MY.UAНовини
"Бабусині зайці": як жінки шиють іграшки, щоб підтримати дітей у травмуючих ситуаціях
"Бабусині зайці": як жінки шиють іграшки, щоб підтримати дітей у травмуючих ситуаціях

"Бабусині зайці": як жінки шиють іграшки, щоб підтримати дітей у травмуючих ситуаціях

Три роки благодійний фонд "Наша Перемога" втілює у життя проєкт "Бабусині зайці" - українську версію міжнародної волонтерської ініціативи Trauma bear. Жінки похилого віку шиють м'яких зайчиків, а ювенальні поліцейські дарують їх дітям – це допомагає налагодити контакт із малюками, заспокоїти дітей та допомогти їм розкритися. Сьогодні "Бабусині зайці" допомагають дітям, які мешкають у несприятливих сімейних умовах або змушені були залишити дім через війну. За кожним зайчиком стоїть історія про бабусю, яка передає через іграшку свою любов та турботу конкретній дитині. За три роки існування проєкту виготовлено вже понад 1500 зайців.

Але почалася ця історія набагато раніше. Подробиці про роботу БФ "Наша Перемога" та проєкт "Бабусині зайці" Коротко про розповіла директорка фонду Ірина Лутай.

Хотілося зробити життя людей похилого віку радісним і зберегти зв’язок поколінь

- Ірино, розкажіть, як з'явився благодійний фонд “Наша Перемога”?

- Фонд ми створили у 2013 році – це було щось спонтанне, на рівні інтуїції. Якось ми відвідали Будинок для літніх людей у ​​селі Перемога Київської області – виникло бажання їм допомагати. Згодом прикипіли до цього місця: зрозуміли, що недостатньо просто вітати людей похилого віку на свята, вирішили серйозніше брати участь у їхньому житті. Хотілося, щоб у людей похилого віку життя було гідним не тільки в плані побутових умов, а й радісним. Також було бажання зберегти зв'язок між поколіннями, який сьогодні, на жаль, втрачається. Вважаємо такий зв'язок гарантією здорового суспільства. Рік ми існували як ініціативна група, а 2014 року зареєструвалися як фонд.

- Тобто ви існуєте 11 років і називалися “Наша Перемога”, хоча з війною та перемогою це було ніяк не пов'язано?

- Так. Крім того, що це була назва села, нам сподобалась етимологія слова. У російському слові "победа" ніби вписана якась біда, а в слові "перемога" треба щось перемагати. Ми хотіли перемагати труднощі щодня, щоб наше життя і життя наших старших друзів стало кращим. Нашими підопічними також є люди з інвалідністю, а також люди, які просто до нас звернулись за допомогою.

З появою “Бабусиних зайців” у нас з'явилася ще одна категорія людей у ​​віці – вони активні, хочуть бути корисними, відчувають, що набули достатньо досвіду, корисних навичок та можуть ними ділитися.

Координаторки проєкту навчають жінок правильно шити іграшки. Фото: nashaperemoga.com.ua

- А як виникла ідея шити зайчиків для дітей? І чому саме зайчиків?

- Періодично ми збиралися із командою, придумували, як можемо покращити те, що вже робимо. Під час чергового брейнстормінгу одна з наших волонтерок сказала, що бачила фото манчестерського поліцейського, який тримав у руках іграшкового ведмедика, - запропонувала зробити щось подібне.

Виявилося, що поліцейські з Великобританії возять із собою такі іграшки на випадок, якщо під час трагічних чи стресових подій їх свідками або учасниками стають діти. Іграшка допомагає заспокоїти дитину, встановити з нею контакт. У міжнародній практиці такі іграшки найчастіше купують, а ми вирішили, що українська версія проєкту буде цікавішою та зможе об'єднати покоління: наші іграшки можуть створюватися нашими бабусями!

Наша знайома майстриня запропонувала не надто складну схему для шиття, щоб задати однаковий стандарт іграшок. На першому майстер-класі, який ми провели у Будинку для літніх людей, взяли участь не лише бабусі, а й соцпрацівники, щоб вони могли залучати і одиноких людей похилого віку, які живуть у власних домівках і не мають можливості приходити до нас.

Але по-справжньому проєкт народився, коли восени 2021 року почалося наше партнерство з Університетом третього віку в місті Українка.

Університети та інститути третього віку, відвідують люди старшого покоління: вивчають іноземні мови, освоюють ґаджети, відвідують гуртки рукоділля, малювання, танців, - тобто отримують можливість жити повноцінним життям навіть на пенсії. Ми зустріли тут чарівну директорку Лесю Дзебчук та неймовірних дівчат "срібного" віку, які з любов’ю та радістю підхопили проєкт. З того часу ми розвиваємо «Бабусиних зайців» по всій Україні, розширюючи мережу осередків з пошиття на базі таких інститутів та університетів.

Помаранчеві і жовті зайці допомагають бачити дітей, які евакуюються, здалеку. Фото: biggggidea.com

- А хто ці бабусі, які шиють зайчиків?

- Ми пробували працювати із віковими людьми у інших закладах – і це було складно: найчастіше туди надходять люди, які вже не можуть займатися таким видом дозвілля, як шиття. Тому відкрили для себе інститути третього віку та співпрацюємо з тими, у кого виходить.

Сьогодні це інститути в Українці, Хмельницькому, Луцьку, Первомайську Харківської області, Баштанці Миколаївської області. Університет срібного віку Чорткова Тернопільської області приєднався до нас у травні цього року. До речі, зараз ці інститути залучають до навчання та участі у цікавих ініціативах не лише літніх людей, а й внутрішньо переміщених осіб.

Тому зайчиків роблять не завжди літні жінки – їм може бути по 50-55 років. Вони приєднуються до інститутів за місцем, де зараз проживають, щоб отримати певну опору у житті.

- Чому саме зайчики, а не ведмедики, котики чи хтось ще?

- У нас працюють звичайні люди, які мають певний талант до шиття, але їм може не вистачати професіоналізму. На думку нашої майстрині, схема зайчика не надто складна для шиття, а отже, посильна любителям та людям похилого віку. Крім того, така іграшка виглядає цікаво та яскраво – тому у нас зайчик, а не ведмежа.

- Зайці - вони ж м'якенькі? З чого вони зроблені, що в них всередині?

- Зайчики наповнюються холофайбером. Це звичайний наповнювач, який використовується для таких речей.

Всередині іграшок – холофайбер. Фото: nashaperemoga.com.ua

"Передача зайчика - лише початок складної реабілітації дитини"

– Ви кажете, що за час існування проєкту виготовили вже півтори тисячі іграшок. Знаєте тих, кому вони допомагають?

– Спочатку ми передавали зайців ювенальним поліцейським Українки чи району. За рік підписали меморандум про співпрацю з Управлінням ювенальної превенції Національної поліції України. Виявилося, ця служба знає про таку міжнародну ініціативу і була готова до співпраці.

Тож ми, як фонд, шукаємо майстринь, підтримуємо їх та навчаємо, забезпечуємо матеріалами і контролюємо якість. А також пересилаємо зайців в різні регіони. На сьогодні ювенальні поліцейські з 19 областей України отримують "бабусиних зайчиків".

– А кому зайці допомагають? У яких ситуаціях це відбувається?

– Зазвичай історії дітей, яким допомагають зайчики, дуже сумні. Ювенальні поліцейські допомагають насамперед діткам, які стають жертвами домашнього насильства або стали свідками якихось ситуацій, що травмують. Передача зайчика – це лише початок складної реабілітації дитини.

Таку дитину ювенальні поліцейські беруть під опіку, приїжджають, перевіряють, чи виконуються певні умови їхніми батьками. Крайній випадок, коли забирають дитину із сім'ї. Цього ніхто не хоче – ні держава, ні самі діти, ні їхні батьки. Тому робиться все, щоб дитина, по можливості, залишилася у сім'ї. Проводиться певна робота із батьками. Зайчик допомагає встановити контакт із дитиною та розпочати роботу – це початок довгої складної історії.

М’які іграшки допомагають ювенальним поліцейським працювати з дітьми. Фото: nashaperemoga.com.ua

Деколи зайчики допомагали налагодити контакт із дитиною, яка зовсім не хотіла спілкуватися.

Була історія, коли поліцейські приїхали на виклик сусідів. Батьки не зізнавалися, що мають проблеми, переконували, що все добре. Дитина взагалі сиділа, повернувшись обличчям до стіни. Але підійшов поліцейський зі словами: “Це тобі заюня від бабуні, бабуся дуже добра і хоче, щоб у тебе все було добре, тримай зайчика! Бабуся тебе обіймає”. І потім, поки поліцейські розбиралися з батьками, помітили, що дитина почала спілкуватися з іграшкою.

З цих слів, які малеча розповідала іграшці, поліцейські зрозуміли, що проблеми в сім'ї є. Очевидно, що з цією сім'єю треба працювати та працювати. Іграшка стала каталізатором, допомогла дитині розкритися та почати говорити – поліцейські зрозуміли, що вони тут недарма.

Поліцейські радіють, коли при повторному відвідуванні сім'ї бачать, як дитина грається із зайчиком. Часто дітки вибігають їм назустріч разом із іграшкою, дають їм імена – це говорить про те, що зайчик став частиною життя дитини, і поліцейських діти сприймають позитивно.

Ще один напрямок нашої діяльності став відповіддю на початок повномасштабного вторгнення у 2022 році – ми почали відшивати евакуаційні колекції зайчиків. Вони відрізняються від звичайних жовтим та жовтогарячим кольором. Ці іграшки забирають із собою під час виїзду на евакуацію спеціальні поліцейські підрозділи "Білі янголи". Іграшку передають дитині, яку потрібно евакуювати, щоб знизити рівень стресу.

- Чому саме такі кольори?

- Щоб дитину було видно здалеку. Також на дітей одягають яскраві шоломи з позначками та жилети з яскравими смужками. 

Зайчик допомагає дитині заспокоїтись, а дорослим – встановити з дитиною контакт і дати інструкцію, що буде далі. Тож у нас тепер є нова несподівана функція наших іграшок. Ми не планували, що вони ще й так допомагатимуть.

Поліцейські «Білі янголи» на Донеччині допомагають місцевим з евакуацією – і дають діткам зайчика для охорони. Фото: nashaperemoga.com.ua

Ми всі потребуємо допомоги "бабусиних зайців", які б нас захистили від усіх бід

- Ці зайчики – лише для дітей?

- У нас є зайчики, яких шиють не бабусі, а майстрині для підтримки проєкту. Ми виставляємо їх на сайті на продаж. А зайці, пошиті бабусями, йдуть лише до дітей. Хоча часто доводиться чути від поліцейських, котрі їх бачать: "Мені теж таке треба". Ми всі потребуємо допомоги "бабусиних зайців", які б нас захистили від усіх бід.

- Як далі плануєте розвивати «Бабусині зайці»?

- Ми би хотіли, щоб в кожній області України, в кожному більш-менш розвинутому місті, ну а згодом і в кожній громаді були осередки, де б люди похилого віку могли збиратися і мати таке корисне дозвілля - шити зайчиків для нашого проєкту. Ну і щоб ювенальні поліцейські не стояли в черзі в очікуванні іграшок, які, як показала практика, потрібні їм в їхній роботі.

- Чи було таке, що бабуся-майстриня познайомилася з дитиною, яка отримала зайчика?

- Такого, щоб бабуся познайомилася із дитинкою, поки що не траплялося, адже часто зайчики потрапляють на службу до ювенальних поліцейських в інші області, в інші регіони. У нас осередків набагато менше, ніж підрозділів поліції, які працюють з зайчиками. 

А от що було, - ювенальні поліцейські надсилали нам фото або фото з'являлися в публікаціях, в соціальних мережах - і бабусі впізнавали своїх зайчиків, бачили, що іграшка потрапила до дитинки. Майстринь це дуже надихає. Коли вони бачать своїх зайчиків у руках у дитини, це їх дуже розчулює. Вони плачуть від радості, що дійсно це працює.

Коли жінки бачать на фото свого зайчика в дитячих руках – це дуже їх мотивує на подальшу роботу. Фото: nashaperemoga.com.ua

В тему

Куди звертатися, якщо хочеш приєднатися до проєкту?

- Для того щоб стати учасником такого проєкту, слід звернутися до координаторки нашого фонду Віоли Чурикової. (Телефон для зв'язку: 066-093-13-93. Або можна написати листа: [email protected])

Ми надаємо поки що перевагу організованим групам, де, можливо, вже є викладачка, яка допомагає створювати щось своїми руками і яка могла би взяти на себе на місці роль координатора проєкту. Тобто ми вчимо, ми передаємо матеріали, але для того, щоб люди збиралися, їм потрібно, щоб було де і було з ким. І тому на сьогодні ідеальним варіантом є вже організовані університети третього віку. 

Напевно, такі групи є. Вчора в мене була така випадкова зустріч, я приїхала познайомитися з новим гуртом у Києві, це дівчата ВПО з Бахмута. Вони збираються в одному з хабів у центрі міста. Познайомилася ще з однією групою жінок похилого віку - ВПО з різних областей. Одна з них в'яже речі для знайомих воїнів. В певний момент вона просто прийшла в цей хаб, попросила, щоб їй надали можливість періодично збиратися і допомагати іншим жінкам вчитися в'язати потрібні речі. Тому, якщо є група людей похилого віку або ВПО, які не прив'язані до будь-якої організації, вони можуть звертатися до нас, якщо їм хочеться приєднатися до проєкту «Бабусині зайці».

Іграшки вже навіть шиють на замовлення поліції – ось як на Хмельниччині. Фото: Нацполіція

Теги за темою
Дети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
РФ запустила другу хвилю ракет: Ту-95 виконали маневри, з моря летять "Калібри"
GlavRed
2025-04-24T01:06:18Z
Відбулися перші пуски ракет з бомбардувальників
1News
2025-04-23T23:21:47Z
Росія запустила крилаті ракети зі стратегічної авіації
24tv
2025-04-23T23:12:08Z
Росіяни вдруге вдарили ракетами по Харкову
ZN UA
2025-04-23T23:09:47Z
Ту-160: які ракети несе, дальність польоту, ціна і технічні характеристики бомбардувальника
Факти ICTV
2025-04-23T23:06:54Z
24 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T22:27:13Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-23T21:51:56Z
Масована ракетна атака на Україну: росіяни запустили з Чорного моря ракети "Калібр", в небі Ту-95МС
Telegraf
2025-04-23T21:40:47Z
Достатньо, щоб атакувати військові об'єкти поблизу Москви: особливості українського дрону "Барс"
24tv
2025-04-23T21:24:52Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Немає фаворитів": у Трампа запитали, чи дійсно він пропонує визнати Крим російським
Фокус
2025-04-24T01:06:13Z
Трампа вже аж сіпає: президент США скаржиться оточенню, що не може припинити війну в Україні
Telegraf
2025-04-24T00:57:01Z
Путіну потрібно щось показати 9 травня: чи здатні росіяни просунутися до Дніпропетровщини
24tv
2025-04-24T00:33:42Z
У війні проти України на боці Росії воюють найманці щонайменше із 48 країн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T00:33:39Z
"Програний бій, але не битва": чому Україні не потрібне продовження перемир'я
GlavRed
2025-04-24T00:27:51Z
Після зустрічі у Лондоні Келлог закливав діяти за "планом Трампа"
Telegraf
2025-04-23T23:54:42Z
Міністри Трампа радіють тому, що Маск йде з DOGE
ZN UA
2025-04-23T23:07:22Z
РФ атакує Україну "Калібрами", в небі - бомбардувальники Ту-95: де загроза удару
GlavRed
2025-04-23T22:57:57Z
Нанопластик із води та їжі може привести до інсульту
Telegraf
2025-04-23T21:21:19Z
Троянда стане королевою саду: чим її треба підживити за місяць
24tv
2025-04-23T20:09:56Z
На 15% знижує ризики деменції: фактор, який варто взяти під контроль
24tv
2025-04-23T19:21:15Z
100 кг за 382 дні: історія найдовшого голодування в історії медицини
Знай
2025-04-23T17:51:54Z
Що приховує запаморочення: від стресу до серйозних хвороб
24tv
2025-04-23T17:51:23Z
Ви могли цього не знати: що не можна робити у свій день народження
24tv
2025-04-23T16:48:03Z
Словаччина призупиняє закупівлю вакцин проти COVID-19 на час їхньої перевірки
Европейская правда
2025-04-23T16:37:39Z
Дієта довголіття: науково доведено, що цей тип харчування продовжує активне життя
24tv
2025-04-23T15:21:29Z
Реформа МСЕК: на які строки встановлюють інвалідність за новою системою та від чого вони залежать
Украина Криминальная
2025-04-23T14:27:45Z
Сивина, зморшки і ні краплі косметики: весняна Сальма Хаєк зачарувала свіжими фото
GlavRed
2025-04-23T23:27:18Z
"Мене там грохнуть": брехлива путіністка Симоньян зібралася в Україну
GlavRed
2025-04-23T20:45:44Z
Леся Нікітюк показалася в купальнику на тлі чуток про вагітність
GlavRed
2025-04-23T20:27:20Z
Тарас Цимбалюк відреагував на чутки про вагітність від нього СолоХи
Фокус
2025-04-23T20:00:20Z
Комедія з Тарасом Цимбалюком знову в лідерах: 10 найпопулярніших фільмів на Netflix
24tv
2025-04-23T19:54:02Z
YUNA роздала нагороди - більшість переможців на премію на прийшли
Комсомольская правда
2025-04-23T19:34:37Z
Цимбалюк відреагував на чутки про роман із відомою співачкою та можливе батьківство
GlavRed
2025-04-23T19:27:22Z
"Спасибі, моє життя": чоловік Лорак ніжно звернувся до "щастя" і це не співачка
GlavRed
2025-04-23T19:27:09Z
Clair Obscur: Expedition 33 стала найрейтинговішою грою 2025 року – критики в захваті
24tv
2025-04-23T19:00:05Z
Удар по Києву. У столиці зросла кількість постраждалих, є загиблий
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T00:54:49Z
Вибухи лунали на Київщині: постраждала п'ятиповерхівка, сталися пожежі
24tv
2025-04-24T00:48:14Z
Погрожуючи зброєю, військовослужбовець взяв у заручники чоловіка: поліція оперативно затримала зловмисника
Украина Криминальная
2025-04-23T23:33:41Z
На Київщині пошкоджено п’ятиповерховий житловий будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T23:30:23Z
Під час повітряного удару росіяни пошкодили багатоповерхівку на Київщині, у трьох районах спалахнули пожежі
ZN UA
2025-04-23T23:21:30Z
На Київщині п’яна жінка позбавила життя онука, якому виповнився лише тиждень
Украина Криминальная
2025-04-23T22:45:59Z
У Києві та Харкові гримлять потужні вибухи - летить балістика та крилаті ракети
GlavRed
2025-04-23T22:27:46Z
Взято під варту жителя Вінниччини, який спричинив тяжкі тілесні ушкодження своїй матері
Украина Криминальная
2025-04-23T21:57:18Z
Удар РФ по автобусу в Марганці: кількість постраждалих зросла до 54, дев’ятеро загиблих
УкраинФорм
2025-04-23T20:58:41Z
ЄС оштрафував Apple і Meta на майже $800 млн
InternetUA
2025-04-24T00:01:15Z
Автомобільна промисловість попереджує Трампа про ризик звільнень та банкрутств через мита
Топ Жир
2025-04-23T21:30:53Z
Yuga Labs подала позов проти криптоблогера за невиконання ним судового рішення
InternetUA
2025-04-23T21:13:49Z
Мінрозвитку презентувало Централізовану закупівельну організацію: чим вона займатиметься
ZN UA
2025-04-23T20:46:16Z
Найбільша китайська держкомпанія відновила закупівлю російської нафти – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T20:16:33Z
Більше не 220: Україну переведуть на новий стандарт напруги струму
Хвиля
2025-04-23T19:24:05Z
В якій державі зараз найбільші запаси золота
24tv
2025-04-23T19:15:14Z
Світовий банк підтвердив прогноз зростання ВВП України на 2025 рік
360ua.news
2025-04-23T19:12:03Z
Майже 59 гривень за літр: АЗС знову підвищили ціни на бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2025-04-23T19:03:43Z
"Будуть спроби наступу": чи є загроза відкриття РФ нового фронту
GlavRed
2025-04-24T00:36:47Z
"Все дуже серйозно": у КМВА поінформували про потужний повітряний удар по Києву та перших постраждалих
ZN UA
2025-04-24T00:27:12Z
У Криму пролунала серія вибухів: їх чули у різних локаціях півострова, що відомо
Фокус
2025-04-24T00:21:31Z
Масштабна атака дронами на Крим: вибухи в Сімферополі, Севастополі та інших містах
24tv
2025-04-24T00:09:59Z
Росія атакувала Харків та Дніпро
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T00:00:05Z
Ракетний удар по Харкову: вікна вибиті, подробиці атаки вивчаються
24tv
2025-04-23T23:33:24Z
Через комбіновану повітряну атаку у Києві горять будинки та авто
ZN UA
2025-04-23T22:34:42Z
У Києві лунають вибухи, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T22:15:43Z
Крим під масованим обстрілом: Україна не зволікала з відповіддю на російську атаку
Telegraf
2025-04-23T21:51:37Z
Три способи щеплення вишні, які працюють навіть у новачків
Gazeta UA
2025-04-24T00:00:19Z
Будуть рости на очах: чим треба підживити вазони
24tv
2025-04-23T22:12:12Z
Чи можна садити декоративну вербу біля будинку: це треба знати
24tv
2025-04-23T21:36:05Z
Щоб не зашкодити сну та здоровʼю: що варто їсти на ніч
24tv
2025-04-23T21:00:57Z
Найсуворіший готель у світі: у вас заберуть телефон і заборонять розмовляти
24tv
2025-04-23T20:39:52Z
Місячний гороскоп на 24 квітня: як притягнути до себе гармонію та достаток
GlavRed
2025-04-23T20:27:50Z
Коли висаджувати квасолю: ідеальний час для неймовірного врожаю
24tv
2025-04-23T19:42:45Z
Усі все знають і всім ок: правила гри у відкритих стосунках і як вони взагалі працюють
24tv
2025-04-23T19:33:48Z
Підживіть рослини попелом: користь від цього буде неймовірна
24tv
2025-04-23T19:27:02Z
Гюлер приніс Реалу мінімальну перемогу над Хетафе
Football.ua
2025-04-23T23:00:28Z
Пушич: Трофеї — це важливо, але без впізнаваної гри вони нічого не варті
Football.ua
2025-04-23T21:43:18Z
Мілан розгромив Інтер й вийшов у фінал Кубка Італії
Football.ua
2025-04-23T21:39:57Z
Зірка "Гри престолів" зганьбився візитом до РФ - деталі
GlavRed
2025-04-23T21:27:39Z
Бенфіка без Трубіна у заявці вдруге розгромила Тірсенсе на шляху до фіналу Кубка Португалії
Football.ua
2025-04-23T21:13:52Z
Крістал Пелес відібрав очки в Арсеналу без Зінченка, але все ще не зробив Ліверпуль чемпіоном
Football.ua
2025-04-23T21:10:41Z
Мілан у принциповому дербі розгромив Інтер та став першим фіналістом Кубка Італії
24tv
2025-04-23T21:00:25Z
Парма — Ювентус 1:0 Відео гола та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-04-23T20:52:18Z
Чурілов — про 1/2 Кубка України: Вірю, що після таких матчів якомога більше дітей захочуть займатися футболом
Football.ua
2025-04-23T20:24:31Z
Дорого, чи надто небезпечно: чому зараз не літають на Місяць
GlavRed
2025-04-24T01:06:51Z
Apple запатентувала нову клавіатуру для MacBook
InternetUA
2025-04-24T01:01:13Z
Instagram запустив додаток для редагування відео
InternetUA
2025-04-23T23:01:34Z
One UI 8 не за горами: названі смартфони та планшети, які отримають оновлення
InternetUA
2025-04-23T20:16:18Z
Понад 200 французьких ЗМІ позиваються до Meta
Детектор М
2025-04-23T19:55:18Z
Ремастер The Elder Scrolls IV: Oblivion став хітом серед користувачів Steam
24tv
2025-04-23T19:33:54Z
OpenAI готова купити браузер Chrome, якщо Google змусять його продати
AIN
2025-04-23T18:03:10Z
Вигоріло 30%: з'явились перші супутникові фото 51 арсеналу ГРАУ після детонації, — OSINT
Фокус
2025-04-23T17:51:47Z
Тікток розриває вірусний танець: як його повторити
24tv
2025-04-23T17:30:10Z
Фарба для автомобілів Mercedes, яка працює на сонячній енергії, може забезпечити електрокари тисячами миль пробігу щороку
Топ Жир
2025-04-24T00:45:08Z
Не лише для краси: навіщо встановлюють на авто по дві вихлопні труби
GlavRed
2025-04-24T00:27:13Z
Nissan не підвищує ціни до червня, але готуйтеся оплачувати
Топ Жир
2025-04-24T00:15:50Z
Нова модель CLA L від China більша за С-клас
Топ Жир
2025-04-23T23:30:08Z
Walmart посилює контроль за довгостроковими паркувальниками штрафами та евакуацією
Топ Жир
2025-04-23T22:45:39Z
Спеціальне видання BMW M4 для Нюрбургрингу виявилося надто ексклюзивним для заходу
Топ Жир
2025-04-23T22:30:33Z
Audi робить акцент на розмірах у ключових моментах для ринку розкоші в Китаї
Топ Жир
2025-04-23T20:45:10Z
Електричний спортивний купе MG виходить на виробництво цього року
Топ Жир
2025-04-23T20:30:14Z
Водіям пояснили значення загадкових цифр у правах: що обмежує код "78"
Хвиля
2025-04-23T19:42:32Z