MY.UAНовини
Історія Sony PlayStation 1: як CD-диск переміг Nintendo та змінив світову індустрію відеоігор
Історія Sony PlayStation 1: як CD-диск переміг Nintendo та змінив світову індустрію відеоігор

Історія Sony PlayStation 1: як CD-диск переміг Nintendo та змінив світову індустрію відеоігор

Свого часу ігрова консоль Sony PlayStation 1 стала технологічним проривом, справжнім феноменом та чудом цифрової техніки, а згодом завоювала заслужену популярність серед мільйонів геймерів. Чим запам’яталася PS1, перед якими труднощами постали інженери, та чому розробники відеоігор обожнювали першу Sony PlayStation?

Зміст

  • 1 Дорога до успіху, або CD-диск всьому голова
  • 2 Конкуренти не завадять
    • 2.1 1. Формат носія — CD проти картриджів
    • 2.2 2. Ширший каталог ігор
    • 2.3 3. Графіка та полігональна архітектура
    • 2.4 4. Контролери та дизайн
    • 2.5 5. Маркетинг та доступність
    • 2.6 6. Довготривала підтримка та життєвий цикл
  • 3 ААА революція
    • 3.1 1. Final Fantasy VII (1997)
    • 3.2 2. Metal Gear Solid (1998)
    • 3.3 3. Resident Evil (1996)
    • 3.4 4. Gran Turismo (1997)
    • 3.5 5. Tekken 3 (1997)
    • 3.6 6. Castlevania: Symphony of the Night (1997)
    • 3.7 7. Crash Bandicoot (1996)
    • 3.8 8. Tomb Raider (1996)
    • 3.9 9. Silent Hill (1999)
    • 3.10 10. Tony Hawk’s Pro Skater 2 (2000)
  • 4 Висновки

Дорога до успіху, або CD-диск всьому голова

В часи, коли розмір гри вимірювався в кілобайтах, а в кращому випадку в мегабайтах, перехід на CD-диски став найкращим рішенням та буквально зробив Sony PlayStation 1 такою, як ми її знаємо, але почнімо за порядком.

На початку 1990-х років японська компанія Sony намагалася увійти на ринок ігрових консолей. Усе почалося з невдалої співпраці з компанією (наймогутнішою на ринку) Nintendo, але щось пішло не так в певний момент.

Дві корпорації працювали над створенням доповнення для Super Nintendo Entertainment System (SNES), яке мало дозволити використовувати компакт-диски (CD) для ігор. Проєкт мав назву SNES-CD. Однак, у 1991 році Nintendo несподівано оголосила про завершення угоди з Sony та вирішила співпрацювати з компанією Philips.

Цей крок залишив Sony в складному становищі, але не зупинив її. Під керівництвом Кена Кутарагі, якого часто називають «батьком PlayStation», Sony вирішила самостійно розробити нову консоль, яка змогла б конкурувати на ринку та перевершити техніку Nintendo.

Інженери Sony розуміли, що CD-носії можуть запропонувати більше можливостей, ніж картриджі, що використовувалися в тогочасних консолях. CD-диски дозволяли зберігати більші обсяги даних, що відкривало нові горизонти для графіки та звуку в іграх.

Наприклад, картридж Nintendo 64, як можна здогадатися, має лише 64 МБ пам’яті, а на CD-диск влізає до 660 МБ.  Це було ключовим моментом, що відрізняло майбутню PlayStation від її конкурентів, а також розв’язало руки розробникам відеоігор, дозволяючи засовувати кращі текстури, музичні файли тощо.

Врешті-решт, зусилля Sony втілилися в новаторському проєкті – першій PlayStation, яку світ побачив 3 грудня 1994 року в Японії. Це була консоль з десятикратною перевагою в об’ємі пам’яті накопичувачів, топовим начинням того часу:

  • Процесор R3000A з частотою 34 МГц;
  • Оперативна пам’ять 2 МБ;
  • Відеопам’ять 1 МБ;
  • Звукова пам’ять 512 КБ;
  • 2 слоти для карт пам’яті;
  • CD-ROM;
  • S-Video, SCART та композитний вхід для виводу зображення;
  • 2 порти для геймпадів;

32-бітний процесор з додатковим співпроцесором для графіки дозволяв малювати тривимірні об’єкти в реальному часі, тіні, ефекти прозорості з роздільною здатністю до 640×480 пікселів.

Та це все дрібниці порівняно з величезним об’ємом пам’яті CD-дисків. 660 МБ дозволяв помістити якісні текстури, звук і багато контенту. Ігри почали ставати довгими, а не такими, що проходяться за один присід (NES 8-bit). Вперше з’являються якісні катсцени, які в 90-х роках здавалися піком реалізму, наче в кіно.

Персональні комп’ютери в 90-х були дорогими, великими та погано підходили для відеоігор, а компактна Sony PS1 за 299 доларів США стала справжнім чудом. За ці гроші неможливо було знайти крутіший ігровий девайс. Випускали її до 2006 року, аж до виходу PS3.

Конкуренти не завадять

Консоль швидко завоювала популярність не лише в Японії, але й у Північній Америці та Європі, де вона була випущена в 1995 році. Одна з ключових причин її успіху полягала в різноманітності ігор будь-яких жанрів, що з’являлися для неї. Розробники відразу полюбили PS1, як і самі гравці.

Це були давні часи, коли інноваційна графіка та нові технології сприймалися молодим поколінням позитивно, адже зараз маємо протилежну ситуацію – діти віддають перевагу казуальній графіці та не цікавляться ААА відеоіграми.

Компанія Sony активно залучала сторонніх розробників до створення ексклюзивних та інноваційних ігор з великим бюджетом. В результаті, такі забавки, як Final Fantasy VII, Tekken, Resident Evil та Metal Gear Solid, стали справжніми хітами, зміцнивши позиції PlayStation на ринку.

В компанії Nintendo забили на сполох, але тоді, коли було надто пізно щось міняти кардинально. Від картриджів вони не хотіли відмовлятися, тому могли лише спостерігати, як Sony відриває цілі шматки ринку, продаючи мільйони своїх консолей. PlayStation 1 мала кілька значущих переваг над Nintendo 64, що сприяло її успіху:

1. Формат носія — CD проти картриджів

Однією з найвагоміших переваг PS1 було використання CD-дисків, тоді як N64 продовжила використовувати картриджі:

  • CD-диски могли зберігати до 660 МБ даних, проти картриджів 64 МБ. Це дозволило розробникам створювати масштабні ігри з тривалішими сюжетами, кінематографічними відео та детальною графікою.
  • CD-диски були дешевшими у виробництві порівняно з картриджами, що дало розробникам більшу свободу для створення різноманітних проєктів. Це також сприяло збільшенню кількості ігор на PlayStation.
  • PS1 могла відтворювати звукові доріжки вищої якості завдяки більшому об’єму CD. Це значно підвищило сприйняття відеоігор порівняно з N64, яка використовувала MIDI-звуки через обмеження картриджів.

2. Ширший каталог ігор

PlayStation 1 мала набагато більший вибір ігор порівняно з Nintendo 64, і це було частково пов’язано з легшим процесом розробки та дешевшими носіями:

  • Sony активно підтримувала співпрацю зі сторонніми розробниками, пропонуючи вигідні умови для створення ігор для PS1. Це призвело до того, що багато популярних ігор, такі як Final Fantasy VII, Metal Gear Solid і Resident Evil, стали ексклюзивними для PlayStation.
  • На PS1 була представлена велика різноманітність для всіх вікових категорій: RPG, платформери, файтинги, перегонові симулятори, шутери, казуальні та реалістичні.

3. Графіка та полігональна архітектура

Хоча N64 отримала потужніший графічний процесор, PlayStation 1 мала свої переваги в плані графіки:

  • PS1 зробила великий крок вперед у використанні полігональної графіки для тривимірних ігор, що значно покращило деталізацію персонажів і світів. Багато ігор N64 страждали від розмитості текстур через обмеження пам’яті картриджів.
  • PlayStation 1 могла відтворювати відеоролики у форматі FMV (Full Motion Video), що значно підсилювало атмосферу ігор і дозволяло створювати кінематографічні вставки, як, наприклад, у Final Fantasy VII.

4. Контролери та дизайн

Контролер Nintendo 64 зрозуміють далеко не всі, а геймпад PlayStation сподобався більшій аудиторії:

  • Спочатку контролер PS1 був простішим, але пізніше, з виходом DualShock, він отримав два аналогових стіки та вібрацію, що зробило його універсальнішим для 3D ігор. Контролер N64 багатьом гравцям здавався незручним через незвичний дизайн з трьома ручками.
  • Функція вібрації в DualShock значно поліпшила тактильне сприйняття ігор, додаючи новий рівень занурення.

5. Маркетинг та доступність

Sony PlayStation була більш агресивною у своїй маркетинговій кампанії:

  • PlayStation 1 позиціонували як консоль не тільки для малих дітей, але й для підлітків та дорослих. Це дозволило залучити широку аудиторію гравців. N64 більше асоціювалася з сімейними іграми та молодою аудиторією (як і зараз).
  • Завдяки дешевшому виробництву ігор на CD, Sony змогла запропонувати більше ігор за нижчими цінами, що зробило PlayStation привабливішою для споживачів та піратів.

6. Довготривала підтримка та життєвий цикл

  • PS1 мала довготривалий життєвий цикл навіть після виходу PlayStation 2 у 2000 році. Sony підтримувала консоль та продовжувала випускати нові ігри ще кілька років (до 2006), тоді як N64 припинила своє активне існування після виходу Nintendo GameCube у 2001 році.

ААА революція

Без перебільшення Sony PlayStation стала платформою, яка змінила підхід до розробки відеоігор. Ігри, що раніше зосереджувалися на двовимірних піксельних графіках, почали активно використовувати можливості тривимірної графіки. Окрім того, використання CD дозволяло розробникам створювати складніші сюжети з кінематографічними роликами та високоякісним звуком.

Власне це такі ж самі сюжетно орієнтовані ААА відеоігри, як і зараз у 2024 році, принаймні за своєю концепцією: передова графіка, сюжет на 5-15 годин, ігрові відеоролики, заскриптовані сцени, вибір складності.

Таким прикладом стала Final Fantasy VII, яка була однією з перших рольових ігор (RPG), що використовувала повноцінні тривимірні моделі персонажів. Гра також пропонувала довгий сюжет і якісну музику. Не менш знаковою грою стала Resident Evil, що заклала основу для цілого жанру survival horror.

Такі ігри не лише принесли PlayStation великий комерційний успіх, але й значно вплинули на розвиток ігрової культури в цілому, побудували асоціації в гравців з сюжетними відеоіграми, а розробникам показали, на яких ідеях можна гарно заробити.

Обмеженість і строгі правила Nintendo не сприяли залученню розробників, а в Sony справи з цим йшли значно краще. Саме тому на PS1 за весь час вийшло більше ніж 4000 забавок, а для Nintendo 64 в 10 разів менше (як і в 10 разів менший об’єм картриджа відносно CD-диска).

Крутих ігор для Sony PS1 дуже багато, але найбільш значущими можна вважати цю десятку:

1. Final Fantasy VII (1997)

Ця рольова гра стала однією з найвідоміших ігор на PlayStation. Final Fantasy VII вразила геймерів своїм затяжним і епічним сюжетом, кінематографічними вставками, продуманою механікою боїв. Тепер це ретро, класика, але в 1997 році про подібне було й годі мріяти.

2. Metal Gear Solid (1998)

Стелс-екшн від Хідео Кодзіми не лише приніс успіх серії Metal Gear, але й встановив нові стандарти для сюжетних ігор. Прабатько жанру, напрацювання якого й досі живуть в сучасних ААА відеоіграх.

3. Resident Evil (1996)

Оригінальний Resident Evil заклав основи для жанру «survival horror. Попри повільний геймплей і не надто зручне керування гра прославилася своєю напруженою атмосферою та необхідністю рахувати кожен патрон, як і всі інші ресурси.

4. Gran Turismo (1997)

Gran Turismo стала першою справжньою грою про перегони, за якістю близькою до симулятора. Розробники постаралися зробити фізику максимально реалістичною, що після казуальних ігор Mario Kart для Nintendo здавалося чимось феноменальним.

5. Tekken 3 (1997)

Третя частина Tekken вважається однією з найкращих файтинг-ігор для PlayStation. Вбивця Mortal Kombat вийшов напрочуд вдалим: багато персонажів, розкішна графіка та швидкі бої, що закріпили серію (яка досі жива) як одну з провідних у жанрі.

6. Castlevania: Symphony of the Night (1997)

Symphony of the Night є важливою віхою для розвитку жанру «метроїдванія». Гра пропонує відкритий світ для дослідження, тони секретів і RPG-елементи. 2D консерватори сприйняли цю гру не дуже тепло, хоча свою популярність вона отримала.

7. Crash Bandicoot (1996)

Crash Bandicoot став свого роду заміною Mario на PlayStation. Вертлявий лис прославив студію Naughty Dog, яка згодом випустила ще багато ігор про Креша. Гра відзначається приємною музикою, веселим геймплеєм, але високою складністю, що стало причиною зламання багатьох геймпадів.

8. Tomb Raider (1996)

Перша частина Tomb Raider представила тітку Ларису, яка згодом стала одним з найвідоміших персонажів в історії відеоігор. Гра пропонувала чудові тривимірні головоломки, екшн, а також знамениті трикутні цицьки з малою кількістю полігонів.

9. Silent Hill (1999)

Silent Hill вийшла на піку популярності жанру survival horror, і відрізнялася від Resident Evil більш психологічною атмосферою та унікальними головоломками. Своєрідна атмосфера, гарний звуковий супровід і крута за мірками тих часів графіка зробили гру культовою.

10. Tony Hawk’s Pro Skater 2 (2000)

Одна з найкращих спортивних казуалок про навіженого скейтбордиста. Tony Hawk’s Pro Skater 2 принесла революцію в жанр екстремальних спортивних ігор, пропонуючи передову графіку, красиву, хоча й нереалістичну, фізику трюків і музику.

Висновки

Однозначно, Sony PlayStation 1 змінила ігрову індустрію назавжди, направивши її в правильне річище. Вона стала втіленням інновацій, експериментів, креативності та технологічного прогресу.

Sony не тільки ввійшла на ринок, який спочатку здавався закритим, надто важким для нових гравців, але й змогла встановити власні правила гри, поставивши монополіста Nintendo перед вибором без вибору – перехід до оптичних носіїв інформації був неминучим.

Завдяки успіху першої PlayStation, компанія Sony перетворилася на одного з провідних світових лідерів у сфері інтерактивних розваг, а сама консоль закріпила за собою місце в історії як одна з найбільших і найвпливовіших ігрових систем усіх часів.

На цьому закінчуємо історію PS1, але лише розпочинаємо серію випусків про японські консолі. В наступних статтях розглянемо всі моделі, дійшовши аж до новенької PS5 Pro.

Теги за темою
Sony
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Недвижимость в Литве привлекает украинцев: как изменились цены на жилье
Хвиля
2025-07-07T11:00:04Z
Шесть месяцев без транзита газа через Украину: мифы развенчаны, Россия теряет миллиарды
Лига
2025-07-07T10:36:18Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как пережить жару. Семь простых и интересных советов
Gazeta UA
2025-07-07T09:39:35Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Тактика Кремля себя оправдала: назван показательный момент ударов РФ по ТЦК
Comments UA
2025-07-07T11:03:31Z
Между Макроном и Стармером возник серьезный конфликт: названа большая угроза для Украины
Comments UA
2025-07-07T11:00:22Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Убийство "героя РФ" и провал Трампа в переговорах с Путиным: о чем пишут мировые СМИ
Gazeta UA
2025-07-06T08:39:28Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Стали известны последствия атаки РФ на Харьков
Корреспондент
2025-07-07T09:54:39Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T09:51:17Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Киев под атакой БПЛА
Корреспондент
2025-07-07T07:33:16Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Британская разведка проанализировала чистки в армии России
Корреспондент
2025-07-07T10:57:12Z
Каждый первоклассник получит по 5 тысяч гривен, если идет учиться офлайн
Comments UA
2025-07-07T10:45:59Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
На Западе ужаснули прогнозом: сколько ракет и беспилотников за ночь РФ может направить на Украину
Comments UA
2025-07-07T07:54:01Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Откажитесь от этого напитка и вентилятор ваш. О чем стоит забыть
Telegraf
2025-07-07T10:57:51Z
Эти имена носят женщины, которым плевать на всех: правда о настоящих эгоистках
Знай
2025-07-07T10:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
После российского доронового удара в двух районах Харькова пострадали люди — ОВА
ZN UA
2025-07-07T03:21:56Z
В Николаевской области произошло возгорание на месте хранения боеприпасов
Апостроф
2025-07-07T11:03:34Z
В Сумской области обнаружены тела двух погибших в результате удара РФ
Корреспондент
2025-07-07T10:45:20Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
"Спасибо за твое доброе сердце": Ирина Федишин показала счастливые кадры со дня рождения сына
Апостроф
2025-07-07T10:42:59Z
Звезда "Лиги смеха" Константиновский рассекретил, куда повез новоиспеченную жену в медовый месяц
TSN
2025-07-07T10:33:07Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
"Не бита, не крашена" - 5 фраз, разоблачающих перекупов авто
Знай
2025-07-06T20:51:59Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Теперь нельзя этого делать даже в своем авто: оштрафуют от 5 до 25 тыс. гривен
Знай
2025-07-06T18:30:05Z
Опытный механик указал на распространенную ошибку с бензобаком, которая может "убить" автомобиль
Gazeta UA
2025-07-06T18:06:19Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Україна увійшла до Ради ФАО
AgroNews
2025-07-07T10:18:00Z
В приложении "Воздушная тревога" будут объявлять минуту молчания
ZN UA
2025-07-07T09:51:39Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Купить смартфон и не прогадать: эксперты советуют, на что обратить внимание
Фокус
2025-07-07T09:45:02Z
Стало відомо, чи дійсне право постійного користування землею у 2025 р
AgroNews
2025-07-07T09:09:49Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Серебряный призер УПЛ подписал ивуарийского футболиста
ZN UA
2025-07-07T10:54:27Z
Игрок сборной Украины близок к переходу в итальянский чемпионат
Корреспондент
2025-07-07T10:06:15Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Мечты о Красной площади: Фьюри стремится прорекламировать Россию миру
Gazeta UA
2025-07-07T08:48:18Z
Фьюри заявил о готовности приехать в Россию и прорекламировать страну
ZN UA
2025-07-07T08:48:05Z