Подати заяву про отримання житлового сертифіката чи коштів для відбудови на власній земельній ділянці тепер можна на порталі "Дія" або через ЦНАП
Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
Оновлення у програмі єВідновлення дасть змогу отримати компенсацію тим, хто не міг скористатися послугою в застосунку "Дія". Зокрема доступ до послуги отримають громадяни без РНОКПП (реєстраційного номера облікової картки платника податків), законні та уповноважені представники власників знищеного житла.
У відомстві розповіли, як самостійно подати заяву через портал "Дія".
- Натисніть Подати заяву в послузі Компенсація за пошкоджене або знищене майно. Для цього зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті на порталі diia.gov.ua.
- Виберіть об'єкт, за який хочете отримати компенсацію.
- Оберіть тип компенсації Житловий сертифікат чи Грошова виплата. Другий тип доступний для власників знищених приватних будинків, які хочуть відбудуватися на власній земельній ділянці.
- Дайте відповіді на анкетні запитання.
- Перевірте та підпишіть заяву. Якщо майно було знищене, приєднання до заяви співвласників не є обов'язковим. Кожен співвласник може отримати компенсацію в межах подання окремих заяв.
Законні та уповноважені представники власників знищеного житла можуть подати заяви тільки через ЦНАП, уточнили в міністерстві.
Там додали, що з моменту запуску послуги в серпні 2023 року громадяни отримали 10,7 тис. житлових сертифікатів, 4,7 тис. з них люди вже реалізували та отримали нові домівки.
Заяву про отримання житлового сертифіката єВідновлення можуть подати громадяни, чиє знищене житло розміщене на деокупованій території. Якщо ж майно було знищене в зоні активних бойових дій, сертифікат можна буде отримати лише в разі сприятливої безпекової ситуації, яка дасть змогу комісії провести обстеження такого житла.
- Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій можуть онлайн подати заяву до Міжнародного реєстру збитків.