![РФ розробляє нові модулі корекції для авіабомб: які міста в небезпеці, — аналітик](https://thumbor.my.ua/qfQK9n3E5VVZFLQ4ASPUVJfR5bk=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F25c1ec70c7e43bd5b3d47dd70e3e50de.jpg)
РФ розробляє нові модулі корекції для авіабомб: які міста в небезпеці, — аналітик
За словами Олександра Коваленка, найбільша загроза буде в тому разі, якщо росіянам вдасться інтегрувати в авіаційну бомбу реактивний прискорювач. Тоді такі бомби зможуть вражати цілі на відстані до 150 кілометрів.
У Росії розробляють універсальні модулі корекції для своїх авіабомб, щоб збільшити дальність їхнього польоту. Про це в ефірі телемарафону розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
За його словами, перші модулі корекції давали змогу бомбам ФАБ-250 і ФАБ-500 бити по цілях на відстані в 30 кілометрів. Такі бомби РФ використовувала для ударів по Бахмуту 2022 року. Однак зараз аеродинамічні характеристики бомб поліпшили.
"І бомба ФАБ-250 і ФАБ-500 може долати вже 80 км. Подальший розвиток і вдосконалення може дозволити росіянам наносити удари на відстань до 100 км і більше", — сказав Коваленко.
Він також заявив, що найбільша загроза буде в тому випадку, якщо росіянам вдасться інтегрувати в авіаційну бомбу реактивний прискорювач. Тоді такі бомби зможуть вражати цілі на відстані до 150 кілометрів.
"Ми мали досвід із використанням французьких бомб Hammer, або JDAM. Hammer взагалі має реактивний прискорювач у деяких модифікаціях. І росіяни також намагаються адаптувати до своїх бомб відповідні реактивні прискорювачі, які дозволять збільшити дальність польоту. І це загроза навіть для далеких тилових міст, таких як Полтава та Одеса", — пояснив Коваленко.
За словами експерта, на складах у РФ зараз перебувають десятки тисяч авіабомб, які залишилися з часів Радянського Союзу. Крім того, вони досі виробляються в РФ. А будь-яку бомбу вільного падіння можна перетворити на керовану авіабомбу.
Коваленко назвав найкращим способом боротьби з цією зброєю — знищення носіїв цих бомб.
Нагадаємо, раніше аналітик пояснив, чим небезпечна можлива окупація Вугледара. За словами Олександра Коваленка, позиції українських захисників у невеликому місті на Донбасі давали змогу тримати вогневий контроль над залізницею з Волновахи до Запорізької області. Цим противник може скористатися.