Про це повідомила виконавча директорка Фундації інституційного розвитку Катерина Дацко під час офіційного запуску пілотного проєкту з підготовки жінок-водійок вантажівок, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми отримали майже 1100 заявок на участь у цьому проєкті. З них ми вже відібрали 120 учасниць. Додатково ще 150 кандидаток залишаються в резерві, оскільки ми мали критерії від партнерів, за якими й обирали претенденток», - зазначила Дацко.
Термін навчання залежить від категорії прав, яку здобуватимуть учасниці: для категорії «C» загальний термін навчання становить 1,5-2 місяці, з жовтня до середини листопада. Це включає 7 тижнів теоретичної підготовки онлайн та 3-5 тижнів практичної підготовки офлайн, не менше 26 годин, протягом листопада-грудня 2024 року.
«Для категорії «CE» навчання триватиме також 1,5-2 місяці, з жовтня до середини листопада. Теоретична підготовка займе 7 тижнів онлайн, а практична частина – близько 3-х тижнів офлайн, з не менше ніж 15 практичними годинами водіння протягом грудня 2024 року», - пояснила Дацко.
Учасниці, які успішно завершать навчання, отримають категорію “С” або “СЕ” і 20 з них додатково здобудуть код 95 - обов’язковий документ для роботи водієм у транспортних компаніях ЄС.
Крім того, незалежно від початкової категорії, учасниці пройдуть додаткове навчання з розвитку особистісних компетенцій, основ комунікації та самопрезентації, що підвищить їхню конкурентоспроможність на ринку праці.
“Основний блок навчання проводитиметься у Києві, Тернополі, Хмельницькому та м.Сарни Рівненської області”, - зауважила Дацко.
Як повідомляв Укрінформ, понад два десятки українських компаній з різних секторів економіки підтримали проєкт підготовки жінок-водійок вантажівокта сприятимуть їх навчанню й подальшому працевлаштуванню.