Освітній комітет ВРУ пропонує дозволити приватизацію майна однієї категорії університетів
Парламентарі пропонують дозволити приватизацію майна не всіх університетів, а лише реорганізованих та тих, що перебувають у процесі реорганізації. Таку норму хочуть унести до Перехідних положень проєкту закону про державний бюджет на 2025 рік. Зараз у законопроєкті є пропозиція дозволити приватизацію майна усіх університетів.
Нагадаємо, що раніше ZN.UA висвітлювало проблеми та потенційні загрози, які виникають у зв′язку з таким рішенням у статті "Уряд хоче дозволити приватизацію університетів. Що це означає?". Авторка статті, редакторка відділу освіти та науки Оксана Онищенко наголошувала: "Як мала би діяти влада в цій ситуації, щоб це було прозоро та в інтересах країни? Не ховати скандальної новації у Перехідних положеннях закону про бюджет. Натомість винести цю ідею на публічне обговорення (як це було з податками), викласти на стіл урядові наміри, список пропонованих до приватизації вишів, пояснити нам усім, що з цими вишами буде після приватизації, надати розрахунки надходжень до бюджету — і лише потім подавати окремий законопроект, яким буде внесено зміни до відповідних законів". У коментарі ZN.UA голова парламентського комітету з питань освіти та науки Сергій Бабак підкреслював, що комітет не підтримає норму про приватизацію університетів та їхнього майна.
У рішенні парламентського комітету враховано чимало пропозицій, озвучених ZN.UA. Так, профільний парламентський комітет дав кілька доручень Кабінету міністрів України та Міносвіти. Кабінет міністрів має протягом трьох місяців розробити та надати пропозиції та механізми приватизації майна університетів. Міністерству освіти доручено підготувати протягом місяця перелік закладів вищої освіти, які реорганізовані або підлягають реорганізації шляхом об′єднання або приєднання. Також Міністерству освіти доручили протягом шістьох місяців провести інвентаризацію майна закладів вищої освіти.