MY.UAНовини
"Бабусині зайці": як жінки шиють іграшки, щоб підтримати дітей у травмуючих ситуаціях
"Бабусині зайці": як жінки шиють іграшки, щоб підтримати дітей у травмуючих ситуаціях

"Бабусині зайці": як жінки шиють іграшки, щоб підтримати дітей у травмуючих ситуаціях

Три роки благодійний фонд "Наша Перемога" втілює у життя проєкт "Бабусині зайці" - українську версію міжнародної волонтерської ініціативи Trauma bear. Жінки похилого віку шиють м'яких зайчиків, а ювенальні поліцейські дарують їх дітям – це допомагає налагодити контакт із малюками, заспокоїти дітей та допомогти їм розкритися. Сьогодні "Бабусині зайці" допомагають дітям, які мешкають у несприятливих сімейних умовах або змушені були залишити дім через війну. За кожним зайчиком стоїть історія про бабусю, яка передає через іграшку свою любов та турботу конкретній дитині. За три роки існування проєкту виготовлено вже понад 1500 зайців.

Але почалася ця історія набагато раніше. Подробиці про роботу БФ "Наша Перемога" та проєкт "Бабусині зайці" Коротко про розповіла директорка фонду Ірина Лутай.

Хотілося зробити життя людей похилого віку радісним і зберегти зв’язок поколінь

- Ірино, розкажіть, як з'явився благодійний фонд “Наша Перемога”?

- Фонд ми створили у 2013 році – це було щось спонтанне, на рівні інтуїції. Якось ми відвідали Будинок для літніх людей у ​​селі Перемога Київської області – виникло бажання їм допомагати. Згодом прикипіли до цього місця: зрозуміли, що недостатньо просто вітати людей похилого віку на свята, вирішили серйозніше брати участь у їхньому житті. Хотілося, щоб у людей похилого віку життя було гідним не тільки в плані побутових умов, а й радісним. Також було бажання зберегти зв'язок між поколіннями, який сьогодні, на жаль, втрачається. Вважаємо такий зв'язок гарантією здорового суспільства. Рік ми існували як ініціативна група, а 2014 року зареєструвалися як фонд.

- Тобто ви існуєте 11 років і називалися “Наша Перемога”, хоча з війною та перемогою це було ніяк не пов'язано?

- Так. Крім того, що це була назва села, нам сподобалась етимологія слова. У російському слові "победа" ніби вписана якась біда, а в слові "перемога" треба щось перемагати. Ми хотіли перемагати труднощі щодня, щоб наше життя і життя наших старших друзів стало кращим. Нашими підопічними також є люди з інвалідністю, а також люди, які просто до нас звернулись за допомогою.

З появою “Бабусиних зайців” у нас з'явилася ще одна категорія людей у ​​віці – вони активні, хочуть бути корисними, відчувають, що набули достатньо досвіду, корисних навичок та можуть ними ділитися.

Координаторки проєкту навчають жінок правильно шити іграшки. Фото: nashaperemoga.com.ua

- А як виникла ідея шити зайчиків для дітей? І чому саме зайчиків?

- Періодично ми збиралися із командою, придумували, як можемо покращити те, що вже робимо. Під час чергового брейнстормінгу одна з наших волонтерок сказала, що бачила фото манчестерського поліцейського, який тримав у руках іграшкового ведмедика, - запропонувала зробити щось подібне.

Виявилося, що поліцейські з Великобританії возять із собою такі іграшки на випадок, якщо під час трагічних чи стресових подій їх свідками або учасниками стають діти. Іграшка допомагає заспокоїти дитину, встановити з нею контакт. У міжнародній практиці такі іграшки найчастіше купують, а ми вирішили, що українська версія проєкту буде цікавішою та зможе об'єднати покоління: наші іграшки можуть створюватися нашими бабусями!

Наша знайома майстриня запропонувала не надто складну схему для шиття, щоб задати однаковий стандарт іграшок. На першому майстер-класі, який ми провели у Будинку для літніх людей, взяли участь не лише бабусі, а й соцпрацівники, щоб вони могли залучати і одиноких людей похилого віку, які живуть у власних домівках і не мають можливості приходити до нас.

Але по-справжньому проєкт народився, коли восени 2021 року почалося наше партнерство з Університетом третього віку в місті Українка.

Університети та інститути третього віку, відвідують люди старшого покоління: вивчають іноземні мови, освоюють ґаджети, відвідують гуртки рукоділля, малювання, танців, - тобто отримують можливість жити повноцінним життям навіть на пенсії. Ми зустріли тут чарівну директорку Лесю Дзебчук та неймовірних дівчат "срібного" віку, які з любов’ю та радістю підхопили проєкт. З того часу ми розвиваємо «Бабусиних зайців» по всій Україні, розширюючи мережу осередків з пошиття на базі таких інститутів та університетів.

Помаранчеві і жовті зайці допомагають бачити дітей, які евакуюються, здалеку. Фото: biggggidea.com

- А хто ці бабусі, які шиють зайчиків?

- Ми пробували працювати із віковими людьми у інших закладах – і це було складно: найчастіше туди надходять люди, які вже не можуть займатися таким видом дозвілля, як шиття. Тому відкрили для себе інститути третього віку та співпрацюємо з тими, у кого виходить.

Сьогодні це інститути в Українці, Хмельницькому, Луцьку, Первомайську Харківської області, Баштанці Миколаївської області. Університет срібного віку Чорткова Тернопільської області приєднався до нас у травні цього року. До речі, зараз ці інститути залучають до навчання та участі у цікавих ініціативах не лише літніх людей, а й внутрішньо переміщених осіб.

Тому зайчиків роблять не завжди літні жінки – їм може бути по 50-55 років. Вони приєднуються до інститутів за місцем, де зараз проживають, щоб отримати певну опору у житті.

- Чому саме зайчики, а не ведмедики, котики чи хтось ще?

- У нас працюють звичайні люди, які мають певний талант до шиття, але їм може не вистачати професіоналізму. На думку нашої майстрині, схема зайчика не надто складна для шиття, а отже, посильна любителям та людям похилого віку. Крім того, така іграшка виглядає цікаво та яскраво – тому у нас зайчик, а не ведмежа.

- Зайці - вони ж м'якенькі? З чого вони зроблені, що в них всередині?

- Зайчики наповнюються холофайбером. Це звичайний наповнювач, який використовується для таких речей.

Всередині іграшок – холофайбер. Фото: nashaperemoga.com.ua

"Передача зайчика - лише початок складної реабілітації дитини"

– Ви кажете, що за час існування проєкту виготовили вже півтори тисячі іграшок. Знаєте тих, кому вони допомагають?

– Спочатку ми передавали зайців ювенальним поліцейським Українки чи району. За рік підписали меморандум про співпрацю з Управлінням ювенальної превенції Національної поліції України. Виявилося, ця служба знає про таку міжнародну ініціативу і була готова до співпраці.

Тож ми, як фонд, шукаємо майстринь, підтримуємо їх та навчаємо, забезпечуємо матеріалами і контролюємо якість. А також пересилаємо зайців в різні регіони. На сьогодні ювенальні поліцейські з 19 областей України отримують "бабусиних зайчиків".

– А кому зайці допомагають? У яких ситуаціях це відбувається?

– Зазвичай історії дітей, яким допомагають зайчики, дуже сумні. Ювенальні поліцейські допомагають насамперед діткам, які стають жертвами домашнього насильства або стали свідками якихось ситуацій, що травмують. Передача зайчика – це лише початок складної реабілітації дитини.

Таку дитину ювенальні поліцейські беруть під опіку, приїжджають, перевіряють, чи виконуються певні умови їхніми батьками. Крайній випадок, коли забирають дитину із сім'ї. Цього ніхто не хоче – ні держава, ні самі діти, ні їхні батьки. Тому робиться все, щоб дитина, по можливості, залишилася у сім'ї. Проводиться певна робота із батьками. Зайчик допомагає встановити контакт із дитиною та розпочати роботу – це початок довгої складної історії.

М’які іграшки допомагають ювенальним поліцейським працювати з дітьми. Фото: nashaperemoga.com.ua

Деколи зайчики допомагали налагодити контакт із дитиною, яка зовсім не хотіла спілкуватися.

Була історія, коли поліцейські приїхали на виклик сусідів. Батьки не зізнавалися, що мають проблеми, переконували, що все добре. Дитина взагалі сиділа, повернувшись обличчям до стіни. Але підійшов поліцейський зі словами: “Це тобі заюня від бабуні, бабуся дуже добра і хоче, щоб у тебе все було добре, тримай зайчика! Бабуся тебе обіймає”. І потім, поки поліцейські розбиралися з батьками, помітили, що дитина почала спілкуватися з іграшкою.

З цих слів, які малеча розповідала іграшці, поліцейські зрозуміли, що проблеми в сім'ї є. Очевидно, що з цією сім'єю треба працювати та працювати. Іграшка стала каталізатором, допомогла дитині розкритися та почати говорити – поліцейські зрозуміли, що вони тут недарма.

Поліцейські радіють, коли при повторному відвідуванні сім'ї бачать, як дитина грається із зайчиком. Часто дітки вибігають їм назустріч разом із іграшкою, дають їм імена – це говорить про те, що зайчик став частиною життя дитини, і поліцейських діти сприймають позитивно.

Ще один напрямок нашої діяльності став відповіддю на початок повномасштабного вторгнення у 2022 році – ми почали відшивати евакуаційні колекції зайчиків. Вони відрізняються від звичайних жовтим та жовтогарячим кольором. Ці іграшки забирають із собою під час виїзду на евакуацію спеціальні поліцейські підрозділи "Білі янголи". Іграшку передають дитині, яку потрібно евакуювати, щоб знизити рівень стресу.

- Чому саме такі кольори?

- Щоб дитину було видно здалеку. Також на дітей одягають яскраві шоломи з позначками та жилети з яскравими смужками. 

Зайчик допомагає дитині заспокоїтись, а дорослим – встановити з дитиною контакт і дати інструкцію, що буде далі. Тож у нас тепер є нова несподівана функція наших іграшок. Ми не планували, що вони ще й так допомагатимуть.

Поліцейські «Білі янголи» на Донеччині допомагають місцевим з евакуацією – і дають діткам зайчика для охорони. Фото: nashaperemoga.com.ua

Ми всі потребуємо допомоги "бабусиних зайців", які б нас захистили від усіх бід

- Ці зайчики – лише для дітей?

- У нас є зайчики, яких шиють не бабусі, а майстрині для підтримки проєкту. Ми виставляємо їх на сайті на продаж. А зайці, пошиті бабусями, йдуть лише до дітей. Хоча часто доводиться чути від поліцейських, котрі їх бачать: "Мені теж таке треба". Ми всі потребуємо допомоги "бабусиних зайців", які б нас захистили від усіх бід.

- Як далі плануєте розвивати «Бабусині зайці»?

- Ми би хотіли, щоб в кожній області України, в кожному більш-менш розвинутому місті, ну а згодом і в кожній громаді були осередки, де б люди похилого віку могли збиратися і мати таке корисне дозвілля - шити зайчиків для нашого проєкту. Ну і щоб ювенальні поліцейські не стояли в черзі в очікуванні іграшок, які, як показала практика, потрібні їм в їхній роботі.

- Чи було таке, що бабуся-майстриня познайомилася з дитиною, яка отримала зайчика?

- Такого, щоб бабуся познайомилася із дитинкою, поки що не траплялося, адже часто зайчики потрапляють на службу до ювенальних поліцейських в інші області, в інші регіони. У нас осередків набагато менше, ніж підрозділів поліції, які працюють з зайчиками. 

А от що було, - ювенальні поліцейські надсилали нам фото або фото з'являлися в публікаціях, в соціальних мережах - і бабусі впізнавали своїх зайчиків, бачили, що іграшка потрапила до дитинки. Майстринь це дуже надихає. Коли вони бачать своїх зайчиків у руках у дитини, це їх дуже розчулює. Вони плачуть від радості, що дійсно це працює.

Коли жінки бачать на фото свого зайчика в дитячих руках – це дуже їх мотивує на подальшу роботу. Фото: nashaperemoga.com.ua

В тему

Куди звертатися, якщо хочеш приєднатися до проєкту?

- Для того щоб стати учасником такого проєкту, слід звернутися до координаторки нашого фонду Віоли Чурикової. (Телефон для зв'язку: 066-093-13-93. Або можна написати листа: [email protected])

Ми надаємо поки що перевагу організованим групам, де, можливо, вже є викладачка, яка допомагає створювати щось своїми руками і яка могла би взяти на себе на місці роль координатора проєкту. Тобто ми вчимо, ми передаємо матеріали, але для того, щоб люди збиралися, їм потрібно, щоб було де і було з ким. І тому на сьогодні ідеальним варіантом є вже організовані університети третього віку. 

Напевно, такі групи є. Вчора в мене була така випадкова зустріч, я приїхала познайомитися з новим гуртом у Києві, це дівчата ВПО з Бахмута. Вони збираються в одному з хабів у центрі міста. Познайомилася ще з однією групою жінок похилого віку - ВПО з різних областей. Одна з них в'яже речі для знайомих воїнів. В певний момент вона просто прийшла в цей хаб, попросила, щоб їй надали можливість періодично збиратися і допомагати іншим жінкам вчитися в'язати потрібні речі. Тому, якщо є група людей похилого віку або ВПО, які не прив'язані до будь-якої організації, вони можуть звертатися до нас, якщо їм хочеться приєднатися до проєкту «Бабусині зайці».

Іграшки вже навіть шиють на замовлення поліції – ось як на Хмельниччині. Фото: Нацполіція

Теги за темою
Дети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Магнитные бури: прогноз на выходные, 1-2 февраля
UAToday
2025-02-01T11:18:43Z
Робот нашел на Марсе неизвестный науке материал – он не похож ни на что виденное ранее
Telegraf
2025-02-01T10:57:44Z
Пять человек с "реальными суперспособностями": ученые не могут их объяснить
Фокус
2025-02-01T10:45:20Z
Обновление в No Man’s Sky расширило вселенную до невозможности: древние руины и новые миссии
Знай
2025-02-01T09:51:47Z
Новая графика, системные требования и реакция украинцев: в Steam появилась версия Spider-Man 2 для ПК
Знай
2025-02-01T08:51:25Z
Microsoft оживляет классику: готовится ремастер культовой Oblivion - инсайдеры слили детали
Знай
2025-02-01T05:51:21Z
Безопасность и защита игроков в онлайн-казино
Comments UA
2025-02-01T04:03:46Z
Bloomberg: Студия BioWare потеряла более 50% сотрудников
GameMag
2025-02-01T03:10:16Z
Поселение неандертальцев нашли в Чехии
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:05Z
Эти мужчины всегда верны: как магия имен помогает выбрать надежного партнера
Знай
2025-02-01T11:51:37Z
125 лет истории: что известно об одесском отеле "Бристоль", который РФ обстреляла 31 января
Фокус
2025-02-01T11:12:43Z
Станет "жемчужиной" стола: как приготовить грибную мачанку по уникальному рецепту этнических лемков
Gazeta UA
2025-02-01T09:15:53Z
Первая неудача года: что делать, если не получилось начать новую жизнь с января
Marie Claire
2025-02-01T08:00:26Z
Десять минут – и пирог на столе: как приготовить вкусную выпечку с бананом
Telegraf
2025-02-01T04:15:59Z
Самая утонченная укладка Кейт Миддлтон: как повторить собранную прическу принцессы Уэльской
Marie Claire
2025-02-01T03:00:47Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
Восстановят древнюю винодельню: что известно об амбициозном проекте турецкого города Перре
Фокус
2025-01-31T20:06:26Z
В Полтавской области застрелили сотрудника ТЦК
Апостроф
2025-02-01T11:48:27Z
Утренние взрывы в Хмельницкой области: какие последствия
TSN
2025-02-01T11:13:58Z
"Прилет" ракеты в многоэтажку в Полтаве: количество погибших продолжает расти
TSN
2025-02-01T11:03:38Z
Куча обломков и много жертв. Как выглядит место попадания в многоэтажку в Полтаве
Telegraf
2025-02-01T10:45:23Z
Во Франции произошел пожар в доме престарелых: есть погибшие
Европейская правда
2025-02-01T10:13:04Z
В Сумах выросло количество жертв российской атаки
TSN
2025-02-01T09:21:27Z
Обстрел Полтавы: двое погибших, семь раненых
Корреспондент
2025-02-01T09:12:33Z
В США разбился еще один самолет – никто не выжил
Апостроф
2025-02-01T08:57:10Z
Удар дрона-камикадзе по многоэтажке в Сумах: количество погибших выросло до 10
ZN UA
2025-02-01T08:51:16Z
Гвоздик сделал прогноз на ближайший бой своего обидчика
Корреспондент
2025-02-01T11:42:23Z
Опорный зищитник Тарас Степаненко покидает Шахтер после 14-ти лет в клубе
Известия Киев
2025-02-01T10:30:35Z
Лучший российский лыжник решил тренироваться в Европе
ZN UA
2025-02-01T09:33:04Z
Промоутер Усика рассказал, кого видит возможным соперником своего подопечного
Корреспондент
2025-02-01T09:18:24Z
Билодид примерила леопардовый купальник на Бали
Telegraf
2025-02-01T08:57:55Z
Промоутер Усика сделал неожиданное заявление о Кличко
Корреспондент
2025-02-01T08:18:25Z
"Скоро все европейцы выучат русский язык": в России отреагировали на шутку Гвардиолы
Telegraf
2025-02-01T08:09:24Z
Кто бросит вызов Усику: назван фаворит боя Дюбуа - Паркер
Gazeta UA
2025-01-31T18:39:39Z
Украинский ветеран покорил Килиманджаро после 32 операций и без правой руки: "Ампутация – не конец жизни"
Знай
2025-01-31T17:51:18Z
Какая в этом году будет весна: прогноз от метеорологины
ZN UA
2025-02-01T11:34:56Z
"Война" с маршрутками в Киеве: перевозчикам запретят работать в столице
Comments UA
2025-02-01T11:15:04Z
"Уже голова разрывается от этого": полковника ВСУ шокировала реакция на убийство сотрудника ТЦК
Апостроф
2025-02-01T11:03:45Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 1 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-01T10:57:02Z
Программы для переселенцев в Киеве не существует: у Кличко не видят нужды
Знай
2025-02-01T10:12:21Z
Где и как проходят сейчас бои на фронте Украины: опубликованы карты
Апостроф
2025-02-01T09:48:18Z
В Украине отменили экстренные отключения света
Корреспондент
2025-02-01T09:39:22Z
Тарифные махинации: коммунальщики намеренно завышают платежки – как с этим бороться
Знай
2025-02-01T09:36:48Z
Слив информации о центре БПЛА в Тернополе: Берлинска рассказала о хитрости россиян
Апостроф
2025-02-01T09:30:02Z
Кустурица, псевдо-Стейтем и звезда "Трансформеров": актеры, снимавшиеся в Украине
Telegraf
2025-02-01T11:51:15Z
Оля Цибульская восхитила фото с мужем и удивила, как они с годами изменились
TSN
2025-02-01T11:36:55Z
Маникюр на 14 февраля: 10 самых романтичных дизайнов
Marie Claire
2025-02-01T11:00:00Z
У певицы Русланы произошла беда с получением визы в Британию/Лыжичко не сможет попасть на благотворительный концерт в Лондоне
Апостроф
2025-02-01T10:39:37Z
Определены ведущие Нацотбора на Евровидение-2025, который состоится 8 февраля
Известия Киев
2025-02-01T08:34:01Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
Американская затворница: что известно о Анне Курниковой, которую не видели два года
Фокус
2025-01-31T18:36:15Z
Сырский увидел, как уменьшить случаи дезертирства
Апостроф
2025-02-01T11:51:56Z
Германия готовит дополнительную военную помощь Украине на сумму в 3 млрд евро
Известия Киев
2025-02-01T11:34:10Z
Деньги на пенсии нужно "вытряхивать" из депутатов и прокуроров-"инвалидов": эксперт посоветовал, где искать выплаты
Знай
2025-02-01T11:30:35Z
Самый дорогой человек: трогательный подарок, который Кейт Миддлтон подарила маме на 70-летие
Marie Claire
2025-02-01T11:30:03Z
В 110-й бригаде за поборы с солдат командир накупил элитное жилье, участок в Буковеле и мерседес
TSN
2025-02-01T11:21:52Z
Киевские школьники начали играть в "ТЦК": копируют то, что видят вокруг
Знай
2025-02-01T11:12:21Z
В Финляндии школьника с российским паспортом не пустили на экскурсию на АЭС
Европейская правда
2025-02-01T11:01:32Z
"Приносит в жертву": мать онемела, увидев, чем играют ее маленькие дочери
Фокус
2025-02-01T11:00:25Z
Электронная запись, новые тарифы и изменения для водителей: что ждать в феврале
Знай
2025-02-01T10:30:33Z
Раскрыли секрет восстановления мозга: ученые узнали роль тайных защитников нейронов
Фокус
2025-02-01T11:06:03Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
UAToday
2025-02-01T10:03:19Z
Распространенные продукты, которые "убивают" простату
Comments UA
2025-02-01T09:30:29Z
Пять продуктов, которые способны контролировать уровень сахара в крови
Gazeta UA
2025-02-01T08:45:06Z
НСЗУ обнародовала список бесплатных услуг в амбулаториях в 2025 году
Знай
2025-02-01T07:21:53Z
Астрологический прогноз на февраль 2025: ключевые даты для важных дел и процедур
Фокус
2025-02-01T04:12:19Z
Как гора с плеч: родителям значительно облегчили жизнь в поликлиниках, какие изменения ввели
Знай
2025-02-01T03:12:38Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Подвигу Балто 100 лет. Как ездовые собаки спасли городок на Аляске от дифтерии
Telegraf
2025-01-31T19:42:14Z
Посевной календарь на февраль 2025: названы благоприятные дни для рассады
Политека
2025-02-01T11:42:36Z
Молдовагаз заменила Газпром в Приднестровье: первую партию газа уже доставили
Лига
2025-02-01T11:09:06Z
Разминирование сельхозземель. Новые правила компенсаций в 2025 году
ZN UA
2025-02-01T11:04:29Z
Пенсии, субсидии, тысяча Зеленского и ограничения переводов: с какими изменениями столкнутся украинцы в феврале
Хвиля
2025-02-01T10:45:49Z
Газовый скандал со Словакией. Фицо грозится ветировать решения по Украине на уровне ЕС
Лига
2025-02-01T09:42:34Z
Курс валют в Украине 1 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-01T09:09:06Z
Козерогам - финансы, Девам - карьера: денежный Таро-прогноз для всех знаков в феврале 2025
Фокус
2025-02-01T08:12:47Z
Нет бумажки - нет помощи: в "Нафтогазе" озвучили важное предупреждение по субсидиям
Знай
2025-02-01T08:06:45Z
НБУ раскрыл прогноз по тарифам на газ и отопление: что ждет украинцев
Хвиля
2025-02-01T07:45:01Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Некоторым водителям запретили управлять авто: с какого возраста нельзя за руль
Хвиля
2025-01-30T20:45:37Z
Из Пентагона выселяют четыре медиаорганизации. Их заменят более лояльные к республиканцам
Лига
2025-02-01T11:39:41Z
Венесуэла освободила шестерых американцев после визита спецпредставителя Трампа
ZN UA
2025-02-01T11:31:50Z
"Вот это у человека план. Всю мировую экономику поставить раком, и все ради Украины": финансиста поразили действия Трампа
Апостроф
2025-02-01T11:30:16Z
Глава UFC разнес Митчелла, который назвал Гитлера хорошим человеком
Корреспондент
2025-02-01T11:06:05Z
"Железный купол" не сможет защитить США и лишь ослабит ядерное сдерживание — The Hill
ZN UA
2025-02-01T11:04:23Z
Сергей Притула: В формуле Рубио теряет только Украина
Апостроф
2025-02-01T10:42:09Z
Келлог: Добиться прекращения огня и постоянного мира в Украине возможно в течение месяцев, а не лет
Апостроф
2025-02-01T10:28:52Z
The Times поделилась позициями европейских стран относительно размещения миротворцев в Украине
ZN UA
2025-02-01T10:28:29Z
Трамп ведет "серьезные переговоры" с Россией о завершении войны в Украине
UAToday
2025-02-01T10:28:19Z