Про це заявив у четвер Європейський суд аудиторів, передає Укрінформ.
"Запропоновані 1,5 мільярда євро, а також дворічний період для їх витрачання, можуть не дозволити досягти амбітних цілей, поставлених Європейською комісією", - підкреслюється в підсумковому документі суду, який відіграє моніторингову та консультативну роль для інституцій ЄС.
Раніше у березні Єврокомісія запропонувала нову оборонну стратегію, спрямовану на підтримку збройової промисловості, європейські компанії намагаються задовольнити попит, особливо на потреби України.
«Інструмент підтримки України, який є частиною пропозиції, не має фіксованого фінансового пакета. Країни-члени ЄС погодилися використовувати прибутки, отримані від інвестування заморожених російських активів, для підтримки України. Однак існує ризик, з огляду на непередбачуваність обсягів і термінів фінансування з цього джерела», - йдеться у висновку.
Цифра у 1,5 мільярда євро протягом двох років названа «значною мірою недостатньою».
«Законодавча пропозиція ЄС щодо посилення оборонно-промислової готовності потребує більш надійного дизайну. Необхідно також знайти правильний баланс між цілями політики, запропонованим бюджетом і часовими рамками», - заявив Марек Опіола, член суду, відповідальний за цей висновок.
Деякі європейські країни, такі як Франція та Естонія, виступають за запуск великого європейського кредиту для вирішення проблеми нестачі коштів. Вони пропонують створити окремий фонд, як це було під час пандемії COVID-19. Але кілька держав-членів, зокрема, Німеччина та Швеція, виступають проти.
Як повідомляв Укрінформ, 400 мільйонів євро з першого траншу з прибутків від заморожених російських активів, який ЄС спрямував на зброю для України, скерували на фінансування українських оборонних підприємств, зокрема з них вже оплачено виробництво українських гаубиць «Богдана».