MY.UAНовини
Кінець мосту Патона, кінець мосту Метро: як Україна стала неремонтопридатною країною
Кінець мосту Патона, кінець мосту Метро: як Україна стала неремонтопридатною країною

Кінець мосту Патона, кінець мосту Метро: як Україна стала неремонтопридатною країною

Інфраструктура міст України — мости, метро, комунальні мережі — на очах занепадає. Журналіст Олег Єльцов звертає увагу на те, що це триває роками, ніхто нічого кардинально не змінює — у підсумку Україна перетворюється на неремонтопридатну країну.

Неремонтопридатна країна

ТСН повідомляє: 95% мостів і мостових переходів у Києві потребують ремонту, багато перебуває в аварійному стані. Міст Патона повністю вичерпав експлуатаційний ресурс і, попри скорочення кількості смуг для руху, просто небезпечний для автомобілістів. Міст втрачає частини конструкції, розвалюється на очах. Ведеться перманентний контроль його стану — щоб вчасно перекрити рух, щоб міст не звалився в Дніпро разом із киянами, які опинилися на ньому. З мостом Метро ситуація не краща. Збираються проводити термінові протиаварійні роботи, обіцяють рух метро не перекривати, але хто знає… Від мосту буквально відвалюються бетонні елементи конструкції, арматура оголена й активно іржавіє… Вирішено зберегти міст шляхом установки "милиць" за аналогією з недбайливим селянином, який підпирає колодою стіну будинку, що збирається завалитися. Милиці ставитимуть два роки й це обійдеться у два мільярди гривень. Що потім? Та чорт його знає!

Південний і Північний мости теж на ладан дихають — перманентні дорогі ремонти не виправляють ситуації. Столиця явно потребує нових мостів через Дніпро. Але про це й мови бути не може. Річ навіть не у війні, що пожирає скромні доходи країни. Ймовірно, Україна вже не в змозі звести таку складну інженерну конструкцію. А якщо раптом гроші знайдуться і будівництво почнеться, воно затягнеться на довжелезні роки з непередбачуваним результатом.

Поклавши руку на серце, слід визнати: багато мостів, не тільки в Києві, неремонтопридатні, а їхнє виведення з експлуатації, яке давно назріло, призведе до транспортного колапсу. І це — найближче майбутнє країни.

Та сама історія з метрополітеном. Останню станцію в Києві відкрили 11 років тому. Під обіцянки будівництва двох станцій у моноглюдних "спальниках" "Троєщина" і "Виноградар" встигло вирости нове покоління киян. Будівництво спорадично відновлюють, встигають вкрасти пару-трійку мільярдів і продовжують відсувати терміни далі. Імовірно, ці станції не з'являться ніколи — втрачено технологічну культуру і навички організації подібних проєктів, кадри з досвідом пішли торгувати на Троєщинський ринок…

Як взагалі таке можливо, щоб у столиці раптом дружно "втомилися" мости, наближаючи транспортний колапс, а компанію їм склав метрополітен, рух яким доводиться перекривати? Чому комунальні служби займаються виключно латанням комунікацій, що прогнили в мотлох? Чому Бортницька очисна станція десятиліттями отруює повітря одного з найбільших районів міста і … буде отруювати далі?

Міст Метро, що занепадає на очах
Фото: obozrevatel

Ні, винен не Кличко і не його попередники. Президенти теж не винні. Система не працює. Зовсім. Ми з натхненням боремося зі спадщиною Совка, все скасовуємо і перейменовуємо. Але створити щось своє не можемо. Норми відрахувань на відновлення основних засобів, планові ремонти, контроль якості скасували разом із керівною роллю КПРС. Ще десять років тому міст Патона перебував в аварійному стані. Про це знали всі профільні фахівці та чиновники, але ніхто з них палець об палець не вдарив і не поніс за це покарання. Ми відмовилися від "пережитку совка" — загального нагляду прокуратури, але не створили нової системи — ніхто ні за що не відповідає. Чому за десять років жоден із прем'єрів не поставив руба питання ремонту десятків і сотень мостів у країні, чому Кабмін не ухвалив відповідної програми, чому жоден бюджетний комітет парламенту її не розглянув, за десять років у жодному бюджеті країни не виділено на це коштів?.. Але ж планові ремонти обходяться дешевше, ніж аварійні. То чому ж у країні регулярно трапляються аврали?

Ні, проблема не тільки в мостах, у метробуді або в комунальних мережах. Усе в країні відбувається всупереч закону або за його відсутності. Сьогодні оголошено тендер на порятунок мосту Метро. Але внесення змін у конструкцію, які заплановані, заборонені законом: міст Метро — архітектурна пам'ятка — зміни вносити не можна. Те саме стосується мосту Патона. Так свідчить закон. Його давно слід було змінювати. Але законодавча гілка влади зайнята перейменуваннями вулиць. Тому їхнє "латання", якщо воно все ж таки станеться, буде чистою самодіяльністю, кримінально караною до того ж.

У парламенті припадають пилом тисячі законопроєктів, без яких нормальне функціонування державного організму неможливе. Тому живемо за принципом "якщо не можна, але дуже хочеться — то можна". Але так довго жити не можна. 33 роки ми проїдали радянське придане, яке встигло згнити, а те, що залишилося, доб'є війна. У такому стані не виживе жодна держава, особливо маючи такого агресивного сусіда. Упевнений, що за поребриком уважно спостерігали за тим, що відбувається в Україні, і просто вирішили добити країну, що колапсує. Думаю, Росія не ризикнула б напасти на таку велику державу, як наша, якби ми були успішними, багатими, з потужною армією і ВПК. Сьогодні вони добивають нашу енергетику і промисловість. Ми знову латаємо життєво важливі об'єкти, зруйновані війною. Але мости, інфраструктуру, промисловість ми зруйнували самі. І на їхнє аварійне відновлення примітивно немає грошей. Занадто багато чого згаяно, занадто багато сил віддано порожній балаканині та крадіжкам. Усе, що нам залишається, — обурюватися оборзєвшими безконтрольними чиновниками, які роблять гроші на всьому: на війні, на непомірних витратах МВС, на медичній галузі, яка розвалюється, і фіктивній освіті. А тим часом цілі сімейно-кланові угруповання видоюють останнє: у МСЕК, тендерних комітетах — на всіх рівнях нібито державної влади.

Україна, як державне утворення, агонізує.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Міст Патона так стомився, що легше збудувати новий: чому роками не можуть відремонтувати головний міст Києва
Теги за темою
Украинаметро
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Зустріч Зеленського з Путіним: президент США висловив свою позицію
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:57:30Z
"Генерал вибув з гри": у ССО показали атаку дрона на машину російського воєначальника Абачева
24tv
2025-08-19T22:48:48Z
Близько 10 країн готові відправити військові сили до України у рамках мирної угоди, - Bloomberg
Хвиля
2025-08-19T22:48:46Z
Трамп зробив заяву про закінчення війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:42:32Z
«Я хочу спробувати потрапити до раю»: Трамп пояснив свій намір припинити війну в Україні
УкраинФорм
2025-08-19T22:39:09Z
Трамп скасував відпустку задля роботи над переговорами між Україною та РФ - Білий дім
УкраинФорм
2025-08-19T22:36:27Z
Росія масовано атакувала Одещину ударними дронами
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:18:29Z
У Білому домі назвали «надзвичайними» досягнення Трампа на шляху до миру в Україні
УкраинФорм
2025-08-19T22:06:12Z
Війна: день 1273. Пропозиція для Трампа: купівля зброї у США в обмін на відсутність поступок для рф та гарантії безпеки Україні — FT
Football.ua
2025-08-19T22:01:08Z
Поліція проводить розслідування на тлі звинувачення актора Темляка
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:12:48Z
50-річна Наталія Могилевська анонсувала грандіозне повернення в шоубіз
24tv
2025-08-19T22:00:10Z
Знову мінус 25: Могилевська приголомшила причиною схуднення
GlavRed
2025-08-19T21:27:38Z
Моторошна причина смерті: російська актриса загинула за дивних обставин
GlavRed
2025-08-19T21:27:05Z
Ще більше магії й чарів: 6 фільмів і серіалів для тих, хто обожнює "Гаррі Поттера"
24tv
2025-08-19T20:51:53Z
Повезла себе в пологовий будинок: Осадча розчулила новими фото молодшого сина
GlavRed
2025-08-19T20:09:36Z
Костянтина Темляка звинуватили у домашньому насильстві: поліція розпочала розслідування
24tv
2025-08-19T19:21:57Z
До Дня Незалежності: 5 ідей патріотичного манікюру, які надихнуть кожну
24tv
2025-08-19T19:03:34Z
У Києві до Дня Незалежності відбудеться благодійний показ фільму «Вавілон XX»
УкраинФорм
2025-08-19T19:00:01Z
Піп сховав порушника під рясами і віз у бік кордону
Украина Криминальная
2025-08-19T22:45:45Z
У ДТП щороку гинуть понад 3 тисячі українців, кількість аварій зростає
УкраинФорм
2025-08-19T22:21:44Z
На Київщині викрито адвокатку, яка вимагала гроші за вплив на працівників ТЦК
Украина Криминальная
2025-08-19T21:57:35Z
Жінка втратила 16 тисяч гривень, купуючи дитячий одяг в інтернеті
InternetUA
2025-08-19T21:49:13Z
Шахрай видав себе за племінника та виманив у пенсіонера 10 тисяч гривень
InternetUA
2025-08-19T21:37:14Z
Розікрали з бюджету понад ₴42 млн на медіапослугах для Дніпровської міськради. Повідомлено про підозру 11-му учаснику ОЗГ — екскерівнику КП
Украина Криминальная
2025-08-19T21:13:34Z
У Нігерії терористи вбили десятки вірян у мечеті
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T21:06:24Z
РФ атакує Одесу балістикою: у місті чути вибухи — перші деталі
TSN
2025-08-19T20:48:38Z
Оформляли фіктивні інвалідності. Ексголова Центральної МСЕК та його спільники отримали підозри
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T20:18:31Z
В Україні вперше запрацювала державна послуга з використанням штучного інтелекту
InternetUA
2025-08-19T22:22:49Z
Штраф через безкоштовний проїзд: коли пенсіонери можуть "попасти на гроші"
Знай
2025-08-19T21:15:37Z
Яке релігійне свято відзначається 20 серпня: традиції та молитви
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T21:00:11Z
Поводиться як специфічна маленька дитина, – Володимир Жогло відверто розповів про діагноз сина
24tv
2025-08-19T20:33:25Z
Опитування: більшість жителів США бояться втрати робочих місць і політичного хаосу через ШІ
InternetUA
2025-08-19T20:03:41Z
Абсолютний рекордсмен: хто з відомих українців знав кілька десятків іноземних мов
24tv
2025-08-19T19:48:21Z
Пара не потрапила на літак через пораду ChatGPT: що трапилося
InternetUA
2025-08-19T19:33:58Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Львівській області: скільки можна отримувати щомісяця
Политека
2025-08-19T19:30:28Z
Харків’янина судитимуть за наведення ударів на українську ППО
InternetUA
2025-08-19T19:18:33Z
Серце, нерви та імунітет: чому лікарі радять їсти кавунове насіння
Знай
2025-08-19T22:45:17Z
Яка активність покращить здоров'я всього за 15 хвилин на день? Дослідження науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:00:27Z
Їжте інжир щодня: лікарі розкрили секрет, який продовжує молодість мозку та очищає організм
Знай
2025-08-19T21:45:32Z
За програмою медгарантій заклади безпідставно отримали понад ₴240 мільйонів - Держаудит
УкраинФорм
2025-08-19T21:21:28Z
Всього 2 тижні без цукру: лікар розповів, як це вплине на шкіру
TSN
2025-08-19T20:06:44Z
Перший випадок за довгий час: у Львівській області від коронавірусу помер чоловік
Фокус
2025-08-19T19:21:31Z
Ця закуска стане вашою улюбленою: як особливо апетитно приготувати кабачки
Telegraf
2025-08-19T19:18:44Z
Чистота без перегинів: якою має бути інтимна гігієна у чоловіків та жінок
24tv
2025-08-19T18:12:17Z
Доступний прийом: як легко почистити пригорілі каструлі
24tv
2025-08-19T16:48:36Z
Штраф понад 3000 грн: скільки триватиме заборона на вилов раків
ZN UA
2025-08-19T22:22:32Z
Криптопозики руйнують ринок Південній Кореї, влада призупинила кредитні сервіси
ITC
2025-08-19T22:01:31Z
Угорщина подякувала Росії за відновлення постачання нафти трубопроводом «Дружба»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T21:54:10Z
На зберіганні ДП «СЕТАМ» перебуває близько 4 тисяч одиниць майна
УкраинФорм
2025-08-19T21:33:54Z
Росія продає вкрадену в України пшеницю 70 країнам світу
ZN UA
2025-08-19T19:48:59Z
Нафтогаз посилить вимоги до споживачів: відключити газ можуть навіть за 50 гривень боргу
Хвиля
2025-08-19T19:45:53Z
У «Дії» з'явилася у продажу нова військова облігація
УкраинФорм
2025-08-19T19:24:40Z
Скільки землі можуть дати учаснику бойових дій у серпні 2025 року
24tv
2025-08-19T19:03:13Z
Енергетичні перегони в розпалі: чому в США масово розкуповують акумулятори
InternetUA
2025-08-19T19:01:49Z
Покрокова система заохочення водіїв у Кореї викликає суперечки: безпека проти приватності
Топ Жир
2025-08-19T22:36:15Z
Модель Y від Tesla тепер доступна з шестимісним салоном, що збільшило її розміри та вартість
Топ Жир
2025-08-19T21:51:38Z
Перший електромобіль McLaren може залишитися ексклюзивом для китайського ринку
Топ Жир
2025-08-19T21:06:21Z
Остання модель Acura стала ще кращою та дорожчою
Топ Жир
2025-08-19T20:06:23Z
Bugatti вже розпродані до початку наступного президентського терміну
Топ Жир
2025-08-19T19:21:20Z
Tesla представила шестимісну версію Model Y у Китаї
1News
2025-08-19T19:12:58Z
Прихильники Porsche 911 можуть отримати культурний шок від цієї модифікації моделі 993
Топ Жир
2025-08-19T18:36:40Z
Сигнал наближення біди: експерт пояснив, коли треба негайно зупинити авто
GlavRed
2025-08-19T18:27:35Z
Новий електромобіль Hyundai для Китаю може виправити всі недоліки Ioniq 6
Топ Жир
2025-08-19T17:51:45Z
Коли народжуються істинні мільйонери: ТОП-6 дат, що ведуть до багатства
GlavRed
2025-08-19T22:51:06Z
Виноград не родить: експерт поділився причинами та простими способами вирішення
GlavRed
2025-08-19T22:27:20Z
Закрутка, яка стала легендою: ніжинський салат з огірків на зиму – класичний рецепт
24tv
2025-08-19T20:57:49Z
Курорт-привид: як Росія знищила перлину Азовського узбережжя
24tv
2025-08-19T20:36:44Z
Досвідчений мандрівник назвав найгірше місце у світі
TSN
2025-08-19T20:06:10Z
Жодних пакунків з пакунками: як зберігати пластикові пакети, аби не утворювався безлад
24tv
2025-08-19T19:00:14Z
Світове визнання: який ресторан української кухні уперше з'явився у путівнику Мішлен
24tv
2025-08-19T18:45:34Z
Фінансова стабільність чи творчість: яку енергетику має номер вашого будинку
GlavRed
2025-08-19T18:27:57Z
Не лише кактуси: які рослини легко переносять спеку
24tv
2025-08-19T18:27:01Z
Ворожі дрони атакували Охтирську громаду: є постраждалі, горять приватні будинки
УкраинФорм
2025-08-19T22:57:55Z
Росіяни протягом дня із артсистем обстрілювали південні регіони України: є загиблі і поранені
Gazeta UA
2025-08-19T22:21:31Z
Оператори дронів на одному з гарячих напрямків знищили російський «Град» та уразили три танки
УкраинФорм
2025-08-19T21:43:02Z
Лінія фронту станом на 19 серпня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T21:15:08Z
Колаборантка на Херсонщині отримала 8 років за службу окупантам
ZN UA
2025-08-19T21:09:05Z
Ворог атакував Сумщину: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T20:51:39Z
Відомий російський пропагандист Стешин ледь не осліп, умившись у Донецьку
Фокус
2025-08-19T20:12:12Z
Обмеження руху в Києві: які дороги закриють на тривалий час
Политека
2025-08-19T20:00:34Z
У Нікополі рятувальники потрапили під обстріл росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T19:48:41Z
Люблять робити "кусь" бетону: у мережі вирусяться забавні відео з кішками
Telegraf
2025-08-19T22:33:30Z
Оновлення для обраних: які iPhone отримають iOS 26 та функції ШІ
InternetUA
2025-08-19T21:12:16Z
Microsoft тестує ШІ-функцію, яка допомагатиме заповнювати таблиці Excel
УкраинФорм
2025-08-19T20:24:23Z
Управління світлом. Американські вчені представили розумні вікна для економії енергії
InternetUA
2025-08-19T20:18:27Z
Лабрадор схопив зубами камеру спостереження і зняв "екскурсію" будинком
Фокус
2025-08-19T20:06:16Z
Тонкий складаний смартфон Honor витримав на собі холодильник вагою 104 кг
Фокус
2025-08-19T19:06:37Z
Американська компанія успішно випробувала повітряне таксі: де вони можуть з'явитися вже скоро
24tv
2025-08-19T17:51:35Z
Акумулятори будуть зберігати удвічі більше енергії: що придумали китайські вчені
Фокус
2025-08-19T17:42:15Z
Samsung втрачає свій трон на ринку складних смартфонів через неочевидний бренд: про кого йдеться
Фокус
2025-08-19T17:36:45Z
Не тільки величезний "брюлик": Роналду приготував для нареченої придане на чверть млн доларів
GlavRed
2025-08-19T22:36:16Z
Дендонкер — гравець Реала Ов'єдо
Football.ua
2025-08-19T21:28:05Z
Плейоф відбору до ЛЧ: Пафос здолав у гостях Црвену Звезду, впевнені перемоги Карабаха та Брюгге
Football.ua
2025-08-19T21:03:03Z
Відома українська спортсменка отримала тривалу дискваліфікацію за допінг
Telegraf
2025-08-19T20:45:50Z
Ноттінгем Форест та Ювентус фіналізують трансфер Дугласа Луїса — Романо
Football.ua
2025-08-19T20:24:47Z
Ветеран боксу сенсаційно зазіхнув на чемпіонський пояс, якого може позбутись Усик
24tv
2025-08-19T20:24:11Z
"Коли обіцянки порушуються, стосунки не можуть продовжуватися": Ісак зробив гучну заяву про конфлікт із Ньюкаслом
Football.ua
2025-08-19T20:06:12Z
Українська арбітриня покарала футболістку за спілкування російською: відео з матчу
24tv
2025-08-19T19:42:07Z
Визначено дати матчів 1/32 фіналу Кубка України сезону-2025/26
Football.ua
2025-08-19T19:24:59Z