Свічки на святковому столі створюють особливу атмосферу під час застілля. Мало хто знає, але навіть для сервірування столу створено спеціальні правила етикету. Як сервірувати святковий стіл свічками розповіла експертка в питаннях етикету Наталія Миронюк.
До речі, якщо ви не знаєте нюансів застільного етикету, читайте матеріал: Як за етикетом користуватися серветкою - класти на коліна чи за комір.
Традиційно одна свічка на святковому столі буває кольору слонової кістки. Вона гармонійно поєднується з порцеляною, керамікою, посудом стриманих кольорів.
Білі свічки підходять для оформлення столу в білих відтінках. Часто так накривають стіл на весілля.
У новорічному декорі використовують свічки червоного, зеленого, білого кольору, що символізують кохання і щастя.
Ви можете експериментувати з декорацією в центрі столу на свій смак. Варто обирати такі свічки, які гармоніюють зі скатертиною та посудом.
Підбирати свічник також варто так, щоб він гармонійно поєднувався зі скатертиною та посудом. Приміром, до сервірованого кришталем столу не пасує свічник із дерева або кераміки.
У низькі свічники ставлять довгі свічки, а у високі - короткі.
Під час сервірування важливо враховувати розмір столу. За невеликим столом для вечері на двох достатньо однієї, двох або трьох свічок.
На великому столі слід поставити більше свічок, щоб не порушувати гармонію.
Для вечері при свічках не слід використовувати ароматизовані свічки, щоб не перебивати смак і запах поданих страв.
Згідно з правилами етикету свічки запалюють лише у вечірній час, тому що при денному світлі втрачається привабливість вогника.
Вогонь свічки має бути приблизно на 6 сантиметрів нижче рівня очей.
Якщо на столі присутня композиція з квітами, то свічка має підніматися над ними.
Якщо ви ставите свічники або канделябри, то зважайте на їхню висоту і вибирайте довгі свічки - приблизно 35-40 сантиметрів.
Відстань між свічками, які стоять поруч, має бути не меншою за товщину кожної, а різниця у висоті приблизно три сантиметри. Таким чином, свічки не плавитимуться одна від одної.
Свічки потрібно запалювати до приходу гостей та гасити їх лише після того, як гості пішли.
Дивіться відео - Як сервірувати стіл свічками за правилами етикету:
Раніше Главред писав, чому свічки швидко згорають і які хитрощі застосувати, щоб свічки довше горіли.
Вам також може бути цікаво: