Новий прем'єр Японії у першій розмові з Байденом висловив бажання зміцнити альянс із США
Новий прем'єр-міністр Японії Сігеру Ішіба та президент США Джо Байден провели телефонну розмову. Ішіба погодився продовжувати зміцнювати альянс Токіо з Вашингтоном, а також надалі розбудовувати зв'язки зі спільними союзниками, повідомляє Bloomberg.
“На додаток до збільшення витрат на оборону Японії, ми обговорили посилення нашої спільної роботи з метою зміцнення альянсу”, - сказав Ішіба.
Новий прем'єр Японії є рішучим прихильником співпраці з США, але він також висунув нові ідеї щодо шляхів розвитку військових зв'язків, у тому числі щодо будівництва баз для японських військових у Штатах. На пресконференції у вівторок, 1 жовтня, після затвердження на посаді прем'єр-міністра Ішіба повторив тезу, яку часто висловлював раніше, про необхідність зробити двосторонній альянс більш схожим на пакт між рівними партнерами.
На базах у Японії розміщено близько 55 тисяч військовослужбовців США, що є найбільшим постійним військовим контингентом Штатів за кордоном. В обмін на використання баз Вашингтон погодився допомагати захищати Японію в межах пакту про безпеку, підписаного в 1951 році.
Ішіба сказав, що під час розмови з Байденом він не обговорював жодних змін до угоди про статус сил, яка регулює діяльність американських військових у Японії, але висловив сподівання, що це стане темою для обговорення.
За словами Ішіби, вони з Байденом також обговорили подальший розвиток тристоронніх зв'язків із Південною Кореєю, а також зміцнення мережі відносин у сфері безпеки з іншими країнами регіону, в тому числі з Австралією та Індією.
Згідно з окремою заявою Міністерства закордонних справ Японії, Ішіба і Байден домовилися тісно координувати свої кроки у відповідь на дії Китаю, а також на розвиток ядерної й ракетної програм Північної Кореї.
Парламент Японії призначив колишнього міністра оборони Ішібу прем’єром. Його обрали лідером керівної Ліберально-демократичної партії (ЛДП) після відставки експремʼєра Фуміо Кішіди.
Кішіда, який очолював уряд три роки, заявив про свою відставку у серпні. Його рейтинги почали падати після викриття зв’язків ЛДП із суперечливою “Церквою об’єднання”. Також експрем’єр зіштовхнувся з громадським невдоволенням через те, що рівень зарплат у країні не встигає за зростанням вартості життя.