MY.UAНовини
Через що зростає захворювання раком серед молоді
Через що зростає захворювання раком серед молоді

Через що зростає захворювання раком серед молоді

Останні дослідження показують, що у світі зростає кількість випадків раку серед молодих людей, зокрема у вікових групах 20, 30 і 40 років. Це тривожна тенденція, яка викликає стурбованість у медичних експертів та громадськості. Які фактори сприяють цій епідемії та що можна зробити для її подолання?

Протягом останніх 10 років кількість випадків раку товстої кишки у людей від 25 до 49 років зросла у 24 різних країнах, у тому числі у Великій Британії, США, Франції, Австралії, Канаді, Норвегії та Аргентині.

Перші результати обстеження, представлені міжнародною групою на Конгресі міжнародного союзу з боротьби з раком (UICC) в Женеві у вересні 2024 року, викликають занепокоєння.

Дослідники Американської онкологічної спільноти (ACS) і Міжнародної агенції охорони здоров’я (ВООЗ) вивчили дані з 50 країн, щоб зрозуміти це явище. У 14 з них тенденцію до зростання спостерігали тільки у молодих людей, а показники серед старшого населення залишалися стабільними.

Це останні результати з низки досліджень, які детально описують аналогічне зростання різних видів раку в молодих людей.

Рак грудей – одна з форм раку, де ця тенденція очевидна. Новий звіт ACS показав, що хоч смертність від раку грудей у жінок за останні десять років знизилася на 10%, показники захворюваності зростають на 1% в рік в цілому – і на 1,4% в рік для жінок у віці до 50 років.

Заснована на результатах епідеміологічних досліджень, ця тенденція, схоже, вперше проявилася у 1990-х. Одне дослідження показало, що глобальна захворюваність раком у ранньому віці збільшилася на 79% в період з 1990 по 2019 рік, а кількість смертей від раку серед молоді виросла на 29%. У другому звіті в The Lancet Public Health йдеться про те, що показники захворюваності по 17 різних видах раку в США неухильно зростають, особливо серед покоління Х і міленіалів.

Проблема раннього раку стала настільки серйозною, що такі великі організації, як UICC, намагаються підвищити обізнаність про цю тенденцію серед лікарів загальної практики, щоб гарантувати, що у молодих пацієнтів зможуть виявити ранні ознаки.

“Лікар, який слухає людину за 60, яка каже про труднощі з дефекацією, відчуття втоми і здуття живота, поставиться до цих симптомів значно серйозніше, ніж до скарг молодої людини у віці 30 років, яка веде активний спосіб життя і не відповідає типовому профілю людини з раком”, – каже Соналі Джонсон, голова відділу із захисту прав в UICC.

“Вони можуть списати це на синдром подразненого кишківника чи стрес на роботі, тому є багато випадків, коли замість відправити людей на аналіз крові чи колоноскопію, симптоми ігнорують”.

Фахівці з раку кажуть, що пацієнти з такими захворюваннями, як рак підшлункової залози, який більшості діагностують у віці за 70 років, іноді на десятиліття молодші.

“Для мене не рідкість зустріти людину віком до 40 років із раком підшлункової залози”, – каже Ейлін О’Рейлі, шлунково-кишкова онкологиня Меморіального онкологічного центру Слоуна Кеттерінга в Нью-Йорку.

“Це відбувається майже щотижня, і це страшно. Це люди в розквіті сил, які створюють сім’ї та мають усе, ради чого жити. Наслідки для суспільства глибокі”.

У той час як зазвичай онкологи вважали, що рак у молодих людей є насамперед наслідком спадкових факторів ризику, мутації генів BRCA1 і BRCA2 у випадку раку молочної залози, зараз все більше пацієнтів не мають явної генетичної схильності.

О’Райлі каже, що в більшості випадків раннього раку, які вона спостерігає, очевидного генетичного пояснення немає, і при дослідженні в лабораторії пухлини пацієнтів у віці 20, 30 чи 40 років здаються агресивнішими у порівнянні з типовими хворими на рак підшлункової залози у віці 70 років.

Лікарка каже, що через це прогноз для таких молодих пацієнтів часто дуже поганий, навіть якщо вони часто мають загалом хороше здоров’я.

“Вони молодші, підтягнуті та часто краще витримують інтенсивне лікування, але деякі хворіють на дуже агресивну форму раку підшлункової залози, що спричиняє прискорене зниження просто на очах”, – каже вона.

“Для них і для нас це часто за межами розуміння, тому що хто міг уявити, що у здорової 40-річної людини розвинеться такий вид злоякісної пухлини?”

Усвідомлюючи тенденцію, спеціалісти з онкологічних захворювань відчувають усе більшу потребу спробувати розібратися у факторах, які її викликають. Автори дослідження Lancet вважають, що якщо так триватиме й надалі, це може збільшити тягар хвороб у майбутньому, зупинивши та навіть звернувши десятиліття прогресу боротьби з раком.

Що ж відбувається

Можливо, найбільш очевидним поясненням є роль ожиріння і метаболічного синдрому – станів, які пов’язані з підвищення ризику раку через посилення запалення у всьому організмі та викликаних цим порушення регуляції головних гормональних шляхів.

Недавнє дослідження показало, що накопичення надлишкової ваги у віці від 18 до 40 років пов’язане з підвищеним ризиком до 18 різних видів раку. В той час як звіт журналу Lancet показав, що 10 із 17 видів раку, які стають усе більш поширеними серед молоді в США, мають злоякісні новоутворення, що пов’язані з ожирінням. Це рак нирок, яєчників, печінки, підшлункової залози і жовчного міхура, а також мієлома.

“Загальні докази вказують на зміну образу життя, – каже Шуджі Огіно, професор патології і епідеміології Гарвардського університету, який вивчає зростання випадків раннього раку. – У кожного з нас є тисячі генетичних варіантів, і деяк з них дають дуже невелике збільшення ризику раку, що збільшується у поєднанні з деякими змінами навколишнього середовища”.

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Деякі дослідники припускають, що компоненти ультраоброблених продуктів можуть відігравати важливу роль у розвитку запалення та пошкодження ДНК у товстій кишці

“Ми знаємо, що вживання надто великої кількості цукру і оброблених продуктів, постійна наявність високого рівня глюкози в крові та розвиток резистентності до інсуліну не тільки підвищує ризик діабету, а і раку”.

Не тільки ожиріння

Але саме по собі ожиріння не відображає всієї картини. О’Рейлі каже, що багато молодих пацієнтів із раком підшлункової залози, яких вона бачить, перебувають у хорошій формі та, судячи з усього, здорові. Відтак немає чітких пояснень, чому вони захворіли.

“Мене завжди вражає, що традиційні речі, про які ми думаємо, в основному не можна застосувати до цих людей, – каже вона. – Вони часто здаються здоровими, енергійними, і в надзвичайно хорошій фізичній формі”.

Огіно вважає, що це може бути результатом появи деяких інших канцерогенів, які раніше привертали менше уваги. Хоч епідеміологи довгий час зосереджувалися на зв’язку між курінням і раком, поширеність куріння помітно знизилася за останні десятиліття. ВООЗ виявила, що зараз у всьому світі тільки один з п’яти дорослих вживають тютюнові вироби, в той час як в 2000 році це був один із трьох.

Натомість Огіно вважає, що зв’язок, про який часто забувають – це помітна зміна моделей сну в усьому світі, яка відбулася за останні 50-100 років. Одне дослідження показало, що середня тривалість сну дітей і підлітків скоротилася на 60 хвилин на ніч між 1905 і 2008 роками, в той час як позмінна робота стала за останні десятиліття поширенішою в Австралії, Китаї, Японії, Європі та Північній і Південній Америці.

Дослідження 2021 року з використанням даних Англійського лонгітюдного дослідження старіння – бази даних, яка містить інформацію про більш ніж 10 тисяч людей старших 50 років – виявило зв’язок між поганою якістю сну і підвищеним ризиком раку.

Деякі вчені навіть вважають, що наш майже постійний вплив штучного світла – через вуличні ліхтарі чи мобільні телефони та планшети – є новим канцерогеном, що викликає збій в біологічних годинниках організму, що пов’язано з раком грудей, товстої кишки, яєчників і простати. Дослідження також показали, що постійний вплив світла в нічний час при роботі по змінах може сприяти розвитку раку за рахунок зниження рівня гормону мелатоніну.

“Ми часто піддаємося впливу штучного світла вночі, навіть коли були немовлятами, – каже Огіно. – А у Японії, наприклад, значна частина населення не лягає спати до півночі кожну ніч. Робота по змінах стала більш поширеною, наприклад, у цілодобових магазинах”.

У той же час, каже Огіно, навряд чи у багатьох випадках раннього року задіяний тільки один фактор ризику. Це скоріше їхня сукупність, яка і викликає захворювання. У поєднанні зі змінами в образі життя багато вчених-онкологів вважають, що головною рушійною силою цих захворювань є наслідки різних токсичних змін у кишківнику.

Вплив мікропластику

У червні 2023 року Френк Фрізелл, колоректальний хірург з лікарні Крастчерча, Нова Зеландія, виступив із закликом до спеціалістів із раку товстої кишки усього світу ретельніше досліджувати потенційний зв’язок між вживанням великої кількості мікропластику та розвитку передчасного раку кишківника.

У своїй статті з провокаційною назвою “Чи може мікропластик бути рушійною силою раннього початку колоректального раку?” він стверджував, що виникнення цього виду раку як найбільш проблемного захворювання у людей молодших 50 років співпадає з часовими рамками, протягом яких мікропластик став експоненціально більше присутнім у навколишньому середовищі. Він припускає, що присутність крихітних пластикових часточок може порушити слизовий шар товстої кишки, який захищає слизову оболонку кишківника від різних патогенів і токсинів із нашої їжі.

Зараз це все здебільшого припущення, але Фрізелль далеко не єдиний вчений, який пов’язав токсичні зміни в кишківнику з потенційно канцерогенними процесами. Інші дослідники припустили, що певні компоненти в ультраоброблених продуктах можуть грати роль у розвитку запалення та пошкодження ДНК в товстій кишці, від харчових барвників до емульгаторів, хоча, як і у випадку з мікропластиком, докази все ще залишаються відносно обмеженими.

Оскільки товста кишка пов’язана зі шлунком і ширшим шлунково-кишковим трактом, а також із імунною системою, виражені зміни в кишківнику пов’язані не лише з колоректальним раком, а й рядом солідних пухлин, включаючи рак молочної залози, а також рак крові.

Дослідники з’ясовують, чи може бути фактором використання антибіотиків. Що стосується мікропластику, то використання антибіотиків у всьому світі зросла за останні десятиліття. Особливо це стосується доз антибіотиків, які вживають діти у віці від 5 років – вона збільшилася з 9,8 на 1000 людей в 2000 році до 14,3 в 2018-му. У цілому світове споживання антибіотиків на душу населення виросло у всіх вікових групах в період з 2000 по 2015 рік, що, на думку О’Рейлі, є головною причиною для занепокоєння.

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Деякі вчені вважають, що вплив штучного світла, наприклад, через смартфони, може бути новим фактором

Враховуючи здатність антибіотиків знищувати великі ділянки видів бактерій і, таким чином, радикально змінювати мікробіом кишківника потенційно небезпечними способами, сильніший вплив антибіотиків раніше пов’язували з раком легень, лімфомами, раком підшлункової залози, нирково-клітинним раком і множинною мієломою.

“Бактерії, які живуть у кишківнику, були відібрані в результаті певного дарвінівського процесу, і вони є частиною імунного контролю, що дозволяє нашому організму розпізнавати аномальні клітини, чужорідні частинки і в першу чергу запобігати виникненню злоякісних новоутворень”, – каже О’Рейлі.

“Це ще невідомо, але ідея полягає в тому, що сильніший вплив антибіотиків може означати, що імунний контроль працює не так ефективно, як мав би”.

Одним із потенційних наслідків надмірного споживання антибіотиків є те, що знищення так званих коменсальних бактерій – видів, які є рідними для кишківника – створює прірву, яку можуть заповнити шкідливі мікроби. За останні 10 років Огіно та його колеги по всьому світу опублікували численні дослідження умовно-патогенних мікроорганізмів, які, судячи з усього, здатні проникати в кишківник і викликати зміни в клітинах, що підвищують ризик прогресування раку.

Зокрема, Огіно та інші виявили, що бактерія під назвою Fusobacterium nucleatum, судячи з усього, здатна викликати передракові пухлини кишківника, і також розвиток агресивніших пухлин. Інші дослідження показали, що деякі види кишкової палички, скоріше за все, здатні викликати розвиток раку і одночасно пригнічувати імунну відповідь організму.

Як і у випадку зі сном та ожирінням, каже Огіно, фактори, які сприяють ранньому раку, не діють відокремлено. Вони впливають на нас з дитинства і протягом дорослого життя, та, ймовірно, об’єднуються синергійно, поступово збільшуючи ризик захворювання в ранньому дорослому віці. Він вважає, що хоч більшість із нас є носіями тієї чи іншої форми кишкової палички, його досліджування показало, що ці бактерії, як правило, частіше процвітають тоді, коли ми вживаємо так звану “західну дієту”. Тобто їжа з високим вмістом ультраоброблених продуктів, що вказує на те, що харчування може відігравати провідну роль.

Ми все ще далекі від того, щоб точно визначити, чому в різних груп людей у кінцевому результаті розвиваються ранні форми раку. Але О’Рейлі каже, що для вчених надзвичайно важливо спробувати вивчити їх якнайдетальніше, щоб уникнути глобальної катастрофи в сфері охорони здоров’я в найближчі роки.

“Існує величезна потреба в дослідженнях, щоб з’ясувати, що відбувається і що провокує ці захворювання на ранній стадії”, – каже вона.

“Мені здається неймовірно страшним те, що ми спостерігаємо зростання захворюваності на рак підшлункової залози та інших видів раку твердих органів серед молоді. Для мене це криза охорони громадського здоров’я, що насувається”.

Теги за темою
врачизаболевание
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Трендові жакети на осінь 2024: стилістка назвала найпопулярніші фасони
24tv
2024-10-07T18:03:28Z
У четвертому сезоні серіалу «Відьмак» з’явиться ще один колега Ґеральта
ITC
2024-10-07T18:01:59Z
Названо найбагатшу співачку у світі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-07T17:54:40Z
Фільм «Джокер: Божевілля на двох» став лідером за касовими зборами за перший вікенд прокату
Детектор М
2024-10-07T17:51:22Z
Камалія приголомшила кругленькою сумою, яку витрачає на навчання двох доньок у Лондоні
TSN
2024-10-07T17:36:21Z
"Мені дуже шкода": Swoiia прокоментувала співпрацю з Потапом
GlavRed
2024-10-07T17:27:12Z
Скандал з P Diddy: український тікток розриває новий тренд, в якому згадують українських зірок
24tv
2024-10-07T17:24:34Z
У Києві відбудеться виставка Анастасії Фалілеєвої, присвячена її анімаційному фільму «Я померла в Ірпені»
Детектор М
2024-10-07T17:01:14Z
Відомий український співак розповів про своє таємне хобі та романтичні сюрпризи для дружини
TSN
2024-10-07T16:57:34Z
Зміна поколінь: де на доларах вказують рік випуску
24tv
2024-10-07T18:12:52Z
Тарифи на доставку газу: скільки платитимуть українці у 2025 році
Знай
2024-10-07T18:06:57Z
Ці 4 мільярдери стали багатшими завдяки ШІ
InternetUA
2024-10-07T18:01:35Z
"Цей сезон не такий, як інші сезону": графіки відключення електроенергії введуть, названо ймовірну дату
Политека
2024-10-07T17:34:03Z
Міністр енергетики Молдови обговорив у Києві співпрацю і забезпечення газом
Европейская правда
2024-10-07T17:28:45Z
Найбільш вразливі взимку: експерт пояснив, у яких містах буде важче вижити
Знай
2024-10-07T17:21:50Z
Мільярд збитків на ремонтах: поліція провела обшуки в будкомпанії, що працювала на державних об’єктах
УкраинФорм
2024-10-07T17:10:32Z
Шахраї під виглядом ПриватБанку поширюють комп’ютерний вірус: як не стати жертвою
InternetUA
2024-10-07T17:10:06Z
В Україні змінилися ціни на популярні фрукти та овочі: що та скільки коштує
TSN
2024-10-07T16:57:43Z
США запровадили санкції проти міжнародної мережі фінансування ХАМАСу
УкраинФорм
2024-10-07T18:21:35Z
Трамп вважає, що повинен отримати 100% голосів євреїв на виборах
Европейская правда
2024-10-07T18:18:26Z
Голова правління Укрзалізниці Лященко написав заяву про відставку
УкраинФорм
2024-10-07T18:15:54Z
Маск обіцяє виборцям гроші за підтримку протрампівської петиції - $47 за підпис
УкраинФорм
2024-10-07T18:15:01Z
"Найкраще заспокійливе для Росії": Зеленський розповів про плани України щодо зустрічі в Рамштайні
Хвиля
2024-10-07T18:09:50Z
Бразилія хоче бачити Путіна. Український посол оцінив ймовірність візиту та арешту диктатора
ГЛАВКОМ NET
2024-10-07T17:57:16Z
Дозвіл на удари по території Росії може з'явитися після 6 листопада, – Романюк
24tv
2024-10-07T17:54:22Z
Українські біженці багато роблять для Канади – канадський депутат
УкраинФорм
2024-10-07T17:51:47Z
Російська розвідка завербувала ірландського депутата під час Brexit - Politico
УкраинФорм
2024-10-07T17:46:49Z
"Жодна з бригад не укомплектована повністю": Жорін розкритикував створення нових підрозділів
TSN
2024-10-07T18:21:33Z
Чи можна вибрати місце для служби після вручення повістки: юрист розкрив "підводні камені"
Знай
2024-10-07T18:21:19Z
Аль Пачіно зізнався, що пережив клінічну смерть: «У мене не було пульсу»
360ua.news
2024-10-07T18:06:49Z
Як російська "Планар" через американську філію постачає технології для військової промисловості
24tv
2024-10-07T18:03:13Z
Літня спека перетворила милу вивіску магазину на жахіття – фото
TSN
2024-10-07T17:54:07Z
У полоні росіян померла жителька Мелітополя
УкраинФорм
2024-10-07T17:51:53Z
У мережі з'явився новий тренд. Як українці пародіюють сім'ю корупціонерів із Хмельниччини
ГЛАВКОМ NET
2024-10-07T17:48:53Z
Армія США починає тестування нового модульного наземного безпілотника General Dynamics TRX
InternetUA
2024-10-07T17:42:51Z
У Тулузі всесвітньо відомий французький шеф-кухар почав навчати 12 українців
УкраинФорм
2024-10-07T17:39:07Z
Штурми з ранку до ночі: РФ намагається оточити ще одне місто - лейтенант
GlavRed
2024-10-07T18:15:47Z
Які серйозні цілі могли бути уражені в Криму: огляд фронту від Світана
24tv
2024-10-07T18:15:11Z
Аж почав плавитись асфальт: Барієв розповів про наслідки вибухів у Феодосії
24tv
2024-10-07T18:12:51Z
Інформаторка з Харкова передавала ворогу дані про військових
InternetUA
2024-10-07T18:10:17Z
На Харківщині оголосили обов’язкову евакуацію ще у двох населених пунктах Борівської тергромади
УкраинФорм
2024-10-07T18:09:05Z
Росіяни розстріляли полонених у Нью-Йорку: кадри потрапили до Мережі
TSN
2024-10-07T18:03:51Z
Запобіжний захід голові Хмельницького МСЕК та бомбардування Херсона. Головне за 7 жовтня
ГЛАВКОМ NET
2024-10-07T18:00:19Z
У порту Феодосії стояв "Панцирь-С1": він не допоміг відбити нічну атаку – супутникові знімки
24tv
2024-10-07T17:57:30Z
На Чернігівщині через забруднення річок Сейм і Десна загинула червонокнижна риба
УкраинФорм
2024-10-07T17:51:51Z
Надія для багатьох людей: нова терапія вилікувала перших пацієнтів з аутоімунними хворобами
24tv
2024-10-07T17:42:17Z
Через ухилянтів вдарили по медикам: лікарні не отримають гроші
Знай
2024-10-07T17:36:57Z
На чому краще смажити яєчню на сковорідці: думки кулінарних експертів
TSN
2024-10-07T16:57:13Z
Стало відомо, які каші швидко відновлюють печінку
AgroNews
2024-10-07T16:27:26Z
Що буде, якщо щодня вживати насіння чіа
24tv
2024-10-07T16:21:18Z
Як "відірвати" дитину від комп'ютера та телефона й залучити її до фізичної активності
24tv
2024-10-07T16:18:45Z
Працівники українського медзакладу розікрали мільйони: гроші поділили між собою
Политека
2024-10-07T16:01:53Z
Доступні ліки: Тимошенко пропонує 4 кроки для здешевлення медпрепаратів
Знай
2024-10-07T15:30:55Z
Яка серйозна помилка під час догляду псує шкіру обличчя: експертка поділилася секретом
GlavRed
2024-10-07T15:29:00Z
Іньєста оголосив про завершення кар'єри
Football.ua
2024-10-07T18:09:49Z
Україна – Грузія: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги націй
TSN
2024-10-07T18:03:56Z
Рибалка перейшов у аматорський клуб
Football.ua
2024-10-07T17:46:46Z
ЗБірна України стартувала на жіночому ЧС-2024 з міні-футболу
УкраинФорм
2024-10-07T17:36:30Z
Ліга націй УЄФА. Українські арбітри розсудять матч Фарери - Вірменія
УкраинФорм
2024-10-07T17:27:57Z
Мороз: Головна мета — вийти до наступного раунду відбору чемпіонату Європи
Football.ua
2024-10-07T17:24:28Z
Помер видатний футболіст "Аякса", "Барселони" та збірної Нідерландів
TSN
2024-10-07T16:51:57Z
CAS підтвердив скорочення дискваліфікації Погба
Football.ua
2024-10-07T16:49:16Z
Буяльський: Саме в таких іграх проявляється командний дух
Football.ua
2024-10-07T16:22:14Z
На Прикарпатті загинув у ДТП народний артист України Богдан Сташків
УкраинФорм
2024-10-07T18:21:38Z
Напад, погрози з пістолетом чи провокація: усе, що відомо про гучний скандал з Ніколасом Кармою
24tv
2024-10-07T18:18:19Z
В Одесі квадробери напали на жінку похилого віку і покусали її собаку, – ЗМІ
24tv
2024-10-07T18:12:04Z
ЗМІ: У Фінляндії заарештували шахраїв, які вкрали у жителів Норвегії щонайменше 1 млн євро
Европейская правда
2024-10-07T18:04:22Z
В Україні розгорівся конфлікт між вагітною та представником ТЦК, відео: "Вони тут заодно всі абсолютно"
Политека
2024-10-07T18:00:14Z
В німецькому Дрездені через аварію автобуса постраждали 30 людей
1News
2024-10-07T17:57:26Z
З аеропорту Мадрида вдруге за тиждень втекла група мігрантів
Европейская правда
2024-10-07T17:31:29Z
У Києві пʼяний водій влетів в електроопору на Броварському проспекті: з'явилося відео
TSN
2024-10-07T16:57:56Z
В Італії чоловік підстрелив 18-річного хлопця, який захищав свою матір-українку
TSN
2024-10-07T16:57:21Z
Пряна й ароматна: найкращий рецепт курки з апельсинами на вечерю
Фокус
2024-10-07T18:12:40Z
Про таке мріє кожна господиня: що обов'язково має бути на сучасній кухні
24tv
2024-10-07T18:09:32Z
Постійно перебільшують свої проблеми: 2 знаки зодіаку, які люблять панікувати
24tv
2024-10-07T18:03:47Z
Число долі: як за датою народження визначити найкращу для себе професію
GlavRed
2024-10-07T17:45:18Z
Навіщо класти у гаманець лавровий лист: одиниці знають секрет
24tv
2024-10-07T17:33:16Z
Доведеться заплатити величезний штраф: чому в Німеччині не можна ставити намет у лісі
GlavRed
2024-10-07T17:27:31Z
Повна ізоляція без папараці: на Мальдівах будують найприватніший та найдорожчий острів у світі
24tv
2024-10-07T17:27:30Z
Як приготувати улюблені маслюки: рецепт зі сметаною
24tv
2024-10-07T17:18:46Z
Досвідчені садівники як і коли білити дерева восени: важливі секрети, які допоможуть підготуватися до зими
Политека
2024-10-07T17:16:38Z
Kia відзначила 80-річчя рестомодом Pride
AutoCentre
2024-10-07T17:06:28Z
Дружина Марка Цукерберга отримала ексклюзивний 660-сильний мінівен Porsche
Топ Жир
2024-10-07T16:12:43Z
McLaren представив гібридний гіперкар за 2,1 млн доларів
AutoCentre
2024-10-07T16:06:21Z
На дороги виїхали перші прототипи фургонів Mercedes-Benz VAN.EA
AutoCentre
2024-10-07T16:06:13Z
Компанії не хочуть страхувати Tesla Cybertruck — скасовують поліси або пропонують внески більше вартості авто
ITC
2024-10-07T14:31:24Z
Jeep готує до дебюту новий Compass
AutoCentre
2024-10-07T14:16:17Z
Представлений Lotus Emira Turbo SE 2025
Portaltele
2024-10-07T14:07:56Z
Старший брат Duster: опубліковано офіційні фото доступного сімейного кросовера від Renault
Фокус
2024-10-07T14:06:26Z
Вантажівки Dongfeng отримують в Україні нові надбудови
AutoCentre
2024-10-07T13:16:29Z
Ремейк Silent Hill 2: на що впливає рівень складності у грі
24tv
2024-10-07T18:18:58Z
Alien: Isolation отримає продовження — розробники анонсували сиквел культової гри жахів
ITC
2024-10-07T18:07:21Z
Indie Cup Ukraine’24: відкрився прийом заявок на третій фестиваль українських незалежних розробників
ITC
2024-10-07T17:34:19Z
Як сонячні панелі та світлі дахи можуть рятувати життя: неочікуване відкриття вчених
24tv
2024-10-07T17:33:24Z
Китай заявив про прорив у розробці власних кремнієвих фотонних чипів: що це дасть
Фокус
2024-10-07T17:15:19Z
Розробники Alien: Isolation на честь 10-ї річниці гри оголосили про сиквел
24tv
2024-10-07T17:12:44Z
Цифрові двійники – новий етап ШІ: що це таке, як працюють і чи допоможуть людині
24tv
2024-10-07T17:03:20Z
Чому кожному власнику смартфона треба раз у місяць “калібрувати” батарею: як це працює
InternetUA
2024-10-07T17:01:17Z
Apple перестане випускати нові пристрої щороку – Bloomberg
iPress
2024-10-07T16:54:14Z