати Україні та чи зможе він домовитися з Трампом

Єнс Столтенберг залишає Північноатлантичний альянс після 10 років роботи на керівній посаді. З 1 жовтня експрем'єр Нідерландів Марк Рютте очолить НАТО на наступні п’ять років.

Про те, чи змінить він політику Альянсу щодо України, як вестиме перемовини у випадку перемоги Трампа в США та чи готуватиметься до війни з Росією – про це колишній речник НАТО Джеймі Ши розповів в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу.

Довідково! Джеймі Ши – член НАТО у відставці, свою кар'єру в Альянсі почав ще в 1980 році. З 2010 по 2018 рік працював заступником помічника Генерального секретаря з нових викликів безпеки.

Паралельно працював професором у Коледжі Європи в Брюгге. Після виходу на пенсію обіймає посаду професора стратегії та безпеки Ексетерського університету у Великобританії. Також він працює експертом в аналітичних центрах – Friends of Europe та Chatham house.

Що встиг зробити Столтенберг для НАТО та України: головні результати

Після 10 років на посаді генсека НАТО Єнс Столтенберг йде у відставку. На вашу думку, які головні досягнення Столтенберга на цій позиції?

  • Перш за все, Єнс Столтенберг згуртував НАТО. Оскільки зараз НАТО налічує 32 країни, Альанс стає досить великою організацією. Столтенбергу довелося пройти через першу адміністрацію Трампа, хоча в історії США може буде й друга. Під час перебування Дональда Трампа на посаді життя НАТО було складним, бо він навіть погрожував виходом США з організації.

Столтенберг зробив добру роботу, відвідавши США, зустрівшись із Трампом, показавши йому позитивні сторони НАТО, переконавши його, що європейці витрачають більше грошей на оборону, досягаючи цільового показника у 2%. І, зрештою, Трамп не вийшов з НАТО. Він навіть відправив більше американських військ до Європи, і навіть надав Україні протитанкову зброю Javelin.

Так само, він вів переговори з Ердоганом в Туреччині, з Орбаном в Угорщині та налагоджував відносини всередині НАТО, які не завжди були простими.

  • Друга річ, яку Столтенберг зробив – це підтримка України. Було б добре, якби він зміг переконати союзників набагато раніше надати Україні зброю і зробити більше для підготовки української армії до лютого 2022 року. Але з того часу він був адвокатом більшої підтримки України й того, аби НАТО відігравала центральну роль у тренуванні й координації постачання зброї.
  • Третя річ — це наполегливий тиск на збільшення оборонних бюджетів. Це нелегко в Європі, де люди вважають, що існують розбіжності між цим і програмами соціального забезпечення та освіти.

Але подивімося правді в очі: коли Столтенберг очолив НАТО у 2014 році, лише чотири члени Альянсу витрачали 2% від свого ВВП на оборону. Він залишає свою посаду з 27 країнами, які витрачають 2%.

Єнс Столтенберг став генсеком НАТО вже після початку війни в Україні. Під час його каденції розпочалась повномасштабна війна в Україні. Як ви оцінюєте роботу Столтенберга як головного менеджера під час війни в Україні?

Я гадаю, що Столтенбергу варто було б наполегливіше тиснути на країни НАТО, коли він обійняв цю посаду в 2014 році. Коли Путін вдерся в Україну вперше, була велика ймовірність того, що він на це піде й удруге.

І був період між 2014 та 2022 роками, коли можна було зробити більше, щоб допомогти Україні. І якби тоді була надана допомога – артилерія, далекобійна зброя, фінансування навчання, тоді українська армія була б у кращому становищі, щоб стримувати Росію і захищатися.

Але з лютого 2022 року він намагався переконати союзників. Він виступає за те, аби США, Велика Британія, Франція та інші члени Альянсу постачали ракети великої дальності. Можливо, Столтенберг не був таким відвертим щодо членства України в НАТО. Складно досягти консенсусу щодо цього питання швидко, особливо поки триває війна.

Тому він не надто багато говорив про питання членства і про те, як це може статися і за яких умов, а більше зосереджувався на тому, як допомогти Україні пройти через війну тут і зараз.

Марк Рютте очолив НАТО: як шукати консенсусу з Трампом

Експрем'єр Нідерландів Марк Рютте обіймає посаду очільника НАТО вже з 1 жовтня. Його кандидатуру позитивно сприйняли в більшості країн НАТО, у тому числі й у таких ключових членах альянсу, як США, Великій Британії, Франції та Німеччині. Однак, до останнього перемовини вели з Туреччиною, Угорщиною та Румунією. Чому так сталося і чи не послаблює це позиції Рютте серед цих трьох країн?

Ні, я не думаю, що це послабить його позиції. За роки моєї роботи в НАТО, я бачив багато нових генсеків, і часто виникали дебати. Наприклад, під час обрання Андерса Фог Расмуссена Туреччина затримувала його призначення на посаду генсека. Тож це не є чимось новим. Це хороша можливість для країн заявити про себе, тому й Туреччина та Угорщина хотіли підкреслити те, що Нідерланди критично ставляться до курдів, до прав людини, до свободи ЗМІ тощо.

Але Марк Рютте – дуже вправний дипломат. Він їздив до Ердогана в Анкару, а також до Орбана і йому вдалося все згладити. Як тільки великі країни, такі як США, Німеччина, Франція чи Велика Британія підтримують кандидата, всі решта країн НАТО рано чи пізно об'єднуються.

Були ідеї щодо кандидатів з Центральної та Східної Європи, але врешті-решт не з'явилося жодного представника, який би зміг досягти повного консенсусу. Також були розмови про те, аби цю посаду вперше очолила жінка, однак нікого відповідного не знайшли.

Марк Рютте очолюватиме НАТО під час президентських виборів у США, які можуть обернутися поверненням Дональда Трампа до влади. На вашу думку, наскільки важко буде вести перемовини зі США та чи впорається з цим Рютте?

Відверто кажучи, я думаю, що це одна з причин, чому його й обрали на посаду генсека.

Столтенберг добре попрацював над тим, щоб утримати Трампа на борту Альянсу. Це було нелегко – було багато поїздок до Вашингтона та довгих розмов із Трампом. Зокрема, Столтенбергу допомогла думка про те, що збільшення оборонних витрат країнами Європи – це заслуга Трампа. Трампу, який любить, коли його хвалять, подобається ідея про те, що він зміг змусити європейців витрачати більше. Тож, я думаю, що Рютте навчиться у Столтенберга, як знайти кращий підхід до Трампа.

Нідерланди – це країна, яку поважають у Сполучених Штатах. Це й вільна торгівля, і транзит через Атлантику, і скептичне ставлення до європейської оборони без США. Крім того, Рютте очолював чотири коаліції в уряді Нідерландів, і це найкраще тренування для майбутнього генсека. Рютте дуже добре знає Трампа і вів перемовини з ним. Нікому не можна гарантувати успіх, але він, мабуть, має найкращі шанси.

У світлі можливого повернення Трампа та побоювань про те, що США буде важко утримати на борту, чи матиме НАТО план "Б" на цей випадок?

НАТО без американців – це не НАТО. Яким було б ядерне стримування без Сполучених Штатів? Якою була б довіра до НАТО? Сьогоднішні оборонні плани все ще покладаються на 100-тисячний контингент американських військ в Європі й на посилення США.

Але я не зовсім песиміст.

  • По-перше, у кожній демократичній країні під час передвиборчої кампанії говорять багато речей, які потім забуваються.
  • По-друге, в Республіканській партії США є деякі ізоляціоністи, але більшість все ж таки інтернаціоналісти, які підтримують НАТО. Більшість із них проголосували за додатковий пакет допомоги Україні на 61 мільярд доларів, в обох палатах Конгресу.
  • Також є американська оборонна промисловість, яка робить бізнес, постачаючи зброю до Європи.

Я не думаю, що Трамп захоче увійти в історію, як людина, яка не дала США стати наддержавою та віддала світ Росії та Китаю без жодної боротьби. Якщо Трамп повернеться, то він зрозуміє, що єдині союзники – це Європа. І якщо Трамп піде на розрив із Європою, то США фактично втратить свій статус глобальної наддержави.

Я не скажу, що його можливе переобрання буде легким. Напевно, знову буде дуже некомфортно, як і за першої каденції. Якщо Трамп вийде з НАТО, то навряд чи китайці сприймуть його тарифи економічних санкцій дуже серйозно, і Америка опиниться в ізоляції. Великою перевагою Америки в світі перед Росією і Китаєм є те, що вона має друзів і союзників. Але європейцям доведеться постійно перебувати у Вашингтоні, щоб доносити ці аргументи до Трампа.

На вашу думку, якою буде політика Марка Рютте щодо війни в Україні? Чи продовжить він лінію Столтенберга і, чи буде він дотримуватися тієї ж позиції щодо використання західних ракет дальнього радіусу дії для ураження військових цілей всередині Росії?

Я думаю, що Марка Рютте обрали на цю посаду, бо він продовжить лінію Столтенберга. В цей небезпечний для європейської безпеки час НАТО обрала стабільність і того, хто політично дуже схожий на Столтенберга. Хоча Єнс Столтенберг соціаліст, а Марк Рютте – правоцентрист, все ж таки вони схожі в багатьох аспектах.

Крім того, Марк Рютте – це секретар, і він повинен слідувати лінії союзників. Він не може проводити політику одноосібно. З мого досвіду, перші кілька років генеральний секретар слідує загальноприйнятій політиці свого попередника. Але потім, якщо він отримує другий мандат, то відчуває себе вже більш впевнено та зможе пропонувати власні ідеї.

За словами Єнса Столтенберга, понад 20 країн-членів НАТО цього року витратять 2% від свого ВВП на оборону. Наскільки важко Рютте буде переконати усіх 32 членів Альянсу досягти такої цілі наступного року?

У разі перемоги Трампа в листопаді, Марк Рютте матиме потужний аргумент, оскільки Трамп продовжує пов'язувати НАТО з цими 2% від ВВП. Тому кожен європеєць, який хоче зберегти НАТО, зацікавлений у досягненні 2%, це також добре для їхньої оборони.

Є ще деякі країни, які мають проблеми: Іспанія, Італія, Канада, Бельгія. Тому робота з цими країнами, яким традиційно дуже важко досягти цієї мети потребуватиме багато зусиль. Іншою проблемою для Рютте буде, якщо Трамп скаже: "Я хочу 3%, я хочу 3,5%" і встановить нову мету.

Оскільки союзники все ще мають проблеми з досягненням 2%, це може стати для нього викликом. Добре, якщо це буде лише бажана мета, але якщо Трамп очікуватиме таких досягнень за чотири чи п’ять років, за нинішньої складної економічної ситуації це може бути складно.

Іншим викликом стане те, як витрачати гроші з розумом. Європейські виборці вимагатимуть ефективності та захочуть побачити результат. Наведу для прикладу Україну. Захід надав 136 різних типів систем, які не допомагають Україні через різне технічне обслуговування, лінії постачання та боєприпаси.

Це все ще виклик для НАТО, оскільки європейський оборонний ринок все ще дуже фрагментований. Багато грошей витрачається на занадто багато різних платформ і занадто багато різних систем. Нам потрібно набагато більше стандартизації.

Нові виклики для НАТО: чи нападе Росія на країни Альянсу

Ми постійно чуємо новини про можливу атаку Росії на країни НАТО, зокрема чуємо занепокоєння з боку країн Балтії. Наскільки ви оцінюєте цей ризик на сьогодні?

Однозначно ризик збільшився. Якби мені поставили це питання 20 років тому, я б відповів, що це немислимо та нереально. Але сьогодні це стало реальністю. З іншого боку, Путін побачив, що країни НАТО, навіть попри те, що Україна не є частиною Альянсу, готові постачати зброю, F-16, та, сподіваюсь, незабаром ракети дальнього радіусу дії. Вони підтримують Україну в боротьбі.

Також Путін побачив, що його напад на Україну призвів до масового збільшення озброєнь НАТО. Це стосується не лише фінансування, але й додаткових військ, які перебувають у країнах Балтії, Польщі, Румунії.

Зараз НАТО має набагато сильніші кордони, ніж 20 років тому. Але нападаючи на НАТО зараз, Росія наражається на набагато більші ризики, ніж це було б 20 років тому. Я думаю, Путін не збирається цього робити. Він спробує вести гібридну війну, дезінформацію, кібератаки. Він робитиме все можливе, щоб послабити Захід. Але якщо дивитися з погляду військової конфронтації, то Путін знає, що має ослаблену армію. Він втратив понад 200 тисяч солдатів в Україні й це далеко не кінець.

Росії знадобиться багато, багато років, щоб відновити свою силу. Тому, якщо НАТО не буде вірити путінській пропаганді й фальшивим червоним лініям, я думаю, що Альянс буде у безпеці.

Теги за темою
НАТОДональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Bloodborne на ПК зараз працює краще, ніж на Playstation 5
InternetUA
2025-01-27T04:01:45Z
Що робити, якщо телефон швидко розряджається: поради від програмістів
Политека
2025-01-27T04:00:21Z
Apple зробила ставку на економію: iPad 11 не потягне функції Apple Intelligence
InternetUA
2025-01-27T03:01:54Z
Як одягнути ковдру за 1 хвилину: лайфхак покоївок з найкращих готелів
GlavRed
2025-01-27T02:36:32Z
Apple готує дві потужні AI-зміни у 2025 році
InternetUA
2025-01-27T01:01:55Z
Ілон Маск хоче використати блокчейн для підвищення ефективності уряду США
InternetUA
2025-01-27T00:01:15Z
Археологи знайшли загадковий скарб
Gazeta UA
2025-01-26T23:36:44Z
Samsung обережно анонсував свою новинку із потрійним екраном
Gazeta UA
2025-01-26T22:30:13Z
Нейромережі не змогли пройти найскладніший тест людства
InternetUA
2025-01-26T22:04:03Z
Все улюблене в одній тарілці: яєчня Фламенко – рецепт вдалого початку тижня
24tv
2025-01-27T04:06:07Z
Що станеться, якщо кішка довгий час їстиме собачий корм
Gazeta UA
2025-01-27T03:21:58Z
З появою вашого янголятка! Найкращі привітання з народженням донечки
Telegraf
2025-01-27T03:03:32Z
Неймовірна намазка на хліб із вершкового масла: готується за 5 хвилин - рецепт
GlavRed
2025-01-27T00:36:52Z
Часник буде свіжим пів року: хитрий трюк від шеф-кухаря, який знають одиниці
24tv
2025-01-26T22:45:29Z
Ця паста врятує завжди: легка закуска з буряка, яка потішить італійськими нотками
24tv
2025-01-26T22:00:55Z
Як вивести плями з весільної сукні: народні засоби, які справді допомагають
24tv
2025-01-26T21:15:47Z
"Глазунью" лишіть росіянам: як українською правильно назвати сніданок з яєць
Telegraf
2025-01-26T21:03:46Z
Чоловіки, які плачуть – найкращі коханці, кажуть експерти
24tv
2025-01-26T20:27:56Z
У Дніпрі дрон пошкодив багатоповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T02:51:43Z
У Хмельницькій області пролунали вибухи, на Івано-Франківщині знову оголосили повітряну тривогу - триває атака "шахедів" на захід України
ZN UA
2025-01-27T02:28:02Z
У Василькові посадовець СБУ збив підлітка на переході: хлопець в реанімації
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T01:54:14Z
Побиття підлітка в підвалі: розпочато кримінальне провадження
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T01:24:55Z
У Балтійському морі пошкоджений латвійський підводний кабель
Европейская правда
2025-01-27T01:00:51Z
Співробітник СБУ збив дитину на переході: що кажуть у відомстві та в якому стані дитина
TSN
2025-01-26T23:51:58Z
Пасажирський автобус на Львівщині потрапив у ДТП: четверо людей загинули
TSN
2025-01-26T22:48:14Z
У Болівії автобус злетів з дороги: загинуло 19 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-01-26T22:27:35Z
Поблизу Черкас прогримів вибух: що відомо
TSN
2025-01-26T22:06:55Z
Барселона – Валенсія 7:1 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-01-26T22:43:22Z
Фулгем – Манчестер Юнайтед 0:1 Відео голу та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-01-26T22:34:34Z
"Найголовніше – це перемога та команда": Довбик зізнався, скільки планує забити голів у Ромі
24tv
2025-01-26T22:27:52Z
Аморім – про роботу в Манчестер Юнайтед: Мені вже не 40 років, а 50
Football.ua
2025-01-26T22:25:19Z
Барселона перервала серію без перемог: каталонці познущались над кризовою Валенсією, забивши сім
24tv
2025-01-26T22:00:00Z
Фіорентина в напруженому матчі здолала Лаціо
Football.ua
2025-01-26T21:55:39Z
Має контракт до 2027 року: нігерійський форвард УПЛ відмовився повертатися в Україну через війну
24tv
2025-01-26T21:21:58Z
"Готовий відправити на пенсію": російський боксер погрожує побити Усика
24tv
2025-01-26T21:15:36Z
Фермін Лопес уперше забив і асистував за Барселону в одному матчі
Football.ua
2025-01-26T21:07:37Z
Україна зустріне початок тижня без опадів: прогноз погоди
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T04:00:16Z
Росіяни розбирають хрущівки та заходять у тил українським підрозділам – з чим стикаються оборонці Часового Яру
ZN UA
2025-01-27T03:52:45Z
Бронювання ретельно переглянуть ТЦК: Україною ширяться масові перевірки
Знай
2025-01-27T03:51:50Z
ЗСУ показали, як відбили російський штурм на Вовчанському напрямку
УкраинФорм
2025-01-27T03:51:38Z
Експерти ISW проаналізували дії росіян навколо Великої Новосілки
Gazeta UA
2025-01-27T03:43:07Z
Неочікувана зустріч для Стрільців і вигідна пропозиція для Скорпіонів: гороскоп на 27 січня
24tv
2025-01-27T03:06:47Z
Ворог за добу 49 разів обстріляв прикордоння Сумщини
УкраинФорм
2025-01-27T01:55:23Z
Заборона на вилов щуки до 31 березня 2025 року – нові правила для рибалок
ZN UA
2025-01-26T23:28:04Z
Росія змінює підхід до атак на покровському напрямку ‒ Трегубов
ZN UA
2025-01-26T23:24:04Z
Третя аварія за рік: син-бунтар Джолі та Пітта влаштував ДТП
GlavRed
2025-01-27T00:27:42Z
Олег Винник засвітився перед концертами - показав смішний танець через Таюне
GlavRed
2025-01-26T23:27:53Z
"Почав до мене торкатися": Єфросиніна вперше розповіла про пережите насильство
GlavRed
2025-01-26T23:27:45Z
KRIVETS презентує нову пісню про безумовне кохання
Storyboom
2025-01-26T21:25:04Z
Підкорив серця глядачів: гостросюжетний український серіал, який можна подивитися за день
24tv
2025-01-26T21:03:10Z
"Я закрила ці двері": колишня дружина Ступки вперше назвала причину розлучення
GlavRed
2025-01-26T20:27:44Z
Українську документалку номінували на Оскар, пісні фіналістів Нацвідбору: головні події шоубізу
24tv
2025-01-26T18:06:00Z
Потап у новому амплуа влаштував "дегустацію" в Іспанії
Фокус
2025-01-26T18:03:32Z
Оскар-2025. Усі номінанти та фаворити букмекерів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-26T18:03:04Z
Латвія повідомила про пошкодження підводного оптоволоконного кабелю в Балтійському морі
Детектор М
2025-01-27T03:57:27Z
Не бажано вручати подарунки, навіть від щирого серця: прикмети дня
Gazeta UA
2025-01-27T03:57:26Z
ЗСУ показали, як збивають російську ракету Х-59 за допомогою APKWS - Defense Express
Gazeta UA
2025-01-27T03:18:16Z
Військові сапери за тиждень розмінували ще 1160 гектарів
УкраинФорм
2025-01-27T03:15:59Z
27 січня – День вшанування пам'яті жертв Голокосту
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T03:12:23Z
Безоплатне розміщення ВПО: хто може отримати компенсацію
ZN UA
2025-01-27T03:04:10Z
Іменини Сави у 2025 році: всі дні, коли Савчик святкує День ангела
Telegraf
2025-01-27T03:03:54Z
Росія наступає на Покровському напрямку на межі власних можливостей — військовий
TSN
2025-01-27T02:21:42Z
У життя прийдуть важкі випробування: що не можна робити 27 січня - прикмети
GlavRed
2025-01-27T01:57:55Z
Про які хвороби сигналізують жахливі сни: згадайте свої видіння
Gazeta UA
2025-01-26T22:36:56Z
Яким чином ракові клітини "маніпулюють" імунною системою
24tv
2025-01-26T18:21:49Z
Замініть масло на ці продукти: найкорисніші для здоров'я альтернативи
24tv
2025-01-26T16:39:46Z
Як позбутися болю в суглобах: народний рецепт, який завжди допомагає
Знай
2025-01-26T15:51:47Z
Миттєво зіпсуєте смак: що не варто робити з пакетиками чаю
Gazeta UA
2025-01-26T15:09:19Z
Чи можна їсти сало без шкоди для печінки?
360ua.news
2025-01-26T15:03:50Z
Можна сміливо їсти: як швидко позбутися запаху цибулі
Gazeta UA
2025-01-26T14:00:31Z
У Китаї заявили про зниження захворюваності на мікоплазмову пневмонію в країні
УкраинФорм
2025-01-26T13:21:44Z
Найпоширеніший пестицид, який вважали безпечним, виявився шкідливим для дітей
24tv
2025-01-26T13:00:34Z
Курс валют в Україні: куди валиться долар і чому експерти радять його продавати
TSN
2025-01-27T04:06:13Z
В Україні змінили ціни на ковбасу та сир після свят: названо нову вартість
Хвиля
2025-01-27T04:03:25Z
В Україні дорожчає соняшник: як зміняться ціни у 2025 році
Политека
2025-01-27T03:00:06Z
Туреччина хоче замінити транзит газу через Україну ‒ Politico
ZN UA
2025-01-27T00:52:35Z
На Закарпатті підприємство залучає на роботу працівників із Бангладеш
ZN UA
2025-01-26T23:58:17Z
На Закарпатті підприємство хоче завезти робітників з Бангладешу: як відреагували в службі зайнятості
Telegraf
2025-01-26T22:48:57Z
Банки обмежать грошові перекази з 1 лютого: кому і скільки дозволять
Хвиля
2025-01-26T21:15:07Z
Використання зеленої енергетики: як у Європі встановили річний рекорд
InternetUA
2025-01-26T20:37:48Z
У Європі відмовилися приймати одну із купюр євро: що потрібно знати
Хвиля
2025-01-26T20:15:02Z
KIA відкликає понад 80 тисяч автомобілів у США
Корреспондент
2025-01-26T17:27:28Z
Нова Toyota Crown: позашляховий седан нового покоління
360ua.news
2025-01-26T17:06:37Z
"Лада" стає розкішшю для росіян: порівняння цін у 2021 та 2025 роках
Telegraf
2025-01-26T16:54:06Z
Вартість та догляд за шкіряним салоном
360ua.news
2025-01-26T16:00:15Z
У Британії знайшли альтернативу електромобілям: нове паливо продовжить життя автівкам
24tv
2025-01-26T13:36:36Z
Як навчитися водити автомобіль з механічною коробкою передач
360ua.news
2025-01-26T13:06:02Z
Як європейський автомобіль став найпопулярнішим предметом у США
AutoCentre
2025-01-26T11:49:08Z
Новий дорожній знак з лініями та півавтомобілем: що він означає
ТСН
2025-01-26T10:42:17Z
Як Volkswagen подолав океан
AutoCentre
2025-01-26T10:07:21Z
Іменини Пилипа у 2025 році: всі дні, коли Пилипко святкує День ангела
Telegraf
2025-01-27T04:09:49Z
ЦВК Білорусі оголосила попередні результати «виборів»: за Лукашенка - майже 87%
УкраинФорм
2025-01-27T04:06:55Z
Попередні результати виборів у Білорусі, між США та Колумбією назріває конфлікт: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T04:00:30Z
"Щоб не було більше, ніж у Путіна": Лукашенку на "виборах" у Білорусі знизили намальований процент голосів
Telegraf
2025-01-27T03:51:57Z
Польський міністр дорікнув Лукашенку за попередні результати виборів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-27T03:42:52Z
Колумбія вводить проти США дзеркальні мита: Вашингтон у програші
1News
2025-01-27T03:36:08Z
Трамп перевертає зовнішню політику США "з ніг на голову": яку поведінку будувати Україні
24tv
2025-01-27T03:27:07Z
"Це трохи нудно": президент Колумбії відреагував на погрози Трампа митами та санкціями
Telegraf
2025-01-27T03:04:31Z
США призупиняють видачу віз посадовцям з Колумбії за відмову прийняти назад мігрантів
УкраинФорм
2025-01-27T02:45:37Z