MY.UAНовини
Конгрес регіональних медіа: журналістика — це не лише про гроші
Конгрес регіональних медіа: журналістика — це не лише про гроші

Конгрес регіональних медіа: журналістика — це не лише про гроші

Медійники з різних регіонів України та закордонні колеги обговорювали, як диверсифікувати доходи, позбавлятися залежності від донорського фінансування, розуміти потреби своєї аудиторії, розробляти безпекові протоколи та вкладати у колектив.

Щоб ваше медіа вижило та розвивалося, потрібно будувати бізнес-модель на монетизації з 3—6 джерел, посилити роботу з дистрибуції контенту, будувати спільноту з аудиторією та надавати необмежену відпустку для журналістів. Про це все говорили на XIII конгресі інформаційних сайтів і міських порталів Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».

Подаємо основні тези та дискусії конгресу.

Міжнародні медійні тренди та виклики

«Журналістика — це не лише про гроші. Ми маємо надавати цінності людям та їхньому життю», — так означила один з основних викликів, які зараз стоять перед журналістами, Ладіна Геімгартнер (Ladina Heimgartner), президентка WAN-IFRA. Вона сказала, що зараз є запит на якісну журналістику, а також конструктивну журналістику, яка фокусується не на негативних новинах, а спрямована на розв’язання проблем.

Ладіна Геімгартнер, президентка WAN-IFRA

Однак одне лише створення якісного контенту не є запорукою успіху, адже зараз важлива і його дистрибуція. «Раніше аудиторія ходила шукати історії, зараз історії шукають  аудиторію. Потрібно інвестувати у дистрибуцію», — пояснила Ладіна. У її редакції існують окремі команди, які створюють контент і його поширюють.

Проблеми телеграму — це біда не лише України, адже маніпуляції у соцмережах — проблема усього світу. «Зручність з’їдає все, навіть довіру», — каже вона і додає, що на противагу цьому медіа мають вкладати у розвиток своїх брендів. Це якраз убезпечить їх від того, що аудиторія почне шукати новини у соцмережах.

Штучний інтелект створює виклики, але також може бути помічним для медіа. І це не лише розшифровки аудіофайлів і редагування фото. За словами Ладіни, ШІ може стати в пригоді журналістам як особистий помічник, наприклад, допомагатиме інформаційникам шукати новини, формуватиме резюме статей і підбиратиме заголовки.

Для того, щоб медіа могли бути фінансово незалежними, їм потрібно диверсифікувати свої доходи та поєднувати 3—6 різних джерел монетизації. Це якраз те, що роблять ті українські медіа, які розглядають свою роботу як бізнес. При цьому Ладіна сказала, що медіа слід розвивати спільноти й залучати їх до створення контенту.

Андре Стойлен (Andre Stoylen) CEO Amedia Foundation із Норвегії розказав про свою роботу з аудиторією після того, як його компанія, яка має 100 газет, вирішила стати найбільшим цифровим медіа у країні. Вона запровадила реєстрацію на сайті завдяки спеціальному програмному рішенню. Ця реєстрація надавала інформацію про гендер, вік та інтереси аудиторії. Ця інформація важлива для роботи з рекламою та, головне, для створення контенту. «Ми проаналізували та зрозуміли, яка інформація читачам цікава, а яка — ні. Нам потрібні не кліки, а тривале читання», — пояснив Андре. З 5 млн населення Норвегії 2 млн зареєструвалися на сайті Amedia. Попри цифровізацію, компанія не відмовилася від своїх друкованих видань. На відміну від конкурентів, які, за словами Андре, після цього втратили аудиторію.

 

Андре Стойлен, CEO Amedia Foundation з Норвегії, Ранді Огрей, Ukrainian Media Fund CEO та Оксана Бровко  

За словами Ладіни, друкована преса має перспективу. Однак вона перейде від щоденного до тижневого або місячного формату: «Такі видання гарно виглядають, гарно пахнуть і привабливо лежать на столиках у кав’ярнях».

Вона також виокремила як перспективний тренд створення нішевого контенту. І розповіла про важливість побудови екосистем, бо це дає можливість медіа вижити й перспективно розвиватися.

Ці міжнародні виклики дуже подібні до українських, окрім одного — війни. Війна створює найбільші безпекові труднощі для українських медіа.

Безпека. Протоколи роботи під час прильотів, на випадок окупації та навіть «протоколи смерті»

Оксана Бровко, директорка «Асоціації незалежних регіональних видавців України», розказала, що напередодні повномасштабного наступу видавці обговорювали протоколи на його випадок. Вона запитувала в учасників дискусії, чи є наразі безпекові протоколи у редакціях.

Лера Лауда, керівниця мережі регіональних видань «Або», до якої входять 50 сайтів і сім власних медіа, розказала, що безпекових протоколів дотримується та команда, яка їздить на схід. Вона згадує, що найперше після початку повномасштабного наступу Росії вдалося релокували редакції зі сходу України. Для цього під Львовом орендували будинки, де жили співробітники. Київська редакція мала досить сюрреалістичне бомбосховище. Як розповіла Лера, у підвальному приміщенні офісу до повномасштабної війни обладнали квест-кімнату жахів. «Власники вивезли меблі, але дизайн кімнат залишився. На стінах були криваві потоки й написи “Ти тут помреш”», — згадувала Лера. Зараз столична редакція має офіс поруч із метро, куди можна йти у разі тривог. Для співробітників закупили зарядні станції. 

Лера Лауда

«РІА медіа» також має свою мережу, яка об’єднує газети, онлайн-видання та радіо, і працює у Тернополі, Вінниці, Хмельницькому, Козятині. Після повномасштабного наступу співробітники почали працювати віддалено й у такому форматі продовжують працювати зараз. «Офіси в нас є, але вони працюють у режимі коворкінгу», — сказав генеральний директор компанії Олег Горобець.

«Кременчуцький телеграф» також після наступу перейшов на віддалену роботу, але через пів року журналісти повернулися в офіси, де обладнали бомбосховище. За словами директорки видання Лесі Лазоренко, важливою є підготовка журналістів, які працюють на місцях прильотів: «Спершу ми відправляли туди непідготовлених людей. Ці люди не вміли надавати собі медичну допомогу, подбати ні про себе, ні про інших. Далі ми провели безпекові тренінги, і зараз лише ті, хто їх відвідав і має засоби захисту, виїжджають на місця прильотів». У видання є безпекова політика щодо захисту сайту.

Сумське «Кордон-медіа» з’явилося під час повномасштабної війни (у березні 2023 року) та працює на лінії фронту. Засновниця видання Альона Яцина розповіла, що безпеку довелося налаштовувати з самого початку. Вона зосередилася на заходах безпеки лише тієї частини команди, яка працює з Сум (команда медіа налічує 24 співробітники, які працюють не лише в Україні). Серед них є шестеро воєнкорів, які виїжджають на лінію фронту, на місця прильотів, працюють у зоні бойових дій. «Це універсальні люди-кіборги, яких ми вчимо всього: вони вміють фотографувати, знімати, робити відео на телефон, водити автівку, надавати медичну допомогу, розрізняють різні види зброї тощо. Це постійні навчання, робота з психологами», — розказує Альона.  За її словами, ця команда має свій графік, працює, коли треба, і не має обов’язку роботи в офісі. Під час конгресу у Сумах якраз воєнкори «Кордон-медіа» приїжджали на приліт і потрапили під повторний обстріл.

 

Альона Яцина й Оксана Бровко

У видання є протоколи безпеки роботи під час повторних обстрілів, а окрім них — навіть «протоколи смерті» та протоколи дій на випадок окупації Сумської області.

Психологічна підтримка. «Ми почали змушувати людей іти у відпустку»

«Жодна людина та колектив не може бути повністю готові, щоб жити й працювати в тих умовах, які є. Зараз багато запитів від колег на психологічні консультації. Чула про випадки, що журналісти закінчували життя самогубством через депресію. Як ви розрізняєте, що саме у ваших співробітників — поганий настрій, втома чи потрібні більш серйозні дії з підтримки?» — запитувала учасників обговорення Оксана Бровко.

Щоб утримати психологічний клімат, Олег Горобець постійно спілкується з командою, онлайн-зустрічі є щодня. У «Або» запровадили посаду hr-менеджера, який організовує зустрічі, зум-розваги, спрямовані на об’єднання команди. «Але головне інше — ми зрозуміли, що команда максимально виснажена. Вигорання у кожного. Тому ми почали змушувати людей іти у відпустку», — розказала Лера Лауда. Її команда невелика і деякі співробітники відповідають за багато процесів, їх немає ким замінити на час відпустки. «І в якийсь момент ми зрозуміли, що нехай так і буде, не зупиниться світ. Бо коли ми побачили тотальне виснаження, ми сказали: йдіть у відпустки. Через це навіть довелося переналаштувати процеси з донорами», — додала Лера. Вона сама вперше в житті взяла відпустку на місяць.

Леся Лазоренко щопонеділка та щоп’ятниці проводить one-to-one зі співробітниками: «Спершу це лякало, люди йшли неохоче. Але зараз вони самі запитують, коли наступний one-to-one. Інколи людині потрібно виговоритись, а інколи піти у відпустку. І це вже завдання керівника — зрозуміти цю потребу».

Альона Яцина також має зустрічі з колективом щопонеділка, one-to-one з керівним складом щотижня. Також команда щокварталу виїжджає на ретрити. «Також у нас є два місяці на рік, коли ми відпочиваємо всією командою. Ми не напружуємося, працюємо, лише коли прилетить. Це серпень і січень», — сказала Альона. У «Кордон-медіа» є можливість узяти вихідний день, відпустки не лімітуються. І, за словами Альони, ще жодного разу співробітники цим не зловживали: «Складніше людей туди відправити». Всі співробітники, незалежно від посад, мають два вихідні на тиждень, і в цей час їх не чіпають. «Влітку я вперше пішла у відпустку. Пішла на тиждень, потім зрозуміла, що цього замало. Тоді я взяла квитки в один кінець і вирішила, що буду стільки часу, скільки потрібно, щоб відновитися. Мені вистачило менш ніж два місяці. За ці два місяці мене з команди ніхто не чіпав. Я видалила з телефону соцмережі, я не читала новин. Поряд були люди, які мене від цього берегли. Так вийшло, що на цей час з Сумщини почалася Курська операція. Про неї я дізналася через три тижні після початку. Команди, дякую кожному, впоралися з цими викликами. Правило, що світ без вас не помре, відмінно діє», — розказала Альона Яцина. Також вона додала, що розуміння того, що всі — люди, всі втомлюються, всі помиляються спрощує журналістську жагу до ідеальності. А Оксана Бровко резюмувала: «Після перемоги ми маємо бути живими, а не мертвими».

Монетизація. «Повна залежність від донорів — це шлях у нікуди»

Зараз суттєва частка доходів багатьох регіональних видань — донорська підтримка, однак медіа намагаються це змінити й ставати все більш незалежними від коштів грантодавців.

«Кордон-медіа» починався як стартап. Після отримання першого грантового фінансування почалося формування команди. Зараз донорських коштів вистачає для роботи видання до кінця року. «Найбільша проблема — відсутність інституційної підтримки. Ми як молоде медіа, яке існує 1,5 року, не можемо подаватися на гранти, які підтримують розвиток інституцій», — пояснила Альона Яцина. За її словами, надалі «Кордон-медіа» хоче отримати грант спільно з іншими незалежними сумськими виданнями: «Цукр» і «Трибуна». Також із наступного року планує запустити комерційний напрямок.

У видання «Або» до наступу залучали гранти час від часу. Але після початку великої війни почали активніше працювати з фондами. Та зараз через ці зобов’язання видання зіткнулося з тим, що не залишається ресурсів для роботи з комерцією.

У «РІА медіа» в перший місяць великої війни комерційні доходи впали до 8%. Олег Горобець розказав, що при цьому компанія не скоротила колектив, а всі сили спрямувала на отримання грантів. Однак уже за рік видання змогло оновити комерційну роботу й зараз повністю монетизується завдяки рекламі.

«Під час кризи треба знаходити таку стійку модель, щоб корабель був на плаву, навіть якщо стан кризи зберігатиметься», — сказав Олег Горобець.

«Кременчуцький телеграф» також зміг відновити роботу комерційного відділу й зараз має 60% у структурі доходів від реклами. «Надалі ми хочемо працювати лише з тими грантовими програмами, які дають стратегічну підтримку подальшому розвитку, які потім можна монетизувати», — каже Леся Лазоренко. — Повна залежність від донорів — це шлях у нікуди».

Як згадувала Ладіна Геімгартнер, для того, щоб видання розвивалось і було фінансово незалежним, потрібно мати 3—6 різних джерел монетизації. Одним із таких шляхів є побудова спільнот і робота з аудиторією. Наприклад, як уже писав «Детектор медіа», 5% прибутків «Української правди» становлять донати, які платять 2 тисячі користувачів. «Якби таких підписників було 20 тисяч, то це були б суттєві кошти», — сказав Андрій Боборикін, виконавчий директор «УП». Про це він також згадував під час конгресу.

Андрій Боборикін

Робота з соцмережами. «Жодна аудиторія не варта втрати країни»

Деякі регіональні медіа йдуть за своєю аудиторією і навіть заробляють на ній у телеграмі. Наприклад, третина доходів івано-франківського видання «Галка» надходять із телеграму й керівник навіть каже, що переживатиме, якщо телеграм заблокують.

У відповідь головна редакторка Liga.net Юлія Банкова сказала, що у телеграмі не постійна аудиторія, тому будувати на ній комерційну модель недалекоглядно: «Рекламодавці хочуть якісну аудиторію, постійну, певного віку. Фокус на рекламі у телеграмі в тих, хто не зацікавлений у розвитку свого бренду».

Олег Горобець та Юлія Банкова

Українські видання працюють із різними соцмережами. Однак усі відзначають тенденцію відходу від комунікацій у фейсбуці.

«Фейсбук іде від медіа. “УП” нічого вже не робить, щоб розвиватись у цій мережі», — сказав Андрій Боборикін. «Українська правда» присутня у всіх соціальних мережах. Однак не в усіх може заробляти. Монетизує свій контент видання у ютубі й робить акцент на відео. Однак найбільшу частину трафіку має з гугл-пошуку.

«Більшість платформ зараз не працює для медіа. Тому мене більше цікавлять алгоритми гуглу», — пояснив Андрій.

Видання «Свідомі», за словами засновниці Анастасії Бакуліної, при створенні орієнтувалося на молоду аудиторію, тому фокус робило на інстаграм. Також медіа намагається працювати з твіттером та іншими соцмережами. Також у планах розвиток каналів у вотсапі. «Бо рано чи пізно доведеться йти з телеграму», — пояснила Анастасія.

Як і у більшості медійних дискусій цієї осені, учасники обговорень не оминули проблеми телеграму. Здебільшого медіаменеджери не вірять у те, що ця платформа буде заблокована. Превалювала позиція про те, що якісні медіа мають залишатись у телеграмі та створювати альтернативу іншим каналам. Обговорювали й показові припинення співпраці з телеграмом, як це зробило «Громадське радіо».

Суспільне також має велику аудиторію у телеграмі. Наприклад, за словами колишньої шеф-редакторки «Суспільне. Чернігів» Алли Скорик, кожен п’ятий у її місті є користувачем каналу СМ: «Нам боляче втрачати таку аудиторію, бо це активні користувачі. Але ніяка аудиторія не варта втрати країни».

Фото наданні організаторами

Титульне фото: Оксана Бровко, Лера Лауда, Альона Яцина, Леся Лазоренко та Олег Горобець

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Российская певица двухтысячных впала в кому после попытки суицида
Comments UA
2024-10-02T20:15:54Z
Украинская певица впервые откровенно рассказала, сколько "пластик" сделала
Comments UA
2024-10-03T19:51:13Z
"До конца моей жизни": дизайнер Алексей Залевский раскрыл подробности своей неизлечимой болезни
Апостроф
2024-10-03T17:36:05Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Актриса Холли Бейли рассталась с рэпером DDG спустя 10 месяцев после рождения сына
Комсомольская правда
2024-10-04T10:24:20Z
В скандале с рэпером P.Diddy нашли настоящий "украинский след"
Апостроф
2024-10-04T10:03:05Z
Брак певицы с Украины и российского стриптизера трещит по швам
Comments UA
2024-09-29T20:15:32Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
Российская певица после развода рассказала правду о своем "идеальном браке"
Comments UA
2024-09-24T19:36:35Z
Ситуация очень печальная: синоптик рассказала, когда в Украине ждать дождей
Апостроф
2024-09-29T09:03:41Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Бои в Угледаре идут в черте города - ОВА
Корреспондент
2024-10-01T10:45:17Z
Начальник Одесского военкомата рассказал о зарплатах работников ТЦК
Comments UA
2024-10-04T10:30:09Z
"Невероятный идиотизм": ВС РФ на Донбассе пытаются сточить об себя БК Сил обороны, детали
Фокус
2024-10-04T10:15:36Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
В Запорожье заявили, что оккупанты готовят штурмы, а не наступление
Comments UA
2024-09-30T19:51:18Z
Командиры погнали в наступление: в Волчанске "исчезла" сразу рота оккупантов. ВИДЕО
Новости Украины
2024-10-01T16:54:46Z
Экономическое бронирование будет – депутат
ZN UA
2024-10-04T10:27:08Z
В Кремле отреагировали на желание Шольца поговорит с Путиным
Comments UA
2024-10-02T14:12:49Z
Под Москвой застрелили бывшего "министра" "ЛНР": интересные подробности
Comments UA
2024-10-01T21:45:57Z
Украины больше нет: Трамп шокировал новым заявлением о войне
Comments UA
2024-09-26T07:31:07Z
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш объявлен персоной нон-грата в Израиле
Известия Киев
2024-10-04T10:31:52Z
"Мне хватает": глава Житомирской ОГА Виталий Бунченко озвучил свою зарплату
Фокус
2024-10-04T10:30:16Z
В Газе освободили девушку, которую похитили в Ираке десять лет назад
Корреспондент
2024-10-04T03:52:29Z
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
Против РФ сыграл придуманный ею миф. Почему враг недооценил наступление на Курщину
Comments UA
2024-09-26T17:42:31Z
У украинцев хотят отобрать льготы, придумали новую причину: появился законопроект
Политека
2024-09-26T18:04:35Z
Тарифы на электроэнергию вырастут: какие квитанции украинцам ждать с 1 ноября
Знай
2024-10-01T19:42:53Z
Подсолнечное и сливочное масло: цены в супермаркетах бьют рекорды
Знай
2024-09-29T16:06:42Z
Требовал 100 тыс. грн взятки: СБУ схватила топ-менеджера "Энергоатома"
Апостроф
2024-09-28T23:35:20Z
Восстановление Украины: дешевые строительные материалы предоставит малый недропользователь
ZN UA
2024-10-04T10:02:29Z
В крупнейшем аэропорту Германии отменяют и задерживают рейсы
Европейская правда
2024-10-04T09:52:24Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Треть украинцев оценили действия власти для восстановления энергетики как неэффективные – опрос
ZN UA
2024-10-02T12:53:11Z
Украинцы могут остаться без стабильной мобильной связи зимой: в чем причина
Фокус
2024-09-30T13:15:44Z
В Польше призвали вернуть украинских мужчин домой, и отправить на фронт
Знай
2024-09-29T20:12:36Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Средиземноморская сказка: самая красивая принцесса Греции выходит замуж — первые фото
Marie Claire
2024-09-28T09:36:23Z
Украинцев предупредили об изменениях в выплатах ВПЛ в октябре
Хвиля
2024-10-02T16:45:45Z
Отсрочка от призыва: кто сможет оформить в приложении «Резерв+»
ZN UA
2024-10-04T10:33:03Z
Принц Уильям раскрыл личную причину, по которой он пропустил Олимпиаду-2024 в Париже
Фокус
2024-10-04T10:30:36Z
Зачем нужно готовить из капусты 25 сентября и как защитить себя от порчи: приметы, обряды и запреты на Сергея
Знай
2024-09-25T02:03:35Z
В "Интерпайпе" Пинчука рассказали, как поддерживают своих сотрудников-военных
Апостроф
2024-10-01T17:09:52Z
Германия готовится к войне в Европе - NTV
Корреспондент
2024-09-29T22:42:40Z
"Моя королева": Александр Усик поздравил жену с годовщиной свадьбы
Фокус
2024-09-25T12:15:54Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
Клуб Роналду боится ехать в Иран на игру Лиги чемпионов
Корреспондент
2024-10-04T10:06:16Z
Карл Фроч назвал фаворита реванша Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-10-04T08:48:24Z
Фьюри сравнил себя с Джошуа
Корреспондент
2024-10-04T08:15:17Z
Шовковский: Будем готовиться, чтобы играть против лучших команд
Корреспондент
2024-10-04T07:43:13Z
Андрей Лунин прокомментировал обидное завершение беспроигрышной серии Реала
Известия Киев
2024-10-04T07:28:33Z
МЮ и Порту сыграли в боевую ничью с шестью голами
Корреспондент
2024-10-04T07:06:25Z
Асист Мудрика допоміг Челсі переграти Гент
Football.ua
2024-10-03T21:04:06Z
В Минздраве рассказали, когда в аптеках можно будет приобрести лекарства с медицинским каннабисом
Фокус
2024-10-02T05:13:18Z
Простой тест, который поможет определить деменцию на ранней стадии
Marie Claire
2024-09-28T00:00:50Z
6 признаков того, что ваш антивозрастной крем вреден для кожи
Marie Claire
2024-09-28T03:00:49Z
Наращивают мышцы и клетки мозга: ученые раскрыли новую пользу физических упражнений
Фокус
2024-09-29T19:06:53Z
Как действует тревога и чем она опасна для человека и общества – выдающийся психиатр объяснил механизм
Апостроф
2024-10-04T08:36:26Z
Когда нужно ложиться спать, чтобы наверняка выспаться: названо точное время
Фокус
2024-10-04T08:21:46Z
Как сохранить урожай свежих помидоров к зиме: основные правила
Политека
2024-09-28T03:22:28Z
Как сохранить урожай овощей без холодильника: полезные советы для украинцев
Политека
2024-09-27T19:31:53Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
В Тель-Авиве произошел теракт - людей расстреляли из автоматов на трамвайной остановке
Комсомольская правда
2024-10-01T17:10:25Z
В Киеве похитили и пытали гражданина Турции
Апостроф
2024-09-26T17:12:43Z
В Нежине полицейский на авто сбил насмерть военного
Корреспондент
2024-09-27T15:27:55Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
На Буковине двое мужчин расстреляли собак - животные погибли
Комсомольская правда
2024-10-04T10:24:26Z
В Сумской области пограничники сбили два "шахеда" из стрелкового оружия
Корреспондент
2024-10-04T10:15:59Z
За поджоги военных авто задержали 17-летних подростков из Каменского
Апостроф
2024-10-04T10:12:20Z
В РФ - мощные пожары на двух НПЗ: что известно
GlavRed
2024-10-04T09:28:53Z
"Мамины черешенки": военную возмутило поведение парней во время избиения женщины в Запорожье
Апостроф
2024-10-04T08:42:44Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Вкуснее магазинного: бюджетный рецепт сырника "Сникерс" с домашней карамелью
Политека
2024-09-28T23:01:58Z
Прямо как в Италии: оригинальный рецепт хлебного супа с капустой и сыром
Политека
2024-10-01T11:01:44Z
В чем встречать Новый 2025 год Зеленой Деревянной Змеи: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-26T18:00:52Z
Самый опасный пляж на Земле: с черным как смоль песком и опасными спящими волнами
Фокус
2024-10-04T10:30:40Z
С таким давлением — хоть в космос: обзор «умных» часов Huawei Watch D2
Marie Claire
2024-10-04T09:25:41Z
Гороскоп на 21 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-20T15:33:00Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Нельзя шуметь даже на свадьбах: популярный курорт рискует стать городом-призраком
Фокус
2024-10-04T08:12:33Z
Крупнейший шторм в Солнечной системе: таким Большое красное пятно на Юпитере еще не видели
Фокус
2024-10-04T07:45:54Z
Послушайте русскую озвучку хоррора Alone in the Dark от Cool-Games
GameMag
2024-09-30T20:31:32Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Digital Foundry: От выпуска мощной консоли PlayStation 5 Pro выиграют даже те, кто не собирается ее покупать
GameMag
2024-09-29T21:16:06Z
Ученые разработали "идеальные" солнечные панели с КПД 24% : как они работают
Фокус
2024-10-04T10:31:26Z
Ученые ищут способ кормить астронавтов: еда из астероидов
Корреспондент
2024-10-04T10:09:05Z
The Callisto Protocol, Mortal Kombat 1, Lies of P и многие другие игры для PS5 получили маркировку PS5 Pro Enhanced в PS Store
GameMag
2024-09-28T21:13:43Z
Мощный взрыв навсегда изменил Землю: ученые рассказали, что произошло
ZN UA
2024-09-28T10:49:04Z
Залипайте на десятки часов: Steam запускает фестиваль пошаговых RPG со скидками
Знай
2024-10-04T09:51:08Z
Реализм еще выше: Представлен первый трейлер гоночного симулятора Assetto Corsa EVO — выходит в январе в Steam
GameMag
2024-10-01T06:33:07Z
В Норвегии установлен новый мировой рекорд по объемам продажи электромобилей
Известия Киев
2024-09-27T15:29:42Z
Паркинг с суперкарами: в Киеве на стоянке супермаркета заметили эксклюзивные авто
Фокус
2024-09-25T07:21:56Z
В Украине обвалился спрос на авто с пробегом: какие модели продолжают покупать
Фокус
2024-10-04T09:39:20Z
Tesla вп’яте за рік відкликає пікап Cybertruck: у чому причина
AutoCentre
2024-10-04T09:10:19Z
Ремонтировал авто 11 лет: британка отсудила $151 000 у механика-махинатора
Фокус
2024-10-04T08:57:51Z
Мощный гигант: представлен самый большой внедорожник Ford
Фокус
2024-10-04T08:06:16Z
Роскошь из 70-х: в Киеве засветилось знаменитое американское авто
Фокус
2024-10-04T06:45:14Z
Даже "Горбатый" засветился: поляк случайно нашел кладбище авто, с очень редкими моделями
Знай
2024-10-04T05:51:21Z