Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою вдосконалюється процедура комісійної торгівлі транспортними засобами.
TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Як повідомляє пресслужба МВС, тепер при купівлі-продажу автомобіля тепер вимагатимуть довідку про його реальну вартість. Нова вимога ліквідує схему мінімізації сплати податків та збільшить надходження до бюджету.
“Наприклад, якщо особа продає другий у році легковий транспортний засіб у сервісному центрі МВС, то з наявністю довідки про середню ринкову вартість його оцінять у 450 000 грн, і податок у 5% становитиме 22 500 грн. Натомість торгівельна організація оцінює не на основі офіційного документа, а “зі слів продавця”, наприклад 15 000 грн, і сплачує податок 750 грн. Причому вартість автомобіля преміумкласу за 15 000 грн – це не алегорія, а реальність. На жаль”, – пояснив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.
Він додав, що нещодавно був зареєстрований автомобіль Tesla Model 3 2022 року випуску за 10 000 грн. Водночас реальна середня ринкова вартість такого автомобіля становить 917 083 грн.
Станом на сьогодні продаж від двох легкових автомобілів у рік обкладається податком на прибуток на 2-й автомобіль 5%, а на 3-й в рік та більше – 18%. Реалізація першого транспортного засобу впродовж року – без податку. Продаж першого вантажного автомобіля – 5%, а другого і наступних – 18%.
Реалізація постанови Уряду збільшить надходження до державного бюджету України та утвердить справедливий підхід до здійснення господарської діяльності з продажу транспортних засобів. МВС України нагадує, що станом на серпень цього року в Україні функціонує понад 3500 суб’єктів, які здійснюють торгівлю транспортними засобами. За минулий рік через торгівельні організації реалізовано 470 000 автомобілів.
Цікава деталь: МВС з одного боку каже про комісійну торгівлю, а з іншого – про людей. Нам здається, що це буде стосуватися усіх. Особливо враховуючи стан бюджету.
Середню ринкову вартість автомобіля можна перевірити на сайті Міністерства економіки. Але зауважимо, що деяких популярних моделей у цьому переліку просто немає. Наприклад, мінівена Mitsubishi Grandis.