MY.UAНовини
Нерухомість НСКУ почала рухатися: як живе Будинок кіно у свій 50-й рік
Нерухомість НСКУ почала рухатися: як живе Будинок кіно у свій 50-й рік

Нерухомість НСКУ почала рухатися: як живе Будинок кіно у свій 50-й рік

Нова кіноапаратура, погашені борги, 300 заходів за рік, переповнені зали на вечорі пам’яті Параджанова й на зустрічі студентів із новим членом Спілки кінематографістів Мстиславом Черновим, міжнародні кінофестивалі й екскурсії будівлею — так живе нині Будинок кіно.

Головний (і єдиний, бо інших уже немає) об’єкт нерухомості Національної спілки кінематографістів України урочисто відкрив свій 50-й сезон. Про церемонію відкриття, про те, як і завдяки чому Будинок кіно вибирається зі злиднів, а ще й трохи про давнішню історію його життя — у матеріалі «Детектора медіа».

Урочистості й премії

Церемонія відкриття ювілейного сезону відбулася у вщент заповненій Червоній залі.

Насамперед - Гімн України

На початку заходу всі присутні отримали відеопривітання міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького. Бути присутнім особисто міністр не зміг, бо на цей вечір у нього була запланована участь у заході з нагоди роковин трагедії Бабиного Яру, тож записав відеозвернення. Представників Держкіно ні в реальному, ні у віртуальному форматі на вечорі не було. Хоча, здається, це вже нікого не дивує і, схоже, навіть не засмучує.

Міністр культури та стратегічних комунікації Микола Точицький привітав всіх віртуально

Нинішній рік оголошений ЮНЕСКО РокомСергія Параджанова. До сторіччя з дня народження митця готувалася кіноспільнота й інституції: на його честь«Укрпошта» випустила марку, а Нацбанк —пам’ятну монету.

«Наші марки вже стали певним атрибутом цієї страшної війни. Для марки, присвяченій Сергію Параджанову, використано фото грузинського фотографа Юрія Мечитова, зроблене у Тбілісі в 1971 році. Наклад марки обмежений — усього 800 примірників», — розповіла керівниця управління філателістики «Укрпошти» Наталія Мухіна.

Наталія Мухіна представляє марку із найвідомішим фото Сергія Параджанова 

Гасили марку прямо на сцені — під запис співу самого Параджанова, який виконував народну пісню «Дощечки». Справу погашення доручили голові Національної спілки кінематографістів Сергію Борденюку, який був ведучим церемонії, вічній Марічці з «Тіней забутих предків» — актрисі Ларисі Кадочниковій — і «другу українських кінематографістів» (як його представив Борденюк) Надзвичайному та Повноважному послу Республіки Вірменія Володимиру Карапетяну.

Посол Вірменії Володимир Карапетян

«Сергій Параджанов — після цих двох слів можна більше нічого не додавати, проте можна й дуже багато говорити. В історії наших народів чимало пам’ятних дат та імен, що символізує нашу духовну та культурну спільність. Для мене честь брати участь у заходах, у яких вшановують моїх великих співвітчизників», — сказав Володимир Карапетян.

Другому його «великому співвітчизнику» — українському кінорежисеру та сценаристу Роману Балаяну — цього вечора мали вручити Державну премію України імені Олександра Довженка, яку він отримав за внесок у розвиток українського кіномистецтва. Але Роман Гургенович також не зміг прибути до Будинку кіно, тож преміюприйняв Володимир Карапетян.

Натомість у спілчан було заготовлене вручення ще однієї премії — імені Фелікса Соболєва, яка присуджується за значний внесок у розвиток наукового та документального кіно, вагомі досягнення в неігровому кіно.  Її отримала творча група фільму «Нескінченність за Флоріаном» на чолі з режисером Олексієм Радинським.

Після вручення премії Радинський поділився спогадами про своє «життя» у Будинку кіно: «Я виріс у цьому залі. Свого часу подивився тут найважливіші фільми, позичаючи спілчанські квитки у свого батька й діда. Такі місця як Будинок кіно є тими, за які треба постійно боротися — аби на його місці не збудували черговий торгово-розважальний центр».

Олексій Радинський, славний онук знаменитого Ізраїля Гольдштейна

Батько режисера — кінооператор Олександр Родинський, який багато років працював на «Укркінохроніці», а дід — режисер, оператор, сценарист Ізраїль Цалевич Гольдштейн, який, окрім іншого, був фронтовим оператором на Другій світовій війні, а його хронікальний доробок використовував у своїх фільмах Олександр Довженко.

Історія

До речі, про спілчанські квитки. Сергій Борденюк повідомив, що відтепер нові члени НСКУ отримуватимуть членські квитки у вигляді пластикових карток із QR-кодом. Такі вже вручено групі молоді, яка нещодавно влилася у лави спілчан. Пробити таку новацію у НСКУ — треба бути справжнім Термінатором. Відразу пригадуєтьсярозповідь кінорежисера Тараса Ткаченка (він очолював Спілку у 2016—2017 роках) про супротив, який спілчани влаштували його пропозиції запровадити банківські картки, щоби отримувати зарплату на них, а не стояти, як у часи історичного матеріалізму, в черзі до каси.

Втім, нестримний молодецький дух вирує у Спілці перманентно (хіба що з невеликими перервами на стагнацію), бо «не така вже Спілка й стара, вона у 1963 році заснована», як повідомив зі сцени Сергій Тримбач (кінокритик, кінознавець, кіносценарист, громадський діяч, голова НСКУ у 2009—2016 роках).

Один із засновників Спілки, кінорежисер Тимофій Левчук спочатку добивався її створення від партійного керівництва СРСР, яке вперто цьому пручалося, а потім довго пробивав ідею спорудження творчої спілчанської «штаб-квартири» — Будинку кіно. Історію Будинку, що виник не в останню чергу завдяки затятості Левчука, який став першим очільником Спілки (і головував із 1963-го аж до 1987-го) буде показано у новому фільмі Олега Бійми. Режисер розповів, що  зйомки фільму тривали у Будинку кіно цілий рік, а до стріччки також увійдуть хронікальні кадри, надані Довженко-Центром. Після цього публіка змогла подивитися те, що Олег Бійма назвав «ескізом» майбутньої кіноісторії.

Олег Бійма, колишній гендиректор «Укртелефільму», нині працює над стрічкою про історію Будинку кіно

Вавилони: ХХ і `13

Відкриття Будинку кіно відбулося 12 вересня 1974 року, у цій самій Червоній залі. Заходом відкриття, як нагадав Сергій Тримбач, став вечір пам’яті Олександра Довженка, присвячений 80-річчю з дня його народження. На вечорі, де була присутня вдова Довженка актриса Юлія Сонцева, співав друг світового кінокласика Іван Козловський.

«Будинок кіно став таким сакральним місцем, потрапити сюди було майже неможливо, хоча і потрапляли — різними таємними стежками, зокрема й через вікна туалетів. Бо тут показували фільми, які не можна було побачити у кінотеатрах», — пригадував Сергій Тримбач.

Сергій Тримбач 

Сергій Тримбач неодноразово говорив і писав про те, що комуністична радянська верхівка не дарма з підозрою ставилася до ідеї створення кінематографічного осередку. Бо хтозна, що від цих кінематографістів можна очікувати. І кінематографісти комуністів не підвели, чесно втіливши їхні підозри у життя. Наприклад, улітку 1989 року у Червоній залі Будинку кіно відбулися установчі збори Народного Руху Київщини. А у 2013-му, на початку Революції гідності, Сергій Тримбач, який у той час очолював НСКУ, з повним розумінням усього ризику свого рішення і свідомо цей ризик проігнорувавши, відкрив двері Будинку кіно для молодих кінематографістів, які документували події на Майдані. Вони облаштували тут свій офіс і згодом створили об’єднання, назвавши його «іменем» мережі Wi-Fi Будинку кіно —«Вавилон’13».

Такий дивний зв`язок кінопоколінь... Прем’єра режисерського дебюту Івана Миколайчука «Вавилон ХХ»,  одного з еталонів українського поетичного кіно, теж відбулася у Будинку кіно, на кінофестивалі «Молодість», у 1979-му.«Молодість», яка зародилася і багато років проходила саме тут, згодом покинула Будинок кіно і довго кочувала різними культурними локаціями Києва. Але цього року головні її події — відкриття та церемонія нагородження переможців — відбудуться таки врідному домі. У цьому році в Будинку кіно взагалі просто парад кінофестивалів. Улітку пройшов релокованийОдеський міжнародний, а ще має відбутися відроджений фестиваль студентських фільмів «Пролог». Також збираються відновити єдиний в Україні кінооператорський фестиваль «Кіноко».

Муза Балаяна та драма рубежу віків

А ще двічі ексміністр культури, колишній військовий, а нинігендиректор і художній керівник Національного академічного драмтеатру імені Франка Євген Нищук у своєму виступі побажав Будинку кіно «бути домом українських прем’єр» (та він, здається, таким і є) і нагадав, що він «спонукав Балаяна, щоб він зняв кіно» (щоправда, не уточнив, чи все кіно, яке Балаян зняв за все своє життя, чи якесь окремо взяте). І висловив радість від того, що він, «будучи міністром культури, спричинився до відродження українського кінематографу». І закликав (щоправда, знов ж таки, не уточнив, кого саме) «у найважчі часи фінансувати український кінематограф». І наголосив на важливості кінематографу як інструменту боротьби з російською агресією.

Євген Нищук радіє, що долучився до відродження українського кіно

До слова, про українські прем’єри. Були часи, коли вони відбувалися винятково в Будинку кіно, який слугував тоді єдиним майданчиком демонстрації цих фільмів, бо у прокат вони не виходили. Це був найскрутніший період для вітчизняної кіногалузі — рубіж 1990-х і 2000-х. Головою Спілки був кінорежисер Михайло Бєліков, який заступив на цю посаду після Тимофія Левчука і перебував на ній 18 років. Оскільки моєю журналістською спеціалізацією було кіно, я ходила у БК як на роботу. Яскраві враження від екзальтованих виступів спілчан на численних засіданнях, зібраннях і пленумах зі мною й досі. Кінематографісти заламували руки, здіймали їх до неба, волали у Всесвіт, обговорюючи жахливу безвихідь, у який опинилася кіногалузь унаслідок її мізерного фінансування. Лаяли державу та всіх її чиновників за нерозуміння того значення, яке має кінематограф для своєї нації. Виплескували купу ідей, намагаючись вирішити, як їм достукатися до оглухлих чиновників, але всі волання цих людей, які животіли на межі виживання, залишалися непочутими. Михайло Бєліков, не дивлячись на свою посаду, говорив тихіше за всіх і руками особливо не розмахував. Будинок кіно був тоді єдиним прихистком для кіножиття, яке вперто не хотіло конати остаточно. Тож поодинокі фільми, які вдавалося зняти за кинуті державою копійки, можна було побачити лише там, адже кінотеатри і телебачення  у їхній бік навіть не дивилися.

Словоспіви розвідника

Одним із перших фільмів, якому вдалося заробити у широкому прокаті (суму, значно меншу за бюджет, витрачений на його створення, та все ж таки) став «Той, хто пройшов крізь вогонь» Михайла Іллєнка. Виконавець головної ролі льотчика Івана Додоки Дмитро Лінартович прийшов на урочистості у військовій формі та з гітарою. У виступі був небагатослівним, виконав свій словоспів «Втрата».

Лінартович, який у НСКУ очолює Комісію по роботі з військовими та волонтерами, воював із початку повномасштабного вторгнення, отримав мінно-вибухове поранення у Соледарі. «У грудні 2022-го у Будинку кіно був показ фільму“Обмін”, я там зіграв розвідника з позивним “Моцарт”. І так вийшло, що сам став офіцером ЗСУ та потрапив саме до розвідроти. Як кажуть, у чому знявся, те й отримав. Я приїхав на показ прямо з фронту, був тоді на Херсонському напрямку, потім у Бахмуті, де були штурми, зачистки, закріплення… Тому для мене ця сцена дуже дорога, на ній виступали і виступають великі люди», — розказав Дмитро «Детектору медіа».

Актор, розвідник і поет Дмитро Лінартович

Після поранення його спрямували на іншу діяльність і тепер він, зокрема, займається психологічно-реабілітаційною роботою з нашими захисниками. «Я ще й член Спілки письменників, видав книгу авторських текстів “Словоспів” — це поезія на воєнну тематику, соціально-побутову, там багато іронічного, вертепного, — розповідає актор. — Я з цими словоспівами виступаю по шпиталях, військових частинах, по бригадах, військових вишах, на лінії фронту, серед дружин військовослужбовців, у реабілітаційних центрах. Моя задача — тих хлопців, які зараз у реабілітаційних центрах, трішки оновити, відволікти засобами мистецтва, я і фільми їм показую. Викладаю і військову справу. Тим молодим хлопцям, які готуються стати до війська — їм треба дороговкази дати: що таке війна, як себе поводити там. Розповідаю про різні випадки, аналогії, про вчинки фронтові, пояснюю, як вийти з різних ситуацій».

«Молодь мене атакує — і я не можу встояти»

До зміни керівництва Спілки, що відбуласяпісля ІХ з’їзду НСКУ у торік, Будинок кіно нагадував Мавку, яка на всю зиму засинала в дуплі старої верби. І хоча тодішній голова Спілки й одночасно гендиректор Національної кіностудії імені Довженка (вже тежколишній) Олесь Янчук відзвітувався на з’їзді про якусь астрономічну кількість заходів, які тут відбувалися, для багатьох ці заходи виявилися чимось на кшталт засекречених операцій, про які говорити можна, а побачити — в жодному разі. Звісно, жалілися і на брак коштів.

Колективними зусиллями нових членів Секретаріату та правління Спілки вдалося виконати роль лукашевої сопілки і Мавку з дупла витягти.

«Будинок кіно знову наповнився життям. У минулому сезоні, особливо навесні, був просто фонтан — постійно щось відбувалося. І зараз, після літнього затишшя, у новому сезоні все повертається. На кожен місяць заплановано багато кінопоказів, будуть заходи з нагоди ювілеїв Кіри Муратової, Ірми Вітовської», — розповіла «Детектору медіа» продюсерка, голова Комісії НСКУ з інформаційної політики Валерія Іваненко.

Продюсерка фільму «БожеВільні» Валерія Іваненко відповідає за інформаційну політику НСКУ

У новому сезоні відбудеться і перше вручення Премії імені Параджанова, яку присуджуватимуть молодим кінематографістам за участь у першій професійній картині. Цю премію спілчани придумали торік.

За рік, що промайнув після з’їзду, у БК пройшло майже 300 заходів. Серед іншого, з’явилася й зовсім нова опція — екскурсії Будинком кіно. Вже є домовленості з ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», яка пропонує робити такі екскурсії для дипломатів: спочатку тут, із подальшим переглядом фільмів, а потім — екскурсія кіностудією Довженка.

Але головне у тому, що до Спілки стала активно вливатися молода кров. Нещодавно до НСКУ вступивМстислав Чернов. І вже встиг провести зустріч — у переповненому, ясне діло, залі — з кінематографічною молоддю та студентами.

Завдяки зусиллям кінорежисера Дмитра Томашпольского, що очолює Комісію по роботі з молоддю, у БК хлинула величезна кількість студентів кіновишів, які проводять тут дуже активну діяльність.

«Головна нерухомість Спілки, Будинок кіно, нарешті стала рухомою — завдяки припливу молодіжної енергії, — повідомив нам Сергій Борденюк — За цей рік ми нарешті структурували роботу Спілки по комісіях (їх тепер більше десяти), і одна з найактивніших — молодіжна. Молодь навіть сама створиласвій Цех, де вони працюють по багатьох напрямах, організовують майстер-класи, перегляди, воркшопи, дискусійні майданчики, обговорення своїх робіт із кінознавцями, досвідченими кінематографістами, зі своїми ровесниками. Вони навіть організували вибори свого молодіжного голови Держкіно, на яких обговорили ті проблеми кіногалузі, які, на їхню думку, існують».

Студенти профільних вишів проходять у Будинку кіно виробничу практику. Майбутні кінознавці, наприклад, переглядають фільми й обговорюють їх із фахівцями. Для студентів влаштовують майстер-класи та дискусійні майданчики.

Молоді кінематографісти сьогодні найактивніші діячі у БК

«Торік ми провели виставку “Незламна кінотехнолгічна Україна”, на якій свою техніку представили двічі оскароносна кампанія “Фільмотехнік” і найбільший рентал України Patriot. І на два дні кіновиші спорожніли — всі студенти були тут», — розповідає очільник Спілки.

Коли викладачі кіновишів представляють свої роботи, каже Борденюк, зал переповнений студентами. «Вони тут і знімають, і навіть можуть розраховувати на те, що зйомки можуть відбутися без попередньої домовленості, у терміновому порядку. Наприклад, післязавтра у них захист диплому, а сьогодні зірвалася зйомка в котельні. І кращої у світі котельні, ніж у Будинку кіно, вони не знають. Вони мене атакують — і я не можу встояти».

Ну, і про наскрізну тему — «все, що ви хотіли знати про гроші, але боялися спитати, чому їх постійно бракує» — ми у розмові з Сергієм Борденюком, звісно, не забули.

«Будинок кіно отримує дуже символічну держпідтримку. Вона не покриває проведення заходів. За комунальні послуги сплачуємо самі, як і 200 тисяч податків щомісяця, зокрема й за землю — цей податок у нас є більшим, ніж у деяких інших спілок», — говорить Борденюк.

Лариса Кадочнікова 

Алік Шпилюк (праворуч) — кінознавець і програмний директор декількох міжнародних кінофестивалів українського походження

Натомість спадку попередників позбутися зуміли — погасили борги за комуналку. Головні фінансові надходження Будинку кіно — від оренди й надання залів для проведення комерційних заходів. 

«Борги віддали завдяки орендам Ми оновили фінансовий і технологічний блоки, інженерний підрозділ Будинку кіно. Я довіряв людям, не перевіряв їх, але тримав руку на пульсі. І бюджет став наповнюватися. Дещо ми виграли у судових процесах з організаціями-постачальниками опалювання. І таким чином вийшли на практику щомісячної оплати комуналки. В питання оренд я не втручаюся — цим займаються відповідні наші служби.

Звісно, якби було більше державної підтримки, нам було б легше. Але навіть у таких умовах усі ресурси, які нам вдається заробити, ми вкладаємо в Будинок кіно, його модернізацію. Не проїдаїмо ці кошти, скажімо так», — розповідає очільник Спілки.

На «непроїдені» кошти купили нову проєкційну апаратуру до Синього залу. Оновили кінопроєкційне обладнання у Червоній залі, після чого помітно поліпшилася якість звуку. «Зробити це допомогла команда Одеського МКФ — указала, які саме недоліки треба змінити. Це для нас величезний досвід у розумінні, що таке належний технологічний рівень, бо раніше і з цієї причини зокрема сюди не заходили великі фестивальні акції».

Сергій Борденюк 

Пішли далі — почали опрацьовувати план модернізації Будинку кіно, у співпраці з однією архітектурною компанією. Вже є ескізи — з ліфтом і пандусом, необхідним «насамперед для наших захисників. До того ж, і Міноборони проводить у нас свої фотовиставки та кінопокази, і перед цими заходами колісні крісла хлопців інколи доводилося заносити на руках».

Пішли вище — придивляються до того, як можна використати велику площу на даху БК (вертолітного майданчика не буде, попередив Борденюк).

У партнерстві з орендарями придбали генератор, який уже використовувався під час цьогорічних відімкнень.

У партнерстві з компанією, яка демонструє фільми з плівки, налагодили такі собі ретро-покази. «Вже був показ “Хороброго серця”, плануємо робити такі акції щомісяця. Глядача магнетизує заправка плівки у проєктор, який стоїть прямо в залі. Всі дивилися на нього, як на диво».

Художниця Людмила Мєшкова, чиї керамічні панно прикрашають інтер'єри Будинку кіно 

Незрівняний світ краси проти надухмянених червоних комісарів

Якби столичний Будинок кіно був людиною, напевно, це була б людина з темпераментом Параджанова. Зі всіма його пристрастями, екзальтацією й ексцентричними вчинками, з численними життєвими драмами та великою трагедією. Усе це і Спілка, і її Будинок пережили сповна. І сам Сергій Йосипович пройшов своє тернисте коло у рідному українському кіносередовищі — від того дня, 17 травня 1974 року, коли його колеги за вказівкою комуністичної влади на засіданні президії правління Спілки кінематографістів УРСР виключили зі Спілки за «здійснення проступків антигромадського й аморального характеру та за несплату членських внесків», до переповненого ледь не до самої стелі Червоного залу Будинку кіно 9 січня 2024-го, коли відбулосяурочисте вшанування його пам’яті з нагоди 100-річчя від дня народження.

«Я перший, хто підняв меч, щоб вигнати з кінематографа червоних комісарів, надухмянених “Червоною Москвою”», — сказав одного разу Сергій Йосипович.

Червоні комісари виявилися настільки живучими, що кінонащадки Параджанова й досі продовжують виганяти їх зі свідомості багатьох українців.

Тому українське кіно — попри всі фінансові складнощі — треба знімати зараз. Особливо зараз. З обов’язковими прем’єрами у Будинку кіно. Бо після ліквідації кінотеатру «Україна», у якому відбулася історична прем’єра «Тіней забутих предків», він залишився єдиним простором, наповненим багаторічним досвідом протестного українського кінематографа.

Генадій Татарченко, автор першої української рок-опери «Біла ворона», писав і для Назарія Яремчука

Знімати особливо зараз ще й тому, що сьогодні українці захоплюються своїм кіно так, як йому, бідолашному, якихось три роки тому навіть не снилося. Приміром, хтось міг тоді поєднати в одне речення поняття «документальний фільм» і «касовий хіт»? А нині цей конструктор складено. І відкриття 50-го сезону Будинку кіно символічно завершилося показом найкасовішої документальної стрічки в Україні — «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Фото Ігор Васильєв

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тяжкохвора Селін Діон виступить на Євробаченні-2025 у Базелі - ЗМІ
GlavRed
2025-05-07T23:06:41Z
"Я ридаю, я плачу, мене пробирає": Потап зізнався, хто його "торкає"
GlavRed
2025-05-07T22:27:46Z
"Цей чоловік любить мене": Аліна Доротюк виходить заміж
GlavRed
2025-05-07T21:27:46Z
Про спокійний сон можна забути: 5 фільмів жахів 2025 року, які варті перегляду
24tv
2025-05-07T21:03:41Z
"Мені важко": 73-річна Аллегрова зовсім здала і не в силах вийти на сцену
GlavRed
2025-05-07T20:27:00Z
Євробачення-2025: гурт Ziferblat запитали, чи приносить війна в Україні "переваги"
Фокус
2025-05-07T20:06:43Z
Не лише "Спіймати Кайдаша": 3 українські серіали, які змушують сміятися
24tv
2025-05-07T19:34:05Z
"Переможці" в сауні та Маленький принц з України: якою була перша репетиція Євробачення-2025
GlavRed
2025-05-07T19:27:25Z
Образив італійців та катався в окупований Крим: через представника Естонії на Євробаченні вже розгорівся скандал
Telegraf
2025-05-07T19:18:46Z
Штати в Радбезі ООН звинуватили Росію в цинічному порушенні санкційного режиму щодо КНДР
УкраинФорм
2025-05-07T23:16:24Z
США попередили про загрозу теракту у Тбілісі
УкраинФорм
2025-05-07T23:16:00Z
Зеленський поспілкувався зі студентами та викладачами закладів вищої освіти Еквадору
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T23:15:09Z
Працюємо з партнерами, щоб локалізувати виробництво в Україні систем ППО і ракет - Зеленський
УкраинФорм
2025-05-07T23:03:52Z
Бессент назвав Путіна воєнним злочинцем, з яким доведеться вести переговори
24tv
2025-05-07T23:01:19Z
Німеччина в ООН застерігає від спотворення історії для виправдання агресії проти суверенної держави
УкраинФорм
2025-05-07T22:39:45Z
Росія заявила про початок «триденного перемир’я» Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T22:33:41Z
Трамп: Росія - важливий чинник у Перемозі, але виграла війну Америка
УкраинФорм
2025-05-07T22:33:28Z
Фіцо каже про "серйозні спроби" зірвати його візит у Москву на 9 травня
24tv
2025-05-07T22:30:11Z
Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги
УкраинФорм
2025-05-07T23:01:10Z
Конклав не зміг обрати нового Папу Римського в 1-ий день голосування - деталі
GlavRed
2025-05-07T22:58:45Z
Зеленський - студентам і викладачам вишів Еквадору: Героїзм українців має додавати енергії іншим народам
УкраинФорм
2025-05-07T21:57:42Z
Сили оборони знищили FPV-дронами нову російську РСЗВ «Возрождение» на Новопавлівському напрямку
УкраинФорм
2025-05-07T21:48:59Z
Конклав 2025: з димоходу у Ватикані повалив чорний дим — що це означає
Фокус
2025-05-07T21:27:24Z
Не робіть цього 8 травня, щоб не втратити щастя: що це за день
Telegraf
2025-05-07T21:21:34Z
День ангела 8 травня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-05-07T21:18:30Z
Автоматичне подовження відстрочки — з'явилося важливе оновлення від Міноборони
ТСН
2025-05-07T20:52:33Z
Загальна військова підготовка всіх українців: чи готові законопроєкти
TSN
2025-05-07T20:48:14Z
Вчені з'ясували, чому робота у нічну зміну шкодить здоров'ю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T23:01:42Z
Сезон кліщів: як захиститися від укусу
ZN UA
2025-05-07T22:43:46Z
На молоці чи на воді: експерти нарешті пояснили, як правильно варити вівсянку
24tv
2025-05-07T20:57:46Z
Мокрота у горлі та біль: як полегшити симптоми кашлю
Знай
2025-05-07T18:51:08Z
Україна оцінила, скільки коштуватиме відновлення медичної системи
Хвиля
2025-05-07T18:00:58Z
Неприємний запах зі зливу пройде за лічені хвилини: важливі поради сантехніків
24tv
2025-05-07T17:45:10Z
Чи можна лягати спати голодним: ендокринолог дав чітку відповідь
GlavRed
2025-05-07T17:27:36Z
Знайшли новий метод лікування стійкого ПТСР
24tv
2025-05-07T17:12:44Z
Ціни на ліки для українців знизяться, як тільки Уряд забезпечить ринкові умови і дозволить маркетинг
TSN
2025-05-07T17:06:14Z
На Харківщині сапери знешкодили російський КАБ
УкраинФорм
2025-05-07T23:06:14Z
Неочікуваний поворот: у США поліція виявила єнота, який намагався приховати наркозлочини власниці
Фокус
2025-05-07T22:51:01Z
Побиття школярки в Білій Церкві: як покарали батьків винуватців
Фокус
2025-05-07T22:21:39Z
Російський дрон, що пошкодив саркофаг ЧАЕС у лютому, завдав шкоди на десятки мільйонів євро
УкраинФорм
2025-05-07T22:13:28Z
Вибухнув в кишені: на Київщині хлопець отримав опіки через невідомий предмет з вулиці
TSN
2025-05-07T19:48:36Z
Згоріли живцем у власній квартирі: у Києві загинула волонтерка разом із сином
GlavRed
2025-05-07T19:27:44Z
Атака дронів: на Черкащині пошкоджений навчальний заклад, є поранений
УкраинФорм
2025-05-07T19:13:53Z
Деталь від "Шахеда" пропекла штани: на Київщині постраждав підліток
Фокус
2025-05-07T19:12:58Z
Моторошний напад із сокирою в університеті Варшави: одна людина загинула, є постраждалий
24tv
2025-05-07T19:00:23Z
Пенсіонери з 9 областей отримають значну доплату: кому і як нарахують гроші
GlavRed
2025-05-07T22:36:18Z
В Україні злетіли ціни на паливо: коли вартість бензину піде вниз
GlavRed
2025-05-07T21:27:48Z
Обвалились ціни на популярний продукт: найнижча вартість за останні роки
GlavRed
2025-05-07T20:27:18Z
Країни Балтійського регіону впроваджують офлайн-системи для забезпечення безпеки платежів
ZN UA
2025-05-07T19:19:22Z
БЕБ почало розслідування розкрадання державного зерна на Полтавщині
24tv
2025-05-07T19:03:46Z
Ціни на нафту по-новому відреагували на важливі плани США та Китаю
24tv
2025-05-07T19:03:24Z
Названо тариф на світло з 1 червня: скільки заплатять українці за кіловат
Хвиля
2025-05-07T19:00:45Z
Росія втрачає доходи від нафти і газу: на скільки вже відбулося скорочення
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T18:45:02Z
Україна і Франція підписали фінальний договір на постачання енергообладнання
УкраинФорм
2025-05-07T18:15:49Z
Ворог просунувся біля 3 населених пунктів у Донецькій області: у DeepState розповіли, де саме
24tv
2025-05-07T21:51:56Z
За перші 7 хвилин "перемирʼя" РФ вже кілька разів вдарила по прифронтовим районам — військовий оглядач
ТСН
2025-05-07T21:33:10Z
Хронологія війни – день 1170: росіяни продовжують тиснути на фронті, але в небі чисто
Telegraf
2025-05-07T21:00:39Z
Обстріли росіянами українських військових об’єктів завдали збитків екології на ₴367 мільярдів - Міноборони
УкраинФорм
2025-05-07T20:54:49Z
На фронті 139 зіткнень, Покровський напрямок залишається найгарячішим
УкраинФорм
2025-05-07T20:27:00Z
Лінія фронту станом на 7 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T20:24:00Z
Погода в Україні 8 травня: в Карпатах - мокрий сніг, вдень до 13-17 градусів тепла
Комсомольская правда
2025-05-07T19:31:51Z
Поки не відновлять житло: у Києві розширять допомогу постраждалим від обстрілу
Знай
2025-05-07T19:12:38Z
Робота для пенсіонерів в Одесі: де можна заробити до 80 000 гривень
Политека
2025-05-07T19:01:48Z
Непридатні до служби? Італійські поліцейські вимагають розслідування щодо автомобіля Alfa Romeo Tonale
Топ Жир
2025-05-07T22:45:24Z
Новий BMW X7 другого покоління: знайоме та абсолютно нове водночас
Топ Жир
2025-05-07T22:30:13Z
Хтось витратив майже 100 тисяч доларів на шасі без кузова
Топ Жир
2025-05-07T21:45:28Z
Торгівельні обмеження Трампа збільшили вартість автомобілів Ford на $2000 для покупців
Топ Жир
2025-05-07T20:45:18Z
Власникам Hyundai Palisade рекомендували залишати автомобілі на відкритому повітрі
Топ Жир
2025-05-07T20:00:16Z
З’явилися перші фото унікального Гелендвагена для батальйону Монако
Топ Жир
2025-05-07T19:45:14Z
Ця індійська версія Jeep Wrangler 1941 Willys Edition відрізняється від звичайної
Топ Жир
2025-05-07T19:30:25Z
На яких автомобілях ганяв Джо Голдберг із "Ти" у своїх темних і не тільки справах
24tv
2025-05-07T19:21:57Z
Культову Audi Quattro 80-х реінкарнують у якості неоретрокару за шалені гроші
Топ Жир
2025-05-07T18:42:34Z
Гороскоп за місячним календарем: що слід обов'язково зробити 8 травня
GlavRed
2025-05-07T22:27:28Z
На ділянку навіть не зайдуть: як відлякати щурів раз і назавжди
24tv
2025-05-07T21:36:15Z
Для бутербродів чи салатів: плавлений сир за 15 хвилин, який захочеться їсти ложкою
24tv
2025-05-07T19:36:12Z
Стрижки які непотрібно укладати: спробуйте і ви назавжди в них закохаєтесь
24tv
2025-05-07T18:51:11Z
Посівний календар на травень 2025: що і коли саджати для щедрого врожаю
Факти ICTV
2025-05-07T18:31:20Z
Його вже вважають кращим за борщ: "сільський" суп, який зʼїдають одразу, скільки б не наготували
24tv
2025-05-07T18:27:40Z
Садівники закликали не викидати пластикові пляшки: навіщо вони потрібні
GlavRed
2025-05-07T18:27:21Z
Що побачили першим: оптична ілюзія, яка розповість про вас більше психолога
GlavRed
2025-05-07T17:27:45Z
Зелень буде свіжою тижнями: знайдено секретне місце для зберігання
GlavRed
2025-05-07T17:27:04Z
ПСЖ вийшов у фінал Ліги чемпіонів, вибивши з турніру три англійські команди поспіль
Telegraf
2025-05-07T22:31:17Z
Манчестер Юнайтед — Атлетік Більбао: цікаві варіанти ставок на поєдинок Ліги Європи
Football.ua
2025-05-07T21:58:41Z
Костюк розгромила філліпінку Еалу на старті турніру WTA 1000 у Римі
УкраинФорм
2025-05-07T21:42:38Z
Ліга Європи та Ліга конференцій: розклад усіх матчів-відповідей 1/2 фіналу
ZN UA
2025-05-07T21:22:14Z
Інтер та ПСЖ визначать переможця Ліги чемпіонів-2024/25
24tv
2025-05-07T21:09:20Z
ПСЖ залишив Зінченка без фіналу: "парижани" перемогли Арсенал та стали фіналістом ЛЧ
24tv
2025-05-07T20:57:42Z
Йоргенсен – про матч-відповідь проти Юргордена: У Челсі ніхто не вважає, що справу вже зроблено
Football.ua
2025-05-07T20:52:26Z
Наполі хоче підписати Де Брюйне, гравець також має пропозицію від Ліверпуля – Ді Марціо
Football.ua
2025-05-07T20:31:56Z
Сон Хин Мін не допоможе Тоттенгему у матчі-відповіді з Буде/Глімт
Football.ua
2025-05-07T20:25:35Z
Вчені розкрили загадку кораблів, які вважали піратськими
Gazeta UA
2025-05-07T22:39:59Z
Колишні розробники Monero запустили приватний блокчейн Tari: токени можна майнити на ПК та Mac
ITC
2025-05-07T22:21:15Z
Google додала в iPhone функцію, яка допомагає зрозуміти складні тексти
InternetUA
2025-05-07T21:46:22Z
WhatsApp переміг шпигунів: NSO Group має сплатити 167 мільйонів доларів за атаку
24tv
2025-05-07T20:49:42Z
Смартфони OnePlus отримають одну з функцій iPhone
InternetUA
2025-05-07T20:28:03Z
Помилка аудіо в Google Chrome 136 дозволяє хакерам дистанційно встановлювати шкідливе ПЗ
InternetUA
2025-05-07T19:37:10Z
Переможець серед шашликів: рецепт підкорить навіть найвибагливіших гурманів
GlavRed
2025-05-07T19:27:31Z
«Галлюцінує» не лише ChatGPT, але й його користувачі — спілкування з чатботами підживлює психічні відхилення
ITC
2025-05-07T18:28:55Z
Nvidia та MediaTek покажуть спільний процесор N1 на Computex 2025
ITC
2025-05-07T18:28:47Z