Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закони, які обмежують права ЛГБТ-спільноти, зокрема закон "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх", які напередодні не підписала президентка країни Саломе Зурабішвілі.
Про це голова грузинського парламенту повідомив у Facebook, передає "Європейська правда".
Затверджені закони Папуашвілі у своєму дописі називає тими, що "захищають найцінніше" для людини – сім'ю та дітей.
Він вважає "символічним", що їх відмовилася підписувати Зурабішвілі.
"Закон, який я підписую, не відображає поточні, тимчасові, мінливі ідеї та ідеології, а заснований на здоровому глузді, історичному досвіді та багатовікових християнських, грузинських та європейських цінностях", – зазначив він.
Папуашвілі також зазначив, що влада готова до критики, яку очікує від "деяких іноземних партнерів".
На його думку, цей закон " захищає права всіх громадян, включно із свободою вираження поглядів, щоб не порушувалися права інших, що є суттю та ідеєю справжньої демократії".
При цьому він додав, що "толерантність була, є і буде відмінною рисою грузинського народу".
Папуашвілі запевнив, що ухвалений закон нібито має найбільшу громадську підтримку.
Як відомо, напередодні президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не підписала в установлені строки законопроєкти, які обмежують права ЛГБТ-спільноти, але й не наклала на них вето, пояснивши це тим, що вона не планує повертати документ до парламенту навіть із вмотивованими зауваженнями.
Всього до пакета входить 19 проєктів законів, ключовим з них є проєкт "Про захист сімейних цінностей і неповнолітніх".
17 вересня парламент Грузії ухвалив у третьому читанні законодавчий пакет про "сімейні цінності та захист неповнолітніх", який критикували в ЄС і Раді Європи.
Керівна "Грузинська мрія" стверджує, що цим пакетом вона хоче "захистити сімейні цінності", але насправді він обмежує права ЛГБТ-спільноти та запроваджує цензуру.
У червні Венеційська комісія підготувала критичний звіт щодо законопроєкту.