Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на директорат з комунікацій адміністрації президента Туреччини.
“Сподіваюся, що ви продемонструєте турецько-сомалійське братерство у відкритому морі як нашими фрегатами, так і нашими кораблями підтримки. Я бажаю вам удачі… Вірю, що ми зробимо дуже важливий крок разом з нашими сомалійськими братами, як у наших сейсмічних дослідженнях, так і в бурових роботах”, - звернувся на церемонії прощання до екіпажів кораблів президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.
Дослідницьке судно дістанеться берегів Сомалі наприкінці жовтня. Розвідку вуглеводнів воно проводитиме відповідно до меморандуму про взаєморозуміння, підписаного у березні цього року між міністерством енергетики та природних ресурсів Туреччини й міністерством нафти та мінеральних ресурсів Сомалі.
Сейсмічні дослідження та роботи з пошуку нафтита природного газу проводитимуться в трьох ліцензованих морських районах, кожен площею 5 тис. кв. км. Місія триватиме сім місяців. Після аналізу зібраних даних в Анкарі, розпочнуться бурові роботи у визначених місцях залежно від результатів.
Під час місії судно Oruç Reis супроводжуватимуть два фрегати ВМС Туреччини, а також корабель підтримки Zağanos Paşa, корабель-платформа підтримки Sancar і корабель стеження Ataman.
Кораблі послідують до узбережжя Сомалі через Середземне море, Суецький канал і Червоне море.
Як повідомляв Укрінформ, окрім пошуку нафти та газу біля берегів Сомалі, Туреччина проводить розробку трьох золотих копалень у Нігері.
Фото: АА