Про це він сказав на пресконференції за підсумками саміту «Україна – Південно-Східна Європа» та двосторонніх переговорів із Премʼєр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем у Дубровнику (Хорватія), передає Укрінформ.
«Цей формат «Україна - Південно-Східна Європа» може бути дійсно змістовним і на рівні лідерів, але і також на рівні міністерському. Ми про це сьогодні говорили з прем’єр-міністром. Ми можемо започаткувати спільну роботу міністрів закордонних справ наших країн, згодом вийти на інші міністерські рівні, щоб кожна наша домовленість була дійсно реалізована якнайшвидше», - заявив Зеленський.
Також він подякував Премʼєр-міністру Хорватії Андрею Пленковичу за проведення саміту.
«Ми вже побачили значення цього формату. Всі країни-учасниці були представлені на першому Саміті миру. Цей регіон чітко підтримує комюніке Саміту миру. І це важливий сигнал для усіх у світі, що країни вашого регіону і вся Південно-Східна Європа налаштовані на справедливе закінчення цієї війни, на реальний мир, на реальну дипломатію, а не просто на заморозку цієї війни і перекладання відповідальності за безпеку на інші покоління», - сказав глава Української держави.
Зеленський підкреслив, що «цими місяцями можемо і мусимо зробити якнайбільше, щоб посилити позицію України, посилити наших людей і завдяки цьому наблизити справедливий мир».
Як повідомлялося, другий саміт країн Південно-Східної Європи і України відбувся 28 лютого 2024 року в Албанії. За його підсумком лідери підписали спільну декларацію, в якій закликали всю міжнародну спільноту рішуче посилити підтримку України.
У підписаному документі лідери країн підтвердили свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів станом на 1991 рік і заявили, що залишаються відданими наданню Україні необхідної підтримки для перемоги над російською агресією стільки, скільки буде потрібно для досягнення справедливого миру.
Перший саміт відбувся в Афінах у серпні 2022 року.
Фото: ОП