Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР), передає Укрінформ.
«Окупаційні пабліки пишуть про масовий забій корів і овець, скорочення працівників і різке урізання зарплат у захопленому росіянами ДП «Дослідне господарство «Асканійське» НААН України, розташованому в селі Тавричанка на лівобережній Херсонщині», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, факти знищення державного підприємства, що відбувається просто зараз, ЦЖР підтвердив його законний директор Віктор Найдьонов. За його словами, він передбачав, що рано чи пізно російські загарбники можуть повністю знищити підприємство.
«Мені відомо, що частину худоби нашої м’ясної породи окупанти вивезли кудись на територію Росії, а решту збираються або теж вивезти, або пустити під ніж. Це буде катастрофою для наших порід корів, адже Асканійський племінний завод вважався одним із найкращих в Україні. Вівці ж у таких умовах можуть вижити, але окупанти чомусь вирізають і їх. Якщо у них вже настільки безнадійна ситуація з кормами, що вони ріжуть овець, то це вже останній цвях у труну «Асканійського», – сказав Найдьонов.
Наголошується, що до окупації Херсонської областіта до знищення росіянами Каховської ГЕС і водосховища кукурудза в «Асканійському» виростала до чотирьох-п’яти метрів у висоту. Зараз же в окупантів цей показник не дотягує і до одного метра.
За словами Найдьонова, він очікував, коли окупанти запустять насоси, щось придумають з відновленням Каховського магістрального каналу і зі зрошенням. Але вони нічого цього не зробили і не зроблять. Тваринництво ж у колишніх обсягах без люцерни і кукурудзи не зможе існувати.
«Овець ще вдасться вирощувати, однак усе одно це шлях в нікуди. Тому я ще торік казав: після знищення Каховського водосховища наступним під ніж піде тваринництво. Так, окупанти мали можливість перейти на вирощування інших, більш посухостійких культур, хоча вони й менш поживні, ніж та ж кукурудза. Однак вони чомусь не зробили цього. Що мене зовсім не дивує, бо всі люди з досвідом і знаннями давно виїхали з окупації», – прокоментував Найдьонов.
Видання нагадало, що окупанти захопили територію держпідприємства у травні 2022 року, а в грудні незаконно зареєстрували у російській юрисдикції. З того часу в господарстві змінилось кілька так званих керівників.
Як повідомляв Укрінформ, СБУ завершила розслідування проти фейкового керівника дослідного господарства «Асканійське» у Херсонській області. Йому інкримінували пособництво державі-агресору. Справу псевдокерівника передали до суду.
На Херсонщині колаборанти агітували власників паїв, у яких орендує землю ДП «Асканійське», переукладати з ними договори.
ДП «ДГ «Асканійське» є базовим господарством Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААНУ. До російської окупації воно мало близько 10 тисяч га земель сільгосппризначення, 350 працівників. Щороку виробляло 20-23 тис.тонн зерна. Спеціалізувалося на вирощуванні зернових, технічних, олійних та кормових культур, а також тваринництві.
ЗСУ восени 2022 року визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.
Скріншот