MY.UAНовини
Історія Sony PlayStation 2: найпопулярніша у світі ігрова консоль, що встановила нові стандарти відеоігор
Історія Sony PlayStation 2: найпопулярніша у світі ігрова консоль, що встановила нові стандарти відеоігор

Історія Sony PlayStation 2: найпопулярніша у світі ігрова консоль, що встановила нові стандарти відеоігор

Друга версія популярної японської консолі стала непросто хітом, а найкращою за весь час. Sony PlayStation 2 побила всі рекорди продажів і зробила це цілком заслужено. Приставка подарувала небачений стрибок покращення графіки, звуку, геймплею та вивела відеоігри на принципово вищий рівень, та найголовніше, що залишила неймовірні емоції для більш ніж сотні мільйонів щасливих гравців.

Зміст

  • 1 Начиння та особливості
  • 2 Версії та конкуренти
  • 3 Причини успіху та перемога над ПК
  • 4 Sony змінила світ, знову
  • 5 Висновок

Начиння та особливості

PlayStation 2 (PS2), випущена Sony 4 березня 2000 року, стала однією з найуспішніших ігрових консолей в історії. Хоча ні. Вона стала найпопулярнішою консоллю за весь час ігрової індустрії. Всього продано 160 млн одиниць! До цього значення не наблизилася жодна інша приставка Sony чи Xbox. Лише Nintendo Switch вдалося продатися 140+ млн разів, та поки рекорд PS2 залишається не побитим.

Звідки така популярність і чому її розбирали, наче гарячі пиріжки? Перш за все PS2 запропонувала величезний стрибок у технологічному розвитку в порівнянні з оригінальною PlayStation. Її фішкою став не лише продуктивний чип, а й можливість працювати з DVD-дисками об’ємом 4.7 ГБ, що значно розширило її функціональність.

У той час, як DVD-плеєри все ще залишалися дорогими, PS2 пропонувала геймерам можливість відтворювати фільми та ігри на одному пристрої, що робили її раціональною покупкою. Це був універсальний комбайн для мультимедіа, а не лише для забавок.

Новий процесор Emotion Engine працював на частоті 294,912 МГц (в пізніших моделях — 299 МГц). Це була висока частота для ігрових консолей на той час. Також чип здатний виконувати одночасно кілька операцій завдяки використанню SIMD (Single Instruction, Multiple Data), що давало так потрібну плавність у великих ігрових світах.

Графічний процесор Graphics Synthesizer міг обробляти до 6,2 Gflops (дуже мало за теперішніми мірками), що давало змогу реалізувати складні тривимірні об’єкти з реалістичними текстурами та просунутою фізикою (саме на цій платформі вперше з’явилися ігри з натуральними, реалістичними рухами персонажів).

Консоль підтримує роздільну здатність до 1280×1024 пікселів (було далеко не в кожній грі), що було справжнім досягненням для ігрових платформ того часу. Втім, більшість гордих ПК-геймерів досі бавилися на моніторах з роздільною здатністю 800×600 пікселів і могли лише мріяти про забавки рівня Sony PS2, хоча комп’ютери були значно дорожчими.

4 МБ вбудованої DRAM, яка працювала на частоті 150 МГц і забезпечувала швидкість до 48 ГБ/с, вистачало для найкращих ААА проєктів того часу. Ідеальна оптимізація дозволяла відтворювати дійсно красиву графіку, яка була недоступною для значно продуктивніших комп’ютерів, що вийшли через рік-два після консолі.

GPU PS2 міг обробляти до 75 мільйонів полігонів за секунду (теоретично) та близько 20-25 мільйонів полігонів на практиці. Це давало змогу створювати більш деталізовані моделі та реалістичні ефекти відносно попередника PS1. Різниця в графіці була такою ж великою, як перехід з NES на N64.

Цікаво й те, що завдяки використанню RDRAM, PS2 забезпечувала пропускну здатність пам’яті до 3,2 ГБ/с, що дозволяло швидко обробляти графічні та ігрові дані. Це все було можливо лише тому, що пам’ять була розділена на кілька шин, що зменшувало затримки та підвищувало ефективність роботи при обробці великих масивів даних.

Приємний звук був обов’язковим для ААА ігор, тому інженери добре подумали й про цей аспект. За звучання відповідав звуковий процесор SPU2, який міг обробляти до 48 звукових потоків одночасно. Це не просто підвищувало якість аудіо доріжки, а буквально вивело сприйняття забавок на принципово новий рівень.

PS2 підтримувала карти пам’яті ємністю 8 МБ для збереження забавок, як це було реалізовано в PS1, а завдяки DVD дискам розмір відеоігри більше не обмежувався 660 мегабайтами, а тепер міг складати до 4.7 ГБ, хоча були й двосторонні диски з удвічі більшим об’ємом пам’яті.

Також PlayStation 2 підтримувала жорсткі диски. Найчастіше можна було зустріти HDD накопичувачі ємністю 40 ГБ, які використовувалися для зберігання та оновлень ігор. Крім того, HDD був обов’язковим для деяких надважких проєктів, таких як Final Fantasy XI та наближав функціонал консолі до класичного ПК.

Ранні версії PS2 не мали вбудованого інтерфейсу для підключення до мережі, але пізніше Sony випустила мережевий адаптер, який дозволяв підключати консоль до Інтернету. Особливої популярності онлайн сервіси в PS2 не набули, зате в компанії зрозуміли, що в майбутньому це буде головним напрямом розвитку всієї індустрії відеоігор.

Версії та конкуренти

PlayStation 2 пройшла кілька ітерацій та оновлень протягом свого тривалого життєвого циклу. PS2 можна розділити на дві основні категорії: оригінальні моделі PS2 Fat та компактніші PS2 Slim. Цього принципу компанія притримується й досі, та й в Microsoft Xbox також мав версію One Fat, а пізніше One S.

Оригінальна «фатка» була випущена у 2000 році, мала великий корпус і характерний дизайн. Перші моделі  SCPH-10000, SCPH-15000, SCPH-18000 випустили для японського ринку. Вони мали окремий модем для підключення до Інтернету, який не був вбудований у консоль. Згодом Sony інтегрувала модем в новіші версії.

Для міжнародного ринку випускалися SCPH-30000 та SCPH-35000. Вони мали підтримку накопичувачів HDD і мережевий адаптер. Згодом з’явилися SCPH-39000, SCPH-50000, які отримали невеликі вдосконалення в дизайні та краще охолодження.

SCPH-50000 була останньою «товстою» моделлю  і мала вбудований ІЧ-датчик для дистанційного керування, що дозволяло використовувати DVD-пульт дистанційного керування без додаткових аксесуарів. В епоху домінації провідної периферії це було справді корисною функцією.

У 2004 році, через чотири роки після релізу оригіналу, вийшла PS2 Slim. Компактна та легка версія SCPH-70000 відзначалася зменшенням габаритів і вагою менше, ніж один кілограм (важкі та величезні «ATX-гроби» 2004 року зі світу ПК року передають привіт)

PS2 Slim мала вбудований мережевий адаптер для підключення до Інтернету, проте втратила підтримку жорсткого диска, який тоді не мав особливого значення, бо майже будь-яка гра вміщувалася на один DVD диск об’ємом 4.7 ГБ за рідкісними винятками.

Ще через рік виходять версії SCPH-75000 та SCPH-77000. Вони отримали невеликі внутрішні вдосконалення. Після релізу PS3 актуальність PS2 була все ще високою, тому SCPH-79000 у 2007 отримала ще меншу масу, менше енергоспоживання, кращу систему охолодження.

Остання модель з вбудованим блоком живлення SCPH-90000 вийшла аж у 2008 році, коли на ринку відеоігор цілком домінувала PS3, розділяючи ринок з Xbox 360 та нечисельними ігровими комп’ютерами.

Головним конкурентом для PS2 стала приставка Nintendo GameCube (Sega не суперник), а згодом з’явився ще один серйозний гравець у вигляді Microsoft Xbox. Втім, Sony зберегла позиції лідера завдяки гарному ПЗ та величезному каталогу ігор. Немалу роль зіграла зворотна сумісність з PS1 іграми, тобто купляючи PS2 власник отримував ще й консоль Sony першого покоління в подарунок.

Строгі правила Nintendo не дуже вабили розробників, та й в самій компанії не бачили майбутнього за ААА іграми. Їх політика була направлена на казуальні забавки, а не на реалістичну графіку, що згодом вилилося в появу Wii Цієї тенденції вони притримуються й досі. Це дало шанс PS2 завоювати свою частину аудиторії, з чим приставка впоралася на відмінно.

Комп’ютери не могли скласти конкуренцію Sony PlayStation 2, тому в компанії не надто переймалися за невелику спільноту ПК гравців, які зрідка отримували «недоїдки» у вигляді портів забавок з PS2, але спершу відеоігри завжди виходили на консолі (як і зараз).

Причини успіху та перемога над ПК

Домашній комп’ютер 2000-х року не міг конкурувати з PS2.

PS2 випередила більшість конкурентів завдяки можливості відтворення DVD, зворотній сумісності з іграми для оригінальної PlayStation, а також гарному апаратному та програмному забезпеченню. Багато користувачів обирали PS2 через її можливість відтворення фільмів, а бонусом отримували найкращу ігрову платформу тих часів (чи навпаки?).

Як вже згадували вище, консоль вміла працювати як DVD-програвач, що було великою перевагою на момент її виходу, коли чимало ПК ще не мали вбудованих DVD-приводів (більшість обмежувалися лише CD приводом).

Лише ближче до релізу PS3 кожен поважний власник комп’ютера мав за честь придбати собі гарний DVD-ROM. Чого тільки були варті DVD-RW, які можна було перезаписувати десятки, а то й сотні разів.

PS2 можна просто під’єднати до телевізора та одразу почати грати, на відміну від ПК, який потребував встановлення операційної системи, драйверів та іншого програмного забезпечення. До того ж, ігровий комп’ютер тоді був дорогим і швидко застарівав, особливо на початку 2000-х, а консоль залишалася актуальною майже 10 років після релізу.

Крім цього власники інших платформ, включаючи ПК, не мали доступу до чудових ексклюзивів: Gran Turismo, God of War, Shadow of the Colossus, Final Fantasy, Jak and Daxter та багато інших. Ці ігри доступні тільки на PS і зробили великий вклад в успішні продажі пристрою.

Оскільки PS2 мала топові технічні характеристики (для свого часу), розробники  випускали ААА забавки ще багато років після релізу. Навіть поява PS3 не змінила плани на підтримку PS2. Дивовижні продажі вмотивували компанії випускати нові проєкти знову і знову. Дивовижно, але через 14 років після релізу на Sony PlayStation 2 ще виходили ігри!

Такий тривалий життєвий цикл міг лише наснитися власникам найкрутіших комп’ютерів того часу. Любителі геймінгу перед монітором з клавіатурою, а не телевізором з геймпадом змушені були витрачати шалені кошти на регулярний апгрейд ПК, щоб мати змогу бавитися в те, що ідеально плавно працює на PS2 з начинням 2000 року випуску.

Якісна оптимізація, зручні контролери, низьке енергоспоживання, компактні розміри, простота використання, відмінні мультимедійні можливості, низька вартість, величезна бібліотека відеоігор, зворотна сумісність – це все прирікало PS2 на шалений успіх, не залишаючи шансів для конкурентів, особливо для ПК.

Sony змінила світ, знову

Культурний вплив і популярність PlayStation 2 стала не лише консоллю для ігор, а й важливою частиною формування новітньої культури того часу. На момент виходу, вона мала величезний попит: за перший день у Японії було продано майже мільйон одиниць, а у США геймери розібрали геть всі запаси за лічені години.

Воно не дивно, адже за 299$ 24 роки тому просто неможливо було придбати кращу ігрову платформу. Зараз це здається дуже мало, але враховуючи інфляцію у 2024 PS2 коштувала б 500-550$, тобто як актуальна PS5. Це було все ще дуже мало на фоні переоцінених ПК, які дешевіли ледь не на половину через півтора року після релізу.

Чи може хтось згадати такий шалений попит на ігрові комп’ютери чи комплектуючі до них? Винятком може бути хіба що період домашнього добування криптовалют, коли відеокарти купляли люди, які були зовсім не зацікавлені у відеоіграх, натомість хотіли легкого збагачення. Шалені продажі та паніка покупців в момент релізу перекочувала й на PlayStation 3, але про це поговоримо в окремій статті.

PS2 також мала значний вплив на кіберспортивну (тоді її так ще не називали) спільноту, де популярними стали такі ігри, як Tekken, Pro Evolution Soccer, та Gran Turismo. Консоль активно використовувалася на турнірах, а її величезний каталог ігор зробив її найпопулярнішою платформою для геймерів по всьому світу.

Дуже важливим є факт, що саме PS2 вперше привернула увагу багатьох дорослих гравців, завдяки чому відеоігри стали сприйматися серйозніше як вид розваг та форма мистецтва (сюжетні відеоігри з красивою графікою і довгими катсценами). Тобто віртуальні забавки на екрані (кумедний італієць Маріо бігає у двовимірному світі та поїдає грибочки) вже не були виключно дитячим заняттям.

Ще однією важливою перевагою PlayStation 2 над ПК того часу була сумісність з периферією та легкість використання. PS2 пропонувала спеціалізовані контролери, такі як руль для гоночних ігор, світловий пістолет для шутерів та музичні інструменти для ритм-ігор, що додавало різноманітності в ігровий процес.

На комп’ютерах з цим були проблеми з ПЗ, нюанси сумісності, непрості налаштування, відсутність підтримки з боку розробників ігор та багато іншого. Зараз ситуація дещо покращилася для користувачів ПК, але на початку 2000-х PS2 мала величезну перевагу в плані зручності використання додаткової периферії. Все працювало з коробки за принципом «підключив і користуєшся» без додаткових «шаманських танців» на OS Windows XP.

Гігантський каталог ігор та підтримка сторонніх розробників стали одними з основних причин успіху PS2. Sony продовжувала активну співпрацю зі сторонніми розробниками, завдяки чому було створено безліч ексклюзивів, які згодом стали культовими.

Висновок

Це чудо техніки залишило після себе велику спадщину. Консоль не лише встановила нові стандарти, але й вплинула на весь ринок віртуальних розваг. Успіх PS2 надихнув Sony на подальший розвиток серії PlayStation, що призвело до появи PlayStation 3, PlayStation 4 та PlayStation 5, кожна з яких продовжувала її традиції, основи, принципи та ідеї, хоча ніякій приставці так і не вдалося перевершити продажі другої «соньки».

PlayStation 2 стала справжньою легендою в ігровій індустрії, залишивши в ній глибокий слід. Вплив PS2 на розвиток консолей, ігрового дизайну та популяризації відеоігор важко переоцінити. Більше ніж сто мільйонів геймерів по всьому світі досі згадують її як свою улюблену ігрову приставку, що принесла море позитивних емоцій.

На цьому розвиток ігрового підрозділу Sony не зупинився – якщо PS2 змусила комп’ютерних ентузіастів лише трохи засумніватися в доцільності покупки ПК для ігор, то PS3 буквально втоптала в землю найпотужніші флагманські системні блоки того часу, не залишаючи жодних шансів в п’ятеро дорожчим ПК. В наступному випуску поговоримо про найдосконалішу ігрову приставку за всю історію – Sony PlayStation 3.

Минулого разу ми розповідали про першу Sony PlayStation, рекомендуємо ознайомитися з не менш цікавою історією зародження японського чуда:

Історія Sony PlayStation 1: як CD-диск переміг Nintendo та змінив світову індустрію відеоігор

Теги за темою
PlayStation 5Sony
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Прикордонники уразили дронами та мінометами позиції росіян на Вовчанському напрямку
УкраинФорм
2024-11-22T01:00:07Z
Україною кружляють ворожі безпілотники: названо напрямок руху
TSN
2024-11-22T00:57:08Z
Росіяни розпочали атаку дронів з Сумщини
УкраинФорм
2024-11-22T00:12:01Z
Рибам буде важко, а Водолії рухаються до перемоги: гороскоп за картами Таро на 22 листопада 2024 року
TSN
2024-11-21T23:54:09Z
ЗС РФ окупували село на Донеччині та просунулися в Торецьку та Кураховому, — DeepState
Фокус
2024-11-21T23:48:54Z
На Курщині позитивні новини: ЗСУ розгромили ворога та взяли полонених - експерт
GlavRed
2024-11-21T23:27:01Z
Військовий оглядач розповів про те, що відбувається на Курахівському напрямку
TSN
2024-11-21T23:24:33Z
Небезпека для Курахового і Торецька зростає, – Deep State
24tv
2024-11-21T23:15:13Z
Війна, день 1002. росія атакувала Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою
Football.ua
2024-11-21T23:01:21Z
Навіщо потрібен План стійкості: Олещук пояснив затію Зеленського
GlavRed
2024-11-22T01:06:00Z
Американська розвідка попередила оборонні компанії США про можливі диверсії з боку РФ
ZN UA
2024-11-22T01:00:17Z
"Він ненормальний": президент Сербії заявив, що Путін без вагань застосує ядерну зброю
Фокус
2024-11-22T00:58:29Z
Україна демонструє світові силу вільного народу - США в ОБСЄ
УкраинФорм
2024-11-22T00:45:05Z
На тлі ядерних погроз Путіна Угорщина розгортає ППО поблизу України
24tv
2024-11-22T00:36:51Z
Ще один воєнний злочин, – військовий оглядач про раптову заяву Путіна щодо удару по Дніпру
24tv
2024-11-22T00:36:29Z
Куди дістануть ATACMS і Storm Shadow: прогноз далекобійних ударів по цілях у РФ
GlavRed
2024-11-22T00:33:24Z
Про зміну умов використання американської зброї глава Пентагону повідомив Умєрову - Reuters
УкраинФорм
2024-11-22T00:32:24Z
У Польщі кажуть про значну ескалацію Росією війни в Україні
УкраинФорм
2024-11-22T00:31:44Z
Відома топ-модель зізналася у важкій залежності
GlavRed
2024-11-22T00:27:42Z
У Відні пройшли спеціальні покази фільму «Буча»
УкраинФорм
2024-11-21T23:06:22Z
Олена Зеленська відкрила у музеях Ватикану 8 україномовних аудіогідів
Детектор М
2024-11-21T22:36:00Z
Злата Огнєвіч у рожевому: як пройшла зіркова прем'єра "Wicked: Чародійка" в Києві
Фокус
2024-11-21T22:00:48Z
Наталію Могилевську діти довели до сліз - що сталося
GlavRed
2024-11-21T21:27:35Z
"Він чекав на мене і я повернулася": Віра Брежнєва зробила публічне зізнання - деталі
GlavRed
2024-11-21T21:27:30Z
Битва двох Дженніфер: чому перестали спілкуватися дві колишні Бена Аффлека
GlavRed
2024-11-21T21:27:04Z
Чоловік покійної Анастасії Заворотнюк змінився до невпізнання - деталі
GlavRed
2024-11-21T20:57:56Z
«Франкенштейн» — перший погляд на темне фентезі Гільєрмо дель Торо з «духом комп’ютерних ігор 1990-х»
ITC
2024-11-21T20:46:44Z
У Львові провели пересадку кісткового мозку військовому: донором став його брат
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T22:51:43Z
Запах Нового року: 5 причин щодня їсти мандарини цієї зими
Фокус
2024-11-21T21:57:22Z
Максимум користі: 10 добавок, які допоможуть посилити лікувальні властивості чаю
Фокус
2024-11-21T20:57:17Z
Як освіжити одяг без прання: 5 легких способів “на швидку руку”
24tv
2024-11-21T20:09:22Z
Чи перевищує користь ризики: наскільки небезпечний та ефективний анальгін
24tv
2024-11-21T20:03:23Z
Простирадла стануть білосніжними, як перлини: що для цього треба зробити
24tv
2024-11-21T19:45:21Z
Сварка з босом призвела до страшної хвороби: чоловікові поставили несподіваний діагноз
GlavRed
2024-11-21T18:27:33Z
Популярна фітнес-тренерка назвала найгірший час для початку схуднення
GlavRed
2024-11-21T18:27:08Z
Стовідсотковий спосіб зігрітися в найлютішу холоднечу: що робити якщо холодно
GlavRed
2024-11-21T17:27:43Z
Компанія Apple закликає суд припинити справу про монополію на ринку смартфонів у США
InternetUA
2024-11-22T01:01:50Z
Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
УкраинФорм
2024-11-22T00:00:43Z
На 21% дешевше ніж тижнем раніше: в Україні знизилась ціна на популярний овоч
GlavRed
2024-11-21T23:27:52Z
Аналітики назвали компанію, яка першою досягне $4 трлн капіталізації
InternetUA
2024-11-21T21:57:42Z
Графіки відключень відійдуть у минуле: скільки треба почекати
Знай
2024-11-21T21:30:45Z
Українцям дадуть знижки на бензин та товари: головні плюси державної програми
Знай
2024-11-21T21:12:39Z
РФ пошкодила три з п’яти теплоелектростанцій ДТЕК – Reuters
TSN
2024-11-21T20:55:06Z
Встигнути до грудня: ПриватБанк розіслав важливі повідомлення
Хвиля
2024-11-21T20:45:52Z
ПФУ пояснив, чи можна сплачувати різну суму добровільних внесків
Хвиля
2024-11-21T20:27:59Z
Два українські волейболісти не повернулися до країни після єврокубкового матчу
ZN UA
2024-11-21T23:01:57Z
Реал упевнений, що Девіс перейде у 2025 році
Football.ua
2024-11-21T22:40:25Z
Манчестер Сіті оголосив про продовження контракту з Гвардіолою
Football.ua
2024-11-21T22:03:08Z
Ребров увійшов до топ-5 тренерів збірної України з футболу за числом проведених матчів
УкраинФорм
2024-11-21T21:54:49Z
У всесвітньо відомого спортсмена хакери "викрали" Lamborghini Huracan: шахраїв здала камера
Знай
2024-11-21T21:51:28Z
«Не хочу воювати, я для цього не створений». Волейболіст Оробко розповів, чому не повернувся в Україну
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T21:18:04Z
Скаут Барселони 2020 року вирішив, що "Чуамені не створений для топклубів"
Football.ua
2024-11-21T21:06:31Z
Де дивитися матч Україна - Ізраїль у відборі на Євробаскет-2025
УкраинФорм
2024-11-21T20:42:28Z
Пеп Гвардіола продовжив контракт із Манчестер Сіті: деталі угоди
24tv
2024-11-21T20:33:50Z
Як швидко вивести запах секонду з одягу за один раз: 3 найдієвіші методи
24tv
2024-11-21T23:12:18Z
Різдвяник – найпопулярніша рослина грудня: як правильно за нею доглядати
24tv
2024-11-21T22:15:55Z
Найпопулярніше слово 2024 року: Кембридзький словник пояснив, чому воно "шкідливе"
Фокус
2024-11-21T21:42:21Z
Їх захочеться з'їсти: як за копійки зробити декорацію різдвяні "льодяники"
24tv
2024-11-21T21:21:17Z
Натріть лобове цим овочем і ви, можливо, назавжди забудете про замерзання скла
24tv
2024-11-21T20:54:23Z
Погані звички, які приваблюють шкідників у ваш будинок
24tv
2024-11-21T20:00:58Z
Чому ми миємо посуд неправильно: секрети економії від експерта
Знай
2024-11-21T19:51:04Z
У кого зі знаків зодіаку у грудні почнеться нове життя
24tv
2024-11-21T19:15:54Z
Щоб не почорніли та збереглися якнайдовше: лайфгак, що потрібно зробити з бананами
TSN
2024-11-21T18:51:18Z
Втратите життєву силу: що в жодному разі не можна брати в руки 22 листопада
GlavRed
2024-11-22T01:12:00Z
У Китаї трансгендерна жінка отримала рекордну компенсацію після примусового «лікування» електрошоком
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T00:24:46Z
Матеріальна підтримка є найбільш затребуваною у ветеранів
УкраинФорм
2024-11-21T23:24:43Z
На Аскольдовій могилі відкрили монумент на честь Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла: фото
24tv
2024-11-21T22:39:14Z
РФ може готувати новий удар: ворог планує провести ракетні випробування
GlavRed
2024-11-21T22:27:35Z
Амулет вбивці демонів підтверджує відсутній розділ Біблії: сенсаційна знахідка археологів
TSN
2024-11-21T22:24:05Z
Модернізована РСЗВ M270A2 дебютує на навчаннях НАТО
InternetUA
2024-11-21T22:06:26Z
22 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T22:06:21Z
Північнокорейського генерала поранено внаслідок українського удару Storm Shadow по Курській області, - WSJ
Хвиля
2024-11-21T21:48:19Z
Знайшли в кущах біля дороги: у Львові загинула 22-річна дівчина
24tv
2024-11-22T01:03:49Z
Псевдобанкір видурив у чоловіка 100 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-22T00:52:02Z
Криворізькі поліцейські розшукують зниклого 16-річного хлопця
Украина Криминальная
2024-11-22T00:33:19Z
Злочинці з сокирами скоїли крадіжку з музею в Парижі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T00:30:25Z
Перед вчиненням ДТП неодноразово погрожував потерпілій – водієві повідомил про підозру у замаху на вбивство
Украина Криминальная
2024-11-21T23:51:54Z
До 15 років за ґратами засуджено жительку Запорізької області, яка за завданням ворога збирала інформацію про військових
Украина Криминальная
2024-11-21T22:57:31Z
У Пакистані бойовики обстріляли пасажирські автомобілі, є загиблі
УкраинФорм
2024-11-21T22:39:22Z
Поліцейські Харківщини затримали підозрюваного у підпалі автомобіля військовослужбовця ЗСУ
Украина Криминальная
2024-11-21T22:21:46Z
Схоже на "кінець світу": у Краснодарі щось дуже потужно палає
24tv
2024-11-21T22:15:24Z
OpenAI запускає голосовий ChatGPT у веб-версії: що це змінює для користувачів
InternetUA
2024-11-22T00:01:24Z
"Вони не повинні існувати": на краю Всесвіту виявлено аномальні галактики
TSN
2024-11-21T21:36:06Z
Швейцарія створила робота-змію для порятунку людей під завалами
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T21:30:56Z
Канада дозволила компанії Маска тестувати мозкові чипи
InternetUA
2024-11-21T20:57:08Z
Вчені з’ясовують, як мозок дитини перебудовується під час народження
Portaltele
2024-11-21T20:27:07Z
З'явилися нові відомості про смартфон iPhone SE 4
InternetUA
2024-11-21T20:12:54Z
Ця щоденна звичка не дає нам нудьгувати – і саме це заважає нам бути щасливими
24tv
2024-11-21T19:45:15Z
У Китаї робот з ШІ умовив 12 машин покинути робоче місце
InternetUA
2024-11-21T19:31:31Z
Ajax представила відеодзвінок з ШІ DoorBell, камеру спостереження IndoorCam та інші пристрої для безпеки
ITC
2024-11-21T19:31:22Z
Спорткар для родини: представлено потужний електрокросовер Kia
Фокус
2024-11-21T18:51:10Z
Honda планує подвоїти запас ходу своїх електрокарів до 2030 року
AutoCentre
2024-11-21T17:01:03Z
Суперника KIA Sportage від Mitsubishi показали на фото
AutoCentre
2024-11-21T16:16:57Z
Підготовлений до перегонів 280-сильний Skoda Citigo виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-21T15:15:37Z
Запас ходу — 625 км: опубліковано зображення недорогого електрокросовера Mitsubishi
Фокус
2024-11-21T14:31:04Z
Безпеку ваговозів вперше оцінили за програмою Euro NCAP
AutoCentre
2024-11-21T14:10:55Z
Направлений малюнок протектора: чому це добре
AutoCentre
2024-11-21T13:34:59Z
35-річний Mercedes-Benz продають за ціною двох нових AMG GT 63
AutoCentre
2024-11-21T13:07:16Z
В Україні попит на дизельні авто знизився на чверть
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T13:03:51Z