Про це на Варшавському безпековому форумі заявив державний секретар Міністерства клімату та навколишнього середовища Польщі Кшиштоф Болест, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми вже пройшли 80% шляху до відмови від викопних російських енергоносіїв, але останні 20% надзвичайно складні», - сказав Болест.
За його словами, деяким країнам Євросоюзуважко відмовитися від поставок із Росії, тому що для них це єдине джерело імпорту природного газу, тож європейським партнерам потрібно діяти у дусі солідарності й разом допомогти таким країнам покінчити із залежністю від РФ.
«Під час головування Польщі у Європейському Союзі (у першій половині наступного року – ред.) ми хочемо завершити роботу над цим завданням і досягнути заявленої програмними документами ЄС мети – повністю зупинити постачання російських енергоносіїв до Європи», - зазначив польський урядовець.
Він зауважив, що європейцям нелегко повністю відмовитися від російського енергетичного імпорту, проте якщо працювати спільно і цілеспрямовано, то ця мета стане досяжною.
«Це буде нелегко, але… ми намагатимемося тримати цю тему на порядку денному і думаю, ми можемо виконати це складне завдання», - підсумував Болест.
Як повідомляв Укрінформ, обстрілами енергетичної інфраструктури Росія намагається зламати волю українців до спротиву. Саме тому ЄС та його партнери мають приділити першочергову увагу підтримці «енергетичного фронту» України цієї зими.