Як передає Укрінформ, про це повідомляє ОГП.
Учасникам організованої групи повідомили про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України).
Серед осіб, які скористалися протиправною послугою, - колишній голова Конституційного суду України.
За даними слідства, організована група незаконно переправляла громадян України через окремі прикордонні пункти пропуску в Берегівському районі Закарпатської області без проходження обов’язкового прикордонного контролю.
При цьому поліцейський, відповідно до своєї ролі, інформував осіб, які намагалися незаконно виїхати з України, про спосіб перетину кордону та координував дії водіїв, які здійснювали перевезення.
Правоохоронець особисто виїжджав в район прикордонного пункту, супроводжуючи здійснення незаконного перетину державного кордону, у тому числі вночі.
У свою чергу прикордонники не проводили прикордонний контроль стосовно осіб, яких незаконно переправляли через державний кордон України.
Також в рамках цього кримінального провадження ексоловіКСУ повідомили про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон у співучасті з учасниками цієї організованої групи (ч. 2 ст. 332 КК України).
Слідство триває, встановлюються інші можливі співучасники злочинів з-поміж співробітників правоохоронних органів.
Викриття здійснювалося за сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України та Департаменту захисту національної державності СБУ.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.
Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2022 року ДБР порушило справу за фактом виїзду за кордон колишнього голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Слідство зафіксувало його перебування в Австрії у центрі Відня поруч з автомобілем, зареєстрованим на дружину. За інформацією Державної прикордонної служби, у законний спосіб Тупицький державний кордон України не перетинав.
У липні 2022 року суд обрав для Тупицького запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, це дозволяє клопотати про його екстрадицію з Австрії.
У серпні того ж року Голосіївський райсуд Києва оголосив у розшук Тупицького по ще одному кримінальному провадженню - щодо підбурювання до несанкціонованого втручання у роботу автоматизованої системи "Клієнт Казначейства – Казначейство".