MY.UAНовини
Вступ України до НАТО: не «частинами», а «поступово»
Вступ України до НАТО: не «частинами», а «поступово»

Вступ України до НАТО: не «частинами», а «поступово»

Розвіюємо міфи та пояснюємо, які варіанти вступу до альянсу зараз обговорюють медіа, експерти та політики.

Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте у першому ж виступі на посаді розповів про незворотність шляху України до альянсу, а вже через два дні приїхав до Києва з першим своїм візитом у новому статусі. У серпні президент Чехії Петер Павел сказав, що, на його думку, Україна може стати членом НАТО і без відновлення контролю над усіма своїми територіями. Це все знову привернуло увагу українських політиків і медіа до обговорення перспектив вступу України до Північноатлантичного альянсу.

А ще більше ці розмови пожвавилися після виходу двох статей Financial Times і The Economist. У першій сказано, що президент США Джо Байден дав сигнал своєї готовності до зміни статусу України в НАТО, а в другій крім цього додають, що Байден може найближчим часом запросити Україну до НАТО навіть попри те, що наразі не відновлена її територіальна цілісність.

У медіа ці ідеї хтось називає «вступом частинами», хтось — вступом з окупованими територіями, хтось — вступом «купірованої» України. Пояснюємо, що такий план може передбачати насправді та як це може виглядати на практиці.

 

Цю тему «Детектору медіа» прокоментували дипломат, колишній міністр закордонних справ України та колишній глава місії України при НАТО Вадим Пристайко, а також програмна директорка Міжнародного центру української перемоги й у минулому політична аналітикиня представництва НАТО в Україні Ірина Красноштан.

Україна як ніколи близько до НАТО, але це ще не вступ

Після останніх на сьогодні слів Марка Рютте та публікацій у західних медіа про те, що Байден усе більше схильний до думки, що Україна має бути учасницею НАТО, деякі українські медіа пишуть, що ми вступимо до альянсу так само легко, як Швеція і Фінляндія. Та наші співрозмовники кажуть, не варто сприймати бажане за дійсне й налаштовувати себе так, ніби це ось-ось станеться.

«З приводу приїзду Рютте та його слів про те, що Україна — пріоритет. Це все дуже важливо, але в деяких медіа з цього розвели якусь абсолютну перемогу, ніби вже завтра ми будемо в НАТО. Я жодним чином не применшую ролі цього, але все ж нам не варто забувати: Рютте сам не вирішує. Так, це дійсно важливий сигнал і Україні, і Росії про те, що НАТО продовжує підтримувати Україну. Але не потрібно надавати його словам надто великого значення, не потрібно видавати бажане за дійсне, тому що він не привіз нам членство. Рішення приймають 32 країни-члени альянсу», — сказала Ірина Красноштан.

 

Ірина Красноштан

Вона додала, що генеральний секретар відіграє важливу роль, закликаючи союзників робити більше, але він не може за них прийняти це рішення. Максимум, що він може, — ініціювати ці обговорення та ставити питання на порядок денний, постійно наголошуючи на цьому і на необхідності підтримувати Україну.

Однак справді добре, каже Красноштан, що ця тема все частіше постає і на шпальтах західних медіа. Також позитивним для нас є те, що все частіше про це в західній пресі пишуть не лише журналісти, а такі політики як Борис Джонсон. Наприклад, 21 вересня він написав у виданні The Spectator колонку із заголовком «Час узяти Україну до НАТО».

Про яку модель вступу до НАТО зараз ідеться

У квітні 2023 року, коли ця тема вчергове виринала в медіапросторі, Міністерство закордонних справ навіть робило відповідну заяву. «Україна не може нікуди вступати частинами. Україна є державою, яка має визначені, міжнародно визнані кордони, і звичайно, ми будемо приєднуватися до тих чи інших організацій у міжнародно визнаних кордонах», — сказав тоді заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс.

Зараз ця тема вкотре активізувалась, і те, що в медіа називають «вступом частинами» або «без окупованих територій» насправді цим не є, пояснює Вадим Пристайко. На його думку, використання таких фраз породжує в суспільстві неправильне розуміння самого процесу, а, отже, й певний негатив до самої євроатлантичної інтеграції. Тому він говорить, що правильно називати це поступовим вступом.

 Вадим Пристайко

«Я не розумію, для чого ми ускладнюємо своє життя, називаючи вступ “по частинах” — це не до кінця правильно, тому що це ніби відразу ставить нас у те становище, що ми можемо ділитися на частини. Ми самі собі це придумали, самі злякалися й самі образилися на альянс. Альянс ніколи цього не говорив. Він говорить: враховуючи, що Україна зараз не контролює всю свою територію, то відповідальність військова, тобто п’ята стаття, буде поширюватися тільки на ту територію, яку країна контролює. Наші тут же в паніку і вже починають: “От, як же так, по частинах…”. Це — неправда і це некоректно», — сказав Вадим Пристайко.

За його словами, вступ України до НАТО можна здійснити, чітко прописавши у статті 6 альянсу, що на якийсь невизначений час стаття 5 поширюється лише на підконтрольні Україні території. Шоста стаття визначає умови та території, за яких активується 5 стаття, тобто коли саме та в яких випадках сили НАТО починають захищати країну-учасницю Альянсу. До того ж зміна статті 6 — це не прецедент. Наприклад, у 1963 році її змінювали, коли Алжир отримав незалежність від Франції та з дії договору були виведені «колишні французькі департаменти в Алжирі» — про це також згадується у «Маршруті до членства», який у 2023 році підготував Центр «Нова Європа».

Вадим Пристайко згадує в розмові ще один приклад — Фолклендську війну 1982 року між Аргентиною та Великою Британією за контроль над однойменним архіпелагом у південно-західній частині Атлантичного океану (також її називають Мальвінською війною, відповідно до різних назв островів у Британії та Аргентині). Британці тоді вважали, що аргентинці напали на їхню суверенну територію та хотіли привести в дію статтю 5 Північноатлантичного договору. Проте альянс не вступився за Британію, тому що Фолклендські (Мальвінські) острови розташовані далеко на півдні від сфери відповідальності НАТО. Британія, втім, перемогла сама, острови досі належать їй, хоча Аргентина цього не визнає.

Якщо ми пристаємо на варіант поступового вступу до НАТО, це не означає, що ми відмовляємося від окупованих територій — просто союзники не несуть за них відповідальність, поки там є російські війська, пояснює Вадим Пристайко.

Як приклад найчастіше наводять Німеччину. Федеративна Республіка Німеччина вступила до НАТО у 1955 році. На той час країна була відокремлена від східної частини Німеччини (під назвою НДР), яка перебувала під впливом Радянського Союзу. Об’єднання Німеччини відбулося аж у 1990 році — і тоді ж стаття 5 НАТО почала поширюватися на всю її територію.

Financial Times нещодавно опублікувала чергову статтю на тему євроатлантичної інтеграції України. Там сказано, що Україні пропонують саме такий варіант — членство в НАТО в обмін на припинення поточної гарячої фази війни. При цьому Росія збереже фактичний контроль над окупованими територіями, але їх і далі вважатимуть законними територіями України, що перебувають під окупацією та можуть бути повернуті дипломатичним шляхом у майбутньому.

«Нам потрібно чітко заявляти, що ми не говоримо про якісь частини чи відмову від якихось територій. І наші офіційні особи, принаймні з комунікації, про яку я знаю, теж про це говорять. Тобто коли ми говоримо про запрошення до членства, ми взагалі не повинні обговорювати, як Україна буде вступати, тому що запрошуватись повинна держава в міжнародно визнаних кордонах — і крапка. А вже далі, якщо таке рішення прийнято і нам дають це запрошення, ми можемо обговорювати, яким саме чином це може відбуватися», — каже Ірина Красноштан.

З одного боку цей план, каже вона, є справді непоганим для нас рішенням у ситуації, що склалася. З іншого ж боку експертка має до нього серйозні перестороги, зокрема щодо того, як саме визначати території, які покриваються статтею п’ятою, а які — ні, тобто де саме пролягатиме лінія розмежування.

«Мені цей варіант подобається, але з ним треба бути обережними та потрібно чітко проговорювати з нашими партнерами в альянсі можливий варіант того, що коли ми якусь частину деокуповуємо, ми її одразу додаємо під цю парасольку. Але в мене є переживання з приводу того, що такий сценарій усе одно буде передбачати, що ми якоюсь мірою повинні будемо відмовитися від того, щоб вести активні бойові дії», — додала вона.

Судячи з матеріалу Financial Times, ці перестороги Ірини Красноштан підтверджуються.

Міф 1. Україна не може вступити до НАТО

У масовій свідомості існують переконання, частково навіяні російською пропагандою, про те, що Україна не може стати членом альянсу, допоки має нерозв’язані територіальні питання чи відкритий конфлікт. Нібито така умова для вступу записана в установчих документах НАТО. Проте це — неправда, каже Вадим Пристайко. В документах НАТО є лише дві умови для вступу.

«В основоположному Північноатлантичному договорі, який усі країни-члени альянсу підписують, а потім ратифікують, написано дуже просто: треба належати до європейського регіону (виняток становлять країни-засновниці альянсу США і Канада — “ДМ”) і треба бути здатним сприяти безпеці регіону, — сказав Вадим Пристайко. — Тобто якщо бути зовсім чесним, то жодних інших умов, крім як належність до регіону та здатність примножувати безпеку в союзі, немає. Наприклад, Австралія — чудова країна і близький союзник — хотіла б бути в альянсі, але не може, тому що не належить до регіону. Так само Ізраїль, Південна Корея, Японія, Нова Зеландія. Тому, до речі, американці придумали цей NMMA-статус, коли країна може бути партнером альянсу».

Що ж до другого питання суперечок найбільше. Бо противники ідеї членства України в альянсі посилаються на те, що нібито сама Україна несе для них загрозу через нерозв’язані проблеми з Росією. Однак тут наша позиція має бути твердою і переконливою і з цим згодні обоє співрозмовників.

«Наш аргумент має бути наступний: у нас мільйон людей в армії, навчених стріляти, і єдині, хто вміє вбивати ворогів, — це ми. Так, ви нам зараз маєте підставити плече, а потім будете раді та щасливі до кінця свого життя, бо ми справді несемо безпеку в регіон. Україна здатна бути контрибутором безпеки, тому що у неї є навчені солдати, армія велика, зброя, знання, досвід, деяким нашим технологіям, наприклад, безпілотним, увесь світ може повчитися. Українці — останні, хто воював із росіянами. Всі ж у теорії воюють із ними, а ми щодня, військові чудово це знають, і тому питання, чи є у нас здатність додавати безпеки, я думаю, просто в процесі переговорів відпаде», — каже Вадим Пристайко.

До того ж, додає Вадим Пристайко, можна сперечатися з приводу відкритого конфлікту. Адже між Туреччиною та Грецією існував відкритий конфлікт на момент, коли їх узяли в НАТО у 1952 році. І саме рішення про це, додає дипломат, умисно було прийняте одночасно, щоб не надавати комусь із них перевагу й таким чином стримувати цей конфлікт.

Доказами того, що в НАТО можуть бути абсолютно різні країни й немає чітких параметрів, є приклад Люксембургу — одного з засновників НАТО, й Ісландії. За словами Вадима Пристайка, армія Люксембурга, по суті, складається лише з військового оркестру, але в країні розташоване головне агентство, яке курує всі закупівлі для НАТО. Ісландія також фактично не має армії, але вона також дуже вигідна для альянсу через своє географічне розташування далеко на півночі Атлантичного океану, де зручно розміщувати воєнні аеродроми — це такий собі авіаносець, що не тоне, пояснює дипломат. Тобто кожна країна НАТО відіграє в ньому свою важливу роль, і Україна зі своїм унікальним досвідом теж стала б серйозним підсиленням альянсу.

«Ми маємо чітко говорити: в України велика потужна армія та досвід прямої війни з Росією, і вже зараз члени альянсу постійно вчаться у нас. І ключове питання, яке я часом партнерам ставлю: ви хочете, щоб така армія як наша була частиною вашого альянсу, чи щоб вона була просто на ваших кордонах?», — каже Ірина Красноштан.

Міф 2. НАТО обіцяло Росії не розширюватися на схід

Ще один поширений міф, який глибоко в’ївся у масову свідомість, що альянс нібито має перед Росією зобов’язання не розширюватися на схід. 22 червня 2021 року президент Росії Володимир Путін у статті, присвяченій 80-річчю нападу нацистської Німеччини на СРСР, написав, що НАТО під час перемовин про об’єднання ФРН та НДР «ошукало» Москву, обіцяючи, що блок до російських кордонів наближатися не буде. Але це твердження спростовували й експрезидент СРСР Михайло Горбачов, і представники НАТО.

Обоє експертів у розмові з «Детектором медіа» також підтвердили: жодних документально закріплених домовленостей про це ніколи не існувало. І все це — чергові вигадки російської пропаганди. Ключове: не варто взагалі зважати на думку Росії. Якщо доведеться змиритися, то вона змириться.

Detector Media · 50 відтінків реакцій Росії на розширення НАТО

«Я тут маю той самий аргумент, що Росія мала претензії і до вступу Фінляндії та Швеції. Раніше вона мала претензії до вступу Польщі та країн Балтії. В них завжди претензії щодо вступу тих країн, які ближче до них розташовані. Але це не повинно стримувати альянс від того, щоб себе посилювати», — каже Ірина Красноштан.

Міф 3. Спочатку треба вступити до ЄС, а вже тоді — до НАТО

Ще один міф, у який вірить частина суспільства, — що країна, яка не є учасницею Євросоюзу, не може вступити до НАТО. Це — чергова неправда, кажуть наші експерти.

ЄС і НАТО прямо між собою не пов’язані. ЄС — це економічний і політичний союз. А НАТО — це оборонний і безпековий альянс.

Туреччина, Албанія, Норвегія, Північна Македонія входять до НАТО, але не входять до ЄС, як і Канада та США. Велика Британія вийшла з Євросоюзу, але залишається членом НАТО.

«В останній хвилі розширення ЄС низка країн якраз пройшла зворотним шляхом — вони спочатку стали членами НАТО, а потім — членами ЄС. Це і Польща, й Угорщина, і Словаччина, і Чехія, і Болгарія», — додає Вадим Пристайко.

Складний вибір, або для чого Україні в НАТО

Російська пропаганда переконує, що нібито рух України до НАТО став загрозою для Росії та спровокував «СВО» на території України. Однак це — чергова вигадка. Адже на момент, коли Росія порушила кордони України та окупувала її території у 2014 році, в законодавстві України був офіційно закріплений позаблоковий статус — його у 2010 році схвалила Верховна Рада й остаточно закріпив своїм підписом Віктор Янукович. Від позаблокового статусу Україна відмовилася лише наприкінці 2014 року — і саме дії Росії стали поштовхом для цього.

«Моя особиста думка, що якби б ми у 2014 році чи у 2022 вже були членом НАТО, Росія не почала б війну проти нас. Наразі з самими країнами-членами НАТО вони ведуть гібридні операції та дуже багато провокують альянс, скажімо так, використовують абсолютно різні засоби для того, щоб показати, що альянс у якихось місцях має слабкості. Але все-таки Росія не наважується конвенційно нічого робити поки що проти самих країн НАТО», — говорить Ірина Красноштан.

Але Україна з різних причин втратила час, коли могла більш активно рухатися до НАТО. Зокрема, така ідея не знаходила великої підтримки серед самих українців (не без зусиль із боку Росії, яка багато років влаштовувала провокації, мітинги, проводила інформаційні кампанії проти партнерства України з НАТО, зокрема, в Криму). Сукупність цих чинників призвела до того, що навіть на початку російської агресії рівень підтримки вступу до альянсу в Україні у 2014 році сягав близько 50%. За інформацією опитування КМІС, «Демініціатив» і Центру Разумкова, яке наводить «Слово і діло», у 2014 році 47,8% респондентів були за вступ до альянсу і 32,4% — проти. У 2015—2016 роках членство в НАТО підтримували близько 43% опитаних, у 2017—2018 роках — близько 41%. А до агресії Росії на сході України — втричі менше.

«Я, до речі, запитував у психологів, чому лише 17% хотіли до НАТО раніше, до Майдану ще. Вони кажуть, що це — типовий стокгольмський синдром, коли жертва починає співчувати своєму кривднику. Тобто в масовій свідомості — мене це так дратувало — ми завжди знали, що вони нападуть, боялися цього, але замість того, щоб визнати, що ми боїмось і щось треба робити, ми придумали, що їх не варто дратувати», — каже Вадим Пристайко.

Уже зараз, коли в Україні спалахнула повномасштабна війна, підтримка членства в НАТО серед українців коливається від 64% до 87%.

«Українці часто ображаються і кажуть щось на кшталт “нащо нам це НАТО, якщо воно не захистило Україну?”. Треба чесно собі сказати: ми — не член родини. На жаль, країни НАТО не зобов’язані вступати на нашому боці, тому що ми, українці, дозволяли собі за весь цей час не примушувати нашу владу зробити все необхідне, щоб ми стали членом альянсу, а далі вже розв’язувати інші питання», — пояснює він.

Варіант, про який ідеться, зовсім не ідеальний і не всім подобається та вже викликав у суспільстві дискусії. Наприклад, медіаексперт Дмитро Золотухін узагалі назвав це «спеціальною інформаційною операцією», яку «проводять політичні еліти та спецслужби провідних західних країн», аби «розширити вікно дискусії про припинення війни на фактичній лінії бойового зіткнення». На його думку, нам хочуть показати, що це — єдино правильний варіант, який дозволить уберегти бодай підконтрольну частину України та врятувати її від повного знищення Путіним.

Зараз Україна стоїть перед складним вибором. У ідеальному світі партнери дали б нам можливості швидко деокупувати свої території, а потім одразу взяли нас у НАТО та ЄС. Але в реальності ми опинилися в ситуації, коли, ймовірно, нам доведеться обирати між поганим і ще гіршим. Поки ж ми не маємо згоди ані в суспільстві, ані серед експертів, і все ще невідомо, яким буде рішення союзників України та чи буде воно взагалі.

Титульне фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россияне заявили об оккупации сразу шести населенных пунктов
Comments UA
2025-04-04T10:54:51Z
Снегопады и аномальное тепло: погода в первые выходные апреля поразит контрастом
Апостроф
2025-04-04T10:54:06Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T15:24:35Z
Ко Дню освобождения Киевщины телеканал 2+2 покажет истории героев, изменивших ход войны
TSN
2025-04-01T08:13:54Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Варение и употребление самогона: священник рассказал, является ли это грехом
Знай
2025-04-04T10:51:51Z
Сначала армия, а потом работа: что не так с идеей ОП о военной службе для госслужащих
Фокус
2025-04-04T10:51:16Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Трамп открыт к смягчению тарифной политики, но при определенных условиях
Факти ICTV
2025-04-04T10:55:15Z
На Трампа подали в суд: какие действия президента США требуют признать незаконными
Comments UA
2025-04-04T10:51:23Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Меган Маркл назвала десерт именем своей дочери
Фокус
2025-04-04T10:51:21Z
Постоянно разные женщины: Ефросинина рассказала, как ее муж реагирует на сплетни об изменах
Факти ICTV
2025-04-04T10:27:46Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Екатерина Осадчая рассказала, какую пластическую операцию ей навязывали в юности
Gazeta UA
2025-04-04T09:39:24Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Дисквалификация: фехтовальщица отказалась сразиться с трансгендером
Корреспондент
2025-04-04T10:06:27Z
Хргович дал своему сопернику неожиданное прозвище
Корреспондент
2025-04-04T10:03:27Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Дончич отметился антидостижением в игре против Голден Стейт
Корреспондент
2025-04-04T09:21:51Z
Экс-игрок Реала сравнил футболистов Месси и Ямаля
Корреспондент
2025-04-04T08:54:23Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
С начала войны разминировано более 35 тыс. кв. км территорий - Шмыгаль
Корреспондент
2025-04-04T10:55:44Z
Более 50% украинского экспорта составляет аграрная продукция
Корреспондент
2025-04-04T10:54:17Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
С годиком малыша: красивые пожелания для ребенка и родителей
Telegraf
2025-04-04T09:37:47Z
Поздравления для подруг с 8 марта: самые красивые пожелания своими словами
Telegraf
2025-04-04T09:37:46Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как поздравить с 70-летием женщину: трогательные пожелания и открытки
Telegraf
2025-04-04T09:37:46Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Днепре скончался Юрий Федько, раненный при взрыве авто
Апостроф
2025-04-04T10:51:51Z
Чиновник из Днепра Юрий Федько, взорвавшийся в своей машине, умер в больнице – СМИ
ZN UA
2025-04-04T10:48:04Z
Налет дронов в Кушугуме на Запорожье: повреждены десятки зданий
Корреспондент
2025-04-04T10:33:08Z
В больнице скончался депутат Федько, чья машина взорвалась в Днепропетровской области
Лига
2025-04-04T10:18:57Z
Раненый во время взрыва глава Левобережной администрации Днепра скончался в реанимации, - СМИ
Комсомольская правда
2025-04-04T10:13:43Z
Уклонист применил против полицейского перечный газ и получил приговор суда
Апостроф
2025-04-04T10:06:17Z
Больше не вспомните о запорах: какой фрукт очень полезен для вашего кишечника
Comments UA
2025-04-04T10:12:24Z
Стимуляция мозга с помощью ИИ заметно облегчает симптомы Паркинсона — ученые
Факти ICTV
2025-04-04T10:00:22Z
Вспышка кори в США: более 500 подтвержденных случаев в пяти штатах
Факти ICTV
2025-04-04T09:51:42Z
Сексуальная активность: сколько времени тратят на секс в разном возрасте
Comments UA
2025-04-04T09:48:44Z
ТОП-5 малоэффективных витаминов, которые часто употребляют
Comments UA
2025-04-04T09:12:01Z
Ученые выявили масштабные уровни нецелевого назначения антибиотиков
Факти ICTV
2025-04-04T08:52:25Z
Второй шанс: в Киеве спасли пациента с пороком сердца через 15 лет после шунтирования
Факти ICTV
2025-04-04T08:37:33Z
Диета на три дня в неделю: найден способ похудения, эффективнее подсчета калорий
Фокус
2025-04-04T08:30:57Z
Почему старшие люди постоянно мерзнут: названы главные причины
Comments UA
2025-04-04T08:12:50Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Подтверждено: Donkey Kong Bananza для Nintendo Switch 2 выйдет на русском языке
GameMag
2025-04-04T10:42:58Z
Окаменелость морского чудовища из Чили удивила ученых: что исследователи обнаружили внутри
Фокус
2025-04-04T10:00:06Z
Прорыв в области редкоземельных металлов: обнаруженные свойства прометия изменят технологии
Фокус
2025-04-04T09:45:43Z
Украина вскоре получит новые бомбы GLSDB: чем они особенные
Telegraf
2025-04-04T09:37:46Z
Вспомнить собственное появление на свет: ученые говорят, что младенцы все запоминают
Фокус
2025-04-04T09:36:35Z
"Это служебный кот?" Животное на криминальном фото ДБР стало звездой/Сеть повеселило фото кота-"взяточника"
Апостроф
2025-04-04T09:21:36Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z
Hyundai представила обновленный водородный электромобиль
Корреспондент
2025-04-03T17:45:37Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z