MY.UAНовини
«Фактчек у регіонах»: досвід локальних медіа
«Фактчек у регіонах»: досвід локальних медіа

«Фактчек у регіонах»: досвід локальних медіа

Конференцію для локальних медіа із фактчекінгу організував VoxCheck за підтримки Google News Initiative.

У Києві відбулася конференція для локальних медіа «Фактчек у регіонах: виклики, труднощі та перспективи», організована VoxCheck за підтримки Google News Initiative. Захід зібрав понад сто учасників — представників медіа, громадських організацій, державних структур та фактчекерських ініціатив з різних регіонів України, повідомили організатори.

Основною метою конференції було обговорення викликів, з якими стикаються регіональні та центральні медіа у протидії дезінформації, та пошук спільних рішень.

Керівник лабораторії Google News у Центральній та Східній Європі Деніел Жонс на відкритті конференції відзначив ключову роль локальних медіа у боротьбі з пропагандою на регіональному рівні.

онлайн - керівник лабораторії Google News у Центральній та Східній Європі Деніел Жонс

«Фактчекінг це трохи як філософія, адже однозначних відповідей на питання немає. Можна перевірити цифри, можна знайти оригінал якоїсь заяви – чи не перекрутили слова спікера. А якщо мислити ширше, як перевірити чиюсь заяву про "тотальну корупцію" в Україні? Чи можна критикувати владу під час війни? А якщо критикувати, то чи є межа, яка все ж відділяє державні інтереси країни, яка воює? — сказав виконавчий директор «Вокс Україна» та молодший сержант 5 ОШБр Максим Скубенко. — Інколи фактчекінг — це про питання до самого себе, на які не хочеться знати відповіді. Я свідомий того, що на деякі питання відповіді знайти не зможу, однак продовжую ставити їх собі. Бо від цього залежить і наша перемога, і наше майбутнє в цій країні».

виконавчий директор «Вокс Україна» Максим Скубенко

Панельна дискусія «Фактчек у локальних медіа» зібрала представників регіональних видань, таких як Bahmut.in.ua, Rayon.in.ua, I-VIN.INFO та «Перший Запорізький», які поділилися власним досвідом протидії дезінформації в умовах обмежених ресурсів та інформаційних атак.

Редакторка фактчекінгового напрямку Бахмут.in.ua Маргарита Огнева розповіла, що їхня редакція розробила власну методологію фактчекінгу, яка допомагає не лише перевіряти інформацію, а й вчить команду принципам фактчекінгу. Вони завжди залишають посилання на першоджерела та скриншоти, що дозволяє читачам самостійно перевіряти факти. Окрім класичних фактчеків, видання також публікує пояснювальні статті про дезінформацію та фейки, що знаходять відгук у читачів.

панельна дискусія «Фактчек у локальних медіа»

«Регіональним ЗМІ потрібна колаборація. Ми бачимо величезний плюс, якщо регіональні ЗМІ будуть співпрацювати одне з одним. Можливо, не в рамках регіональних проєктів, а просто як співдружність», — додала Огнева.

Журналістка-фактчекерка Rayon.in.ua Ольга Булковська розповіла, що до процесу фактчекінгу мають бути у різній мірі долучені усі співробітники редакції. За її словами, кожен член команди повинен знати основи фактчекінгу, оскільки інформаційна реальність постійно змінюється.

журналістка-фактчекерка Rayon.in.ua Ольга Булковська

Вона зазначила, що для успішної боротьби з російською пропагандою необхідно об'єднувати зусилля не тільки всередині країни, а і шукати шляхи співпраці з іноземними організаціями.

Журналіст та редактор «Першого Запорізького» Андрій Вавілов розповів про системний моніторинг фейків на окупованих територіях. Його команда відстежує телеграм-канали проросійських адміністрацій, медіа та воєнкорів, зокрема ті, що впливають на Запорізький регіон. Вавілов зауважив, що через обмежені ресурси редакція фокусується на найбільш актуальних фейках. Він також підкреслив, що російська дезінформація діє системно, використовуючи повторювані наративи, які є частиною глибоких і тривалих інформаційних кампаній.

Головна редакторка вінницького онлайн-медіа I-VIN.INFO Тетяна Щербатюк поділилася досвідом протидії фейкам, пов'язаним з євроінтеграцією. Після того, як Україна та Молдова стали кандидатами на членство в ЄС, з’явилось багато фейків про європейські цінності. Команда зробила декілька інтерв’ю з мерами міст Молдови, розпитавши як вони борються з дезінформацією, і зауважила, що у Молдові люди були більш вразливі до фейків. Це наштовхнуло команду на думку, що добре робити транскордонні матеріали, які будуть в рамках міжнародної співпраці.

Видання активно використовує візуальні матеріали та відео, щоб спростовувати фейки, і залучає читачів до боротьби з дезінформацією, зокрема через виявлення ботів у коментарях.

  • Читайте також: Регіональні медіа критично збільшили залежність від донорської допомоги через війну, — дослідження MDF

Наступну панель «Досвід Харківщини: фактчек на прифронтових територіях» присвятили обміну досвідом в боротьбі з дезінформацією від медійників з Харкова. Представники «Ґвара Медіа», «Накипіло» та «Суспільне Харків» поділилися історіями боротьби з пропагандою, тим, як харківські медіа успішно співпрацюють одне з одним та місцевими великими телеграм-каналами, та підкреслили важливість оперативного реагування на фейки та залучення аудиторії до боротьби з дезінформацією.

«Часто не так страшні російські вкиди, як місцева дурість або помилка. Наш один з основних кейсів стався в 2022 році. В перші дні повномасштабного вторгнення росіяни почали писати в пабліках, що Харків ось-ось буде захоплений і що влада втекла, здавайтеся. Колеги зателефонували меру Терехову і слухавку взяла його представниця, запевнивши, що всі на місці. Ми попросили про спільне фото і почали публікувати цю інформацію», — розповіла виробнича продюсерка «Суспільне Харків» Олександра Новосел. За її словами, дзвінки «Суспільного Харків» до комунальних служб допомогли харків’янам заповнити інформаційний вакуум.

Головна редакторка й співзасновниця медіагрупи «Накипіло» Олена Лептуга підкреслила важливість динамічної стратегії протидії дезінформації. Також Олена підняла тему телеграму:

«Ми наразі не відмовилися від телеграму. Звичайно, ми бачимо приріст (в телеграмі медіа) людей після кожного обстрілу, бо намагаємося оперативно працювати. І взаємодія так відбувається, якщо ти зробив розбір або написав текст на важливу тему, то анонімні телеграм-канали, адміністраторів яких ми знаємо, беруть це, бо також зацікавлені в розповсюджені правдивої інформації», — розповіла Олена Лептуга.

головна редакторка й співзасновниця медіагрупи «Накипіло» Олена Лептуга

Редакція «Накипіло» моніторить недобросовісні анонімні телеграм-канали і робить розбори для аудиторії, чому ті чи інші повідомлення не ок.

Сергій Прокопенко з «Ґвара Медіа» розповів про активне залучення аудиторії до перевірки інформації через бот «ПЕРЕВІРКА», що допомагає швидко реагувати на фейки та створювати інформаційні наративи.

Учасники також підкреслили важливість радіомовлення в умовах інформаційного вакууму на тимчасово окупованих територіях, де радіо стає єдиним джерелом правдивої інформації для місцевих жителів, в яких немає доступу до інтернету.

На панелі «Спільна протидія пропаганді: держава, військові, громадськість і медіа» порушили питання про важливість співпраці різних секторів у протидії пропаганді. Представники Центру протидії дезінформації РНБО України, Міністерства оборони, Суспільного та «Вокс Україна» обговорили кроки для покращення ефективності інформаційних кампаній та координації зусиль у боротьбі з пропагандою. Коли суспільство отримує мало інформації від влади і ЗМІ, цей вільний простір швидко займає російська пропаганда, погодилися спікери третьої панелі. Ці ворожі меседжі стосуються резонансних питань, як от: мобілізація чи біженці, і розділяють суспільство.

панель «Спільна протидія пропаганді: держава, військові, громадськість і медіа»

Також фактчекери часто концентрують увагу на протидії дезінформації на певних майданчиках, наприклад, у телеграмі.

«Ми в ЦПД завжди говоримо про те, що телеграм — він вже вивчений, і ми вже розуміємо цю структуру. Зараз набагато більше шкоди завдає тікток, тому що в тіктоці сидить вразлива аудиторія — це підлітки, це молодь, і це, як не дивно, чомусь аудиторія 55+, яка починає лайкати пости "проголосуй за мою доцю" або "підпишіть петицію". І ось з цим потрібно боротися», — зазначила Аліна Алєксєєва із ЦПД РНБО.

Водночас медіа не завжди вдається отримати оперативні відповіді від влади, щоб пояснити своїй аудиторії, що відбувається. Тому питання прозорої співпраці між журналістами і державними структурами досі актуальне.

«На мій превеликий жаль, на третій рік повномасштабної війни ми не досягли такої класної колаборації з владою, де я б сказала, що це дуже добре. Починаючи з теми про законопроєкт щодо мобілізації», — сказала головна продюсерка «Суспільне. Новини» Христина Гаврилюк. Хоча, додає вона, є й позитивні зрушення, які, наприклад, стосуються роботи журналістів на фронті.

головна продюсерка «Суспільне. Новини» Христина Гаврилюк

Водночас Аліна Алєксєєва з ЦПД РНБО та Артем Шевчук з Міноборони наголосили, що їхні установи завжди відкриті до співпраці із журналістами й розповіли про успішні приклади таких партнерств. Вони закликають медіа звертатися до них напряму або поширювати свій готовий контент. Але нагадують, що є інформація, яка не має бути у відкритому доступі.

«Наша ключова ціль — дотримуватися балансу між свободою слова і безпекою операцій», — зазначив заступник директора департаменту — начальник управління інформаційних проєктів Департаменту стратегічних комунікацій Міністерства оборони України Артем Шевчук.

Крім спростування фейків, варто підвищувати рівень медіаграмотності населення, щоб люди вчилися критично мислити та самі розпізнавали неправдиву інформацію.

«Ми доволі багато займаємося навчанням і бачимо, що якраз багато людей можуть не перевіряти інформацію. Це одна з основних проблем, яку ми бачимо», — поділився досвідом старший OSINT-аналітик Molfar Сергій Положай.

«Ми всі намагаємося бити на дебанкінг — спростування фейку. Фейк зʼявився — спростували. Наратив зʼявився — викрили, пояснили. Але де ми недопрацьовуємо останні роки точно — це розвиток медіаграмотності. Нам бажано було б почати більше змушувати людей думати і самим критично оцінювати інформацію, а не чекати готове спростування. Зрештою, критичне мислення в умовах війни — це фактор виживання», — додала заступниця виконавчого директора «Вокс Україна» Світлана Сліпченко.

заступниця виконавчого директора «Вокс Україна» Світлана Сліпченко

Остання панель «Робота з іноземною аудиторією: правда про Україну» була присвячена міжнародним комунікаціям і важливості поширення правдивої інформації про Україну за кордоном. Спікери ділились досвідом як медіа та організації допомагають світу дізнатися про війну в Україні та поділилися досвідом взаємодії з медіа та організаціями у протидії російському впливу. 

Заступниця директора з програмної діяльності Brand Ukraine Марина Дадінова зазначила, що світ починає цікавитися Україною не тільки через призму війни.

«Іноземці починають цікавитися не лише війною в Україні, а й культурою, історією України, стійкістю українців. Для того, щоб завоювати позитивне ставлення світу та підтримку у війні нам варто говорити лише не про війну. Важливо відповідати на ці запити —  хто ми є, за що боремося», — сказала Марина Дадінова.

  • Читайте також: Медіапереселенці. Як видання, що виїхали з захоплених і прифронтових територій, працюють у нових містах

Заступник головного редактора англомовного видання The Kyiv Independent Олексій Сорокін додав, що іноземна аудиторія досі активно читає українські новини, проте не завжди те, що на нашу думку має зацікавити ту аудиторію, дійсно її цікавить. Тому варто пробувати різні підходи і формати.

«Ми дуже часто потрапляємо у пастку, коли нам здається, що ми маємо повідомити світу те, що нам хочеться. Насправді людям цікаво те, що їм цікаво. От днями на першій шпальті The New York Times був Жадан. Тому ми намагаємося запропонувати дуже багато різних проєктів — на вибір англомовних читачів у різних країнах. Це «War Crimes, Investigation», що є найуспішнішим нашим кейсом про воєнні злочини Росії. Готуємо вже шостий фільм із цієї теми. Ми бачимо інтерес, адже ідея про справедливість все ще важлива для світу. — розповів Олексій Сорокін. — А от наш проєкт про українську історію мав не такий успіх. Тож важливо знайти правильний підхід до аудиторії».

заступник головного редактора видання The Kyiv Independent Олексій Сорокін

За словами завідувачки комунікаційного відділу Українського інституту Ксенії Калини, їх організація помітила що інтерес до новин з України все ж падає:

«За нашими дослідженнями, у порівнянні з 2022-м роком запит на теми про Україну з боку іноземних медіа падає. І статті про Україну потребують більшої якості. Також варто орієнтуватися на парадигму наших європейських колег. Наприклад, зараз важливо дякувати європейцям за їхню підтримку», — сказала Ксенія Калина.

Захід став стала майданчиком для обміну досвідом, налагодження нових контактів та пошуку спільних рішень для боротьби з дезінформацією та підвищення ролі локальних медіа як на національному, так і на міжнародному рівні.

Фото: Андрій Проць / Vox Україна

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Apple официально приобрела Pixelmator и Photomator — популярные редакторы изображений для iOS и macOS. Что дальше?
ITC
2025-02-12T08:07:26Z
Не спешите нести в сервис: эксперты рассказали, что делать, если сенсорный экран на смартфоне не работает
Политека
2025-02-12T08:03:49Z
Большой риск и неопределенность: возвращение астронавтов NASA на Луну находится под угрозой
Фокус
2025-02-12T07:57:36Z
Темная сторона "солнечной" энергии: ученые обнаружили скрытую опасность, о которой все молчат
Знай
2025-02-12T07:51:12Z
Карта Таро недели: что нас ждет с 17 по 23 февраля
Marie Claire
2025-02-12T06:25:23Z
До пяти тысяч гривен: топ-5 бюджетных гаджетов на подарок любимым на 14 февраля
Telegraf
2025-02-12T06:21:20Z
Внезапную гибель Вселенной смоделировали на квантовом компьютере: сценарий конца света
TSN
2025-02-12T05:21:09Z
Игроки считают, что Square Enix может объявить о возвращении Parasite Eve на презентации State of Play от Sony
GameMag
2025-02-12T01:19:17Z
Самцы японских палочников перестали участвовать в размножении: самки теперь делают все сами
Telegraf
2025-02-12T01:15:58Z
Полнолуние во Льве 12 февраля 2025 года: что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-12T08:57:19Z
Осторожнее в полнолуние. Гороскоп для всех знаков Зодиака на 12 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-12T08:30:02Z
Ваше в списке? Топ-5 имен женщин, которым невероятно везет в любви
Telegraf
2025-02-12T07:03:01Z
Топ подарков на 14 февраля с маленьким бюджетом или своими руками
Comments UA
2025-02-12T06:54:52Z
К чему снится сломанное кольцо: разгадаем секреты сновидения
Comments UA
2025-02-12T06:30:13Z
Этих знаков Зодиака называют худшими любовниками
Comments UA
2025-02-12T03:30:29Z
Ничего не вернуть: 20 признаков, что вы окончательно разлюбили партнера
Marie Claire
2025-02-12T03:00:46Z
Как красиво уложить отрастающую челку: видео с пошаговой инструкцией
Marie Claire
2025-02-12T02:00:38Z
Гороскоп на 12 февраля: к кому деньги потекут рекой, а кому стоит затянуть пояса
Gazeta UA
2025-02-11T22:39:24Z
Армия РФ атаковала ночью Киев: один человек погиб, ранены
VGorode
2025-02-12T08:18:19Z
"Такого еще не было": на Черниговщине псевдополицейские "похитили" мобилизованных с буса ТЦК – все детали
UAToday
2025-02-12T08:09:33Z
Враг атаковал Киев баллистикой: прогремели взрывы, возникли пожары
UAToday
2025-02-12T08:09:16Z
Под секретной Зоной 51 в США задрожала земля: землетрясение произошло на "пороге" военной базы
Фокус
2025-02-12T08:06:28Z
Жуткий момент удара по Киеву попал на видео
TSN
2025-02-12T08:06:10Z
РФ атаковала Кривой Рог: повреждены дома, АЗС и автомобили
Корреспондент
2025-02-12T07:51:38Z
Россия сообщила, куда целилась в Киеве: во всем обвиняют ПВО
Comments UA
2025-02-12T07:51:24Z
Вечером россияне ударили баллистикой по Кривому Рогу
ZN UA
2025-02-12T07:01:39Z
На Николаевщине обломки дрона привели к пожару на объекте инфраструктуры
Корреспондент
2025-02-12T06:36:48Z
Беринчик и Дэвис провели первую дуэль взглядов
Корреспондент
2025-02-12T08:30:29Z
"Я отвечу": Беринчик отреагировал на неуважительно отношение со стороны Дэвиса
Корреспондент
2025-02-12T08:12:40Z
НБА: Мемфис одолел Финикс, победа Нью-Йорка
Корреспондент
2025-02-12T06:30:28Z
Менеджер Фьюри оценил его решение уйти на пенсию
Корреспондент
2025-02-12T06:09:15Z
За один день – полный комплект медалей. Какие успехи имеет Украина на "Играх непокоренных"
Telegraf
2025-02-12T05:42:39Z
Беринчик и Дэвис провели первую битву взглядов перед титульным боем
ZN UA
2025-02-11T19:39:18Z
"Один удар - это единственный шанс": легендарный Коллина предложил изменить правила футбола
Gazeta UA
2025-02-11T17:39:42Z
Известный украинский футболист вернулся в итальянский клуб
ZN UA
2025-02-11T16:16:26Z
"Принцип справедливости": Италия допустила Z-лыжника к соревнованиям
Telegraf
2025-02-11T15:54:48Z
Оккупанты грузовиками с мигалками перебрасывают на новое направление живую силу
Comments UA
2025-02-12T08:36:55Z
Темпы наступления РФ замедлились: эксперт рассказал, в чем причина
TSN
2025-02-12T08:21:46Z
Контрудары ВСУ под Курском и Покровском: военный эксперт назвал четыре фактора успеха
Telegraf
2025-02-12T08:12:35Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 12 февраля в Украине
UAToday
2025-02-12T08:09:48Z
ВСУ удерживают позиции и отбивают атаки россиян: военный о ситуации в Курской области
TSN
2025-02-12T08:06:24Z
Кривой Рог обстреляли: показали последствия
Gazeta UA
2025-02-12T07:58:50Z
ВСУ перешли к контратакам под Покровском
Апостроф
2025-02-12T07:54:16Z
Критический участок фронта: как россияне штурмуют на Курщине, — офицер
Фокус
2025-02-12T07:12:38Z
Генштаб озвучил успехи ВСУ на фронте
Корреспондент
2025-02-12T07:00:23Z
Журналист после заявления певца Дантеса о русскоязычных детях попал под проклятие/Для Альберта Цукренко рилс с Дантесом стал «проклятием его Instagram»
Апостроф
2025-02-12T08:54:41Z
Сын Хью Хефнера придумал конкурента Playboy и OnlyFans
Фокус
2025-02-12T08:51:52Z
Бьянка Балти рассказала, как бренды отказались от сотрудничества из-за рака
Корреспондент
2025-02-12T08:51:37Z
Сабрина Карпентер вдохновилась культовым образом Мадонны
Фокус
2025-02-12T08:42:33Z
"Вот просто не могу унять свое отчаяние": украинской актрисе сделали больно на русском языке
Апостроф
2025-02-12T08:30:41Z
В песне заслуженного артиста Украины нашли прославление извращения
Апостроф
2025-02-12T08:24:42Z
Джозефина Джексон устроила сказочную фотосессию на рисовом поле
Gazeta UA
2025-02-12T08:24:29Z
В Индии полиция сорвала уличный концерт Эда Ширана
Корреспондент
2025-02-12T08:18:11Z
Канье Уэст остался без сайта после скандала с футболкой
Фокус
2025-02-12T08:12:57Z
Полиция не оштрафует: какое нарушение водителям сойдет с рук во время военного положения
Знай
2025-02-12T08:51:28Z
Чернышов спрогнозировал, сколько украинских беженцев может вернуться домой после войны
TSN
2025-02-12T08:46:36Z
Хотят ли россияне мирных переговоров: социологи показали, как изменились настроения в РФ
Comments UA
2025-02-12T08:34:41Z
Кого россияне хотят видеть посредником в мирных переговорах с Украиной: в лидерах две страны
Comments UA
2025-02-12T08:27:26Z
Один строгий запрет для женщин: что нельзя и можно делать в праздник 12 февраля
UAToday
2025-02-12T08:09:46Z
НМТ: как будет проходить мультитест в 2025 году
ZN UA
2025-02-12T08:04:38Z
Капитана ВСУ возмутили особые условия для мобилизации 18-летних
Апостроф
2025-02-12T08:00:47Z
3 знака зодиака, под которыми чаще всего рождаются короли и королевы
Marie Claire
2025-02-12T08:00:42Z
"Из Западной Украины?": глава РПЦ Кирилл устроил "патриотический" скандал со священником
Telegraf
2025-02-12T07:54:45Z
Эти три продукта нужно добавлять в ежедневный рацион для здоровья суставов
Comments UA
2025-02-12T08:33:25Z
Мужчина съел 900 яиц за месяц и рассказал об ошеломляющих изменениях в своем теле – фото
TSN
2025-02-12T08:21:31Z
Этот вид алкоголя реально может замедлить старение
Comments UA
2025-02-12T07:48:41Z
Магнитная буря 12 февраля: как себя уберечь
TSN
2025-02-12T05:21:51Z
«Может ли гидрофильное масло вызывать прыщи?»
Marie Claire
2025-02-12T05:00:11Z
Все может закончиться операцией: почему нельзя глотать жвачку
Знай
2025-02-12T04:51:16Z
Умываться холодной водой опасно: к чему это может привести
Comments UA
2025-02-12T02:30:19Z
Домашние растения, незаменимые в народной медицине: топ рецептов
Comments UA
2025-02-12T01:36:46Z
Подогрев сидений в авто: комфортная функция, которая может навредить здоровью
Gazeta UA
2025-02-12T00:57:51Z
Почему в Украине начали стремительно расти цены: что теперь говорят в НБУ
Comments UA
2025-02-12T08:57:53Z
"Худший месяц для РФ": горят 10% нефтеперерабатывающих мощностей после удара по НПЗ в Саратове, — Forbes
Фокус
2025-02-12T08:36:53Z
Российские производители КАБов и Х-69 отчитались о "прорывах" ВПК: оценка экспертов
Фокус
2025-02-12T08:36:34Z
Маск предложил купить OpenAI – СМИ
Хвиля
2025-02-12T08:31:37Z
Цены на коммунальные услуги: придется ли платить больше за тепло и горячую воду
Знай
2025-02-12T08:30:45Z
Азартные игры в небе: в США хотят легализовать беттинг в самолетах
Comments UA
2025-02-12T08:27:43Z
Задолжали по кредиту? Заберут ли жилье, взятое в ипотеку
Telegraf
2025-02-12T08:21:44Z
ПриватБанк ограничивает доступ к средствам без объяснений: кому может не повезти
Знай
2025-02-12T07:30:10Z
Теперь под прицелом – газ. Сколько времени займет ремонт поврежденной россиянами инфраструктуры
Telegraf
2025-02-12T07:21:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Раритет из 80-х: обнаружен культовый внедорожник Chevrolet в заводской упаковке
Фокус
2025-02-11T14:42:41Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
На рынок выходит американский коммерческий электрокар с богатым оснащением
Фокус
2025-02-11T10:15:01Z
Будущая классика: какие подержанные авто со временем подорожают
Фокус
2025-02-11T09:30:05Z
Смог ли Путин произвести впечатление на Трампа и перетащить его на свою сторону
Comments UA
2025-02-12T08:57:36Z
"Ни одно государство Европы не смогло бы противостоять московскому нашествию": украинского командующего переполнила национальная гордость
Апостроф
2025-02-12T08:54:07Z
Трамп приостановил финансирование USAID для Украины: социологи узнали, что думают украинцы
Comments UA
2025-02-12T08:48:27Z
Обмен территориями в случае переговоров: чего уже опасаются в Кремле
Comments UA
2025-02-12T08:45:39Z
Стартуют практические переговоры о мире в Украине: стоит ли ждать прогресса
Comments UA
2025-02-12T08:42:05Z
Ракета ВС РФ прилетела рядом с офисом телеканала FREEДОМ в Киеве: здание повреждено
Фокус
2025-02-12T08:36:54Z
Трамп отреагировал на освобождение учителя и вспомнил об Украине
Европейская правда
2025-02-12T08:36:32Z
Большая война в Европе через 5 лет: разведка Дании выяснила, когда Россия нападет
Фокус
2025-02-12T08:30:08Z
Путин цинично «ответил» Трампу о том, что он хочет прекратить войну в Украине
Comments UA
2025-02-12T08:21:54Z