MY.UAНовини
Через місяць окупанти зупиняться: розмова з полковником запасу про бої на Сході
Через місяць окупанти зупиняться: розмова з полковником запасу про бої на Сході

Через місяць окупанти зупиняться: розмова з полковником запасу про бої на Сході

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Петро Черник у розмові з 24 Каналом наголосив, що українським захисникам треба протриматися ще місяць, а тоді ґрунт розкисне й окупанти не зможуть рухатися. Більше про вихід з Вугледара, які загрози на Запорізькому напрямку – читайте далі у матеріалі.

Чи може фронт обвалитися після втрати Вугледара

Українські захисники відійшли з Вугледара. Яка ситуація там нині та чи втрата міста може призвести до обвалу фронту?

Почнемо із найголовнішого: обвалу фронту точно не буде. Подібні ситуації у частині саме такого типу битв ми вже мали. Нагадаю битви за Лисичанськ, Сєвєродонецьк і найголовніше – битву за Бахмут. Тоді теж були розмови, що, мовляв, щойно росіяни його візьмуть, то може бути обвал фронту. Не склалося. Панівні висоти є нашими. Те саме стосувалося й Авдіївки.

Противник тиснув, тисне і буде тиснути. Ми знаємо його стратегічну мету: за будь-яку ціну вийти до адміністративних кордонів Донеччини. Чи вийдуть? На мій погляд, ні, не вийдуть, тому що кожна година, кожен день працює на нас.

Нам треба протриматися ще місяць, потім обов'язково розкисне ґрунт, підуть серйозні опади й російська важка техніка не зможе рухатися. Не тільки техніка, навіть боєць не зможе рухатися. За винятком, якщо будуть дуже потужні морози, але щоб ґрунт промерз на 30 – 40 сантиметрів, необхідно, щоб трималась температура нижче -15 градусів. Дуже сумнівно, що у наш час глобального потепління щось подібне станеться.

Тому нам треба дещо видихнути щодо негативних емоцій, бо знову в нашому інформаційному просторі розганяється неймовірно багато негативу, що, мовляв, після того як ми вийшли з Вугледара, може статися якась катастрофа. Усе буде адекватно. Ми пам'ятаємо одне з головних правил війни: битви можна програти, однак треба виграти війну.

Де розташований Вугледар: дивіться на карті

Я дуже люблю історичні паралелі. Ви це дуже добре знаєте. 1659 рік, сучасна Сумська область, битва під Конотопом. Іван Виговський вщент розбив московитів. Вони навіть боялися, що Москву будуть штурмувати. Однак ту російсько-українську війну не програли.

Чим для окупантів обернулося взяття Вугледара

Бої за Вугледар коштували росіянам колосальних втрат, як зазначають аналітики Інституту вивчення війни. На їхню думку, за останні 2,5 роки, а саме стільки росіяни намагалися атакувати це місто, вони здійснили багато невдалих штурмів і зазнали величезних втрат. Зокрема, стерли вщент 155 бригаду морської піхоти, а також кидали туди свіжі та підготовлені підрозділи. Чи дійсно Вугледар відіграв важливу роль щодо знищення найсильніших підрозділів противника?

Стовідсотково. Однак треба не прив'язуватися виключно до Вугледара. Варто подивитися взагалі на Східний плацдарм ширшим поглядом. Зараз він є найголовнішим і найгарячішим напрямком. Найбільші втрати ворога відбудуться тут за цикл сухої погоди.

За 90 днів літа вони втратили сукупно понад 4,5 тисячі артилерійського озброєння різних калібрів. Це неймовірно багато. Якщо поділити цю цифру на 72, а це є штатна ствольна бригада, то виходить понад 60 бригад.

За цикл сухої погоди противник втратив понад 1,5 тисячі бронетехніки. Нагадаю, що штатний механізований полк – це 102 – 104 машини, а танковий – 94 машини. Не кажучи про велетенську кількість автомобільної техніки, спецтехніки та особливо особового складу.

Тільки за вересень був поставлений другий результат взагалі по всій лінії боєзіткнення – понад 38 тисяч втрат особового складу ворога. Це дуже серйозні показники. Однак наш противник звик воювати величезними "м'ясними хвилями". Як казав Сталін, а це їхня пряма методичка, "рускіє не можуть програти на полі бою – скільки солдатських життів треба затратити, стільки затратимо".

Я неодноразово наголошував на пропорціях, які сам мав можливість побачити на лінії боєзіткнення. Коли у межах 12 годин синхронізуються і зводяться усі показники по втратах. І з нашого боку був один убитий, а з їхнього 24. Щоб ми розуміли, який це велетенський порядок.

Які загрози є для Запорізького напрямку

Водночас росіяни готуються до штурмів на Запорізькому напрямку. Їхня мета №1 – Роботинський виступ. Як сказав речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин в ефірі "Радіо Свобода", Роботинський плацдарм має відкрити двері росіянам для подальшого руху на Оріхів, а далі – в Запоріжжя. Чи є загроза, що ворог там зараз активізується?

Звичайно ж, що є. Відбувається зміна концентрації сил і засобів. Це, до речі, перший закон війни, який так і називається – "концентрація сил і засобів". Але якщо не можуть реалізувати в одній точці, обов'язково треба перемикатися на інші, адже один із законів оборони – це підготовка контрнаступу. Якщо ми зуміємо якісно все відбити, тоді в нас будуть передумови, щоб рухатися уперед.

Це потрібно аналізувати, оцінювати, зважувати. Проте я дуже сумніваюся, що росіяни зуміють зробити проривні операції на 10 – 15 кілометрів вглиб. Якби могли це зробити, то вони вже давним-давно це здійснили б. Батальйонні тактичні порядки – 3 кілометри по ширині, 5 – по глибині – для них проблема. Саме на такі оперативні нормативи й має працювати полк чи механізована бригада.

На мій погляд, ми зуміємо утримати оборону на Роботинському виступі. Ми розуміємо, що кожен день працює на нас. Я вже наголошував, що за певний час погода буде нашим прямим союзником.

"Ми вже пройшли середину війни"

Росія у 2025 році планує зберегти витрати на війну на історичному максимумі. Порівняно з 2024 роком витрати збільшаться на чверть – з 10,4 трильйона рублів до 13,2 трильйона рублів. Владімір Путін начебто готується до затяжної війни, але водночас є думки, що у Росії насправді немає можливості вести довго війну. У неї вичерпуються ресурси – і людські, і у техніці, яку не встигають виготовляти. Путін справді готується до війни на виснаження чи це такий психологічний тиск?

Те, що вони закладають чи не найбільший бюджет із часів розпаду Радянського Союзу, не означає, що він досяг історичного максимуму. Радянський Союз доходив до того, що витрачав до 15% валового внутрішнього продукту. А ВВП Радянського Союзу на піку його могутності далеко неспівмірний з ВВП сьогоднішньої Росії.

Так, він великий, якщо перекласти на долари – 142 мільярди, і це дуже багато. Це третій бюджет на планеті Земля – після 800 мільярдів в США та 200 мільярдів у Китаю.

На перший погляд, це виглядає дуже страшно. Однак треба ще проаналізувати, а що у нас. А в Україні закладено в бюджет 50 мільярдів доларів на 2025 рік тільки наших грошей і плюс щонайменше 90 – 100 мільярдів доларів допомоги від партнерів. Це багато, а тому не такий той чорт страшний, як його малюють.

Чи має Росія запас міцності? Звичайно. Допоки росіяни можуть продавати на зовнішні ринки насамперед нафту, газ і взагалі матеріальні ресурси й мати валюту, допоки щось робитимуть щодо ракетного озброєння. Однак величезний російський склад насамперед бронетехніки та артилерії уже точно на 50% зменшився. Вони це прекрасно усвідомлюють.

На мій особистий погляд, 2025 рік мав би бути завершальною фазою цього раунду нашого силового протиборства. Вважаю, що середину війни ми вже пройшли. Де ця середина війни, як її деталізувати до конкретної дати, зараз сказати неможливо. Це буде зрозуміло тільки тоді, коли припиниться пряме воєнне боєзіткнення.

Водночас росіяни тверезо усвідомлюють, що наше з ними протиборство має екзистенційний характер, і вони закладають все, що можна закласти у воєнний бюджет. Правда, тут є ще один аспект – якщо попри те, що вони мають валюту, і тримаються на цьому, їм доведеться перекроювати бюджет, а тиск на населення таки наростатиме.

Події із Курським плацдармом показали, що їхнє населення дуже інертне, порівняно з нами – коли вони окупували Херсон українці масово вийшли на майдани та скандували "окупанти – додому". Однак їхні приховані процеси негативу наростають, і ними може скористатися якась вежа Кремля.


У Росії наростають негативні процеси / Getty Images

Є певний позитивізм у тому процесі, що росте мілітаризація. Тому що саме вона у поєднанні із низькою ціною на нафту й угробила Радянський Союз. Така певна циклічність. Сподіваємось, що це також буде приводом до того, що у Росії все по-справжньому почне погіршуватися у наступному році.

Чому росіяни не можуть відбити Курщину

Росіяни вже другий місяць не можуть витіснити ЗСУ з території Курської області. Аналітики Інституту вивчення війни зазначають, що російські окупанти значно збільшили чисельність свого угруповання тут. Однак вони досі не можуть скористатися цією перевагою, щоб звільнити свою територію. Що їм заважає?

Найголовніше – географія. Ті, хто задумав цю операцію, – люди, які прекрасно усвідомлюють, що таке оперативне мистецтво, тактика ведення бою і класична рекогносцировка – вміння оцінити рельєф.

Ми живемо на суходолі, і бойові дії також відбуваються на суходолі. Курська область – це величезна мережа невеличких річок. І ми навчилися феноменально точно і якісно нищити їхні понтонні переправи. Плюс це велика мережа лісів і лісосмуг. Там не навоюєшся – можна воювати тільки великими рейдовими угрупованнями, тобто швидко рухатися дорогами й завдавати уражень. А як працювати на дорогах, ми навчилися ще на початку цієї війни.

Направду, і на Курському плацдармі теж буде діяти погода. Дотримаємося до сезону дощів – точно пройдемо зиму. Росіянам треба бити рівно один раз – другого шансу вони не матимуть. Ворог стовідсотково наростив великі угруповання. За моїми підрахунками, щонайменше 100 тисяч особового складу.

Однак є нюанс. Забезпечити ті 100 тисяч повноцінно технікою, починаючи від бронетехніки та закінчуючи артилерією, вони не зможуть. Якщо вийдуть на показники у 53 – 60% забезпечення, то це для них буде добре.

Правда, знову ж таки, – піхотні вали. Але тут уже не підеш валами. Тому що це не Вугледар чи Бахмут. Тут треба діяти розосереджено. А в частині ведення розосередженого бою ми їх переважаємо кратно.

Якою зброєю Україна б'є по Росії

Уночі 3 жовтня дрони СБУ та ССО атакували склади з КАБами, стоянки літаків Су-35 і Су-34, а також місця зберігання авіаційного пального на військовому аеродромі Борисоглєбск у Воронезькій області. Чим завдають ці удари? Це наша новітня зброя чи західна?

Ні, я думаю, що це насамперед безпілотні системи. Якби прилетіло щось по-справжньому важке, то масштаб був би набагато більшим.

Усе залежить від бойової частини. Можна розібрати на прикладі "Шахеда". Там 50 кілограмів вибухівки. Деякі наші безпілотні системи мають дещо вищу бойову частину. Йдеться про 70 кілограмів і навіть про 100 кілограмів. А балістичні ракети ATACMS – це 220+ кілограмів бойової частини. Крилаті ракети Storm Shadow – до 500 кілограмів. І одразу видно за типом пожежі, наскільки великим був "бадабум".

На цю хвилину видається, що це безпілотники. Росіяни самі розповідали про щонайменше 270 безпілотників. Така кількість є ознакою, що ми знайшли можливість робити стратегічну несиметричну відповідь.

Чи треба нищити бомбардувальники? Так. Є всього два способи: удари по аеродромах та збивання їх у повітрі. На жаль, поки не маємо чим знищувати їх у повітрі. Не бачив, щоб нам передавали найбільш далекобійну ракету до F-16 – AIM-120 AMRAAM.

Ще одна важлива цифра – за минулий рік Росія поставила в стрій всього 6 Су-34, а цього року підтверджено, що ми пошкодили або знищили щонайменше 15 одиниць. Це щонайменше, бо перевірка кожного борта – складна справа.

Отже, маємо випереджувальний рух уперед. Санкції все ж повільно, але діють. Тому Росії стає дедалі важче будувати таку авіацію. Їхня вартість однозначно буде зростати.

У міноборони Британії пишуть, що удари по арсеналах в Торопці та Тихорецьку приведуть до короткострокових перебоїв у постачанні снарядів для окупантів. Наскільки це може вплинути на ситуацію на фронті? І на якій ділянці фронту це могло б статися?

Найменше снарядів окупанти використовують на Курському плацдармі. У мене взагалі є враження, що російське командування готове відступити від завдання вибити нас звідти. Вони можуть перемістити ті самі сили на Вугледарський напрямок і спробувати розвинути ініціативу там. Це дуже обережне припущення. Як все буде – не знаю.

Добре, що склади почали горіти. Торопець – це фантастичний успіх. До 30 тисяч тонн боєприпасів – це неймовірно багато. Якщо це, умовно, лише 122-міліметровий снаряд, то це 10 місяців бою.

Схожих складів у європейській частині Росії розташовано ще щонайменше 40. Також росіяни й досі є найбільшим виробником боєприпасів до артилерії на Землі. Поставили усе на конвеєр. На старті війни вони виробляли 125 тисяч боєприпасів за місяць. Зараз показник зріс до 170 – 180 тисяч, але навряд чи вони вийдуть на вищі цифри.

Чи можуть союзники передати Україні достатньо зброї для перемоги

The Guardian пише, що Володимир Зеленський сподівається силою зброї повернути усі втрачені Україною території. На вашу думку, наскільки це взагалі реально? Раніше президент казав, що деякі території ми можемо і силою дипломатії повернути. Якщо про зброю, то скільки нам її потрібно? І чи зможуть її передати?

А чого ж не зможуть? Зможуть. Це психологічна межа, яку насамперед американцям треба подолати. У них склади переповнені. До прикладу, там лише ракет ATACMS різних модифікацій десь більш ніж 4 тисяч.

А чому ж вони кажуть, що не вистачає цих ракет на складах?

Елементарно просто. Коли нема ухваленого рішення, то що їм залишається робити? Це звичайний психологічний момент. Вони теж люди. Знайдуть тисячу варіантів, щоб пояснити, чому "ні". Щойно рішення ухвалять, то буде цілком реально засипати ворога тисячами тонн боєприпасів.

Тут дещо вдамся в історичні паралелі та цитування. Унікальний вислів Гельмута фон Мольтке (німецький воєначальник – 24 Канал): "Треба розгромити армію, а території повернути самі".

На моє глибоке переконання, такого поняття як "дипломатична формула" – не існує. Дипломати лише посередники, вони доводять рішення від центрів сил. Якщо все і переходить у дипломатичну площину, то з позиції сили. Тут важливо, яка сторона має кращу позицію. Сподіваємось, що коли дійде до дипломатичної розмови, то наша позиція буде набагато сильнішою, ніж Росії.

Чого очікувати від "Рамштайну" у жовтні

12 жовтня у Німеччині відбудеться зустріч у форматі "Рамштайн". Там буде і Джо Байден, і Олаф Шольц, і Еммануель Макрон, і Кір Стармер. У Білому домі повідомили, що Байден та Зеленський у цей час проведуть зустріч в Німеччині. Чи може там Байден ухвалити доленосні рішення щодо України?

А чого ж не може? Все може статися. Люди можуть змінювати думку за лічені години. Усе залежить від того, як складається загальна кон'юнктура. Чи так буде? Я не знаю. Я буду обережний в прогнозах.

Найімовірніше, там станеться синхронізація посилення допомоги. Можливо, розв'яжеться "мішечок" із кількістю ракет. ATACMS у нас вже є, але їх малувато, особливо касетних. Може, нарешті німці прокинуться і дадуть ракету TAURUS. Хоча я б на неї не робив великої ставки. Їх виготовили всього 600 одиниць.

Усе вирішує велике ракетне та бомбове навантаження до F-16. Там колосально хороша номенклатура, починаючи від GBU-10, 12, 31, 38 і так далі. Це – невичерпний перелік вагою від 230 кілограмів – до однієї тони. Якби нам почали тоннами передавати ці бомби, то можна було б говорити про справжні зміни на полі бою.

Чому знищення РЛС "Небо-М" є вкрай важливим

У Генштабі сьогодні повідомили про ураження російської радіолокаційної станції "Небо-М" ракетами ATACMS. Знищення РЛС створить повітряний коридор для ефективного використання крилатих ракет по ворогу. Можливо, вже йде підготовка до отримання нових ракет?

Повністю поділяю цю думку. Йде підготовка саме до такого сценарію. Відбувається перевірка всіх цілей, можливих напрямків і способів, що робити далі.

Чи спрацює цей сумненький ядерний шантаж від Росії? Покаже час. Вони нібито цю доктрину модифікували. І, до прикладу, сьогодні зранку вони вже мали право застосувати ядерну зброю, бо знову якісь уламки безпілотників завдали страшних уражень. І нічого не сталося.

Дуже добре, що таку установку мінуснули. Це – величезні кошти. Будувати нові не зможуть. Їх всього 10 одиниць. Це ще раз підтверджує, наскільки ми якісно навчилися обходити їхню систему протиповітряної оборони.

Як знищити Кримський міст

У Військово-морських силах ЗСУ повідомили, що Росія хоче побудувати захисну споруду біля Керченського мосту. Але через сезон штормів навряд чи вони зроблять це найближчим часом. Чи може це бути опосередкованою ознакою, що Сили оборони готують атаку на Кримський міст? І чи можуть природні явища якось у цьому допомогти?

Природні явища тут нам сильно не допоможуть. Скоріше навпаки – якщо буде шторм, то нашим безпілотним надводним системам буде складно рухатися, або ж вони взагалі не зможуть рухатися в таких умовах. Усе залежить від того, який шторм, яка хвиля тощо.

Моя особиста позиція. Якщо Кримський міст і буде знищений, то він буде знищений великим змішаним ударом балістики, крилатих ракет і безпілотників. Ось тут лежить філософія успіху. Але маю підкреслити, що їх має бути багато. Один залп або навіть кілька залпів мають містити не менше 50 – 70 чи навіть більше одиниць переліченої зброї.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трейлер нового «Супермена» зібрав 250 млн переглядів за добу — рекорд в історії DC і Warner Bros
ITC
2024-12-21T22:39:17Z
Усе ще Брюс: донька Міцного горішка показала милі кадри з актором
GlavRed
2024-12-21T22:27:57Z
Завдяки новому тренду трек співака Mohombi знову опинився у топі: від чого фанатіє мережа
24tv
2024-12-21T22:00:11Z
3 найкращі трилери на Netflix за 2024 рік
24tv
2024-12-21T21:12:47Z
У Відні пройшов Міжнародний жіночий форум до 140-річчя українського жіночого руху
УкраинФорм
2024-12-21T20:03:09Z
Публічне знущання, – Аліна Шаманська стала на захист Юстини з "Холостяка"
24tv
2024-12-21T19:33:19Z
Були спроби й раніше: сусідка Яніса Тімми зробила несподівану заяву
GlavRed
2024-12-21T19:27:27Z
Дует Дантеса й Соловій, англомовний трек Полякової: 6 музичних новинок, які варто почути
24tv
2024-12-21T18:39:20Z
"Кохання робить жінок...": Наталія Могилевська різко позбулася зайвих 15 кіло
Знай
2024-12-21T17:51:28Z
Швеція скасувала низку російських балетних вистав через зв’язки з Кремлем
ГЛАВКОМ NET
2024-12-22T01:00:27Z
У Польщі введено штраф за «тепловий паразитизм»: що слід знати українцям
ГЛАВКОМ NET
2024-12-22T00:30:09Z
Лікування триває: у Букінгемському палаці розкрили правду про рак Чарльза III
GlavRed
2024-12-22T00:27:22Z
Європейські лідери у лапландії обговорюють безпеку на саміті "Північ-Південь"
ZN UA
2024-12-22T00:16:19Z
Рідні цивільних заручників Росії закликають Німеччину допомогти у їх визволенні
УкраинФорм
2024-12-22T00:15:30Z
На Київщині працюють сили ППО
TSN
2024-12-21T23:09:58Z
Чи була втрата даних з реєстрів: у Мін'юсті зробили заяву щодо російської кібератаки
24tv
2024-12-21T22:27:37Z
Албанія на рік заборонить доступ до TikTok
УкраинФорм
2024-12-21T22:18:06Z
Радник, який говорив про зниження мобілізаційного віку, подав на звільнення
24tv
2024-12-21T22:15:29Z
Говоримо без помилок: як українською буде «голольод»
ZN UA
2024-12-22T01:03:17Z
ВПО можуть залишать без підтримки: як відновити виплати
Знай
2024-12-22T00:30:48Z
Різдво 2025: привітання та листівки
ZN UA
2024-12-22T00:00:45Z
Дистанційно керований бойовий модуль Wolly допущений до використання у ЗСУ
Украина Криминальная
2024-12-21T23:45:50Z
Польща стала лояльніше до українців: хто зможе залишитись ще на кілька років
Знай
2024-12-21T23:30:36Z
Кияни в костелі Святого Миколая прибрали наслідки російського удару
ГЛАВКОМ NET
2024-12-21T23:12:20Z
День великомучениці Анастасії: історія та прикмети
ZN UA
2024-12-21T23:00:11Z
22 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-21T22:06:18Z
Кому війна: українцям показали, як дорожчають квартири у різних регіонах
Хвиля
2024-12-21T21:15:13Z
Ліниві суші з крабовими паличками: зірка "Мастер Шеф" дала простий рецепт
Политека
2024-12-21T23:30:27Z
Галицька гордість: пампухи на Різдво – рецепт з трояндовим варенням
24tv
2024-12-21T23:06:04Z
Справжній смак дитинства: вафельний торт з желе всередині
24tv
2024-12-21T21:57:51Z
Чим відмити жир з форм для випічки: мережею розлітається хитрий лайфхак
24tv
2024-12-21T21:42:30Z
Ніколи не кладіть ці речі у посудомийку: пошкодите і їх, і прилад
24tv
2024-12-21T20:00:25Z
Новорічне застілля стане горем для гаманця: які страви коштуватимуть найдорожче
Знай
2024-12-21T19:36:30Z
Це може здивувати: чому джинси треба замочувати в оцті
24tv
2024-12-21T18:39:31Z
Зміцнює шлюб і почуття: психолог розповів про підхід "два — так, одне — ні" у стосунках
Фокус
2024-12-21T17:42:15Z
Рецепт швидких сирних булочок із яблучною начинкою: без масла та яєць
Политека
2024-12-21T16:40:16Z
Курахівський напрямок: селище Гігант захоплене ворогом - військовий оглядач
TSN
2024-12-22T00:51:36Z
На Луганщині окупанти оголошують «безхазяйними» будинки, в яких живуть люди - ОВА
УкраинФорм
2024-12-22T00:42:10Z
Війна, день 1032. У ЗСУ створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину
Football.ua
2024-12-21T23:00:50Z
До зведення оборонних споруд на Донеччині долучилися 14 областей - ОВА
УкраинФорм
2024-12-21T22:42:33Z
Карта бойових дій в Україні станом на 22 грудня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-21T22:36:41Z
План реставрації Миколаївського костелу у Києві передбачає повернення до автентичності - МКСК
УкраинФорм
2024-12-21T22:09:08Z
Ворог ударив по Херсонському району 11 керованими авіабомбами
УкраинФорм
2024-12-21T22:00:53Z
На фронті - 169 зіткнень, ЗСУ знешкодили понад 400 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2024-12-21T21:51:38Z
Росіяни за день 42 рази обстріляли прикордоння Сумщини
УкраинФорм
2024-12-21T21:45:23Z
У Бразилії автобус зіткнувся з вантажівкою, 38 загиблих
УкраинФорм
2024-12-22T01:06:06Z
В Росії палає черговий НПЗ: Орел під масованою атакою БпЛА
24tv
2024-12-22T01:03:32Z
Українка загинула під час теракту на різдвяному ярмарку в Німеччині
Украина Криминальная
2024-12-22T00:36:15Z
Наступного літа росіяни лежатимуть на нафтових пляжах серед мертвої риби, – Плетенчук
24tv
2024-12-22T00:18:12Z
На Київщині внаслідок падіння уламків дрона сталася пожежа на даху 25-типоверхівки - влада
TSN
2024-12-21T23:51:17Z
Атака дронів: на Київщині від уламків загорівся дах житлової багатоповерхівки - ОВА
УкраинФорм
2024-12-21T23:24:51Z
На Київщині внаслідок падіння уламків БпЛА сталося загоряння багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2024-12-21T23:24:42Z
У ДТП на Тернопільщині загинуло немовля
Украина Криминальная
2024-12-21T22:57:47Z
Підозрюване у пошкодженні кабелів китайське судно залишає Балтійське море
InternetUA
2024-12-21T22:27:44Z
Епоха "богданчиків" нарешті закінчиться? В Україні презентували сучасний електроавтобус
Знай
2024-12-21T21:51:02Z
Автомобілі Tesla відкликано у США через ризики аварій
360ua.news
2024-12-21T17:33:10Z
Унікальному українському мікроавтобусу виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-21T15:57:19Z
Японські пікапи на українських заводах: що хочуть збирати у нашій країні
Знай
2024-12-21T15:51:34Z
Усіх водіїв в Україні попередили: не надумайте залишати там машину взимку
Знай
2024-12-21T14:51:25Z
Tesla відкликає майже 700 тисяч авто у США
24tv
2024-12-21T12:18:28Z
Легенда з 50-х: на аукціон виставили найдорожчий BMW в історії
Фокус
2024-12-21T12:12:48Z
У Волдеморта є 2 авто та мотоцикл, про які мріють мільйони чоловіків
24tv
2024-12-21T12:06:01Z
Культовий американський спорткар 60-х розбили в ДТП
Фокус
2024-12-21T09:57:49Z
День енергетика України: історія свята
ZN UA
2024-12-22T00:35:16Z
Словаччина заробляє на війні з Росією через схему з транзитом газу – джерела
ZN UA
2024-12-22T00:09:48Z
Орбан запропонував "хитрий хід" для збереження транзиту російського газу до Угорщини
Хвиля
2024-12-22T00:03:00Z
Більше ніякої «Дружби»: Reuters з'ясувало, що змінилось у постачанні нафти до ЄС
ГЛАВКОМ NET
2024-12-21T22:21:33Z
"Лесь Курбас", "Леополіс", "Чорноморець": Укрзалізниця запустила флагманські вагони з розширеним сервісом
Хвиля
2024-12-21T21:48:15Z
Укрзалізниця оновила свої квитки: українці давно просили про цю зміну
24tv
2024-12-21T21:42:06Z
Космічна енергетика. У США побудують першу у світі термоядерну електростанцію
InternetUA
2024-12-21T20:45:09Z
Податки на нерухомість зросли: українцям пояснили, хто платитиме більше
Политека
2024-12-21T20:27:00Z
В Україні можуть здешевшати яйця у 2025 році: що на це вплине
24tv
2024-12-21T20:06:52Z
Крихітні роботи-мурахи піднімають тягарі в 350 разів важчі за себе
InternetUA
2024-12-21T22:00:19Z
Як спати добре, коли ви спите не сам
24tv
2024-12-21T19:54:52Z
Виявили невидиму небезпеку: вчені розробили новий метод аналізу якості води в річках
Фокус
2024-12-21T17:00:29Z
Мікробіологиня розповіла про результати досліджень українських вчених у боротьбі зі стійкими до антибіотиків бактеріями
ZN UA
2024-12-21T16:52:18Z
Серцеві м’язи незабаром зможуть регенерувати, як і інші м’язи
Portaltele
2024-12-21T16:45:14Z
Чайні пакетики виділяють мільйони пластикових частинок під час заварювання
Portaltele
2024-12-21T15:47:15Z
Хто зможе отримати оздоровчі виплати у 2025 році
24tv
2024-12-21T15:42:23Z
Уряд визначив особливості формування та ведення Реєстру ліцензій на заготівлю та тестування донорської крові
УкраинФорм
2024-12-21T15:18:44Z
Антибіотикорезистентність: перші успіхи українських вчених у боротьбі із супербактеріями
ZN UA
2024-12-21T15:01:58Z
"Це божевілля": відомий промоутер прокоментував результат реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-22T01:12:41Z
"Циганський король" на місці: Ф'юрі прибув на реванш проти Усика
24tv
2024-12-22T01:09:20Z
Неадекватна реакція Ф'юрі: Тайсон видав дивну фразу після беззаперечної поразки від Усика
24tv
2024-12-22T01:03:28Z
Усик впав на коліна після реваншу: Ф'юрі проявив жест поваги – демонстративне фото
24tv
2024-12-22T00:42:24Z
Усик підняв над рингом оригінальну шаблю гетьмана Мазепи
ГЛАВКОМ NET
2024-12-22T00:39:27Z
Усик – Ф'юрі: суддівські записки реваншу
24tv
2024-12-22T00:33:01Z
Нові технології в боксі: стало відомо, як суддя з ШІ оцінив реванш Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-22T00:21:09Z
Не сказав ні слова: Ф'юрі відмовився коментувати поразку від Усика у реванші
24tv
2024-12-22T00:12:04Z
Дюбуа кинув виклик Усику: що відповів український чемпіон
24tv
2024-12-22T00:03:45Z
GSC оновить оригінальну трилогію Stalker на ПК і консолях
InternetUA
2024-12-22T01:03:59Z
Помилка, яку роблять багато: якщо її знати, мікрохвильовка прослужить ще онукам
GlavRed
2024-12-22T00:27:37Z
Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект
InternetUA
2024-12-22T00:03:19Z
Південна Корея запустила третій військовий розвідувальний супутник
InternetUA
2024-12-21T20:57:09Z
Як захистити себе від витоку особистих даних через телефон: важливі поради
Политека
2024-12-21T20:42:32Z
"Вони вірять, і ми віримо": українська компанія з окупованої Каховки розчулила мережу
24tv
2024-12-21T20:09:58Z
Смартфони Pixel 10 отримають важливу деталь, якої немає у Samsung: що важливо знати
InternetUA
2024-12-21T19:03:49Z
Qualcomm виграла судовий спір щодо ліцензування чіпів Arm
Portaltele
2024-12-21T18:45:58Z
Деякі моделі iPhone зникнуть з ринку в ЄС — у чому причина
InternetUA
2024-12-21T17:33:19Z