MY.UAНовини
Через що зростає захворювання раком серед молоді
Через що зростає захворювання раком серед молоді

Через що зростає захворювання раком серед молоді

Останні дослідження показують, що у світі зростає кількість випадків раку серед молодих людей, зокрема у вікових групах 20, 30 і 40 років. Це тривожна тенденція, яка викликає стурбованість у медичних експертів та громадськості. Які фактори сприяють цій епідемії та що можна зробити для її подолання?

Протягом останніх 10 років кількість випадків раку товстої кишки у людей від 25 до 49 років зросла у 24 різних країнах, у тому числі у Великій Британії, США, Франції, Австралії, Канаді, Норвегії та Аргентині.

Перші результати обстеження, представлені міжнародною групою на Конгресі міжнародного союзу з боротьби з раком (UICC) в Женеві у вересні 2024 року, викликають занепокоєння.

Дослідники Американської онкологічної спільноти (ACS) і Міжнародної агенції охорони здоров’я (ВООЗ) вивчили дані з 50 країн, щоб зрозуміти це явище. У 14 з них тенденцію до зростання спостерігали тільки у молодих людей, а показники серед старшого населення залишалися стабільними.

Це останні результати з низки досліджень, які детально описують аналогічне зростання різних видів раку в молодих людей.

Рак грудей – одна з форм раку, де ця тенденція очевидна. Новий звіт ACS показав, що хоч смертність від раку грудей у жінок за останні десять років знизилася на 10%, показники захворюваності зростають на 1% в рік в цілому – і на 1,4% в рік для жінок у віці до 50 років.

Заснована на результатах епідеміологічних досліджень, ця тенденція, схоже, вперше проявилася у 1990-х. Одне дослідження показало, що глобальна захворюваність раком у ранньому віці збільшилася на 79% в період з 1990 по 2019 рік, а кількість смертей від раку серед молоді виросла на 29%. У другому звіті в The Lancet Public Health йдеться про те, що показники захворюваності по 17 різних видах раку в США неухильно зростають, особливо серед покоління Х і міленіалів.

Проблема раннього раку стала настільки серйозною, що такі великі організації, як UICC, намагаються підвищити обізнаність про цю тенденцію серед лікарів загальної практики, щоб гарантувати, що у молодих пацієнтів зможуть виявити ранні ознаки.

“Лікар, який слухає людину за 60, яка каже про труднощі з дефекацією, відчуття втоми і здуття живота, поставиться до цих симптомів значно серйозніше, ніж до скарг молодої людини у віці 30 років, яка веде активний спосіб життя і не відповідає типовому профілю людини з раком”, – каже Соналі Джонсон, голова відділу із захисту прав в UICC.

“Вони можуть списати це на синдром подразненого кишківника чи стрес на роботі, тому є багато випадків, коли замість відправити людей на аналіз крові чи колоноскопію, симптоми ігнорують”.

Фахівці з раку кажуть, що пацієнти з такими захворюваннями, як рак підшлункової залози, який більшості діагностують у віці за 70 років, іноді на десятиліття молодші.

“Для мене не рідкість зустріти людину віком до 40 років із раком підшлункової залози”, – каже Ейлін О’Рейлі, шлунково-кишкова онкологиня Меморіального онкологічного центру Слоуна Кеттерінга в Нью-Йорку.

“Це відбувається майже щотижня, і це страшно. Це люди в розквіті сил, які створюють сім’ї та мають усе, ради чого жити. Наслідки для суспільства глибокі”.

У той час як зазвичай онкологи вважали, що рак у молодих людей є насамперед наслідком спадкових факторів ризику, мутації генів BRCA1 і BRCA2 у випадку раку молочної залози, зараз все більше пацієнтів не мають явної генетичної схильності.

О’Райлі каже, що в більшості випадків раннього раку, які вона спостерігає, очевидного генетичного пояснення немає, і при дослідженні в лабораторії пухлини пацієнтів у віці 20, 30 чи 40 років здаються агресивнішими у порівнянні з типовими хворими на рак підшлункової залози у віці 70 років.

Лікарка каже, що через це прогноз для таких молодих пацієнтів часто дуже поганий, навіть якщо вони часто мають загалом хороше здоров’я.

“Вони молодші, підтягнуті та часто краще витримують інтенсивне лікування, але деякі хворіють на дуже агресивну форму раку підшлункової залози, що спричиняє прискорене зниження просто на очах”, – каже вона.

“Для них і для нас це часто за межами розуміння, тому що хто міг уявити, що у здорової 40-річної людини розвинеться такий вид злоякісної пухлини?”

Усвідомлюючи тенденцію, спеціалісти з онкологічних захворювань відчувають усе більшу потребу спробувати розібратися у факторах, які її викликають. Автори дослідження Lancet вважають, що якщо так триватиме й надалі, це може збільшити тягар хвороб у майбутньому, зупинивши та навіть звернувши десятиліття прогресу боротьби з раком.

Що ж відбувається

Можливо, найбільш очевидним поясненням є роль ожиріння і метаболічного синдрому – станів, які пов’язані з підвищення ризику раку через посилення запалення у всьому організмі та викликаних цим порушення регуляції головних гормональних шляхів.

Недавнє дослідження показало, що накопичення надлишкової ваги у віці від 18 до 40 років пов’язане з підвищеним ризиком до 18 різних видів раку. В той час як звіт журналу Lancet показав, що 10 із 17 видів раку, які стають усе більш поширеними серед молоді в США, мають злоякісні новоутворення, що пов’язані з ожирінням. Це рак нирок, яєчників, печінки, підшлункової залози і жовчного міхура, а також мієлома.

“Загальні докази вказують на зміну образу життя, – каже Шуджі Огіно, професор патології і епідеміології Гарвардського університету, який вивчає зростання випадків раннього раку. – У кожного з нас є тисячі генетичних варіантів, і деяк з них дають дуже невелике збільшення ризику раку, що збільшується у поєднанні з деякими змінами навколишнього середовища”.

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Деякі дослідники припускають, що компоненти ультраоброблених продуктів можуть відігравати важливу роль у розвитку запалення та пошкодження ДНК у товстій кишці

“Ми знаємо, що вживання надто великої кількості цукру і оброблених продуктів, постійна наявність високого рівня глюкози в крові та розвиток резистентності до інсуліну не тільки підвищує ризик діабету, а і раку”.

Не тільки ожиріння

Але саме по собі ожиріння не відображає всієї картини. О’Рейлі каже, що багато молодих пацієнтів із раком підшлункової залози, яких вона бачить, перебувають у хорошій формі та, судячи з усього, здорові. Відтак немає чітких пояснень, чому вони захворіли.

“Мене завжди вражає, що традиційні речі, про які ми думаємо, в основному не можна застосувати до цих людей, – каже вона. – Вони часто здаються здоровими, енергійними, і в надзвичайно хорошій фізичній формі”.

Огіно вважає, що це може бути результатом появи деяких інших канцерогенів, які раніше привертали менше уваги. Хоч епідеміологи довгий час зосереджувалися на зв’язку між курінням і раком, поширеність куріння помітно знизилася за останні десятиліття. ВООЗ виявила, що зараз у всьому світі тільки один з п’яти дорослих вживають тютюнові вироби, в той час як в 2000 році це був один із трьох.

Натомість Огіно вважає, що зв’язок, про який часто забувають – це помітна зміна моделей сну в усьому світі, яка відбулася за останні 50-100 років. Одне дослідження показало, що середня тривалість сну дітей і підлітків скоротилася на 60 хвилин на ніч між 1905 і 2008 роками, в той час як позмінна робота стала за останні десятиліття поширенішою в Австралії, Китаї, Японії, Європі та Північній і Південній Америці.

Дослідження 2021 року з використанням даних Англійського лонгітюдного дослідження старіння – бази даних, яка містить інформацію про більш ніж 10 тисяч людей старших 50 років – виявило зв’язок між поганою якістю сну і підвищеним ризиком раку.

Деякі вчені навіть вважають, що наш майже постійний вплив штучного світла – через вуличні ліхтарі чи мобільні телефони та планшети – є новим канцерогеном, що викликає збій в біологічних годинниках організму, що пов’язано з раком грудей, товстої кишки, яєчників і простати. Дослідження також показали, що постійний вплив світла в нічний час при роботі по змінах може сприяти розвитку раку за рахунок зниження рівня гормону мелатоніну.

“Ми часто піддаємося впливу штучного світла вночі, навіть коли були немовлятами, – каже Огіно. – А у Японії, наприклад, значна частина населення не лягає спати до півночі кожну ніч. Робота по змінах стала більш поширеною, наприклад, у цілодобових магазинах”.

У той же час, каже Огіно, навряд чи у багатьох випадках раннього року задіяний тільки один фактор ризику. Це скоріше їхня сукупність, яка і викликає захворювання. У поєднанні зі змінами в образі життя багато вчених-онкологів вважають, що головною рушійною силою цих захворювань є наслідки різних токсичних змін у кишківнику.

Вплив мікропластику

У червні 2023 року Френк Фрізелл, колоректальний хірург з лікарні Крастчерча, Нова Зеландія, виступив із закликом до спеціалістів із раку товстої кишки усього світу ретельніше досліджувати потенційний зв’язок між вживанням великої кількості мікропластику та розвитку передчасного раку кишківника.

У своїй статті з провокаційною назвою “Чи може мікропластик бути рушійною силою раннього початку колоректального раку?” він стверджував, що виникнення цього виду раку як найбільш проблемного захворювання у людей молодших 50 років співпадає з часовими рамками, протягом яких мікропластик став експоненціально більше присутнім у навколишньому середовищі. Він припускає, що присутність крихітних пластикових часточок може порушити слизовий шар товстої кишки, який захищає слизову оболонку кишківника від різних патогенів і токсинів із нашої їжі.

Зараз це все здебільшого припущення, але Фрізелль далеко не єдиний вчений, який пов’язав токсичні зміни в кишківнику з потенційно канцерогенними процесами. Інші дослідники припустили, що певні компоненти в ультраоброблених продуктах можуть грати роль у розвитку запалення та пошкодження ДНК в товстій кишці, від харчових барвників до емульгаторів, хоча, як і у випадку з мікропластиком, докази все ще залишаються відносно обмеженими.

Оскільки товста кишка пов’язана зі шлунком і ширшим шлунково-кишковим трактом, а також із імунною системою, виражені зміни в кишківнику пов’язані не лише з колоректальним раком, а й рядом солідних пухлин, включаючи рак молочної залози, а також рак крові.

Дослідники з’ясовують, чи може бути фактором використання антибіотиків. Що стосується мікропластику, то використання антибіотиків у всьому світі зросла за останні десятиліття. Особливо це стосується доз антибіотиків, які вживають діти у віці від 5 років – вона збільшилася з 9,8 на 1000 людей в 2000 році до 14,3 в 2018-му. У цілому світове споживання антибіотиків на душу населення виросло у всіх вікових групах в період з 2000 по 2015 рік, що, на думку О’Рейлі, є головною причиною для занепокоєння.

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Деякі вчені вважають, що вплив штучного світла, наприклад, через смартфони, може бути новим фактором

Враховуючи здатність антибіотиків знищувати великі ділянки видів бактерій і, таким чином, радикально змінювати мікробіом кишківника потенційно небезпечними способами, сильніший вплив антибіотиків раніше пов’язували з раком легень, лімфомами, раком підшлункової залози, нирково-клітинним раком і множинною мієломою.

“Бактерії, які живуть у кишківнику, були відібрані в результаті певного дарвінівського процесу, і вони є частиною імунного контролю, що дозволяє нашому організму розпізнавати аномальні клітини, чужорідні частинки і в першу чергу запобігати виникненню злоякісних новоутворень”, – каже О’Рейлі.

“Це ще невідомо, але ідея полягає в тому, що сильніший вплив антибіотиків може означати, що імунний контроль працює не так ефективно, як мав би”.

Одним із потенційних наслідків надмірного споживання антибіотиків є те, що знищення так званих коменсальних бактерій – видів, які є рідними для кишківника – створює прірву, яку можуть заповнити шкідливі мікроби. За останні 10 років Огіно та його колеги по всьому світу опублікували численні дослідження умовно-патогенних мікроорганізмів, які, судячи з усього, здатні проникати в кишківник і викликати зміни в клітинах, що підвищують ризик прогресування раку.

Зокрема, Огіно та інші виявили, що бактерія під назвою Fusobacterium nucleatum, судячи з усього, здатна викликати передракові пухлини кишківника, і також розвиток агресивніших пухлин. Інші дослідження показали, що деякі види кишкової палички, скоріше за все, здатні викликати розвиток раку і одночасно пригнічувати імунну відповідь організму.

Як і у випадку зі сном та ожирінням, каже Огіно, фактори, які сприяють ранньому раку, не діють відокремлено. Вони впливають на нас з дитинства і протягом дорослого життя, та, ймовірно, об’єднуються синергійно, поступово збільшуючи ризик захворювання в ранньому дорослому віці. Він вважає, що хоч більшість із нас є носіями тієї чи іншої форми кишкової палички, його досліджування показало, що ці бактерії, як правило, частіше процвітають тоді, коли ми вживаємо так звану “західну дієту”. Тобто їжа з високим вмістом ультраоброблених продуктів, що вказує на те, що харчування може відігравати провідну роль.

Ми все ще далекі від того, щоб точно визначити, чому в різних груп людей у кінцевому результаті розвиваються ранні форми раку. Але О’Рейлі каже, що для вчених надзвичайно важливо спробувати вивчити їх якнайдетальніше, щоб уникнути глобальної катастрофи в сфері охорони здоров’я в найближчі роки.

“Існує величезна потреба в дослідженнях, щоб з’ясувати, що відбувається і що провокує ці захворювання на ранній стадії”, – каже вона.

“Мені здається неймовірно страшним те, що ми спостерігаємо зростання захворюваності на рак підшлункової залози та інших видів раку твердих органів серед молоді. Для мене це криза охорони громадського здоров’я, що насувається”.

Теги за темою
врачизаболевание
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Пока минималка без изменений, Кабмин решил "помочь" полицейским: зарплаты в 36 тысяч могут стать еще больше
Знай
2025-01-18T10:06:33Z
Принудительное удержание в здании ТЦК: как действовать военнообязанным
ZN UA
2025-01-18T10:04:15Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Копеечные выплаты: какую "минималку" установили пенсионерам на 2025 год
Знай
2025-01-04T16:36:16Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Звезда «Ходячих мертвецов» сыграет главную роль в сериале «Ватсон»: не пропустите премьеру
Политека
2025-01-18T09:33:41Z
В поисках истины: 5 интереснейших детективных сериалов от Netflix
Фокус
2025-01-18T09:30:53Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
Правительство Израиля утвердило соглашение о прекращении огня в Газе: подробности
TSN
2025-01-18T10:12:54Z
СМИ: Ведущего каналов Медведчука "навестила" CБУ
Корреспондент
2025-01-18T10:09:21Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Зеленский не дал Трампу закончить войну до инаугурации, однако есть нюанс
Comments UA
2025-01-04T18:42:18Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Власти Киева назвали точное количество убитых баллистической ракетой
TSN
2025-01-18T10:06:24Z
"Был сильнее всех предыдущих": что сейчас происходит на месте девятого удара по киевской Лукьяновке
Апостроф
2025-01-18T10:00:31Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
СБУ задержала чиновника одного из крупнейших украинских банков, финансировавшего армию РФ
Апостроф
2025-01-18T09:57:52Z
В России снова горят нефтебазы - дроны залетели в Калужскую и Тульскую области
Апостроф
2025-01-18T09:36:43Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Мощный импульс класса М от Солнца достиг Земли: какие могут быть последствия
TSN
2025-01-18T08:51:25Z
The Sims 3 не умирает: EA дала вторую жизнь любимой игре
Знай
2025-01-18T07:51:49Z
Официально: Нарративный директор Assassin's Creed: Mirage ушла из Ubisoft
GameMag
2025-01-18T05:01:42Z
Официально:Создательница Dragon Age: The Veilguard уходит из BioWare
GameMag
2025-01-18T04:43:29Z
Украинцы победили на хакатоне NASA: какой проект поразил экспертов
ZN UA
2025-01-17T23:18:42Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Министр АПК рассказал об аграрных рекордах Украины за 2024 год
ZN UA
2025-01-18T09:30:12Z
Пронеслась новая волна подорожания: АЗС подняли цены на все виды топлива
Знай
2025-01-18T09:21:09Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Овощи дороже мяса: за огурцы, помидоры и перец придется выложить половину зарплаты
Знай
2025-01-05T18:21:06Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
У многих появится шанс: ученые разработали тест на успех иммунотерапии при раке
Фокус
2025-01-18T06:00:31Z
С солью не все так просто: сколько, какую и зачем добавлять в рацион
Знай
2025-01-18T05:51:28Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Сам себе психотерапевт: как ведение дневника эмоций изменит вашу жизнь
Marie Claire
2025-01-18T08:01:36Z
Это заявление ученых перевернет ваш мир: вы больше никогда не будете есть сосиски
Comments UA
2025-01-18T07:57:36Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Почему мужчины не могут понять женщин: причины неожиданны
Comments UA
2025-01-18T02:42:15Z
Гороскоп на 18 января: необычные идеи от звезд для субботнего отдыха
Знай
2025-01-18T02:30:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
После срыва боя с Тайсоном Фьюри Эдди Хирн назвал новых соперников Энтони Джошуа
Известия Киев
2025-01-18T08:34:32Z
Новый тренер Эвертона озвучил свои требования к Миколенко
Корреспондент
2025-01-18T08:34:22Z
НБА: Михайлюк набрал 16 очков, но Юта проиграла, победы Далласа и Денвера
Корреспондент
2025-01-18T06:45:45Z
ПСЖ подписал звездного грузинского футболиста
ZN UA
2025-01-17T21:30:23Z
"Мне это не нравится": Турки Аль аш-Шейх отреагировал на решение Фьюри уйти
Корреспондент
2025-01-17T19:09:44Z
"Соперники серьезные, но это приятный вызов": Пушич оценил Шахтер в ЛЧ
Корреспондент
2025-01-17T18:18:13Z
Украинский призер Олимпиады-2024 попросил гражданство Хорватии
Апостроф
2025-01-17T17:01:35Z
Сможет ли Усик победить Дюбуа в реванше: эксперт оценил шансы боксеров
Фокус
2025-01-17T15:36:22Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
General Motors вывели на рынок недорогой семейный электромобиль за $6500
Фокус
2025-01-18T10:12:57Z
Неожиданное партнёрство: «Гарри Поттер» получит кроссовер с «Детективом Конаном»
GameMag
2025-01-17T17:10:17Z
Honda CR-V получит особую версию для украинских дорог
Фокус
2025-01-17T16:15:07Z
Эксклюзив за $4,8 миллиона: на продажу выставили суперкар чемпиона "Формулы-1"
Фокус
2025-01-17T15:51:58Z
Современный Willys: представлен военный внедорожник на базе Jeep Wrangler
Фокус
2025-01-17T13:00:50Z
Цена $20800 и запас хода более 450 км: дебютировал доступный электрокроссовер Hyundai
Фокус
2025-01-17T11:45:57Z
Практичные и вместительные: лучшие семейные универсалы с пробегом
Фокус
2025-01-17T11:12:13Z
Справятся с любой задачей: названы 10 лучших семейных кроссоверов
UAToday
2025-01-17T10:30:10Z