Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міноборони.
Зазначається, що діяльність Центру координуватиме заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
«Створення Центру реагування на кіберінциденти при Міноборони — важливий і необхідний крок для країни, що воює і обороняється. Ворог щоденно тисне не тільки на фронті, а ще й у цифровому полі бою. Агресор намагається сповільнити наш стрімкий розвиток. Центр допоможе покращити стан кібербезпеки та забезпечити належне реагування на кіберінциденти», — сказала Черногоренко.
Як йдеться в повідомленні, військовослужбовці Центру цілодобово забезпечують моніторинг та реагування на кіберінциденти. До цього команда кібербезпеки функціонувала в Центрі інновацій Міністерства оборони. Виокремлення у спеціальну структурну одиницю дозволить розширити зону відповідальності у сфері кіберзахисту.
За даними міністерства, головними завданнями Центру реагування на кіберінциденти є:
- реагування на кіберінциденти і кібератаки, усунення їхніх наслідків;
- вжиття заходів кіберзахисту інформаційно-комунікаційних систем Міністерства оборони;
- впровадження й використання систем управління інцидентами кібербезпеки і обміну інформацією про кіберзагрози;
- взаємодія з підрозділами субʼєктів національної системи кібербезпеки і Сил оборони в частині спільного виконання завдань;
- організація і проведення практичних навчань у сфері кібербезпеки;
- співпраця із НАТО та іншими суб'єктами оборонної сфери щодо безпеки кіберпростору і спільного захисту від кіберзагроз.
Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони щотижня виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers, яку розробив Центр інновацій Міністерства оборони.