У ніч на 3 вересня російська окупаційна армія вкотре зробила спробу завдати повітряного удару по Києву. Повітряна тривога в столиці тривала понад 5,5 годин.
Як повідомив голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, тактика і прийоми нападу залишаються незмінними - окупанти застосували ударні безпілотники. Дрони армія РФ запускала за різними напрямками і висотами та різними кількісними групами.
"Перші групи дронів противник запустив ще до опівночі, але протягом ночі постійно додавалися нові й нові БПЛА. Тим не менш, жоден із російських дронів своєї мети не досяг", - йдеться в повідомленні.
Сили та засоби протиповітряної оборони виявили та вразили в повітряному просторі навколо та над Києвом близько півтора десятка ударних безпілотників. Тип і кількість застосовуваного ворогом озброєння вкажуть у звітах Повітряні Сили.
Унаслідок російської атаки дронів у Києві зафіксовано падіння уламків у Деснянському районі міста. Але наслідки мінімальні - обійшлося без руйнувань, пожежі. Інформація про постраждалих не надходила.
Атаки РФ на Україну
Увечері 1 жовтня російська окупаційна армія випустила по території України ударні безпілотники. "Полювання" на ворожі дрони тривало всю ніч у багатьох регіонах. Крім того, окупанти вдарили по Харкову КАБами - прогриміли вибухи.
Зокрема, вибухи прогриміли на Одещині, Київщині, Полтавщині, Житомирщині, Сумщині, Одещині, Сумщині та Харківщині.
1 жовтня російські окупанти обстріляли Херсон. Загинули шестеро людей, ще шестеро - дістали поранення. Армія РФ вдарила по центру міста - по людях, які були на зупинці поруч із центральним ринком.
У ніч на 30 вересня в Києві пролунала серія вибухів. Перед цим у столиці було оголошено повітряну тривогу через атаку ворожих дронів "Шахед".
Що таке дрон Shahed
Літак-снаряд іранського виробництва із заявленою дальністю польоту до 2000 км (за іншими даними 1000 км). Іранські дрони, під назвою "Герань-2", широко використовуються під час ударів російських окупантів по мирних містах України. За деякими даними у 2023 році РФ почала застосовувати версію дрона власного виробництва, пише Вікіпедія.