MY.UAНовини
"Проблема номер один": яку загрозу становлять російські КАБи і як ЗСУ можуть їм протистояти
"Проблема номер один": яку загрозу становлять російські КАБи і як ЗСУ можуть їм протистояти

"Проблема номер один": яку загрозу становлять російські КАБи і як ЗСУ можуть їм протистояти

Росія понад рік активно застосовує фугасні кориговані авіабомби, які стали справжнім випробуванням для Сил оборони України. Попри смертоносність цього виду озброєння, військові фахівці вважають, що протистояти КАБам українські сили все ж можуть.

Російські окупаційні війська з 2023 року активно використовують кориговані авіаційні бомби (КАБ) у бойових діях на території України. В арсеналі Повітряно-космічних сил РФ присутні як легкі плануючі бомби для безпілотних літальних апаратів (БПЛА), як-от КАБ-20С, так і важкі авіабомби з вагою до 3000 кг з колосальною руйнівною силою. У зв'язку з цим Фокус з'ясовував, яку загрозу несе в собі цей вид озброєння і які, на думку експертів, існують засоби протидії авіаційним ударам противника із застосуванням КАБ.

На сьогодні російські ПКС використовують три типи потужних авіаційних бомб:

  1. Керована авіаційна бомба, що планує (УПАБ).
  2. Коригована авіаційна бомба (КАБ).
  3. Некерована фугасна авіаційна бомба (ФАБ).

Перший тип — бомби, спеціально призначені для керованої дії. До нього відносяться такі зразки як, УПАБ-500В і УПАБ-1500В.

Другий тип являє собою переобладнані фугасні авіабомби загального призначення типу ФАБ-250, ФАБ-500 і ФАБ-1500 зі встановленими модулями управління польотом або УМПК. Третій тип — це "класичні" фугасні авіаційні бомби вільного падіння, призначені для ураження наземних цілей.

У свою чергу російські КАБ існують у трьох основних модифікаціях:

  • Л (Лазерне гіростабілізоване наведення).
  • Кр (Кореляційна телевізійна система самонаведення).
  • С (Супутникове наведення через ГЛОНАСС).

Ці авіабомби, що представлені у вагових категоріях до 3000 кг, застосовуються для знищення об'єктів різного призначення: промислових будівель, складів боєприпасів, бетонних укріплень і броньованої техніки. Легкі модифікації, такі як КАБ-20С, використовуються для безпілотних ударних систем. Наприклад, наприкінці березня поточного року стало відомо, що росіяни використовують на українському фронті ударно-розвідувальні безпілотники "Форпост", оснащеними двома керованими бомбами КАБ-20С, які скидали на позиції Сил оборони.

Історія створення керованих авіабомб

Авіаційні бомби, зокрема і в Росії, пройшли значний шлях розвитку від вільнопадаючих боєприпасів до високоточних керованих систем.

Ще до початку Другої світової війни, коли основними боєприпасами для авіації були вільнопадаючі бомби, з'явилася необхідність у точних боєприпасах. Це призвело до розробки керованих бомб, здатних коригувати свою траєкторію в польоті.

Одним із перших проєктів у СРСР після війни стала керована бомба "Краб", розробка якої почалася на основі аналізу німецької бомби FX-1400 Fritz-X. Головною особливістю "Краба" була теплова головка самонаведення, яка давала змогу бомбі наводитися на цілі, що виділяють інфрачервоне випромінювання.

Однак випробування показали, що система наведення була недосконалою — бомба добре справлялася з атаками на промислові об'єкти з яскравим тепловим "виглядом", але втрачала ефективність проти менш помітних цілей. У підсумку проєкт закрили 1956 року через низьку ефективність за високих швидкостей і висот бомбардувальників нового покоління.

Після "Краба" були розроблені бомби "Чайка" вагою 2000 кг і "Кондор" вагою 5000 кг, які використовували простішу радіокомандну систему наведення. Але і ці проєкти були закриті 1956 року.

Авіабомба КАБ-1500ЛГ-Е з проникаючою бойовою частиною
Осколково-фугасна авіабомба КАБ-1500Кр

Уже в 1970-х роках почалося розроблення керованих бомб нового покоління — сімейства КАБ. Ці бомби використовували лазерні системи наведення, що значно підвищувало точність удару. Бомби КАБ-500 і КАБ-1500, оснащені напівактивною лазерною системою наведення, призначалися для використання на фронтових бомбардувальниках. А в 1980-х роках було розроблено вдосконалені моделі з телевізійно-кореляційними системами, як-от КАБ-500Кр, яка давала змогу бомбі самостійно наводитися на ціль після скидання, забезпечуючи високу точність влучання.

КАБ у російсько-українській війні

Активне застосування ЗС РФ КАБів на театрі воєнних дій в Україні почалося 2023 року. Спочатку противник застосовував легші авіабомби ФАБ-250 і ФАБ-500 з модулями планування і корекції, і мав намір перейти до більшого калібру — ФАБ-1500. Однак російські конструктори зіткнулися зі складнощами встановлення УМПК — їм не вдалося просто перенести модулі на "полуторки", тому технологію довелося доопрацьовувати, а точніше, з нуля створювати новий планер і відповідні механізми.

У підсумку вже у вересні минулого року противник почав активно використовувати боєприпас ФАБ-1500 М54 з масою бойової частини в 700 кг, встановлюючи їх на фронтові бомбардувальники Су-34, що стало значною проблемою для української армії. Річ у тім, що такий боєприпас здатен пробити 3 метри бетонних укріплень і 20 метрів землі. При цьому відхилення від цілі становить лише до 10 метрів, що в принципі не так важливо з урахуванням потужності боєприпасу — при 35 метрах зони ураження він залишає вирву завглибшки понад 10 метрів, а контузію можна отримати в радіусі понад 100 метрів.

Авіабомба ФАБ-1500

Так оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в інтерв'ю " Фокусу " розповів, що цей вид озброєння доволі примітивний, і з огляду на це КАБи можуть бути виготовлені й використані противником у великій кількості. Це, зі свого боку, дає змогу окупантам гальмувати контрнаступ ЗСУ й ефективно діяти на тих чи інших ділянках фронту.

Варто додати, що фактично фугасні авіабомби розроблялися ще за радянських часів, тому в Росії, ймовірно, є значні їхні запаси. А модернізація і установка модулів управління не вимагає великих часових і ресурсних витрат — хвостова частина бомби просто змінюється на УМПК з рульовими поверхнями.

Загалом авіація РФ володіє досить великим арсеналом КАБів, відомо про використання на українському фронті таких боєприпасів:

  • УПАБ-500В;
  • УПАБ-1500В;
  • "Гром-Э2";
  • "Дрель";
  • ФАБ-500;
  • ФАБ-1500.
Авіабомба ФАБ-1500 М54 з УМПК
Фото: Мілітарний

Пізніше ворожа авіація озброїлася бомбою ФАБ-3000 М-54 з універсальним модулем планування і корекції та масою бойової частини в 1200 кг. Її перше застосування зафіксовано в червні 2024 року, коли противник завдав бомбового удару по населеному пункту Липці Харківської області.

ФАБ-3000: оцінка експертів

Видання Forbes зазначає, що використання потужних бомб, таких як ФАБ-3000, може бути зайвим для завдань на передовій, де невеликі бомби, наприклад, ФАБ-500 з УМПК, здатні забезпечити достатню руйнівну силу. Важкі боєприпаси ефективніше застосовувати проти стратегічних об'єктів, таких як мости, великі укріплення або глибокі бункери. При цьому масове використання подібних авіабомб вимагає значних ресурсів і може виявитися нераціональним в умовах динамічного конфлікту.

"Насправді, використання 3,3-тонного боєприпасу є ризикованою надмірністю, з огляду на те, наскільки руйнівними вже стали менші плануючі бомби самі по собі", — пише видання.

З такими висновками можна посперечатися, оскільки ще за часів Другої світової британська авіація для завдавання ударів по промисловим і військовим об'єктам Німеччини використовувала бомби Tallboy, масою понад 5 тонн, а також 10-тонні Grand Slam, у яких тільки бойова частина важила 4100 кг.

Британські авіаційні бомби Tallboy і Grand Slam

Експерти вважають, що попри високу потужність і руйнівну силу авіабомб типу ФАБ-3000, їх використання залишиться рідкістю. Основний акцент, найімовірніше, буде зроблено на менш важкі боєприпаси, такі як ФАБ-500 і ФАБ-1500, оснащені модулями УМПК, які мають оптимальні характеристики для точкових ударів по позиціях Сил оборони.

Тим часом масштабне застосування навіть півторатонних КАБів вельми негативно позначається на перебігу бойових дій, про що свідчили як українські військові так і експерти. Зокрема, останнім часом на Покровському напрямку, де ЗС РФ намагається проломити оборону українських захисників, почастішали випадки застосування таких авіабомб.

Про загрози цього озброєння розповів і Коваленко.

"ФАБ-3000 М54 можуть вкрай негативно вплинути на ЛБЗ (лінію бойового зіткнення), значно прискоривши викриття і злам наших ліній оборони й укріпрайонів, якщо рішення про протидію не почнуть ухвалювати, зокрема й наші партнери, максимально швидко", — вважає аналітик.

Експерт із радіотехнологій Сергій Бескрестнов також пояснив, чому російські КАБи є проблемою "номер один" на всіх фронтах для української піхоти. За його словами, противнику вдалося модернізувати готові зразки авіабомб, збільшивши дальність польоту. А її застосування у відкритому полі не дає жодних шансів бійцям закріпитися на позиціях.

"Ми втрачаємо позиції тільки через КАБ. Це проблема номер один на всіх фронтах для всієї нашої піхоти. Чисте поле з окопами, по якому працює бомба вагою 500 кг, просто вигорає від КАБа. Наші хлопці не можуть зачепитися за цю землю (внаслідок удару)", — підкреслив він.

Авіабомба ФАБ 3000 з УМПК
Фото: topwar.ru

Протидія КАБ: що кажуть фахівці

Командир групи інженерного забезпечення 3-ї окремої штурмової бригади Сергій Тищенко ще у квітні розповів, що грамотно організована оборона та ефективний розподіл сил можуть істотно знизити збитки від російських бомбардувань із застосуванням КАБів. Причому військовий не особливо сподівається на авіаційні засоби ураження і системи ППО, про що неодноразово говорили деякі експерти.

За його словами, спорудження більшої кількості опорних пунктів і захисних споруд, а також їхнє розосередження на оборонних рубежах може ускладнити завдавання точкових ударів по ключових об'єктах. А збільшення кількості таких позицій на одній ділянці фронту ускладнює завдання російським пілотам: у противника просто не буде достатньо бомб, щоб зруйнувати всі споруди.

Створення хибних укріплень і позицій, що вводять противника в оману, також є інструментом для мінімізації наслідків ударів. Це змушує противника витрачати ресурси на неефективні удари по хибних цілях, знижуючи кількість пошкоджень критично важливих об'єктів.

"Якщо, наприклад, у смузі оборони батальйону на відрізку кілометра розташовано тільки два ротно-опорні пункти, то закидати їх КАБами не проблема. А якщо на цьому кілометрі вирити позиції, розкидати ці позиції подалі одна від одної, зробити грамотне планування розташування цих позицій, то у супротивника не буде стільки КАБів, щоб знищити на цій ділянці фронту нашу піхоту або наші оборонні позиції. Тому треба закопуватися, треба більше будувати, треба більше робити бліндажів, ДОТів, ДЗОТів, треба обладнувати хибні позиції для того, щоб вводити супротивника в оману", — наголосив Тищенко.

Винищувачі F-16 і ППО

Тим часом, на думку Коваленка, основне завдання України в боротьбі з російськими керованими авіабомбами полягає не в нейтралізації самих боєприпасів, а у знищенні їхніх носіїв — тактичної авіації, насамперед Су-34. Аналітик виділяє три основні види озброєння, які могли б істотно підвищити ефективність протидії російським авіаударам.

  1. Системи ППО Patriot і SAMP/T. Ці комплекси здатні уражати літаки противника на дистанції до 100 кілометрів, що дає змогу знищувати російські Су-34 та інші носії КАБ до того, як вони вийдуть на локацію для скидання бомб.
  2. Винищувачі з ракетами "повітря — повітря" дальнього радіусу. Наприклад, F-16, які можуть використовувати ракети AIM-120C/D AMRAAM з дальністю до 180 кілометрів. Такі ракети здатні ефективно боротися з російськими літаками, знищуючи їх ще до того, як вони скинуть керовані авіабомби.
  3. Далекобійні ракети для ударів по авіабазах. Важливу роль могли б зіграти ракети ATACMS модифікації M39 з дальністю до 165 кілометрів і M39A1 — до 300 кілометрів, а також британські Storm Shadow і французькі SCALP. Ці ракети здатні завдавати ударів по 20 авіабазах, розташованих на території Росії, де розміщуються літаки-носії КАБ.
Винищувачі F-16
Фото: Bloomberg

Якщо повернутися до теми використання винищувачів як заходу проти авіаційних ударів, то слід зазначити, що Україна вже отримала сучасні західні винищувачі F-16, які можуть збивати бомбардувальники РФ під час заходу на траєкторії запуску керованих авіабомб.

Однак наразі інформація про те, що F-16 збивають противника в повітрі, попереджаючи тим самим бомбардування КАБами, не надходила. Можливо, у майбутньому Повітряні сили ЗСУ вживатимуть комплексних заходів із протидії авіації противника, озброєної смертоносними бомбами, грамотно використовуючи західні винищувачі та сучасні перехоплювачі зенітно-ракетних комплексів.

Важливо Загроза для трьох великих міст: КАБи можуть отримати дальність у понад 150 км, — експерт
Теги за темою
Оружие
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Российская певица двухтысячных впала в кому после попытки суицида
Comments UA
2024-10-02T20:15:54Z
Брак певицы с Украины и российского стриптизера трещит по швам
Comments UA
2024-09-29T20:15:32Z
"Кто бы мог подумать": Вакарчук признался в новой любви
Апостроф
2024-10-04T19:03:17Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
СМИ: Зак Снайдер снимет фильм про UFC — главная роль предложена Адаму Драйверу
GameMag
2024-10-05T16:40:35Z
«Настя бросила, теперь бомжует»: Потап вслед за руководительницей МСЭК искупался в копейках
Апостроф
2024-10-05T16:30:23Z
Украинская певица впервые откровенно рассказала, сколько "пластик" сделала
Comments UA
2024-10-03T19:51:13Z
"До конца моей жизни": дизайнер Алексей Залевский раскрыл подробности своей неизлечимой болезни
Апостроф
2024-10-03T17:36:05Z
Российская певица после развода рассказала правду о своем "идеальном браке"
Comments UA
2024-09-24T19:36:35Z
Под Москвой застрелили бывшего "министра" "ЛНР": интересные подробности
Comments UA
2024-10-01T21:45:57Z
В Кремле отреагировали на желание Шольца поговорит с Путиным
Comments UA
2024-10-02T14:12:49Z
Украины больше нет: Трамп шокировал новым заявлением о войне
Comments UA
2024-09-26T07:31:07Z
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
Жена-россиянка нардепа попала в сложную ситуацию
Апостроф
2024-10-05T17:30:45Z
В ОП прокомментировали статью Financial Times про возможные компромиссы с РФ, - СМИ
Хвиля
2024-10-05T17:03:11Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Против РФ сыграл придуманный ею миф. Почему враг недооценил наступление на Курщину
Comments UA
2024-09-26T17:42:31Z
В Газе освободили девушку, которую похитили в Ираке десять лет назад
Корреспондент
2024-10-04T03:52:29Z
Ситуация очень печальная: синоптик рассказала, когда в Украине ждать дождей
Апостроф
2024-09-29T09:03:41Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
На контрольном посту мужчина начал резать себе руки: кто его остановил
Comments UA
2024-10-04T13:21:51Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Ситуация на фронте на вечер 5 октября
UAToday
2024-10-05T17:36:27Z
На Донбассе ликвидировали бойцов КНДР: Тимочко объяснил, в чем опасность для ВСУ
Фокус
2024-10-05T16:36:42Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
В Запорожье заявили, что оккупанты готовят штурмы, а не наступление
Comments UA
2024-09-30T19:51:18Z
Бои в Угледаре идут в черте города - ОВА
Корреспондент
2024-10-01T10:45:17Z
У украинцев хотят отобрать льготы, придумали новую причину: появился законопроект
Политека
2024-09-26T18:04:35Z
Тарифы на электроэнергию вырастут: какие квитанции украинцам ждать с 1 ноября
Знай
2024-10-01T19:42:53Z
Подсолнечное и сливочное масло: цены в супермаркетах бьют рекорды
Знай
2024-09-29T16:06:42Z
Требовал 100 тыс. грн взятки: СБУ схватила топ-менеджера "Энергоатома"
Апостроф
2024-09-28T23:35:20Z
Что делать, когда исчезает свет: ДТЭК назвали главные шаги
Знай
2024-10-05T17:06:25Z
НБУ снизил продажу валюты вторую неделю подряд
Корреспондент
2024-10-05T16:15:55Z
Великобритания закрыла последнюю угольную электростанцию
Корреспондент
2024-09-30T11:24:45Z
Треть украинцев оценили действия власти для восстановления энергетики как неэффективные – опрос
ZN UA
2024-10-02T12:53:11Z
Украинцы могут остаться без стабильной мобильной связи зимой: в чем причина
Фокус
2024-09-30T13:15:44Z
В Польше призвали вернуть украинских мужчин домой, и отправить на фронт
Знай
2024-09-29T20:12:36Z
Средиземноморская сказка: самая красивая принцесса Греции выходит замуж — первые фото
Marie Claire
2024-09-28T09:36:23Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Украинцев предупредили об изменениях в выплатах ВПЛ в октябре
Хвиля
2024-10-02T16:45:45Z
Очереди на водительские права: почему украинцам приходится ждать месяцами практического экзамена
Хвиля
2024-10-05T16:21:56Z
Главное за 5 октября: новая волна мобилизации, аномальная зима в Украине и операторы не смогут обеспечить связь
Знай
2024-10-05T16:21:37Z
Зачем нужно готовить из капусты 25 сентября и как защитить себя от порчи: приметы, обряды и запреты на Сергея
Знай
2024-09-25T02:03:35Z
В "Интерпайпе" Пинчука рассказали, как поддерживают своих сотрудников-военных
Апостроф
2024-10-01T17:09:52Z
Германия готовится к войне в Европе - NTV
Корреспондент
2024-09-29T22:42:40Z
"Моя королева": Александр Усик поздравил жену с годовщиной свадьбы
Фокус
2024-09-25T12:15:54Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
"Динамо" – "Кривбасс": видео онлайн-трансляция матча УПЛ
ZN UA
2024-10-05T09:36:30Z
Украинский чемпион мира Беринчик будет защищать титул в андеркарде реванша Усика и Фьюри
ZN UA
2024-10-05T08:55:06Z
"Должен забрать судьбу боя у судей": Фьюри раскрыл свой план на реванш с Усиком
ZN UA
2024-10-04T20:18:14Z
Тайсону Фьюри настоятельно посоветовали завершить карьеру после боя против Усика
Известия Киев
2024-10-04T18:36:08Z
Магучих: Думаю, до 2,15 можно прыгать - имеются такие силы
Корреспондент
2024-10-04T15:00:12Z
US Open — чемпионат, где деньги и шоу на первом месте!
Топ Жир
2024-10-04T13:54:47Z
Экс-чемпион рассказал, чего точно не произойдет в бою Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-10-04T13:48:22Z
Простой тест, который поможет определить деменцию на ранней стадии
Marie Claire
2024-09-28T00:00:50Z
В Минздраве рассказали, когда в аптеках можно будет приобрести лекарства с медицинским каннабисом
Фокус
2024-10-02T05:13:18Z
6 признаков того, что ваш антивозрастной крем вреден для кожи
Marie Claire
2024-09-28T03:00:49Z
Мужчины взялись колоть ботокс в мошонку: новая мода набирает обороты
Знай
2024-09-29T20:30:22Z
Какие деревья обязательно нужно обрезать осенью: полезные лайфхаки
Политека
2024-10-05T17:15:38Z
Семья и здоровье трещат по швам: ученые объяснили, в чем опасность неудачного брака
Фокус
2024-10-05T16:42:20Z
Наращивают мышцы и клетки мозга: ученые раскрыли новую пользу физических упражнений
Фокус
2024-09-29T19:06:53Z
Как сохранить урожай свежих помидоров к зиме: основные правила
Политека
2024-09-28T03:22:28Z
Как сохранить урожай овощей без холодильника: полезные советы для украинцев
Политека
2024-09-27T19:31:53Z
В Тель-Авиве произошел теракт - людей расстреляли из автоматов на трамвайной остановке
Комсомольская правда
2024-10-01T17:10:25Z
В Киеве похитили и пытали гражданина Турции
Апостроф
2024-09-26T17:12:43Z
В Нежине полицейский на авто сбил насмерть военного
Корреспондент
2024-09-27T15:27:55Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Жизнь, утраченная на дороге: в Украине с начала года в ДТП погибли почти 2000 человек
ZN UA
2024-10-05T16:32:10Z
В Дании предъявили обвинения двум парням из Швеции из-за взрывов возле посольства Израиля
Европейская правда
2024-10-05T16:14:48Z
Украли 1,4 млн грн на беде других: поселковый голова организовал коррупционную схему, подробности
Политека
2024-10-05T15:03:53Z
В Ла-Манше в переполненной лодке с мигрантами погибли несколько человек, в том числе маленький ребенок
Европейская правда
2024-10-05T14:10:43Z
В Польше задержали двух украинцев, которые помогали нелегалам пересекать границу
Европейская правда
2024-10-05T13:45:23Z
Вкуснее магазинного: бюджетный рецепт сырника "Сникерс" с домашней карамелью
Политека
2024-09-28T23:01:58Z
Прямо как в Италии: оригинальный рецепт хлебного супа с капустой и сыром
Политека
2024-10-01T11:01:44Z
В чем встречать Новый 2025 год Зеленой Деревянной Змеи: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-26T18:00:52Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Звуки, меняющие нашу жизнь: когда музыка помогает и вредит человеку
Фокус
2024-10-05T17:12:33Z
Гороскоп на воскресенье 6 октября 2024 года
UAToday
2024-10-05T15:03:11Z
Как приготовить фаршированную рыбу: простой рецепт для идеального ужина
Comments UA
2024-10-05T13:15:42Z
Тест: выберите осенний напиток, а мы скажем, каких мужчин вы притягиваете
Marie Claire
2024-10-05T13:01:38Z
Осень - идеальное время для подкормки: что порадует груши и яблони, урожай будет рекордным
Знай
2024-10-05T11:51:00Z
Беженцам нужно немедленно перерегистрировать авто: с 1 октября задействует новый запрет
Знай
2024-09-26T18:21:57Z
Реализм еще выше: Представлен первый трейлер гоночного симулятора Assetto Corsa EVO — выходит в январе в Steam
GameMag
2024-10-01T06:33:07Z
В Норвегии установлен новый мировой рекорд по объемам продажи электромобилей
Известия Киев
2024-09-27T15:29:42Z
Паркинг с суперкарами: в Киеве на стоянке супермаркета заметили эксклюзивные авто
Фокус
2024-09-25T07:21:56Z
Радости полный бак: деткам разрешили разрисовать настоящий спорткар Ferrari
Знай
2024-10-05T16:36:41Z
Когда менять резину на зимнюю в Украине в 2024 году: как будут штрафовать
UAToday
2024-10-05T12:57:16Z
Привет из 90-х: в Украине заметили раритетные спорткары BMW
Апостроф
2024-10-05T07:00:01Z
Придется привыкать: водителям приготовили много сюрпризов в страховании авто
Знай
2024-10-05T02:51:43Z
Tesla в пятый раз с начала года отзывает более 27 тысяч Cybertruck
Корреспондент
2024-10-04T13:45:44Z
Эксперт рассказал, какие преимущества может дать Украине налаживание сотрудничества с учеными, выехавшими за границу
ZN UA
2024-10-05T07:22:19Z
Крупнейший шторм в Солнечной системе: таким Большое красное пятно на Юпитере еще не видели
Фокус
2024-10-04T07:45:54Z
Послушайте русскую озвучку хоррора Alone in the Dark от Cool-Games
GameMag
2024-09-30T20:31:32Z
Мощный взрыв навсегда изменил Землю: ученые рассказали, что произошло
ZN UA
2024-09-28T10:49:04Z
Ремейк Until Dawn от Sony показал неутешительный старт в Steam
GameMag
2024-10-05T17:10:52Z
Predator Hunting Grounds вернулась в продажу в Steam в России после смены издателя
GameMag
2024-10-05T17:05:26Z
Digital Foundry: От выпуска мощной консоли PlayStation 5 Pro выиграют даже те, кто не собирается ее покупать
GameMag
2024-09-29T21:16:06Z
The Callisto Protocol, Mortal Kombat 1, Lies of P и многие другие игры для PS5 получили маркировку PS5 Pro Enhanced в PS Store
GameMag
2024-09-28T21:13:43Z
Трассировка лучей, улучшения для PS5 Pro и увеличенная продолжительность: Новые детали ремейка "Готики"
GameMag
2024-10-05T16:56:59Z