З жовтня в Україні змінились правила мобілізації, що діють під час воєнного стану, введеного через вторгнення росії. Мобілізація — це необхідний крок для боротьби з російськими загарбниками, які прийшли знищувати наш народ і наші землі.
Вона стосується всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, які отримують повістки. Зокрема, закон визначає, що підлягають мобілізації ті, хто отримав статус "придатний" після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) або мали статус "обмежено придатний", але повинні пройти повторну комісію до лютого 2025 року.
Також мобілізують чоловіків з дефіцитними військовими спеціальностями. Новим стало те, що чоловіків віком від 50 до 60 років призиватимуть лише за окремими мобілізаційними наказами.
Для чоловіків до 25 років також є зміни. Верховна Рада ухвалила закон, за яким "обмежено придатні" до цього віку більше не підлягають мобілізації. Однак ті, хто пройшов строкову службу, закінчив військовий виш або кафедру, все ж можуть бути мобілізовані.
Щодо жінок, то їх мобілізація можлива лише в добровільному порядку, і стосується тільки тих, хто має медичну або фармацевтичну освіту. Проте всі такі спеціалісти повинні бути на військовому обліку.
Мобілізація студентів та викладачів теж має особливості. Студенти, що здобувають другу чи третю освіту, навчаються заочно або на вечірній формі, чи на рівні нижчому за попередній, можуть бути мобілізовані. Щодо викладачів, то ті, хто не має наукового ступеня, можуть також бути мобілізовані, а викладачі ПТУ – якщо їх ставка менша за 0,75.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що цього року кількість мобілізованих утричі зросла, а можливості тренування військових збільшилися у п'ять разів. Це важливі кроки для зміцнення оборони країни, адже росія прийшла нас вбивати, а ми лише захищаємося.
Раніше ми повідомляли, командири військових частин матимуть змогу закликати добровольців на службу без участі ТЦК.
Хто має імунітет від мобілізації- детальніше на Знай.ua.