MY.UAНовини
Перемир’я замість перемоги?: чому кінець війни в Україні – за горами
Перемир’я замість перемоги?: чому кінець війни в Україні – за горами

Перемир’я замість перемоги?: чому кінець війни в Україні – за горами

Перспективи того, що війна може завершитися в найближчому майбутньому, мають доволі туманний вигляд.

Швидке завершення війни в Україні – за горами. Поки влада демонструє партнерам свій "план перемоги", самі українці знають лише його загальні риси. Щоправда, меседж має чіткий вигляд – повернення кордонів 1991 року. Водночас фронт не стихає і в парламенті вже заговорили про необхідність зниження мобілізаційного віку.

Чого чекати у ситуації з війною далі, що з "планом перемоги" і чи збереже Україна американську підтримку, читайте на ТСН.ua.

Україна збирається примусити Росію до миру і це – одне із завдань "плану перемоги", яке озвучував особисто президент Володимир Зеленський. Деталі про те, як саме це планується реалізувати – наразі не відомі. Водночас на Заході та в українських експертних колах лунає скепсис "щодо плану перемоги". Зокрема, критики називають його нереалістичним та попереджають про загрозу від потенційного перемир’я. На тлі цього бойові дії не припиняються, а у владі заявляють про необхідність посилення мобілізації. Далі – про все по порядку.

Суть "плану перемоги" Зеленського

Перед своїм візитом до США Зеленський записав відеозвернення, в якому загально описав свій "план перемоги". Він передбачає зброю для захисту незалежності та людей, дипломатію для консолідації партнерів і примусу Росії до миру, справедливість для того, щоб РФ відповідала за війну та відчувала її наслідки.

Своєю чергою радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповідав, що "план перемоги" міститиме чотири пункти: дипломатичний і військовий примус РФ до миру, а також політичний та економічний складники.

За інформацією видання The Times "план перемоги" складається з:

  • запиту на гарантії безпеки від Заходу;
  • продовження операції в Курській області задля зміцнення української позиції на переговорах;
  • постачання зброї;
  • міжнародної фінансової допомоги зруйнованій економіці.

Ще однією частиною плану керівник ОП Андрій Єрмак називав запрошення України до НАТО.

За інформацією видання Kyodo, "план перемоги" містить детальний перелік військової допомоги та прохання про дозвіл атакувати цілі на російській території ракетами великої дальності. Щодо економічних заходів, то у плані йдеться про інвестиції партнерів для розширення виробництва зброї в Україні, як-от дронів і ракет, та про вимоги щодо запровадження нових санкцій проти РФ.

В кінці вересня Єрмак обіцяв, що "план перемоги" буде представлено для ознайомлення українському суспільству, однак не в повному обсязі, адже низка деталей документа є закритою. Наразі влада ніде офіційно не публікувала цей план.

Що не так з "планом перемоги": критика з Заходу

У вересні видання Bloomberg із посиланням на двох анонімних західних чиновників повідомило, що "план перемоги" Українинавряд чи дозволить здійснити прорив у війні з Росією. Джерела кажуть, що у плані немає жодних реальних сюрпризів і "він не зможе серйозно змінити правила гри". Одне з джерел видання назвало план "списком бажань" України.

"Похмура оцінка плану підкреслює почуття песимізму, що поглиблюється серед союзних країн, оскільки війна тягнеться вже третій рік. Союзники також побоюються послаблення підтримки України, якщо колишній президент Дональд Трамп повернеться до Білого дому після виборів, які відбудуться вже через шість тижнів", – зазначали у Bloomberg.

Своєю чергою видання Wall Street Journal інформувало – адміністрація президента США Джо Байдена занепокоєна тим, що "план перемоги" Зеленського не має всеосяжної стратегії. План має вигляд "перепакованого прохання" про більшу кількість зброї та скасування обмежень на застосування далекобійних ракет.

Ознайомлені з загальними деталями документа американські та європейські високопосадовці стверджують, що план не пропонує чіткого шляху до перемоги України, особливо з огляду на те, що російські війська "повільно, але неухильно просуваються на полі бою".

Старший науковий співробітник і директор американської державної програми Фонду Карнегі Крістофер Чіввіс у статті The Guardian назвав "план перемоги", який Зеленський представив Байдену, "черговою вимогою отримати більше зброї". Чіввіс навіть закликав американську адміністрацію обмежити підтримку України, якщо Київ не бажає йти на переговори.

"Справа України справедлива і її суверенітет треба зберегти, але, знову ж таки, Сполучені Штати не можуть бути втягнуті дюйм за дюймом у нескінченну війну – особливо в таку, яка несе реальні ядерні ризики. Зеленський не бажав робити суттєвих кроків до реалістичного припинення вогню. Натомість він тисне начебто в надії відвоювати всю втрачену територію України силою зброї", – йдеться у статті Чіввіса.

Однак 2 жовтня речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що у Штатах вже переглянули "план перемоги", і сказав, що документ таки містить "продуктивні кроки" як України, так і інших держав. Міллер не розкрив публіці деталей цього плану, адже цього ще не зробила українська сторона.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: "План перемоги" України від Зеленського: в США зробили несподівану заяву!

РФ не говоритиме про мир, Україна воюватиме далі

Видання El País зауважило, що ззовні зростає тиск щодо переговорів, у яких Україна буде змушена піти на болючі поступки. Однак аби сісти за стіл переговорів, потрібно "щось, що змінить правила гри так, щоб Росія пішла на мир", за словами самого Зеленського. Здавалося, таку роль мала б відіграти українська операція в Курській області, однак вона виявилася не надто корисною в цьому сенсі. Тож, аби змусити змінити правила гри, Київ пропонує демонстрацію сили: просить у партнерів дозволити удари по Росії далекобійними західними ракетами, гарантовані постачання зброї і фінансову допомогу, підтримку вступу вступу до НАТО.

Однак Росія аж ніяк не збирається розмовляти з Україною про мир. Таку думку неодноразово висловлював український журналіст та публіцист Віталій Портников. В одній зі своїх колонок для "Крим.реалії" він написав:

"Незважаючи на те, що вже не тільки на Заході, а й у самій Україні говорять про можливість переговорів, Кремль явно не виявляє жодного бажання провести саме реальні переговори про мир, а не консультації про українську капітуляцію. Особливих надій на те, що російська та українська делегації в осяжному майбутньому опиняться за столом переговорів – саме переговорів про справедливий мир – у мене немає".

Перемир’я замість перемоги

Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак назвав "план перемоги" Володимира нереальним, адже наразі незрозуміло, як можна повернути кордони 1991 року та примусити Росію сісти за стіл перемовин.

"Щодо плану Зеленського, здається, вже немає сумнівів, що він нереальний. Тому що ми не бачимо, як можна повернути кордони 91-го року. Зараз, у ці місяці. Тобто йдеться про те, щоб зробити радикальну зміну, щоб повернути кордони 91-го року. Я не кажу, що ми від цього повинні відмовлятися. Це – дальша перспектива, яка може тривати рік-два-три-п’ять-десять. Але ми розуміємо, що для України це критичний час, бо Росія має більше ресурсів і вона буде вести війну на виснаження далі. І тоді ціна перемоги буде дуже висока. Треба мати якийсь реальний план. Реальний план перемоги", – пояснив Грицак.

Він також зазначив, що не бачить зараз, як можна примусити сісти Росію за стіл перемовин, про що заявляв Зеленський у межах свого плану. Це також має нереальний, вигляд, "тому що час працює на Путіна зараз".

Історик описав, який вигляд могло б мати потенційне перемир’я у війні на сьогодні:

"В кращому випадку, це буде йтися про якийсь "Мінськ-3" чи "Мінськ-4". Припинення вогню, замороження конфлікту на якийсь час. Ми ж усі розуміємо, що буде не мир, а перемир’я. І тут стратегія має полягати в тому, що Україна в цей час має готуватися до нової війни, або робити все так, щоб Путін більше не захотів. Не те, що не захотів, – не зміг воювати з Україною".

Водночас видання Bloomberg пише, що заявлена мета Путіна у війні залишається незмінною: Україна повинна бути зведена до російського васала. Він час від часу вдавав зацікавленість у переговорах, але його нещирість видає оголошена ціна – відмова України від чотирьох областей, Криму та від членства в НАТО. Натомість уся російська економіка була переорієнтована на підтримку війни.

Загрози у разі перемир'я

Автори публікації також вказують, що яким би бажаним не було припинення вогню, воно спричинило б величезні ризики для України.

"По-перше, пауза дасть російським військовим час набрати заміну для приблизно 30 000 солдатів, яких вона втрачає щомісяця, спланувати нову мобілізаційну роботу, усунути оперативні недоліки та поповнити свої запаси зброї. Путін, ймовірно, використав би таке перемир’я, щоб просто спланувати нові напади, як він неодноразово робив у минулому – в тому числі після свого попереднього вторгнення до Україн 2014 року. Цей ризик посилюється тим, що пауза може поставити під загрозу міжнародну підтримку України, що ускладнить їй захист від відродженої Росії", – йдеться у статті.

Автори звернули увагу, що Путін давно робить ставку на те, що Захід втомиться підтримувати Україну, що населення РФ залишиться пасивним, а армія фінансуватиться достатньо добре для продовження бойових дій. Помилкове припинення вогню може збільшити ймовірність того, що всі ці ставки окупляться. В такому разі Україну та Захід опиняться у гіршому становищі, коли бойові дії відновляться.

Хитка підтримка з боку США

Поки Зеленський у своєму "плані перемоги" розраховує на військову на фінансову підтримку від Заходу, потенційна допомога від США – чи не найголовнішого партнера України – має хиткий вигляд.

На носі – американські президентські вибори. Кандидатка від демократів Камала Гарріс заявляла, що в разі своєї перемоги продовжуватиме підтримувати Україну і докладатиме зусиль для її перемоги у війні. Гарріс наголошувала, що США повинні співпрацювати з союзниками та партнерами, захищати демократичні цінності та протистояти агресорам. Своєю чергою кандидат від республіканців Дональд Трамп неодноразово запевняв, що в разі перемоги на виборах припинить війну ще до свого вступу на посаду, нічого не кажучи про необхідність перемоги України. А під час одного зі своїх виступів Трамп узагалі заявив, що Україна повинна "поступитися територіями", щоб "заспокоїти Москву та уникнути конфлікту". Політик дорікнув Зеленському, що той начебто не хоче йти на поступки.

Щоправда після нещодавньої зустрічі з Зеленським, коли той побував у США, Трамп раптом заявив, що війну необхідно завершити шляхом "справедливої угоди". Зі свого боку президент України після зустрічі сказав, що Трамп запевнив його, що в разі перемоги на виборах продовжить підтримувати Київ у протистоянні російській агресії.

Зауважимо, що Зеленський повернувся зі США без дозволу на використання американської зброї для ударів углиб РФ. Ба більше, він "побачив тривожні ознаки того, що його вплив на Заході слабшає", пише видання The Sunday Times. Там вказали на стурбованість адміністрації Байдена відсутністю у "плані перемоги" всеосяжної стратегії", а також на застереження розвідки, що дозвіл на удари вглиб РФ може призвести до "рішучих дій у відповідь" з боку Кремля.

У публікації NYT йдеться, що Зеленський втрачає свій вплив на Заході, тож коли наявна військова допомога закінчиться, доля України знову значною мірою залежатиме від бажання Конгресу продовжувати поповнювати військову скарбницю.

І хоча чинний президент США Джо Байден запевнив Зеленського у продовженні допомоги, "необхідної для перемоги в цій війні", поняття "перемоги" у західному розумінні досі залишається розмитим, а сама ідея "підтримувати Україну стільки, скільки потрібно" втрачає підтримку серед союзників Києва.

Кінець війни – за горами

Поки українська влада не представила народу свій "план перемоги", підтримка з боку США опинилася в хиткому становищі, а на фронті не вщухають бої, осяжне майбутнє має туманний вигляд. Водночас ознак швидкого завершення війни немає. На тлі цього всього з’явилась інформація про плани України мобілізувати ще 200 тис. новобранців до кінця року та звучать ініціативи про зниження мобілізаційного віку.

Про наміри Україна мобілізувати ще 200 тис. бійців до кінця 2024 року написало видання The Times. Щоправда, там вказали, що ці плани навряд чи вдасться втілити в життя. На прикладі одного з ТЦК Одеси там поінформували, що військкомати відстають від поставлених мобілізаційних цілей, адже за врученими повістками приходить лише жменька чоловіків, більшість і них має несумісні зі службою захворювання. А ще у розмові з журналістами працівник ТЦК поскаржився на корупцію: колеги брали хабарі у тисячі доларів, щоб підробити звільнення від військової служби.

А секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко напередодні заявив, що в Україні впали темпи мобілізації і виступив за зниження мобілізаційного вікудо 20 років. Нардеп сказав, що наразі щодо цього питання ведуться дискусії.

"У нас не вистачає людей, у нас не вистачає людей саме таких молодих. Мені різне кажуть, що ми отримаємо втрачене покоління, бо вони підуть на війну. Якщо вони вже не хочуть йти на війну, то вони вже втрачене покоління. Ми виховали тих, хто не хоче захищати свою Батьківщину", – зазначив Костенко.

Тож перспективи війни в Україні залишаються складними, з багатьма невизначеностями, зокрема щодо західної підтримки та можливостей мобілізації. Швидкої перемоги поки що не передбачається, і Україна може зіткнутися з тривалою війною на виснаження, яка потребуватиме значних ресурсів і витримки.

  • Чи має Україна ресурси для війни?: важка ситуація в економіці, проблеми на ринку праці та у війську
  • Україна знову в заручниках виборів у США: чи є різниця у підходах Трампа та Гарріс щодо закінчення війни
  • Путін поклав око на 5 міст України: названо умови, за яких Росія посуне далі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Зеленский сказал, о чем будет говорить с Путиным
Корреспондент
2025-05-14T05:09:00Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Италии ожидают согласия России на 30-дневное прекращение огня
Европейская правда
2025-05-14T06:03:50Z
Итоги 13.05: Фонд восстановления и спецрейд НПУ
Корреспондент
2025-05-14T04:00:03Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Умер трехкратный лауреат Оскара, режиссер и сценарист Роберт Бентон
Корреспондент
2025-05-14T02:00:33Z
Украина вышла в финал Евровидения
Корреспондент
2025-05-13T22:54:14Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Какой завтра, 15 мая, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-05-14T06:06:43Z
15 мая — какой церковный праздник, который не следует делать в доме и на огороде этого дня
TSN
2025-05-14T05:18:28Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Названо количество пользователей искусственного интеллекта среди украинцев
Корреспондент
2025-05-12T18:51:37Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие продукты нужно есть для укрепления костей
UAToday
2025-05-13T12:03:26Z
Болезнь Лайма: мифы, факты и как уберечься
VGorode
2025-05-13T11:57:11Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Операция через глаз: американцы удалили опасную опухоль позвоночника
Новости Украины
2025-05-12T12:45:55Z
Сезонные рецепты: как приготовить спаржу с соусом голландайз
Фокус
2025-05-12T12:36:49Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Обвал цен на нефть: Россия теряет экспортные доходы
Корреспондент
2025-05-13T16:06:24Z
В Украине изменят правила перерегистрации автомобилей должниками
UAToday
2025-05-13T15:24:26Z
В Украине могут возобновить отключение света летом
UAToday
2025-05-13T15:24:16Z
ЕБРР ухудшил прогноз роста ВВП Украины
Корреспондент
2025-05-13T15:00:50Z
Украина прошла экватор посевной - Шмыгаль
Корреспондент
2025-05-13T10:42:13Z
Какие недостатки имеет план ЕС по прекращению импорта энергоносителей из РФ и что делать Украине
Европейская правда
2025-05-13T10:19:20Z
Курсы доллара и евро упали в обменных пунктах
Корреспондент
2025-05-13T09:57:30Z
В Украине растет инфляция: с июля 2025 могут повысить минимальную зарплату
VGorode
2025-05-13T08:27:34Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Массированная атака на Кропивницкий, Украина в финале «Евровидения-2025»: главные новости ночи 14 мая 2025 года
TSN
2025-05-14T04:06:33Z
ВС РФ имели успехи в двух направлениях - DeepState
Корреспондент
2025-05-14T01:27:46Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Украине задержали 66 участников наркокартеля
UAToday
2025-05-13T21:11:26Z
Россияне сбросили бомбы на село в Харьковской области: трое погибших
Корреспондент
2025-05-13T15:39:44Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Украине задержали 66 участников наркокартеля
Корреспондент
2025-05-13T15:18:57Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
BMW представила специальную версию внедорожника X7 для Японии
Корреспондент
2025-05-13T16:48:42Z
Audi отзывает около 90 тысяч автомобилей из-за утечки моторного масла
Корреспондент
2025-05-12T16:45:30Z
Руководство Формулы-1 может неожиданно смениться
Корреспондент
2025-05-12T16:30:33Z
Универсальный транспорт: представлен оригинальный автодом-амфибия
Фокус
2025-05-12T09:27:56Z
Уклонистам не оставят ничего: заберут деньги, авто и жилье
Знай
2025-05-12T08:30:18Z
Большой вэн и еще большие возможности: Toyota Proace и Proace Verso тест
Корреспондент
2025-05-12T07:28:37Z
Как правильно действовать, если ваше авто заблокировали на парковке
Comments UA
2025-05-12T05:54:28Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Гороскоп на 14 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-13T15:30:57Z
Гороскоп на среду 14 мая 2025 года
UAToday
2025-05-13T15:24:59Z
США недополучат $12,5 млрд от туризма в 2025 году
Корреспондент
2025-05-13T10:21:37Z
Британец завершил 8-месячный триатлон на Эвересте
Корреспондент
2025-05-13T07:00:22Z
Раки должны довериться тишине, а Скорпионам пора остановиться: астрологический прогноз на рунах на 13 мая 2025 года
TSN
2025-05-13T02:34:59Z
5 самых популярных заправок, которые сделают любой салат вкуснее
TSN
2025-05-12T18:03:48Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
НХЛ, Кубок Стэнли: Даллас одержал третью победу над Виннипегом
Корреспондент
2025-05-14T05:45:05Z
НБА, плей-офф: Индиана побеждает Кливленд, Денвер проигрывает Оклахоме
Корреспондент
2025-05-14T05:15:45Z
Клуб УПЛ впервые за три года примет матч с болельщиками на трибунах
Корреспондент
2025-05-14T04:51:41Z
Тоттенхэм хочет выкупить перспективного игрока из Баварии
Корреспондент
2025-05-14T03:33:44Z
Стремительное падение: финалист ЛЧ вылетел в третий дивизион
Корреспондент
2025-05-14T03:24:29Z
Лидер Бостона прооперирован после тяжелого повреждения
Корреспондент
2025-05-13T21:18:09Z
Арсенал готов значительно потратиться на приобретение звездного нападающего
Корреспондент
2025-05-13T21:09:01Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Samsung официально представила сверхтонкий Galaxy S25 Edge
Корреспондент
2025-05-13T19:30:54Z
В Германии обнаружены бронзовые урны возрастом более 3 тысяч лет
Корреспондент
2025-05-13T17:18:54Z
Украинский геймер продлил контракт со шведской командой
Корреспондент
2025-05-13T17:09:35Z
Samsung выпустила первый в мире OLED-монитор с частотой обновления 500 Гц
Корреспондент
2025-05-13T17:03:45Z
На Марсе обнаружили структуры, похожие на вафли и соты: ученые предполагают следы старой жизни
UAToday
2025-05-13T15:24:51Z
Есть ли жизнь под ледниковым панцирем Антарктиды: ученые рассказали о новых открытиях
UAToday
2025-05-13T15:24:17Z
Google обновляет свой логотип "G" впервые за 10 лет
Корреспондент
2025-05-12T16:36:14Z
Украинский турнирный оператор объявил о проведении Budapest Major 2025
Корреспондент
2025-05-12T16:24:23Z